کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

تهدید ها و فرصت های ازدواج اینترنتی چیست ؟

ازدواج اینترنتی,معایب ازدواج اینترنتی,

ازدواج اینترنتی اصطلاحی است که امروزه برای عموم مردم آشنا میباشد . تمامی کسانی که در موج دنیای مجازی قرار گرفته با ازدواج های اینترنتی آشنایی دارند . ازدواج در دنیای مجازی یا همان ازدواج های اینترنتی از سالها پیش در حال اتفاق افتادن است . اما اکنون با ورود شبکه های مختلف اجتماعی و فراگیر شدن استفاده از آنها شاهدیم که روند ازدواج در دنیای مجازی در مقایسه با سایر روش های سنتی و معقول ازدواج در حال پیشی گرفتن است . مشاوره خانواده در این زمینه و حیطه به شما عزیزان یاری می رساند.

این امر از جهاتی میتواند امیدوار کننده باشد . از این لحاظ که در عصر ارتباطات میتوان پا به پای تکنولوژی حتی در زمینه ی ازدواج نیز همگام با توسعه پیش رفت .  اما از این بابت نگران کننده است که در فرهنگ و در جامعه ما هنوز سنت ها بخصوص در رابطه با ازدواج حرف اول را میزنند . نمیتوان به راحتی حرف از ازدواج در دنیای مجازی به میان آورد . ممکن است جوانانی که در شرایط یک ازدواج مجازی قرار گرفته اند . آنان برای پنهان کردن شیوه آشنایی خود از خانواده دست به پنهان کاری میزنند . یا هر عمل دیگری را برای موجه نشان دادن تصمیم خود انجام میدهند .


بیشتر بخوانید: چه چیزهایی در مورد شب اول ازدواج باید بدانیم ؟


مزایای زدواج اینترنتی,مشاوره ازدواج اینترنتی,

معایب ازدواج های اینترنتی

معایب ازدواج های اینترنتی همیشه در نسبت با مزایای این نوع ازدواج درصد بیشتری را به خود اختصاص داده است . اگر بخواهیم معایب ازدواج های اینترنتی را به صورت یک لیست تهیه کنیم . شاید در راس این لیست عدم اعتماد زوجین قرار بگیرد . اعتماد پایه و یکی از ارکان مهم یک زندگی سالم است . این مسئله در ازدواج های اینترنتی به صورت خلایی عمیق مشاهده میشود . چرا که همواره این سوء ظن در هر کدام از طرفین وجود دارد که همسر او در فضای چت روم با شخص دیگری درحال آشنایی میباشد .

معایب ازدواج های اینترنتی همیشه برای دخترانی که در فضای این ازدواج قرار گرفته بیشتر بوده است . همچنین آسیب های جدی تری را در زندگی آنها به بار آورده است . چرا که طبق تحقیقات کارشناسان و مشاوران فضای مجازی دیدگاه دختران به آشنایی مجازی بسیار جدی تر است . دختران آن را به عنوان یک فرصت مناسب برای ازدواج پیش روی خود میبینند . این درحالی است که آشنایی مجازی برای اکثر مرد ها فقط جنبه ی سرگرمی دارد .

دومین مورد در لیست معایب ازدواج های اینترنتی ، انتزاعی بودن تمام یا بخش قابل توجهی از شخصیت  فرد میباشد . چرا که همواره در فضای مجازی سعی بر این است که فرد ایده آل ترین حالت ممکن از شخصیت و شرایط خود را حتی به دروغ به نمایش بگذارد . شاید در نگاه اول این مسئله مهم به نظر نیاید . اما اگر این آشنایی بخواهد به ازدواج ختم شود دیگر نمیتوان به راحتی از کنار آن گذشت . چرا که شخص تنها برای مدت کوتاهی میتواند به نقش  فرد ایده آل خود ادامه دهد . سرانجام چهره واقعی و ابعاد مختلف شخصیتی خود را بروز خواهد داد شاید آن زمان برای تجدید نظر در مورد طرف مقابل دیر شده باشد .


بیشتر بخوانید: راهکارهای ازدواج موفق


مزایای ازدواج اینترنتی

مزایای ازدواج های اینترنتی در مقابل معایب آن سهم کمتری را دارا میباشد . اما نمیتوان انکار کرد که نکات مثبتی هم در خود دارد . هیچ مشاور و هیچ کارشناس ازدواجی ، مدعی این نیست که تمامی ازدواج های مجازی به جدایی ختم میشوند . چرا که در کنار تمامی جنبه های منفی آن ، فرصتی را پیش روی افراد قرار میدهد . که افراد با شخصی همسو با خود آشنا شوند . در صورتی که شاید دنیای واقعی دامنه آشنایی فرد را با شخص ایده آل خود محدود کند.

مزایای ازدواج های اینترنتی درصورتی خود را نشان می دهد که طرفین با بلوغ هیجانی و با نگاهی واقع بین و در کمال صداقت با هم تعامل داشته باشند . همچنین روابط خود را به سمت یک رابطه واقعی سوق دهند . تا فرصت آشنایی اینترنتی را به  ازدواج در دنیای مجازی تبدیل کنند .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق


 مشاوره ازدواج اینترنتی

مشاوره ازدواج اینترنتی  راهکاری برای کاهش و یا جلوگیری از عواقب نامطلوب آسیب های اجتماعی ناشی از این موضوع است . به طور حتم در ساده ترین مسائل و تصمیمات هم باید مشورت کرد . با استفاده از تجارب دیگران میتوان به نتیجه بهتری رسید . حال آنکه مسئله ازدواج در دنیای مجازی با تمام هنجارها و چالش های پیش رویش در میان باشد .

امروزه مشاوره خانواده و روانشناسی در حال خدمات دهی در این حوزه هستند . در این مراکز کارشناسان ازدواج مجازی ، مشاورین و روانشناسان با تخصص و تجربه لازم درحال فعالیت هستند . هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین میتوان به آنها مراجعه کرد . از راه کار ها ، مشاوره ها و ایده های آنان برای گرفتن تصمیمی درست در راستای ازدواج در دنیای مجازی اقدام کرد . چرا که این مشاورین با موارد متعددی در زمینه ازدواج در دنیای مجازی برخورد داشته اند . آنها قطعا توانایی این امر را دارند که فرد را مجاب کنند با دیدی بازتر و منطقی تر با مسئله برخورد کند . پس مشاوره ازدواج های اینترنتی گزینه ایست که هرگز نباید نادیده گرفته شود .


بیشتر بخوانید: مهم ترین شاخص های ازدواج موفق چیست؟


معایب ازدواج اینترنتی,مزایای زدواج اینترنتی,

ازدواج اینترنتی موفق

ازدواج اینترنتی موفق امری غیر ممکن نیست . چرا که در جامعه در حال توسعه کنونی باید پذیرفت که اینترنت و فضای مجازی یک مجرای جدید برای آشنایی افراد با یکدیگر است .

مثال های از ازدواج های اینترنتی موفق هم وجود دارد . در این موقعیت فرد فرصت آشنایی با همسر خود را از طریق فضای مجازی پیدا کرده است . ولی برای افرادی بوده که به بلوغ کامل رسیده باشند . اینگونه نبوده که برای فرار از بیکاری و سرگرم شدن شروع به آشنا شدن با کسی کرده باشند . همچنین  برایشان فرقی نکند که طرف مقابل چه کسی است . به طور مثال ( آشنا شدن دو نویسنده در  یک انجمن  مجازی نویسندگی، آشنا شدن دو پزشک در سایت پزشکان… )

اما باز هم آماری که نشان میدهد 85% از ازدواج های اینترنتی به جدایی منجر میشود . این موضوع جنبه خطرناک بودن این مسئله را پررنگ تر نشان میدهد . به گونه ای که حتی کسانی که ازدواج مجازی موفق هم داشته و در حال حاضر زندگی رضایت بخشی را دارند باز هم تمایلی ندارند که اقرار کنند از طریق فضای مجازی با هم آشنا شدند . اکنون در این سبک آشنایی باید فرهنگ صحیحی را در پیش گرفت . تا خروجی مطلوبی را داشته باشیم . در این میان اهمیت نقش مشاورین خانواده ،کارشناسان حوزه ازدواج ، حمایت صحیح است . در این راستا دخالت به موقع خانواده و تلاش نهاد های ذی صلاح در فرهنگ سازی استفاده درست از فضای مجازی قابل انکار نیست .امید داریم که در آینده ای نه چندان دور در راستای ازدواج موفق به چنان  تعالی برسیم که شاهد از هم گسستن هیچ کانون خانواده ای نباشیم.


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج موفق چیست؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   SWOT Analysis of Matrimonial websites in India – Marriage

براي مشاوره در زمينه تهدید ها و فرصت های ازدواج اینترنتی چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

پنجشنبه

1399/7/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید