کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

عوارض خودارضایی در مردان و زنان چیست؟

عوارض خود ارضايي از نظر علمي در پسران
3.6/5 - (32 امتیاز)

آیا شما نیز همیشه از دیگران جدا می شوید تا خودارضایی کنید؟ آیا خودارضایی به یک رفتار اجباری برای شما تبدیل شده است؟ به زبان ساده، خودارضایی شامل دست زدن به اندام تناسلی یا سایر نواحی حساس برای تحریک و لذت جنسی است. با این حال، خودارضایی موضوع پیچیده ای است و اکثر افراد در رابطه با آن صحبت نمی کنند. عوارض خودارضایی از نظر علمی بسیار زیاد است. خودارضایی نباید به یک عادت و رفتار اجباری برای افراد تبدیل شود. برخی از افراد به دنبال یافتن تغذیه برای جبران خودارضایی هستند و برخی دیگر به دنبال راهکارهایی برای ترک و درمان عوارض خودارضایی می گردند.

در بعضی از فرهنگ ها و جوامع خودارضایی را عمل ناپسند نمی دانند. اما دین و فرهنگ ما این رفتار و اعمال را حرام و نادرست قلمداد کرده است. آگاهی از عوارض خودارضایی می تواند باعث شود که افراد به دنبال راهکارهایی برای ترک این عمل باشند. شما با دانستن عوارض منفی خودارضایی سعی می کنید که کمتر به سمت آن بروید. به همین دلیل مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه تحقیقات بسیاری در رابطه با عوارض خودارضایی در زنان و مردان انجام داده اند. نتایج تحقیقات مشاوران را شما می توانید در این مقاله مطالعه بفرمایید. اگر شما نیز به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستید که آیا خودارضایی برای فرد ضرر دارد یا خیر؟ پس حتما این مقاله جامع و تخصصی را مطالعه بفرمایید.

عوارض خود ارضايي بیش از حد

خودارضایی چیست؟

خود ارضایی یک فعالیت رایج جنسی است. به معنای تحریک جنسی اندام تناسلی یا سایر نواحی حساس بدن خود برای برانگیختگی جنسی و لذت بردن جنسی است، که معمولا تا ارگاسم پیش می رود. تحریک جنسی در خود ارضایی با استفاده از دست ها، انگشتان، اشیاء روزمره و یا وسایل تحریک کننده جنسی انجام می شود. در خودارضایی، فرد ممکن است با لمس کردن و تحریک دستی اندام تناسلی خود به ارگاسم برسد و برانگیختگی جنسی را تجربه کند و یا ممکن است با استفاده از دخول به لذت جنسی برسد. این عادت و یا به نوعی بیماری در میان افراد با هر سن، جنسیت و نژادی رایج است. طبق تحقیقات انجام شده، بین 30 تا 40 درصد از زنان و 41 تا 65 درصد از مردان، حداقل یکبار در ماه خودارضایی می کنند.

می توان گفت که اکثر افراد، حدود 90 درصد از انسان ها، حداقل یکبار در زندگی خود اقدام به خودارضایی کرده اند. اما از آنجایی که این عمل بسیار خصوصی است و از طریق برخی فرهنگ ها و ادیان یک کار زشت، آسیب زننده و حرام تلقی شده است. بسیاری از افراد از بیان این موضوع که خودارضایی کرده اند، اجتناب کرده و یا به دروغ پاسخ منفی می دهند. خودارضایی تا حدودی یک بخش طبیعی از زندگی انسان محسوب می شود.

اکثر افراد فکر می کنند که خودارضایی پسران و خودارضایی دختران مربوط به دوران مجردی است. در صورتی که اصلا اینطور نیست. بسیاری از زنان و مردان متاهل نیز از خودارضایی برای رسیدن به لذت جنسی استفاده می کنند. دلایل خودارضایی متفاوت و منحصر به فرد می باشد. افراد متاهل به دلایل مختلفی دست به خودارضایی می زنند از جمله: اگر یکی از زوجین مریض باشد، تمایل به رابطه جنسی نداشته باشد و یا به هردلیل نتواند رابطه جنسی با همسر خود داشته باشد.

 

انواع خودارضایی

خودارضایی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. پس نمی توان گفت که یک نوع خاص از خودارضایی وجود دارد. خودارضایی می تواند شامل هر نوع لمس یا تحریک شهوانی باشد. به عنوان مثال تحریک کلیتورال یا نوک سینه، تحریک مقعدی، تحریک واژن و دخول و … همگی أنواع مختلفی از خودارضایی هستند. خودارضایی را می توان به تنهایی یا با شخص دیگری انجام داد. برخی از افراد با دیدن فیلم های پورن و مستهجن خودارضایی می کنند. برخی دیگر با یادآوری خاطرات روابط گذشته خود و ایجاد تفکرات ذهنی دست به خودارضایی می زنند. افراد برای خودارضایی از روش های مختلفی استفاده می کنند و نمی توان برای آن یک روش منحصر به فرد دانست.

درمان عوارض خود ارضايي

خودارضایی چه عوارض منفی دارد؟

متاسفانه عوارض خودارضایی از نظر علمی در پسران و دختران بسیار زیاد است. لذت بردن از خود و تحریک جنسی بخشی از زندگی انسان ها است. اما هنگامی که خودارضایی به یک عادت تبدیل شود و فرد وابسته انجام این عمل شود، عوارض بسیار زیادی برای فرد خواهد داشت. مطالعات زیادی در رابطه با عوارض خودارضایی بیش از حد، اثرات خودارضایی بر مفاصل، مغز و سلامت روان افراد و عوارض خودارضایی در زنان و مردان صورت گرفته است.

از آنجایی که خودارضایی یک عمل لذت بخش است. پس می تواند به یک اعتیاد تبدیل شود. گاهی افراد از این عمل برای غلبه بر تنهایی و یا زمانی که از نظر جنسی هیجان زده و تحریک پذیر هستند و همچنین برای غلبه بر خستگی استفاده می کنند. هنگامی که افراد بعد از ناراحتی ها و یا مشکلات توانستند با خودارضایی به آرامش برسند و یا لذت را تجربه کنند به مرور به سمت این عمل و تکرار زیاد آن رو خواهند آورد. مشکلات جسمی و روانی از جمله مهم ترین عوارض خودارضایی در مردان و زنان به شمار می رود. مهم ترین و رایج ترین عوارض خودارضایی از نظر علمی عبارت است از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه عوارض خودارضایی در مردان و زنان چیست؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اضطراب

یکی از مهم ترین و مضرترین عوارض خودارضایی از نظر علمی در زنان و مردان، ایجاد استرس و اضطراب است. هنگامی که فرد به خودارضایی اعتیاد پیدا کند، وقتی از آن فاصله گرفته و نیازش را برطرف نسازد، احساس اضطراب و استرس زیادی را تجربه خواهد کرد. همچنین بعد از خودارضایی فرد احساس پشیمانی و شرمندگی از عمل و رفتار خود خواهد داشت که این احساسات باعث اضطراب و نگرانی فرد می شود. اکثر افراد خودارضایی خود را از دیگران، حتی همسر، مخفی می کنند. نگرانی در رابطه با اینکه همسر یا خانواده بفهمند فرد دچار اعتیاد به خودارضایی است نیز باعث اضطراب و بی قراری در فرد می شود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه عوارض خودارضایی در مردان و زنان چیست؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

خستگی مزمن

خودارضایی باعث تولید هورمون استروئیدی، کورتیزول می شود. آزاد شدن این هورمون باعث افزایش متابولیسم در فرد می شود. متابولیسم باعث ایجاد احساس خستگی، کلافه بودن و بی حال شدن فرد می شود. این خستگی مزمن می تواند باعث شود که فرد از مدرسه رفتن یا سرکار رفتن و یا انجام کارهای منزل دوری کند. او می خواهد ساعات زیادی را به استراحت و خوابیدن بپردازد و این موضوع باعث ایجاد اختلال در زندگی شخصی و اجتماعی فرد می شود. خستگی جنسی یکی از شایع ترین عوارض خودارضایی از نظر علمی است.

کمر دردهای غیرقابل تحمل

خودارضایی باعث کاهش تولید اکسی توسین، DHEA، تستوسترون و DHT می شود. هنگامی که این مواد شیمیایی نام برده شده کاهش یابند، باعث می شود که هورمون التهابی پروستاگلاندین E2 آزاد شود. آزاد شدن این هورمون باعث ایجاد کمر درد در افراد می شود. پس خودارضایی تنها در دقایق و ساعت های اول لذت بخش و شادی آور است و بعد از آن باعث ایجاد دردهایی مانند کمر درد در فرد می شود. فردی که اعتیاد به خودارضایی داشته باشد، حتی با وجود کمر درد و احساس خستگی، نمی تواند دست از این عمل بردارد. این یعنی خودارضایی به یک رفتار اجباری در فرد تبدیل شده است که حتی با وجود درد باید آن را انجام دهد.

ناراحتی و درد در کشاله ران و یا بیضه ها

یکی از شایع ترین عوارض خود ارضایی در مردان احساس درد در بیضه ها است. یک حلقه بین غدد هیپوفیز- آدرنال و بیضه وجود دارد که مسئول تولید اکسی توسین و تستوسترون است. که خواص ضد التهابی دارند. خودارضایی بیش از حد باعث کاهش تولید این مواد می شود و باعث ایجاد التهاب در ران و یا بیضه ها می شود. کاهش این مواد ضد التهابی منجر به درد کشاله ران می شود که می تواند این درد به بیضه ها نیز کشیده شود و به صورت مزمن ادامه پیدا کند.

کوچک شدن اندازه آلت تناسلی

اعتیاد به خودارضایی در دوران نوجوانی و جوانی، تاثیرات بسیار زیاد و منفی را برای افراد به همراه دارد. اعتیاد به خودارضایی در دوران رشد، باعث می شود که میزان هورمون های رشد در بدن بیش از حد کاهش یابند. عدم تولید هورمون های رشد در بدن باعث ناکافی بودن هورمون برای رشد برخی از قسمت های بدن، از جمله آلت تناسلی به اندازه کامل می شود. که در نهایت این عمل باعث کوچکتر شدن اندام جنسی می شود. همچنین نبود هورمون رشد می تواند علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن اندام جنسی، برروی رشد قد و وزن افراد نیز تاثیر بگذارد. افرادی که زیاد از خودارضایی استفاده می کنند به شدت لاغر و ضعیف می شوند، مخصوصا اگر در سن رشد و بلوغ باشند.

انزال زودرس

همانطور که گفته شد خودارضایی بیش از اندازه باعث کاهش تولید هورمون هایی مانند تستوسترون و سایر انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سرتونین می شود. کاهش تولید این هورمون ها منجر به ضعیف شدن سیستم عصبی پاراسمپاتیک می شود. که در نتیجه باعث نعوظ ضعیف، نشت اسپرم و انزال زودرس می شود. انزال زودرس در آقایان و یا خانم ها باعث کاهش اعتماد به نفس آنها در رابطه جنسی و زناشویی می شود. این گونه افراد دیگر نمی توانند روابط طولانی مدت و رضایت بخشی با همسر خود داشته باشند. به همین دلیل ممکن است مشکلات روانی مانند افسردگی، عدم اعتماد به نفس، اضطراب و … را تجربه کنند.

ریزش مو

واکنش هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی منجر به ایجاد سطوح بالای پرولاکتین و DHEA در بدن می شود. این مواد می توانند عوارض جانبی از جمله ریزش شدید موها را با خود به همراه داشته باشند.

خود ارضایی پسران

اختلال در زندگی روزانه

اعتیاد به خودارضایی می تواند افراد را از برنامه و اهداف خود دور کند. هنگامی که فرد دچار اعتیاد به خودارضایی شده باشد و خودارضایی به یک رفتار اجباری برای او تبدیل شده باشد. او سعی می کند که تمام وقت و زمان خود را برای خودارضایی خالی نگه دارد. خستگی های زیاد فرد به دلیل خودارضایی، او را از رفتن به سرکار یا محیط های اجتماعی دور می کند. همچنین ممکن است فرد را از شریک زندگی، دوستان، خانواده، فعالیت های ورزشی، رسیدن به موفقیت و اهداف و … دور کند. به طور کلی خودارضایی می تواند باعث اختلال در زندگی افراد شود. پس باید هرچه زودتر با کمک یک درمانگر یا مشاوره خانواده به این رفتار اجباری پایان بدهید.

عفونت های دستگاه تناسلی و عفونت های پوستی

استفاده از روان کننده های بی کیفیت یا انجام خودارضایی با دستان کثیف می تواند باعث ایجاد عفونت های پوستی و عفونت دستگاه تناسلی شود. برخی از افراد برای خودارضایی از اشیاء مختلفی استفاده می کنند. کثیف بودن و آلوده بودن این اشیاء می تواند باعث ایجاد عفونت در دستگاه تناسلی شود مخصوصا اگر دخول صورت گیرد.

کاهش تعداد اسپرم

خودارضایی بیش از حد می تواند باعث اختلال در تولید هورمون تستوسترون شود. کاهش این هورمون در بدن می تواند منجر به کاهش تعداد اسپرم و ضعف در باروری شود.

کاهش اعتماد به نفس

بسیاری از مردان و زنان برای کمک به مبارزه با اضطراب و افسردگی و ناراحتی ها دست به خودارضایی می زنند. آنها از خودارضایی برای تبدیل ناراحتی خود به لذت استفاده می کنند. اما خودارضایی بیش از حد و اعتیاد به خودارضایی می تواند به اعتماد به نفس و عزت نفس زنان و مردان آسیب جدی برساند. خودارضایی به افراد کمک می کند تا در زمان حال احساس آرامش بیشتری داشته باشند. اما، منجر به ایجاد یک ادراک منفی از خود می شود. این یکی از مهم ترین عوارض خودارضایی بر مغز انسان است.

احساس گناه

آموزه های فرهنگی و دینی اغلب لذت از خود را به عنوان یک گناه یا کار حرام می دانند. بنابراین، فردی که به طور مکرر خودارضایی می کند، می تواند احساس گناه یا شرم شدیدی داشته باشد. افرادی که به باورهای دینی و اعتقادی خود پایبند هستند، با انجام این رفتار اجباری که نمی توانند آن را کنترل و مدیریت کنند همیشه احساس شرمساری و گناه خواهند داشت. احساس گناه اگر در فرد افزایش یابد و دائم او را آزار دهد می تواند حتی منجر به تفکرات خودکشی در فرد شود.

آسیب رسیدن به دستگاه تناسلی

یکی از مهم ترین عوارض خودارضایی در زنان احتمال از دست دادن پرده بکارت است. دخترانی که از دخول اشیاء برای خودارضایی استفاده می کنند پرده بکارت خود را از دست می دهند. همچنین این کار می تواند به آلت تناسلی آقایان نیز آسیب برساند. استفاده از دست برای مالش اندام جنسی می تواند خشن باشد و باعث آسیب و زخم شود. مردان به دلیل خودارضایی زیاد، در حفره آلت تناسلی خود زخم و تورم را مشاهده می کنند.

 عوارض خودارضايي از نظر علمی

سخنی از مشاوران آویژه

اگر شما نیز با اعتیاد به خودارضایی و انجام این کار به صورت رفتار اجباری، دست و پنجه نرم می کنید، نگران نباشید شما تنها نیستید. تعداد زنان و مردانی که به اعتیاد خودارضایی دچار هستند بسیار زیاد است. پس افراد زیادی هستند که با این رفتار اجباری دست و پنجه نرم می کنند و می توانند شما را درک کنند. اگر نمی توانید میل خود به خودارضایی را کاهش دهید و تمرکز بر کار و روابط شخصی برایتان به شدت دشوار شده است، بهتر است به یک روانشناس و یا مرکز مشاوره خانواده مراجعه کنید. یک روانشناس خوب یا مشاور می تواند به شما کمک کند تا ابتدا محرک های خود را شناسایی کنید و سپس مهارت های لازم برای مقابله سالم با این محرک ها و رفتارهای اجباری را یاد بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا خودارضایی می تواند شما را لاغر کند؟

خودارضایی بیش از حد می تواند باعث کاهش وزن شما شود، زیرا انرژی زیادی را از شما خواهد گرفت و برای تولید هورمون های رشد نیز مشکل ایجاد می کند.

 

آیا خودارضایی می تواند باعث انزال زودرس شود؟

اعتیاد به خودارضایی ممکن است باعث آسیب به اعصابی شود که اجازه انزال را می دهند. این موضوع می تواند باعث انزال زودرس یا حتی انزال در هنگام خواب شود.

براي مشاوره در زمينه عوارض خودارضایی در مردان و زنان چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 116 نظر:

 1. من ۱۴ سالمه یه ۵ ماهی هست معتاد شدم به این کار هنوز وقت دارم ترک کنم ؟ الان خیلی رشدم تاثیر گذاشته ؟ هر کار میکنم نمیشه هی میرم سمتش

 2. حرف مفت نزن آخه هرکس این حرفو میزنه یه دلیل علمی نمیاره فقط میگهدبر اساس آمار ها، طبق گزارشات، دانشمندان گفتند، آمار میگوید، علم جدید فهمیده و…. از این چرت و پرتا.
  این کار مهم ترین ضربه اش روحیه
  و روح رو افسرده و تنها میکنه از خدا دور میشی. نزدیک 40، 50 تا ضرر جسمی داره کم حرف شکمی بزنید بابا اگه کسی میخواد این گناهو انجام بده برای اینکه عذاب وجدان نگیره دیگه نیاد اینو برای دیگران هم توجیه کنه…..

 3. سلام من ۱۶ ساله هر کاری میکنم بتونم خود ارضایی ترک کنم نمیتونم کلی هم اسیب و ضر بهم رسوند نمیدنم چیکار کنم با این که میدونم این کار در اسلام حرامه و من به این حکم احترام میزارم چون میدانیم اسلام هر چیزی را که حرام میکند دلیل دارد که برای انسان ضر های زیادی داره من باید چیکار بکنم

 4. توی قسمت ۳ زدی باعث کاهش هورمون DHEAمیشه ولی توی قسمت ۷ زدی باعث افزایشش
  ممنون از اطلاعات دقیق و علمیتون

 5. سلام دوستان من ۲۹سالم واز ۱۵سالکی استمنا میکردم روز بوده ۳بار روزم بوده هیچی یا ۱۰روز یه بار تنها راهش ۲۰روزی یک بار که اونم اراده فولادی میخواد خودتون سرگرم کنید فیلم پورن نگاه نکنید

 6. خدای خیلی حس بدی داره 10 سالگی دارم جق میزنم 14سالمه هی میگم توبه توبه باز میزنم😐کلی هم فیلم ترک جق دیدم 😐 ناموصا نابود شدم لاغر شدم. کم خونی دیابت. کوری. ضعیف هر کوفتی هست دارم هر دقیقهم گشنم میشه تنها راه ترک خودارضایی خود کشی💀منم آخرین پیامم همینه شو خوش

  1. سلام داداش من. لازم به خودکشی نیست. خیلی افراد بودن که این کار رو ترک کردن و بعد ترک دیگه حالشون بهم خورده از اون کارهای قبلی. بعد ترک ذهن و فکر و عقلت باز میشه دیگه ادم قبل نیستی خدا خیلی نظر رحمت بهت میندازه……………
   شما باید تغذیه رو اصلاح کنی و گرمیجات نخوری تا اذیت نشی. مهم ترین چیز کنترل چشمه چه تو مجازی چه بیرون تو خیابان به نامحرم اصلا نگاه نکن چون هرچقدر نگاه کنی همونقدر تحریک میشی… با نامحرم معاشرت نداشته باش. فیلم و عکس +۱۸ که دیگه بماند…
   منتها بدون که ما آدم ها قدرت انکام هیچ کاری نداریم فقط با قدرت خداست که میتونی.
   لذا خودت شخصی برنامه نریز، با خدا عهد ببند، با اهل بیت عهد ببند و کمک بگیر…
   خدا دستتو گرفته که زشتی این کار رو فهمیدی و دوست داری ترک کنی بهت تبریک میگم.
   فقط تو نباید دستتو ول کنی…

 7. رفتی پیش مشاور بهت گفت چی به بقیه هم بگو تا ترک کنند البته که من نمی‌زنم خدارو شکر

 8. احساس فوق العاده ای دارم واقعا ترک خیلی خوبه حس عالی هستش همین الان که دارم این متنو مینویسم نزدیک به ۵ دقیقس که پاکم و به همتون ترک رو پیشنهاد میدم..

 9. البته دوستان در مورد فیلم س.و.پ.ر ها شوخی کردم هیچی ندارم منم نمی دونستم گناه کبیره است
  منم دیگه توبه می کنم شماهم ترک کنید اگرم داشته باشم به کسی نمی دم
  خودمم توبه کردم

 10. من الان زدم اصن خیلی پشیمونم نمیدونم چرا میزنم پشیمون میشم وای تف بهش چرا نمیتونم ترک کنم باز میرم میزنم هی

 11. من واقعا وقتی اینکارو میکنم حالم از وجود خودمم بهم میخوره خیلی احساس بدی دارم ولی هرکار میکنم نمیتونم ترک کنم از مشاوره گرفتن هم خجالت میکشم چیکار کنم؟

  1. اولین راه حل از خود ارضایی شما می توان جلوگیری کرد
   ۱ زهنی تان را در گیر این مسئله نکن
   ۲ وخت سری تان فشار میاد دست بی اون کار بزند باید با یگان کار دیگر مسلن مطالعه کار یا بی گوشی دردگ دست رادارد خوده مصروف بی سازد
   ۳ و کار های دیگر تا بتواند خوده از ای مشکلات عبور دهد .

  1. اگه از شیئ استفاده نشه مشکلی نیست فقط کلیتوریس تحریک بشه آن هم با ملایمت

 12. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 13. سلام. من 37سالمه همسر دارم. دوست دخترم دارم اما بازم میزنم چیکار کنم؟ از ۱۵سالگی میزدم. تا شبی ۳بارهم زدم لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  1. ط دیگه یه بیماری جدی داری
   همسرتو طلاق بدع به طور رسمی جق زدنو ادامه بده

 14. سلام من میشه گفت از کلاس هفتم دارم خودارضایی میکنم و الان کلاس دهم هستم و هر کاری میکنم نمیتونم ترک کنم و من در یک شهرستان کوچکی زندگی میکنم میترسم اگه برم پیش مشاوره بفهمن

  1. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

  2. نگرانی نداره. خودارضایی کاملا طبیعیه و ممکنه افراد متاهل هم انجامش بدن. از حد نرمال خارج بشه و باعث اختلال در زندگی فرد بشه اونوقت نگرانی داره.

 15. من همسرم خیلی دوست دارم و از رابطه باهاش لذت میبرم اما خود ارضایی شده عادتم خیلی لذت میبرم و بعدش یه حس خیلی خوبی دارم

 16. سلام وقت بخیرپسری هستم 25سالمه من تقریبا 4 الا 5ساله خودارضایی میکنم اصلانم نمیتونم ترک کنم راحت تر بگم معتاد شدم به این کار زشت درست خودمم نیس شهوتم خیلی بالاس همیشه دوست دارم رابطه داشته باشم یا خودمو ارضا کنم علاقه زیادی دارم ب رابطه یا خودارضایی میشه راهنمایم کنید

 17. من همش می‌خوام دیگه این کارو نکنم اما نمیشه که نمیشه اما یک ماه پیش رفتم پیش مشاور از وقتی رفتم یک بارم خودارضایی نکردم و خیلی خوشحالم 😄

 18. خدایی وقتی امکان ازدواج نداری کسی رو هم نداری که باهاش س ک س کنی بعضی وقتا دیگه آدم مجبور میشه خودشو یه جوری تخلیه کنه
  من خودم خیلی دیر به دیر این کار رو میکنم یعنی وقتی دیگه حسابی داغ کرده باشم واقعا چاره‌ای پیدا نمیکنم و نمیتونم این کار رو نکنم

 19. من حدود دو سال یا بیشتره که خود ارضایی انجام میدم اوایلش خیلی زیاد این کار رو انجام میدادم یعنی تقریبا روزانه به ۱۲ تا ۱۳ بار می‌رسید
  اما الان دیگه ۵ تا ۶ روزی یک بار انجام میدم
  دلیلشم اینه که عکس و فیلم های س.ک.س نگاه میکنم اونا رو داخل ذهنم تجسم میکنم و بدن خودم رو لمس میکنم
  من وقتی خود ارضایی انجام میدم انگار که حافظه ام بیشتر میشه گاهی مواقع هم بخاطر درس خواندن این کار رو انجام میدم
  یه مدتی فکر میکردم که خود ارضایی باعث شده که پرده هام پاره شده باشن اما متوجه شدم که این اتفاق نیفتاده
  چند بار تلاش کردم که ترکش کنم اما باز هم نشد
  من تازه فهمیدم که خودارضایی یک گناهه
  الآنم واقعا گیجم نمی‌دونم چطوری ترکش کنم

  1. میتونیم با کمک هم و با صحبت کردن با همدیگه حلش کنیم .
   مثلا قول قرارهایی بگذاریم و بگیم مثلا من الان ۲۰ روزی است که خودارضایی نکردم

  2. خب ببین این که میگی گناه بسته به نوع دینت داره اگه واقعامسلمونی ازاون اولش نبایدمیزدیوتنهاراهش ازدواجه ازاونجابایدخودتوتخلیه کنی ولی اگه مث من دین نداری ولی انسانیتوقبول داری هرچندکه مراقب بدنتم هستی تفریحی بزن تاکم کم قطعش کنی یه کسی که معتاده سیگاره که شب اول یهوترک نمیکنه که تاهمیشه، میکندش دوسه روزیه باربعدهفته ای بعدماهی بعدباخودش میگه من که این همه نکشیدم یانزدم دیگه هم نمیزنم امیدوارم حرفم برات مفیدباشه اگه بیشترخواستی صحبت کنیم راجبش بهم بگو😉

   1. آقا چرا گمراه میکنی من ده ساله میخوام سیگار رو ترک کنم نشده
    یعنی اینکارو میتونم ترک کنم ولی سیگار رو نه واقعیت
    بعدشم ترک سیگار اینطوری نیست دقیقا همونه که میگن یکدفعه باید بزاری کنار
    انگیزه میخواد برادر انگیزه که هر کسی نداره

    1. دوسته عزیز من ۱۶ ساله سیگار میکشم و یکبار تصمیم گرفتم یهو ترک کنم و تا حد سکته قلبی رفتم و هرکس گفته باید یکدفعه ترک کنی که زیادی خورده

  3. ۱۲ تا ۱۳ بار خیلی زیاده موتورت نسوخته؟
   الان شده ۶ بار مثلا خیلی ترقی کردی؟
   شبکه خوب سراغ داری بگو ببینیم ما هم

   مگه شیشه هست که ذهن رو باز کنه آخه
   تو از ترک دادن و بستن به تخت گذشتی باید دستاتو قطع کنن که دیگه خود ارضایی
   زدی موتور رو نابود کردی حالا فهمیدی گناهه
   گیج نباش ادامه بده تو میتونی

  4. اگه خواستی بیا باهم باشیم
   منم بهت قول میدم ک اونقدر لذت بخش باشه ک دیگه حتی بهش فکر هم نکنی
   ضمنا شما حتی اگه بخوای ازدواج هم بکنی باید با کسی ازدواج کنی ک بتونه سرت کنه در غیر این صورت اگه ی آدم سرد و معمولی باشه بازم مجبوری بزنی

    1. اگر دختر و پسر توی یک مدرسه بودن الان هرکسی کیرش توی یک سوراخی بود

 20. من تا حال نمی فهمیدم که ضرر داره ممنون از شما منم قول میدم که دیگه نکنم

 21. کلا این عوارض که نوشتید برای مردای متاهلی که هر شب رابطه دارند هم مشترک هست ربطی به خود ارضایی نداره خود ارضایی فقط از لحاظ روحی اوکی نمیشی که اونم اگه مدیریت کنی روحی هم اوکی میشی . راجب اضطراب هم باید بدونی اونایی که با خانوادشون و خود ارضایی میکنن اضطراب دارند اگه اتاق جدا گونه داشته باشی قفل کنی اضطراب هم نمیگیری

  1. ما تو این سایت نیومدیم که مشکلاتمون مثل استرس در خودارضایی رو حل کنیم تا با خیال راحت خودارضایی کنیم.
   بیشتر کسانی که تو این سایت اومدن بخاطر اینه که ترک کنن
   چون واقعا حرکت بیهوده ای هست

  2. که چی یعنی به جای ترک این رفتار زشت و مضر داری جای امن درست میکنی برو جلو تو میتونی

 22. منم امروز توبه کردم تا آخر عمرم که روی این کره خاکی ام خودارضایی نکنم

  1. همه مشتی میلیارد ها سلول مغز درگیر کردی راه صد ساله رو یک شب نمیشه رفت

 23. سلام من امروز توبه کردم دیگه خودارضایی نکنم
  اما قبلا بازم توبه کردم ولی شکست خوردم
  اما امروز توبه‌م حقیقی بود یعنی قبوله ؟

  1. بزار روشنت کنم. توبه ای حقیقی و قبوله که باعث بشه دوباره مرتکب گناه نشی.

   1. لاشی مردم اومدن ترک کنن من ۵ دقیقا پیش زدم ولی دیگه نمیزنم شما هم نزنید آیندتون رو آتیش میزنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉