کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

 مراسم ازدواج دانشجویی ، مزایا و چالشها

مراسم ازدواج دانشجویی,هزینه مراسم ازدواج دانشجویی,

مراسم ازدواج دانشجویی مراسمی است که  در آن زوجینی که در دوران دانشجویی هستند با یکدیگر پیوند زناشویی میبندند . پیوندی که با سادگی  و شور و نشاط جوانی آغاز شده است و با مراسمی به همان سادگی رسمی میشود .  مراسم ازدواج دانشجویی نماد ساده زیستن و سهل کردن مشکلات و دوری از تکلف و اسراف های رایج برای مراسم های  گوناگون است . مراسم هایی  که با هزینه های زیاد و گاهی نجومی باز هم تضمین کننده زندگی زناشویی نیستند . فقط باعث به وجود هزینه های گزافی میشود که تا مدتها گریبان گیر زوجین است . مراسمات ازدواج دانشجویی به ما می آموزد  که حتی با هزینه کم نیز میتوان زندگی مشترک را آغاز کرد .

حتما لازم نیست برای نشان دادن شادمانی خود  از ازدواج مهمانی ها و مراسم هایی  با هزینه های سر سام آور برگزار کنیم . برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی در واقع درس ساده زیستی و قناعت را برای ما در بر دارد . در این زمینه مشاوره خانواده نیز می تواند بسیار راهگشا و کمک کننده شما عزیزان باشد.


بیشتر بخوانید: اهمیت مشاوره قبل از ازدواج چیست ؟


هزینه مراسم ازدواج های دانشجویی

هزینه ازدواج دانشجویی در واقع اصلی ترین مزیت و مشخصه مراسم ازدواج های دانشجویی است و بزرگترین پیام این نوع ازدواج را در بر دارد . این روزها یکی از دلایل عدم تمایل به ازدواج از سمت جوانان همین هزینه های سرسام آور شروع زندگیست . نکته قابل توجه این است که این همه ازدواج که ممکن است باعث مقدار زیادی بدهی و قرض شود فقط برای شروع زندگی هزینه میشود .

هزینه مراسم ازدواج دانشجویی به قدری پایین است که تقریبا قابل مقایسه با مهمانی های تجملاتی رایج در این روزها نیست . از جالب ترین نکته ها در مورد هزینه مراسمات ازدواج دانشجویی این است که تعداد زیادی از زوجین با هزینه کم با یک جشن بزرگ به خانه بخت میروند . بخاطر هزینه ازدواج دانشجویی است خیلی از جوانان به این سبک و روش زندگی خود را آغاز میکنند  . خوشبختانه این سبک از ازدواج محبوبیتی روز افزون در بین جوانان پیدا کرده است .


بیشتر بخوانید: مزایای ازدواج دانشجویی را بهتر درک کنیم


ثبت نام مراسم ازدواج دانشجویی,چگونگی برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی,

ثبت نام مراسم ازدواج دانشجویی

ثبت نام مراسم ازدواج های دانشجویی شاید سوال خیلی از جوانان و زوجینی است میخواهند به این روش پیوند خود  را جشن بگیرند . برای ثبت نام مراسم ازدواج زناشویی باید حتما تا مدت زمان مشخص شده در آن سال ازدواج دائم کرده باشید . در کشور ما معمولا جشن های ازدواج دست جمعی در رسومات و عرف جایگاهی ندارند . اما ازدواج دانشجویی داستان متفاوتی دارد .

ثبت نام مراسم ازدواج های دانشجویی هر سال با استقبال بیشتری نسبت به سال گذشته مواجه میشود . کسانی که در پی برگزاری مراسم ازدواج های دانشجویی هستند قطعا درک بالایی از هدف اصلی زندگی زناشویی دارند .   آنها به جای تاکید بر بعد مالی ازدواج بعد فواید و ابعاد معنوی آن را در نظر میگیرند . آنها  مقدار پولی را که به خاطر انتخاب  مراسم ازدواج دانشجویی  صرفه جویی  میشود را برای زندگی بهتر هزینه میکنند .


بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم


چگونگی برگزاری مراسمات ازدواج دانشجویی

چگونگی برگزاری مراسم ازدواج های دانشجویی بر اساس یک برنامه ریزی دقیق انجام میشود . افراد برای اطلاع از چگونگی برگزاری مراسم ازدواج های دانشجویی تنها کافیست به سایت های مرتبط و معرفی شده مراجعه کنند . بعد از ارائه مدارک مورد نیاز و تکمیل پرونده مربوط  ، زمان برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی شما مشخص و اعلام میشود . زوجین باید دقت کنند که مدارک مورد نیاز را حتما تا زمان تعیین شده و به موقع ارائه کنند . در غیر اینصورت امکان دارد مجبور شوند یکسال برای این موضوع صبر کنند . مراسمات ازدواج دانشجویی به این صورت است که تعدادی از زوجین را معمولا در سالنی گرد هم جمع میکنند . خانواده های درجه یک آنها نیز معمولا حضور دارند . در این مراسم مانند همه مجالس ازدواج به جشن و شادی و دعای خیر برای زوجین  میپردازند .

شرایط ثبت نام در مراسم ازدواج های دانشجویی

شرایط ثبت نام در مراسمات ازدواج دانشجویی به قرار زیر است :

  • اقدام به ثبت نام اینترنتی برای ازدواج دانشجویی .
  • ارائه اصل کارت ملی دختر و پسر ارائه اصل شناسنامه و اصل کارت دانشجویی زوجین . همچنین ارائه عقد نامه نیز از ملزومات شرایط ثبت نام در مراسم ازدواج های دانشجویی میباشد .
  • در روند جدید هر زوج برای خودشان یک صفحه شخصی در سایت دارند . بعد از انجام مسائل ذکر شده و شرکت در آزمون مشخص شده هماهنگی ها برای حضور آنها در مشهد مقدس انجام میشود .
  • زوجین میبایست از ساعت ۸الی ۱۲ روز ذکر شده و مقرر به محل اقامتی که از قبل مشخص شده مراجعه کنند تا روند اسکان آنها توسط مسئولین این امر انجام شود تا مشکلی برای اسکان نداشته باشند . در غیر اینصورت ممکن است که زوجین با نا هماهنگی به وجود آمده کمی در اقامت خود در مشهد مقدس به سختی برخورد کنند .

    بیشتر بخوانید: معایب ازدواج دانشجویی را باید جدی بگیریم


حرف دیگران

شاید برخی از زوجین نگران حرف دیگران برای نحوه برگزاری مجلس ازدواج باشند . حرفهایی در مورد اینکه چرا زندگیشان را ساده و راحت شروع میکنند . آنها نمیخواهند بخاطر یک شب تا مدت ها زیر قرض و بدهی باشند . درست است که گاهی بعضی از افراد این نوع ازدواج را عجیب میدانند و آن را نمیپسندند . اما زوجینی که قصد ازدواج دانشجویی را دارند نباید بخاطر حرف دیگران تصمیم خود را عوض کنند . در مشاوره ازدواج نیز به شما گفته خواهد شد که زندگی شما و صلاح آن باید برای شما در درجه اهمیت باشد . حرف و اعتراض افراد دیگر نباید در شما انرژی و دید منفی نسبت به این موضوع ایجاد کند . ازدواج دانشجویی قطعا از بهترین راه های شروع زندگی مشترک میباشد .

هزینه مراسم ازدواج دانشجویی,ثبت نام مراسم ازدواج دانشجویی,

مخالفت خانواده ها

اغلب زوجینی که قصد ازدواج دانشجویی را دارند ممکن است در ابتدا با مخالفت خانواده ها روبرو شوند . خانواده ها به دلیل مهری که نسبت به فرزند خود دارند آرزوی دیدن آنها را در مراسم ازدواج شان دارند . بنابراین معمولا کلی برنامه و هدف برای آن روز از قبل تدارک دیده اند . برنامه هایی که منجر به باشکوه برگزار کردن آن روز و شب بخصوص بشود . به همین دلیل زمانی که زوجین از تصمیم خود بگویند ممکن است خانواده ها مخالفت کنند .

در این حالت زوجین مکلف هستند که با حفظ و کنترل آرامش خود این موضوع را مدیریت کنند . مراجعه به مشاوره خانواده و روانشناسی در این زمان قطعا مفید است . با کمک یک مشاوره زبده قطعا این مدیریت سهل تر انجام میشود . قطعا اگر با خانوادهایمان در فضایی آرام صحبت و مذاکره کنیم به نتیجه میرسیم . مخالفت خانواده ها گاهی نیز از عدم آگاهی است . اگر آنها را با مزایای ازدواج دانشجویی آشنا کنیم موافقت میکنند .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق


ازدواج های جمعی

امروزه بحث هزینه های زیاد و بیهوده برای مراسم ازدواج نه تنها در کشور ما بلکه در همه دنیا مطرح است . در همه کشورها این روزها مراسم های ازدواج به صورت جمعی رونق بیشتری پیدا کرده است . از مهمترین اصول مدیریت زندگی بحث انطباق و سازگاری با مسائل روز میباشد . خب در این روزگاری که ما سپری میکنیم با این حجم از هزینه ها و فشار های اقتصادی تکلیف چیست ؟ آیا باید برای یک شب شادی مدتها و شاید چند سال زیر بار قرض و بدهی باشیم ؟  آیا بهتر نیست با بار سبک تر وارد زندگی مشترک شویم ؟ . هر چقدر که ما با آرامش روانی بیشتر و با استرس کمتر وارد رابطه زناشویی خودک شویم بهتر است . ما میتوانیم که سرمایه خود را به جای استفاده در این قضیه برای تهیه مسکن بهتر و کیفیت زندگی بهتر خرج کنیم و از آن بهره ببریم .

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Marriage and Academia: Finding the Balance between 

براي مشاوره در زمينه  مراسم ازدواج دانشجویی ، مزایا و چالشها

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/5/24

شنبه

1399/5/25

یکشنبه

1399/5/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید