کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

برخورد با شوهر الکلی | چیکار کنم شوهرم مشروب نخوره !!!

مقابله با شوهر مشروب خور
5/5 - (1 امتیاز)

شوهرم خیلی مشروب میخوره چکار کنم؟ چگونه با اعتیاد به الکل همسرم مقابله کنم؟ مقابله با اعتیاد به الکل در ازدواج می تواند سخت و خسته کننده باشد. شوهر الکلی هنگامی که به مقدار زیاد الکل مصرف کرده باشد، دیگر شوهر سابق شما نیست. رفتار، گفتار و اعمالش تغییر خواهند کرد. زندگی با مرد مشروب خور می تواند همسر و فرزندان را ناامید و مضطرب سازد. اما می توان با تلاش، صبر و پشتکار مرد مشروب خور را از الکل و مشروب دور کرد. شوهر معتاد به الکل نمی تواند زندگی و خانواده خود را مدیریت کند. او ممکن است آنقدر در اعتیاد به الکل غرق شود که زندگی مشترکش را از دست بدهد. همچنین دیگر همسر و فرزندان را در کنار خود نداشته باشد. اما نگران نباشید، شما می توانید شوهر مشروب خور خود را از دام اعتیاد به الکل نجات دهید.

مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه به دلیل سوالات زیاد زنان در مورد مرد الکلی و نحوه صحیح رفتار با شوهر الکلی، به مطالعه و تحقیق در این رابطه پرداخته اند. آنها نتیجه تحقیقات خود را در مقاله زیر به نگارش درآورده اند. اگر شما نیز از زندگی با مرد مشروب خور رنج میبرید، بهتر است از مشاوره حضوری و یا تلفنی آویژه استفاده کنید.

زندگی با مرد مشروب خور

نشانه های شوهر معتاد به الکل 😲

مسلما اعتیاد می تواند نشانه های واضحی داشته باشد که تشخیص آن و مقابله با آن را سریع تر و راحت تر خواهد کرد. اگر به اعتیاد الکل شوهرتان مشکوک هستید و یا احساس می کنید که با یک مرد مشروب خور زندگی می کنید، نشانه های زیر را در رفتار و گفتار شوهرتان مورد بررسی قرار دهید. برخی از مهم ترین نشانه های اعتیاد شوهر به الکل عبارتند از:

تلاش زیاد برای ترک الکل اما ناتوانی در انجام دادن آن

هوس و ترغیب شدن برای رفتن به سمت مشروبات و الکل

اگر نتوانند به الکل دسترسی داشته باشند، عصبانی و پرخاشگر می شوند.

نگهداری از الکل و مشروب در مکان های مختلف و همراه با خود

نوشیدن مخفیانه الکل برای پنهان کردن اعتیاد خود

غفلت از مسئولیت هایی که به عنوان شوهر و یا پدر دارند.

روبه رو شدن با مشکلات زیاد در شغل و یا زندگی مشترک به دلیل وابستگی به الکل

از بین رفتن احساس مسئولیت و از خودگذشتگی در برابر خانواده به دلیل اعتیاد به الکل

مشکلات مالی زیاد به دلیل مصرف زیاد الکل و خریداری مشروبات گران

بهانه تراشی های زیاد برای مصرف الکل

و …

شوهر معتاد به الکل

راهکارهایی برای مقابله با شوهر معتاد به الکل 🙁

شاید شما نیز به دنبال ترک شوهر خود از اعتیاد به الکل باشید. اما ندانید چگونه باید برای انجام این کار اقدام کنید. شوهر الکلی خودش هم گاهی از اعتیاد به الکل و مشروبات خسته می شود. اما نمی تواند مصرف آن را محدود کرده و یا کنار بگذارد. اگر شوهرتان نیز خودش از وضعیت موجود خسته شده باشد و به دنبال ترک اعتیاد به الکل باشد، کار شما آسان تر بوده و زودتر به نتیجه خواهید رسید. اما اگر شوهر الکلی شما از مصرف الکل پشیمان و یا شرمنده نباشد و بخواهد همچنان به رفتار خود ادامه بدهد، مقابله با شوهر معتاد به الکل سخت خواهد شد.😭

اگر شما نیز از زندگی با شوهر مشروب خور رنج می برید، می توانید از راهکارهایی که در زیر گفته شده است در زندگی مشترک خود استفاده کنید و با اعتیاد به الکل مقابله کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه برخورد با شوهر الکلی | چیکار کنم شوهرم مشروب نخوره !!! با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

در مورد اختلال مصرف الکل اطلاعات کسب کنید 🤓

اگر مشکوک هستید که همسرتان به اختلال مصرف الکل دچار شده است، اولین قدم مفید این است که در مورد این نوع اختلال، نشانه های اعتیاد به الکل و … اطلاعات مفیدی کسب کنید. درک اینکه چرا شوهرتان به الکل معتاد شده است می تواند به شما کمک کند تا دیدگاهی درمورد وضعیت آنها پیدا کنید. اختلال مصرف الکل یک مسئله مربوط به سلامت روان است. شاید دانستن این موضوع بتواند میزان رنجش شما از شوهر مشروب خور را کاهش دهد. یعنی شما با یک بیمار روبه رو هستید که از یک اختلال روانی رنج می برد. این یعنی او نیاز به کمک و حمایت عاشقانه و خالصانه شما دارد.

داشتن اطلاعات صحیح در مورد اختلال مصرف الکل می تواند به شما و خانواده کمک کند تا رفتار بهتر و مناسب تری با مرد الکلی داشته باشید. شما می توانید با شرکت در جلسات مشاوره در رابطه با مکانیسم های مقابله و حمایت عاطفی اطلاعات عالی کسب کنید.

رویارویی با شوهر خود 👨

همانطور که در بالا ذکر شد، افرادی که به اعتیاد به مشروب و الکل دچار هستند، اغلب در حال انکار آن هستند. این موضوع، رویارویی با شوهر الکلی را دشوار می کند. شما باید بتوانید به بهترین شکل با همسر الکی خود رو به رو شوید. به یاد داشته باشید که همیشه باید سلامتی خود را در اولویت قرار دهید. شاید شما مکالمه سختی را با شوهر الکلی خود داشته باشید. یا شاید او مست باشد و متوجه رفتار خود نشود. پس در این شرایط بهتر است از یکی از اعضای خانواده خود کمک بگیرید.

✅ هنگام رویارویی با مرد الکلی نکات زیر را مد نظر داشته باشید:✅

آنچه را که می خواهید بیان کنید، از قبل برنامه ریزی کنید.

زمان مناسبی برای این کار در نظر بگیرید. این باید زمانی باشد که شوهرتان هوشیار بوده و در موقعیت خوبی قرار داشته باشد.

شوهرتان ممکن است احساسات منفی زیادی را تجربه کرده باشد. نسبت به او و اختلالی که دارد همدلی داشته باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه برخورد با شوهر الکلی | چیکار کنم شوهرم مشروب نخوره !!! با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

هرگونه خشونت و سوء استفاده را گزارش دهید 😰

شوهر مست و معتاد به الکل گاهی می تواند خشن شود. زیرا الکل با خشونت ارتباط مستقیم دارد. اگر شوهرتان هنگام مستی شما را کتک می زند، تهدید می کند و یا به هر نحوی از نظر جسمی و روحی به شما آسیب می رساند، بهتر است این موضوع را برای فردی قابل اعتماد تعریف کنید و او را در جریان بگذارید. با مخفی نگه داشتن این مشکلات، از همسرتان محافظت نکنید. زیرا در نگاه اول مهم این است که خودتان سلامت باشید. مصرف الکل می تواند شوهرتان را به مردی که دست بزن دارد تبدیل کند. اگر شوهرتان شما را کتک می زند، حتما مقاله با شوهری که دست بزن دارد چه کنیم؟ را مطالعه کنید تا از شر کتک های او خلاص شوید.

به روشی غیر تهدیدآمیز به شوهرتان نزدیک شوید

سعی کنید از لحن آرامی استفاده کنید و بدون استفاده از کلمات تند یا تحقیر آمیز با مرد الکلی صحبت کنید. به عنوان مثال، هرگز شوهرتان را مست و یا الکی خطاب نکنید. از بحث کردن با او بپرهیزید و اظهارات و نظرات خود را با روشی آرام و قاطعانه بیان کنید. اگر شوهرتان عصبانی شد و یا خواست بحث و دعوا کند. سعی کنید شما همچنان آرمشتان را حفظ کنید. زیرا عصبانیت او ممکن است باعث شود که به شما صدمه برساند و یا مجدد به سمت مصرف مشروب کشیده شود. همچنین اگر او به طور کلی فردی عصبی است، تهدیدهای شما می تواند باعث شود که عصبانیت او اوج گرفته و به شما صدمه برساند. اگر از زندگی با شوهر عصبی رنج می برید، می توانید با مطالعه مقاله آرام کردن شوهر عصبی اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب کنید.

از نوشیدنی های غیر الکی و غذاهای سالم استفاده کنید 🍗🥛🍳

یک روش عالی برای برخورد با شوهر معتاد به الکل این است که به جای اینکه او را از الکل دور کنید. او را به سمت غذا و نوشیدنی های غیر الکی هدایت کنید. همسرتان را تشویق کنید که غذا بخورد و آب به میزان کافی بنوشد. با این کارها حواس او را پرت کنید تا کمتر به سمت الکل برود و روی مشروب تمرکز کند.

تعیین محدودیت های مهم ⭕

مسلما شما به یکباره نمی توانید مصرف الکل و مشروب را از شوهرتان دور کنید. به همین دلیل بهتر است برای او حد و مرز و محدودیت هایی را تعیین کنید. اگر اعتیاد به الکل تاثیر منفی بر سلامت شما و فرزندانتان دارد پس با شوهرتان در اینباره صحبت کنید. مثلا به او بگویید که نمی تواند در خانه و یا مقابل فرزندان الکل بنوشد. همچنین به او بگویید هنگامی که مشروب بخورد دیگر نمی تواند در کنار شما بخوابد و با شما وقت بگذارند. سعی کنید محدودیت هایی را بر اساس نیاز خود تعیین کنید. این کار می تواند آنها را خسته کرده و تلاش کنند مصرف الکل را به حداقل برسانند و یا ترک کنند.

چیکار کنم شوهرم مشروب رو ترک کنه؟

با مهربانی و شفقت به او نزدیک شوید نه با قضاوت و پرخاشگری 😍

مسلما شوهر الکلی می تواند شما را عصبانی و پرخاشگر کند. اما این راه چاره نیست. سعی کنید نسبت به شوهرتان و اختلال او دلسوز باشید. شما قصد ندارید که مرد الکلی خود را تنبیه کنید. بلکه از او می خواهید که برای بهبود خود و خانواده اش تلاش کند. عشق، نگرانی و حمایت خود را به شوهرتان نشان دهید. این کار می تواند باعث شود که او نسبت به شما و پیشنهاد شما برای ترک مشروب آرام تر رفتار کند. سعی کنید نسبت به او بدبین و یا احساس تنفر نداشته باشید. داشتن احساس تنفر نسبت به همسرتان می تواند شرایط را برای او سختتر کند. اگر حس می کنید از شوهرتان متنفرید مقاله تنفر از شوهر را مطالعه کنید.

انتظار تغییرات یک شبه را نداشته باشید 🙅

شوهر مشروب خور نمی تواند یک شبه مشروب را کنار بگذارد. اگر شوهرتان قبول کرد که مصرف الکل را کاهش دهد و یا به مرور آن را کنار بگذارد. این یک خبر عالی است. با او به بحث و دعوا نپردازید و إصرار نداشته باشید که او به یکباره مصرف الکل را متوقف کند. اعتیاد به الکل باید درمان شود و نمی توان آن را به راحتی کنار گذاشت.

اگر شما بخواهید این موضوع را قبول نکرده و به شوهرتان سخت بگیرید، ممکن است نتیجه عکس داشته باشد و او بدتر از قبل شروع به مصرف الکل کند.

در برابر انکارهای شوهرتان بایستید 🙋‍♀️

یک مرد الکلی برای رفتار خود بهانه های زیادی دارد. شاید شما مطمئن باشید که او الکل مصرف کرده است، اما او بخواهد با بهانه تراشی و یا مخفی کاری این موضوع را از شما پنهان کند. به جای اینکه با بحث و تعارض در مقابل انکارها و دروغ های او بایستید. از گفتگوهای دوستانه و دلسوزانه کمک بگیرید. اما به یاد داشته باشید که انکار آنها را تحت هیچ شرایطی نپذیرید. اگر او مشکلات مصرف الکل را انکار می کند، با دلیل به او ثابت کنید که اعتیاد به الکل توانسته چه مشکلات و سختی هایی را برای شما به همراه داشته باشد.

انکار آشکار امری رایج در بین معتادان به الکل است. کسانی که از سوء مصرف الکل و اعتیاد به الکل رنج می برند اغلب فکر می کنند که می توانند خود به خود ترک کنند. با این حال، این به ندرت امکان پذیر است. اگر شریک زندگی تان این را پیشنهاد کرد، باید از او بخواهید که یک برنامه و چارچوب زمانی برای بهبودی داشته باشد.

فاصله ایجاد کنید 🙎‍♂️ 🙎

هرگز مرد الکلی را تهدید نکنید. سعی کنید با بیانی صحیح به او بفهمانید که نوشیدن الکل باعث ایجاد فاصله می شود. اگر شوهرتان با وجود تلاش های شما برای ترک مشروب، همچنان به مصرف آن ادامه می دهد. زمان آن رسیده که به او بگویید این نوشیدنی در روابط شما اختلال ایجاد می کند و می تواند باعث ایجاد فاصله شود. به شوهر الکلی خود بگویید که اگر به مصرف بیش از اندازه خود ادامه بدهد، در آینده ای نه چندان دور شما و فرزندانش را باید ترک کند. بیان این موضوع و گفتن اینکه بین شما و او فاصله و جدایی ایجاد می شود، می تواند شوهرتان را از نوشیدن الکل باز دارد.

از والدین کمک بگیرید 🧓👵

با پدر، مادر و یا خواهر و برادر همسرتان و یا والدین خودتان صحبت کنید. مسلما زندگی با مرد مشروب خور به شدت سخت خواهد بود. شما نباید تمام مشکلات و رنج ها را یک نفره به دوش بکشید. در این شرایط، شما نیاز به حمایت والدین دارید. زیرا داشتن حمایت عاطفی در مواجه با مشکلات زندگی مهم است. اعتیاد به الکل شوهرتان را نیاز نیست مخفی نگه دارید. سعی کنید این موضوع را با یک فرد قابل اعتماد در میان بگذارید. این کار به شما کمک می کند تا از نظر روحی به یک آرامش نسبی برسید. همچنین در مواقع خطر و هنگامی که شوهرتان مست است، به کمک شما بیایند. اگر شوهرتان جزء آن دسته از مردانی است که اجازه نمی دهد همسرش تنها جایی برود، مقاله شوهرم نمیزاره تنهایی جایی بروم، چکار کنم؟ را مطالعه کنید تا یاد بگیرید که چگونه این عادت او را دور کنید و بتوانید با خانواده برای کنار گذاشتن مشروب او، برنامه بچینید.

برای درمان، به روانشناس مراجعه کنید 🧕

همانطور که گفته شد، اعتیاد به مشروب و الکل یک اختلال به شمار می رود. پس برای مقابله با اختلال اعتیاد به الکل شوهرتان نیاز است که از روش های درمانی مناسب استفاده کنید. برای اینکه بتوانید به شوهرتان کمک کنید تا مصرف الکل را کنار بگذارد، بهتر است به یک مشاوره خانواده مراجعه کرده و از او کمک بخواهید. به یاد داشته باشید که شما و شوهرتان به تنهایی نمی توانید با اعتیاد به مشروب مبارزه کنید. زیرا این نوع اعتیاد فرد را به شدت وابسته می کند. پس احتمال شکست شما در این شرایط بالا می رود. سعی کنید با مراجعه به مشاور و درمانگر مناسب با این بیماری مبارزه کنید تا نتیجه بهتری کسب کنید.

چگونه با مرد مست رفتار کنیم؟

سخنی از مشاوران آویژه

به یاد داشته باشید که مشاجره، مقابله، سرزنش، شرمساری و سخنرانی با شوهر الکلی و معتاد به الکل هیچ تغییری ایجاد نمی کند. بلکه در اکثر مواقع نتیجه عکس خواهد داشت و شوهرتان را نسبت به مشروب خوردن و اعتیاد به الکل مصمم تر می کند و او را به مقابله با شما دعوت می کند. سعی کنید به مرد الکلی خود ثابت کنید که نگران او هستید و دلسوزانه می خواهید او مصرف الکل را کنار بگذارد. از ارتباط مصرف مشروب و تاثیر آن بر زندگی مشترک، فرزندان و … برای شوهرتان توضیح دهید. شما با صبر، آرامش و مهربانی می توانید به شوهرتان کمک کنید تا مصرف الکل را کنار بگذارد. فقط کافی است که بخواهید و برای آن دست از تلاش برندارید.

 

سوالات متداول

چیکار کنم شوهرم مشروب رو ترک کنه؟

برای اینکه به شوهر الکلی خود کمک کنید تا مشروب را کنار بگذارد، نیاز است در ابتدا اطلاعات خود را در رابطه با اختلال اعتیاد به الکل بالا ببرید. سعی کنید برای ترک، برنامه ریزی کنید و در این مسیر حتما از روانشناس و مشاور متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

چگونه با مرد مست رفتار کنیم؟

به یاد داشته باشید که شوهر مست می تواند آسیب جسمی زیادی را به شما وارد کند و اعمال و رفتارش تحت کنترل خودش نیست. پس در این مواقع آرامش خود را حفظ کنید، با او به مقابله و بحث و جدل نپردازید، به یک فرد قابل اعتماد خبر بدهید تا در مواقع ضروری حضور پیدا کند، اگر او به شدت مست است، سعی کنید از موقعیت دور شوید.

براي مشاوره در زمينه برخورد با شوهر الکلی | چیکار کنم شوهرم مشروب نخوره !!!

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 24 نظر:

 1. ادمهای مشروب خواردلشان بازبانشان یکی هست به کسی هم ازاری نمیرسانند انهای که برای این افراد بدمیخواهند دعاهای ناجورکردن انشاالاه خدا جوابشان روبدهد.توپ روبزنی به دیواربه طرف خودت برمیگرده.

 2. منم شوهرم ۱۵ سال میخوره خدا میدونه که این چند سال چه کشیدم خیلی هم دوسش دارم نمیتونم ولش کنم یا بچه هام بدمش برم چون چند بار میخواست بیرونم کنه من بخاطر بچه هام گریه میکردن نمیرفتم هروقت مست میشود اینجوری میکرد حتا یه شب هم ساعت دو شب بیرونم کرد دیگه به خواهرشوهرم زنگ زدم اومد با شوهرش دنبالم بچه ها نزاشت بیان بام پسرم خیلی بهم وابسته هست سه سالش بود خدابه همه اونهایی که عرق میخورن کمک کنه تا بزارنش کنار خیلی برا زن بچه ها سخته

 3. سلام به کاربران عزیز اعتیاد به مصرف مشروب. مصیبتی هست که امیدوارم کسانی که گرفتار زندگی با شخص شرابخوار هستخدا نجاتش بده مخصوصا که مذهبی باشی و همسر شرابخوار داشته باشه. خدا خودش بهمون رحم کنه منم همسرم دچار چنین بیماری هست دعا کنید دعا های خو ب. فحش ندید نفرین نکنید وقتی میشه دعای خوب کرد چرا نفرین

 4. کسی که مشروب میخوره ریشه درمشکل روانی داره
  باید ریشه مشکل روپیداکرد تابه این بیمارکمک کرد

  وترک برای این افرادیکشبه اتفاق نمیوفته
  برای همسروخانواده سخته امابایدتلاش کنن تاترک کنه

 5. خدا بهمشون کمک کنه که کنار بزارن.شاید اولش برای تفریح باشه اما رفته رفته ب خون میشینه و وابستگی ایجاد می‌کنه و میشه یک نوع اعتیاد.
  وقتی روانشناسی اینقدر تاکید داره که کمکشون کنید حتما شرایط اول برای خودشون از همه سخت تره…

 6. الکلی ها زهر هلاهل بخورن ان شاءلله
  سرطان روده بگیرن ان شاءلله ک این همه زندگی ها از دستشون ویرون میشن

  1. الهی امین امیدوارم چنان سرطان از سرو روشون بباره اب نتونن بخورن اشغالا

   1. ایشالا تو هنجرشون ی غده بیاد نزار اب بره پایین چ برسه مشروب زندکی منو نابود‌کرده ، الانم همه جا پرشده از این عرق خورا هرجا میری هست

  2. خودشون هیچ شون نمیشه فقط زن و بچه ست که عذاب میکشه لعنت به هرچی الکله😭

 7. مشروب خوردردرجه اول به خودش ظلم می کنه مسلماسلامت جسمی وروحی اش ازدست می دهد. بعدباگسترش دادن این عارضه به اعضاءخانواده خودوباهرکه درارتباط است ظلم می کندشخصیت فردمشروب خورهم ازچشم انسان سقوط می کند.

 8. شوهر من مشروب میخوره دو‌شب در میان تند خو و پرخاشگر شده اصلا همکاری نمیکنه البته منم خیلی راه درست رو نمیدانم که چطوری باید رفتار کنم

 9. خاک تو سراونایی که مشروب میخورن این دنیاشون رو به لجن میکشن که هیچ وای به حال اون دنیاشون روانی ها

 10. بهش بده گناه داره تا شقایق است زندگی باید کرد شاید جدیدن همه میخورن به سلامتی

  1. منکه یه عمردارم میسوزم..ولی بخاطربچه هام تحمل میکنم چون نه پولی دارم ونه جایی برای زندگی ..ونه خانواده ای که پشتم باشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉