کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

مشکلات ازدواج با مرد خسیس + نشانه های مردان خسیس چیست؟

زندگی با مرد خسیس چگونه است
2.8/5 - (15 امتیاز)

پول یک موضوع پر چالش در رابطه ها است. بعضی مردان می گویند که زنان روز به روز مادی گراتر می شوند و پول یکی از ملاک های اصلی آنها برای ازدواج قرار گرفته است. این تعاریف کمی اغراق گونه بنظر می رسد. در بعضی موارد اینطور نیست که زن بیش از حد از شوهر خود پول بخواهد. یا فقط برای جنبه های مالی با او ازدواج کرده باشد. بلکه مشکل اصلی این است که مرد بسیار بخیل و خسیس است و تمام درخواست های زن که به پول ختم می شود او را آزار می دهد.

قبل از اینکه با مردی ازدواج کنید، توجه قابل توجهی به دنیای درونی او داشته باشید. اعمال او را تجزیه و تحلیل کنید و سعی کنید بفهمید که آیا او یک فرد خسیس است یا نه. شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که مرد خسیس را چگونه بشناسیم؟ مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه در این مقاله سعی کرده اند به سوالات شما در مورد ویژگی مردان خسیس، سوالات خواستگاری در مورد خساست، ازدواج با مرد خسیس و … پاسخ مناسبی بدهند. اگر شما نیز نگران این هستید که نکند در چاه خساست مرد گرفتار شوم با ما همراه باشید.

چگونه از مرد خسیس پول بگیریم

چرا زنان از مردان خسیس متنفرند؟

آن فورتیه می گوید:« از افراد خسیس دوری کنید. آنها در ارواح کوچک گرفتار شده اند.» جالب اینجاست که مردان و زنان از خصوصیات موازی در یکدیگر متنفرند. مثلا زنان از بخل در مردان خود متنفرند و مردان از اسراف (یا طمع) در زنان خود متنفرند. اگر دقت کنید می بینید که هر دو ویژگی به پول مربوط می شود. مردان از زنانی که فقط به پول آنها علاقه دارند منزجر می شوند. زنان از مردانی که نمی خواهند برای آنها پول خرج کنند متنفر می شوند.

زنان نسبت به مردان به همدلی و مراقبت بیشتری نیاز دارند. بنابراین، در مقایسه با مردان، زنان راحتتر پول خرج می کنند و از هر ابزاری برای بیان احساسات و محبت خود استفاده می کنند. آنها نسبت به مردان کمتر بخیل هستند. برخی از زنان می گویند از هدیه دادن به کسی که دوستش دارند لذت می برند اما وقتی که متوجه می شوند این محبت کردن و بخشیدن یک طرفه و نامتقارن است، آنها نیز سرد می شوند به همین دلیل زنان از مردان خسیس متنفرند.

تفاوت بین خساست و صرفه جو بودن

اغلب دو کلمه خسیس و صرفه جو باهم اشتباه گرفته می شوند. افراد صرفه جو و اقتصادی پول را وسیله ای برای اولویت بندی ارزش ها می دانند آنها در موقعیت های به جا پول خرج می کنند و از زندگی خود لذت می برند. برای افراد خسیس چنگ زدن به پول ارزش ذاتی و عادت همیشگی به حساب می رود. مردان خسیس آنقدر در فکر پول جمع کردن و پس انداز هستند که زندگی کردن را فراموش می کنند. خیلی از مردهای خسیس پول زیادی دارند اما خساست و بخیل بودن آنها مانع از آن می شود که خودشان و عزیزانشان از زندگی لذت ببرند. تحقیقات نشان می دهد که تا حد زیادی از ویژگی های بخل، وراثت است.

مرد خسیس را چگونه بشناسیم

خصوصیات مرد خسیس چیست؟

شاید فردی به خواستگاری شما آمده باشد و این سوال برای شما بوجود آمده که نشانه های خواستگار خسیس چیست؟ یا خیلی وقت ها دختران در زمان نامزدی می گویند احساس می کنم نامزدم خسیسه. در این قسمت ویژگی های مرد خسیس را بررسی میکنیم تا شما بتوانید تشخیص دهید مرد مقابلتان آیا خسیس است یا خیر. برخی از دختران به دلیل اینکه نمی دانند فرد مورد نظر خسیس است یا نه و یا به دلایل دیگری از ازدواج کردن و آینده بعد از ازدواج می ترسند. اگر شما نیز با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می کنید حتما مقاله ترس از ازدواج را مطالعه بفرمایید.

او هرگز برای شما هدیه نمی خرد

هر مردی که خریدن هدیه برای نامزدش یا زن مورد علاقه اش برایش مشکل باشد احتمالا فرد خسیسی است. این حرف که یک مرد همیشه باید هدیه بخرد و اگر کوتاهی کرد یعنی علاقه ای به همسرش ندارد اشتباه است. اما یک مرد بالغ و متفکر می داند که یکی از راه های بدست آوردن قلب همسر و یا دختری که دوستش دارد، هدیه خریدن برای او است. خرید هدیه هر چند کوچک باعث می شود زن از علاقه شوهرش به او  اطمینان پیدا کند. پس اگر مرد حتی در روزهای خاص مثل تولد همسر یا سالگرد آشنایی چیزی برای شما نخرید احتمالا فردی خسیس است.

این نکته که زن باید شرایط اقتصادی همسرش را نیز در نظر بگیرد، حائز اهمیت است. اگر مردی حتی در شرایط اقتصادی بد به یاد شما بود و شاخه گلی برایتان خرید ارزش بسیار بالایی دارد. اما اگر مردی با اینکه از نظر اقتصادی شرایط مطلوبی دارد ولی از هدیه خریدن اجتناب می کند قطعا خسیس است.

شوهر خسیس همیشه از شرایط ناله می کند

اگر مرد شما همیشه از پول شکایت یا ناله می کند یا دائم از وضعیت اقتصادی خود ناراضی است. با اینکه شما می دانید حساب بانکی اش حرف دیگری می زند، خساست در رگ هایش جاری است. او مدام در گوش شما می‌ خواند که همه چیز برای او خیلی سخت است و شرایط مالی بدی دارد در حالی که در واقعیت اینطور نیست. این ناله ها و شکایت ها برای این است که انتظار خانم را پایین بیاورد و زن درخواست مالی از او نکند.

مردان خسیس وقتی خوشحال اند که از آنها پول نخواهید

تقریباً هر مردی از خانم خود انتظار دارد در زندگی صرفه جو باشد و با مخارج بیهوده، فشار مالی بر زندگی وارد نکند. اما برخی از مردان انتظار دارند که همسرشان هرگز از آنها درخواست پول نکند. آنها وقتی خوشحال هستند که همسرشان به پول نیاز نداشته باشد چه برای خرید باشد و چه برای شارژ تلفن یا هر درخواست دیگری که به پول ختم می شود. این نشانه ی خوبی نیست. مردی که خوشحالیش زمانی است که از او چیزی نمی خواهید، بخیل است.

خرج کردن برای خودش سخت است

اگر با کسی قرار ملاقات داشتید و متوجه شدید که او حتی نمی‌تواند برای خودش پول خرج کند. احتمالا او مرد خسیسی است. اگر او دستمزد خوبی می گیرد اما همیشه نامرتب و ژولیده بنظر می رسد و خرید چیزهایی که حتی کسانی که درآمد چندانی ندارند نیز به راحتی می توانند بخرند برایش مشکل است، این نشانه بارز یک مرد خسیس است.

مرد خسیس در مورد پول شما کنجکاو است

در مورد مردانی که می خواهند بدانند چقدر درآمد دارید، توانایی مالی خانواده شما چگونه است و .. محافظه کار باشید. هیچ ایرادی ندارد که همسرتان از درآمد شما خبر داشته باشد اما وقتی انتظار دارد همه حقوقتان را به کارت او بریزید یا شما خرج زندگی را بدهید حتی هنگامیکه جیب خودش پر پول است، مراقب باشید چون با فرد خسیسی روبرو هستید.

آنها مردانی را که برای همسرشان خرج می کنند، مسخره می کنند

اگر او مردانی را که برای همسرشان هدیه می خرند و یا به طور کلی برای زن خود پول خرج می کنند را سرزنش و تمسخر می کند. پس قطعاً خسیس است.

برای خانواده اش خرج نمی کند

آیا او پول خوبی به دست می‌ آورد اما از پدر و مادر و خواهر و برادرش مراقبت نمی‌ کند؟ اگر این گونه است و مرد مورد نظر شما حتی هنگامیکه خانواده اش به او نیاز مالی دارند از کمک به آنها اجتناب می کند. مطمئن باشید در آینده نسبت به شما نیز همین گونه رفتار خواهد کرد و او مرد خسیسی است. البته برخی از مردان وابسته به مادر برای مادر و یا خانواده خود پول خرج می کنند اما برای زن و بچه های خود نالان هستند و دائم می گویند که پول ندارند. آیا شما نیز با یک مرد وابسته به مادر زندگی می کنید؟ توصیه می کنم خواندن مقاله شوهران وابسته به مادر را از دست ندهید.

صورتحساب رستوران را تقسیم می کند

ممکن است شما 2 نفری برای یک قرار غذا بیرون بروید و در آخر به شما بگوید کیف پولش را فراموش کرده است، این موضوع اگر فقط یکبار اتفاق بیفتد طبیعی است و شاید واقعا کیف پولش را جا گذاشته باشد. ولی اگر باز تکرار شد و هر بار برای پرداخت صورتحساب بهانه ای آورد یا هر بار از شما درخواست کرد صورتحساب رستوران را تقسیم کنید، او مرد خسیسی است. شاید او کلا رستوران رفتن را خرج اضافی بداند و هر بار که شما درخواست کردید بیرون از خانه از بخورید، بهانه ای تراشید. یا از رفتن به سینما خوشش نمی آید و شما را به تماشای تلوزیون دعوت می کند. همه این ها ویژگی یک مرد بخیل است.

زندگی با مرد خسیس چگونه است

انتظارات شما را برآورده نمی کند

ازدواج با مردان خسیس باعث می شود هرگز انتظارات شما برآورده نشود. او یک سورپرایز خوب برای شما تدارک نمی بیند، زیرا همه چیزهای خوشایند هزینه دارند. اگر همین نگرش در رابطه شما وجود دارد، نباید طوری رفتار کنید که انگار همه چیز خوب است. در غیر این صورت تبدیل به یک عادت می شود و برای همیشه از طمع شوهرتان رنج می برید. شاید شما انتظاراتی را در زمینه نحوه خواستگاری کردن او داشته باشید که نیاز به هزینه کردن دارد. مسلما او این کارها را خرج اضافی تلقی می کند و در صدد منصرف کردن شما خواهد بود. راهکارهای زیادی برای پیشنهاد ازدواج دادن وجود دارد. اگر شما یک مرد رومانتیک هستید و اصلا خسیس نیستید بر روی چگونه پیشنهاد ازدواج بدهیم؟ کلیک کنید و از این راهکارها ایده بگیرید.

ازدواج با مردان خسیس و آسیب های آن

خسیس بودن یک ویژگی اساسی است که در تمام شخصیت فرد نفوذ می کند و باعث آسیب رساندن به رابطه ها می شود. ازدواج با مرد خسیس فقط به خساست در پول ختم نمی شود. به طور کلی خساست با پول شروع می شود و به خساست در مهربانی، احترام و مراقبت متقابل و… تبدیل می شود. یکی از ویژگی های شوهر خسیس این است که همیشه در حال محاسبه است. به همین دلیل احساس محرومیت و فقدان همدلی را تجربه می کنند که باعث می شود آنها به سمت احساساتی مثل ناامنی، بدگمانی، ناامیدی تمایل پیدا کنند. شما می توانید با مراجعه به مشاوره ازدواج و استفاده راهنمایی های مشاور، تصمیم بگیرید که می خواهید به زندگی با فرد خسیس ادامه بدهید یا خیر.

حواستان باشد که در ابتدای روابط، مردان خسیس اغلب این ویژگی منفی خود را پنهان می کنند. اما زمانی که رابطه عمیق تر می شود خسیس بودن با شدت بالایی ظاهر می شود. آنها دیگر تحمل این را ندارند که پشت نقاب فرد معمولی یا ولخرج پنهان شوند و ویژگی های اصلی آنها ظاهر می شود. ازدواج با مرد خسیس به هر دو طرف آسیب می رساند. زنانی که ازدواج با مردان خسیس را تجربه کرده اند اغلب افرادی افسرده و گوشه گیر هستند که به شدت از مردان متنفر شده اند. 

خساست می تواند باعث ایجاد وسواس فکری در رابطه با احتکار و جمع آوری پول شود. برای فهمیدن این موضوع که همسر یا خواستگار شما فرد وسواسیی است یا نه؟ می توانید مقاله ازدواج با فرد وسواسی را مطالعه کنید.

 

خصوصیات مرد خسیس چیست؟

سخنی از مشاوران آویژه

ازدواج با مرد خسیس و زندگی با او آسیب روحی و روانی زیادی را برای زن به ارمغان می آورد. شما باید در انتخاب خود دقت کنید و بفهمید آیا مرد مورد نظرتان توقع و انتظارات شما از زندگی را به درستی پاسخ می دهد و یا طرز فکر متفاوتی در مورد آنها دارد. اگر نتوانستید خسیس بودن مرد را تشخیص دهید می توانید ازیک روانشناس یا مشاوره خانواده برای فهمیدن این موضوع کمک بگیرید. حواستان باشد صرفه جو بودن با خساست فرق دارد. اگر شوهر صرفه جویی دارید پس او را یک فرد خسیس و بخیل خطاب نکنید. 

سوالات متداول

خساست چیست؟

خساست از نظر زبانی، جمع آوری پول و خرج نکردن آن به بهانه ترس از آینده است. این یک ویژگی بد است که فرد را از پول خرج کردن در سطح مادی یا خرج کردن احساسات، حمایت و تشویق دیگران در سطح اخلاقی باز می دارد.

یک مرد خسیس چه ویژگی هایی دارد؟

یک مرد «خسیس» کسی است که پول دارد، اما تمایلی به جدایی از آن ندارد. به شدت بخیل است و حتی دوست ندارد برای خودش یا دیگران پول خرج کند. حتی تمایلی به صرف پول برای چیزهای ضروری نیز ندارد.

براي مشاوره در زمينه مشکلات ازدواج با مرد خسیس + نشانه های مردان خسیس چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 

نظرات

- یک نظر:

  1. این مردا همیشه بهشون خیانت میشه وقتی با اینا زندگی می کنی به نظرم باید هر شب چن تا شریک جنسی اضافه هم داشته باشی حالا می خوان باشن یا برعکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉