کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

محبت به همسر | چگونه به همسرم محبت کنم؟

محبت به همسر | چگونه به همسرم محبت کنم؟
4.2/5 - (24 امتیاز)

یک رابطه ی موفق رابطه ای است که با وجود تمام سختی ها، روزمرگی ها و دغدغه هایی که وجود دارد، هیچوقت شعله های عشق و محبت فروکش نکند. همه ی ما اهمیت ابراز محبت به همسر را در زندگی مشترک میدانیم. دوست داشتن یک احساس درونی است، شما باید این احساس را داشته باشید که همسرتان شایسته محبت و دوست داشتن است. وقتی که به این حس درونی برسید، به راحتی راه های ابراز محبت به همسر را هم پیدا میکنید. در ادامه این مقاله نیز به بررسی 13 راه ساده برای ابراز محبت، از دیدگاه مشاوره خانواده میپردازیم:

1. اعتماد به نفس داشته باشید

هرگز خودتان را دست کم نگیرید. اطمینان داشته باشید که شما برای همسرتان همراه مناسبی هستید و همسرتان شما را بیشتر از هر کس دیگری دوست دارد. این اعتماد به نفس به شما شجاعت میبخشد و میتوانید احساس و علاقه تان را به راحتی به زبان بیاورید.

اعتماد به نفس داشته باشید
عوارض عشق و محبت زیاد به همسر

2. ابراز محبت بدون هیچ قید و شرط

یکی از نکاتی که باید درباره ابراز محبت به همسر در نظر داشته باشید این است که همسرتان را بدون هیچ شرط و شروطی دوست داشته باشید. عشق را با یک معامله و بده بستان اشتباه نگیرید. شما باید بدون توجه به اینکه همسرتان خواسته هایتان را برآورده کرده است یا خیر، به او ابراز محبت کنید. در ازای ابراز محبتتان منتظر پاداش نباشید یا ابراز علاقه را به زمان هایی که همسرتان کار خاصی برایتان انجام داده، محدود نکنید. عشق و علاقه شما باید راستین و بی قید و شرط باشد.


بیشتر بخوانید: ابراز محبت کلامی چه تکنیک هایی دارد؟


3. گذراندن زمان کافی با همسر

گذراندن زمان با شریک زندگی یکی از اصلی ترین ابزارها برای نشان دادن علاقه است. در واقع ثبات یک رابطه عاشقانه به این بستگی دارد که بدانید عشق شما در اولویت قرار دارد. برای این کار سعی کنید لابه لای مشغله های شغلی، برای همسرتان وقت بگذارید. با او صحبت کنید، فیلم ببینید، درباره اتفاقات و اخبار روز صحبت کنید یا هر کار دیگری که برایتان خوشایند است. اما مهم ترین چیز این است که شما وقتتان را در کنار هم بگذرانید.

گذراندن زمان کافی با همسر
شیوه محبت به شوهر

4. با همسرتان مشورت کنید

یکی از ترفندهای محبت به همسر این است که به نظر و ایده های او توجه کنید. هیچ گاه بدون توجه به نظر همسرتان تصمیم گیری نکنید. مثلا اگر دو پیشنهاد برای کار دارید و خودتان تصمیم به انتخاب یکی از این شغل ها دارید، قبل از اینکه تصمیم بگیرید، موضوع را با همسرتان درمیان بگذارید. این کار توجه و محبت شما را به همسرتان نشان میدهد. بدیهی است که گاهی با هم اختلاف نظر داشته باشید اما باید با گفتگو این اختلافات را برطرف کنید و به یک تصمیم درست برسید.


بیشتر بخوانید: چگونه همسر خود را خوشحال کنیم؟


5. از همسرتان مراقبت کنید

شما به عنوان یک همراه همیشگی، باید حواستان به شریک زندگیتان باشد و همواره برای سلامتی و شادی او تلاش کنید. مراقبت یکی از هوشمندانه ترین راه ها برای ابراز محبت همسر است. برای مراقبت و محبت به همسر لازم نیست منتظر بمانید بیمار شود. بلکه در طول روز با انجام کارهای ساده توجه تان را نشان دهید. مثلا با یک فنجان قهوه او را از خواب بیدار کنید، هنگام بازگشت به خانه به استقبالش بروید و…

از همسرتان مراقبت کنید
نحوه ایجاد محبت در زندگی زناشویی

6. برقراری رابطه جنسی

رابطه جنسی از جمله قوی ترین ابزارها برای ابراز محبت است. علاوه بر این پاسخ به نیاز جنسی یکی از اهداف زندگی مشترک است پس باید به درستی به این نیاز پاسخ داده شود. سعی کنید یک رابطه ی پر شور و مداوم داشته باشید. برای خوشحال کردن همسرتان شیطنت و خلاقیت به خرج دهید. از همسرتان بخواهید که با شما همراه شود تا یک رابطه جنسی لذت بخش را تجربه کنید.


بیشتر بخوانید: چگونه یک مرد را خوشحال کنیم؟


7. گوش شنوا داشته باشید

اگر به دنبال راهی ساده برای محبت به همسر خود هستید، براش درد دل ها و حرفهایش گوش شنوا داشته باشید. اجازه دهید همسرتان هر چقدر که میخواهید صحبت کند و شما با دقت و حوصله به تمام حرفهایش گوش دهید. به جای بی توجهی و پرش به موضوع دیگری، دیدگاه های همسرتان را درک کنید و با او همراه باشید و گاهی نظرتان را عنوان کنید. این موضوع مخصوصا برای خانم ها بسیار اهمیت دارد. بعضی از خانم ها دوست دارند از تمام اتفاقات خوب و بد برای همسرشان حرف بزنند. در چنین مواقعی کافی است به تمام این حرفها گوش بدهید. مطمئن باشید این توجه معنایی به جز علاقه ندارد.

برقراری رابطه جنسی
میزان محبت به همسر

8. همسرتان را در اولویت قرار دهید

یک رابطه موفق زمانی شکل میگیرد که هر دو نفر همسرشان را در اولویت قرار دهند. اما این بدان معنا نیست که شما تمام خواسته های خود را به خاطر همسرتان نادیده بگیرید. با یک مثال ساده توضیح میدهیم: شما لازم نیست سهم غذای خودتان را به همسرتان بدهید بلکه در زمان پختن غذا به این فکر کنید که همسرتان چه چیزی دوست دارد و همان را برایش بپزید. یا در زمان خرید لباس سلیقه همسرتان را هم در نظر بیگرید. همین حرکات ساده گام های بزرگی برای نشان دادن محبت به همسر است.

9. به همسرتان افتخار کنید

یکی از کارهایی که برای نشان دادن محبت به همسر میتوانید انجام دهید این است که همیشه از خصوصیات خوب او استعدادها و توانایی هایش صحبت کنید. در جمع خانواده و دوستان بگویید که چقدر همسرتان را دوست دارید و به او افتخار میکنید. شک نکنید اگر شما به همسرتان افتخار کنید در مقابل همسرتان به عشق و علاقه شما اعتماد پیدا میکند و به آن افتخار میکند. این گونه صمیمیت در خانواده شد میکند.

وارد حریم خصوصی همسرتان نشوید
اهمیت ابراز محبت به همسر

10. وارد حریم خصوصی همسرتان نشوید

همه ی آدمها گاهی به تنهایی یا گذراندن وقت با دوستان نیاز دارند. پس سعی نکنید همیشه همسرتان را کنترل کنید و سر از تمام کارهایش درآورید. اجازه دهید او یک حریم شخصی داشته باشد. توجه کنید که با خواندن پیام ها و گوش دادن به مکالمات همسرتان، احساس بدی به او منتقل میکنید. وقتی همسرتان با دوستانش بیرون میرود سعی نکنید بدانید دوستانش چه کسانی هستند. مطمئنا او مسائلی را که به طور مستقیم به شما ارتباط دارد، برایتان تعریف میکند. با این وجود اگر به همسرتان شک دارید و احساس میکنید موضوع مهمی را از شما پنهان میکند میتوانید کمی قانون شکنی کنید. اما این کارها را به طور وسواسی و مداوم انجام ندهید.

11. بهترین دوست همسرتان باشید

افرادی که در زندگی مشترک محبت و صمیمت بیشتری دارند، افراد موفق تری هستند. زیرا زمانی که شما بهترین دوست همسرتان باشید او همیشه و در همه حال فردی را برای مشاوره گرفتن و صحبت کردن دارد. بدین ترتیب همسرتان بدون هیچ ترس و نگرانی مشکلاتش را با شما در میان میگذارد. در یک رابطه زناشویی دوستانه، دو طرف به هم اعتماد دارند و از یکدیگر حمایت میکنند و برای تحقق اهدافشان تلاش میکنند. این موضوع میتواند جلوی بسیاری از مشکلات زندگی زناشویی از جمله پنهان کاری و… را بگیرد. از طرفی محبت و علاقه بین دو طرف را بیشتر کند.

در سختی ها همراه همسرتان باشید
نیاز زنان به محبت چگونه است؟

12. ایجاد لحظات شاد در کنار همسر

مهم ترین کاری که هر فرد برای همسرش میتواند انجام دهد، ایجاد حس خوشحالی و شادی در او است. به این منظور با همسرتان فیلم های خنده دار ببینید، یک حس شوخ طبعی ایجاد کنید و کارهای ساده ای که همسرتان را به وجد میاورد انجام دهید. به یاد داشته باشید زوج هایی که با هم میخندند زندگی پایدارتری دارند. چرا که شوخ طبعی و خنده، ناراحتی ها را کمرنگ میکند.

13. در سختی ها همراه همسرتان باشید

قرار نیست که تمام لحظات زندگی ما سرشار از خنده و شادی باشد. در هر رابطه ای فراز و نشیب هایی وجود دارد، شما هم ممکن است در زندگیتان مجموعه ای از نزاع ها، اختلافات و… را تجربه کنید. اما موضوع مهم این است که در تمام این فراز و نشیب ها در کنار همسرتان باشید و او را تنها نگذارید. به او اطمینان دهید که با کمک هم از پس هرکاری برخواهید آمد. این همراهی شما میتواند بهترین نوع ابراز علاقه و محبت باشد.

همانطور که میبینید تنها بیان کلمات محبت آمیز به همسر برای نشان دادن علاقه قلبی کافی نیست. شما باید مهارت لازم برای استفاده از تمام راه های ابراز محبت را به دست بیاورید و در زمان مناسب آنها را به کار بگیرید.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینهمشاوره زناشویی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه محبت به همسر | چگونه به همسرم محبت کنم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 9 نظر:

  1. جواب دلبری و مجبت چیه میشه کمک کنین چجوری برا دوست پسرم دلبری کنم؟؟؟

  2. من که بلد نیستم محبت کنم اونم اوایل ازدواج داشت محبت الان هیچی من روش اثر گذاشتم😢

  3. متاسفانه در ایران ابراز محبت و ساپورت عاطفی همیشه به عهده زن بوده و مرد نقش کمرنگ تری در این زمینه دارد.

    1. با سلام
      این حرفتون درسته کخ بیشتر جنبه فرهنگی داره که انشالله روز به روز بهتر میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉