کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

خواب آلودگی زیاد در زنان و مردان نشانه چیست؟

خواب آلودگی زیاد نشانه چیست؟
2/5 - (1 امتیاز)

خواب آلودگی زیاد نشانه چیست؟🤔 چرا بیش از اندازه احساس خواب آلودگی و خستگی می کنم؟🥱 چگونه خواب آلودگی در روز را کنترل و درمان کنم؟🤨 شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که تمام روز را احساس خستگی و کلافگی داشته باشید.🥴 احساس خواب آلودگی در طول روز می تواند باعث عملکرد ضعیف شما در کار، تحصیل و به طور کلی زندگی شود.😑 علت خواب آلودگی در زنان و مردان می تواند متفاوت باشد. شما باید در ابتدا عوامل خواب آلودگی خود را پیدا کنید و سپس به دنبال راهکارهایی برای درمان احساس خواب آلودگی و خستگی خود باشید.

مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه به دلیل سوالات مکرر شما عزیزان در رابطه با خستگی و خواب آلودگی، علت خواب آلودگی زیاد در مردان یا زنان و … به تحقیق و بررسی خواب آلودگی و احساس خستگی در طول روز پرداخته اند. اگر شما نیز از خواب آلودگی خود رنج می برید پس مطالعه این مقاله جامع و کامل را از دست ندهید.

علت خواب آلودگی در زنان

خواب آلودگی بیش از اندازه 🥱🥱

خواب آلودگی در طول روز را می توان مشکل در بیدار ماندن، افزایش میل به خوابیدن و کاهش سطح هوشیاری به دلیل خواب آلود بودن در طول روز تعریف کرد. این احساس خواب آلودگی در طول روز می تواند هنگام انجام دادن فعالیت های کم تحرک مانند رانندگی کردن، نشستن در کلاس درس و … بیشتر شود. خواب آلودگی یعنی:

شما هنگام بیدار شدن در صبح مشکل داشته باشید. 😞

دائم در موقعیت های مختلف چرت بزنید. 😪

در ساعت های بیداری احساس بی انرژی بودن و کلافگی داشته باشید. ☹️

حالت گیج و منگ بودن داشته باشید که به دلیل هوشیاری کم است. 😵

اگر احساس خواب آلودگی هر چند وقت یکبار تکرار شود و دلیل آن بی خوابی و یا شرایطی باشد که سبب شده فرد نتواند به درستی استرحت کند، طبیعی است. اما خواب آلودگی اگر به صورت دائم باشد و بیش از حد تکرار شده باشد، باید به دنبال یک راه برای درمان آن بود. همچنین اگر شما نیز از بی خوابی رنج می برید و بی خوابی باعث شده است که همیشه خواب آلود باشید، مقاله بی خوابی و راه های درمان آن را مطالعه کنید.

طبق تحقیقات انجام شده حدود 20 درصد از افراد خواب آلودگی های شدید را تجربه می کنند. این خواب آلودگی آسیب های جدی برای زندگی افراد با خود به همراه دارد.

خواب آلودگی را با خستگی اشتباه نگیرید ❎

برخی از افراد خواب آلودگی را با خستگی اشتباه می گیرند. به دلیل اینکه هم خواب آلودگی و هم خستگی هر دو با کمبود انرژی تعیین می شوند، به راحتی می توان آنها را با یکدیگر اشتباه گرفت.

🟪 همچنین هر دو آنها می توانند نتیجه شرایط یکسانی مانند بیدار بودن برای مدت طولانی باشند. اما تفاوت اصلی که بین خستگی و خواب آلودگی وجود دارد و باید به آن دقت کرد تا آنها را به اشتباه یکی ندانست این است که افرادی که مبتلا به خستگی هستند می توانند با وجود احساس خستگی همچنان بیدار بمانند. اما خواب آلودگی فرد را از انجام هر گونه فعالیت دور کرده و او را به سمت خوابیدن هدایت می کند.

🟪 خواب آلودگی بیش از حد می تواند آنقدر احساس خستگی برای شما ایجاد کند که عملکرد شما در مدرسه، محل کار، روابط اجتماعی و … را با اختلال همراه سازد. البته می توان گفت احتمال اینکه فردی همزمان هم خسته باشد و هم احساس خواب آلودگی داشته باشد نیز وجود دارد.

علائم خواب آلودگی بیش از اندازه

نشانه های خواب آلودگی گاهی می تواند بسیار واضح و روشن باشد که فرد به راحتی متوجه شود که احساس خواب آلودگی و خستگی می کند. گاهی هم ممکن است فرد احساس نکند که خواب آلوده است اما نشانه هایی را داشته باشد که علائم خواب آلودگی است. به هر حال اگر فردی یک یا چند مورد از نشانه های زیر را داشته باشد می توان گفت از خواب آلودگی بیش از حد رنج می برد.

مشکلاتی در زمینه حافظه و تمرکز کردن

احساس تحریک بیش از اندازه و نوسانات خلقی بی دلیل

مشکل در هوشیار بودن و احساس گیجی

انجام رفتارهای ریسک پذیر

مشکل در تصمیم گیری

مشکل در حفظ مفاهیم جدید

علت خواب آلودگی زیاد در مردان

خواب آلودگی زیاد چه عواقبی به دنبال دارد؟ 🤔🤔

همانطور که می دانید خواب نقش مهمی در زندگی ما دارد. خواب بر روی جنبه های مختلف زندگی افراد مانند کار، تحصیل و روابط اجتماعی و … تاثیر می گذارد. همچنین خواب نقش بسیار مهمی در تقویت حافظه، سیستم ایمنی بدن و … دارد. پس مسلما بی خوابی و یا خواب آلودگی مفرط می تواند آسیب های زیادی را برای افراد به همراه داشته باشد. اختلالات خوابگردی نیز مانند خواب آلودگی می توانند آسیب های زیادی را برای فرد به همراه داشته باشند. مهم ترین آسیب ها و پیامدهای خواب آلودگی در روز عبارتند از:

بالا رفتن خطر تصادفات برای افراد

افزایش خطرات و آسیب ها در حین کار کردن برای افرادی که مشاغل پرخطر دارند.

پایین آمدن عملکرد تحصیلی

کاهش کیفیت زندگی

ایجاد مشکلاتی در زمینه روابط اجتماعی

نوسانات خلقی

کاهش بهره وری در کار

خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت و …

تاثیر بر رشد کودکان

مشکلات در زمینه تمرکز کردن

ناتوانی در به خاطر سپردن موضوعی و ایجاد مشکلات حافظه

علت خواب آلودگی زیاد چیست؟ 🤔🤔

یکی از مهم ترین علت های خواب آلودگی زیاد در مردان و زنان بی خوابی و نداشتن خواب مناسب در شب است. هر چیزی که شما را از داشتن یک خواب خوب و مناسب در شب باز دارد، می تواند علت خواب آلودگی باشد. البته به جز بی خوابی، خواب آلودگی بیش از حد در روز می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد. برخی از مهم ترین عوامل خواب آلودگی و علت های خواب زیاد در زنان و مردان عبارتند از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه خواب آلودگی زیاد در زنان و مردان نشانه چیست؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه خواب آلودگی زیاد در زنان و مردان نشانه چیست؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آپنه خواب 🙁

آپنه وضعیتی است که فرد در هنگام خواب با آن مواجه می شود و می تواند باعث بی خوابی او و در نتیجه خواب آلودگی در روز شود. آپنه به زمانی گفته می شود که فرد در حین خواب نتواند به خوبی نفس بکشد و راه تنفس او بسته شود. این مشکل باعث می شود که فرد از خواب بیدار شده و نتواند خواب کافی داشته باشد. آپنه یکی از شایع ترین علت های خواب آلودگی در کودکان و بزرگسالان است. آپنه خواب زمانی اتفاق می افتد که راه تنفس شما حداقل برای 10 ثانیه مسدود شود.

برخی از مهم ترین علامت های آپنه خواب عبارتند از:

نفس نفس زدن در خواب

خروپف کردن هنگام خواب

تحریک پذیری

گلو درد و سر درد بعد از بیدار شدن از خواب

همچنین افرادی که دچار آپنه خواب هستند ممکن است با مشکلاتی مانند فشار خون بالا، مشکلات قلبی، دیابت نوع دو، چاقی و … نیز روبه رو شوند.

می توان گفت به طور کلی دو نوع اصلی آپنه خواب وجود دارد. هر دو نوع می توانند باعث خواب آلودگی در روز شوند. زیرا مشکلات جدی برای خوابیدن در شب را برای افراد به همراه دارند. این دو نوع عبارتند از:

آپنه انسدادی خواب(OSA)

آپنه انسدادی خواب زمانی است که راه هوایی برای تنفس شما بسته می شود. این آپنه زمانی اتفاق می افتد که بافت پشت گلو شما شل شده و در خواب راه هوایی شما را می پوشاند.

آپنه خواب مرکزی (CSA)

آپنه مرکزی زمانی است که مغز شما عصب مورد نیاز را برای تنفس در خواب ارسال نمی کند. یعنی مغز نتواند سیگنال هایی را به ماهیچه هایی که کار تنفس را انجام می دهند، ارسال کند. در اینصورت ماهیچه ها نمی توانند به خوبی کار کنند و راه تنفس فرد بسته می شود.

سندروم پاهای بی قرار 🦶😣

سندرم پاهای بی قرار باعث می شود که شما در حال خواب و یا بیداری دائم پاهای خود را تکان بدهید. ممکن است دلیل این تکان دادن پاها إحساس خارش، تپش و … باشد. سندرم پاهای بی قرار یعنی میل شدید به تکان دادن پاها به دلیل داشتن احساس ناراحتی در پا. این سندرم هنگامیکه شما خوابیده اید و یا تنها دراز کشیده اید إحساس می شود و زمانیکه راه می روید زیاد متوجه آن نمی شوید. پس به شدت می تواند بر خواب شما تاثیر بگذارد. RLS یا همان سندرم پاهای بی قرار به دلیل اینکه خوابیدن را سخت می کند می تواند باعث شود که شما در طول روز احساس خواب آلودگی شدید داشته باشید.

هنوز دلایل مشخصی برای سندرم پاهای بی قرار تعیین نشده است. برخی از محققان می گویند احتمال اینکه سندرم پاهای بی قرار به صورت ارثی باشد نیز وجود دارد. برخی دیگر از تحقیقات نیز کمبود آهن را دلیل سندرم پای بی قرار دانسته اند.

نارکولپسی 😞

نارکولپسی نیز مانند سندرم پاهای بی قرار یک اختلال عصبی است. این اختلال عصبی اغلب به اشتباه درک می شود. نارکولپسی یعنی اینکه مغز چرخه خواب و بیداری را به درستی درک نمی کند و نمی تواند آنها را به خوبی تنظیم کند. افرادی که نارکولپسی دارند در طول شب چندین بار از خواب بیدار می شوند، درست مانند بی خوابی. این افراد در طول روز، دوره های زیادی از خواب آلودگی شدید را تجربه می کنند. این خواب آلودگی به دلیل عدم تنظیم درست خواب و بیداری است. افراد نارکولپسی ممکن است حتی هنگامیکه با شما در حال صحبت کردن هستند و یا هنگامیکه غذا می خورند، خوابشان ببرد.

نارکولپسی نسبت به پاهای بی قرار کمتر رایج است و می توان گفت نسبتا نادر است. این نوع اختلال عصبی اغلب به اشتباه یک اختلال روانپزشکی شناخته می شوند. این مشکل می تواند برای هر فردی در هر سن بوجود بیاید. اما در اکثر موارد برای افراد بین 7 تا 25 سال رخ می دهد.

افسردگی 😔

یکی از شایع ترین علائم افسردگی تغییر در روند خواب و برنامه خواب است. افرادی که دچار افسردگی می شوند ممکن است خیلی کمتر از حد معمول بخوابند و یا بیش از حد بخوابند. در برخی از شرایط تغییرات خواب نشانه های اولیه افسردگی است. وقتی شما به دلیل افسرده بودن نتوانید خوب استراحت کنید و هنگام شب خواب کافی داشته باشید، پس با خواب آلودگی در روز روبه رو می شوید. افسردگی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مثلا تغییرات غیر طبیعی در برخی از مواد شیمیایی در مغز، مشکلات مربوط به مناطقی از مغز که مسئول کنترل خلق و خو شما هستند، یا رخ دادن یک رویداد آسیب زا و … . گاهی افسردگی زود گذر بوده و می تواند به دلیل سندروم پیش از قاعدگی در زنان باشد. اما همچنان اختلالات خواب را با خود به همراه دارد. برای کسب اطلاعات مفید در رابطه با اختلال خواب در پریودی مقاله اختلالات خواب در زمان قاعدگی را مطالعه کنید.

خواب آلودگی ناشی از مصرف برخی داروها 💊💉

مصرف برخی از داروها می تواند خواب آلودگی را با خود به همراه داشته باشد. خواب آلودگی می تواند عارضه جانبی داروها باشد. برخی از مهم ترین داروهایی که ممکن است باعث خواب آلودگی در روز شوند عبارتند از:

داروهایی که مربوط به فشار خون بالا هستند و فشار خون را درمان می کنند.

داروهای ضد افسردگی

آنتی هیستامین ها

داروهای ضد تهوع

داروهایی که صرع را درمان می کنند.

داروهای ضد روان پریشی

داروهای درمان کننده احتقان بینی

داروهای درمان کننده اضطراب و استرس

اگر احساس کردید مصرف برخی از داروها باعث خواب آلودگی زیاد شما می شود، حتما قبل از مصرف با پزشک خود در رابطه با آن صحبت کنید. افرادی که دائم باید رانندگی کنند و یا در مشاغل سخت و خطرناک کار می کنند و یا باید شیفتی کار کنند، مسلما نباید خواب آلودگی را تجربه کنند. خواب آلودگی برای این گونه افراد می تواند خطرات زیادی را با خود به همراه داشته باشد. پس قبل از مصرف دارو این افراد باید با پزشک مشورت کنند.

بالا رفتن سن 👵

طبق تحقیقات انجام شده افراد با بالا رفتن سن بیشترین زمان را در رختخواب می گذرانند. اما کیفیت خواب آنها اصلا مناسب نخواهد بود. با افزایش سن بزرگسالان، کیفیت خواب آنها کاهش می یابد. این افراد زمان خیلی کمتری را نسبت به قبل در خواب عمیق هستند و به همین دلیل در نیمه های شب دائم از خواب بیدار می شوند. بیدار شدن در نیمه های شب باعث می شود که افراد در طول روز احساس خستگی و خواب آلودگی داشته باشند. پس می توان گفت یکی از عوامل خواب آلودگی افزایش سن است. شاید شما نیز دیده باشید که افراد مسن در طول روز گاها در حالت نشسته چرت می زنند و می خوابند. این نشانه های خواب آلودگی آنها است.

مشکلات پرخوابی ایدیوپاتیک 😕

پرخوابی ایدیوپاتیک یک نوع از اختلالات مزمن خواب عصبی است. افرادی که دچار این اختلال هستند با وجود خواب کافی و طولانی مدت همچنان احساس خواب آلودگی خواهند داشت. افراد مبتلا به این اختلال برای بیدار شدن از خواب چند بار هشدار بیدار شدن موبایل خود را تنظیم می کنند و در نهایت با حالت خواب آلوده از خواب بیدار می شوند.

برخی از مشکلات جسمی و روانی 🙄

برخی از بیماری ها و اختلالات نیز می توانند علت خواب آلودگی زیاد زنان و مردان باشند. اکثر اختلالات سلامت روان با احساس خستگی و خواب آلودگی در طول روز همراه هستند. مهم ترین اختلالات روانی و بیماری های جسمی که می توانند خواب آلودگی را به همراه داشته باشند عبارتند از: افسردگی، اسکیزوفرنی، لوپوس، پارکینسون، اضطراب، درد مزمن، سرطان، مولتیپل اسکلروزیس، چاقی و بی تحرکی و ….

احساس خواب آلودگی و خستگی

خواب آلودگی مفرط چگونه درمان می شود؟ 🤔🤔

برای درمان خواب آلودگی باید ابتدا بدانید علت خواب آلودگی زیاد شما در روز چیست؟ بسته به علت های خواب آلودگی افراد در روز، راه های درمانی مختلفی وجود دارد. در این قسمت ما به بررسی راه های درمان خواب آلودگی بیش از حد متناسب با علت خواب آلودگی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

درمان خواب آلودگی ناشی از آپنه خواب 😩

یکی از راه های درمانی برای از بین بردن آپنه خواب استفاده از دستگاه اکسیژن در هنگام خواب است. این روش فشار مثبت مداوم راه هوایی است که اکسیژن را توسط یک دستگاه کوچک، از طریق شیلنگ به ماسکی که روی بینی و دهان قرار دارد می رساند. مدل های جدید دستگاه اکسیژن کوچکتر بوده و استفاده از آنها در هنگام خواب راحت تر است.

درمان خواب آلودگی ناشی از سندرم پاهای بی قرار 😵

در برخی از شرایط این مشکل را می توان با تغییراتی در سبک زندگی کنترل کرد. یکی از راهکارهایی که افراد برای از بین بردن علائم پاهای بی قرار استفاده می کنند تکان دادن و حرکت دادن پاها است. تکان دادن پاها می تواند علائم پای بی قرار را تا حدودی کاهش دهد. برای درمان سندرم پاهای بی قرار که باعث خواب آلودگی در روز می شود شما باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک با انجام آزمایشاتی تعیین می کند که آیا مشکل شما به دلیل کمبود آهن است یا خیر. در اینصورت مکمل های آهن و ویتامین B12 و و… تجویز می کند.

برای کاهش سندرم پاهای بی قرار باید از مصرف الکل، کافئین و نیکوتین و … دوری کنید. همچنین رژیم غذایی سالم داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید. استفاده از تکنیک های آرامش دهنده مانند دوش آب گرم، یوگا و مدیتیشن، مطالعه کردن و … می تواند مشکل شما را تا حدودی کم کند.

درمان نارکولپسی برای جلوگیری از خواب آلودگی 😑

برای درمان نارکولپسی شما می توانید از تغییراتی در سبک زندگی خود کمک بگیرید. چرت زدن های کوتاه در طول روز می تواند کمک کند. همچنین رعایت یک برنامه منظم خواب و بیداری در شبانه روز نیز کمک بزرگی به کنترل نارکولپسی می کند. شما باید سعی کنید که هر شب در ساعت مشخصی به رختخواب بروید و بخوابید تا این برنامه به یک عادت برای مغز شما تبدیل شود. همچنین می توانید از کارهایی که در زیر گفته شده است نیز برای درمان خواب آلودگی استفاده کنید.

روزانه ورزش کردن را فراموش نکنید.

از نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار و یا الکل قبل از خواب جلوگیری کنید.

به ترک کردن سیگار فکر کرده و آن را عملی کنید.

قبل از خوابیدن استراحت کنید و اجازه دهید بدن شما آماده خواب شود.

درمان افسردگی که باعث خواب آلودگی در روز می شود ☹️

اگر می خواهید افسردگی را درمان کنید می توانید از داروهای ضد افسردگی و تغییرات سبک زندگی کمک بگیرید. استفاده از داروهای ضد افسردگی باید زیر نظر پزشک باشد و استفاده از آنها به طور موقت باشد. همچنین شما می توانید از طریق گفتگو درمانی و ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود مانند برنامه خواب منظم، ورزش کردن، دوری از انرژی های منفی، مدیریت استرس و …. افسردگی خود را کاهش دهید. اگر احساس می کنید دچار افسردگی شدید هستید بهتر است از مشاور و یا وانپزشک برای درمان افسردگی کمک بگیرید.

درمان مشکلات خواب مرتبط با سن و سال 🙄

برای مشکلات مربوط به خواب افراد مسن نیز همان تغییرات سبک زندگی می تواند کمک کند. تغییرات سبک زندگی که در بالا برای درمان بی خوابی ناشی از نارکولپسی گفته شود می تواند برای درمان بی خوابی افراد در سن بالا نیز کمک کننده باشد. اگر با افزایش سن کیفیت خواب شما کاهش یافته و تغییرات سبک زندگی نیز مفید واقع نشده است، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک و یا روانپزشک با تجویز داروهای خواب آور کمک می کند تا کیفیت خواب شما بهبود یابد. همچنین اگر خواب های پریشان و ترسناک می بینید که باعث بی خوابی و خواب آلودگی شما در طول روز می شود، با استفاده از جلسه های مشاوره حل می شود. اگر به دنبال یافتن دلیل خواب دیدن هستید مقاله چرا خواب میبینیم؟ را مطالعه کنید.

درمان پرخوابی ایدیوپاتیک 😪

هنوز علت دقیقی برای پرخوابی ایدیوپاتیک تعیین نشده است. به همین دلیل نمی توان درمان مشخصی را برای آن در نظر گرفت. اما تحقیقات نشان می دهد که تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی و همچنین دوری از محرک ها و … می تواند برای کاهش ایدیوپاتیک موثر باشد.

خواب آلودگی در روز

سخنی از مشاوران آویژه

داشتن خواب کافی یکی از مهم ترین راه های حفظ سلامتی است. بدن نیاز دارد تا خواب مفیدی در شبانه روز داشته باشیم. به همین دلیل اگر شما نتوانید خوب بخوابید، در طول روز احساس خواب آلودگی خواهید داشت. زیرا بدنتان انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را نخواهد داشت. برای درمان خواب آلودگی در روز باید عوامل و علت خواب آلودگی مشخص شود. هنگامیکه علت مشخص شد با رفع و درمان آن می توان انرژی خود را افزایش داد و همچنین تمرکز بهتری بر روی کارها و فعالیت های خود داشت.

اگر نمی دانید دلیل و علت خواب آلودگی شما در روز چیست و یا راه درمان مناسبی برای خواب آلودگی مفرط خود پیدا نکرده اید، بهتر است از مشاور و یا روانشناس در این زمینه کمک بگیرید. مشاوره آنلاین نیز روشی از مشاوره است که می تواند به راحتی در دسترس شما قرار گرفته و مشکلتان را حل کند.

سوالات متداول

احساس خواب آلودگی نشانه چیست؟

داشتن احساس خواب آلودگی در روز می تواند نشانه این باشد که فرد نتوانسته در طول شب خواب مناسب و کافی داشته باشد. همچنین در برخی از شرایط نیز نشانه یک نوع اختلال به نام پرخوابی ایدیوپاتیک است.

راه درمانی برای احساس خواب آلودگی و خستگی مفرط وجود دارد؟

بله، برای درمان خواب آلودگی مفرط در ابتدا باید تعیین شود که علت خواب آلودگی شما چیست. سپس متناسب با عواملی که باعث خواب آلودگی شما شده اند، راه درمان مناسب برای کاهش خواب آلودگی و از بین بردن آن بکار گرفته می شود.

 

براي مشاوره در زمينه خواب آلودگی زیاد در زنان و مردان نشانه چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉