کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

۱۵ ویژگی زنان وفادار (وفاداری یک زن چه زمانی معلوم میشود؟!)

از کجا بفهمیم یک زن وفادار است؟
3.8/5 - (11 امتیاز)

یکی از مهم ترین و ارزشمندترین ویژگی هایی که باعث می شود یک رابطه پایدار و سالم باقی بماند، وفاداری است. هر زن و یا مردی به دنبال یک همسر وفادار و متعهد می گردد. مخصوصا اگر شما در ازدواج قبلی خود با شکست، خیانت و عدم وفاداری همسر مواجه شده باشید، مسلما تمام تلاش و تمرکز شما پیدا کردن یک زن وفادار و متعهد خواهد بود. سوالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد این است که زنان وفادار چه ویژگی هایی دارند؟ از کجا بفهمیم یک زن وفادار است؟ در حالیکه برداشت های متفاوت و مختلفی از وفاداری برای افراد وجود دارد، ویژگی های مشترکی نیز وجود دارد که نشان دهنده وفاداری خواهد بود. شما با دانستن نشانه های زن وفادار می توانید انتخاب مناسبی برای آینده خود داشته باشید و یا زندگی مشترک و همسر خود را محک بزنید.

مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه به بررسی نشانه های زنان وفادار و زن متعهد پرداخته اند. آنها بعد از مطالعات بسیار مقاله جامع و کاربردی زیر را در رابطه با نشانه های همسر وفادار برای شما عزیزان نگارش کرده اند. اگر به دنبال دانستن نشانه های وفاداری زن هستید مطالعه این مقاله را از دست ندهید. شما برای دریافت راهنمایی های بیشتر در مورد وفاداری همسر می توانید با مشاوران مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل بفرمایید.

وفاداری چیست؟

وفاداری فضیلتی است که ما در روابط مختلف از جمله روابط دوستان، خانواده، همکاران و زوجین برای آن ارزش قائل هستیم. دکتر سابرینا رومانوف، روانشناس و استاد دانشگاه، می گوید: وفاداری عبارت است از فداکاری، صداقت، اعتماد و حمایت در یک رابطه. وفاداری نیاز به تعهد عاطفی دارد و باعث می شود که فرد احساس هویت داشته باشد. وفاداری یکی از مهم ترین و اصلی ترین نیازهای یک زندگی سالم و موفق است. برای اینکه بتوانیم تشخیص دهیم فردی به ما وفادار است یا نه باید ویژگی های وفاداری را دانیم. نشانه های وفاداری زنان و یا مردان به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را در مورد زندگی خود بگیرید. دانستن ویژگی های وفاداری به شما کمک می کند تا بتوایند تشخیص دهید آیا کسی به شما وفادار خواهد ماند یا خیر؟ و دریابید که چگونه می توانید این فضیلت را در زندگی خود پرورش دهید.

زنان وفادار

از کجا بفهمیم یک زن وفادار است؟

برای تست وفاداری همسر می توانید از او سوالاتی را بپرسید که نشان می دهد آیا شما با یک زن متعهد و وفادار روبه رو هستید یا خیر. همسر وفادار به این سوالات پاسخ مناسبی می دهد و به شما ثابت می شود که او نسبت به شما وفادار است. اگر به تنهایی نمی توانید متوجه شوید که او به شما وفادار خواهد بود و یا خیانت می کند، می توانید از مشاوره خیانت در این زمینه کمک بگیرید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه ۱۵ ویژگی زنان وفادار (وفاداری یک زن چه زمانی معلوم میشود؟!) با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

از رابطه بین ما دو نفر چه انتظاری داری؟ و یا خودت را پنج سال دیگر کجا می بینی؟

اگر او شما را در آینده خود تصور کرد و برای شما در مورد آینده باهم بودن صحبت کرد، این یعنی او به شما و رابطه با شما اهمیت می دهد و دوست دارد که این رابطه را ادامه دهد. این یعنی شما با یک زن متعهد و وفادار روبه رو هستید.

آیا شما رازدار خوبی هستید؟

می توانید او را با گفتن یک راز امتحان کنید. رازی را با او در میان بگذارید و بررسی کنید که آیا در این رابطه با دوستان شما صحبت کرده است یا خیر؟ لازم نیست که شما واقعا یکی از رازهای خودتان را به او بگویید. زیرا اگر او این راز را به دیگران بگوید ممکن است برای شما بد باشد. شما می توانید تظاهر کنید که این خبری که به او گفته اید راز شما بوده و برایتان اهمیت دارد.

آیا تا به حال به کسی خیانت کرده اید؟

خیانت نکردن یکی از بزرگترین نشانه های یک زن وفادار است. دانستن بی احتیاطی های گذشته و یا اشتباهات او می تواند نشان دهد که او تا چه میزان نسبت به شوهر و فرزندان خود متعهد و صادق خواهد بود. همچنین به شما نشان می دهد که او چه چیزهایی را خیانت می داند.

والدین شما چه نوع رابطه ای با هم دارند؟

فرزندان روابط عاشقانه آینده شان را از والدین الگو برداری می کنند. اگر والدین دختر ازدواج خوبی داشته باشند، او مبنای منطقی برای وفاداری و مهربانی با شما دارد. در برخی از شرایط فرد در محیط خانواده شاهد خیانت عاطفی والدین به یکدیگر بوده است. که این موضوع می تواند تاثیرات منفی برای او به همراه داشته باشد.

وفاداری برای شما چه معنایی دارد؟

وفادار بودن برای همه معنی یکسانی ندارد. برخی از مردم فکر می کنند وفاداری به معنای خیانت نکردن است، اما وفاداری شامل نشان دادن حمایت، حمایت از تصمیمات شریک زندگی و نشان دادن اعتماد نیز می شود.

نشانه های زنان وفادار

نشانه های زن وفادار

همسر وفادار ویژگی های مختلفی می تواند داشته باشد. همانطور که در بالا اشاره شد وفاداری از دید هر فردی می تواند متفاوت باشد. اما دانستن برخی از مهم ترین نشانه های وفاداری زن می تواند به شما کمک کند تا یک همسر وفادار و یا دوست دختر وفادار داشته باشید. برخی از مهم ترین نشانه های وفاداری زنان عبارتند از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه ۱۵ ویژگی زنان وفادار (وفاداری یک زن چه زمانی معلوم میشود؟!) با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رابطه شما برای او در اولویت است

یک همسر وفادار و یا دوست دختر وفادار به رابطه جسمی و روحی خود با شما متعهد است. او تنها زمان خود را با شما نمی گذراند بلکه سعی می کند وقت خود را به گونه ای صرف ساختن چیزی منحصر به فرد با شما کند. اگر همسر شما در اکثر موارد شما و رابطه با شما را در اولویت قرار می دهد و باعث می شود که احساس کنید او شما را دوست دارد و برایش ارزشمند هستید، او یک زن وفادار خواهد بود.

به قول و قرار خود عمل می کند

او با انجام وعده ها و قول و قرارهای خود باعث می شود که شما به او اعتماد کامل داشته باشید. اگر همسرتان سابقه عمل به وعده هایش را داشته باشد باعث می شود که شما احساس امنیت و اعتماد بیشتری به او داشته باشید. یک زن وفادار به گونه ای رفتار می کند که شما به او اعتماد کامل داشته باشید. او همیشه برای رسیدن به قول و قرارهای خود با شما تلاش می کند.

همسرتان برای شما احترام قائل می شود

عشق و احترام دست به دست هم می دهند. یکی از بزرگترین نشانه های زن وفادار این است که به مرزها و نظرات شما احترام می گذارد. او متفکرانه با شما صحبت می کند و حتی در بدترین شرایط نیز برای حریم خصوصی شما ارزش قائل می شود. قدردانی و تحسین شوهر نشانه وفاداری و متعهد بودن زن است.

شما یکی از مهم ترین افراد درونی برای او هستید

یکی از نشانه های زنان وفادار این است که شوهران خود را به حلقه درونی دوستان و خانواده خود اضافه می کنند. همسر وفادار بعد از ازدواج شوهرش را یکی از اعضای مهم در جمع های دوستانه و یا خانوادگی خود می داند. او از شما می خواهد که در ملاقات های خانوادگی همراه او باشید. این رفتار به شما این امکان را می دهد که بدانید او زندگی دوگانه ای ندارد یا سعی نمی کند چیزی را از شما پنهان کند. پنهان کاری یکی از مهم ترین نشانه های خیانت زنان است. برای اطلاع یافتن از مهم ترین نشانه های خیانت می توانید مقاله نشانه های خیانت زنان را مطالعه بفرمایید.

دوستانش به شما می گویند که او شما را دوست دارد

همیشه دوستان بهتر از هر فرد دیگری یکدیگر را می شناسند. اکثر زنان و یا دختران حرف ها و رازهای زیادی را با دوستان صمیمی خود در میان می گذارند. دوست دختر شما و یا همسرتان مسلما از علاقه خود به شما در پیش دوستانش تعریف خواهد کرد. اگر احساس کردید که دوستانش نسبت به شما مثبت هستند و یا به شما می گویند که او خیلی شما را دوست دارد، شک نکنید که او یک همسر وفادار برای شما خواهد بود.

او اغلب در مورد آینده مشترک با شما صحبت می کند

یکی از نشانه های زنان وفادار این است که از صحبت کردن در مورد آینده نمی ترسند. تست وفاداری زنان نشان داده است که زنان وفادار نگران رابطه با شما و تعهد داشتن نسبت به شما نیستند. زن متعهد و وفادار آینده خود را در کنار شما و همراه شما تجسم می کند و شما یکی از اصلی ترین و مهم ترین گزینه های آینده او هستید.

نگران تلفن همراه خود نیست

یکی از نشانه های یک زن متعهد و وفادار این است که از تنها گذاشتن تلفن همراهش با شما نمی ترسد. او وقتی از اتاق خارج می شود، نمی ترسد که تلفنش را در کنار شما بگذارد و برود. البته به یاد داشته باشید که داشتن رابطه با یک زن به این معنی نیست که باید به مکالمات خصوصی و اجتماعی او دسترسی داشته باشید، اما این واقعیت که او نگران نیست تلفن خود را در حضور شما پاسخ بدهد و یا با شما تنها بگذارد نشان می دهد که او نسبت به شما وفادار بوده است.

همسر وفادار از برقراری ارتباط نمی ترسد

همیشه زوج هایی که با هم ارتباط سالم برقرار می کنند، در روابط خود رضایت بیشتری دارند و نسبت به آینده خوش بین تر هستند. اگر دوست دختر یا همسر شما یک ارتباط برقرار کننده سالم است و از گفتن چیزهایی به شما نمی ترسد، رابطه شما محکم و همراه با تعهد و وفاداری است. داشتن ارتباط باز و صادقانه از ویژگی های مهم یک دوست دختر و یا همسر وفادار است.

همسر وفادار

همسر وفادار به شوهرش به عنوان یک شریک زندگی نگاه می کند

یکی از نشانه های دوست دختر وفادار این است که شما را شریک زندگی خود بداند نه فقط دوست پسرش. شریک زندگی کسی است که در زندگی با او رشد می کنید. برای آینده برنامه ریزی می کنید و باهم تصمیم می گیرید. پس هنگامی که همسرتان شما را شریک زندگی خود بداند یعنی نسبت به شما وفادار است.

از روابط گذشته او خبر دارید

یکی دیگر از نشانه های زنان وفادار این است از به اشتراک گذاشتن گذشته خود با شما هراسی ندارند. او از افشای روابط گذشته خود برای شما سختگیری نمی کند زیرا برای او مهم نیست که در گذشته چه اتفاقاتی افتاده است، او می خواهد که شما او را کاملا بشناسید و برای آینده با شما بودن برنامه ریزی می کند.

به یکدیگر اعتماد کامل دارید

زوج هایی که به یکدیگر اعتماد دارند از روابط شادتر و رضایت بخش تری برخوردار هستند. وفاداری یک مرد زمانی معلوم می شود که او نسبت به همسرش اعتماد کامل دارد. همچنین برعکس، وفاداری یک زن نیز زمانی مشخص می شود که به شوهرش اعتماد دارد. یکی از نشانه های یک زن وفادار قابل اعتماد بودن است.

همسرتان قبلاً هرگز خیانت نکرده است

یکی از بزرگترین نشانه های وفاداری زن این است که او قبلا هرگز خیانت نکرده باشد. چه زمانی که با شما بوده است و همسر شما بوده خیانت نکرده باشد و چه زمانی که هنوز با شما ازدواج نکرده بود. بزرگترین پیش بینی کننده رفتار آینده، رفتار گذشته است. پس اگر دوست دختر شما و یا همسرتان خیانت را تجربه نکرده باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که او یک همسر وفادار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خیانت می توانید مقاله تعریف خیانت را مطالعه بفرمایید.

او قبلا خیانت کرده است اما درس عبرت بزرگی گرفته است

یکی دیگر از نشانه های یک زن وفادار این است که از اشتباهات خود در گذشته درس گرفته است. خیانت در گذشته به این معنی نیست که او هرگز نمی تواند یک همسر وفادار برای شما باشد. شاید او از خیانت کردن بسیار پشیمان و شرمنده باشد و یا تصمیم گرفته باشد که هرگز به کسی صدمه نزند. بهتر است در مورد اشتباهات گذشته با او صحبت کنید. البته بدون اینکه او را قضاوت کنید و یا بترسید که مجدد این رفتار را تکرار کند. از او بپرسید که چه چیزی منجر به خیانت او شده است و چه درسی گرفته است.

همسر وفادار عاشق نشان دادن محبت های جسمانی است

یک نکته برای اینکه چگونه بفهمید همسرتان به شما وفادار است یا نه این است که به روابط جسمانی بین خودتان و همسرتان توجه کنید. آیا همسرتان علاقه ای به نوازش کردن، در آغوش گرفتن، بوسیدن و … شما دارد یا خیر؟ همسر وفادار از هر فرصتی برای نشان دادن محبت فیزیکی خود استفاده می کنند. او دائم در حال ایجاد صمیمیت عاطفی با شما است و می خواهد عشق و علاقه خود را با این رفتارها به شما نشان دهد.

زن وفادار در زمان های سخت در کنار شما است

یک همسر وفادار در تمام لحظات چالش برانگیز و سخت در اطراف شما خواهد بود و شما را ترک نمی کند. هنگام وجود مشکلاتی مانند: بیماری، از دست دادن عزیزان، مشاجرت، مشکلات مالی و … . در کنار شما بودن در سختی ها و همراهی شما نشان می دهد که او از زندگی در کنار شما لذت می برد، حتی اگر سختی و مشکلاتی نیز وجود داشته باشد همچنان مایل است که به زندگی مشترک در کنار شما ادامه دهد و شما بتوانید به او تکیه کنید.

تست وفاداری به همسر

سخنی از مشاوران آویژه

وفاداری همسر یک مولفه مهم در روابط سالم است. وفاداری در زندگی مشترک می تواند به ایجاد پیوندهای قوی تر و ایجاد حمایت اجتماعی کمک کند. وفاداری را می توان با صادق بودن، حمایت کردن، احترام گذاشتن، قدردانی و … تقویت کرده و ثابت کرد. اگر می خواهید به وفاداری همسر خود ایمان بیاورید بهتر است رفتارها و حرف های او را زیر نظر بگیرید. این کار می تواند به شما کمک کند تا همسرتان را بهتر بشناسید. البته شک و بدبینی بی مورد و نا به هنگام اصلا توصیه نمی شود. زیرا شک و بدبینی می تواند زندگی مشترک شما را به پایان برساند. اگر نمی دانید چگونه باید به وفاداری همسر خود پی ببرید و یا نمی توانید نشانه های وفاداری زنان را در همسر خود بررسی کنید، بهتر است از مشاوره خانواده در این زمینه کمک بگیرید.

سوالات متداول

یک همسر وفادار چه ویژگی هایی دارد؟

وفاداری به معنای ثابت بودن در رفتار، گفتار و توجه به دیگری است. یکی از ویژگی های مهم وفاداری این است که قابل اعتماد باشید. کسی باشید که می توان روی حضورش حساب کرد. وفاداری همچنین شامل رفتار مداوم با فرد مقابل با مهربانی، انصاف و روحیه سخاوتمندانه است.

نشانه های همسری که وفادار نیست، چیست؟

او دائم تلفن همراهش را از شما دور می کند. نمی گذارد او را در مهمانی ها همراهی کنید. به شما دروغ می گوید. رفتارهای مشکوک دارد. ابراز علاقه به شما نمی کند و …

براي مشاوره در زمينه ۱۵ ویژگی زنان وفادار (وفاداری یک زن چه زمانی معلوم میشود؟!)

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 13 نظر:

  1. خیانت خنجری است که به شریک زندگی میزنند ونمیدانند که جای زخم این خنجر هیچگاه خوب نمیشه ”وهراز گاهی خونریزیهای شدید میکنه ”امیدوارم کارما جواب این پست فطرتان آدم نمارو بده ….

  2. سلام من زنی رو میشناسم ک باوجود اینکه شوهرش از تمام دنیا بیشتر دوسش دارد و کاملا بهش اطمینان دارد ولی ۱۲سال است ب شوهرش با ادمای مختلف خیانت میکند و هیچوقت شوهرش بااینکه ادم ریزبین و غیرتی هست نفهمیده چون با دروغ و حرف شوهرش را گول میزند

  3. به نظر بنده قبل از ازدواج حتما ستاره همخوانی ازدواج با طرف مقابل را پیگیری کنیداگر همخوانی داشت حتما ازدواج کنید والا مطلقا ازدواج نکنید چون آخرش طلاق میباشد

  4. همسر من هیچ کدام از این نشانه ها را نداشت دقیقا همه موارد را بدقت و با پشتکار در کنار من بود ولی بعد از 12سال زندگی مشترک متوجه شدم که ده سال در رابطه با افرادی مختلف بوده و به من خیانت کرد کار من با داشتن دو تا فرزند طلاق کشید و اعتماد من به خانمها سلب شد

      1. هیچ انسانی حقش خیانت نیست و واقعا نشانه پستی و بی معرفتی یک انسان هست که با وجود همسر خوب خیانت کنه. چنین آدم‌هایی از روزگار تاوان سنگینی میگیرند اینها حتی لیاقت یک روز زندگی رو‌نداره ،

  5. واقعا مطالب جالبی بود خیلی بهم کمک کرد تا فرد تو زندگیم رو بشناسم به همه توصیه میکنم حتما بخونن حتی اگه دچار خیانت نشدن اطلاعات خودشون رو بالا ببرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉