کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

چه چیزهایی در مورد شب اول ازدواج باید بدانیم ؟

شب اول ازدواج,اعمال شب اول ازدواج,

شب اول ازدواج را ما با نام شب زفاف میشناسیم . شب اول ازدواج شرایطی است که هر زن یا مرد جوانی که در حال ازدواج است دیر یا زود با آن رو به رو خواهد شد اما آیا همه در مورد مسائل و نحوه برخورد با آن آگاهی لازم و کافی را دارند ؟ شب اول ازدواج شبی حساس و تاثیر گذار است که اگر با آگاهی کامل با آن مواجه نشویم تاثیر خود را برای همیشه بر روحیه و زندگی ما خواهد گذاشت . اما متاسفانه به دلایلی نا معلوم و غیر منطقی آنگونه که باید و شاید در زمینه مسائل آموزشی به آن پرداخته نشده است و به آن به عنوان یک موَضوع شرم آور که صرفا زن و شوهر باید در باره آن بدانند نگاه میشود .

این در حالی است که باید بپذیریم رخ داد های شب اول در ازدواج امری کاملا طبیعی است و لازم است تمام افراد جوانی که به بلوغ جسمی و روحی رسیده اند اطلاعات کافی را در باره ی آن داشته باشند . اما سر بستگی آموزش شب اول عروسی در جامعه ما به اندازه ایست که هیچ مجله یا برنامه تلویزیونی به طور شفاف و خصوصی به آن نمیپردازد و آن را موضوعی خجالت اور میدانند و این امر باعث شده است که متاسفانه از لحاظ فرهنگی در مقابل بیان مسائل مربوط به شب اول در ازدواج جبهه گرفته شود و سواد جنسی در این زمینه ضعیف تر از حدی که مورد انتظار است باشد . مشاوره خانواده در این زمینه می تواند راهگشا و راهنمای شما عزیزان باشد.


بیشتر بخوانید: دغدغه های ازدواج جوانان چیست ؟


اعمال شب اول ازدواج

اعمال شب اول در ازدواج را نمیتوان هیچ گاه در قالب کلمات و در چارچوبی انعطاف ناپذیر و قوانین خشک بیان کرد . اعمال شب اول عروسی در طیفی بی نهایت و متغییر قرار دارد چرا که شرایط ، محیط و نحوه آشنایی و همچین خلقیات ، روحیات و نحوه رفتار هر فرد با دیگری متفاوت است و این تفاوت ها باعث میشود که نتوانیم اعمال شب اول در ازدواج را به صورت قانون به افراد دیکته کنیم با این وجود باید ها و نباید های مشخصی وجود دارد که عدم رعایت آن ها آثار مخربی را به بار می آورد  پس در اینجا سعی میکنیم کلیاتی را بیان کنیم که با رعایت گام به گام آنها اعمال شب اول عروسی را تحت کنترل خود قرار دهیم و شب اول در ازدواج را با بهترین کیفیت خود پشت سر بگذرایم .


بیشتر بخوانید: فلسفه ازدواج چیست ؟


رسم شب اول ازدواج,شب اول ازدواج چگونه است,

مرحله اول :

اولین قدم در اعمال شب اول عروسی این است که مرد و زن باهم صحبت کنند و باردیگر با تاثیر کلام و نگاه مجذوب هم شوند . به طور کل در این مراحل روی سخن با مردان است چرا که به مراتب حساسیت این شب برای زنان چندین برابر مردان است . پس مرد باید با کلام همسر خود را به آرامش دعوت کند و به او بگوید که قرار نیست اذیت شود و این اطمینان را به او بدهد که هیچ اتفاقی بدون تمایل او نمی افتد و فقط قرار است لحظات خوبی را باهم تجربه کنند .

مرحله دوم :

به عنوان فردی مسلمان در جامعه اسلامی بهتر است زن و مرد وضو گرفته و دو رکعت نماز یا چند آیه از کتاب الهی را باهم بخوانند تا از استرس هردو کاسته شود و آرامش لازم را به دست بیاورند .

مرحله سوم :

بستری مناسب برای تجربه شب اول عروسی برای خود و همسرتان انتخاب کنید . لزومی ندارد خود را به اتاق خواب محدود کنید چرا که ممکن است مکانی استرس آور به نظر بیاید . از همسر خود بپرسید که کجا راحت تر است اجازه دهید او بفهمد که حق انتخاب دارد و راحتی او برای شما در اولویت است . البته این موضوع را فراموش نکنید که اگر قرار است خارج از محیط اتاق خواب باشید قبل از آن مطمئن شوید که در آن مکان فقط شما حضور دارید یا کسی غیر منتظره سر نمیرسد چرا که در صورت اتفاق افتادن باعث سرخوردگی شما میشود .


بیشتر بخوانید: اهمیت مشاوره قبل از ازدواج چیست ؟


مرحله چهارم :

ممنوعه ترین رفتار در اعمال شب اول عروسی این است که مرد بلافاصله به سراغ مرحله آخر رابطه جنسی برود . سعی کنید همسر خود را از لحاظ جسمی و روحی با معاشقه طولانی اماده رابطه جنسی کنید . رابطه خود را با به آغوش کشیدن ، نوازش و بوسه شروع کنید . در این میان از معجزه کلام غافل نشوید از همسر خود جملات عاشقانه را دریغ نکنید حتی قبل از شروع رابطه جنسی کامل از همسر خود بپرسید که آیا امادگی دارد ؟ اجازه دهید این تجربه برای شما و همسرتان یک فتح عاشقانه باشد نه یک استیلای وحشیانه چرا که در صورت کنترل نکردن غریزه جنسی خود و خود دار نبودن شاید بتوانید جسم همسر خود را تصرف کنید اما روح او را هرگز . . .

مرحله پنجم :

پس از اتمام رابطه جنسی کار را تمام شده فرض نکنید چرا که این مرحله حساس ترین مرحله برای همسر شما است . او را در آغوش بگیرید ، نوازش کنید و از او بابت شب خوبی که برای هردوی شما رقم زده تشکر کنید . به او بگویید که زیبا است و همه چیز درباره او فوق العاده است امشب همان طور پیش رفت که انتظار داشتید . در پایان وضعیت جسمی او را چک کنید و از او بپرسید که به پزشک احتیاج دارد یا خیر .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق


رسم شب اول در ازدواج

رسم شب اول در ازدواج از آن دسته رسم های آزار دهنده و به دور از منطقی است که همیشه زوجین را با استرس بیشتری رو به رو میکند . رسم شب اول در ازدواج اگر به حریم خصوصی زن و شوهر کشیده شود باعث میشود استرس این شب چند برابر شود . به طور مثال رسم شب اول عروسی در بعضی خانواده ها به این صورت است که نزدیکان بعد از پایان مراسم عروس و داماد را تا پشت در اتاق راهنمایی میکنند و منتظر میمانند تا داماد بیرون بیاید و خیال آنها را راحت کند که باهم رابطه برقرار کرده اند و هیچ مشکلی نیست .

باتوجه به اینکه امروزه با مراجعه به پزشک متخصص میتوان گواهی سلامت بکارت را تهیه کرد پس هر رسم دیگری برای اثبات این امر اضافی و آزار دهنده است و این موضوع کاملا به عروس و داماد مربوط است . فراموش نکنید که شب اول عروسی خصوصی ترین شب شما و همسرتان است پس به خاطر رسومات غیر منطقی کیفیت آن را زیر سوال نبرید .

اعمال شب اول ازدواج,رسم شب اول ازدواج,

شب اول ازدواج چگونه است ؟

شب اول ازدواج چگونه است ؟ این سوالی است به طور حتم در ذهن هر کسی شکل میگیرد . میتوان با مراجعه به روانشناس یا مشاور ازدواج و کارشناس خانواده سوالات خود را در باره اینکه شب اول ازدواج چگونه است کاملا رفع کرد . شب اول ازدواج یا شب زفاف صرفا به معنای شب عروسی نمی باشد از آنجایی که درست از لحظه ی عقد زن و مرد به صورت رسمی و شرعی زن و شوهر هستند پس میتوانند باهم رابطه جنسی داشته باشند ولی به هر حال بعضی افراد معتقد اند که رابطه جنسی فقط در شب عروسی اتفاق بیفتد . پس شب زفاف به معنای اولین رابطه جنسی زن و شوهر است نه شب عروسی .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


استرس شب اول عروسی

استرس شب اول عروسی امری کاملا طبیعی است این استرس ممکن است برای مردان به دلیل فکر کردن به مسولیت زندگی مشترک پس از این باشد و در زنان به دلیل خداحافظی با دنیای دوشیزه گی و قدم نهادن در دنیای زنانگی . شاید نتوان استرس شب اول عروسی را به طور کامل از بین برد اما قطعا با مشاوره قبل از ازدواج میتوان آن را کاهش داد . اگر شما و همسرتان جزء آن دسته از افرادی هستید که در دوران عقد با هم رابطه برقرار کرده اید در شب عروسی نهایت توجه راه به همسرتان داشته باشید تا این احساس که فقط با وجود باکره بودن میتواند شب عروسی برای شما اهمیت داشته باشد در او شکل نگیرد . در یک ازدواج موفق حتما به نکته های یاد شده باید دقت کرد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What should I do on the first night of marriage? 

براي مشاوره در زمينه چه چیزهایی در مورد شب اول ازدواج باید بدانیم ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1399/6/29

یکشنبه

1399/6/30

دوشنبه

1399/6/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید