کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

آیا شوهر شما یک مرد درونگرا است؟ 12 نکته مهم برای رفتار صحیح با مردان درونگرا

کنار آمدن با شوهر درون‌گرا
3.6/5 - (7 امتیاز)

آیا زندگی با مردان درونگرا سخت است؟ چگونه با شوهر درونگرا به خوبی زندگی کنیم؟ نحوه صحیح رفتار با شوهر درون گرا چگونه است؟ مردان درونگرا بیشتر بر احساسات درونی خود تمرکز می کنند و تحت تاثیر منابع تحریک پذیر بیرونی قرار نمیگیرند. همسر درونگرا فردی ساکت و گاهی خجالتی است که در برخی مواقع ترجیح می دهد تنها باشد. پس شاید در نگاه اول زندگی با چنین فردی سخت و یا خسته کننده باشد. در صورتیکه اینطور نیست. اگر شما یک فرد برونگرا باشید شاید کنار آمدن با شوهر درونگرا برایتان کمی سخت بوده و نیاز به تمرین و زمان داشته باشید.

مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه به دلیل سوالات مکرر شما عزیزان در رابطه با شوهر درونگرا و نحوه رفتار صحیح با مردان درونگرا، به مطالعه و تحقیق در رابطه با شوهر درونگرا و زندگی با مردان درونگرا پرداخته اند. نتایج تحقیقات آنها را می توانید در مقاله جامع و کامل زیر مطالعه بفرمایید. همچنین اگر به دنبال ساختن یک زندگی عالی و روابط سالم در کنار یک شوهر درونگرا هستید به شما توصیه می کنم با مشاوران مرکز مشاوره آویژه تماس گرفته و از راهنمایی های آنها استفاده کنید.

شوهر درون‌گرا

آشنایی با مردان درونگرا 🧑

قبل از اینکه در رابطه با رفتار با شوهر درونگرا صحبت کنیم، بهتر است اطلاعاتی در مورد افراد درونگرا کسب کنیم. این کار به شما کمک می کند تا بهتر از قبل مردان درونگرا را بشناسید و یاد بگیرید چگونه با مرد درونگرا زندگی کنید. مردان درونگرا نیز مانند سایر افراد هستند و درونگرایی یکی از ویژگی ها آنها محسوب می شود. به طور کلی، درونگرایی یک ویژگی شخصیتی است که در آن فرد بیشتر بر احساسات درونی تمرکز می کند تا منابع تحریک بیرونی.

✅ مردانی که درونگرا هستند، گروه کوچکی از دوستان صمیمی دارند. از تنهایی لذت می برند. گاهی اوقات گروه ها و مهمانی های بزرگ را خسته کننده می دانند. این گونه افراد بسیار خود آگاه هستند و از مشاهده افراد و موقعیت ها لذت می برند. به این نکته توجه داشته باشید که درونگرایی به معنای ضد اجتماعی بودن، داشتن اضطراب اجتماعی یا خجالتی بودن نیست. در اکثر شرایط سکوت افراد درونگرا به اشتباه قضاوت می شود و آنها را فردی خجالتی، ناتوان در صحبت کردن و … نشان می دهد. در صورتیکه این گونه نیست. اگر شما یک شوهر درونگرا دارید باید تصور اینکه او در جمع های خانوادگی دائما مرکز توجه افراد باشد را کنار بگذارید. زیرا مردان درونگرا مرکز توجه قرار گرفتن در جمع را ضروری و مفید نمی دانند. آنها ترجیح می دهند به صحبت های دیگران گوش دهند تا اینکه خودشان سخنران باشند. اما این موضوع نشان دهنده خجالتی بودن مرد نیست.

درونگرا بودن یک خصوصیت منفی نیست. بلکه یک ویژگی شخصیتی محسوب می شود. گاهی برونگرا بودن مفید است و گاهی درونگرا بودن سودمند است. هر دو ویژگی شخصیتی دارای ارزش و اهمیت هستند. پس این فرض که یک ویژگی شخصیتی بر دیگری ترجیح داده می شود را از خود دور کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه آیا شوهر شما یک مرد درونگرا است؟ 12 نکته مهم برای رفتار صحیح با مردان درونگرا با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

انواع افراد درونگرا 🧑👨🧔👨‍🦱

طبق تحقیقات انجام شده، درونگراها را می توان به عنوان یکی از چهار نوع زیر توصیف کرد، البته بسیاری از افراد درونگرا در واقع ترکیبی از دو یا چند نوع مختلف هستند.

درونگراهای اجتماعی 🧑

این گونه افراد موقعیت های و گروه های کوچک را به موقعیت های اجتماعی پر مشغله ترجیح می دهند.

درونگراهای متفکر 👨‍🦱

مردان درونگرای متفکر از رویاپردازی لذت می برند و تمایل به خلاقیت دارند.

درونگراهای مضطرب 👨

این گونه افراد ترجیح می دهند تنها باشند. زیرا در موقعیت های اجتماعی احساس ناخوشایندی دارند.

درونگراهای بازدارنده 🧔

اگر شوهر شما جز افراد درونگرای بازدارنده باشد در اکثر شرایط تمایل دارد که خوددار باشد و قبل از اقدام به هرکاری به دقت فکر کنند.

خوشحال کردن مرد درون‌گرا

چگونه با شوهر درونگرا رفتار کنیم؟ 🤔🤔

جذب شوهر درونگرا می تواند کمی سخت باشد. شما برای خوشحال کردن مرد درونگرا شاید به خوبی ندانید که چه کارهایی باید انجام دهید. زیرا مردان درونگرا اغلب احساسات خود را پنهان می کنند و یا به گونه ای که یک مرد برون گرا احساسات و علاقه هایش را بروز می دهد، نشان نمی دهند. رفتار با مردان درونگرا تاثیر بسیار زیادی بر زندگی مشترک شما و روابط بین شما و شوهرتان خواهد داشت. در قدم اول سعی کنید بپذیرید که درونگراها و برونگراها متفاوت هستند. اما می توانند در کنار یکدیگر زندگی خوبی داشته باشند. سپس تلاش کنید تا با رفتارهای مناسب خود، شوهر درونگرا خود را بهتر بشناسید و برای برقراری ارتباط سالم با همسر درونگرا تلاش کنید.

زندگی با شوهر درونگرا چگونه باید باشد؟ رفتار صحیح با شوهر درونگرا چگونه است؟ برخی از نکات مهم در مورد طرز صحیح رفتار با شوهر درونگرا و نحوه زندگی با مردان درونگرا عبارتند از:

سکوت نشانه بیگانگی نیست 🙃

سبک ارتباطی متفاوت بارزترین و قابل توجه ترین نکته در رابطه با یک مرد درونگرا است. این موضوع که شوهر درونگرا شما در اکثر أوقات سکوت می کند نشانه این نیست که با شما احساس راحتی نمی کند و یا شما را دوست ندارد. هنگامیکه در رابطه با یک مرد درونگرا قرار میگیرید، در اکثر اوقات شما باید شروع کننده مکالمه باشید. مردان درونگرا کمتر صحبت می کنند. اما هر زمان که چیزی می گویند، برایشان خیلی مهم است. افراد درونگرا وقت خود را صرف صحبت های بیهوده نمی کنند. آنها نمی توانند مانند یک مرد برونگرا دائم با صحبت کردن، شلوغ کاری و نظرات مختلف دادن شما را سرگرم کنند. اما در عوض هنگامی که شروع به صحبت کردن می کنند شما متوجه می شوید که چه خوب فکر می کنند و بهتر از دیگران نظر می دهند. پس آنها را یک مرد یخ و بی احساس تصور نکنید.

✅ در زندگی با مرد درونگرا دائم از اینکه آنها ساکت هستند شکایت نداشته باشید و خود را فرد بیگانه برای آنها خطاب نکنید. او شما را بیگانه نمی داند و تنها تیپ شخصیتی او باعث شده است که فرد ساکتی باشد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه آیا شوهر شما یک مرد درونگرا است؟ 12 نکته مهم برای رفتار صحیح با مردان درونگرا با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مرد درونگرا درگیری های خشونت آمیز کمتری دارد 😌

اگر با یک مرد درونگرا زندگی می کنید، به ندرت درگیری ها و دعواهای شدید خواهید داشت. این موضوع را می توان یکی از مزیت های درونگرایی دانست. زیرا مردان درونگرا هرگز عجولانه عمل نمی کنند و حرف نمی زنند. آنها برای فکر کردن در مورد هر موضوعی به زمان نیاز دارند. پس در اکثر شرایط پاسخ آنها نا به جا و یا آزار دهنده نخواهد بود. وقتی می خواهید تعارضی را بین خودتان و شوهر درونگرا حل کنید، رفتاری صبورانه داشته باشید. زیرا مرد درونگرا ممکن است در همان لحظه نتواند پاسخ شما را بدهد. به یاد داشته باشید که فشار بیش از حد تنها منجر به بی اعتمادی و رنجش می شود.

آماده زندگی اجتماعی متفاوت باشید 👨‍👩‍👧👪

ممکن است شما فردی برونگرا باشید که در اجتماع های دوستانه و یا خانوادگی دائم مرکز توجه قرار دارید. اما اگر زندگی با مرد درونگرا را انتخاب کرده اید، باید آماده زندگی اجتماعی متفاوتی باشید. زیرا همسرتان هرگز در یک مهمانی که افراد ناشناس قرار دارند در مرکز توجه قرار نمی گیرد. در واقع، درونگراها فاقد مهارت های ارتباطی گسترده و زیاد از حد هستند. البته به معنای این نیست که آنها افرادی غیر اجتماعی هستند. آنها زندگی اجتماعی متفاوتی دارند و فقط به کمی زمان برای معاشرت بیشتر نیاز دارند. رویدادهای خود به خود و برنامه ریزی نشده برای مردان درونگرا بسیار استرس زا و ناخوشایند خواهد بود. پس سعی کنید شوهر درونگرا خود را در موقعیت های ناگهانی و یا عمل انجام شده قرار ندهید.

سعی نکنید شخصیت شوهرتان را تغییر دهید 👨‍🦰⬅👨⛔

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که مردم هنگام برخورد با افراد درونگرا مرتکب می شوند این است که سعی می کنند درونگرا را به یک مرد برونگرا تبدیل کنند. شما نمی توانید خلق و خوی آنها را تغییر بدهید. مبارزه با شخصیت یک مرد درونگرا بی فایده است. این کار شما می تواند باعث شود که مرد درونگرا از شما فاصله گرفته و سعی کند در بیشتر شرایط و موقعیت ها تنها بودن را انتخاب کند. شما نباید شریک زندگی خود را به انجام کارهایی که نمی خواهد مانند صحبت کردن و مرکز توجه قرار گرفتن در جمع های ناآشنا و … مجبور کنید. تغییر دادن شخصیت فرد دیگر تقریبا غیر ممکن است. پس همسر خود را آنگونه که هست بپذیرید و به گونه ای رفتار نکنید که او احساس شرمندگی کند و اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

مرد درونگرا زمانی را برای تنها بودن احتیاج دارد 🚶‍♂️

مردان درونگرا نمی توانند دائما انرژی زیادی داشته باشند و پا به پای شما حرکت کنند. گاهی مرد درونگرا نیاز دارد که تنها باشد و این تنهایی برای او ضروری است. پس این موضوع را صرفا این گونه تفسیر کنید که تیپ شخصیتی او این گونه است. این رفتار را هرگز به اشتباه قضاوت نکنید و به او نگویید تو دوست نداری با من وقتت را سپری کنی. پس انتظار نداشته باشید که شوهر درونگرای شما تمام ساعات روز تعطیلی خود را در کنار شما سپری کند. اگر او به تنهایی احتیاج داشت شرایط را برایش فراهم کنید و سعی کنید آن را شخصی نگیرید. اگر نتوانید خود را با این نیاز شوهر درونگرا خود وقف دهید، مسلما با مشکلات زیاد و جدی در زندگی و رابطه خود مواجه می شوید. درک همسر یکی از مهم ترین مهارت ها در زندگی مشترک است. اگر می خواهید در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید مقاله راهکار درک همسر را مطالعه کنید.

صداقت یک مزیت بزرگ درونگرا بودن است 😇

مرد درونگرا در اکثر شرایط در مورد احساسات و افکارش با شما صادق است. مردان درونگرا توجه خود را بر افرادی متمرکز می کنند که به آنها علاقه مند هستند. در حالیکه برونگراها اغلب سطحی و ظاهری هستند. شوهر درونگرای شما دقیقا همان چیزی را که می خواهد می گوید و انجام می دهد. علاوه بر این، افراد درونگرا تمایل دارند در روابط طولانی مدت بمانند زیرا در انتخاب دوست های خود و همنشین هایشان بسیار حساس هستند.

زندگی با مردان درونگرا

آنها را مجبور به معاشرت نکنید 👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👦‍👦⛔

مرد درونگرا شما غیر اجتماعی نیست و دوست دارد در محیط های اجتماعی و جمع های خانوادگی شما شرکت کند. اما در صورتیکه افراد غریبه و ناآشنا زیادی در آنجا حضور نداشته باشند. هرگز یک فرد درونگرا را به کاری که برایش سخت است مجبور نکنید. زیرا نتیجه عکس خواهد داشت. اگر شما دائم برای حضور در جمع و معاشرت با دیگران او را مجبور خواهید کرد پس منتظر عواقب و آسیب هایی که به زندگی خود می زنید باشید.

علایق و آنچه را که میپسندند بیابید 🥰

شوهر درونگرا شما کمتر از دیگران در مورد آنچه که دوست دارد، رویاهایش و خواسته ها و انتظاراتش صحبت می کند. اما به این معنا نیست که او انتظارات و خواسته هایی از شما و زندگی مشترک نداشته باشد. پس سعی کنید با صبوری و تلاش متوجه علایق، خواسته ها و نیازهایش شوید. شوهر درونگرا به سوالات شما به خوبی پاسخ می دهد. به همین دلیل شما به راحتی می توانید به صورت مستقیم از او در مورد نیازها و انتظاراتش سوال کنید. شوهر درونگرا شما یک فرد ساکت است و این نباید باعث شود که او را نادیده بگیرید. با او صحبت کنید، سرگرمی های مورد علاقه اش را کشف کنید و سعی کنید با یکدیگر اوقات خوشی را سپری کنید. اگر او دوست دارد پدر شدن را تجربه کند، حتما در این باره به گفتگو بپردازید. شما می توانید از مقاله راهکار آمادگی برای بچه دار شدن کمک بگیرید.

صحبت های عمیق و معنادار داشته باشید 👩💭🧑

شاید در نگاه اول این گونه به نظر برسد که مردان درونگرا از صحبت کردن و هم کلام شدن با دیگران به شدت متنفراند. در صورتیکه این گونه نیست. یک مرد درونگرا از صحبت های بدون معنا و پیش پا افتاده که صرفا فقط برای وقت گذراندن است متنفر است. اما از صحبت های عمیق و مکالمات پیچیده و قابل تفکر بسیار لذت می برند. حرف زدن برای آنها بسیار آسان است و این کار را به بهترین شکل انجام می دهند به شرط آنکه موضوع مورد بحث، برای آنها جذاب باشد و حرف های تکراری و بیهوده با آن در آمیخته نشود. پس بهتر است با کمک شوهر درونگرای خود موضوعات مناسبی را پیدا کنید و در مورد آنها به گفتگو بپردازید.

احساس قدردانی و ارزشمندی را به شوهر خود هدیه دهید 😌🙏

کاری کنید که شوهر درونگرا شما احساس قدردانی و ارزشمندی کند. افراد درونگرا از توجه زیادی و بیش از حد خوششان نمی آید. اما بیشتر آنها از احساس قدردانی به خصوص توسط دوستان نزدیک و همسر لذت می برند. پس سعی کنید برای کارهای خوبی که شوهرتان انجام داده است، از او تمجید و تشکر کنید. صرفا سکوت و یا وراجی نکردن نباید باعث شود که شوهرتان را فراموش کنید. در جمع های کوچک و دوستانه این تشکر و قدردانی را ادامه بدهید تا فرد درونگرا اعتماد از دست رفته خود را مجددا به دست آورند.

به شوهر دورنگرا خود فضای فیزیکی یا ذهنی بدهید تا استراحت کند 😉

همانطور که اشاره شد مردان درونگرا به یک زمان مناسب برای استراحت کردن و تنها بودن احتیاج دارند. فضایی برای تامل آرام می تواند استرس فرد درونگرا را کاهش دهد. اگر تمام روز را با شوهر درونگرا خود گذرانده اید، او ممکن است در شب نیاز به تنهایی و رها شدن داشته باشد. این کار أصلا نباید از سمت شما مورد بازخواست و یا ایجاد احساس شرمندگی برای فرد به همراه داشته باشد. زیرا شوهر درونگرا شما می تواند با تنها بودن انرژی از دست رفته خود را تامین کند.

از شوهر درونگرا خود حمایت کنید 👧💕👦

اگر مرد درونگرا شما استرس دارد و یا مضطرب است به او بگویید که در کنارش هستید و از او حمایت می کنید. همسر درونگرا شما می تواند خیلی از چیزها را در خود نگه دارد. مثلا افکار، احساسات و ترس ها. پس سعی کنید هنگامی که متوجه تغییرات ظاهر و یا خلق و خوی آنها شدید در کنارشان باشید و از آنها حمایت کنید. این کار باعث می شود که احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

همسر درون‌گرا

سخنی از مشاوران آویژه

به نظر می رسد درونگراها و برونگراها به سمت یکدیگر جذب می شوند. به همین دلیل است که درونگراها اغلب با برونگراها قرار ملاقات یا ازدواج می گذارند. اما به دلیل تفاوت هایی که با یکدیگر دارند بهتر است از یک مشاوره خانواده برای رفع مشکلات خود استفاده کنند. به یاد داشته باشید که شوهر درونگرا خود را نمی توانید تغییر بدهید. هیچ دو نفر در کره خاکی مانند یکدیگر فکر نمی کنند. حتی اگر هر دو آنها برونگرا باشند. پس سعی کنید با تفاوت های یکدیگر کنار آمده و در کنار این تفاوت ها یک زندگی عالی و روابط سالم ایجاد کنید. سعی کنید عادات ارتباطی خوبی را در رابطه خود ایجاد کنید. در مورد آنچه که هر دو از یک رابطه می خواهید صحبت کنید. از یکدیگر قدردانی کنید و احترام گذاشتن به نیازها و خواسته های همسرتان را فراموش نکنید.

سوالات متداول

آیا قرار ملاقات برای مردان درونگرا سخت است؟

قرار ملاقات از چند جهت برای مردان درونگرا سخت است. اول، ملاقات با افراد جدید می‌تواند چالش ‌برانگیزتر باشد، زیرا افراد درون ‌گرا ترجیح نمی‌ دهند خود را در موقعیت‌ های اجتماعی قرار دهند که مجبور به ملاقات با افراد جدید باشند. آنها همچنین ممکن است زمان بیشتری برای اعتماد کردن به طرف مقابل خود نیاز داشته باشند.

از یک شوهر درونگرا چه انتظاری باید داشت؟

درونگراها اغلب برای تأمل و تجدید قوا به زمان تنهایی نیاز دارند. این ممکن است به این معنی باشد که همسر شما هر روز به مدتی به تنهایی نیاز دارد یا اینکه باید برای مدتی بعد از شام به اتاق خواب خود برود. به نیاز همسرتان به حریم خصوصی احترام بگذارید و اگر می‌ خواهد مدتی تنها باشد، آن را شخصی نگیرید.

 

براي مشاوره در زمينه آیا شوهر شما یک مرد درونگرا است؟ 12 نکته مهم برای رفتار صحیح با مردان درونگرا

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 6 نظر:

  1. حتما باید عکس زن با یقه باز بذارید؟
    واقعا چیشد اینطور بی‌حیا شدید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉