کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

با بهترین روشهای خوشحال کردن همسر آشنا شوید

راه های خوشحال کردن همسر

خوشحال کردن همسر در ردیف کارهای خوب و پسندیده میباشد. خوشحال کردن همسر در زندگی زناشویی بر زیبایی زندگی میافزاید و باعث میشود دوام زندگی دو چندان شود. بهتر است افراد قبل از تشکیل خانواده با مراجعه به مشاوره ازدواج مهارت های لازم را جهت شروع زندگی فرا بگیرند. زندگی زناشویی پر از فراز و نشیب است، اگر در این مسیر زن و شوهر با هم همراه نباشند و پشت و پناه همدیگر قرار نگیرند، معلوم نیست چه مشکلاتی در ادامه بوجود میاید. فرقی ندارد چه مرد یا زن، باید در مراحل زندگی قدردان زحمات همسر خود باشد.

چه هدفی بالاتر از این که با انجام کارهایی که موجب راحتی و خوشحالی طرف مقابل میشود، بتوان خوشحالی همسر را به دنبال داشته باشد. خوشحال کردن همسر چه از نظر عرف و چه از نظر علم و شرع عملی پسندیده است و باعث مستحکم شدن پایه های زندگی میشود. پس در این مورد دو طرف نقش موثری دارند.


بیشتر بخوانید: آیا همکاری مرد در کارهای خانه لازم نیست؟


راه های خوشحال کردن همسر

راه های خوشحال کردن همسر سخت نیست. بینهایت راه برای خوشحال کردن همسر در زندگی وجود دارد. فهمیدن راه های خوشحال کردن همسر خیلی مهم است و به نوعی به انسان شناسی برمیگردد. بهتر است زوجین قبل از امتحان کردن این روش ها با بهره گرفتن از مشاوره زناشویی و زندگی مشترک مهارت های لازم را برای انجام این روش ها را کسب کنند. اگر همسرتان به جزئیات خیلی توجه دارد، شما هم با پرداختن به جزئیات و به نحو احسن انجام دادن آنها موجبات خوشحالی همسر خود را فراهم کنید.

شاید ساده به نظر برسد ولی بیان کردن زیبایی همسرتان در مقابلش میتواند یکی از آسان ترین راه های خوشحال کردن او باشد. هر از چند گاهی برای یکدیگر نامه بنویسید و در نامه از یکدیگر تعریف کنید و جملات محبت آمیز برای هم بنویسید. سعی شود در مناسبت ها به عناوین مختلف به همسرتان هدیه بدهید حتی اگر آن هدیه یک شاخه گل باشد.


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره خانواده آنلاین آویژه


نکات مهم در خوشحال کردن همسر

نکات مهم در خوشحال کردن همسر وجود دارد که باید حتما مورد توجه قرار بگیرد. از نظر مشاوره خانواده خوشحال کردن همسر باید به یک عادت خوب و پایدار تبدیل شود. این خیلی خوب است که در هر لحظه زن و شوهر به فکر خوشحال کردن طرف مقابل هستند. حفظ حریم خصوصی زوجین از نکات مهم در خوشحال کردن همسر است که باید رعایت شود. هیچگاه نباید در حضور افراد دیگر با بیان نکات خصوصی باعث خوشحالی همسر خود شوید، چرا که با این عمل به جای خوشحالی همسر ممکن است مشکلات دیگری بوجود آید که همین مشکلات در ناراحتی زوجین از همدیگر نقش داشته باشد.

نکته مهم این است اگر با کاری یاعملی موجب خوشحالی همسرتان شدید، این عمل را بدون چشم داشت و منت انجام دهید تا این کار شما دارای اثر شود. پس رعایت این نکات در خوشحال کردن همسر میتواند به ادامه دار بودن این کارها کمک کند و حس رضایت را در بین زن وشوهر ایجاد کند.


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره رایگان خانواده


نکات مهم در خوشحال کردن همسر

خوشحال کردن همسر از نظر اسلام

خوشحال کردن همسر از نظر اسلام به معنی جهاد در راه خداوند است. وقتی یک پیوند آسمانی به نام ازدواج ثبت میشود دیگر آن مرد و زن، انسان های چند روز قبل نیستند. خوشحال کردن همسر از نظر اسلام به تمام کارهایی که همسر برای طرف مقابل انجام دهد تا رضایت او را جلب کند گفته میشود. در اسلام دایره این خوشحال کردن همسر خیلی گسترده است به طوریکه انسان با کوچکترین عمل میتواند موجبات خوشحال شدن همسر را فراهم کند.

در اسلام از سازگاز بودن زوجین با هم، به عنوان اصلی ترین راه خوشحال کردن همسر، زبان به میان آمده است. چرا که با سازگاری خیلی از مشکلات قابل حل شدن است. از نظر اسلام، بعد از سازگاری زن وشوهر باهم، احترام گذاشتن زوجین به هم موجب خوشحالی طرف مقابل میشود. اسلام عزیز از این دو عامل به عنوان مهمترین عوامل خوشحال کردن همسر یاد میکند و این دو را پایه های اصلی زندگی برمیشمرد.


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره آنلاین خانواده


ثواب خوشحال کردن همسر

ثواب خوشحال کردن همسر در دین اسلام زیاد است. پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله میفرماید: همسری که طرف مقابل خود را خوشحال کند، خداوند در قیامت او را خوشحال میکند. در اسلام عنوان میشود که هرچه محبت به همسر زیاد باشد به همان قدر بر دین انسان افزوده میشود. را های تقرب به خداوند زیاد است ولی زوجین با راه ساده ایی به نام خوشحال کردن همدیگر به درجات بالا که همون قرب پروردگار است میرسند.

در همین راستا حضرت محمد صلی الله علیه و آله میفرمایند: هر مردی زحمت بکشد و بر همسر خود انفاق کند خداند متعال در عوض هر درهم، هفتصد برابر به او مرحمت میفرماید. در حدیثی دیگر از امام صادق علیه السلام است که میفرماید: حق زن بر مرد،غذا دادن، لباس پوشاندن، با او خوشرفتاری کردن است اگر مردی چنین رفتاری را انجام داد، وظیفه شرعی خود را در ازای حقوق همسرش انجام داده است.


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره خانواده آنلاین


خوشحال کردن همسر از نظر اسلام

اشتباهات در خوشحال کردن همسر

اشتباهات در خوشحال کردن همسر موجب ایجاد تنش در روابط زوجین میشود. این اشتباهات به معنی از دست رفتن حس اعتماد در میان زن و شوهر میشود. اشتباهات در خوشحال کردن همسر فقط مربوط به داخل خانه نمیشود، بلکه ممکن است در خارج از محیط خانه هم بر اثر اشتباه و یا عدم انتخاب درست در روش خوشحال کردن همسر، به رابطه زناشویی ضربه وارد شود. یکی از اشتباهات در خوشحال کردن همسر عدم توجه کافی به تمام نیاز های همسر است.

برخی از همسران اعلام میکنند من فقط از لحاظ عملی همسرم را خوشحال میکنم ولی از نظر کلامی وقلبی این کار را انجام نمیدهم. ایجاد تعادل بین محبت عملی و کلامی میتواند نقش مهمی در خوشحال کردن همسر داشته باشد. زوجین در این رابطه باید کمک حال یکدیگر باشند و اگر از مطلبی رضایت نداشتند در کمال آرامش آن را با همسر خود در زمان مناسب در میان بگذارند.


بیشتر بخوانید: بهترین سایت روانشناسی خانواده


آسان ترین روش برای خوشحال کردن همسر

طبق تحقیقات، خانم ها به جزئیات خیلی توجه دارند. آنها بر طبق حس کنجکاوی به دنبال جزئیات میگردند. بنابراین هر تغییر کوچک و جزئی میتواند برای آنها مهم باشد. برای یک خانم خیلی مهم است که همسرش به تغییرات جزئی که در خانه اتفاق میافتد توجه داشته باشد. اگر مرد متوجه این تغییرات بشود و با احساس و رضایت، از عملکرد همسر خود تقدیر کند ولو با یک دستت درد نکنه ساده، این عمل در روحیه زن تاثیر دارد و میتواند به محکم تر شدن رابطه زوجین کمک بسزایی کند. مورد دیگر این است هیچگاه در حضور همسر خود از کسی به صورت غیر عادی تعریف یا تقدیر نکنید این کار باعث ایجاد حس نارضایتی در زوجین میشود.


بیشتر بخوانید: سایت مشاوره خانواده و ازدواج


خوشحال کردن همسر به سادگی

برخی زوجین احساس میکنند برای خوشحال کردن طرف مقابل باید کارهای بزرگ انجام بدهند تا بتوانند او را راضی و شاد کنند. با خیلی از راههای ساده و پیش پا افتاده میتوان باعث خوشحالی همسر شد. در محل کار تلفن همراه خود را بردارید و یه پیامک محبت آمیز با مضامین تشکر و اظهار محبت به همسر خودتان ارسال کنید. شب به خانه برمیگردید با روی خوش و لبخند وارد منزل شوید. با هم قدم زدن را در شهر تجربه کنید. به بازار بروید قرار نیست حتما خریدی انجام دهید، همین با هم زمان را سپری کردن و درباره موضوعات مختلف نظر دادن میتواند حس خوبی به همراه داشته باشد.


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره آنلاین


اشتباهات در خوشحال کردن همسر

اشتباه مرد در خوشحال کردن همسر

برخی از آقایان تماما وظایف خودشان را فقط در کسب در آمد میبینند. غافل از آن که کسب در آمد تنها یکی از وظایف و مسئولیت های آنهاست. طبق تحقیقات علمی ثابت شده است نقش مرد در مستحکم شدن پیوند زناشویی، بسیار با اهمیت است. مرد میتواند با مدیدریت خوب خود زمینه رضایت خانواده را فراهم کند. انجام کارهای منزل، کمک کردن به مادر در نگهداری از فرزندان، انجام خرید های مربوط به خانه، مرتب نگاه داشتن منزل میتوان از جمله کارهایی باشد که مرد میتواند با انجام دادن آنها موجب خوشحالی همسر خود شود. هیچ کسی نمیخواهد، همسرش بی نظم و بد اخلاق باشد.


بیشتر بخوانید: با فحاشی همسر خود چه کنیم ؟


سوالات متداول

خوشحال کردن همسر باید با چه هدفی باشد؟

خوشحال کردن همسر چه از نظر عرف و چه از نظر علم و شرع عملی پسندیده است و باعث مستحکم شدن پایه های زندگی میشود. پس در این مورد دو طرف نقش موثری دارند.

اسلام در مورد خوشحال کردن همسر چه نظری دارد؟

در اسلام از سازگاز بودن زوجین با هم، به عنوان اصلی ترین راه خوشحال کردن همسر، زبان به میان آمده است. چرا که با سازگاری خیلی از مشکلات قابل حل شدن است.

آسان ترین راه برای خوشحال کردن زن چیست؟

برای یک خانم خیلی مهم است که همسرش به تغییرات جزئی که در خانه اتفاق میافتد توجه داشته باشد. اگر مرد متوجه این تغییرات بشود و با احساس با رضایت، از عملکرد همسر خود تقدیر کند ولو با یک دستت درد نکنه ساده.

دمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How to Make Your Spouse Happy: 15 Steps (with Pictures …

 

برای مشاوره در زمینه با بهترین روشهای خوشحال کردن همسر آشنا شوید

از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید!