کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

بهترین دکتر مشاوره خانواده

بهترین دکتر مشاوره خانواده
5/5 - (1 امتیاز)

شاید یکی از چیزهایی که خیلی از مردم به آن توجه نمی کنند و در بسیاری از مشکلاتشان به آسانی از کنار آن عبور می کنند، نقش یک مشاور خانواده خوب و کار کشته در حل مشکلات و مسائل زندگی است. یک دکتر روانشناس خوب می تواند با راهکارهایی که ارائه می دهد زندگی شما را از بحران خارج کند و بالعکس، اگر از یک روانشناس خوب مشاوره نگیرید و در انتخاب آن وسواس نداشته باشید با راه حل هایی که ارائه می دهد می تواند زندگی شما را به بیراه بکشد. بنابراین انتخاب مشاور خانواده خوب و کاربلد بسیار حائز اهمیت است. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا نشانه های یک روانشناس خوب را برای شما توضیح دهیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه بهترین دکتر مشاوره خانواده با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

یک روانشناس خوب بر اساس شواهد نظر میدهد

بهترین دکتر مشاور خانواده کسی است که بر اساس شواهدی که از صحبت های مراجعه کننده بدست می آورد نظر بدهد. وقتی که شما مشکل خود را برای مشاورتان بیان می کنید او سعی می کند که با سوالاتی که از شما می پرسد اتفاقات و شواهد را از همه ی جوانب بررسی کند و با توجه به اطلاعاتی که شما به او می دهید یک راهکار بسیار خوب به شما ارائه بدهد. راهکاری که کمترین ضرر را برای شما داشته باشد و در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانید به نتیجه برسید.

هنر یک روانشناس خانواده این است که علاوه بر داشتن علم و آگاهی در زمینه روانشناسی، دارای خلاقیت باشد و با توجه به شما یک روش اختصاصی و منحصر به فرد را برای حل مشکل شما در نظر بگیرد.

یک روانشناس خوب بر اساس شواهد نظر میدهد
روانشناس، مشاور، مشاور خانواده

یک مشاور خانواده خوب احساسات را در نظر میگیرد

روانشناس خانواده ای که در کار خود حرفه ای باشد به خوبی می داند که باید سلامت روانی مراجعه کننده اش را قبل از هر چیز در اولویت قرار دهد. او هیچ وقت سعی نمی کند صحبت هایی بکند که باعث ناامیدی شخصی شود. بلکه به جای این کار سعی می کند نشان دهد که سرنوشت هر شخصی در دستان خودش است و با برداشتن قدم های حساب شده رو به جلو می تواند شرایط خودش را تغییر بدهد. اگر به دنبال بهترین دکتر مشاور خانواده می گردین باید بدانید که یک مشاور خوب هیچ گاه مراجعه کننده خودش را تحقیر نمی کند و بدون این که او را قضاوت کند اجازه می دهد تا به راحتی مشکلات خودش را بدون این که خجالت بکشد مطرح کند.

مرکز مشاوره خانواده آویژه یکی از بهترین مرکز مشاوره در تهران می باشد که با در اختیار داشتن تعدادی از بهترین دکتر های مشاور خانواده در تهران سعی کرده است تا شرایط را برای کسانی که نیاز به این گونه مشاوره ها دارند را فراهم کند.

یک مشاور خانواده خوب احساسات را در نظر میگیرد
بهترین روانشناس خانواده

یک روانشناس با تجربه با مراجع ارتباط مستمر دارد

معمولا مشکلات خانوادگی و مسائل روانشناسی چیزهایی نیستند که با یک جلسه مشاوره حل شوند بلکه نیازمند چندین جلسه صحبت و پیگیری هستند. وقتی که پیگیری های منظمی از سوی مشاور انجام شود شخص مراجعه کننده نیز برای حل مشکلش مشتاق تر خواهد شد. البته این که شما بخواهید به طور مداوم در شهرهای بزرگی مانند تهران به مشاور مراجعه کنید کار بسیار سختی است زیرا با توجه به مشغله های کاری و ترافیک خیلی سخت می توان به صورت منظم به مشاور مراجعه کرد. ولی خب می توان خیلی ساده و آسان به یک روانشناس خوب در تهران با قیمت مناسب از هرکجا که هستید دسترسی داشته باشید. مرکز مشاوره آویژه با فراهم کردن شرایط مشاوره تلفنی و آنلاین این مشکل را حل کرده است و شما می توانید به صورت منظم از خدمات مشاوره استفاده بکنید.

یک روانشناس با تجربه با مراجع ارتباط مستمر دارد
بهترین روان درمانگر خانواده

یک مشاور خوب مراجع خود را تشویق به استقلال میکند

یکی از مهم ترین نشانه هایی که برای تشخیص دادن یک مشاور خوب می توانید از آن استفاده کنید، نحوه هدایت شما توسط مشاور است. اگر یادتان باشد در بالا گفتیم که مشکلات خانوادگی و روانشناسی مسائلی نیستند که در طی یک جلسه حل شوند و گاها نیاز است تا چندین جلسه در مورد آن ها صحبت شود. ولی باید دقت داشته باشید تا روند این جلسات مشاوره باید به سمتی باشد که مراجعه کننده را به استقلال نزدیک کند.

به طور ساده اگر بخواهیم بگوییم مشاور نباید فقط به فکر سود خودش باشد بلکه باید سعی کند مراجعه کننده خودش را در آن زمینه از خدمات مشاوره بی نیاز کند. بجای این که به او ماهی بدهد باید به او ماهی گیری یاد بدهد. به طور مثال اگر با خانواده همسرتان مشکل دارید به جای این که فقط مشکل شما را در آن لحظه حل کند باید به شما طرز رفتار صحیح با خانواده همسر را بیاموزد تا در دفعات بعد در ابتدا شما به مشکلی بر نخورید و اگر هم مشکلی پیش آمد بتوانید خودتان با توجه به چیزهایی که یاد گرفته اید مشکل را حل کنید

در این مقاله سعی کردیم که ویژگی های یک مشاور خانواده خوب را به شما توضیح دهیم. اگر شما هم نیاز به مشاوره دارید می توانید به یکی از بهترین مرکز مشاوره در تهران یعنی مرکز مشاوره آویژه مراجعه کنید و نحوه عملکرد مشاوران ما را با چیزی که در این مقاله گفته شد مقایسه کنید.

یک مشاور خوب مراجع خود را تشویق به استقلال میکند
بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران

دکتر مشاوره خانواده در تهران

توجه داشته باشید دکتر روانشناس با مشاور تفاوت دارد و روانپزشک با هردو اینها فرق میکند. دکتر مشاور خانواده میتواند در شناخت اختلالات رفتاری کمک مهم و موثری باشد. حال آنکه مشاور میتواند در تصمیم گیری ها به شما مشاوره دهد. در واقع کسی که مشکلی دارد ابتدا به مشاور مراجعه میکند. اگر شخص نیاز به کمک های موثرتری داشته باشد اورا به یک روانشناس معرفی میکنند. اگر این بیمار نیاز به درمان دارویی داشته باشد باید یک روانپزشک اورا ببیند .

یک دکتر مشاور خانواده میتواند تشخیص دهد که درمان باید دارویی باشد یا روحی و یا اصلا بیماری در کار نیست و مراجعه کننده نیاز به یک مشاوره دارد. دکتر روانشناس راهکارهایی برای درمان اختلال های رفتاری و یا ذهنی به شما ارایه میدهد.

مشاور در تصمیم گیری هایی مانند ازدواج به شما مشاوره خواهد داد و یک روانپزشک در درمان بیماری های روح و روانی به شما کمک خواهد کرد. یک دکتر مشاور خانواده مشکلات هر یک از اعضای خانواده را بررسی میکند. سپس دست یافته هایش را جمع بندی میکند. بعد نوبت درمان میرسد. دکتر مشاور خانواده در صورت تشخیص بیماری شما را برای درمان به روانپزشک ارجاع خواهد داد. اولین و مهمترین مرحله درمان تشخیص درست است. دکتر مشاور خانواده اگر درست و به موقع تشخیص دهد بهترین کمک را کرده است .


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره رایگان خانواده


دکتر مشاور خانواده خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 1. دکتر مشاوره خانواده خوب

 2. باید صبر و حوصله داشته باشد

 3. به دقت به حرفهای مراجعه کننده گوش بسپارد

 4. هنگام صحبت با بیمار برایش وقت میگذارد.

 5. قدرت تشخیص خوبی دارد

 6. بخوبی هم میتواند با بیمار حرف بزند

 7. دکتر مشاوره خانواده خوب باید به بیمار خود اعتماد ببخشد. بیمار باید آنقدر اعتماد داشته باشد که بتواند رازهای سر به مهرش را نزد درمانگرش بیان کند.

 8. دکتر مشاور خوب باید در حیطه کاری خود کار کند.

 9. اگر بیمارش نیاز به درمان دارویی دارد بیمارش رامطلع کند.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره خانوادهبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه بهترین دکتر مشاوره خانواده

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 6 نظر:

  1. با توجه به مدرک مشاور تعیین خواهد شد . لطفا با شماره روی سایت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉