کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

۶ نشانه و ۴ دلیل خیانت مردان در دوران بارداری

خیانت شوهر در دوران حاملگی
2.5/5 - (2 امتیاز)

آیا شما باردار هستید و احساس می کنید که شوهرتان به شما خیانت می کند؟ متاسفانه خیانت در دوران بارداری بسیار رایج است. داستان خیانت مردان در دوران بارداری به خانواده و زندگی مشترک آسیب های بسیار شدیدی را وارد کرده است. شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که آیا احتمال خیانت مردان در دوران حاملگی همسرشان بیشتر است؟ و دلایل خیانت مردان در دوران بارداری همسر چیست؟

مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه به بررسی خیانت شوهر در دوران بارداری پرداخته اند. آنها بعد از تحقیقات و مطالعات بسیار، نشانه های خیانت مردان در دوران بارداری همسرشان، علت خیانت مرد در دوران حاملگی زن و راهکارهایی برای مقابله با خیانت مرد به زن باردارش را در مقاله کامل و کاربردی زیر نگارش کرده اند. اگر شما نیز علاقه مند به دانستن پاسخ سوالات خود در مورد خیانت در دوران بارداری هستید، پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

دلایل خیانت مردان در دوران بارداری

خیانت در بارداری چقدر رایج است؟

طبق تحقیقات انجام شده، از هر ده مردی که همسر باردار دارند، یک نفر به همسرش خیانت می کند. متاسفانه با بالا رفتن ماه بارداری همسر، احتمال خیانت در مردان نیز افزایش می یابد. عوامل و دلایل متعددی وجود دارد که باعث می شود مردان در دوران بارداری همسرشان خیانت کنند. که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

ممکن است برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که آیا زنان باردار نیز خیانت می کنند؟ پاسخ به این سوال بله است. احتمال اینکه زن باردار نیز به شوهرش خیانت کند وجود دارد. اما این احتمال بسیار ضعیف و حتی گاهی بعید بوده است. در دوران بارداری، اکثرا ما با خیانت از سمت مرد مواجه خواهیم شد. آمار زنانی که در دوران بارداری به همسرشان خیانت می کنند بسیار کمتر است. به ویژه اینکه در این دوران آنها احساسات مادرانه را تجربه می کنند و بیشتر تمایل دارند از خانواده خود محافظت کنند.

6 نشانه خیانت مرد به همسر باردارش

چگونه متوجه خیانت شوهر در دوران حاملگی شویم؟ برخی از زنان در دوران بارداری احساس می کنند که شوهرشان به آنها خیانت کرده است. گاهی این احساس و شک به شوهر به دلیل تغییرات هورمونی و حساسیت های زن در دوران بارداری است. اما در برخی از موارد نیز حدس و احساسات زن درست بوده و واقعا شوهرش به او خیانت کرده است. برای اینکه متوجه شوید آیا احساسات شما نسبت به شوهرتان درست است یا خیر؟ باید به دنبال نشانه های خیانت مردان در دوران بارداری همسر باشید. خیانت در دوران بارداری با علائم متعددی همراه است. برخی از مهم ترین علائم خیانت مرد در دوران حاملگی همسرش عبارتند از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه ۶ نشانه و ۴ دلیل خیانت مردان در دوران بارداری با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

فاصله گرفتن برای پنهان کاری

این یکی از مهم ترین نشانه های خیانت مردان است. مثلا اگر شوهرتان قبلا با شما رفتار محبت آمیز داشته و توجه خاصی به شما می کرد، اما در حال حاضر شروع به فاصله گرفتن از شما می کند. این یعنی نگرش شوهرتان نسبت به شما تغییر کرده است و احتمالا به شما خیانت کرده است. فاصله گرفتن از شما به این دلیل است که او دارد تمام تلاش خود را می کند تا رابطه و خیانت را از شما پنهان کند. این نشانه، چیزی است که شما خیلی سریع می توانید آن را احساس کرده و متوجه شوید.

به یاد داشته باشید که تغییر نگرش همسرتان همیشه هم منفی نخواهد بود. گاهی تغییر ناگهانی نگرش آنها برای بهتر شدن است. آنها می توانند توجه و محبت بیشتری داشته باشند و این کار را انجام می دهند تا به اعمال و رفتارهای آنها مشکوک نشوید.

تمرکز کافی ندارد و ذهن درگیری دارد

شوهری که در دوران حاملگی به همسرش خیانت می کند، همزمان دو رابطه را مدیریت می کند. این موضوع باعث می شود که او تمرکز کافی را نداشته باشد و شما احساس کنید که ذهن درگیری دارد. مرد خیانتکار به نظر می رسد که به چیزهای زیادی فکر می کند و نمی تواند حتی مکالمه هماهنگ و مفیدی را با شما داشته باشد. یکی از نشانه های خیانت مردان این است آنها در اکثر مواقع خسته به نظر می رسند و نمی توانند تمرکز خوبی برای انجام کارها و مسئولیت های خود داشته باشند. شما به راحتی می توانید متوجه شوید که آنها در لحظه ای نیستند که شما با هم هستید و ذهن آنها در جای دیگری است.

توجه نکردن و نداشتن وقت خالی برای شما

یکی دیگر از نشانه های دردناک اما واضح که نشان می دهد در دوران بارداری به شما خیانت شده است، زمانی است که شوهرتان برای شما وقت کافی ندارد و با اینکه باردار هستید اما هنگامی که به او احتیاج دارید و باید حضور داشته باشد، نیست. مثلا ممکن است شما نیاز داشته باشید که به پزشک مراجعه کنید، اما او وقت ندارد که شما را همراهی کند و یا در کلاس های بارداری با شما شرکت کند. زیرا او وقت خود را صرف زن دیگری می کند و تایم های خالی و آزاد خود را با او می گذراند. از آنجایی که او این رابطه را هیجان انگیزتر و سرگرم‌ کننده‌ تر می‌داند، به احتمال زیاد ترجیح می ‌دهد با طرف مقابل باشد تا در کنار شما بوده و مسئولیت‌ های خود را به عنوان یک پدر آینده و شریک زندگی انجام دهد.

همیشه برای هر موضوعی بهانه ای دارد

شوهری که به زن باردار خود خیانت می کند، اکثرا از انجام کارها و مسئولیت هایی که به عنوان همسر و پدر آینده دارد، عقب می ماند. اما همیشه برای انجام ندادن کارها و مسئولیت های خود دلیل و بهانه دارد. مثلا از او خواسته بودید که کارهایی را انجام دهد، اما او به جای اینکه سریعا به مشکل شما رسیدگی کند و کارها را انجام دهد، بعد از گذشت مدت طولانی این کار را انجام داده و یا آن را نیمه تمام گذاشته است. وقتی از آنها بپرسید که چرا انجام نداده است یا کجا رفته بود. بهانه های زیادی را دارد که هیچ کدام منطقی و درست نیستند. در برخی از موارد حتی ممکن است آنها موضوع گفت و گو را تغییر دهند و گفتگو را به چیز دیگری منحرف کنند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه ۶ نشانه و ۴ دلیل خیانت مردان در دوران بارداری با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مخارج او بالا رفته و زیاد پول خرج می کند

خیانت شوهر به همسر باردار باعث می شود که هزینه های مالی او افزایش یابد. شوهرتان حتی مجبور است برای تحت تاثیر قرار دادن معشوقه خود هدایای گران قیمتی را برای او خریداری کند. به همین دلیل ممکن است شما از نظر مالی با مشکل روبه رو شوید. مشکلات مالی که قبلا اصلا وجود نداشته است اما در حال حاضر زندگی شما را سخت کرده است. اگر متوجه می شوید که همسرتان بیش از حد معمول پول خرج می کند اما متوجه نمی شوید که صرف چه چیزی شده است، بهتر است کمی محتاط تر عمل کنید.

شوهرتان به شدت تحریک پذیر و تدافعی شده است

هنگامی که مرد در حال خیانت کردن به همسرش است، دائما احساس می کند که شما او را بررسی می کنید. او برای اینکه خیانت را از شما پنهان کند به شدت تحریک پذیر شده است. آنها در برابر کوچکترین اتفاقات بسیار تدافعی عمل می کنند و دائم بر سر موضوعات مختلف با شما در تعارض هستند. مثلا ممکن است شما با آرامش تمام از او بپرسید که چرا دیرتر از همیشه به خانه آمده است. اما او پاسخ به شدن نامناسب همراه با عصبانیت و پرخاشگری به شما ارائه دهد. این رفتار اصلا طبیعی نیست. پس باید بیشتر مراقب باشید و به دنبال نشانه های دیگر خیانت باشید. شما می توانید از مشاوره خیانت شوهر برای پی بردن به خیانت شوهر خود کمک بگیرید.

خیانت مردان در دوران حاملگی

چرا مردان در دوران بارداری همسرشان خیانت می کنند؟

به طور کلی می توان گفت هیچ بهانه قابل قبولی برای خیانت وجود ندارد. حتی هنگامی که زن باردار است مرد نباید به او خیانت کند. بلکه وظیفه دارد حتی بیشتر از قبل از او مراقبت کرده و برای رفاه و آرامش او تلاش کند. اما متاسفانه بسیاری از مردان به جای این کار، سعی می کنند از مسئولیت های خود فرار کنند و با خیانت به همسر باردار به او و جنینش آسیب های روحی و روانی زیادی را می رسانند. با این حال، در برخی از شرایط آنها برای رفتارها و خیانت خود در دروارن حاملگی دلیل و بهانه هایی را دارند. البته که این دلایل اصلا قابل قبول نبوده و نباید با تکیه بر این دلایل به همسر خود خیانت کرد. برخی از مهم ترین دلایل خیانت مردان در دوران بارداری عبارتند از:

احساس می کنند اولویت اول همسر خود نیستند

بعد از باردار شدن زن، برخی از مردان احساس می کنند مورد بی توجهی قرار گرفته اند. آنها می گویند که همسرشان مانند قبل برای او ارزش قائل نمی شود و به او اهمیت نمی دهد. مسلما زن باردار دغدغه های تازه ای را تجربه می کند و ممکن است رفتار او تغییر کرده و دیگر مانند قبل نتواند به شوهر و خانواده رسیدگی کند. برخی از مردان نمی توانند این موضوع را تحمل کنند. در نتیجه، آنها احساس می کنند که پیدا کردن فردی دیگر که آنها را اولویت اول خود بداند، قابل پذیرش بوده و راهکار مناسبی است. درصورتیکه این گونه نیست.

نمی توانند نوسانات خلقی همسرشان را درک کنند

بارداری زن می تواند تغیرات خلقی زیادی را با خود به همراه داشته باشد. برای برخی از زنان این مشکل بسیار حادتر از بقیه است و به سختی می توانند مردان را تحمل کنند. در مقابل، برخی از مردان نیز به جای صبور بودن و درک همسر باردار خود، بدخلقی ها و نوسانات خلقی همسر را بهانه ای مناسب برای خیانت کردن می بینند و از آن به عنوان توجیهی برای خیانت خود استفاده می کنند. با توجه به اینکه یک زن باردار کنترلی بر موج احساسات خود ندارد، استفاده از این به عنوان بهانه چندان قابل توجیه نیست. حتی اگر خیانت آنها از نوع خیانت عاطفی باشد. باز هم دلیل قابل پذیرشی ندارد.

برای دریافت اطلاعات کامل تر در مورد خیانت عاطفی به شما توصیه می کنم مقاله خیانت عاطفی چیست؟ را مطالعه بفرمایید.

آمادگی پدر شدن را ندارند

در برخی از شرایط زن یا مرد ممکن است آمادگی پذیرش مسئولیت های جدید را نداشته باشند و یا خود را ناکافی بدانند. حتی ممکن است مرد از درون شاد باشد و بابت پدر شدن خود خوشحال باشد. اما احساس ترس و ناتوانی در برابر مسئولیت جدید را نیز با خود به همراه داشته باشد.

این ترس و عدم آمادگی برای پدر شدن می تواند برای برخی بسیار شدید باشد تا جایی که او می خواهد از هر روشی برای فرار از این موقعیت و مسئولیت استفاده کند. یکی از روش هایی که بر سر راه خود می بیند و ممکن است انتخاب کند، خیانت است. داشتن رابطه با فرد دیگر می تواند برای او لذت و شادی را به همراه داشته باشد و باعث شود که مرد نگرانی ها و ترس های خود را فراموش کند. البته این وضعیت موقتی بوده و زود گذر است.

نداشتن رابطه جنسی

هنگامی که زن در ماه های آخر بارداری قرار دارد، داشتن رابطه جنسی برای او سخت شده و یا ممکن است خطرناک باشد. در برخی از شرایط از بسیاری از زنان خواسته می شود که از فعالیت های سخت مانند رابطه جنسی خودداری کنند. زیرا می تواند بر جنین تاثیر منفی بگذارد. در این شرایط برخی از مردان می توانند میل جنسی خود را کنترل کنند. اما متاسفانه برخی دیگر از مردان نمی توانند میل جنسی خود را کنترل کرده و به دنبال لذت های جنسی در جای دیگری می گردند.

خیانت مردان در دوران بارداری

3 نکته مهم برای جلوگیری از خیانت در دوران بارداری

اگر می خواهید از خیانت شوهر در دوران بارداری جلوگیری کنید، به نکات زیر توجه کنید:

به حاشیه یک رابطه سمی وارد نشوید!

بدون شک بارداری برای یک زن سخت است. اما باید به خاطر داشته باشید که شما تنها کسی نیستید که با این سختی ها روبه رو شده اید. حتی شوهرتان نیز ممکن است اضطراب و ترس زیادی داشته باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که شما و همسرتان بتوانید با یکدیگر صحبت کنید و ارتباط سالم برقرار کنید. اگر ارتباط سالمی بین شما و همسرتان وجود نداشته باشد، ممکن است مرد در جای دیگری به دنبال ارتباط سالم و روابط عالی بگردد و در نتیجه در حین بارداری با خیانت عاطفی همسر مواجه شوید.

برای یکدیگر وقت بگذرانید

یکی از مهم ترین پایه های یک رابطه عالی بین زوجین، پیوند خاص و محکم با یکدیگر است. سعی کنید زمان بیشتری را در کنار یکدیگر باشید. این کار به شما اجازه می دهد تا در مورد شخصیت شوهر خود بیشتر بدانید و بتوانید نیازهای یکدیگر را به درستی پاسخ دهید.

مشکلات خود را با هم حل کنید

هنگامی که یکی از شما احساس ناراحتی و افسردگی می کند، باید مطمئن شوید که او در دوران سخت خود احساس تنهایی نمی کند. با انجام این کار، شانس خیانت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهید. زیرا شریک زندگی شما می داند که می توانید در هر زمان بهترین ها را برای او فراهم کنید. اگر نمی توانید مشکلات را به تنهایی حل کنید، بهتر است از مشاوره خانواده تلفنی کمک بگیرید. آنها شما را راهنمایی کرده و مشکلات شما را حل می کنند.

کیا شوهرشون تو بارداری بهشون خیانت کرده

سخنی از مشاوران آویژه

وقتی با خیانت شوهر در دوران حاملگی مواجه می شوید. ممکن است احساس کنید دنیای شما در حال خراب شدن است و همه چیزهایی که در طول این سال ها ساخته اید خراب شده است. شما می توانید ناامید، افسرده، مضطرب و .. شوید و یا خودتان را سرزنش کنید. اما به یاد داشته باشید که آخرین کاری که باید انجام دهید این است که خودتان را سرزنش کنید. خیانت شوهر به شما اشتباه او بوده است و شما مقصر این اتفاق نیستید. پس در اولین قدم، سعی کنید آرامش خود را حفظ کرده و هنگامی که عصبانی هستید تصمیم نگیرید.

اگر متوجه خیانت شوهرتان در دوران بارداری خود شده اید، بهتر است که بنشینید و با او در این باره صحبت کنید. نگه داشتن این موضوع برای خود و ناراحت بودن بدون بیان کردن مشکل، باعث ایجاد استرس زیادی برای شما می شود. این استرس و اضطراب هم برای خودتان و هم برای جنین داخل شکم شما به شدت مضر است. همسر شما می تواند خیانت خود را جبران کند. پس بهتر است عجولانه تصمیم نگیرید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات در این باره، مقاله جبران خیانت را مطالعه بفرمایید.

سوالات متداول

خیانت مردان در دوران حاملگی همسرشان طبیعی است؟

متاسفانه تعداد زیادی از مردان در دوران بارداری به همسران خود خیانت می کنند. خیانت جنسی و یا عاطفی مرد در دوران بارداری همسر بسیار رایج است. اما امری طبیعی نبوده و هیچ دلیل و بهانه قابل قبولی برای آن وجود ندارد.

با خیانت مرد در دوران بارداری چگونه برخورد کنیم؟

تصمیم نهایی را شما باید بگیرید. آیا می خواهید بعد از فهمیدن خیانت همسرتان به زندگی با او ادامه بدهید و یا به پایان زندگی مشترک فکر می کنید؟ بهتر است قبل از اینکه تصمیم عجولانه ای بگیرید با مشاور یا روانشناس در این باره مشورت کنید.

 

براي مشاوره در زمينه ۶ نشانه و ۴ دلیل خیانت مردان در دوران بارداری

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉