کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

ابراز محبت کلامی چه تکنیک هایی دارد؟

ابراز محبت کلامی چه تکنیک هایی دارد؟
3.8/5 - (5 امتیاز)

اگرچه که اکثر مردان اعتقاد دارند که عشق باید در عمل فرد پیدا باشد و نه در کلام او، اما حقیقت این است که تاثیر محبت کلامی در بهبود یک رابطه به قدری زیاد است که میتواند مانند بادبان یک کشتی را از حرکت به هر سویی نجات دهد. در مقابل، مشاوران خانواده معمولا بر این باورند که ابراز محبت کلامی میتواند تاثیر بسیار زیادی در ذخیره انرژی آنها برای ادامه زندگی مشترک داشته باشد.

همانطور که میدانید یک رابطه دو طرفه همیشه نیازمند عشق و محبت است و چه بسا افرادی که این احساسات را از دیگری مخفی نگه میدارند عموما زوج های موفقی نیستند‌. گاها این اعتقاد به این دلیل در میان مردان شایع است که میپندارند طرف مقابل آنها ممکن است سطح توقعات اش را بالا ببرد و از آنها سو استفاده کند، و زنانی که از روش محبت کلامی استفاده نمی کنند نیز میپندارند که مردان از زنانی که زیاد ابراز علاقه کنند بیزارند. این یک نگرش بسیار مخرب و اشتباه است.

اما در جوامع امروزی و با تغییر نگرش ها به روابط زوجین و همچنین افزایش سطح برابری زنان و مردان که تا به امروز در بهترین حالت خود قرار گرفته است، نباید از اثر بهبود دهنده این نوع از ابراز محبت به همسر و عشق بی خبر بود.

از جمله ابتدایی ترین مزایای کلام محبت محبت آمیز میتوان به ایجاد احساس احترام و خشنودی بین زوجین اشاره کرد که خود از ملزومات بقای یک زندگی مشترک است. در ادامه نکات مهمی عنوان شده است که دانستن آنها برای یک ارتباط کلامی موثر، حائز اهمیت است.


بیشتر بخوانید: چگونه یک مرد را خوشحال کنیم؟


زنان بیشتر از مردان به محبت کلامی نیاز دارند
ابراز محبت کلامی چگونه است؟
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه ابراز محبت کلامی چه تکنیک هایی دارد؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

زنان بیشتر از مردان به محبت کلامی نیاز دارند

مردان باید این نکته ی مهم را در نظر داشته باشند که برای زنان مهمترین چیز این است که برای کارهای مثبت اشان از آنها قدردانی شود. یکی از مهم ترین دلایل فروپاشی بسیاری از روابط از دیدگاه علم روانشناسی، نا آشنایی مردان و زنان با خصوصیات اخلاقی طرف مقابل اشان است. مردان باید از خصوصیات اخلاقی جنس مخالف خود آگاه باشند و سعی بر بهبود بخشیدن به آن داشته باشند.

متاسفانه برخی مردان توانایی ابراز علاقه بصورت مستقیم را ندارند آنها حتی نمیتوانند جمله دوستت دارم را مستقیما به شریک زندگی خود ابراز کنند. باید بدانید که این مخرب ترین نوع رابطه است. چرا که اکثریت جامعه زنان در یک رابطه توقع دارند از شریک زندگیشان کلمات محبت آمیز بشنوند.

به طور کلی زنان تعریف و تمجید و کلمات محبت آمیز را دوست دارند ولی بیشتر از آن نیازمند حس قدردانی از سوی مردشان هستند. زمانیکه این نیاز نادیده گرفته شود، تبعات زیادی بر زندگی مشترک و روحیات زنان میگذارد. گاهی حتی میتوان گفت یکی از عوامل افسردگی در بسیاری از زنان نداشتن ارتباط موثر و خوشنود کننده کلامی با شریک زندگی است و دلیل عمده آن بی اطلاعی از تفاوت ها و اختلافات بین خصوصیات زن و مرد از منظر روان شناختی است.

پس برای موفقیت هر چه بیشتر در زندگی زناشویی، این تفاوت ها را بشناسید و به بهترین نحو به آنها پاسخ دهید. در آخر این نکته را در نظر داشته باشید که زنان با گوش های خود و مردان با چشمان خود عاشق میشوند، این یک اصطلاح عامیانه است اما اهمیت ابراز محبت به خانم ها را به درستی بیان میکند.

محبت کلامی باید مداوم باشد
حدوحدود ابراز محبت کلامی به همسر

محبت کلامی باید مداوم باشد

در برخی موارد شاهد این موضوع هستیم که زوجین در اوایل ازدواج توجه بیشتری به ارتباط کلامی محبت آمیز دارند، اما بعد رفته رفته این ارتباط کاهش میابد. نکته مهم این است که بدانید استفاده از کلمات محبت آمیز تنها در اوائل رابطه کارساز نیست و تدوام بخشیدن به آن در همه زمان های یک رابطه باعث شکوفایی آن رابطه میشود. بنابراین سعی کنید از شریک زندگی خود چه مرد و چه زن در جای مناسب و بصورت صحیح تمجید کنید زیرا هر دو جنس برای تداوم یک رابطه به آن نیازمند هستند.

دو نکته مهم در رابطه با اثر کلام محبت آمیز بر رابطه به شرح زیر هستند :

1- سعی کنید طرف مقابل خود را با نامی که دوست دارد صدا کنید.

شما باید در خلق نام های زیبا و القاب دوست داشتنی برای شریک زندگی خود خلاق باشید. این کار توجه و احساس شما را به ساده ترین شکل ممکن برای همسرتان نمایان میکند.

2- سعی کنید در صحبت با طرف مقابل خود همیشه جوانب ادب و صحبت مودبانه را رعایت کنید.

همانطور که میدانید در هر رابطه اجتماعی پرده هایی از ادب و حیا وجود دارد که اگر این پرده ها دریده شود اتفاقات ناگوار بسیاری انتظار انسان را میکشد. بدین ترتیب رعایت ادب در یک رابطه عاشقانه بسیار مهم است، شما نمیتوانید در هر مکانی و در هر جمعی هر سخنی را به زبان بیاورید، در یک ازدواج و رابطه زناشویی نیز این خود حائز اهمیت است. برای ارتباط این دو نکته میتوان به این قضیه اشاره کرد که در انتخاب القاب و عناوین برای همسر خود همیشه جوانب ادب را نیز رعایت کنید.


بیشتر بخوانید: 15 راه برای خوشحال کردن همسر


قدردانی نوعی ابراز محبت کلامی
قدرت بالای محبت کلامی در زندگی زناشویی

قدردانی نوعی ابراز محبت کلامی

ممکن است گاهی مردان با خود فکر کنند که تامین مسائل اقتصادی و مالی برای زندگی کافی است و زنان بیاندیشند که تنها بر طرف کردن نیازهای افراد خانواده در داخل خانه کفایت میکند این خود یک باور غلط و مخرب است.

بدتر از آن این طرز تفکر است که همسرم باید این کارها را انجام دهد و در واقع در حال انجام وظیفه است. این طرز تفکر زندگی را برای هر دو طرف کسالت بار میکند. لذا سعی کنید در خصوص انجام وظایف طرف مقابل احساس قدردانی درونی خود را بروز دهید و بطور مثال به شریک خود بگوئید که از اینکه برای شما در حال تلاش و تکاپو است بسیار خشنود هستید. این کار نوعی محبت کلامی است که انگیزه و انرژی بیشتری به همسرتان میدهد و در کل صمیمیت در خانواده را افزایش میدهد.

علاوه بر این سعی کنید در زندگی مشترک با طرف مقابل خود در مورد چیزهایی که دوست دارید بیشتر صحبت کنید، این خود نوعی از محبت کلامی است، یعنی به اشتراک گذاشتن مسائل زندگی به شیوه ای درست و گوش بودن برای حرف ها و درد دلهای طرف مقابل.

براي مشاوره در زمينه ابراز محبت کلامی چه تکنیک هایی دارد؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉