کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

تجربه ارتباط با مرد متاهل / چگونه رابطه با مرد متاهل را قطع کنیم؟

تجربه ارتباط با مرد متاهل
لطفا به این مقاله امتیاز دهید

🚫 راهکارهای 10 گانه برای قطع ارتباط با مرد متاهل

تجربه ارتباط با مرد متاهل شما را سردرگم و بلاتکلیف کرده است؟ همه چیز از نظر شما طبیعی به نظر می رسد و ممکن است برای ادامه رابطه، حتی خودتان را دوست کاری وی معرفی کنید.

با این حال شما نمی توانید این موضوع را انکار کنید که مدت‌ هاست با او وقت گذرانده و به ارتباط بیشتر با وی فکر می کنید. با همه اینها مسئله بزرگی در این رابطه به چشم می‌خورد و آن حلقه ازدواجی است که شما در هر بار دیدار با وی در دستانش می‌بینید. حلقه‌ای که به شما یادآوری می کند مرد مورد علاقه شما به زن دیگری تعلق دارد.

دوراهی ارتباط با یک مرد متاهل!!

ممکن است ارتباط شما با یک مرد متاهل دوستان و خانواده شما را از شما دور ساخته باشد. شاید در چنین شرایطی بارها و بارها از زبان آنها این توصیه و نصیحت را شنیده باشید که بهتر است به این رابطه پایان دهید. مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه به دنبال این هستند تا به دور از هر گونه قضاوت و پیش داوری به شما کمک کنند تا تصمیم درست تری برای این رابطه اتخاذ کنید. اگر شما هم جز افرادی هستید که درگیر این میوه ممنوعه (ارتباط با یک مرد متاهل) شده‌اید، توصیه می‌کنیم حتما مقاله زیر را تا انتها دنبال کنید:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه تجربه ارتباط با مرد متاهل / چگونه رابطه با مرد متاهل را قطع کنیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تجربه ارتباط با مرد متاهل

دوستی با مرد متاهل با یک زن دیگر تحت تاثیر عوامل و شرایط خاصی اتفاق می افتد که برخی از مهم ترین آنها را می توان اینطور عنوان کرد:

نارضایتی از شرایط و وضعیت زندگی متاهلی

احساس تنهایی کردن

مشکلات اقتصادی و مالی

مشکلات زناشویی گسترده

تنوع طلب بودن و نداشتن چارچوب و حریم مشخص

❤️ ارتباط غیرصمیمی شما با اعضای خانواده تان، احساس تنهایی های همیشگی تان موجب می شود که تنها راه فرار از این شرایط برقراری ارتباط با کسی باشد که به باورتان می تواند قابل اعتماد بوده و تکیه گاه محکمی برایتان محسوب شود. باوری که می تواند شما را وارد راهی بدون انتها کند.

❤️ فکر کردن به رابطه با یک زن دیگر در زمان تاهل، وقتی پررنگ تر می شود که متوجه آن شوید به غیر از خودتان، افراد دیگری هم در زندگی مشترک زناشویی شان دچار مشکل بوده و تمایل به جدایی و یا حتی فاصله گرفتن از شریک زندگی شان را دارند. این موضوع شما را به فکر ارتباط با این گروه از افراد خواهد کرد.

❤️ در اصل در این موارد شما سعی می کنید، خلا عاطفی و احساسی که در زندگی با همسرتان به آن دچار شده اید را با وارد شدن در رابطه دیگری تامین نمایید و به هیچ عنوان برایتان مهم نیست که این اقدام شما می تواند زندگی یک فرد و به طور ویژه یک زن دیگر را بهم همان سرنوشتی که شما در زندگی مشترک خود به آن دچار شده اید، تبدیل کنید.

🛑 یک نکته مهم برای زنان:

درست است که گاهی خود مرد متاهل شروع کننده رابطه شکل گرفته با شما بوده و در اصل اصرارهای وی موجب شده است که شما به چنین رابطه ای تن دهید. با این حال، بهتر است حواستان به یک چیز باشد. اگر رابطه شما به گوش همسر وی برسد، این موضوع می تواند وضعیت را برای شما دشوار کرده و حتی زمینه ساز بی احترامی های شدیدی به شما شود.

🛑 برای زن این مرد مهم نیست که شما تا چه اندازه این کار را با میل و رغبت انجام داده باشید، مهم این است که از باور وی و حتی بسیاری از اطرافیانتان، شما آن فردی بوده اید که این مرد را به بیراهه کشانده اید. این موضوع شاید ناعادلانه باشد اما کاملا واقعیت دارد.

چگونه رابطه با مرد متاهل را قطع کنیم؟

دلایل تمایل زنان به ارتباط با یک مرد متاهل:

برای زنی که یک مرد متاهل را جهت برقراری ارتباط عاشقانه انتخاب می کند هم دلایل مختلفی وجود دارد. برخی از مهم ترین این دلایل را اینطور می توان عنوان کرد:

📌 جذابیت های زنانه همیشه عامل مهمی در شکل گیری ارتباط میان زنان با مردان متاهل می شود.

این موضوع زمانی پررنگ تر می شود که می بینیم، مرد متاهل از ظاهر و قیافه همسرش راضی نبوده و دلش می خواهد زن زیباتر و جذاب تری داشته باشد.

📌 اعتماد به نفس پایین زنان موجب می شود که گاهی اوقات آنها به دنبال برقراری رابطه ای باشند که هرگز به جایی نرسیده و نمی تواند سرانجام خوبی داشته باشد.

این موضوع نیز زمانی پررنگ تر می شود که پیشنهادات آشنایی و دوستی مطلوبی از سوی مردان مجرد به زنان مطرح نمی شود.

📌 برخی از زنان از این حس که توانایی جذب هر مردی که دلشان بخواهد را دارند، لذت برده و تحت تاثیر حس تسخیر خود حتی گاهی اوقات به سراغ مردانی می روند که متاهل بوده و به دنبال یک رابطه جدید می گردند.

📌 تنهایی زن هم از جمله مواردی است که می تواند وی را به سمت رابطه با یک مرد متاهل متمایل کند.

در چنین وضعیتی آنچه که برای زن اهمیت دارد، بیرون آمدن از غار تنهایی خود است نه توجه به مجرد و یا متاهل بودن طرف مقابل.

چگونه رابطه با یک مرد متاهل را قطع کنیم؟

راه های زیادی برای قطع کردن ارتباط با یک مرد متاهل وجود دارد با این حال بهتر است قبل از بررسی این راه حل ها نگاهی در آینه به خودتان بیندازید و ببینید که آیا واقعا تصمیم دارید که به چنین رابطه ای پایان دهید و یا اینکه فقط دارید خودتان را گول می زنید و چیزی از رابطه قبلی نگذشته وارد رابطه دیگری شده اید.

فراموش نکنید که شرط اول برای قطع ارتباط با مردان متاهلی که به خاطر رابطه با شما هوایی شده و تعهدشان به زندگی مشترک را از دست داده اند این است که با خودتان صادق باشید و با تمام وجود خود را آماده اصلاح رفتاری کرده و برای بهبود زندگی تان تلاش کنید:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه تجربه ارتباط با مرد متاهل / چگونه رابطه با مرد متاهل را قطع کنیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

با وی صادقانه صحبت کنید:

قبل از انجام هر کاری یک قرار ملاقات دو نفره گذاشته و سعی کنید در آن قرار ملاقات با طرف مقابلتان صحبت کرده و صادقانه به او بگویید که بابت رفتارهایتان و کارهایی که انجام داده اید کاملا پشیمان هستید و قصد تغییر خودتان و موقعیتی را که درگیرش شده اید، دارید.

حواستان باشد که قرار نیست در این صحبت دو نفره تان بلافاصله تحت تاثیر حرف های طرف مقابلتان قرار گرفته و باز هم به رفتارهای نادرست خود ادامه دهید.

ارتباط خودتان را قطع کنید:

اگر واقعا در تصمیمی که گرفته اید مصمم هستید بلافاصله وارد عمل شوید. پیام دادن ها و پاسخ دادن به تماس های تلفنی را کنسل کنید و به هیچ عنوان اقدامی برای ادامه پیدا کردن رابطه انجام ندهید.

اگر طرف مقابلتان از شما خواست که با شما صحبت کند و به این بهانه از شما خواست تا قرار ملاقاتی را با وی ترتیب دهید، به هیچ عنوان قبول نکنید. شما قبلتر حرف هایتان را زده اید و حرف دیگری برای گفتن باقی نمی ماند.

رابطه جدید خود را مستحکم کنید:

اگر شما هم در حین ارتکاب اشتباهتان فردی متاهل بوده اید، اکنون سعی کنید وقت بیشتری برای زندگی متاهلی خود بگذارید. به همسرتان بیشتر محبت کرده و سعی کنید کمتر از وی دوری کنید. تقویت ارتباطتان با همسرتان مانع از این خواهد شد که احساساتتان را جای دیگری که صدرصد هم جای نادرست و اشتباهی است، خرج کنید.

اگر هم فردی مجرد هستید در این دوران سعی کنید با شخص جدیدی که او هم مجرد است، آشنا شده و به طور جدی برای تداوم رابطه خود با او برنامه ریزی کنید.

برنامه زندگی تان را تغییر دهید:

اگر تاکنون تحت تاثیر رابطه ای که انتخاب کرده بودید، بلاتکلیف بوده و سر از کارتان در نمی آورید، اکنون می توانید تغییر رویه دهید. برنامه جدیدی برای خود طراحی کرده و اهداف جدیدی را برای خود تعیین کنید. سعی کنید کارهایی را که از مدت ها قبل تمایل به انجامشان داشتید اما فرصتی برای اجرایی کردنشان پیدا نکردید را ادامه دهید.

هر چقدر برنامه شما برای تغییر زندگی تان فشرده تر باشد، درگیری ذهنی شما بیشتر شده و در نتیجه راحت تر می توانید به زندگی شخصی خودتان نظم و ترتیبی اساسی دهید.

تاثیر گذار باشید تا تاثیرپذیر

بهتر است به جای آنکه بار دیگر تحت تاثیر حرف های طرف مقابلتان قرار گرفته و خیلی راحت مسیر اشتباه خود را از سر بگیرید، برای تاثیر گذاشتن روی وی تلاش کنید. سعی کنید تا جای ممکن وی را قانع کنید که کارتان اشتباه است و بهتر است که در اسرع وقت اشتباهتان را جبران کرده و مسیری که انتخاب کرده اید، تغییر دهید.

قرار نیست در رابطه به عنوان یک فرد تاثیرپذیر بی اراده ای رفتار کنید که هیچ حق انتخابی برای خودتان ندارید و تنها تابع فرد طرف مقابلتان هستید. بهتر است قدرت درونی خودتان را بپذیرید و سعی کنید شبیه افراد قدرتمتد رفتار کنید.

دلایل تمایل زنان به ارتباط با یک مرد متاهل

به مشاور مراجعه کنید

قطعا که بیرون آمدن از رابطه ای که با علاقه و اختیار و انتخاب خودتان وارد آن شده اید به این راحتی امکانپذیر نیست. به خصوص اگر مدت زمانی که در این رابطه حضور داشته اید، اوقات خوش و لذت بخشی را با طرف مقابلتان داشته باشید. قطعا در چنین شرایطی شما به وضعیتی که برای مدتی در آن بوده اید خو کرده و نمی توانید به این راحتی از آن بیرون بیایید. توصیه می کنیم برای راحت تر کردن کار خود حتما به یک مشاور خیانت مراجعه کرده و از او بخواهید تا به شما برای بیرون آمدن از رابطه به بهترین شیوه ممکن کمک کند.

از تجربیات دیگران استفاده کنید:

استفاده از تجربیات دیگران می تواند در انتخاب راه و مسیر درست برای شما بسیار موثر باشد. نیازی نیست که همیشه مسیر اشتباه را تا آخر رفته و سپس سرتان به سنگ بخورد. از همین ابتدای کار می توانید با بررسی تجربیات افرادی که مشکلی مانند مشکل شما را داشته اند از ضرری که خودتان به زندگی خودتان می زنید، جلوگیری کنید.

تجربه های دیگران می تواند در این مسیر به کمک شما آمده و به بهترین سمت ممکن هدایتتان کند.

با دوستان خود مشورت کنید:

با دوستان قابل اعتماد خود که می توانید مشکلتان را برای آنها بدون هیچ رودربایستی و دروغی بیان کنید، صحبت کنید و از آنها بخواهید در این راه نظراتشان را بیان کنند. حتی اگر موضوع را به دوستان بسیار صمیمی خود گفتید از آنها بخواهید در این مدت وقت بیشتری برای شما بگذارند و به هر طریقی مانع از این شوند که بخواهید دومرتبه زیر قول و تصمیمی که گرفته اید بزنید.

گاهی اوقات رفتار سرد و جدی اطرافیان و دوستانتان می تواند تاثیر بسیار زیادی برای تغییر مسیر شما و جبران خطایی که کرده اید داشته باشد.

ورزش کنید:

در دورانی که از نظر ذهنی و فکری وضعیت شما بسیار نامطلوب و ناخوشانید به نظر می رسد کمک به سلامت جسمانی و بدنی تان می تواند پیش شرطی برای اصلاح رفتارهای اشتباه شما باشد. ورزش کنید و به هیچ عنوان تاثیر آن را برای قوی ماندن خودتان دست کم نگیرید.

ورزش کردن شما را از یک فرد نرم به فردی سرسخت و جدی تبدیل می کند که ظرفیت بالایی برای مقابله با خواسته های زندگی خودش دارد.

خودتان را دوست داشته باشید:

رابطه شما با یک مرد متاهل به معنای دست کم گرفتن خودتان است. شما این موضوع را پذیرفته اید که نمی توانید اولویت اول یک مرد در زندگی اش باشید و از این رو برای جا باز کردنتان در رابطه ای تلاش می کنید که هیچ سهمی در آن ندارید. خودتان را دوست داشته باشید و ارزش خودتان را بیشتر از این پایین نیاورید. نفر دوم بودن برای یک مرد به معنای آن است که شما چندان هم برای او موضوع جدی نبوده و اصلا با ارزش محسوب نمی شوید.

سخنی از مشاوران آویژه

به عنوان یک زن بهتر است که هیچ وقت در حق هم جنس خود بدی و خیانت نکنید. همواره در بدو رابطه آشنایی با یک مرد متاهل به این موضوع فکر کنید که شما برای ورود به زندگی زنی اقدام می کنید که همجنس خودتان بوده است و در صورت فهمیدن این موضوع ضربات بسیار سنگینی را در زندگی اش متحمل می شود. بهتر است پایتان را در مسیر و جای درستی بگذارید. مسیری که در نهایت به خوشبخت شدن شما به قیمت بدبختی افراد دیگر ختم نشود و به هیچ عنوان اعتبار و ارزشتان را زیر سوال نبرد. پیشنهاد مشاوران مرکز مشاوره خاواده آویژه به شما این است که حتما برای مراقبت از خود در چنین شرایطی به یک مشاور مراجعه کنید.

براي مشاوره در زمينه تجربه ارتباط با مرد متاهل / چگونه رابطه با مرد متاهل را قطع کنیم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉