کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

شرایط ازدواج آسان چیست؟

مهم ترین معیار های ازدواج آسان
4.5/5 - (4 امتیاز)

شرایط ازدواج آسان

معیار های ازدواج آسان به گونه‌ای در نظر گرفته شده اند که هم ضروری ترین معیار ها برای ازدواج موفق مورد توجه باشد و هم با توجه به این معیار ها به سادگی بتوان زندگی مشترک را شروع کرد . معیار های ازدواج آسان به این معنا نمی باشد که فرد معیار های اصلی برای ازدواج را نادیده بگیرد بلکه معیار های ازدواج آسان به این معنی است که معیار ها بر اساس اهمیت و تاثیر گذاری در زندگی مشترک دسته بندی شوند . در انتخاب معیار های آسان برای ازدواج به طور حتم بیشترین توجه به معیار های معنوی می باشد نه معیار های مادی و سطحی .

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه شرایط ازدواج آسان چیست؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اصلی ترین شرایط ازدواج آسان

اصلی ترین معیار های ازدواج آسان بر اساس ارزش های حقیقی و ارکان ازدواج موفق تعیین می شوند . اصلی ترین معیار های ازدواج آسان در روانشناسی ازدواج با توجه به پژوهش های فراوان مشخص شده اند . از اصلی ترینمعیارهای ازدواجمیتوان به مواردی مانند تناسب در جهان بینی ، تفاهم در اعتقادات دینی مذهبی ، علاقه متقابل ، داشتن شخصیت مکمل و موازی ، تفاهم در سبک زندگی ، درک متقابل ، پذیرش ارزش ها و خط قرمز های یکدیگر و . . . اشاره کرد . به طور حتم ملاک های فوق در کیفیت زندگی مشترک و تعالی آن بسیار تاثیر گذار هستند .

ملاک و معیارهای ازدواج آسان و موفق چیست؟

ازدواج آسان چیست؟

معیار های ازدواج آسان چیست؟ پاسخ به این سوال برای تمام افرادی که به دنبال ارزش های حقیقی در زندگی مشترک هستند و هدف از زندگی مشترک را تعالی همه جانبه می‌دانند بسیار مهم است . افرادی که درک درستی از ازدواج را دارند و در زندگی مشترک به دنبال پرورش روح و روان خود هستند می توانند به این سوال پاسخ دهند اما برای کسانی که قادر به پاسخگویی نمی باشد یا به پاسخ خود اعتماد ندارند یک کارشناس مشاوره قبل از ازدواجبه صورت جامع و دقیق به این سوال پاسخ دهد که معیار های ازدواج آسان چیست .

مهم ترین معیار های ازدواج آسان برای دختران و پسران

شرایط ازدواج آسان از نظر اسلام

ملاک ها و معیار های ازدواج آسان از نظر اسلام شامل مواردی است که می تواند ضامن یک زندگی سلامت و با کیفیت باشد چرا که هر کدام از این معیار ها ریشه روانشناختی خاص خود را دارد و عدم هر کدام می تواند زندگی مشترک را با مشکل روبرو کند . برخی از این ملاک ها و معیار ها شامل پایبند بودن به اعتقادات دینی و مذهبی ، اعتقاد به ارزش های حقیقی مانند هم نوع دوستی ، داشتن اخلاق نیکو و رفتار پسندیده ، مسئولیت پذیر بودن برای پیشبرد زندگی ، داشتن فضایل اخلاقی مانند تعهد و وفاداری ، با پشتکار بودن و اهل کار تلاش و . . . می باشد .

به طور کل در اسلام به معیار های اخلاقی و تناسب و توازن در مورد انتخاب همسر بسیار توجه شده است و بار ها به هم کفو بودن اشاره شده است . آیا در مورد سن از ازدواج اطلاعاتی دارید پیشنهاد ما این است که مقاله بهترین سن برای ازدواج را حتما بخوانید.

معیارهای مهم ازدواج

شرایط ازدواج آسان از نظر خانواده ها

شرایط ازدواج آسان از نظر خانواده ها متاسفانه به دلیل خرده فرهنگ های نابجا و ارزش های پوچ در حال کمرنگ شدن است و سطحی نگری و تجمل گرایی ازدواج را به مسئله پیچیده تبدیل کرده است پس نیاز است که با نهادینه کردن فرهنگ ساده زیستی معیار های ازدواج آسان در خانواده جایگزین شرایط سخت و معیار های بی ارزش شود . برگزاری جلسات آشنایی ازدواجدر حضور خانواده ها می تواند کمک کند تا خانواده‌ ها با معیار های اصلی که ضامن خوشبختی فرزندان آن ها است آشنا شوند .

مهم ترین معیار های ازدواج آسان

این معیار ها به ترتیب از معیار های معنوی و اخلاقی به طرف معیار های مادی و ظاهری اولویت بندی میشوند .

سوالات متداول

مهم ترین معیار های ازدواج موفق چیست ؟

بدون شک تناسب همه جانبه ، هم سطح بودن و هم مسیر بودن گزینه های کلی این معیار ها هستند .

معیار های همسر مناسب چیست ؟

این معیار ها هم شامل موارد غیر مادی مانند اخلاق نیکو ، سلامت روانی ، بلوغ شخصیتی است و هم شامل موارد مادی مانند استقلال مالی و تناسب ظاهری می باشد .

مهم ترین معیار ازدواج از نظر قرآن چیست ؟

مهم ترین معیار داشتن ایمان و پایبندی که اصولی تعیین کننده میباشد .

معیار های ازدواج آسان در ایران ؟

این معیار ها شامل سلامت اخلاقی و رفتاری ، توان مالی لازم برای تامیین مخارج زندگی ، وجه اجتماعی مثبت ، پایبند بودن به اصول و ارزش های اخلاقی و . . . می باشد .

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره روانشناسی و خانوادهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره آنلاین قبل از ازدواجبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

براي مشاوره در زمينه شرایط ازدواج آسان چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉