کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

مشاوره افسردگی | جلسه مشاوره آنلاین و حضوری با بهترین روانشناسان

مشاوره آنلاین افسردگی
لطفا به این مقاله امتیاز دهید

متاسفانه امروزه افسردگی یک اختلال خلقی جدی است.☹️ به طوریکه حدود 17 میلیون بزرگسال در آمریکا، حداقل یک دوره افسردگی اساسی را داشته اند.😯 افسردگی می تواند تمام جنبه های مختلف زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهد.😔 همچنین افسردگی می تواند در هر سنی اتفاق بیفتد، اما اغلب در بزرگسالی شروع می شود. تست افسردگی می تواند به شما نشان دهد که آیا شما مبتلا به افسردگی هستید یا خیر؟🤨 خوشبختانه مشاوره افسردگی توانسته راه های زیادی را برای کنترل افسردگی و از بین بردن آن ارائه دهد. یکی از بهترین مراکز برای درمان افسردگی، مرکز مشاوره روانشناسی آویژه است. در این مقاله شما را با راهکارهای درمان افسردگی و مرکز مشاوره آویژه که از مشاوران و روانشناسان متخصص در زمینه های مختلف مشاوره از جمله مشاوره برای افسردگی استفاده می کند، آشنا خواهیم کرد.

مشاوره آنلاین افسردگی

✅ مشاوره افسردگی مرکز مشاوره آویژه

همانطور که گفته شد، افسردگی می تواند بر جنبه های مختلف زندگی افراد تاثیر بگذارد. افسردگی بر نحوه تفکر، احساسات، تعامل با مردم و مدیریت زندگی روزمره شما تاثیر می گذارد. همچنین می تواند باعث ایجاد احساس غم و ناراحتی و از دست دادن علاقه یا لذت به هر چیزی شود که زمانی برای شما جالب بوده و از آنها لذت می بردید.

خبر خوب این است که با استفاده از مشاوره های آنلاین افسردگی آویژه، مشاوره تلفنی افسردگی و یا مشاوره حضوری مرکز مشاوره آویژه شما می توانید به راحتی افسردگی خود را درمان کنید. در جلسه مشاوره افسردگی شما می توانید با کمک مشاور یا روانشناس مجرب دلایل اصلی افسردگی را درک کرده و از طریق رون درمانی و یا مصرف دارو افسردگی خود را درمان کنید. همچنین می توانید راهبرهایی برای مقابله با ایجاد افسردگی و پیشگیری از ابتلا به این بیماری روانی را آموزش ببینید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه مشاوره افسردگی | جلسه مشاوره آنلاین و حضوری با بهترین روانشناسان با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

🟦 انواع افسردگی

افسردگی در افراد می تواند متفاوت باشد. روانشناس یا مشاور افسردگی آنلاین یا حضوری، با بررسی هایی که انجام می دهد، تعیین می کند که فرد چه نوع افسردگی دارد. مهم ترین انواع افسردگی و اصلی ترین آنها را صرفا در این قسمت فقط نام برده ایم. اگر می خواهید اطلاعات دقیق تر و کاملی از انواع افسردگی ها پیدا کنید و علائم هر یک را جداگانه مورد بررسی قرار دهید. می توانید مقاله انواع افسردگی و درمان آن را مطالعه بفرمایید.

اختلال افسردگی اساسی

افسردگی مداوم

اختلال افسردگی فصلی

اختلال دو قطبی

اختلال افسردگی قبل یا بعد از زایمان

اختلال افسردگی پیش از قاعدگی

افسردگی موقعیتی

و …

برای درمان افسردگی به مشاور مراجعه کنیم یا روانشناس؟ 🤔🤔

قبل از آنکه برای درمان افسردگی اقدام کنید مهم است که بدانید باید به مشاور مراجعه کنید یا روانشناس؟ تفاوت بین مشاوره و روانشناس چیست؟ اصطلاحات مشاوره و روانشناسی اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. دلیل این موضوع نیز شباهت بسیار زیاد آنها است. درمان افسردگی اغلب با گفتار درمانی شروع می شود. مشاوره افسردگی بیشتر به عنوان یک درمان کوتاه مدت دیده می شود. مشاوره آنلاین یا حضوری هنگامی استفاده می شود که علائم افسردگی خفیف تا متوسط داشته باشید. مشاوره افسردگی بیشتر بر عملکرد و رفتار بیرونی تمرکز می کند. در حالیکه روان درمانی با یک روانشناس یا روانپزشک دارای مجوز، بیشتر یک رویکرد طولانی مدت در نظر گرفته می شود که بر افسردگی و مسائل عمیق تری تمرکز می کند. همچنین به طور قابل توجهی بر زندگی شما تاثیر می گذارد. افرادی که افسردگی بسیار شدید دارند بهتر است به روانشناس مراجعه کنند.

پس شما قبل از مراجعه باید علائم و درصد ابتلا خود به افسردگی را مورد بررسی قرار دهید. تا بتوانید تصمیم بگیرید که از مشاوره افسردگی استفاده کنید یا به روانشناس مراجعه کنید.

شماره مشاوره افسردگی

☑️به روز ترین راه های درمان افسردگی

افسردگی اغلب با روان درمانی و گفتار درمانی شروع می شود. اگر بهبودی حاصل نشد از داروهای ضد افسردگی نیز کمک گرفته یا ترکیبی از دارو و روان درمانی را مشاور استفاده می کند. احتمالا برای بهبود و پیدا شدن داروی مناسب شما، مدتی زمان نیاز باشد. پس نیاز است که در این مدت با روانشناس یا مشاور خود همکاری لازم را داشته باشید. حتی با استفاده کردن از داروهای مناسب، اغلب مدتی طول می کشد تا متوجه بهبود وضعیت روان خود شوید.

مشاوره افسردگی حضوری یا تلفنی برای درمان افسردگی هم در موارد کوتاه مدت و هم در دراز مدت مفید هستند. برخی از رایج ترین رویکردها و راهکارهای درمان افسردگی شامل:

درمان شناختی- رفتاری

درمان بین فردی

روان درمانی پویایی

درمان حل مسئله

درمان تنش مغناطیسی

و …

مشاوره برای درمان افسردگی 😔🧕

همانطور که اشاره شد، طول و شدت علائم و دوره های افسردگی اغلب نوع درمان را تعیین می کند. اگر علائم شما شدید نبوده و طولانی مدت هم نیست، کار با مشاوره افسردگی تلفنی یا حضوری می تواند برای شما مفید بوده و مسمر ثمر باشد.

مشاوره آنلاین برای افسردگی نوجوانان یا بزرگسالان با گفتگو درمانی آغاز می شود. تا به شما کمک کنند مسائلی که زندگی شما را به شیوه های منفی تحت تاثیر قرار داده است را درک کنید. بعد از آنکه دلایل افسردگی شما مشخص شد، مشاور افسردگی به شما کمک می کند تا روی آنها کار کرده و مشکلات خود را حل کنید. نقش مشاوره افسردگی تلفنی، آنلاین و یا حضوری ارائه بازخورد و همکاری با شما برای ایجاد استراتژی هایی برای مقابله با افسردگی است. آنها همچنین پیشرفت شما را ارزیابی کرده و جلسات را بر اساس آن تنظیم می کنند. همچنین احتمالا از شما خواسته شود که تکالیفی را انجام دهید که بهبود شما را تسریع می کند. مثلا حالت های احساسی خود را با تمرینات ارائه شده، کنترل کنید و …. .

مشاوره افسردگی حضوری یا تلفنی بیشتر بر افکار، احساسات و رفتارهای فعلی و اینکه چگونه این موارد بر زندگی شما تاثیر گذاشته است، متمرکز است. به همین دلیل است که راه درمانی شناختی- رفتاری یک مدل مفید برای جلسات مشاوره افسردگی به حساب می آید. در این قسمت با راهکارهای رایج برای درمان افسردگی بیشتر آشنا خواهیم شد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه مشاوره افسردگی | جلسه مشاوره آنلاین و حضوری با بهترین روانشناسان با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

درمان شناختی- رفتاری یا(CBT)

راهکار درمانی شناختی- رفتاری می تواند به شما کمک کند، تفکرات منفی خود را تغییر دهید. زیرا این تفکرات منفی می تواند علائم افسردگی را بدتر کند. مشاور در این نوع از درمان با شما همکاری می کند تا الگوهای فکری ناسالم را کشف کنید و درک کنید که چگونه ممکن است این تفکرات باعث ایجاد رفتارها، واکنش ها و باورهای مضر در مورد شما شود. این نوع مشاوره افسردگی تمرکزش بر روی هدف یعنی درمان و از بین بردن افسردگی است. همچنین شما به عنوان بیمار، می توانید نقش فعالی را در بهبود وضعیت خود داشته باشید.

درمان شناختی- رفتاری اغلب کوتاه مدت در نظر گرفته می شود. همچنین مشاور افسردگی هنگامی از این نوع درمان استفاده می کند که علائم فرد بیمار، خفیف تا متوسط باشد و نیازی به مدت طولانی برای درمان نداشته باشد. شواهد و تحقیقات انجام شده نشان می دهد که CBT در مشاوره افسردگی حضوری یا حتی تلفنی و آنلاین به خوبی پاسخ داده و افراد نتایج خوبی را از این نوع مشاوره و درمان کسب کرده اند. همچنین ثابت شده است که پس از پایان مشاوره، میزان عود افسردگی و گرفتاری مجدد فرد در این بیماری بسیار کم است.

درمان بین فردی (IPT)

درمان بین فردی یکی دیگر از روش های درمان افسردگی کوتاه مدت است. در مشاوره افسردگی بین فردی، بر تعارض بین فرد با دیگران و حمایت های اجتماعی ضعیف تمرکز می شود. تعارضات، اختلاف نظرات و عدم حمایت از فرد در اجتماعات و یا حتی خانواده می تواند منجر به افسردگی شود. این نوع از درمان می تواند به شما در برقراری ارتباط بهتر و رفع مشکلاتی که علائم افسردگی را بدتر می کند، کمک کند. شواهد نشان می دهد که IPT در درمان حاد افسردگی موثر است. همچنین به پیشگیری از بوجود آمدن اختلالات جدید کمک می کند.

رفتار درمانی دیالکتیکی (DBT)

راهکار رفتار درمانی دیالکتیکی که یکی از بهترین راهکارهای درمان مشاوره افسردگی است، حدودا مشابه درمان شناختی- رفتاری است. اما به جای مبارزه با تفکرات، بر اعتبار سنجی یا پذیرش افکار، احساسات رفتارهای ناراحت کننده تاکید دارد. تئوری این نوع راهکار مشاوره افسردگی آنلاین یا حضوری این است که با کنار آمدن با افکار یا احساسات مضر خود، می توانید بپذیرید که تغییر این نوع رفتار امکان پذیر است و به دنبال ایجاد یک برنامه مناسب برای بهبودی باشید.

روان درمانی پویایی

این نوع از درمان شکلی از گفتار درمانی است که برای کمک به درک بهتر و کنار آمدن با زندگی روزانه و اتفاقاتی که خواهد افتاد، طراحی شده است. روان درمانی پویایی در مشاوره افسردگی بر اساس این ایده استوار است که واقعیت امروزی زندگی شما براساس تجربیات ناخودآگاه دوران کودکی شما شکل گرفته است.

در این شکل از مشاوره افسردگی، مشاور به شما کمک می کند تا دوران کودکی و تجربیات خود را بازتاب داده و بررسی کنید. این کار به شما در درک و کنار آمدن با زندگی خود کمک می کند.

نور درمانی

یکی از انواع افسردگی، افسردگی فصلی است که در فصل های پاییز و زمستان به دلیل کمبود نور به وجود می آید. برای درمان این نوع از افسردگی اغلب از نور درمانی استفاده می شود. قرار گرفتن در معرض نورهای سفید باعث تنظیم خلق و خو و بهبود علائم افسردگی خواهد شد.

درمان تشنج الکتریکی (ECT)

برای موارد شدید از افسردگی و همچنین موارد طولانی مدت، از درمان تشنج الکتریکی استفاده می شود. این نوع از درمان در موارد خیلی شدید و مزمن استفاده خواهد شد. همچنین افرادی که به سایر روش های درمانی و داروهای ضد افسردگی واکنش مناسبی نداده اند، مشاور این نوع از درمان را امتحان می کند. شواهد نشان داده است برای درمان افسردگی بالینی مفید بوده است. در این نوع درمان با استفاده از جریان های الکتریکی به فرد کمک می کنند تا افکار و ذهنیات منفی خود را کنار گذاشته و از دام افسردگی رها شود.

درمان تحریک مغناطیسی

اگر افسردگی از طریق راهکارهای درمانی که در بالا گفته شد، از بین نرود. مرحله بعدی در مشاوره افسردگی برای درمان ممکن است شکل غیرتهاجمی تحریک مغز به نام تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS) باشد که در موارد خاص مفید است و عوارض جانبی بسیار کمی دارد.

مشاوره تلفنی افسردگی

چگونه یک مشاور خوب برای درمان افسردگی پیدا کنیم؟

پیدا کردن مشاوره افسردگی تلفنی، آنلاین یا حضوری که خوب و مجرب باشند، نیاز به دقت و تحقیق دارد. هنگامی که صحبت از مشاوره افسردگی می شود، رابطه بین بیمار و مشاور کلید موفقیت در درمان است. پس مهم است که با یک مشاوره خوب مشورت کنید. برای شروع، در ابتدا قرار ملاقات اولیه ای با مشاور داشته باشید. تا بتوانید متوجه شوید که مشاور و شما می توانید ارتباط مناسبی برقرار کنید.

اگر امکان رفتن به مشاوره حضوری برای شما نیست و یا مکان مرکز مشاوره از شما دور است، شما می توانید شماره مشاوره افسردگی مرکز آویژه را شماره گیری کرده و از مشاوره افسردگی تلفنی استفاده کنید.

همچنین می توانید از نظرات سایر مراجعین در وب سایت ها استفاده کنید و با این روش مشاوره افسردگی مناسبی را برای خود پیدا کنید. مدارک و تخصص مشاور را بررسی کرده و از سابقه تجربه های مفید او اطلاع یابید. همچنین در مورد روش های درمانی ترجیحی آنها و نحوه تعامل مشاور با بیماران اطلاعات بیشتری کسب کنید. بسیاری از مشاوران یک جلسه مقدماتی رایگان را ارائه می دهند تا بیمار ببینید آیا روش و نحوه برخورد و رفتار مشاور مناسب شخصیت و تفکرات او هست یا نه. اگر مشاور یک جلسه آزمایشی رایگان ارائه می دهد، حتما آن را امتحان کنید سپس تصمیم بگیرید.

یکی دیگر از روش‌های مشاوره که باید در نظر گرفت، به ‌ویژه برای انواع خفیف ‌تر افسردگی، درمان آنلاین است. مشاوره آنلاین افسردگی در چند سال اخیر افزایش یافته است و با سرعت قابل توجهی در حال گسترش است. شما می توانید بر حسب نیاز خود از این نوع مشاوره افسردگی نیز استفاده کنید.

مشاوره آنلاین برای افسرگی نوجوانان

سخنی از مشاوران آویژه

افسردگی می تواند زندگی افراد را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. جلسه مشاوره افسردگی و یا مشاوره افسردگی تلفنی می تواند افسردگی را از شما دور کند. مشورت و مراجعه به مشاوره افسردگی، محیط امنی را برای شناسایی افکار، احساسات و الگوهای رفتاری که به علائم شما کمک می کند را فراهم می سازد. مشاور همچنین می تواند به شما در یادگیری مهارت ها و تکنیک های جدید مقابله ای برای مدیریت بهتر علائم کمک کند.

سوالات متداول

رایج ترین راه درمان افسردگی در مشاوره افسردگی چیست؟

سه مورد از متداول ‌ترین روش‌ های مورد استفاده در درمان افسردگی شامل درمان شناختی- رفتاری، درمان بین فردی و روان ‌درمانی پویایی است.

چه چیزی باعث افسردگی می شود؟

تست افسردگی نشان می دهد که مهم ترین دلایل افسردگی عبارتند از: تجربیات دوران کودکی، وقایع تلخ در زندگی، سایر مشکلات سلامت روان، مشکلات سلامت جسمانی، وراثت و ژنتیک، داروها، مواد مخدر تفریحی و الکل و …

 

 

براي مشاوره در زمينه مشاوره افسردگی | جلسه مشاوره آنلاین و حضوری با بهترین روانشناسان

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉