کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

جملات و رفتارهایی که زنان را ناراحت می کند!

چه چیزی زنان را عصبانی میکند
2.6/5 - (26 امتیاز)

زن ها از چه چیزهایی متنفرند؟ رفتارهای مردان که زنان را عصبی می کند کدام است؟ برخی می گویند زنان به شدت پیچیده هستند و نمی توان درک کرد که چه هنگام ناراحت می شوند و چه رفتارهایی آنها را ناراحت می کند؟ باید گفت این درست است که زنان پیچیده هستند، اما شما اگر به شناخت مناسبی از همسر خود رسیده باشید می توانید بفهمید که چه چیزی زنان را عصبانی می کند و ناراحتی زن از شوهرش برای چیست؟ البته همیشه هم نمی توان بدون دلیل و حرف زدن با همسر متوجه علت عصبانیت و ناراحتی او شد. کم نیستند مردانی که از ناراحتی و عصبانیت همسر خود گیج و مبهوت می شوند و دلیل آن را نمیدانند. اکثر مردان همیشه می پرسند چرا همسرم همیشه از دست من عصبانی است؟

مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه به بررسی رفتارهایی که زنان را ناراحت می کند و همچنین جملاتی که زنان را ناراحت می کند پرداخته اند. اگر شما نیز به دنبال علت زود عصبانی شدن زنان هستید. یا می خواهید بدانید چه رفتاری زنان را ناراحت می کند؟ به شما توصیه می کنم با مشاوران ما در مرکز مشاوره خانواده تماس بگیرید. همچنین می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید تا اطلاعات بهتری در مورد ناراحتی زنان کسب کنید.

رفتارهای مردان که زنان را عصبی میکند

چه جملاتی زنان را عصبانی می کند؟

اگر احساس می کنید همسرتان دائم از حرف های شما ناراحت می شود، وقت آن رسیده است که درک کنید زنان چه جملاتی را دوست ندارند و استفاده آنها باعث ناراحتی می شود. شاید شما قصد نداشته باشید که همسر خود را ناراحت کنید. یا از نظر شما حرف ها و جملاتی که گفته اید اصلا مشکلی نداشته باشد. اما در نهایت شما با واکنش سریع همسرتان مواجه شده باشید. زنان منحصر به فرد و متفاوت هستند. شما با داشتن اطلاعاتی در مورد روانشناسی زنان و تیپ شخصیتی همسر خود می توانید متوجه شوید که او از چه جمله ها و رفتارهایی متنفر است. برای دانستن تیپ شخصیتی همسر خود می توانید مقاله شناخت تیپ شخصیتی زنان و رمزگشایی رفتار آنها را مطالعه بفرمایید.

به طور کامل نمی توان تمام جملاتی که زنان را ناراحت می کند، دانست. اما برخی از مهم ترین جملاتی که احتمالا همسرتان را ناراحت می کند، عبارتند از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه جملات و رفتارهایی که زنان را ناراحت می کند! با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آیا چاق شده ای؟ یا چرا انقدر اضافه وزن داری! 👿

زنان برروی تناسب اندام خود حساس هستند. اگر شما به همسرتان بگویید که چاق شده است و یا نسبت به قبل اندام زیبایی ندارد، مسلما با واکنش سریع و ناراحتی او مواجه خواهید شد. در این شرایط شما فقط می توانید اعتراف کنید که نمی دانستید این حرف ها او را ناراحت می کند. فقط می خواستید صحبتی را آغاز کنید. هرگز در مورد وزن یک زن نظر ندهید. برخی از خانم ها که تپل هستند از اینکه کسی به آنها بگوید چاق شده اند ناراحت می شوند. برخی دیگر از زنان که بیش از اندازه لاغر هستند، از اینکه کسی به آنها بگوید لاغر هستند و … ناراحت می شوند.

این لباس به تو نمی آید 😭

نظر دادن و مشورت کردن هر دو بسیار خوب و پسندیده است. اما به شرط آنکه به جا و درست باشد. ممکن است شما بدانید همسرتان تا چه اندازه به این لباس علاقه دارد. اما ناگهان به او بگویید، این لباس را نپوش برای تو زیبا نیست. یا در مقابل دیگران از تیپ او ایراد بگیرید. این کار شما نه تنها شور و ذوق همسرتان را وحشتناک خاموش می کند، بلکه باعث عصبانیت و ناراحتی نیز می شود.

وای من تو را با آرایش نشناختم 😑

اگر مردی به زنش بگوید وای من تو را با آرایش نشناختم تو خیلی زیبا شده ای، مسلما همسرش بسیار ناراحت می شود. شاید این مورد از دید آقایون منطقی نباشد و یا مسئله ناراحت کننده ای به نظر نرسد. اما زنان به شدت حساس هستند. آنها دوست دارند که شوهرشان از زیبایی طبیعی آنها تعریف کند. اینکه بعد از دیدن همسرتان با آرایش به او بگویید که امروز هم مانند همیشه زیبا به نظر می رسی، کاملا صحیح بوده و باعث خوشحالی زن می شود. اما اگر به او بگویید که با آرایش زیبا می شوی، زن ناراحت می شود. از همسر خود تعریف کنید، اما مراقب باشید که با قصد تعریف کردن او را بدتر ناراحت نکنید. حرف ها و کلمات خود را قبل از گفتن، بسنجید. در این مواقع این موضوع را هم در نظر داشته باشید که زنان حساس هستند.

غذاهای مادرم خوشمزه تر است 😡

آقایون لطفا هرگز و تحت هیچ شرایطی همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید. مخصوصا با خواهر و یا مادر خودتان. این کار شما باعث ایجاد حساسیت نسبت به خانواده می شود. این درست نیست که به همسرتان بگویید غذای تو خوشمزه نیست و یا مادرم بهتر آشپزی می کند. به یاد داشته باشید که او وقت خود را صرف این کرده است که برای شما یک شام و یا ناهار عالی تدارک ببیند. پس با گفتن این جمله زنان را ناراحت نکنید.

کار کردن در خانه اصلا هم سخت نیست 😒

برخی از آقایون عادت دارند که کار کردن خود بیرون از خانه را سخت و کار کردن زن در خانه را آسان تلقی کنند. خانه داری، آشپزی کردن، شست و شو و … از کار کردن بیرون از خانه سخت تر است. همسر شما مجبور است هرروز کارهای تکراری را انجام دهد که نه دیده می شوند و نه مهم تلقی می شوند. شاید شما روز تعطیلی داشته باشید و استراحت کنید. اما او در هیچ شرایطی حتی هنگامی که بیمار است، تعطیلی ندارد. پس اگر شما به همسرتان بگویید کاری نمی کند و یا خانه داری سخت نیست، مسلما او به شدت ناراحت خواهد شد.

جملاتی که زنان را ناراحت میکند

رفتارهایی که زنان را عصبانی می کند

اگر همسر شما جز زنانی باشد که زود عصبانی و ناراحت می شود. پس شاید برای شما نیز این سوالات پیش آمده باشد که علت زود عصبانی شدن زنان چیست؟ وقتی یک دختر عصبانی می شود چه باید کرد؟ ناراحتی زن در رابطه به چه دلیل است؟ خب باید گفت به تعداد کل زنان دنیا، دلایلی برای عصبانی شدن زن وجود دارد. با این حال، در اکثر موارد شما می توانید با درست رفتار کردن و سنجیده عمل کردن همسرتان را از عصبانی شدن دور کنید. دانستن رفتارهایی که زنان را عصبانی می کند می تواند به شما کمک کند تا رفتار بهتر و مناسب تری با همسر خود داشته باشید. برخی از مهم ترین این رفتارها عبارتند از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه جملات و رفتارهایی که زنان را ناراحت می کند! با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نادیده گرفته شدن

همانطور که می دانید زنان نسبت به مردان احساساتی تر هستند. آنها به تمام جزئیات دقت می کنند و هیچ رفتار و واکنشی از دید آنها مخفی نمی ماند. نادیده گرفته شدن و یا شنیده نشدن می تواند یک زن را به شدت عصبانی کند. هنگامی که یک زن دائم از دست شما عصبانی است، به این دلیل است که سعی کرده توجه شما را جلب کند، اما موفق نبوده و شما او را نادیده گرفته اید.

بدیهی است که ما مسئول احساسات دیگران نیستیم. اما هنگامی که ازدواج می کنیم و وارد یک رابطه می شویم، باید دقت کنیم همسرمان چه نیازهایی دارد و ناراحتی زن در یک رابطه برای چیست؟ به یاد داشته باشید که زنان در صمیمیت و مهربانی رشد می کنند. نادیده گرفته شدن می تواند شامل موارد مختلفی باشد. مانند: گوش ندادن به صحبت های همسر، نداشتن ارتباط مناسب و سالم با او، وقت و زمانی که برای همسرتان اختصاص می دهید، کمک کردن وقتی که یک زن حالش خوب نیست، درک کردن او و … .

✅ به یاد داشته باشید که صمیمیت به این نیست که چقدر با او وقت می گذرانید. بلکه در مورد کیفیت زمان صرف شده است.

قدردان نبودن و اهمیت ندادن به زن

زنان دوست دارند که همسرشان به آنها اهمیت بدهد و تشکر و قدردانی کند. اما این موضوع نباید فقط به مناسبت هایی مانند سالگرد ازدواج، تولد و .. ختم شود. شما می توانید بی دلیل یک شاخه گل برای همسرتان بخرید. یا او را به یک رستوران ببرید. قدردان نبودن و اهمیت ندادن به زن در زندگی می تواند او را به شدت عصبانی و ناراحت کند. زنان دوست دارند که در روزهای خاص به فکر آنها باشید. اما بیشتر از آن دوست دارند که گاهی نیز بی دلیل آنها را خوشحال کنید. قدردانی را می توان به عنوان شناخت و لذت بردن از ویژگی های خوب دیگران تعریف کرد. از کارهایی که در روز انجام می دهند تشکر کنید. رفتاری که زن را عصبانی می کند این است که آشپزی کردن، مدیریت خانه و … را نادیده بگیرید و بابت آنها قدردانی نکنید. اگر شما احساس می کنید که نسبت به همسرززتان قدردان هستید اما او دائما بداخلاق و عصبی است، پس به شما توصیه می کنم مقاله رفتار مناسب با زنان بداخلاق را مطالعه کنید.

کمک نکردن به همسر

ناراحتی زنان از مردان این است که آنها اصلا به همسرشان کمک نمی کنند. اینکه تربیت فرزندان، مدیریت خانه و … همگی بر دوش یک نفر باشد اصلا درست نیست. اگر همسرتان زود عصبانی می شود شاید به این دلیل است که او خسته شده است و مسئولیت های زیادی را به تنهایی دارد. سعی کنید به او در بچه داری، خانه داری، آشپزی کردن و … کمک کنید. فرزندان برای پدر نیز مسئولیت دارند نه تنها برای مادر.

پول تو جیبی ندادن

یکی از رفتارهایی که باعث ناراحتی زنان می شود این است که به مسائل مالی آنها توجه نکنید. اگر همسرتان شاغل نیست، پس به یاد داشته باشید که او نیز نیازهایی دارد که فقط با پول رفع می شود. این درست نیست که همسرتان هربار از شما خواهش کند تا به او پول بدهید. سعی کنید ماهانه در حد توان خود به همسرتان پول بدهید، قبل از آنکه خودش بیان کند. زنان دوست دارند از همه نظر تحت حمایت شوهر خود باشند. حمایت مالی یکی از این موارد است. اگر شما به نیازهای اساسی همسرتان توجه نکنید و از پول دادن به او امتناع کنید، می توانید نشانه های ناراحتی زنان را در ظاهر و رفتار همسرتان مشاهده کنید.

مسلما داشتن استقلال مالی برای زن بسیار سودمند بوده و باعث می شود او اعتماد به نفس و عزت نفس خوبی را داشته باشد. اگر شما نیز به عنوان یک زن به دنبال یافتن استقلال مالی برای خودتان هستید، پس مطالعه مقاله روش های رسیدن به استقلال مالی برای زنان را از دست ندهید.

علت زود عصبانی شدن زنان

تعریف کردن بیش از اندازه از زنان دیگر

ناراحتی زنان می تواند از این باشد که شما دائم از زنان دیگر در مقابل همسرتان تعریف و تمجید می کنید. هرگز همسرتان را با زنان دیگر مقایسه نکنید. اینکه دائم به همسرتان بگویید او بهتر از تو آشپزی می کند و یا دختر خاله ام زیباتر است و … نه تنها همسرتان را عصبانی و ناراحت می کند، بلکه زندگی مشترکتان را نیز به خطر می اندازید. به یاد داشته باشید که وقتی یک دختری عصبانی میشه که با دیگران مقایسه شود. اگر زنان دیگر را با همسرتان مقایسه کرده اید پس منتظر عصبانیت و ناراحتی او باشید.

تحت کنترل قرار گرفتن

شاید احساس کنید که گیج شده اید و یا با موارد متناقص روبه رو شده اید. قبلا گفته شد که زنان از نادیده گرفته شدن عصبانی و ناراحت می شوند. اما حال می گوییم آنها دوست ندارند شما آنها را کنترل کنید. بله درست است. زنان از اینکه زیاد از حد تحت کنترل شوهر خود باشند، ناراحت می شوند. پس چه باید کرد؟ شما باید به گونه ای رفتار کنید که میانه باشد. یعنی نه دائم به آنها گیر بدهید و سوال و جواب کنید. نه اینکه کامل نسبت به آنها بی اهمیت باشید. زنان دوست ندارند در مقابل دوستانشان به شما توضیح دهند که چه می کنند. کنترل کردن یک زن اگر بیش از اندازه باشد، می تواند آنها را به شدت عصبانی کند.

ترجیح دادن خانواده خود نسبت به خانواده همسرتان

هر دختری نسبت به والدین خود بسیار حساس است. پس اگر شما دائم پدر و مادر خود را به پدر و مادر همسرتان ترجیح می دهید و می خواهید تمام وقت خود را در کنار آنها باشید، مسلما با یک زن عصبانی مواجه خواهید شد. سعی کنید در این زمینه اعتدال را رعایت کنید. همانطور که شما دوست دارید دائم والدین خود را ببینید و یا به آنها خوبی کنید، همسرتان نیز دوست دارد به خانواده اش اهمیت بدهد. پس ناراحتی زنان می تواند از این باشد که شوهرشان به خانواده آنها اهمیت نمی دهد.

قرار گرفتن در جبهه مقابل همسر

در هر خانواده ای اختلاف و تعارض وجود دارد. شاید همسرتان و خانواده شما بر سر برخی از مسائل به مشکل بخورند. گاهی ممکن است او مقصر باشد و گاهی نیز خانواده شما مقصر هستند. اگر دائم شما بخواهید خانواده خود را بیگناه جلوه بدهید با خشم و عصبانیت همسرتان روبه رو خواهید شد. یکی از رفتارهای مردان که زنان را عصبانی می کند این است که شوهرش دائم در جبهه روبه رو او قرار بگیرید و در هر شرایطی بخواهد از خانواده خود دفاع کند. یا آنها را مقصر نداند. سعی کنید در این شرایط تا جایی که می توانید اصلا بین خانواده خود و همسرتان دخالت نکرده و میان آنها قرار نگیرید. اگر مجبور به دخالت شدید، پس طرف حق را بگیرید و به گونه ای عمل کنید که این مشکلات حل شوند. نه اینکه بیشتر از قبل با مشکل روبه رو شوید.

مورد تمسخر و بی احترامی قرار گرفتن در جمع

شاید شما بخواهید در جمع با همسرتان شوخی کنید و فقط نیت شما سرگرمی باشد. یا بخواهید علاقه و دوست داشتن خود را نشان دهید. مطمئن باشید که در چنین شرایطی همسرتان به شدت عصبانی خواهد شد. این یک اشتباه بزرگ است که همسرتان را مورد تحقیر و یا تمسخر قرار دهید. شما با این کار به دیگران نیز اجازه داده اید که همسرتان را مسخره کنند. شاید آنها نداند که قصد شما شوخی و یا تمسخر او نبوده است. پس در جمع مراقب رفتار خود باشید. زیرا زنان به شدت حساس بوده و به تمام نکات ظریف دقت می کنند. به جای آن بهتر است در جمع احترام ویژه ای برای همسرتان داشته باشید و او را بزرگ کنید. برای همسرتان بسیار مهم است که چگونه با او در جمع های خانوادگی و یا در کنار دوستانش رفتار می کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره می توانید مقاله رفتار با همسر در جمع را مطالعه کنید.

رفتارهایی که زنان را ناراحت میکند

سخنی از مشاوران آویژه

ناراحتی زنان می تواند تاثیرات به شدت آسیب زننده ای برای زندگی مشترک داشته باشد. اگر همسرتان را دائم عصبانی و ناراحت می کنید، بهتر است بدانید که این موضوع اصلا برای زندگی مشترک، تربیت فرزندان و داشتن ارتباطات سالم در زندگی مناسب نیست. پس سعی کنید علت زود عصبانی شدن زنان را دریابید. سپس رفتارهای مردان که زنان را عصبانی می کند را تکرار نکنید و به دنبال این باشید که چگونه می توانید همسرتان را خوشحال و شاد کنید.🙂

اگر نمی دانید چه رفتارهایی زنان را عصبانی می کند و یا وقتی یک دختر عصبانی میشه چه باید کرد، بهتر است با یک مشاوره خانواده ارتباط برقرار کنید و از او کمک و راهنمایی بگیرید. مشاور می تواند به شما کمک کند تا بفهمید زن ها از چه چیزهایی متنفرند و نشانه های ناراحتی زنان چیست. شما با کمک مشاور می توانید یک زندگی عالی بدون عصبانیت و ناراحتی همسرتان را بسازید. پس هر چه زودتر برای دریافت کمک از مشاوره اقدام کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

سوالات متداول

عصبانیت در زنان بیشتر است یا مردان؟

تحقیقات نشان داده است که زنان نیز می توانند به اندازه مردان و یا حتی به شدت بیشتری عصبانی شوند. مردان اغلب عصبانیت خود را به صورت پرخاشگری نشان می دهند. در صورتیکه زنان همیشه از خشم برانگیخته و پرخاشگری استفاده نمی کنند.

چه چیزی زنان را عصبانی می کند؟

علت زود عصبانی شدن زنان می تواند بسیار زیاد باشد. تحقیر شدن، نادیده گرفته شدن، مورد تمسخر قرار گرفتن، ترک شدن، خیانت دیدن و … همگی میتواند یک زن را به شدت عصبانی کند.

براي مشاوره در زمينه جملات و رفتارهایی که زنان را ناراحت می کند!

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉