کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چطور به همسرم ثابت کنم دوستش دارم؟

اثبات دوست داشتن همسر چگونه است؟
4.6/5 - (5 امتیاز)

اثبات دوست داشتن همسر یکی از چالش هایی است که معمولا زن و شوهر ها با آن درگیر هستند. شاید در نگاه شما، عشق ورزیدن کار ساده ای باشد. بله درست است. محبت کردن به دیگران و عاشق بودن کار ساده ای است. اما مشکل کار اینجاست که این عشق همیشگی و مداوم نیست. برای حفظ تعادل عشق در زندگی باید مهارت داشت. خصوصا برای زن و شوهر هایی که به دنبال رابطه سالم و پایدار هستند.

چگونه به همسرمان ثابت کنیم که دوستش داریم ؟

1. توجه کردن

قدم اول برای اثبات دوست داشتن همسر، توجه به همسر است. این توجه نباید گاهی شدت و حدت داشته باشد و گاهی کاملا از او غافل شوید. بلکه باید متعادل و از روی اصول به او عشق بورزید. زیرا اگر زمانی حوصله نداشته باشید و همسرتان از شما توقع عشق داشته باشد و شما نتوانید این عشق را به او بدهید به اصطلاح دل او را شکسته اید.

2. به خودتان و به محیط اطراف همسرتان برسید و زیبا باشید

یکی از نکات ریز و کلیدی در اثبات دوست داشتن همسر این است که خودتان را برای همسرتان آراسته و زیبا کنید. زن و مردی که این کار را برای یکدیگر انجام دهند یعنی اینکه همسرشان برایشان مهم است و او را دوست دارند. خانم ها سعی کنند محیط خانه را زیبا جلوه دهند و آقایون گاهی برای خانه وسائل تزئینی بخرند.

3. قدردانی و تشکر

از مهم ترین نکات در اثبات دوست داشتن همسر، تشکر و سپاسگذاری از اوست. سعی کنید از همسرتان سپاسگذار باشید. زمانی که همسرتان متوجه قدرشناسی شما شود قطعا انگیزه دو چندانی برای ادامه زندگی خواهد داشت و فکر میکند که شما چقدر برای او ارزش و احترام قائل هستید.

4. آغوش همسر

می دانستید که آغوش همسر، امن ترین جاست. آرامشی که زن و مرد در آغوش یکدیگر دارند در هیچ کجا پیدا نمی کنند. سعی کنید به مدت طولانی همسرتان را در آغوش بگیرید و به او بگویید که چقدر دوستش دارید و هر کاری برای او خواهید کرد. شاید بعد از محبت و عشق، در آغوش گرفتن مهم ترین کار در اثبات دوست داشتن همسر باشد.

5. گوش کردن به صحبت های همسر

سعی کنید در روز حداقل یک ساعت با هم صحبت کنید. نه سر مسائل منفی. به یکدیگر انرژی مثبت دهید. در مورد کارها و برنامه هایتان برای او بگویید. اجازه دهید همسرتان فکر کند که نظر او برای شما مهم است. از همسرتان مشورت بگیرید. در کارها از او کمک بخواهید و تمام این کارها را در محیطی عاشقانه انجام دهید. گاهی دو استکان چای بیاورید و در سکوت حرف های دلتان را به او بزنید. این کار بسیار ساده است و مهارت خاصی نمی خواهد تنها کافی است مرد بودن و زن بودن خود را فراموش کنید.شما دو روح در یک بدن هستید.

6. از واژه دوستت دارم استفاده کنید

از دیگر رموز موفقیت در اثبات دوست داشتن همسر، استفاده از جملات عاشقانه و کلمه دوستت دارم است. گاهی برای او نامه ای بنویسید و به او بگویید که چقدر دوستش دارید. مخصوصا زمانی که باورش نمی شود برای او پیامک عاشقانه بنویسید و آن را به شکل نامه به یخچال بچسبانید. این فوت کوزه گری است که باید آن را بدانید. البته همه شما آن را می دانید ولی تنها بعضی از شما آن را عملی می کنید. شاید غرورتان اجازه نمی دهد شاید مشکلی دارید. اما باور کنید چیزی از شما کم نخواهد شد.


بیشتر بخوانید: 9 راه برای انتقاد از همسر


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چطور به همسرم ثابت کنم دوستش دارم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط اثبات دوست داشتن همسر چیست؟

از چه جملات عاشقانه ای برای همسرم استفاده کنم؟

اگر نمی دانید به همسرتان چه بگوییدمی توانید بعضی از این جملات را استفاده کنید:

 • به او بگویید که آغوش او بهترین جا برای آرامش شماست.
 • به او بگویید که از هر کس دیگر در این دنیا او را بیشتر دوست دارید.
 • به او بگویید از زحمات او سپاسگذارید و قدر زحمات او را می دانید.
 • به او بگویید عاشق او هستید و هیچ کس را جز او نمی بینید.
 • به او بگویید که کم و کاستی های شما را به بزرگواری خود ببخشد.
 • به او بگویید که نیازهایش چیست تا در حد توان آن ها را فراهم کنید.
 • به او بگویید همیشه حامی و پشتیبان او در تمام زندگی هستید.

کارهایی که زنان برای اثبات دوست داشتن همسر انجام می دهند؟

 • با شوهرشان مهربان باشند
 • غذای مورد علاقه آن ها بپزند
 • با همسرشان سازگار باشند
 • در زمان سختی ها قانع باشند
 • همسرشان را در زمان خشمگین شدنش آرام کنند.
 • صادق باشند.
 • خود را برای همسرشان بیارایند.
 • همسرشان را بدون دلیل در آغوش بگیرند.

کارهایی که مردان برای اثبات دوست داشتن همسرشان انجام می دهند چیست؟

 • حرف های زیبا و عاشقانه به همسرشان بگویند.
 • همسرشان را با نام نیکو صدا کنند.
 • برای همسرشان کادو بگیرند حتی شده هفته ای یک بار برای او شاخه گلی بگیرند.
 • گاهی همسرشان را به صرف ناهار یا شام به رستوران دعوت کنند.
 • همسرتان را به انجام کارهای تشویق کنید. مخصوصا زمانی که قصد دارد روی پای خود بایستید و مستقل شود به جای غر زدن، سعی کنید او را به انجام این کار تشویق کنید.

بیشتر بخوانید: از کجا بدانیم اولویت زندگی همسر خود هستیم؟


اثبات دوست داشتن همسر چه شرایطی دارد؟

چگونه به خانمم اثبات کنم دوستش دارم؟

دیدگاه مشاوره خانواده:

یکی از مهمترین مهارت هایی که یک مرد باید به اون توجه ویژه داشته باشه اینه که باید به خانمش اثبات کنه اونو دوست داره دراین صورته که خانمش همیشه ،همه جا و در همه تصمیم ها همراهش است. و اگر این کار رو نکنید رفتار و گفتار خانم یه مشکل بزرگ در زندگی خواهد شد که تمام فکر و ذهن مرد رو مشغول خودش خواهد کرد و آرامش زندگی هم از دست میره.

اما چطور میشه دوست داشتن رو به خانم اثبات کرد؟؟

قبل از هرچیز باید بدانیم یکی از اهداف اصلی ازدواج یک زن با مرد کسب توجه مردش اونم به شکل کاملا صددرصد هست که یکی از راههای حصول این مساله بیان و اثبات محبت است اما باید بدونید اثبات محبت در زن و مرد کاملا فرق میکنه. برای این کار یک تفاوت عمده رو بین زن و مرد در خصوص دوست داشتن بیان میکنم.

مردان دوست دارن محبت رو ببینند

اصلا وقتی یکی بهشون میگه دوست دارم اولین چیزی که به ذهنشون میرسه اینه که خوب چه کار داری که بهم گفتی دوست دارم؟ و وقتی اون طرف میگه هیچ کاری ندارم اقایون میگن مگر میشه همینطوری بدون هیچ درخواستی دوستم داشته باشی ؟؟
اما وقتی همین اقا یک نفر کرایه اش رو حساب میکنه یا یه لیوان اب دستش میده آنچنان کیف و لذتی میبرن که اگر یک نفر بیاد و پشت سر اون بنده خدا حرف بزنه این اقا از اون دفاع میکنه.

آقایون دیدید وقتی خانوادتون از یکی از دوستانتون که به قول خودتون بامرام و پول خرج کن و مادرحساب تفریحاتتون است انتقاد میکنن شما ناخودآگاه از ایشون دفاع میکنید و وقتی خانواده شما از اون دوستت که خیلی نصیحت مشفقانه بهتون میکنه و دوستون داره تعریف میکنن چه قدر دوست دارید از اون بد بگید!!!! وحتی رابطه تون رو کم رنگ کنید!!!
بر همین اساس شما اقایون فکر میکنید اگر صرفا رفتاری رو برای خانمتون کنید که اونا ببینند اونا خودشون محبت رو درک میکنن مثلا همین که کار میکنید و یخچال خونه رو پر میکنید به نظر خودتون دیگه به خانمتون اثبات محبت کردید در حالی که این کاملا اشتباه است.

خانم ها برعکس شما هستند

خانم ها باید محبت رو بشنوند بعد اونو تو رفتارتون ببینند. یه نکته خیلی مهم: درسته که گفتیم خانم ها باید محبت رو بشنوند ولی اونا یه ویژگی دیگه هم دارند و اون جزیی نگری اوناست. پس وقتی میگیم خانم ها باید محبت رو بشنوند یعنی اونو از همه و عمق وجود تو بشنوند نه اینکه فقط زبانتون بیان کنه چون همان طوری که گفتیم اونا از بیان محبت تو به اونا میخوان توجه کسب کنند اونم توجهی همه جانبه و 100درصد. این یعنی هیچ چیزی نباید مانع این توجه بشه.

باید حس کنه وقتی داری بهش میگی دوست دارم از عمق وجودت است و اون لحظه به هیچ چیز دیگه ای فکر نمیکنی.

پس اقای محترم! وقتی داری تلویزیون نگاه میکنی و فوتبال میبینی گفتن دوست دارم به خانمت فقط یه حس زودگذر در اون ایجاد میکنی ولی اثبات محبت به او نیست!!
پس تلویزیون رو خاموش کن و برو کنارش و به او بگو دوست دارم.
یا وقتی باخانمت هستی همش با موبایلت صحبت نکن و یا بازی نکن. چون اگه اینجا حتی بهش بگی دوست دارم اون باور نمیکنه چون توجه تو همه جانبه به خانمت نیست.
در پایان باید بگم خانمها بیشتر از آنکه کمیت و تعداد گفتن دوست دارم به اونا مهم باشه کیفیت و چگونگی اون براشون مهمه. اگر به خانمت تونستی اثبات کنی دوستش داری همیشه کنارت و همراهت و یاورت خواهد بود و اون رفتارهایی رو بهت واکنش میده که آرزوش رو داری.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره خانوادهبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه چطور به همسرم ثابت کنم دوستش دارم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 5 نظر:

 1. من تازه ازدواج کردم و شوهرم پیشم نیس با موبایل صحبت میکنیم و اون گفت که باید یه جوری ثابت کنی که منو دوست داری من خودمم موندم که چجوری اثبات کنم منکه دوسش دارم چجوری به اون ثابت کنم پیش هم هم نیستیم که بتونم بغلش کنم میش یه راه کاری بدید که من بتونم اثبات کنم دوسش دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉