کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

مشاوره تلفنی خیانت همسر

مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی خیانت همسر اصولا برای چه منظوری انجام میشود؟ اولین موردی که در مشاوره خیانت باید بررسی شود این است که احساس تمایل به خیانت در فرد چقدر وجود دارد. احساس خیانت در همسر و یا شریک جنسی شخص ممکن است واقعی یا خیالی باشد . مشاوره تلفنی خیانت همسر فقط برای مسائل جنسی انجام نمیشود. مشاوره تلفنی خیانت همسر ممکن است برای خیانت عاطفی ، خیانت مالی و حتی خیانت روابط مجازی صورت بگیرد .خیانت در جامعه ما درسه نوع خیانت جنسی،خیانت عاطفی و مالی تعریف میشود .

مشاوره خیانت میتواند از بحثهای تلخی باشد که هر کسی علاقه مند به پیگیری آن نباشد .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


 مشاوره تلفنی خیانت همسر چه مزایایی دارد؟

خیانت همسر را فقط کسانی می توانند خوب درک کنند که حداقل آنها تجربه یک بی وفایی هرچند غیر عاطفی را داشته باشند. اما به نظر شما خیانت همسر چه طعمی دارد؟ طعم آن در این نهفته است که یک رقیب به زندگی مشترک شما اضافه خواهد شد. فردی که آمدن این رقیب را  حس کند، عینی یا حسی فرقی نمیکند، شاید تلخ ترین تجربه زندگی باشد یا با اطمینان می توان گفت تلخ ترین تجربه ای که در طول زندگی تجربه خواهد کرد. اما واقعا در خیانت همسر چه اتفاقی برای یک پیوند زناشویی رخ می دهد.

یک رابطه زناشویی هنگامی که با خیانت مواجه می شود یکی از طرفین رابطه در میانه راه این حق را برای خود قائل می شود که به آنچه تعهد کرده پشت پا بزند. در اینجا فرد به کسی خیانت می کند که به او قول داده و تعهد کرده بوده در روابط جنسی و عاطفی فرد دیگری را وارد نکند! و این رابطه را یک رابطه منحصر به فرد تلقی کند که در آن خیانت جایگاهی ندارد.

خیانت همسر

مشاوره تلفنی خیانت همسر چه کاربردی دارد؟ 

مشاوره تلفنی خیانت همسر میتواند دلایل خیانت همسر شما را برای شما روشن کند . ابتدا میخواهیم یک تعریف کلی از خیانت بکنیم، بعد ببینیم هر یک از ما به چه میزان متهم به خیانت میشویم . خیانت در لغت به معنای عهد شکنی است. وقتی ما یک قرارداد تدوین شده میبندیم گسستن هر یک از بندهای آن خیانت محسوب میشود.

مشاوره تلفنی خیانت همسر به شما یادآوری خواهد کرد که  شما در ازای عقد نامه ای که امضا میکنید، متعهدید .

حتی اگر بندی در عقدنامه نباشد و شما به صورت عاطفی و حسی پذیرفته باشید بازهم ملزم به رعایت آن هستید . مشاوره خیانت تلفنی نمیخواهد در شما ایجاد احساس گناه کند. اما یادمان باشد خیانت هایی هستند که قابل بخشش و کوچک هستند اما وقتی تل انبار میشوند نتیجه ناخوشایندی خواهند داشت . مانند قطره های زیبای باران که ممکن است به سیل ویرانگری تبدیل شود. وقتی ما راحت از همسرمان بد گویی میکنیم یعنی یک حس نارضایتی . ما ممکن است این حس را یا سرکوب کنیم و یا آن را به یک گره روحی و ذهنی تبدیل کنیم  . مشاوره تلفنی خیانت به شما خواهد گفت که اگر شما به این عدم تفاهمات بی توجهی کنید این گره ممکن است تبدیل به خیانت شود .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت چیست و چگونه با آن برخورد کنیم؟


مشاوره تلفنی

 

اهمیت مشاوره تلفنی خیانت همسر چیست؟

مشاوره تلفنی خیانت همسر یکی از خدمات مراکز مشاوره خانواده است که شما می توانید در اسرع وقت با صرف کمترین هزینه خدمات روانشناسی برای حل مشکل خود را بیابید. خیانت همسر متضاد با صیانت از خانواده و زندگی زناشویی است اما خیانت زناشویی قطعا سخت تر از حفظ حریم خانواده است همانگونه مسئولیت پذیری مشکل تر از بی مسئولیتی است. اما چه شده که روابط فرا زناشویی یا همان خیانت همسر اینگونه شتابان حریم خانواده ها را درمینوردد. یکی از دلایل اصلی خیانت همسر عدم تفاهم است. این عدم تفاهم صرفا در یک مسئله خاص نیست بلکه نداشتن دنیای مشترک در حیطه های مختلف جنسی، عاطفی، خانوادگی، فرهنگی و غیره می تواند به راحتی چهارچوب یک زندگی مشترک را درهم بکوبد.

نرخ واقعی طلاق متاسفانه در کلان شهرها تا 40 درصد نیز گزارش می شود که نشان می دهد؛ می بایست به خطر فروپاشی روابط زناشویی و زندگی مشترک و همچنین گسترش روابط فرا زناشویی با دقت بیشتری نگریسته شود.

مسابقه ای که خیانت مرد جوان به همسرش را فاش کرد


بیشتر بخوانید: ضرورت مشاوره خیانت چیست ؟


برخورد با خیانت همسر چگونه باید صورت پذیرد؟

تا همین چند وقت پیش خیانت همسر چنان تابویی بود که کمتر کسی حاضر به صحبت درباره آن و حتی ارائه راه حل برای آن بود. ولی کم کم این کوه یخ در مورد خیانت زن و شوهر ابعادش برای عموم جامعه روشن تر شد و از همین جهت لزوم پرداختن به مشاوره خیانت امروزه امری ضروری است که اهمیتش برای همه آشکار است. در حال حاضر دیگر تنها راه حل مشکل خیانت همسر را در طلاق و متارکه نمیبینند. مشاوره خانواده در زمینه خیانت همسر سعی می کند که اعتماد را تا آنجایی که ممکن است به رابطه زوجین بازگرداند و با راهکارهایی تلاش می کند صدمه ای که به این رابطه وارد شده را ترمیم کند تا از دل زخم هایی که خیانت همسر بر زندگی مشترک وارد کرده است یک رابطه سالم و جدید بیرون بیاید.

با این وجود بسیاری از مشاوران خانواده کار با افرادی که درگیر مشاوره خیانت همسر هستند را بسیار مشکل و پیچیده می دانند.

خیانت همسر

علائم و نشانه های خیانت همسر چیست؟

 • این سوال را خیلی از افرادی که به مشاوره خیانت رجوع می کنند با آن مواجه می شوند.
 • چه دلایلی برای خیانت همسرت داری؟
 • آیا شواهد کافی برای خیانت همسر خود داری؟

در بسیاری از موارد اتهامات به همسر مبنایی کاملا ذهنی دارد. در نتیجه اولین گام در مشاوره خیانت همسر این است که خیانت زناشویی را از سوءظن های زناشویی متمایز کرد. مهم ترین نشانه های خیانت زناشویی پنهان کاری است. زمانیکه شما با رفتارهایی از شریک زندگی خود مواجه می شوید که در آنها رفتاری آمیخته با پنهان کردن حقایق است حتما این موارد را جدی بگیرید.

مانند توجیهات نامربوط در مورد تماس ها، روابط، قرار ملاقات ها و تغییر رفتارها.

از دیگر نشانه های خیانت همسر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تغییر رفتار عاطفی با همسر، عدم جذابیت رابطه جنسی برای او
 • توجه بیش از حد به ظاهر البته برای فعالیت های خارج از خانه
 • عذرخواهی مکرر برای قرار ملاقات های بیرون و عدم حضور در منزل
 • تغییر رفتارهای ناگهانی که قبلا سابقه انجام آنها وجود نداشته است.

اما باید بدانیم که یک نشانه برای متهم کردن کسی به خیانت زناشویی کفایت نمی کند شما می بایست رفتارهای کلی فرد را مورد نظر قرار بدهید تا بتوانید نتیجه گیری منطقی تری داشته باشید و دچار سوءتفاهامات و سوءظن های زناشویی در زندگی مشترک خود نشوید.

مشاوره تلفنی

دلایل خیانت همسر چیست؟

اگر نظر مشاوران روانشناسی در مورد خیانت همسر را جویا شوید به این مورد برمیخورید که آنها با توجه به تجربه خود در کیس های مختلف خیانت طیف گسترده ای از دلایل مراجعان برای خیانت های زناشویی را برمیشمرند. البته اغلب موارد کسانی که مرتکب خیانت می شوند، می گویند ما نیاز به صمیمیت بیشتری داشتیم، نوازش جنسی و عاطفی او برای ما کافی نبود که با این توجیهات سعی می کنند نوعی حق برای خیانت خود قائل شوند. اما دلایلی که در حیطه روانشناسی خیانت با آنها مواجه می شویم شامل موارد زیر است:

 • تنوع طلبی
 • کنجکاوی جنسی و یا عاطفی
 • توجه طلبی
 • تحت تاثیر قرار دادن همسر
 • مقابله با همسر
 • افزایش اعتماد به نفس
 • اثبات خوب بودن و شایسته بودن خود
 • نیاز به تایید دیگران
 • استقبال طلبی
 • جلب توجه همسر

احساسات ناشی از خیانت همسر چیست؟

وقتی کسی در ورطه خیانت زناشویی گرفتار می شود 3 حس را تجربه خواهد کرد:

 1. احساس گناه به خاطر خیانت در حق همسر خود
 2. احساس خوشحالی و شادی به خاطر وارد شدن و تجربه یک رابطه جدید
 3. ترس و نگرانی از برملا شدن رابطه فرا زناشویی و خیانت زناشویی

همه این احساسات اگر به خوبی نگاه کنید خواهید دید که اینها هیجاناتی هستند که با هم تعارضات بسیاری دارند انرژی منفی حاصل این تعارض می تواند فشار روانی بسیاری را بر فرد تحمیل کند.

در چنین شرایطی حتما سعی کنید از مشاوره خانواده کمک بگیرید زیرا تحمل این شرایط بسیار دشوار است.


بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت زن به شوهر


مشاوره تلفنی

 راهکارهای مشاوره تلفنی خیانت 

مشاوره خیانت روی این موضوع تمرکز میکندکه شما باید از شریک زندگی خود بخواهید که به تعهدات خود در قبال خانواده عمل کند.خیانت یعنی واقعیت را به گونه ای دیگر جلوه دادن . از خود قهرمان سازگار نسازیم و از طرف مقابل یک موجود قوی و غیر قابل تغییر.  به فرد خیانتکار متذکر شوید که آیا دوست دارید کسی با شما اینگونه رفتار کند؟ در خیانت همسر شما نباید خواسته های خود را سرکوب کنید.یادمان باشد ما میتوانیم وضعیت را تغییر دهیم این یک واقعیت است نه یک شعار . کافیست ما از هوش وتواناییهایمان استفاده کنیم . البته به جا و به موقع .

خیانت در خانواده ابتدا از خیانت ذهنی آغاز میشود . فردی که از نظر عاطفی ، جنسی ، روحی و اقتصادی سرکوب شده در ذهن دچار اختلال میشود . این تکانه های ذهنی به صورت تخیل و رویا بروز میکند . در این رویاها فانتزی های ذهنی در مورد عشق و رابطه جنسی خارقالعاده با هم ترکیب میشوند. اینجاست که امیال واپس رانده مانند فنری جمع شده بسوی ذهن شلیک میشوند . اکنون شخص در محاصره فانتزی ها و امیال واپس رانده قرار میگیرد و به خود حق میدهد خیانت کند.

سایر موارد مربوط به مشاوره خیانت

 • مشاوره در مورد خیانت شوهر
 • مشاوره خیانت پرسش و پاسخ
 • درمان خیانت
 • مشاوره خیانت زن
 • مشاوره در مورد خیانت
 • مشاوره درباره خیانت
 • مشاوره برای خیانت همسر
 • مشاوره خیانت مرد
 • مرکز مشاوره خیانت همسر

بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟


مرکز مشاوره تلفنی خیانت همسر

مراکز مشاوره خانواده میتوانند در زمینه های مختلف مانند خیانت زناشویی به شما راهنمایی دهند . با مراجعه به مشاور روانشناس میتوانید به حل مشکلات خود کمک کنید . شما باید درد خیانت را که ممکن است آرام آرام در وجود شما ریشه بدواند مهارکنید . یک مشاور خوب باید به شما کمک کند که خود را برای خیانت شریک زندگی اتان سرزنش نکنید. دیگران نیز البته نباید شما را سرزنش کنند که نق زدن شما در خانه عامل خیانت است . شما نتوانسته اید مدیریت خوبی داشته باشید با نق زدن محیط خانه را متشنج میکنید. این صحبت ها اعتما  به نفس فرد خیانت دیده را خرد میکنند.

هر یک از ما سازگاری در زندگی را ممکن است با سرکوب اشتباه بگیریم . از بحث دور نشده ایم یکی از دلایل عدم تفاهم در زندگی مشترک سرکوب است . سازگاری بسیار پسندیده و خوب است سازگاری با برخی کمبودهای اقتصادی قابل قبول است. درحالیکه میبینیم همسرمان نهایت تلاش خود را میکند ، اینده نگر است لازم است سازگار باشیم . وقتیکه برای رسیدن به پیروزی باید تا مدتی سازگار باشیم . اما وقتی که همسر ما فکر عواطف و نیازهای احساسی ما نیست؟ اینجا یک زنگ خطر برای زندگی ما باید به صدا دربیاد که بی توجهی شاید مقدمه خیانت نیز باشد. پس در نتیجه نباید نشانه های روابط عاطفی سرد را دست کم گرفت.

مشاوره تلفنی خیانت همسر

 


بیشتر بخوانید: طلاق به خاطر خیانت همسر


مشاوره آنلاین

مشاوره تلفنی خیانت همسر به صورت آنلاین فرصت خوبی است برای استفاده بهینه در وقت و هزینه . شما در محل کارتان و یا در منزل هنگام بیکاری میتوانید از مشاوره آنلاین بهره ببرید . مشاوره آنلاین آویژه با انواع مشاوره ها همراه همیشگی شماست . مشاوره هایی از قبیل مشاوره خیانت تلفنی ، مشاوره طلاق ، مشاوره ازدواج و غیره … ما برای شما زندگی سالمی آرزومندیم . شاد زی.

سوالات متداول

تعریف خیانت چیست؟

خیانت یکی از ناگوارترین وقایعی است که یک انسان میتواند در طول زندگی خود تجربه کند و این ناگواری به حدی است که قادر است سایر جنبه های زندگی زناشویی و همچنین زندگی فردی فرد را تحت تاثیر قرار دهد تعریف خیانت می تواند به این ترتیب باشد که یک فرد نسبت به تعهدات زندگی خود نقض عهد کند. حال این تعهدات چیست .1روابط جنسی2روابط عاطفی3روابط شراکت خانوادگی

تاثیر خیانت بر افراد چیست؟

خیانت اولین چیزی که تخریب میکند اعتماد است. اهمیتی ندارد خیانت در چه روابطی رخ داده باشد. خیانت میتواند در روابط دوستی، خانوادگی، زناشویی و سایر روابط اتفاق بیفتد. اما نکته ای که در تمامی این خیانت ها مشترک است. مفهومی است که شکسته میشود. بله اعتماد ! این مفهوم به حدی مهم است که با پاره شدن دانه های آن شیرازه ی رابطه ممکن است به کلی از هم بگسلد.

درمان خیانت چیست؟

درمان خیانت به فاکتور های مهمی بستگی دارد، مانند: 1انگیزه افراد برای بهبود رابطه 2درک صدمه وارد شده از طرف خیانت کنند3 پیوند های روابط عاطفی قبلی 4تلاش برای ایجاد اعتماد5 سایر جنبه های خارج از رابطه مانند فرزندان و خانواده و دید فرهنگی نسبت به متارکه

فردی که خیانت میکند بهترین کاری که میتواند انجام دهد چیست؟

بهترین کاری که فردی که خیانت کرده میتواند انجام دهد این است که حداقل به پنهان کاری روی نیاورد و مسئولیت کار خود را برعهده بگیرد. در مراحل بعدی باید به فردی که خیانت کرده تضمین دهد که رتار خیانت آمیزش تکرار نخواهد شد. خود نیز باید تلاش کند که از خیانت بعدی پیشگیری کند.

آیا خیانت همسر قابل درمان است؟

اینکه یک رابطه شانس حیات مجدد دارد بستگی به انگیزه خود افراد دارد نمیتوان به این سوال یک جواب کلی داد. ولی در مجموع زمانی میتوان برای یک رابطه بازگشت را متصور شد که اعتماد را هر دو سوی رابطه برای ساختنش تلاش کنند. از طرفی اعتماد به نفس فرد صدمه دیده ترمیم شود. فردی خیانت میکند باید بداند اولین چیزی که در همسرش تخریب کرده اعتماد به نفس اوست. پس سعی کنید به همسر خود توضیح دهید که در این خیانتی که اتفاق افتاده بی گناه است. بنابراین مسئولیت کار را خیانتکار باید بپذیرد تا شانسی برای ادامه رابطه وجود داشته باشد.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Counselor Online | Chat, Video, and Phone Therapy

براي مشاوره در زمينه مشاوره تلفنی خیانت همسر

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور