کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

روانشناسی مردان بد اخلاق + 8 راهکار برای رفتار با شوهر بد اخلاق و عصبی

علت بداخلاقی مردان چیست؟
3.3/5 - (24 امتیاز)

زندگی با یک مرد بد اخلاق و عصبانی به شدت سخت و آزار دهنده است. بعضی از خانم ها می گویند وقتی شوهرشان به خانه می آید با خود انرژی منفی می آورد و محیط خانواده را متشنج می کند. همه انسان ها نقاط ضعف و قوتی را در خود دارند و هیچ کسی کامل نیست. اما باید اعتراف کرد زندگی با مرد بد اخلاق به شدت خسته کننده است. مخصوصا اگر شوهرتان همیشه منتقد و ناراضی، بد اخلاق و عصبانی باشد. شوهر بداخلاق باعث ناامیدی زن از زندگی مشترک می شود. اما راه های زیادی برای از بین بردن بد اخلاقی همسرتان وجود دارد.

مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه در این مقاله با ارائه راهکارهایی برای مقابله با شوهر بد اخلاق، به شما کمک می کنند تا زندگی مشترک خود را به یک زندگی شاد تبدیل کنید. این مقاله را تا آخر مطالعه کنید تا با ویژگی مردان بد اخلاق، علت بد اخلاقی مردان، نحوه برخورد با یک شوهر بد اخلاق و … آشنا شوید.

شوهرم بد اخلاقه چکار کنم؟

علت بد اخلاقی مردان چیست؟

هنگامی که با مردان بد اخلاق روبرو می شویم، در مرحله اول ممکن است عصبانیت و نارضایتی خود را با خشم و پرخاشگری نشان دهیم. مسلما وقتی همسرتان بدخلق است بر روی شما نیز تاثیر می گذارد. بد اخلاقی به شدت مسری است. اما باید قبل از هر کاری دلایل این بداخلاقی را پیدا کنید. بعضی از خانم ها می گویند شوهرم خیلی بداخلاقه خسته شدم و یا بعضی دیگر به جدایی از شوهر بداخلاق فکر می کنند. اما این راهکار عاقلانه و منصفانه ای نیست. شما قبل از هر تصمیمی باید علت این رفتار را پیدا کنید و به دنبال روانشناسی مردان بد اخلاق باشید. برخی از دلایل بد اخلاقی مردان در زیر آورده شده است:

پیروی کردن از رویه مرد سالاری

در یک جامعه مرد سالار ناخودآگاه مردان به سمت این گونه رفتارهای خاص کشیده می شوند. بداخلاقی شوهر ممکن است بازتاب فرهنگ و یا نحوه تربیت او در کودکی و در محیط خانواده خود باشد. خانواده هایی که مردان را حاکم خانه می دانند و به دنبال مردسالاری هستند بیشتر دچار این رفتار می شوند. یکی از خصوصیات مرد بد اخلاق، مردسالاری اوست. همسر شما شاید یک شوهر بد نباشد و فقط در تلاش است که به مرد ایده آلی که در ذهنش توسط فرهنگ مردسالاری ساخته شده است، دست یابد. اگر او بداخلاقی نکند و یا با شما و فرزندانش زیاد صمیمی باشد، احساس می کند که شکست خورده و به یک مرد به اصطلاح زن ذلیل یا ضعیف تبدیل شده است.

 برآورده نشدن نیازهای کودکی

یک شوهر بد اخلاق ممکن است دوران کودکی خوبی را نگذرانده باشد. او شاید در کودکی آسیب عاطفی ناشی از برآورده نشدن نیازهای عاطفی خود را تجربه کرده است. همه آن احساسات سرکوب شده دوران کودکی به روش های ناسالم در دوران بزرگسالی او ظاهر شده است.

 مشکلات در سلامت روان

به دلایل مختلفی مانند برآورده نشدن نیازها، مردان وابسته به مادر که مادر خود را از دست داده اند، مشکلات اجتماعی و اقتصادی و … مرد دچار افسردگی، اضطراب و مشکلات روانی دیگر شده است. این بیماری های روانی باعث دور شدن، سرد و گوشه گیر شدن و یا تحریک پذیری و تندخو شدن فرد می شود.

 عوامل بیرونی

گاهی اوقات، همسر شما صرفا به دلیل مسائل و مشکلاتی که در روز با آنها دسته و پنجه نرم کرده است، به یک مرد بداخلاق تبدیل شده است. شاید او روز بدی را در سرکار گذارنده است و یا مشکلات اقتصادی باعث ضعف اعصاب و بدخلقی او شده باشد. مواردی از این دست که باعث بوجود آمدن استرس و اضطراب در مرد می شود بسیار در کج خلقی و بداخلاقی او تاثیر گذار است.

نداشتن خواب کافی و یا گرسنه بودن

شوهرتان به استراحت و خواب نیاز دارد اگر خواب او به اندازه کافی نبوده باشد باعث ایجاد بدخلقی و تعارض می شود. همچنین مردها زمانی که گرسنه می شوند به شدت بد خلق و عصبانی می شوند. خواب و غذا را می توان با برنامه ریزی درست حل کرد. غذاهای خوشمزه درست کنید و هنگامی که او به استراحت می پردازد محیط آرام و ساکتی را برایش فراهم کنید.

 مشکلات در رابطه زن و شوهر

بعضی از زنان می گویند شوهرم همیشه با من حالش بد است اما با دیگران نه! اگر شما نیز چنین احساسی را دارید پس بهتر است به بررسی روابط خود با همسر، مشکلات زناشویی و … بپردازید. آیا بین شما و همسرتان مشکل حل نشده ای باقی مانده است که باعث شده او را از شما دور کند؟ اگر خودتان نتوانستید جوابی برای این سوال پیدا کنید، می توانید از یک مشاوره خانواده برای برطرف کردن مشکلات بین خودتان و همسرتان کمک بگیرید.

مشاوره برای شوهر بداخلاق

تاثیرات بد اخلاقی مردان بر زندگی

ازدواج و زندگی با همسری که ویژگی های منفی مانند بداخلاقی دارد و یا همسر شکاک و بدبین است، باعث درماندگی و خستگی زن از زندگی می شود. شوهر بداخلاق و غرغرو تاثیرات نامطلوبی بر زندگی مشترک، خانواده و خودش خواهد گذاشت. این بداخلاقی ها باعث بوجود آمدن بیماری های روانی مانند افسردگی، اضطراب، ناامیدی در زن و مرد می شود و چه بسا بر روی سلامتی فرزندان نیز به شدت تاثیر گذار خواهد بود.

برخی از تاثیرات بداخلاقی مردان عبارتند از:

آسیب رساندن به امنیت و اعتماد همسر

ترس از صدمه دیدن

دور شدن از همسر و سرد شدن روابط عاطفی

تجربه غم، تنهایی و اضطراب برای زوجین

آسیب به عزت نفس زن

بوجود آمدن مشکلات روانی و گوشه گیری کودکان

افزایش خیانت

افزایش مصرف الکل و مواد مخدر

افزایش دعواها و کشمکش های بی دلیل

ضعیف شدن روحیه فرزندان و همسر

دوری از اجتماع و کسل کننده شدن زندگی مشترک

کاهش روابط جنسی با همسر

کاهش امید به زندگی

افزایش طلاق و جدایی

و …

تاثیرات بد اخلاقی شوهر بر فرزندان

با شوهر بداخلاق چه کنیم؟

نحوه برخورد با شوهر بداخلاق بسیار مهم است. بعضی از زنان می گویند شوهرم خیلی بداخلاقه چه کنم؟ یا به دنبال راهی برای درمان بداخلاقی مردان هستند. در مقابل بعضی دیگر از زنان به طلاق از شوهر بداخلاق فکر می کنند. اگر تلاشی برای درمان بداخلاقی شوهرتان انجام نداده اید پس لطفا به طلاق فکر نکنید. ابتدا راه هایی برای مقابله با بداخلاقی های همسرتان بیاموزید و آنها را به کار ببرید. اگر تلاش شما بی فایده بود بعدا در مورد زندگی مشترک خود با مرد بداخلاق تصمیم بگیرید.

به او گوش کنید و صدای او را بشنوید

قبل از اینکه شکایت کنید که یک شوهر بداخلاق دارید. اول به او گوش کنید. دلیل این رفتارش را از او بپرسید و به حرف هایش با منطق تمام گوش کنید. شنونده خوب بودن برای سلامت یک رابطه بسیار مهم است و می تواند به شما کمک کند تا با مسائل خود بسیار موثرتر روبرو شوید. به او اطمینان دهید که در کنارش هستید تا مشکلش را برطرف کند. اینکه مرد شما بتواند درمورد ناراحتی ها و بداخلاقی های خود با شما صحبت کند یک گام موثر برای رسیدن به زندگی شاد و موفق است.

عذرخواهی کردن

اگر رفتار و یا صحبت های شما باعث بداخلاقی شوهرتان شده است پس عذرخواهی کردن را فراموش نکنید. گاهی عذرخواهی کردن و گفتن ببخشید باعث تغییر مسیر دادن به بحث ها می شود. اگر عذرخواهی شما باعث ایجاد احساس بهتری در همسرتان می شود، پس دریغ نکنید. چون بعد از اینکه شما عذرخواهی می کنید او نیز از حالت تدافعی و جبهه گیری خود خارج می شود و اعتراف می کند که چه مشکلاتی باعث عصبانیت او شده است. گاهی حتی اگر مقصر شما نبودید، باز هم عذرخواهی کنید. این کار باعث شرمندگی او از بداخلاقی هایش می شود. از طرفی این کار باعث می شود که شوهرتان به شما احترام خاصی بگذارد و از شما تشکر کند که عذرخواهی کردید تا او احساس آرامش کند در حالی که حتی تقصیر شما نبوده است.

علت رفتارش را بفهمید

اگر شوهرتان بد اخلاقی می کند باید متوجه شوید چه چیزی  باعث این رفتار شده است. باید دلیلی پشت رفتار بد او باشد. ممکن است در سرکار با رئیس خود مشکلی دارد و یا یک بحران اقتصادی را پشت سر می گذارد. از او در رابطه با دلیل ناراحتی و عصبانیتش سوال کنید. ارتباط موثر این قدرت را دارد که حتی بزرگترین بحران ها را نیز حل کند. پس سعی کنید یک ارتباط موثر و مفید با همسرتان برقرار کنید. البته گاهی اوقات همسرتان دلیل بدخلقی خود را از شما مخفی می کند و یا با پاسخ های دروغ می خواهد از سوال های شما فرار کند. اگر نمی دانید همسرتان به شما راست گفته یا نه می توانید با مطالعه مقاله نشانه های همسر دروغ گو، اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب کنید.

کمی فاصله بگیرید

یکی از ساده ترین راه های مقابله با شوهر بد اخلاق می تواند این باشد که برای مدتی از او فاصله بگیرید. فاصله گرفتن و فرصت دادن و احترام به حریم خصوصی یک مرد به او کمک می کند تا مسائل خود را حل کند. با ناامنی های خود کنار بیاید و بتواند مجدد رفتار پسندیده خود را تقویت کند. این کار به پرورش یک رابطه کمک می کند و به آن اجازه رشد و شکوفایی می دهد.

رفتار محبت آمیز داشته باشید

با همسرتان با محبت و مهربانی رفتار کنید. همه ما وقتی شرایط سختی را داریم و یا از موضوعی رنج می بریم نیاز به کمی مهربانی و عشق داریم. به عنوان یک همسر شاید برای شما سخت باشد که با یک شوهر بد اخلاق و یا شوهری که همیشه حالش بد است و به شما اهمیتی نمی دهد، مهربان و با محبت برخورد کنید. اما تمام تلاش خود را برای رفتار محبت آمیز انجام دهید. انجام چند حرکت عاشقانه ممکن است باعث فروکشی تمام بداخلاقی های او شود. گاهی عشق می تواند بهترین راه برای ساختن یک زندگی شاد باشد. هنگامی که او ناراحت است، می توانید به سمت او بروید، پیشانی او را ببوسید و به او اطمینان دهید که هر چه که باشد، در نهایت همه چیز درست می شود.

از شوخ طبعی برای تغییر دادن فضا استفاده کنید

از شوخی کردن با همسر و حس شوخ طبعی خود برای پایان دادن به بداخلاقی های او استفاده کنید. اما حواستان باشد که افراط نکنید. شوخ طبعی یک شمشیر دولبه است. می تواند باعث شود که همسرتان بخندد و  چیزی که او را آزار میداد و باعث بداخلاقی او شده بود را فراموش کند. یا می تواند باعث شود که بداخلاقی و کج خلقی او چند برابر شود. وقتی او عصبانی است یک شوخی کوچک اگر به درستی به کار برود، باعث تغییر جو و فضای حاکم می شود. به یاد داشته باشید که مرز باریکی بین طنز و طعنه وجود دارد. با نام شوخ طبعی به او کنایه یا طعنه نزنید که نتیجه عکس برای شما خواهد داشت.

به او بگویید که مهمترین فرد زندگی شماست

در برخورد با شوهر بداخلاق، شفقت و همدلی بهترین دوستان شما هستند. سعی کنید خودتان را در موقعیت او قرار بدهید تا بفهمید چه چیزی باعث شده شوهرتان اینگونه رفتار کند. به شوهر بد اخلاق خود بگویید که مهم نیست چه مشکلاتی را دارد، هرچه که باشد او همیشه مهمترین فرد زندگی شما بوده و خواهد بود. این کار باعث می شود که به تدریج خشم او کم شود و بجای اخم و بدخلقی، خنده و مهربانی سهم شما شود. سعی کنید همسرتان را به سمت خود جذب کنید. رفتارها و ظاهر شما می تواند تاثیرات به شدت زیادی در جذب شوهرتان داشته باشد. به شما توصیه می کنم حتما مقاله چگونه شوهرم را جذب خودم کنم؟ مطالعه بفرمایید.

با همسرتان مثل خودش رفتار نکنید

یکی از راه های موثر در کاهش بدخلقی همسرتان این است که با همسرتان مقابله به مثل نکنید. نحوه رویارویی شما با همسرتان در مورد خلق وخوی بد اهمیت دارد. به لحن و صدای خود توجه کنید. اگر شما نیز در مقابل بخواهید با بداخلاقی جواب او را بدهید پس زندگی مشترک خود را وارد چالش های زیادی کرده اید. این موضوع در تمام جنبه ها صادق است. مثلا اگر به جای درمان و مقابله با  همسر کنترل گر، شما نیز مانند او رفتار کنید، دیگر نمی توانید زندگی شادی را بسازید. به جای اینکه شما نیز با او بد اخلاقی کنید دلیل ناراحتی او را بپرسید. نگذارید که بین شما فاصله بیفتد. محبت و مهربانی تمام فاصله ها را از بین می برد.

ویژگی مردان بد اخلاق

سخنی از مشاوران آویژه

اگر شوهر شما یک فرد عصبانی و بداخلاق است مسلما زندگی دشواری را خواهید داشت. اما راه های زیادی برای تبدیل زندگی دشوار به زندگی شاد وجود دارد. فقط باید شما صبور باشید و در آرامش فراوان، به دنبال علت این بداخلاقی ها بگردید. همسرتان را درک کنید و احساس همدلی خود را تقویت کنید. این مشکلی نیست که نتوان آن را حل کرد. پس برای نجات زندگی خود و فرزندانتان تلاش کنید. طلاق و جدایی آسان ترین راه و غیر معقول ترین راه است. برای زندگی شاد در کنار همسر و فرزندان تلاش کنید که بهترین گزینه است. سعی کنید اجازه ندهید که این بداخلاقی ها در شما نیز نفوذ کند چون بداخلاقی یک ویژگی بد مسری است. اگر به تنهایی نتوانستید مرد بداخلاق خود را به یک مرد خوش اخلاق و عالی تبدیل کنید می توانید از مشاوره برای مردان بد اخلاق استفاده کنید. مشاوره به شما کمک می کند تا بهترین راه را برای مقابله با بد اخلاقی های همسرتان پیدا کنید.

سوالات متداول

چرا شوهرم اینقدر عصبانی و بداخلاق است؟

بسیاری از دلایل و مشکلات می توانند باعث خشم شوند، از جمله استرس، مشکلات خانوادگی و مسائل مالی و … . بهترین راهی که می توانید بفهمید کدام یک باعث بروز ناگهانی عصبانیت در شوهر شما شده است این است که از خودش بپرسید.

چگونه با یک همسر بد اخلاق باید زندگی کرد؟

نسبت به وضعیت آنها همدل باشید. یک حمایت قوی از آنها داشته باشید. تلاش کنید تا بد اخلاقی او را از بین ببرید. انرژی منفی برای خود نسازید. علت بداخلاقی ها را بفهمید. بداخلاقی او را به رویش نیاورید و او را یک شوهر بداخلاق خطاب نکنید. از او بخواهید در مورد ناراحتی ها و بداخلاقی هایش صحبت کند. به خوبی های او اشاره کنید.

براي مشاوره در زمينه روانشناسی مردان بد اخلاق + 8 راهکار برای رفتار با شوهر بد اخلاق و عصبی

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 

نظرات

- 64 نظر:

 1. من کامنت هارو خواندم و فک میکنم ریشه اصلی این رفتارا مرد سالاری و تربیت و تفکر نادرست نسبت به زن و مرده حتی حکومت هم با اجرای قانون نصفه نیمه که نه کامل اسلامیه نه فرهنگ غربی داره و فقط نوشته ی اخوندای مرد سالاره داره به زنها ظلم میکنه

 2. زندگي كردم با يه مرد نفهم عصباني هر چيزو گم كنه از جون من ميخاد ازش متنفرم الان با دو تا بچه چه كاري از دستم بر مياد من زن بسازي بودم بهم تهمت ميزنه دزدم فكر ميكنه مثلا فلان لباسشو من بردم دادم برادرم منو حرومزاده صدا ميكنه ابروي منو برده پيش همه خدايا فقط تويي شاهد رنج هاي من تو رو قسم ميدم به روز عيد كه دلم از دستش خونه منو و بچه هامو نجات بده يه مرد خوب و خير سر راه من قرار بگيره دست منو و بچها ي منو بگيره بهمون كمك كنه چون خودشو بيمه نميكنه كه به من چيزي نرسه

 3. سلام شوهرمنم خیلی بداخلاقی وخیلی بددهن وتمام صفات بدوداره وهیچ وقت حلالش نمیکنم وهررورگریه میکنم فقط نمیدونم گناهم چی بوده من که راه خدارورفتم چرااینجوری شد

 4. سلام من میخوام بگم خیلی حواستون به انتخابتون باشه چون واقعا آینده تون رو رقم میزنه…
  بعد ۴سال با یه دختر ۲ساله آرزو میکنم فقط یجوری بره از زندگیمون نباشه…

 5. سلام فاطمه هستم من هم با ۲فرزند خسته شدم از این وضعیت مرد خودخواه و راحت طلبی دارم حرف میزنم باهم نداری و بیماریش کنار آمدم ولی دیگه خسته شدم افسوس میخورم که چرا ۲۳سال جوانیم هدر رفت خواهشن برام دعا کنید نجات پیدا کنم

 6. منم خسته شدم .۱۵ساله دارم زندگی میکنم .بینهایت عصبی و انتقاد ناپذیر،دست به زن هم که الحمدالله کم نداره …دیگه فقط ارزوی مرگش رو‌میکنم.
  چون نمی خوام با طلاق بچه هامو ازدست بدم .
  از قانون هاتون متنفرم….جواب دل این همه زن بیگناه روچطور میخواین بدین
  که فقط بخاطرازدست ندادن بچه ها مون جوونی مون رو ازدست میدیم .
  مگه ما

 7. منم منم با همسر بداخلاق و تندخو دارم زندگی می‌کنم و هر روزم با عذاب میگذره بخاطر بچه هام تحمل دارم می‌کنم وهمیشه در آرزوی طلاقم‌‌.

 8. منم منم با همسر بداخلاق و تندخو دارم زندگی می‌کنم و هر روزم با عذاب میگذره بخاطر بچه هام تحمل دارم می‌کنم وهمیشه در آرزوی طلاقم‌‌.

 9. آره واقعا منم با یه دیو که خودم عاشق شدم دارم زندگی میکنم بخاطر پسرم میسازم و امید دارم که خدا بهمون کمک کنه

 10. ۷ ساله دارم با ی موجود بدجنس و بداخلاق زندی میکنم بهم خیانت کرد هفته ی اول عروسی سیاه و کبودم کرد ماهی نیست که کتک نزنه بهم ی دختر ۴ ساله دارم هرروز داره کتک خوردنمو میبینه شوهرم بی ادب بددهن عصبی بدذات بدجنس هرچی بگم کم گفتم خلاصه که زندگیم تباه شده فقط برام دعا کنید نجات پیدا کنم توروخدا دعام کنید

  1. شوهرم بداخلاق روباه صفت خسيس پر انرژي منفي خشن تشنج زا و گيجي دارم خودش موبايلشو كيفشو مدارك شناسايشو لب تابشو پولشو گم مي كنه خونه رو مثل جهنم مي كنه ما بايد دعا كنيم بيرون چيزي گم نكنه وگرنه پدر مارا در مي ياره مي گوزه جلوي بچه ها لباس زيرشو كثيف من بايد بشورمش حموم نمي ره بوي طويله مي ده باز به خاطر بوي بد خودش خونه رو جهنم مي كنه چرا من بو مي دم خودش لباس مرتب نمي پوشه لباساشو عوض نمي كنه مثل حمال مي گرده باز خونه رو جهنم مي كنه تو خونه فقط داد مي زنه دستور مي ده پول نمي ده خيانت كرده زن و دو تا پسر داره من دو دختر دارم هر گونه اعتراضي كنم دخترامو گروگان مي گيره با خودش مي بره به اونا هم عذاب مي ده اعصابشونو ضعيف كرده پول نمي ده مايحتاج اوليه نمي ده ٢٦سال ازدواج كردم خونه خريده ماشين خريده سندشو به ما نشون نداده همش پنهونكاري عذاب شكنجه دست بزن داره قانونم هيچ حمايتي از ما نمي كنه مي گه چون معتاد نيست مشكلي نداره هر جا دلش مي خواد مي ره هر كاري دلش مي خواد مي كنه هرجا دلش مي خواد مي ره ولي ما جرات نفس كشيدن نداريم خونمونو به شيشه كرده تمام پول دست خودشه با كمربند به جون ما مي يوفته و هرچي ظلم مي كنه قدرتمندتر مي شه و تمام اين زندگي اسفبار به همه برعكسشو تعريف مي كنه بيرون مثل پيغمبر خونه يه هيولاي شيطان روباه صفت هيچي خونه نمي خره نه مايتاج نه لباس نه خورد خوراك درست حسابي استانبولي بپزم خونرو جهنم مي كنه مي ره بيرون لاكچري ترين غذاهارا مي خوره تمام عمرش ظلم كرده هيچ جوره نمي تونم از دستش فرار كنم براي اذيت بيشتر دخترامو شكنجه مي كنه منو كتك مي زنه

   1. خدا لعنتش کنه ایشالله خدا جواب همه کاراش رو تو همین دنیا بده ..من خودمم ۱۰ساله ازدواج کردم دو تا دختر دارم باشوهرم اختلاف هنوزم دارم تا پای طلاق هم رفتیم ولی گفتن باید بخاطر بچه ها با هم زندگی کنی از اول زندگی م تا به حالا کتک خوردم ..زندگی برام هیچ مفهومی نداره الان بخاطر مشکلات افسرده شدم ارزوی مرگ خودم رو می کنم که از این زندگی راحت بشم.راه دیگه که ندارم باید عمرم به خاطر بچه هام تلف بشه.

 11. سلام وارد سی و هفتمین سال زندگی مشترک شدم دریغ از یه کم محبت و لبخند یا یه شاخه گل یا یه کادوی ارزون یا یه پیاده روی ساده یا یه مسافرت یا زیارت هیچ وقت احساس خوشبختی نکردم مانند یک تبعیدی هستم فقط دلم برای دو دخترم میسوزه که چه گناهی کردن که این پدر را دارن???

 12. مرد بداخلاق من هیچ منطقی نداره نگاه هم به آدم نمیکنه تا میاد خونه تلویزیون روشن میکنه غذا مو بریز چایی بیار اینو بیار اونو بیار مریضی و حال بد من هیچ اررشی براش نداره و کمک نمیکنه وقتی خانوادم میان خونم باید تن و بدن من بلرزه کاری کرده با همه قطع رابطه شدم داعم ازم ایراد میگیره نه تفریحی میبره نه چیزی واقعا واقعا عمرم رو دارم تباه میکنم و یه بچه تو شکم دارم بار ها خواستم برم ولی نتونستم انگار با بهانه مانع شد و حالا هم ک باردارم

 13. ۱۰ ساله با یه مرد به شدت بداخلاق و عصبی و بددهن و خسیس و پرتوقع زندگی میکنم. دائما من رو در همه چیز مقصر میدونه.من رو به هیچ حساب میکنه. تا کوچکترین مسئله ای میشه من رو مقصر میدونه و من رو عامل عقب ماندگی در زندگیش می دونه میگه که تو باعث شدی من از همه دوستانم عقب بمونم، و هر چه از دهنش درمیاد نثار خودم و خانوادم میکنه اصلا یه فوش هایی میده، یه انگ هایی به خانوادم میچسبونه که باورتون نمیشه. در صورتی که من از همه چیزم حتی خوابم هم میزنم و تلاش میکنم و زحمت میکشم که خواسته هاش رو انجام بدم همیشه کم میارم خودش هم همیشه میگه حالم خوب نیست و هیچ کاری نمیکنه، کوچکترین محبتی هم به من نمیکنه، دائم طلبکار هست، هر چی از بدیهاش بگم کم گفتم، اما نمیدونه چرا با وجود اینکه میدونم زندگی با این آدم یعنی مرگ تدریجی، اما نمیتونم طلاق بگیرم، یعنی ته دلم میگم این همه زحمت کشیدم همش هدر بره، چون طلاق بگیرم مهریه ام خیلی کمه، و در ضمن هر چی هم که خریدیم به اسمش هست و بعد از ۱۰ سال زحمت کشیدن، دست از ‍پا درازتر باید بروم خونه پدرم نمیدونه چیکار کنم خیلی در سردرگمی هستم یعنی نه آینده روشنی برای خودم میبینم و نه دیگه تحمل ادامه این زندگی رو دارم

 14. یه مردکه اوایلش خوب بودچراحالاسردشده مثل یه تیکه یخ اصلاوخت نمیزاره برازنش میادخونه اصلاحرف نمیزنه هزاردعفه پیام میدم جواب نمیده ولی چرایه دوستش بهش زنگ بزنه فوری میره
  اینوبایدچطوری درسش کرد
  سه سال ازدواج کردیم اولشم عاشق هم بودیم الان همیش میگه بزورخودتوقابلم کردی؟

 15. من شوهرم بداخلاق وزود اصبانی میشه از خودراضی وفقط خودشو میبینه فقط خانواده خودش براش مهمه دلم میخواد این زنگی لعنتی تمام بشه اما بخاطر بچه هم ۱۱سا تحمل میکنم وجز تحمل هیچ راهی ندارم خدا خودش به همه ماصبر بده الهی امین

 16. سلام منم خسته ام ازدست یه شوهر بداخلاق و مغرور که حرف حرف خودشه بعد۲۷سال زندگی مشترک شدم یه بیمار روانی وعصبی بخاطر بچهام موندم ولی اشتباه کردم مگه ادم چقد تحملل داره؟..

 17. فقط باید از خدا بخوای که مرد بداخلاق و زبون نفهم رو از زندگی آدم حذف کنه چون سخت ترین چیز تحمل کردن مرد بداخلاقه

 18. عزيزان من هم چهل سال با بد اخلاقى همسر ساختم الأن بعد از پيرى نه راه پس دارم و نه راه پيش از من به شما جوانان وقت و جوانى خود را تلف نكنيد و جدا شويد

 19. مردها قربانی تغدیر بد خودشون اند و یه وقتایی چون پذیرش اوضاع اطرافو ندارن باعث بد اخلاقیشون میشه. یه مرد بد اخلاقو باید با رعایت فاصله بهش محبت کرد. یعنی سعی کن دوسش بداری اما لوس بازی در نیاری. بیشتر با نگاهت بهش محبت کنی بعد بقل..

 20. تو ایران با این قانون چرتی که ما داریم واسه طلاق هم پدرمون در میاد شوهر من هم لجباز و بد دهن هست همش دلش بحث می خواد دلش نمیخواد من تو خونه باشم یا اگرم باشم فقط بیارم بخوره از لحاظ عاطفی سرخورده شدم فقط وقتایی که کم میاره من و میخواد اول عاشقش بودم اما الان فکر میکنم بعد از شانزده سال زندگی و دو تا بچه اشتباه کردم و جوونیم تباه شد طلاق هم بگیرم دیگه فایده نداره دعا کنیم واسه هم

  1. سلام چندین ماهه که نامزد کردم ….نامزدم خیلی ناز میکنه ..زودرنج .عصبی…همیشه در حال مقابله به مثل هست ..گاهی میزنه به سرم که کات کنم واسه همیشه اما بعدش پشیمون میشم ….همیشه حق رو ب خودش میده …

   1. حتما رابطه تون روقطع کنیدویاازالان دنبال درمان قطعیش باشید وگرنه….

   2. سلام اگر از اخلاقش راضی نیستی کات کن تا دیر نشده نذار جوونیت تباه بشه خدای ناکرده

   3. وای خودتو یه عمر بیچاره
    نکن واقعا زندگی کردن با همچنین
    مردی از مرگ بدتره

 21. بعد از 23 سال زندگی دیگه تحملم تموم شده.گاهی ارزوی مرگ براش میکنم.دلم برای دو پسرم میسوزه.عمرم تو یه زندگی بدرد نخور حروم شد.هم بداخلاقی هم خساست. چقدر از زندگیم خسته شدم.

 22. بعد از ۶سال زندگی مشترک و ساختن زندگی و پا به پای همسر زندگی را جمع کردن ، دریغ از یک گل ، یک کادو روز زن، دریغ از یک ابراز عاشقانه مهر ، واقعا خسته ام .زندگی فقط تلاش برای رفع مشکلات مالی نیست .متاسفانه یک مملکتی داریم که صبح تا شب کار کنی نمیتونی یک زندگی نرمال و متوسط داشته باشی و کم میاری .زیر بار کلی قسط و بدهی می مونی .اما مگه یک کادو ارزون چقدر هزینه میخواد ؟یک پیاده روی هزینه میخواد؟یک قرار عاشقانه یا درک همسر ، ابراز مهر هزینه میخواد ؟متاسفانه تربیت نادرست مرد سالارانه باعث کمبود های زنان در زندگی میشه .و گاهی آدم به سایر آدما و زندگی هاشون غبطه میخوره .از این که همسرش اونجور که میخواد نمیتونه حمایتش کند و شریک عاطفی خوبی براش باشه. واقعا باید چیکار کرد ؟چقدر مقاله بخونیم .چقدر کتاب ؟اگه خودش حاضر به تغییر و پذیرش وجود مشکل نباشه هیچ کاری نمیتونیم انجام بدیم .

 23. کاش می شد برم
  یه جایی که شوهرم این قدر آزارم نده.دستش دیگه هیچ وقت بهم نرسه.

 24. واقعا مرد بداخلاق عصبی بی ادب قهرقهرو باید ولش کرد پرتش کرد بیرون تا آدم بشه بر ن به درد نخورو بی لیاقتن

 25. فقط خدا میتونه کمک این نوع جنس زنان کند .اخه این زنان مادرن چکار کنن برا بچه هاشون .

 26. تحمل یه مرد بداخلاق بد بین و بددل و خسیس کار سختی هست و ذره ذره به فنا رفتن هست ولی بچه ها چی می شن؟ نمی دونم چرا این مردا فکر می کنند همه چیز در همه جا باید طبق میل و خواسته ی آنها باشه و بقیه به خصوص همسر فقط نقش یک برده رو داره که باید دهنش رو برنده و اطاعت محض داشته باشه

 27. درست کردن یه زندگی راحت نیست همون طور که خراب کردنش راحت نیست منم ۲۳ ساله باشوهربداخلاق ومقرور بددهن زندگی کردم خیانت هم کرد امابا۵تابچه چکارکنم چون عاشقش بودم تاقبل خیانت همه جور می‌ساختم به عشق بچه هام بعدخیانت صابون بقیه به تنش مالیده شد ازاون به بعد ۱۸۰ درجه عوض شد الان زندگی وحرف من اول هست

 28. والا منم بیست ساله دارم با مردی زندگی میکنم که تا پاش به خونه میرسه بداخااق عصبی و اینکه دست بزنش خیلی زیادهد
  و همش میگه اصلا با من کاری نداشته باشین
  ولی بیرون با زنا و دخترا چه جور میگه و میخنده و کارش خیلی رو مغزه
  جالب اینجاس که خیانتش که بیشتر از اخلاق تندش رو مغزه . باید اول که زن متوجه میشه باید بره فقط عمر تلف کردنه😔

 29. چون خود فرد از هر کس دیگه ای مهمتر هست برای حفظ سلامت روان خود فرد باید همسر بد اخلاق رو رها کرد و رفت سعی در اروم کردن کسی که مشکلات روانی و تله های روانی داره کار درستی نیست و تلاش بیهوده برا حفظ رابطه مریض هست وقتی یک طرف رابطه شعور و درک حفظ و مراقبت از رابطه رو نداره طلاق بهترین راه هست ماندن اشتباه ترین راه!

 30. لعنت ب هرچی مرد بد اخلاق که هستی و زندگی و امید و اینده رو واسه همسرو بچه هاش نیست و نابود میکند وجز زجر و بد بختی چیز دیگه ای ندارد

 31. راهکار صبر و مهربانی فقط منجر به آسیب روحی به خود آدم میشه باید ولشون مرد توی دنیای خودخواهی شون و رفت

 32. باید رهاشون کرد…هر جا فهمیدی همسرت اخلاق نداره همونجا بایدجداشد…

  1. مگه به این راحتیه؟ تو ایران به زن راحت نمیتونه از همسرش جدا بشه وگرنه ایران رتبه اول طلاق در دنیا را بدست میاورد…

 33. مرد بداخلاق از خود راضی و بددهن هست وفقط خودش رو میبینه راه حل فقط طلاقه ولی وقتی پای بچه وسطه این روش‌ها شاید یک درصد زندگی رو راحت‌تر کنه

  1. مرسي توصيه خوبي بود
   فقط اين تماس و محبتي چشمي سخته،!
   كاش يكي توضيح ميداد چطور ميشه

 34. سلام.
  ممنون از راهنماییتون
  ولی یک زن تا چه اندازه میتواند بداخلاقی و عصبانیت را تحمل کند، در زندگی با فرد بداخلاق طرف مقابل حق هیچگونه ابراز ناراحتی و عصبانیت را نخواهد داشت و مدام باید در حال کنترل کردن خودش باشد تا مبادا کاری کند یا حرفی بزند که همسرش عصبانی شود. در زندگی بیشتر از احساس عشق فقط ترس وجود خواهد داشت.
  به نظرم این زندگی منصفانه ای نیست

  1. آره واقعا من خودم دوازده ساله دارم تحمل میکنم الان شدم ی آدم فوق العاده عصبی 😔😔

  2. دقیقا،چقدر صبر داریم که باید تحمل کنیم؟ آیا مرداد تحمل میکنن؟ نه
   بد اخلاقی زن بهونه عالی برای خیانت کردناشون

 35. فقط باید طلاق بگیری آدم بد اخلاق خودخواهانه زندگیت رو تباه می کنه امیدوارم همه مردای بد اخلاق به هلاکت

  1. گفتن مدارا کردن راحت هست باید با مرد بداخلاق وعصبی زندگی کرده باشی تا بفهمی که مداراکردن کار راحتی نیست تمام ارزش زن زیر سوال میره بامردبددهن وعصبی زندگی کردن خدا زنان مظلومی راکه ‬‏زندگی میکنند این مردان نجات بده

   1. شوهر بداخلاق را بايد رها كرد
    در غير اين صورت فنا خواهى شد

 36. فقط باید طلاق بگیری آدم بد اخلاق خودخواهانه زندگیت رو تباه می کنه امیدوارم همه مردای بد اخلاق به هلاکت برسن

 37. سلام
  تحمل بداخلاقی. بسیار سخت و کشنده ست،کاش میشد رها کرد و رفت

  1. بداخلاق بودن و عصبی بودن واقعا تحملش سخته مخصوصا هوس باز هم باشه غیر قابل تحمله فقط بچه ها ضربه میخورن.

   1. مردها قربانی تغدیر بد خودشون اند و یه وقتایی چون پذیرش اوضاع اطرافو ندارن باعث بد اخلاقیشون میشه. یه مرد بد اخلاقو باید با رعایت فاصله بهش محبت کرد. یعنی سعی کن دوسش بداری اما لوس بازی در نیاری. بیشتر با نگاهت بهش محبت کنی بعد بقل..

   2. سلام. طلاق راه نجات نیست. ما ضربه ی انتخاب اشتباهمونو میخوریم. فکر کردیم عشق میشه زندگی. من به خاطر بچم موندم. خیلی عاشق فرزندمم. فقط بلدم بسپارم به خدا.

    1. سلام‌منم‌خیلی‌خسته‌شدم‌دوساله‌ازدواج‌کردم‌یه‌بچه‌دارم‌بخاطراون‌تحمل‌میکنم‌شوهرم‌‌عصاب‌خراب‌دست‌بزن‌داره‌همش‌منومیزنه‌بعدپشیمان‌میشه‌ازم‌معذورت‌میخواداصلاحرف‌زده‌نمیشه‌باهاش‌خیلی‌ازش‌میترسم‌دگه‌فک‌میکنم‌میمیرم‌به‌نظرشماچه‌کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉