کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

8 مورد از بهترین راه های شوخی با همسر

بهترین راه های شوخی با همسر
3.2/5 - (21 امتیاز)

اگر شوخی با همسر را از دید مثبت نگاه کنیم، باید بگوییم نقش مهمی در تحکیم روابط زناشویی دارد. معمولا کسی از آدم شوخ طبع و خوش رو و لطیف بدش نمی آید. اینگونه افراد بسیار منعطف و دوست داشتنی هستند. اگر شوخی و خنده در روابط زناشویی نباشد قطعا شاهد زندگی بی روح و کسل کننده ای خواهیم بود. اما این موضوع فراموش نشود که با هر چیزی نمی توان شوخی کرد.

شوخ طبعی یک ویژگی جذاب است. شواهد فراوانی نشان میدهد که خنده دار بودن شما را به عنوان همسر مطلوب تر میکند، مخصوصا اگر مرد باشید. اما طنز و شوخی در زندگی مشترک چه نقشی دارد؟ یکی از چندین راهی است که زوجین با استفاده از آن میتوانند رابطه صمیمی تری داشته باشند، شوخی های زن و شوهری است. زن و شوهری که تمام روز را درگیر مشکلات و کار و گرفتاری هستند خواه ناخواه استرس و اضطراب را هم تجربه میکنند. اینجاست که خندیدن و شوخ طبعی به یکی از نیازهای اصلی زندگی بدل میشود.

بدترین اتفاق این است که شما شوخی با همسر را با تمسخر، طعنه و تحقیر اشتباه بگیرید. این نوع شوخی های پرخاشگرانه نتیجه عکس دارند. لذا سعی کنید احساسات همسرتان را درباره شوخ طبعی درک کنید. نکته اصلی این است که اگر میخواهید با او شوخی کنید، بفهمید چه چیزی او را میخنداند. شوخی های عاشقانه یک روش زیبا و متفکرانه است که میتوانید در طول روز از آن استفاده کنید و تاثیرات مثبت آن را روی زندگیتان ببینید. در ادامه برخی نکات اساسی درباره شوخی های عاشقانه را مطرح میکنیم که دانستن آنها برای ایجاد یک رابطه شاد و موفق لازم است:


بیشتر بخوانید: 9 راه برای انتقاد از همسر


1. حس شوخ طبعی همسرتان را بررسی کنید

همه ما سلایق و علایق مختلفی داریم؛ این سلیقه های متفاوت حتی در زمان خندیدن هم بروز میکند. اگر به دنبال راهی برای شوخی با همسر خود هستید قبل از هر چیز باید بدانید که او چه چیزهایی را خنده دار میداند. بدیهی است که زن و مرد دیدگاه های متفاوتی درباره چیز های خنده دار و غیر خنده دار دارند. همانطور که از بسیاری جهات دیگر با هم تفاوت دارند. به عنوان مثال میتوان گفت زنان جوک های مبتذل و فحاشی را طنز آمیز نمیدانند. برای درک سلیقه شوخ طبعی همسرتان وقتی در حال تماشای فیلم است به او توجه کنید و ببینید چه چیزی او را به خنده وامیدارد. بدین ترتیب در شوخی کردن موفق تر عمل میکنید.


بیشتر بخوانید: با فحاشی همسر خود چه کنیم؟


حس شوخ طبعی همسرتان را بررسی کنید
بایدها و نبایدها هنگام شوخی با همسر

2. اتفاقات خنده دار را برای همسرتان تعریف کنید

بهترین شوخی های زن و شوهری زمانی شکل میگیرند که شما اتفاقات واقعی و خنده داری که در طول روزبرایتان رخ داده است را با علاقه هر چه تمام تر برای همسرتان تعریف کنید. مثلا از زمانی برایش بگویید که روبروی آینه در حال سخنرانی و ادا درآوردن بوده اید و بعد مدیرتان شما را در آن حالت میبیند. آنچه این داستان را خنده دارتر میکند این است که شما هنگام تعریف این اتفاق به اشتباهات خودتان میخندید. این کار نه تنها شجاعت و فروتنی ما را نشان میدهد که میتوانیم را به اشتباهات و بدشانسی هایمان بخندیم، بلکه لحظات شادی را برایمان میسازد. فراموش نکنید همسر شما دوست دارد که تمام اتفاقات روزمره تان را با او درمیان بگذارید، و اگر این اتفاقات را در قالب شوخی های بامزه با همسر خود درمیان بگذارید بهتر است.

3. برای همسرتان جوک تعریف کنید

یکی از بهترین راه ها برای شوخی با همسر و خنداندن شریک زندگی این است که جوک های بامزه و نکات خنده دار را برایش بازگو کنید. اینترنت پر از سایت های شوخی و جوک است که در این مورد بسیار به کار میاید. بنابراین چند مورد را که فکر میکنید با شوخ طبعی همسرتان سازگار است، انتخاب کنید. فراموش نکنید کلید انجام یک شوخی خوب این است که مشتاقانه و با خنده آن را تعریف کنید. با وجود اینکه کمدی و طنز با گذر زمان تغییرات زیادی کرده است اما لازم نیست حتما از شوخی های جدید استفاده کنید. یک شوخی قدیمی و خوب لزوما بی ربط نیست و میتواند همسرتان را بخنداند. خلاصه اینکه از هر روشی برای تعریف کردن جوک استفاده کنید.

4. به خودت بخند

اگر نمیتوانید به خودتان بخندید پس نباید به دیگران هم بخندید. نکته این است که برای شوخی های عاشقانه با همسر نباید خیلی خودتان را جدی بگیرید. بعضی اوقات به حرکات و رفتارهای خنده دار خود اعتراف کنید و آنها را با خنده و روحیه خوب با همسرتان در میان بگذارید. در این بین وقتی او به شما میخندد آزرده خاطر نشوید و فراموش نکنید که شما هم با او بخندید.

شوخی های دو نفره داشته باشید
ایده هایی برای شوخی کردن با همسر

5. شوخی های دو نفره داشته باشید

گاهی اتفاقات خنده داری بین شما و همسرتان پیش میاید که فقط شما دو نفر از آن خبر دارید. وقتی در جمع هستید به طور سر بسته به این اتفاقات اشاره کنید و با همسرتان به آن بخندید. این شوخی های زن و شوهری پیوند شما را تقویت میکند و صمیمیت بیشتری بین شما ایجاد میکند.

6. حرکات سرگرم کننده انجام دهید

اگر میخواهید روحیه و اعتماد به نفس همسرتان را بالا ببرید و یک زندگی شادتر داشته باشید، حتما در برخورد با او از شوخی های عاشقانه استفاده کنید. مثلا موسیقی مورد علاقه اش را به سبک خودتان اجرا کنید و هرگز نترسید که در نظر همسرتان احمق به نظر برسید بلکه از بودن در کنار او لذت ببرید. از انجام دادن کارهایی که همسرتان را سرگرم و شاد میکند دریغ نکنید. بدین ترتیب به او نشان داده اید که چقدر برایتان مهم است و او هم در مقابل چنین رفتاری با شما خواهد داشت و یک زندگی موفق را تجربه میکنید چرا که راز یک زندگی موفق شادی طرفین است.

7. از تمام لحظات استفاده کنید

برای شوخی با همسر تنها کافیست خودتان باشید در واقع همه ما مقداری شوخ طبعی در وجودمان داریم که تنها کافیست با لبخند آن را به کار بیندازیم. وقتی همسرتان به کارهای احمقانه و خنده دار شما میخندد، موضع گیری نکنید در عوض خوشحال باشید که لبخند روی لبانش نشسته است. یاد بگیرید که از کوچک ترین لحظات برای شوخی و خنده و تشکر از همسر استفاده کنید. مثلا وقتی زانویتان به لبه میز برخورد کرده، با حرکات خنده دار فضا را شاد کنید. به یاد داشته باشید خانه ای که در آن خنده وجود دارد، خانه ی یک خانواده سالم است.

شوخی فیزیکی با همسر
ترفند شوخی با همسر

8. شوخی فیزیکی با همسر

یکی از ایده های شوخی با همسر استفاده از شوخی های فیزیکی و بدنی است. نکته ای که در این مورد باید رعایت کنید این است که شوخی هایتان آزار دهنده نباشد و از انجام شوخی های بی جا با همسر بپرهیزید. بلکه توجه کنید تنها اگر حس خوبی در همسرتان ایجاد میکند، این کار را انجام دهید. مثلا به جای ضربات محکم و آزار دهنده، با لمس کردن قسمتی از بدن، کشیدن لوپ همسر و… حس شوخ طبعی را به وجود بیاورید. حتی نتایج تحقیقت نشان میدهد که زوجینی که در زمان برقراری رابطه جنسی از شوخ طبعی استفاده میکنند، احساس رضایت بیشتری دارند. در واقع شوخ طبعی در رابطه جنسی میتواند نشاندهنده هوش، خلاقیت، توجه و صمیمت باشد که احساس بهتری را در شریک زندگی به وجود میاورد.


بیشتر بخوانید: اهمیت تعریف و تمجید از همسر


چه شوخی هایی با خانمم نکنم؟

(دیدگاه مشاوره خانواده)

خیلی وقت ها خانم ها از برخی حرفا و رفتارهای شوهرشون شاکی هستن و رنجیدن و حتی بهش شک کردن و باهاش دعوا میکنن که وقتی با شوهرشون صحبت میکنیم میگن بابا منظوری نداشتیم و فقط شوخی کردیم.

برخی از این شوخی های رایج مردان که سم رابطه با خانمشون محسوب میشه رو میاریم:

✅زن دوم میگیرما

گاهی وقت ها به همسرتون میگید یه لیوان آب بده و اون میگه خودت که نزدیک تری و شما هم ناگهان میگید کاشکی زن دوم میگرفتم تا یه لیوان آب بده دستم و تصور میکنید که با این شوخی باید خانمتون هم ذوق کنه و همراهتون بخنده و خیلی وقت ها خانم هم میگه برو بگیر و تو هم برای اینکه کم نیاری میگی میگیرما و یکی تو و یکی اون میگه و یواش یواش دعوای شدیدی شروع میشه.

✅تو کهنه شدی و یه زن دیگه بگیرم که بهت کمک کنه

بعضی وقت ها خانمتون کنارتون میشینن و میگن دست و پاهام درد میکنن و بااین رفتار یه نوع ناز میکنن و دلشون میخواد نازشون رو بخرید ولی آقا به شوخی عنوان میکنه دیگه تو کهنه شدی و باید زن تازه گرفت یا یک زن دیگه بگیرم که کمک حالت باشه و میزنی زیر خنده …

شوخی با همسر چه شرایطی دارد؟

✅طلاقت میدم

گاهی وقت ها کنار همسرت نشستی و اون برای جلب توجه تو بهت میگه”اگه تو رو رها کنم برم خونه بابام تو چیکار می کنی؟ و شما هم در جواب میگی :”خب طلاقت میدم!” بعد هم کلی میخندی و وقتی میبینی اون ناراحته بهش میگید “بابا شوخی کردم بی جنبه ”

✅شوخی های فیزیکی

مردان به جهت ساختار فیزیکی بدنشون خیلی دوست دارن ارادتشون به همدیگه رو با زدن ضربات محکم به هم نشون بدن و از همین رو همین رفتار رو با خانم خودشون میکنن و دایم با مشت و دست ولگدبرکمر وصورت و گردن همسرشون ضربه میزنن و احساس میکنن همسرشون هم خیلی از این رفتار کیف میکنه در حالیکه این شوخی با خانم هایی که به شدت ظریف هستند رنجشش اونا رو به همراه داره

✅شوخی های حاوی فحش :

این نوع شوخی که از الفاظ و خوش مزگی های به جا مانده از دوران مجردیه بین برخی مردان نشانه محبته ولی وقتی همسر ما این حرفها رو از ما میشنوه به کلی یک ذهنیت در ذهنش شکل میگیره و با تعجب به ما نگاه میکنه، خاطرم هست خیلی از مراجعین خانم با تعجب خیلی زیاد به من میگن که من اصلا ازشوهرم انتظار نداشتم این حرفو بزنه.

✅شوخی و مسخره در مورد اعضای خانواده همسر:

مثلا گاهی وقت ها اقا و خانم دارن در مورد یک برنامه زندگی صحبت میکنن و خانم میگه میخواهی به داداشم بگم کمکمون کنه و آقا هم به شوخی می گه :” داداشت هر روز داره میاد خونه ما از من گدایی میکنه حالا از اون بخوام برام کاری کنه و غش غش میخندی ولی…

✅مسخره کردن خانم در حضور دیگران

گاهی اوقات همسرتان کاری را درست انجام نداده و شما در حضور جمع با کلماتی مثل: مهندس، آی کیو ، استاد با او شوخی میکنید و یا گاهی تن و جسم اونو مسخره میکنید. مثلا خانم درازقد و یا آشپزی اونو مسخره میکنید و میگید همسر من نون و ماست رو خوب میپزه و یا لهجه همسر تون رو مسخره میکنید و وقتی اون شاکی میشه میگید بابا شوخی کردم و جنبه داشته باش و از من دلگیر نشو و منظوری ندارم و خواستم یه کم شاد باشیم و این حرفا…

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره خانوادهبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه 8 مورد از بهترین راه های شوخی با همسر

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 8 نظر:

  1. سلام من شیش ماهه نامذد شدم ولی ناذدم دوره عاشقش شدم ما زیاد باهم شوخی می‌کنیم و دعوا هم می‌کنیم بدش سری باهم آشتی می‌کنیم . اولا زیاد باهم حر میزدیک ولی کم شده احساس می‌کنم سرد شده نامذدم ولی دلیلی شو هم نفهمیدم . من به شوخی میگم دیگه از صدای من خوشت نمیاد اونم میگه اره یکمی . ولی دلیلی شو متوجه نشدم میشه راه نمای بکنید لوطفا

    1. سلام، احتمالا یه جای رابطتون مشکل داره و نامزدت با سرد رفتار کردنش میخواد کاری کنه متوجه بشی، به نظرم اینبار به جای حرف های شوخی دار به جایی که دوست داره برین و کمی فضا رو رومانتیک کنو بایه بوسه دلشو به دست بیار، من خودم به عنوان یه زن بهت میگم اگه همش شوخی باشه دیگه تکراری میشه، مثلا میتونی ببریش سینما و فیلمی که دوست داره رو تماشا بکنین بعدش یه شاخه گلو بستنی و اینا بعد مثلا در حضورش یهو شاخه گلو بیارو با اشاره به شاخه گل بگو چرا چن وقته احساس میکنم پژمرده ای آهااا فهمیدم فقط یه نفره که میتونه باعث طراوت و شادابی درونش بشه اونم کسی نیس جز…. و بعدش میتونی بهش ابراز عشق کنی و کمی با جدیت و رومانتیک و با لبخند عاشقانه باهاش صحبت بکنی تا اونم بفهمه که چقد واقعا از تمام وجودت دوسش داری، البته روش های دیگه ای هم هست ولی من شخصا به عنوان یه زن این روشو بهت پیشنهاد میکنم و تاکید میکنم که هی از روش شوخی استفاده نکنین چون تکراری و بی مزه میشه رابطتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉