کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

وظایف مرد در برابر همسر و خانواده

وظایف مرد در برابر همسر

وظایف مرد در برابر همسر جز مهمی از زتدگی مشترک را تشکیل می دهد . این شراکت ابعاد مهمی از زندگی هر دو فرد را شامل می شود . مانند روابط عاطفی ، روابط خانوادگی ، روابط جنسی و غیره . توجه و مدیریت کردن تمام این ابعاد نیازمند مهارت های ویژه ا است . بی تردید یکی از وظایف مرد در برابر همسر این است که به آرامی افکار و احساسات خود را بیان کند . این بیان باید به شیوه های بدون قضاوت صورت بگیرد .

فهم خود از رفتار همسرتان را برای او بازگو کنید

وظایف مرد در برابر همسر این است که فهم خود را از گفته های شریک زندگی خود بالا ببرد . هنگامی که هر دو طرف رابطه بدین صورت با یکدیگر رفتار می کنند بازخورد خوبی دارد :

  • فرصت قابل توجهی برای ارزیابی و شناخت احساسات و افکار شریک زندگی است . بدین صورت سوتعبیر و سو تفاهمات بسیار کاهش می یابد .
  • این باز خود به هر یک از زوجین این فرصت را می دهد که بدانند به چه میزان بر رفتار همسرشان تاثیر می گذارند .
  • روی هم رفته زوجین شناخت کافی از دیدگاه های قبل و تاز یکدیگر بدست می آورند .

وظایف مرد در برابر همسر این است که هنگام بازخورد دادن به طرف مقابل صادق و حمایتگر  باشد .  یکی دیگر از وظایف مرد وظایف مرد در برابر همسر این مورد را شامل میشود . مسائل را در هر سطحی پنهان نکنید .


بیشتر بخوانید: روابط زناشویی چیست


وظایف مرد در برابر همسر و خانواده

در روابط زناشویی از بی تفاوتی پرهیز کنید

وظایف مرد در برابر همسر و خانواده ایجاب میکند هنگامی که متوجه منظور همسرش شد بلافاصله پاسخ دهد . مرد در رابطه نباید وقت را تلف کند . تاخیر بیجا آثار همدلی و درک شما را کاهش میدهد . هر دو طرف رابطه البته وظیفه دارند احساسات و افکار خود را صادقانه بیان کنند . البته نباید فراموش کنید زمانی که گفتیم مردان میبایست حمایتگر باشند این نیست که با بی رحمی توام شود . مثلا به جای اینکه بگویید « همه چیز را خراب کردید » میتوانید بگویید « اینجا بهتر میتوانستید عمل کنید » .

وظایف مرد در برابر همسر و خانواده از اهمیت والایی برخوردار است . مخصوصاً زمانی که تعامل زوجین واقعا آزاردهنده میشود .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی زناشویی


وظایف مرد در برابر همسر چیست ؟

وظایف مرد در برابر همسر چیست . هنگامی که وظایف مرد در برابر همسر و خانواده را بررسی میکنیم . این را نیز باید ذکر کنیم که فقط داد و فریاد نیست که به رابطه آسیب وارد میکند . با کنایه صحبت کردن ، تحقیر کردن ، بد زبانی و سخن خشونت آمیز رابطه را تهدید میکند . در جواب سوال وظایف مرد در برابر همسر چیست . باید به این نکته اشاره کرد که از بکار بردن واژه های دو پهلو پرهیز کنند .

هنگامی که مثلا شوهر به همسرش میگوید « وای من چقدر بدبختم … » احساس ارزشمندی همسرش را تخریب میکند . این جملات میتواند به معنی این باشد که همسر او فردی مشکل دار و معیوب است . البته این فقط از وظایف مرد در برابر همسر نیست و زنان نیز باید از این کار پرهیز کنند . در مورد اینکه  وظایف مرد در برابر همسر چیست  باید گفت این موضوع حیطه های بسیاری را پوشش میدهد .


بیشتر بخوانید: راهکارهای مشاوره زناشویی تلفنی


مهمترین وظایف مرد در برابر همسر

مهمترین وظایف مرد در برابر همسر چیست؟

مهمترین وظیفه مرد در برابر همسر همدلی و همزبانی و اعتنا به احساسات همسرش میباشد . انجام هر یک از آنها به صورت ویژه ای به رابطه کمک میکند . زنان بهتر است از ابراز احساسات به عنوان سلاح بهره نگیرند . بهتر است شما احساساتتان را برای همسرتان توصیف کنید . حتی آنها را با صراحت بیان کنید . « من واقعا در حال حاضر احساس خستگی و انزوا میکنم … . از مهمترین وظیفه مرد در برابر همسر آن است که استفاده از جملات نیشدار را متوقف کند .

اشتباهات مردان در رابطه زناشویی بیشتر هنگامی رخ میدهد که درمورد موضوعی توافقی صورت میگیرد . اغلب مردان فراموش میکنند که جزئیات آن را مشخص کنند و به آن عمل ورزند . مهم است که بدانید بعضی اوقات این توافقات جنبه های دیگری هم دارند . از جمله مهم ترین اشتباهات در وظایف مرد در برابر همسر و خانواده این است که جنبه پنهانی توافقات را در نظر نمیگیرند . آقایان باید بدانند همسرشان از این موقعیت برای ارزیابی میزان تعهد آنها بهره میگیرند . بعضی اوقات متاسفانه مردان در اینجا حس میکنند فریب خورده اند . عصبی میشوند .

از وظایف مرد در برابر همسر و خانواده این است که به همسر خود بفهماند که او آب زیر کاه نیست . هدف او باعث سوء تفاهم نشود . اشتباهات مردان در رابطه زناشویی اینجا میتواند بدتر هم میشود . زمانی که آنها حس میکنند قربانی نیز شده اند . مردان نباید حس کنند اینجا فقط منطق آنها درست است . نباید بپندارند که در این موقعیت اصل صداقت زیر سوال رفته است .


بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی زناشویی و تاثیر آن بر زندگی مشترک


وظیفه مرد در برابر همسر از نظر روانشناسی

وظیفه مرد در برابر همسر از نظر روانشناسی این است که زوجین گاهی خود را جای طرف مقابل بگذارند . از وظایف مرد در برابر همسر این است که آنها نباید هم زمان درخواست های مکرری داشته باشند . شما بهتر است بر روی یک موقعیت تمرکز کنید و یک یا دو تغییر را درخواست کنید . درخواست های زیاد ، شما را پرتوقع نشان میدهد . در نتیجه شما نباید فرد خودخواهی به نظر برسید .

علایق مردان در رابطه زناشویی را میتوانید از لابه لای صحبت های آنها بدست آورید . مردان دوس دارند نقطه نظرات آنها مورد توجه قرار بگیرند . از بی اعتنایی متنفرند . یعنی همیشه تحسین کردن برای آنها خوشحال کننده است . بهتر است زنان به صورت مستقیم انتقادهای خود را مطرح نکنند . بحث کردن و تحسین کردن صحبت های آنها ، کمکی به حل مسئله خواهد کرد .

همدلی همسر از جمله علایق مردان در رابطه زناشویی است . آنها ترجیح میدهند که همسرشان آنها را بی قید و شرط پذیرا باشند . این علایق مردان از جمله وظایف مردان در رابطه زناشویی نیز تلقی خواهد شد . زوجین باید بدانند که همدلی کمک میکند تا موقعیت و دیدگاه همدیگر را بهتر درک کنید . وظیفه مرد در برابر همسر از نظر روانشناسی این است که نشان دهند خواسته های همسر آنها مهم است . در نتیجه همسرشان به نیازهای آنها به اندازه کافی اهمیت نشان میدهد . انتظار مردان از زنان در رابطه زناشویی در بیشتر موارد این است که تهدید به ترک کردن رابطه نکنند . هنگام تنش سرزنش نکنند .


بیشتر بخوانید: وظایف مرد در رابطه زناشویی


مهمترین وظایف مرد در برابر همسر

انتظار مرد در رابطه زناشویی

انتظار مردان این است که زنان ، حمایت خود را هیچگاه قطع نکنند . اما باید توجه کرد که اینها تنها انتظارات مردان از زنان نیست . اینها میتواند وظایف مرد در رابطه زناشویی نیز باشد . در این زمینه ها و نحوه حل تعارضات است که مشاوره رابطه زناشویی و زندگی مشترک اهمیت میابد .


بیشتر بخوانید: دلیل دلزدگی زناشویی چیست


در مشاوره خانواده این احتمال نیز وجود دارد که ممکن است افراد در کودکی در معرض رفتار تهدیدآمیز و تحقیرآمیز والدین باشند . این موضوع باعث میشود افراد قربانی راهکارهای ناکارآمد برای زندگی مشترک باشند . در رابطه زناشویی و زندگی مشترک باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد که این تجربه ها هرگز فراموش نخواهند شد .

یک مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی باید این راهکارهای ناکارآمد را شناسایی کند . همچنین برای جایگزین کردن آنها تلاش کند . برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات کارشناسان ما را مطالعه نمایید . مرکز مشاوره آویژه در این زمینه ها به شما کمک میکند تا بتوانید روابط زناشویی خوبی داشته باشید .


بیشتر بخوانید: مشاوره مسائل زناشویی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What Should Be the Husband’s ‘Role’ in Marriage

براي مشاوره در زمينه وظایف مرد در برابر همسر و خانواده

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور