کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

8 نکته برای انتخاب بهترین زمان جهت ازدواج مجدد بعد از طلاق

8 نکته برای انتخاب بهترین زمان جهت ازدواج مجدد بعد از طلاق
لطفا به این مقاله امتیاز دهید

برای برخی از افراد مطلقه، ازدواج مجدد می تواند فصل تازه ای در زندگی‌شان باشد. با این حال، تصمیم گیری برای یک ازدواج جدید می‌تواند تحت تاثیر موضوعات مختلف با سوالات و شرایط سختی همراه باشد.

بهتر است قبل از اینکه برای بار دوم پای سفره عقد و کنار فرد جدیدی «بله» را بگویید، خود را با اطلاعات مربوط به ازدواج دوم مجهز کنید تا کاملا آماده و به شیوه ای درست وارد ازدواج دوم خود شوید. مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه مطلب زیر را برای شما آماده کرده‌اند، خواندن آن را هیچ عنوان از دست ندهید.

زمان مناسب برای ازدواج مجدد

بسته به موقعیت خود، ممکن است احساس کنید که بلافاصله پس از نهایی شدن طلاق خود برای این آماده هستید که به زندگی مشترک جدیدی در قالب ازدواج با فرد دیگری ادامه دهید.

بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند که در عرض یک سال پس از طلاق، دوباره با فرد جدیدی وارد رابطه شوند. با این حال بهتر است بدانید که تفاوت زیادی بین قرار ملاقات تصادفی و تصمیم به ازدواج مجدد پس از طلاق وجود دارد.

📛 اجماع رایج در میان اکثر کارشناسان ازدواج این است که میانگین فاصله زمانی برای ازدواج مجدد پس از طلاق حدود دو تا سه سال است.

این بازه زمانی می تواند احتمال طلاق مجدد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. شاید بتوان گفت که فاصله بین دو ازدواجتان می‌تواند جز مهم‌ترین زمان های زندگی شما باشد، از این رو بهتر است حواستان را جمع کنید تا با تصمیمات و انتخاب عجولانه در مورد ازدواج مجدد پس از طلاق اقدام اشتباهی انجام ندهید.

✳️ مطالعات نشان می دهد که زوج هایی که حداقل یک سال قبل از تصمیم گیری برای ازدواج مجدد با هم جهت آشنایی بیشتر قرار می گذارند، 20 درصد کمتر احتمال دارد که بعدها طلاق بگیرند.

✳️ با این حال، افرادی که حداقل سه سال قبل از ازدواج با هم در ارتباط بوده‌اند، بیشترین شانس را برای شروع یک زندگی زناشویی جدید دارند، زیرا این دوره طولانی برای آشنایی، شانس طلاق آنها را 50 درصد کاهش می دهد.

شاید شما نخواهید که به مدت سه سال قبل از ازدواج مجدد برای آشنایی با فرد دیگری صبر کنید. این موضوع اصلا اشکالی ندارد. اما چیزی که برای گفتن وجود دارد این است که پیشنهاد مشاوران مرکز مشاوره ازدواج آوِیژه به شما این است که حداقل یک سال برای ازدواج مجددتان صبر کنید.

همچنین، همیشه باید قبل از تصمیم گیری برای ازدواج دوم، بایستی اطمینان حاصل کنید که هم شما و هم شریک جدید زندگی تان به طور کامل از تعهدات مربوط به ازدواج پیشین خود جدا شده اید.

انتخاب بهترین زمان جهت ازدواج مجدد بعد از طلاق

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 8 نکته برای انتخاب بهترین زمان جهت ازدواج مجدد بعد از طلاق با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دلایل اصرار بر صبر شما برای ازدواج مجدد پس از طلاق

درست است که ازدواج فواید زیادی به همراه دارد، اما باید بدانید که دلایلی مهمی هم وجود دارد برای اینکه قبل از ازدواج مجددتان مدتی را به خود فرصت بدهید. توصیه مشاوران مرکز مشاوره آویژه به شما این است که اگر به ازدواج مجدد فکر می کنید، بهتر است که ابتدا برخی از احتمالات را هم در نظر بگیرید.

نگرانی های مربوط به فرزند یا فرزندانتان

‼️اگر فرزندان مشترکی از ازدواج سابقتان دارید، حتما به این موضوع توجه کنید که ازدواج برای بار دوم بر روند حمایت شما از فرزندتان تأثیر منفی می گذارد یا مثبت.

اگرچه کمتر زمانی پیش می آید که ازدواج مجدد صحیح و عاقلانه شما اثرات منفی روی فرزندتان بگذارد با این حال بهتر است که با در نظر گرفتن شرایط کودک خود در رابطه جدید، از همان ابتدا نسبت به نحوه مراقبت از وی به عنوان پدر یا مادرش احساس خوبی داشته باشید تا اینکه مدام تحت تاثیر شرایط جدید و خلق و خوهای نگران کننده همسر خود بابت انتخابتان متاسف باشید.

ترس از شکست مجدد در انتخاب مجدد شریک زندگی

واقعیت این است که بر خلاف شکست هایی که در ازدواج اولتان تجربه کرده اید، ازدواج برای بار دوم می تواند بسیار موفقیت آمیز باشد. فقط اینکه شما باید اقدامات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که کار درستی را برای شروع زندگی و رابطه جدیدتان انجام می دهید.

حواستان به خودتان باشد

برای اینکه ازدواج دوم خود را بر پایه تصمیمات درست بنا کنید، قبل از هر چیزی مطمئن شوید که آنچه را که برای بهبودی حال خود پس از طلاقتان لازم بود، انجام داده اید.

از اشتباهات ازدواج قبلی خود درس بگیرید تا آن اشتباهات این بار روی رابطه شما تأثیر منفی نگذارد.

بیاموزید که چگونه تعارض و اختلاف نظر را مدیریت کنید، با طرف مقابلتان بسیار صریح و صادقانه ارتباط کلامی برقرار کنید و در صورت بروز مشکلات، برای ترمیم روابط خود بخشش را تمرین کنید.

حق و حقوقتان را قانونی ثبت کنید

شما می‌توانید برای محافظت از خود و آسان‌تر کردن زندگی، اقداماتی را انجام دهید. مثلا اینکه می‌توانید در شرایط ضمن عقد خود حق و حقوقی را برای خود قائل شوید و مثلا قسمتی از دارایی های همسر خود را از وی بخواهید و یا در شرایط ضمن عقد از وی بابت نگهداری و مراقبت از فرزندتان تعهد بگیرید.

وقت گذاشتن برای مراقبت از خود و درس گرفتن از گذشته به شما کمک می کند تا از تکرار اشتباهات گذشته جلوگیری کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 8 نکته برای انتخاب بهترین زمان جهت ازدواج مجدد بعد از طلاق با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چه کسانی بعد از طلاق بیشتر به فکر ازدواج مجدد هستند؟

اگرچه بسیاری از افراد در نهایت پس از طلاق، مجدداً ازدواج می کنند، اما همیشه آمار مربوط به این ازدواج ها بین زنان و مردان یکسان نیست.

💙در واقع، احتمال ازدواج مجدد مردان طی پنج سال پس از طلاق بیشتر از زنان است.

💙همچنین احتمال ازدواج زنانی که فرزند ندارند بسیار بیشتر از زنان دارای فرزند است.

💙وقتی صحبت از وضعیت اقتصادی به میان می‌آید، افرادی که در گروه‌های درآمدی بالاتر جامعه قرار دارند، نسبت به افرادی که زیر خط فقر یا زیر خط فقر زندگی می‌کنند، احتمال بیشتری برای ازدواج مجدد دارند.

💙در واقع، بیشترین تعداد افرادی که در سطح فقر یا زیر سطح فقر زندگی می کنند، افراد مطلقه ای هستند که ازدواج نکرده اند. همچنین احتمال ازدواج مجدد افراد بالای 35 سال بیشتر از افراد 34 ساله یا کمتر است.

ازدواج مجدد پس از طلاق چه تاثیری بر فرزندان دارد؟

همانطور که می توانید تصور کنید، کودکانی که والدینشان طلاق می گیرند و سپس دوباره ازدواج می کنند، به زمان نیاز دارند تا خود را با تغییرات اساسی که در خانواده ایجاد شده است، وفق دهند.

💙با این حال، اکثر کودکان در نهایت با این وضعیت جدید سازگار می شوند و در عرض چند سال پس از ازدواج جدید می توانند رابطه سالمی با والدین خود برقرار کنند.

💙گاهی اوقات، کودکان با ازدواج مجدد والدین احساس آرامش می کنند، به خصوص اگر ازدواج قبلی آنها با شرایط بسیار منفی و تنش های بسیاری به پایان رسیده باشد. این موضوع فقط به میزان همراهی خانواده و میزان مشارکت هر یک از والدین برای مراقبت از زندگی کودکشان بستگی دارد.

نکات بهترین زمان برای ازدواج مجدد بعد از طلاق

نکات بهترین زمان برای ازدواج مجدد بعد از طلاق

هنگامی که ازدواج اول را همانطور تجربه کردید که دوست داشتید و آنطور که انتظار داشتید، نتیجه نداد، قطعا مواجه شدن با احتمال ازدواج مجدد می تواند برایتان دلهره آور باشد. با این حال، می‌تواند یک ماجراجویی هیجان‌انگیز و فرصتی برای شروع دوباره و ساختن جدید زندگی تان در فضای جدیدی باشد. ازدواج مجدد می تواند کمک کند تا درک و دیدگاهی جدید در مورد مسائل زندگی تان به دست آورید، در اینجا 8 نکته در مورد ازدواج مجدد وجود دارد که بسیار مفید و آموزنده است.

1️⃣مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج

راهنمایی های یک مشاور خوب قبل از ازدواج مجدد بسیار توصیه می شود. تقریباً 15 درصد از ازدواج های دوم در عرض سه سال به پایان می رسد و 25 درصد در عرض پنج سال تمام می شود. با این حال، یک درمانگر و مشاور می تواند به طور قابل توجهی شما را برای ازدواج مجدد آماده کند تا رابطه شما هم به یکی از آن آمارهای غم انگیز تبدیل نشود.

📌در اصل مشاوران می توانند ابزارها و راهکارهایی را برای تقویت ارتباطات، مدیریت سالم تعارض و تقویت اعتماد به نفس شما برای رابطه جدید، احترام و همکاری در ازدواج به شما بدهند که قطعا هیچ یک از دوستان و اعضای خانواده شما چنین توانایی نخواهند داشت.

📌بنابراین بهتر است این نکته را همیشه مد نظر قرار دهید که مراجعه به یک مشاور پیش از ازدواج دوم قطعا می تواند یکی از بزرگترین عوامل در کاهش نرخ طلاق ازدواج مجدد باشد.

2️⃣ خواسته‌های فرزندتان را مد نظر قرار دهید

بهتر است در صورت دارا بودن فرزند در انتخاب مجدد همسر دوم خود به غیر از معیارها و ملاک های ازدواج خود به نیازهای فرزندانتان هم در این زمینه توجه کنید. کودکان پس از جدایی والدین خود به زمان کافی برای بهبودی و تطبیق خود با شرایط جدید و حضور یک فرد جدید در زندگی شان نیاز دارند.

📌آنها حق دارند که بفهمند چرا می خواهید دوباره ازدواج کنید.

📌جدا از این تحت تاثیر تنش های دوران طلاق، آنها می خواهند اطمینان حاصل کنند که مشکلات به وجود آمده در ازدواج قبلی شما تقصیر آنها نبوده است. این یک تصور غلط رایجی است که اغلب بچه ها دارند.

📌آنها همچنین می خواهند بدانند که اگر شما مجدداً ازدواج کنید یا نقش پدر و یا مادر ناتنی را برای خواهر و برادرهای جدید به عهده بگیرید، روابط صمیمانه خودشان با شما در زندگی جدید به خطر نمی افتد.

📌بهتر است که نیازهای آن‌ها را در اولویت قرار دهید و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید تا از موفق بودن ازدواج خود مطمئن شوید.

3️⃣ به مسائل اقتصادی در شروع رابطه جدید اهمیت دهید

مسائل اقتصادی را در شروع زندگی دوباره خود اصلا نادیده نگیرید. مادی گرا بودن صرف اصلا خوب نیست اما نباید برای تجربه دوم زندگی مشترک خود بیش از حد هم قانع و فروتن باشید.

📌منطقی باشید و تصمیمتان را فقط بر پایه احساسات صرف برای انتخاب شریک زندگی جدیدتان عملی نکنید. پیش از ازدواج حتما در مورد مسائل مالی خود با فردی که انتخاب کرده‌اید، صحبت کنید.

📌نگرانی های مالی عامل اصلی اختلافات زناشویی و طلاق هستند. پول می تواند موضوع حساسی برای کیفیت زندگی مشترک باشد و داشتن ارتباط شفاف در مورد امور مالی ضروری است.

📌توافقات ضمن عقد در مورد برخی از مسائل مالی می تواند به شما کمک کند تا خیلی درست در جریان این فرآیند حرکت کنید و بر اساس توافق دوجانبه به تفاهماتی برسید که می تواند به رفع اختلافات آینده که اغلب ازدواج‌ها را از بین می برد، کمک کند.

ازدواج مجدد پس از طلاق چه تاثیری بر فرزندان دارد؟

4️⃣ سبک زندگی خود را اصلاح کنید

برای جلوگیری از بی ثباتی در ازدواج مجدد، ثبات را در زندگی خود پیدا کنید. برخی از سبک های زندگی و عوامل مختلف می توانند شانس طلاق را مجددا افزایش دهند.

📌مقاله ای در سال 2023 در فوربس نیز گزارش داد که خیانت، خشونت خانگی و سوء مصرف مواد از جمله مخرب ترین مسائلی هستند که منجر به طلاق در ازادواج دوم می شوند.

📌اگر مشکل خاصی در یکی از این زمینه‌ها دارید، کمک فوق العاده یک مشاور تلفنی خانواده خوب را هرگز دست کم نگیرید و از آن برای حل مسائلتان در زندگی نهایت استفاده را ببرید تا بتوانید آرامش و شادی پیدا کنید.

5️⃣ فردی را برای ازدواج مجدد انتخاب کنید که با وی تفاهم زیادی دارید

حتما در جریان ازدواج دوم خود به دنبال آشنایی با فردی باشید که در مورد موضوعاتی که برایتان بسیار اهمیت دارند، با شما اشتراک نظر داشته باشد.

📌شریکی که ارزش ها، اهداف، علایق و عاداتش با شما همسو باشد.

6️⃣ تعهد خود به ازدواج دوم را بالا ببرید

بسیاری از مشاوران ازدواج و بسیاری از تحقیقات در مورد اینکه چرا ازدواج ها و ازدواج های مجدد موفق یا شکست می خورند، به این نتیجه می رسند که تعهد مهمترین عنصر در تداوم ازدواج دوم است.

📌به طور کامل به یک مشارکت پایدار متعهد شوید. ازدواج مجدد یک رویداد لحظه ای نیست بلکه یک روند مداوم است. اگر آماده باشید کاملاً خود را وقف بالا بردن کیفیت آن کنید، این تصمیم و انتخاب می تواند یک فرآیند مادام العمر فوق‌العاده رضایتمند برای شما باشد.

📌خبر عالی این است که این عنصر نیز کاملاً تحت کنترل شماست و می توانید راحت در زندگی مشترک خود به آن قائل باشید.

7️⃣ ازدواج مجدد با وجود داشتن فرزند کوچک

اول این موضوع را مد نظر داشته باشید که ازدواج مجدد پس از طلاق حتی برای والدین مطلقه غیرمعمول و غیرعادی نیست. در برخی موارد، هر دوی افرادی که وارد یک ازدواج جدید می شوند، فرزندانی از روابط قبلی خود دارند. حواستان باشد که بچه ها همیشه از اینکه چرا دلایل طلاق والدینشان یا اینکه چرا یکی یا هر دوی آنها تصمیم به ازدواج مجدد می گیرند را نمی دانند.

📌برای کودکان، همه اینها ممکن است یک ایده وحشتناک به نظر برسد.

📌پیدا کردن راه هایی برای کمک به فرزندانتان برای کنار آمدن با ترتیبات خانوادگی جدیدی که با آن مواجه خواهند شد بسیار مهم است.

📌توجه داشته باشید که وقتی متوجه شدید که رابطه جدید شما صدرصد قطعی است، فرزندان خود را به شریک جدید خود معرفی کنید.

📌پس از این، به فرزندان و شریک جدیدتان فرصت دهید تا قبل از اینکه تصمیم واقعی در مورد ازدواج مجدد بگیرید، یکدیگر را بشناسند و با هم پیوند برقرار کنند.

8️⃣ وکیل و یا مشاور حقوقی داشته باشید

ازدواج مجدد پس از طلاق به اندازه کافی ساده به نظر می رسد، اما داشتن فرزند از ازدواج قبلی می تواند به دلایل زیادی از جمله مسائل حقوقی بر تصمیم شما برای ازدواج مجدد تأثیر بگذارد. بهتر است برای حفظ آرامش بیشتر و غلبه بر نگرانی های مربوط به آینده زندگی فرزندتان در زندگی مشترک جدید، با یک وکیل صحبت و مشورت کنید. وکیل قادر خواهد بود به تمامی سؤالات و نگرانی های شما که مستقیماً به موقعیت خاص شما مربوط می شود، رسیدگی کند.

سخنی از مشاوران آویژه

در آخر توصیه مشاوران مرکز مشاوره آویژه به شما این است، یک دوره انتظار می تواند اقدام خوب و درستی برای ساختن هوشمندانه و عاقلانه زندگی تان و روابطتان با جنس مخالف باشد.

عجله نکنید. شناخت بهتر خود و شریک جدیدتان مشکلات کمتری را در آینده برایتان ایجاد می کند. برای شناسایی مسائل و مشکلاتی که در آخرین تجربه ازدواجتان مشکل ساز بوده اند، زمان بگذارید. برای بهبود و درک نیازها و انتظارات خود در رابطه وقت بگذارید. یادتان نرود که همیشه برنامه ریزی قبل از شروع یک سفر آن را رضایت بخش‌تر و سرگرم کننده تر و جذاب تر می کند.

براي مشاوره در زمينه 8 نکته برای انتخاب بهترین زمان جهت ازدواج مجدد بعد از طلاق

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉