کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

10 نکته بسیار مهم در ازدواج دوم

چگونه احتمال شکست در ازدواج دوم را کاهش دهیم؟
5/5 - (1 امتیاز)

همه چیز درباره ازدواج مجدد

ازدواج مجدد و ورود به یک رابطه کاملا جدید، پس از طلاق یا فوت همسر، میتواند یک فصل جدید، مهیج و حتی ترسناک از زندگی شما باشد. این یک تصمیم بزرگ است که نیاز به تفکر و بررسی زیادی دارد. حالا دیگر شما با داشتن تجربه و درک زندگی مشترک، آن شور و اشتیاق قبلی را ندارید که البته هیچ اشکالی ندارد. در واقع تجربه های شما، این بار یک مزیت به حساب میاید. زیرا شما میدانید که چه نوع رابطه ای برای شما مفید است و چه رابطه ای شما را آزار میدهد. همچنین شما درک واضح تری از مرزها و سطح استقلال خود دارید. بدین ترتیب احتمال خطا و اشتباه پایین تر است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 10 نکته بسیار مهم در ازدواج دوم با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چگونه احتمال شکست در ازدواج دوم را کاهش دهیم؟

معمولا افرادی که یک ازدواج ناموفق داشته اند، برای ازدواج دوم و ورود دوباره به زندگی مشترک، شک دارند یا از مشکلات ازدواج مجدد میترسند. زیرا همیشه یکسری مباحث چالش برانگیز درباره ازدواج مجدد وجود دارد که باید به درستی حل و فصل شوند. از جمله اهمیت ازدواج بعد از جدایی یا فوت همسر، یا ازدواج مجدد با داشتن فرزند و…. لذا در اینجا به بررسی تمام نکات مهم درباره ازدواج مجدد میپردازیم که میتواند به شما در تصمیم گیری درست کمک کند.

1. شما برای ازدواج دوم به یک دوره انتظار نیاز دارید

یکی از نکات بسیار مهم که ارتباط مستقیمی با موفقیت در ازدواج دوم دارد، این است که هرگز برای ازدواج عجله نکنید. این مورد مخصوصا درباره افرادی که طلاق گرفته اند اهمیت دارد. شما برای گذر از احساسات ناخوشایند مربوط به طلاقتان، به وقت نیاز دارید. اگر همچنان طلاق یا مرگ همسرتان را نپذیرفته اید و آسیب دیده و ناراحت هستید، اصلا زمان مناسبی برای ازدواج نیست. زیرا شما به شیوه منفی با ازدواج قبلی خود درگیر هستید. اگر میپرسید که چه مدت باید صبر کنم؟ باید بگویم این زمان برای هر فردی متفاوت است و به شرایط بستگی دارد. به طور کلی توصیه میکنیم که تا زمانیکه از نظر روانی و فکری به آرامش نرسیده اید به ازدواج فکر نکنید. هرگز به خاطر این 9 دلیل ازدواج نکنید! برای خواندن مقاله 4 دلیل ازدواج کلیک کنید.

2. قبل از ازدواج دوم با یک وکیل مشورت کنید

گاهی برخی محدودیت های قانونی بالقوه وجود دارد که شما قبل از ازدواج مجدد باید از آنها آگاه باشید. وكیل شما می تواند به شما در شناسایی آنها كمك كند. چون برخی از طلاق ها احکامی دارند که بر ازدواج مجدد تأثیر میگذارد، بنابراین باید این موارد را از جنبه قانونی بررسی کنید. مواردی که در ازدواج دوم شما تأثیرگذار است شامل نفقه، نفقه فرزند، حضانت و مقررات ارث است که میتواند در نحوه توزیع دارایی شما به وراث تأثیرگذار باشد. سعی کنید قبل از ایجاد یک رابطه جدی، این موارد را حل و فصل کنید.

قبل از ازدواج دوم با یک وکیل مشورت کنید
کدام مسائل را قبل از ازدواج مطرح کنیم؟

3. مشاوره های ازدواج را امتحان کنید

اگر در مورد نرخ طلاق در ازدواج های دوم کنجکاو هستید، باید بگویم تقریباً 15 درصد از ازدواج های دوم در طی سه سال و 25 درصد از آنها در پنج سال به پایان رسیده است. که دلایل مختلفی هم داشته است. این آمار نشان میدهد که ازدواج مجدد پس از طلاق به تلاش و دقت بیشتری نیاز دارد. یکی از بهترین راه ها برای اجتناب از طلاق و جدایی برای بار دوم، استفاده از مشاوره های قبل از ازدواج است. در این مشاوره ها شما میتوانید درمورد آنچه در عدم موفقیت ازدواج اولتان نقش داشته صحبت کنید. برای جلوگیری از طلاق برای بار دوم، فرآیند ارزیابی مجدد، دور شدن از احساساتی مثل عصبانیت، سرزنش، نا امیدی و خودخواهی لازم است. که مشاوره قبل از ازدواج زمینه را برایتان فراهم میکند.

نکات و دانستنی های مهم قبل از “ازدواج”
نکات مهم برای دختران هنگام ازدواج

4. در مورد مسائل مالی صحبت کنید

گاهی زوجین در اولین ازدواج خود، از مسائل مالی چشم پوشی میکنند یا برعکس مسائل مالی را در اولویت همه چیز قرار میدهند. اما اکنون که شما طلاق را تجربه کرده اید، باید از اهمیت مسائل مالی زندگی باخبر باشید و باید قادر به برقراری تعادل باشید. این بار، از گفتگو درباره پول با نامزد خود نترسید و به آنها بگویید که اهمیت توافق دو جانبه در مورد امور مالی را آموخته اید. در واقع زوج هایی که درباره امور مالی به توافق میرسند، نیمی از مشکلات را پشت سر گذاشته اند. اگر کسی از ارائه برنامه های محکم و شفاف بودن با شما در مورد امور مالی ناراحت است، این را به عنوان یک هشدار بدانید.

5. به دنبال ثبات در زندگی خود باشید

برخی از عوامل و سبک های زندگی میتوانند منجر به طلاق شوند. معمولا برای افرادی که دچار بی ثباتی در برنامه یا عوامل استرس زای اضافی هستند، امکان طلاق افزایش میابد. هنرمندان، افرادی که رفت و آمد طولانی دارند، زوج های با سن و سال کم و… همگی بیشتر از حد متوسط ​​در معرض خطر طلاق هستند. برعکس، افرادی که در زندگیشان به ثبات رسیده اند، کمتر در معرض طلاق هستند. بنابراین، قبل از هر چیزی این سوال مهم را از خودتان بپرسید که آیا سبک زندگی شما میتواند منجر به شکست در ازدواج دوم شود یا خیر؟ اگر برنامه و سبک زندگی آشفته ای دارید که شامل مسافرت زیاد و رفت و آمد طولانی است، اطمینان حاصل کنید که همسر جدید شما می تواند این فشارها را تحمل کند. برای خواندن مقاله با چه کسانی نباید ازدواج کرد؟ کلیک کنید.

6. برای موفقیت در ازدواج دوم، به دنبال وجه اشتراک باشید

طبیعی است که شما هرگز کسی را پیدا نمیکنید که تصویر آینه ای شما باشد که البته بسیاری از ما این را از شریک زندگی خود نمیخواهیم. اما شاید در ازدواج اول خود، در مورد برخی از موضوعات بزرگ که در نهایت منجر به عدم موفقیت در ازدواج شما شد، بی توجه بودید. لذا الان وقت آن شده که به دنبال فردی باشید که در مورد چیزهای اصلی اشتراکات بیشتری با شما داشته باشد. مانند اینکه چطور میخواهید وقت خود را سپری کنید، خانه ایده آل شما چگونه است و اهداف مالی شما چیست. این اشتراکات میتواند در شادی و دوام زندگی مشترک نقش بسیار مهمی داشته باشد.

نکات مهم پیش از ازدواج
نکات مهم قبل از ازدواج چیست ؟

7. انتظارات خود را بازبینی کنید

از جمله نکات مهم در ازدواج دوم این است که انتظارات خود را بررسی کنید و واقع بینانه به همه چیز نگاه کنید. شما باید بپذیرید هیچکس کامل نیست. در واقع هیچکس نمیتواند توقعات شما را تمام و کمال برآورده کند. البته این به این معنا نیست که در انتخابتان سهل گیرانه برخورد کنید. بلکه باید با یک دید واقع گرایانه به ازدواج و همسر آینده نگاه کنید. با این دختران ازدواج نکنید! مقاله زنان خطرناک برای ازدواج را حتما مطالعه کنید.

توصیه های قبل از ازدواج
نکات زناشویی قبل از ازدواج

8. گذشته همسرتان را بپذیرید

اگر همسر آینده تان هم مانند شما، قبلا ازدواج کرده است، سعی کنید با این موضوع کنار بیایید. زیرا هیچکس نه میتواند و نه باید، گذشته خود را پاک کند. ممکن است شما دوست داشته باشید تنها مرد یا زن زندگی همسرتان باشید. اما حالا که اینطور نیست، واقع بین باشید و بدانید که گذشته شریک زندگیتان بخشی از آن چیزی است که او را ساخته است. او در گذشته کسی را دوست داشته، ازدواج کرده و حتی ممکن است فرزندانی هم داشته باشد. اینها مسائل مهمی هستند اما نباید تاثیر منفی روی زندگیتان داشته باشد. هر دو نفر باید سعی کنید که خاطرات خوب را برای خودتان نگه دارید و از اتفاقات بد درس بگیرید. 13 مردی که نباید با آنها وارد رابطه شوید!! مقاله با چه مردهایی نباید ازدواج کرد؟ زا لطفا بخوانید.

9. با اختلاف نظر های زن و شوهری راحت تر برخورد کنید

بحث و درگیری بین زن و شوهر چیزی نیست که بتوان از آن اجتناب کرد و در همه ازدواجها از جمله ازدواج دوم وجود دارد. این اختلافات گاهی نشاندهنده رشد روز افزون روابط است. با کنجکاوی از تفاوت نظرها استقبال کنید و سریعا حالت تدافعی به خود نگیرید. زیرا در این اختلافات کوچک است که میتوانید اطلاعات زیادی از یکدیگر کسب کنید.

10. آگاهی از آنچه برای ایجاد یک خانواده لازم است

شاید بتوان سخت ترین بخش ازدواج های دوم را ادغام دو خانواده در یک خانواده دانست. زیرا در حدود 65 درصد از ازدواج های دوم فرزندان هم حضور دارند. بدین ترتیب کار شما سخت تر میشود. چون نه تنها به حفظ و نگهداری از ازدواجتان متعهد میشوید. بلکه باید بچه ها را هم شاد و سلامت و ایمن نگه دارید. عدم آگاهی از آنچه خانواده ها را به هم پیوند میدهد، همراه با نارضایتی فرزندان، میتواند ازدواج شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

اعضای چنین خانواده هایی برای پذیرش شرایط و رسیدن به تعادل، به زمان نیاز دارند. این زمان معمولا بین دو تا پنج سال طول میکشد. واقعیت غم انگیز این است که قاتلان اصلی ازدواج مجدد پس از فوت همسر یا طلاق، مشکلات ناشی از فرزندان و اختلاط دو خانواده است. پس به اعضای خانواده فرصت دهید تا خودشان را با شرایط جدید وفق دهند. برای خواندن مقاله خصوصیات یک مرد ایده آل از نظر زنان کلیک کنید.

علت عمده شکست در ازدواج های مجدد

همانطور که گفتیم علت عمده شکست در ازدواج های مجدد؛ بچه ها هستند. به همین دلیل به افرادی که، با وجود بچه میخواهند ازدواج کنند توصیه میکنیم، در ازدواج خود نکات زیر را در نظر داشته باشید:

1. روابط خود را با بچه ها درمیان بگذارید

روابط جدید همیشه هیجان انگیز است. شما نسبت به شریک جدید خود احساس امیدواری میکنید و حتی ممکن است فکر کنید که آینده از آن شماست. این احساسات منطقی است، اما به یاد داشته باشید که بچه های شما نسبت به آنچه باعث میشود شما خیلی احساس خوشبختی کنید، کاملاً حساس هستند. این حساسیت ها مخصوصا در ازدواج مجدد بعد از فوت همسر شدت میگیرد. پس اگر تمایل به پیشرفت رو به جلو دارید سرعت رابطه را کم کنید و با احتیاط پیش بروید.

حواستان باشد وقتی مطمئن شدید که قصد ازدواج دارید، بچه های خود را به همسر جدید خود معرفی کنید. پس از ملاقات به آنها فرصت دهید تا قبل از تصمیم واقعی درباره ازدواج، یکدیگر را بشناسند و با یکدیگر پیوند برقرار کنند. این کار نه فقط برای بچه های شما مفید است و توجه شما را نشان میدهد. بلکه به شما و شریک زندگیتان این فرصت را میدهد که تصمیم بگیرید آیا این همان چیزی است که هر دو واقعاً میخواهید. برای خواندن مقاله خصوصیات یک زن ایده آل برای ازدواج کلیک کنید.

2. قوانین زندگی مشترک و شیوه تربیت فرزندان را مشخص کنید

یکی از نکات مهم درباره ازدواج مجدد با داشتن فرزند این است که با همسرتان درباره شیوه تربیتی فرزندان به توافق برسید. نحوه کنترل تفاوت های موجود در سبک های فرزند پروری یا تعارضاتی که ممکن است برای شما ایجاد شود را مشخص کنید. در مورد اینکه زندگی در خانواده شما پس از ازدواج چگونه خواهد بود، صحبت کنید و بچه ها را هم در این بحث ها شرکت دهید. حتی کارهای روزمره، قوانین خانه و سیاست های نظم و انضباط شما همه باید قبل از ازدواج مورد بحث قرار بگیرند. در مورد امور مالی هم همینطور؛ زیرا همانطور که قبلا گفتیم، مسائل مالی و هزینه ها میتوند آغازی برای نزاع باشد که معمولا حضور فرزندان این مشکل را تشدید میکند.

3. در حضور بچه ها از والدینشان بدگویی نکنید

اگر همسر شما از ازدواج قبلیش، فرزند یا فرزندانی دارد، هرگز از والدینشان بدگویی نکنید. زیرا شنیدن این حرفها برای آنها ناراحت کننده است و میتواند به طور ناعادلانه در احساسات آنها در مورد والدین دیگرشان تأثیر بگذارد. از طرف دیگر، این موضوع میتواند بچه ها را نسبت به شما بدبین کند. پس مهم نیست چه احساسی نسبت به همسرتان یا ازدواج قبلیش دارید، شما باید در مقابل بچه هایتان خونسردی خود را حفظ کنید.

با در نظر گرفتن این نکات ساده از بروز بسیاری مشکلات، جلوگیری میکنید. همچنین میتوانید بر چالش های اجتناب ناپذیر ازدواج مجدد پس از طلاق فایق آیید. در آخر پیشنهاد میکنیم مقاله دوراهی ازدواج از راه! را از دست ندهید.

سوالات متداول

برای ازدواج مجدد پس از طلاق چقدر صبر کنیم؟

شما برای گذر از احساسات ناخوشایند مربوط به طلاقتان، به وقت نیاز دارید. اگر همچنان طلاق یا مرگ همسرتان را نپذیرفته اید و آسیب دیده و ناراحت هستید، اصلا زمان مناسبی برای ازدواج نیست.

آیا سبک زندگی در موفقیت ازدواج های دوم تاثیر دارد؟

بله، معمولا برای افرادی که دچار بی ثباتی در برنامه یا عوامل استرس زای اضافی هستند، امکان طلاق افزایش میابد. هنرمندان، زوج های با سن کم و… همگی بیشتر از حد متوسط ​​در معرض خطر طلاق هستند. برعکس، افرادی که در زندگیشان به ثبات رسیده اند، کمتر در معرض طلاق هستند.

در ازدواج های دوم چگونه با اختلافات زناشویی برخورد کنیم؟

به یاد داشته باشید که این اختلافات گاهی نشاندهنده رشد روز افزون روابط است. با کنجکاوی از تفاوت نظرها استقبال کنید و سریعا حالت تدافعی به خود نگیرید. زیرا در این اختلافات کوچک است که میتوانید اطلاعات زیادی از یکدیگر کسب کنید.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه 10 نکته بسیار مهم در ازدواج دوم

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉