کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چرا باید به سالگرد ازدواج اهمیت بدهیم ؟

سالگرد ازدواج,تبریک سالگرد ازدواج,

سالگرد ازدواج

سالگرد ازدواج جزء معدود مراسم هایی است که در بین اکثر جوامع و فرهنگ های مختلف مشترک است حال آنکه ممکن است در نحوه برگزاری آن تفاوت هایی به چشم بخورد اما به طور کل ماهیت آن تغییری نمیکند . مشاوره خانواده در این زمینه، راهگشا و یاری رسان به شما عزیزان می باشد.

مراسمی تاثیر گذار ممکن است برای افراد همان قدر اهمیت داشته باشد که مراسم ازدواج دارد . فلسفه سالگر دزندگی مشترک به امپراتوری روم مقدس برمیگردد که به اولین سالگرد ، سالگرد کاغذی ، بیست و پنجمین سالگرد ، را سالگرد ازدواجهای نقره ای نام گذاری میکردند و در آن تاج گل نقره ای هدیه میدادند و پنجاهمین سالگرد ، را سال گرد ازدواج طلایی مینامیدند  و در آن تاج گل طلایی هدیه میدادند . و نهایتا جشن شصتمین سالگرد ، را سالگرد ازدواجهای الماس نام نهاده اند .پس از شروع زندگی مشترک هر ساله در تاریخ دقیق ازدواج جشنی به رسم یاد بود برگزار میشود که در این میان اولین سالگرد ازدواجها از اهمیت ویژه ای برخوردار است .


بیشتر بخوانید: چه چیزهایی در مورد شب اول ازدواج باید بدانیم ؟


تبریک سالگرد ازدواج

تبریک سالگرد در ازدواج یکی از مهمترین واکنش هایی است که زن و شوهر در این روز باید نسبت به یکدیگر از خود نشان دهند . ممکن است در این روز از طرف دوستان و آشنایان نیز به زن و شوهر تبریک گفته شود . تبریک سالگرد در ازدواج میتواند در کیفیت های مختلف و در موقعیت ها و مکان های متفاوتی اجرا شود . و این امری است که به ذوق و سلیقه ی افراد و همچنین میزان اهمیت این موضوع از نظر آن ها بستگی دارد . نباید فراموش کرد که به یاد داشتن تاریخ سالگرد زندگی مشترک بهترین هدیه است چرا که این نشان دهنده ی اهمیت آن روز در ذهن و قلب طرف مقابل است . اما اینکه شخص تا چه اندازه بخواهد تبریک سالگرد در ازدواج را برای همسرش با شکوه و مهیج  برگزار کند مسئله جدایی  است .


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره روانشناسی


اهمیت سالگرد ازدواج,خاطرات سالگرد ازدواج,

اهمیت سالگردهای ازدواج

اهمیت سالگردهای ازدواج از لحاظ روانشناسی در داشتن یک ازدواج موفق  بسیار زیاد و نقش آن انکار نشدنی است . اگر برای بهبود کیفیت زندگی به مشاور خانواده مراجعه کنیم بدون شک اهمیت سالگرد در ازدواج را به ما متذکر خواهد شد چرا که روانشناسان و کارشناسان خانواده معتقدند که ماهیت سالگرد زندگی مشترک جدای از سطح برگزاری مراسم  باعث پیوند عاطفی و روحی هرچه بیشتر زن و شوهر و ایجاد کننده احساسات عمیق تری بین آنها میشود . اما همانطور که گفته شد اولین سالگرد در ازدواج نسبت به سالهای بعد از جایگاه ویژه تری برخوردار است چرا که از نظر روانشناسی در حافظه دقیق تر ثبت میشود پس بهتر است که زوجین در اولین سالگرد، نهایت ذوق و علاقه و توان خود را نشان دهند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی روانشناسی


اولین سالگرد در ازدواج

اولین سالگرد در ازدواج یک سال از شروع زندگی مشترک دو نفر طی شده است پس به طور طبیعی باید از علایق ، ارزش های فردی ، خط قرمز ها و بسیار دیگر از خلقیات یکدیگر شناخت داشته باشند و بدانند که چه چیزی همسرشان  را خوشحال و او را به وجد می آورد .  باید سعی شود که مراسم در حداکثر کیفیت خود نسبت به ایده آل های طرف مقابل برگزار شود ، برای مثال اگر همسر شما فردی است برونگرا که به سپری کردن وقت خود با دیگران علاقه مند است و حضور در جمع های دوستانه و خانوادگی برای او مفرح است باید سعی کنید که جشن سالگرد ازدواجها با حضور جمعی از دوستان صمیمی و در کنار خانواده برگزار شود .


بیشتر بخوانید: دغدغه های ازدواج جوانان چیست ؟


شناخت همسر

اما اگر طبق شناختی که از همسر خود دارید او فردی درونگرا یا خجالتی است که حضور پیدا کردن در جمع او را معذب میکند و به او استرس میدهد بهتر است ایده ی جشن پر سر و صدا را از ذهن خود کنار بگذارید  به یک جشن دو نفره  که میهمان آن فقط  خودتان هستید فکر کنید .

متاسفانه امروزه بسیاری از جشن ها و ابراز محبت ها نمادین و صرفا برای نمایش در فضای مجازی و پوشالی  است هرگز فراموش نکنید که سالگرد زندگی مشترک روزی است که مختص شما و همسر تان است پس علایق و راحتی خود و همسر تان باید برای شما در اولویت باشد . به این فکر نکنید که  جشن سالگرد برای ازدواج شما از نظر دیگران چگونه و  با چه کیفیتی برگزار شده  است یا نگران جلب رضایت دیگران نباشید  بلکه ببینید که چگونه خود و همسر تان لذت میبرید و این جشن برایتان به یاد ماندنی میشود .

جشن سالگرد برای ازدواج

سعی کنید در حد امکان تبریک سالگرد زندگی مشترک غیر منتظره و با یک سوپرایز برای طرف مقابلتان شروع شود حال چه در جمع چه در جشنی دونفره سپس غذا را در یک محیط رمانتیک و در آرامش باهم میل کنید و پایان جشن را هم سعی کنید با یک اتفاق مهیج مانند رفتن به شهربازی یا هر چیز دیگری خاتمه دهید هرگز فراموش نکنید که اهمیت سالگرد در ازدواج  برای تجدید عهدی است که باهم بسته اید برای تحکیم پیمانتان و نزدیک شدن عاطفی شما پس جملات محبت آمیز و ابراز عشق را در این جشن از هم دریغ نکنید بار دیگر به همسر خود این اطمینان را بدهید که در هر شرایطی چه در روزهای سخت چه در مشکلات و چه در شادی ها در کنار او خواهید ماند .

هدیه شما به طرف مقابل فقط باید طبق علایق او باشد پس به قیمت و یا اندازه آن فکر نکنید مثلا اگر همسر شما فردی اهل مطالعه است میتوانید کتابی مرتبط با زمینه مورد علاقه او هدیه کنید . صداقت کلام و عمل شما در این جشن از هر هدیه ای با ارزش تر است  پس حتی اگر تمام تدارک شما برای تبریک سالگرد در ازدواج یک شاخه گل یا یک پیام محبت آمیز باشد اما در کمال صداقت تاثیر خود را برای همیشه در قلب و ذهن طرف مقابلتان خواهد گذاشت .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


تبریک سالگرد ازدواج,اهمیت سالگرد ازدواج,

خاطرات سالگردهای ازدواج

خاطرات سالگردهای ازدواج جزء عمیق  ترین خاطراتی است که برای همیشه در ذهن انسان پا بر جا باقی خواهد ماند . شاید جزئیات آن به مرور زمان به دست فراموشی سپرده شود اما یاد آن و اثر مطلوبی که بر قلب و ذهن آدمی خواهد گذاشت هرگز ، اگر بتوانیم خاطرات  سالگردهای ازدواج را به صورت فیلم یا عکس ثبت کنیم و آنها را نگهداری کنیم بدون شک سالها بعد برای ما بسیار دیدنی خواهد بود و با مرور آنها برای خود و فرزندانمان یاد آور روزهای خوبی است که با عشق سپری شدند .

سالگرد زندگی مشترک و تاریخ های این چنینی و در کل مراسم های رمانتیک همیشه برای خانم ها نسبت به آقایان از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است چرا که زنان دارای بعد احساسی قوی تر و حساس تری هستند پس خاطرات سالگردهای ازدواج میتواند از زن های یک همسر سر زنده با انگیزه و علاقه مند به خانه و خانواده بسازد پس اگر شما جزء آن دسته از مردانی هستید که حافظه خوبی در ثبت تاریخ ها ندارید یا فردی پر مشغله هستید که ممکن است در روزمرگی ها تاریخ های مهم مانند تاریخ تولد یا سالگرد ازدواج را فراموش کنید بهتر است در یک دفترچه یادداشت یا جایی که روزانه آن را چک میکنید تاریخ های این چنینی را یادداشت کنید .


بیشتر بخوانید: مشاوره مسائل زناشویی


سالگرد ازدواج موفق

سالگرد ازدواج موفق صرفا به یک جشن آنچنانی و مجلل گفته نمیشود که به ظاهر همه چیز در آن لوکس و بدون نقص باشد  بلکه سالگرد ازدواج موفق زمانیست که توانسته باشیم جای خود را در قلب و ذهن طرف مقابل جاودانه تر کرده باشیم . سالگرد در ازدواج موفق به این معنا نیست که فقط در یک ازدواج موفق میتوانیم جشن سالگرد بگیریم بلکه حتی اگر در زندگی زناشویی خود دچار اختلاف هستیم با مراجعه به مشاوره خانواده و روانشناسان متخصص و ریشه یابی اختلافات خود در جشن سالگرد ازدواج پیمان ببندیم که از این پس نسبت به یکدیگر با گذشت تر ، با محبت تر ، مسؤلیت پذیر تر و دلسوز تر به زندگی خود باشیم . پس این جشن فقط یاد بودی از گذشته نیست بلکه فرصتی است برای شروعی دوباره …

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   Reasons Why You Should Celebrate Your Anniversary

براي مشاوره در زمينه چرا باید به سالگرد ازدواج اهمیت بدهیم ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور