کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اهمیت سن در ازدواج موفق

اهمیت سن در ازدواج,«دلایل اهمیت سن در ازدواج,

اهمیت سن در ازدواج را می توان از جمله مهمترین مواردی دانست که هم در قبل از ازدواج و هم در آینده زندگی زناشویی تاثیر گذار است . باید در نظر داشت که اهمیت سن در ازدواج نباید به خاطر دیگر مسائل فراموش شود و یا در اولویت ها قرار نگیرد . بهتر است بدانیم که تناسب سن در ازدواج تنها مربوط به جذب نمی شود و در بعد روانی زندگی زوجین نیز تاثیر گذار خواهد بود . زوجی که قصد ازدواج دارند باید از تاثیرات شرایط سنی در آینده زندگی زناشویی آگاه باشند . تا در سال های آینده غافلگیر نشوند . از جمله معیارهای ازدواج در نزد دو نفر قطعاً باید شرایط سنی قرار داشته باشد .

این امر مستلزم آن است که دو طرف در مرحله اول اشراف کامل نسبت به شخصیت خود داشته باشند . بعد از این اشراف است که دو طرف میتوانند خواسته های خود را طبقه بندی کرده و به طرف مقابل انتقال بدهند.

دلایل اهمیت سن در ازدواج

دلایل اهمیت سن در ازدواج را میتوان به دسته های متعددی تقسیم کرد . اهمیت سن در ازدواج را می‌توان به تأثیر آن در درک متقابل زوجین نسبت داد . زوجین باید مراقب این موضوع باشند که اختلاف سن موجب ایجاد دو فضای متفاوت در زندگی و نحوه درک آنها نشود . در بین  افراد مختلف این موضوع نظرات متفاوتی وجود دارد که فاصله سن تا چه اندازه می‌تواند در زندگی زناشویی موثر باشد . بعضی از افراد به فاصله سنی کم و مثلاً اختلاف سنی یک تا سه سال اعتقاد دارند . برخی دیگر برای مثال اعتقاد دارند که مرد باید با فاصله سنی ۵ تا ۱۰ سال با همسر خود ازدواج کند . زوجینی هم هستند که اعتقاد دارند باید دو طرف هم سن باشند . اما بهترین تصمیم را درباره هر زوج میتوان با کمک یک مشاوره خانواده و روانشناسی در کار خودش متخصص باشد گرفت .


بیشتر بخوانید: دغدغه های ازدواج جوانان چیست ؟


اهمیت سن در ازدواج موفق,اهمیت سن در ازدواج جوانان,

اهمیت سن در ازدواج موفق

اهمیت سن در ازدواج موفق بسیار زیاد است و از مواردی است که به هیچ وجه نباید از کنار آن ساده گذشت . همیشه باید در هنگام انتخاب فرد مورد نظر در زمینه ازدواج به یاد داشته باشیم که اگر پختگی و درک مناسب از مسائل را از طرف مقابل انتظار داشته باشیم باید به سن او توجه کنیم . و از ملاک های حیاتی انتخاب ما باشد . از دیگر مسائل و دلایل اهمیت سن در ازدواج می توان به تاثیرات دوره رشدی که دو طرف در آن رشد و نمو پیدا کرده ‌اند اشاره کرد . اگر دو نفر در دوره های متفاوتی رشد کرده باشند امکان اختلاف آنها بر سر موضوعات مختلف بالا میرود . این اختلاف ها ناشی از درک متفاوت از دنیای پیرامون است . زوجین باید مسائل مربوط به تفاوت در دوره های رشدی را بسیار جدی بگیرند و در مورد آنها مطالعه داشته باشند .


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج موفق چیست؟


اهمیت سن ازدواج در جوانان

اهمیت سن در ازدواج جوانان نکته ای نیست که بخواهیم به سرعت و بی تفاوت از آن گذر کنیم . جوانان باید دقت کنند که اگر به دلیل انتخاب احساسی مطلق ، اقدام به ازدواج نمایند . در مواردی که اختلاف سنی فاحش را دارا هستند ، امکان اینکه ازدواجشان به ناکامی بیانجامد بسیار بالاست . ممکن است خدماتی مانند آسیب های روحی و روانی یا جسمی و جنسی در انتظار دو طرف ازدواج باشد . از سوی دیگر اگر افراد اهمیت سن در ازدواج جوانان را در نظر بگیرند . و با مهم تلقی کردن آن  در کنار دیگر معیارهای ازدواج ، می توانند زندگی زناشویی و مشترک شاداب و پرنشاط و انگیزه سازی را برای خود بسازند .

اهمیت سن در ازدواج قطعاً موردی است که در صورت مراجعه به مشاور ازدواج به آن پرداخته میشود . اگر زوجین  همراه با مشاوره خانواده و روانشناسی که به آن مراجعه کرده اند صادقانه و متعهدانه پیش بروند قطعا نتایج مطلوبی خواهند گرفت .


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج موفق چیست؟


اهمیت سن در ازدواج دختر و پسر

اهمیت سن در ازدواج دختر و پسر زمانی معلوم و واضح تر میشود که به مشکلاتی که ناشی از انتخاب همسر به لحاظ سنی بروز می کند نگاهی بیندازیم . از جمله آسیبهای در نظر نگرفتن اهمیت سن در ازدواج موفق این است که مثلا خانمی که ده سال یا بیشتر از آقا کوچکتر است دلیل درخواست جدایی خود را این عنوان میکند . که او شور و حال و طراوتی که از همسرش انتظار داشته را در زندگی زناشویی خود کم دیده است .

این طرح مسئله از سمت خانوم در صورتی است که آقا روند زندگی خود را طی می کند و در شرایط استاندارد خود رفتار می کند . اما خانوم انتظار دارد که آقا فعالیتها یا رفتارهایی را بروز دهد که ده سال از سن تقویمی او کمتر است . این دست از موارد میتواند طراوت و شادابی را از رابطه زناشویی بگیرد و باعث به وجود آمدن یک زندگی مشترک منفعل و بدون هیجان مثبت باشد .


بیشتر بخوانید: مهم ترین شاخص های ازدواج موفق چیست؟


عوارض ناشی از ازدواج با اختلاف سن نامتناسب برای زنان

از عوارض ازدواج زودرس و یا با اختلاف سنی بالا برای خانم هایی که به این صورت ازدواج کرده اند می توان به اختلاف نظر در سلیقه‌ های جنسی اشاره کرد . برای مثال یک خانوم در سن سی سالگی است و احتیاج به معاشقه و محبت قبل از رابطه جنسی را بسیار حس میکند . و اینکه یک رابطه جنسی با تنوع متفاوت و مدت زمان طولانی را برای ارضای جنسی و روحی طلب می کند . اما آقا به دلیل اختلاف سن کمتر می تواند این مسئله را درک کند و یا اینکه کلا نمی‌تواند خود را به جای همسرش بگذارد و نیازی به این نوع رابطه ها نمیبیند . در این مورد تقریبا هیچ کدام از دو طرف مقصر نیستند .

این موضوع ریشه در عدم اهمیت سن در ازدواج دختر و پسر از سوی طرفین دارد . این مسئله بسیار مهم و حیاتی ، چیزی نیست که ما بخواهیم قبل از ازدواج به راحتی از آن بگذریم .

دلایل اهمیت سن در ازدواج,اهمیت سن در ازدواج موفق,

عوارض ناشی از ازدواج با اختلاف سن نامتناسب برای مردان

اگر اهمیت سن در ازدواج موفق نادیده گرفته شود در آینده و زندگی مرد نیز قطعا به اندازه زن تأثیرگذار خواهد بود . فرض کنیم که آقا در سن ۴۵ سالگی و خانوم در سن ۳۵ سالگی قرار دارند . آقا که از کار و فعالیت های خود در طول روز خسته است و به سکوت و استراحت احتیاج دارد به خانه می‌آید و انتظار چنین درکی را از همسرش دارد . اما همسر او که در افکار و ذهن خودش شوهرش را موظف به گوش دادن حرف های خود میداند از بی تفاوتی و سکوت مرد عصبانی میشود . چون حتی به شرایط سنی مرد و و آن فضا نزدیک هم نیست .

اهمیت سن در ازدواج و دلایل این اهمیت به قدری گسترده است که باید زمان زیادی از طرف زوجین برای پرداختن به این مسئله اختصاص پیدا کند . در بعضی از خرده فرهنگ ها افراد زیاد این مسئله را جدی نمیگیرند که متاسفانه به خاطر همین غفلت با  عواقب و آسیب‌های آن روبرو میشوند .


بیشتر بخوانید: فواید ازدواج در سن پایین ،گذری به دیدگاه ها


از فواید ازدواج با تناسب سن

از فواید ازدواج متناسب در مسئله سن می توانیم به رابطه عاطفی قوی به دلیل درک متقابل که ناشی از اختلاف سنی مناسب است اشاره کنیم . این نکته مفید به این دلیل وجود خواهد داشت که اکثراً تفکر مرد و زنی که در دوره یکسان رشدی ازدواج میکنند شبیه هم است . از دیگر دلایل اهمیت سن در ازدواج جوانان می توان به داشتن حرف های مشترک زیادی که دو نفر در سنین نزدیک به هم و اصطلاحاً بزرگ شده در یک نسل میتوانند داشته باشند اشاره کرد . اهمیت سن در ازدواج دختر و پسر به آینده و فرزندآوری و فرزندپروری و در بعد  بزرگتر به جامعه‌ای پویا و سرزنده و یا جامعه‌ای با شرایط برعکس نیز مرتبط است . مراجعه به مشاور خانواده و روانشناسی در نحوه انتخاب قبل از ازدواج در این مورد قطعا موثر است .

اهمیت سن یکی از مواردی است که در ازدواج بسیار اهمیت دارد . برای اینکه بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید باید به مشاوره ازدواج بپردازید . مشاور در این زمینه میتواند بهترین راهنما باشد . تا شما عزیزان برای زندگی و آینده خود بهترین تصمیم را بگیرید .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: ?What is the best age difference for a successful marriage

براي مشاوره در زمينه اهمیت سن در ازدواج موفق

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1399/6/29

یکشنبه

1399/6/30

دوشنبه

1399/6/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید