کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

10 راهکار درمان تنوع طلبی در زنان و مردان

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

راه های 10 گانه درمان تنوع طلبی در زنان و مردان

درمان تنوع طلبی به عنوان یک اختلال شخصیتی مهم در وجود برخی از افراد نیاز به اقدامات ویژه‌ ای دارد. هر چقدر شدت تنوع طلب بودن یک فرد بیشتر باشد، به همان اندازه راهکارهای بیشتری هم برای رفع اختلال شخصیتی وی مورد نیاز خواهد بود.

در مقاله پیش رو، مشاوران مرکز مشاوره خیانت آویژه راه حل های مهمی را برای مقابله با اختلال شخصیتی تنوع طلب مطرح کرده اند که می تواند برای اصلاح عادات و خصوصیات منفی هر مرد و زن تنوع طلبی تاثیر گذار باشد.

پیشنهاد می کنیم برای رهایی از این اختلال شخصیتی مهم حتما مقاله زیر را تا انتها دنبال کنید.

چرا درمان تنوع طلبی افراد اهمیت دارد؟

توسعه سلامت ذهنی

اهمیت اقدام شما برای مقابله با اختلال تنوع طلبی تان بسیار زیاد است. تا زمانی که شما نتوانید با این بحران درونی خود مقابله کنید، نمی توانید انتظار توسعه سلامت ذهنی و فکری در وجود خود را داشته باشید.

در اصل تحت تاثیر اختلال تنوع طلبی تان قطعا میزان آگاهی ذهنی شما کاهش پیدا کرده است و موجب کاهش درک صحیح شما از موضوعات مختلف در زندگی می شود.

افزایش آرامش درونی

به واسطه درمان اختلال تنوع طلبی تان میزان آرامش درونی شما افزایش پیدا کرده و ذهن و فکرتان از هیجانات مخرب و منفی در زندگی دور می شود. به عنوان مثال پس از طی کردن مراحل درمان، کنترل بیشتری بر سطح روابط عاطفی خود داشته و از تصمیم گیری های احساسی در زندگی خود فاصله می گیرید.

مقابله با احساسات مخرب

درمان تنوع طلبی شما هر گونه احساسات مخرب از ذهن شما و وجودتان دور کرده و موجب سالم سازی و منطقی سازی عواطف و احساسات درونی شما نسبت به موضوعات مختلف در زندگی تان خواهد شد.

به عنوان مثال این روند موجب می شود که ذهنتان از قضاوت های آنی و لحظه ای در مورد قضایای مختلف دوری کرده و به شما برای حرکت کردن به سمت تبدیل شدن به یک آدم منطقی کمک خواهد کرد.

بهبود عملکرد مغز

درمان اختلال تنوع طلبی شما می تواند حالت بلاتکلیفی دائمی و همیشگی در زندگی را از شما دور ساخته و موجب خواهد شد تا نظم و ترتیب بیشتری به ذهن خود بدهید.

مغزتان در حالت دور شدن از این اختلال، امکان تصمیم گیری بهتری را در مورد مسائل مختلف به دست خواهد آورد و کمتر درگیر مسائل پیش پا افتاده و بی ارزشی می شود که هیچ کمکی به بهبود زندگی شما نمی کنند.

ایجاد تعاملات موثر و سازنده

به واسطه درمان اختلال تنوع طلبی روابط میان شما با اطرافیان از ثبات بیشتری برخوردار شده و به شما برای برقراری روابط سازنده و موثر با اطرافیانتان کمک خواهد کرد.

در این حالت بیش از آنکه احساسات خود را برای ورود به روابط با افراد مختلف درگیر نمایید، به عقل خود رجوع کرده و سعی می کنید تصمیمات منطقی تری در تعامل با افراد در پیش بگیرید.

آیا میدانید ریشه تنوع طلبی کجاست؟ اگر به این موضوع علاقه دارید لطفا مقاله خصوصیات افراد تنوع طلب را یخوانید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 10 راهکار درمان تنوع طلبی در زنان و مردان با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تفاوت تنوع طلبی در زنان و مردان

به طور کلی تفاوت خصوصیت تنوع طلبی میان زنان و مردان را می توان اینطور ارزیابی کرد. خصوصیت تنوع طلبی زنان بیشتر خود را در ظاهر آنها نشان می دهد به عنوان مثال یک زن تنوع طلب:

‼️ مدام در حال خرید لباس های جدید است.

‼️ مدام تلاش می کند چهره اش را با مدل موی جدید و آرایش های متنوع تغییر دهد.

‼️ همیشه از ظاهر خود ناراضی بوده و همواره چشمش به استایل و پوشش و ظاهر زنان دیگر است.

‼️ همواره برای تغییر دکور خانه ای که زندگی می کند، تلاش می کند.

‼️ دوست دارد محیط های مختلفی را برای زندگی کردن تجربه کند.

‼️ همواره طالب تغییر وضعیت موجود بوده و تکلیفش با خودش مشخص نیست.

‼️ با علاقه بسیار شدیدی به دنبال مد در شبکه های اجتماعی، ژورنال ها و شبکه های ماهواره ای است.

این در حالی است که می توان تنوع طلب بودن مردان را بیشتر موضوعی باطنی در نظر گرفت. به عنوان مثال، یک مرد تنوع طلب:

‼️ احساسات به شدت متغیری در مورد زنان دارد.

‼️ خیلی زود عاشق شده و خیلی زود هم احساساتش تغییر می کند.

‼️ مدام به دنبال یک موقعیت شغلی جدید است.

‼️ روابط جنسی با زنان مختلف را به حضور در یک رابطه صرف ترجیح می دهد.

‼️ اهل شعار دادن است و کمتر به شعارهایی که می دهد، عمل می کند.

‼️ دیدگاهش در مورد موضوعات مهم زندگی خیلی زود دچار تغییر می شود.

‼️ سعی در فرار از مسئولیت داشته و زندگی مجردی را به دوران تاهل ترجیح می دهد.

می توان عنوان کرد که در اکثر موارد، تنوع طلبی جنسی و عاطفی مردان مبتلا به این اختلال را درگیر می کند، حال آنکه عوارض و پیامدهای تنوع طلبی در وجود زنان بیشتر به مسائل مادی معطوف شده و کمتر به تعاملات آنها با افراد مختلف ربط پیدا می کند. اگرچه این موضوع ثابت نبوده و نمی توان در مورد آن نتیجه قطعی صادر کرد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 10 راهکار درمان تنوع طلبی در زنان و مردان با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

راهکارهای درمان تنوع طلبی در زنان:

مشاوران مرکزمشاوره خانواده آویژه به شما به عنوان یک زن و یا دختر تنوع طلب پیشنهاد می کنند که برای درمان این اختلال موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

به سلامت روانتان فکر کنید:

اگر متوجه تنوع طلب بودن خود شده اید و قصد دارید که این اختلال شخصیتی را درمان کنید بهتر است در قدم اول به جای در اولویت قرار دادن جسمتان به ذهن و روان خود توجه بیشتری داشته باشید.

💚 بهترین راهکار برای شما مراقبه و افزایش سطح خود آگاهی است. شاید به نظر شما انجام مراقبه در مراحل اول تاثیرات چندانی برایتان نداشته باشد، اما اجازه دهید روند انجام و تکرار این ماه حداقل برای 45 روز به طور مداوم ادامه پیدا کند.

💚 اثرات مثبت مراقبه روی ذهن شما موجب می شود که تسلط بیشتری روی افکار منفی و مسموم خود داشته باشید.

برنامه زندگی تان را تغییر دهید:

بهتر است تا جایی که امکان دارد سبک زندگی کنونی خود را تغییر داده و سعی کنید عادات جدیدی را برای فعالیت های روزانه خود خلق کنید.

💚 به عنوان مثال اگر خرید کردن و رفتن به فروشگاه های مختلف به عنوان روتین و برنامه زندگی شما درآمده است، اقدام دیگری را جایگزین آن کنید.

💚 برای مثال به جای هماهنگی کردن با دوست خود برای رفتن به مراکز خرید، در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کرده و سعی کنید تحرکات جسمانی خود را بالا ببرید.

این 5 نشانه می گوید شما جنون خرید دارید برای اینکه بیشتر بدانید مقاله اختلال وسواس خرید را بخوانید.

از شبکه های اجتماعی و ماهواره ای دوری کنید:

این موضوع را به طور کامل بپذیرید که شبکه های اجتماعی و ماهواره ای به نسبت مردان، تاثیرات منفی بیشتری روی سبک زندگی زنان خواهند داشت.

💚 اکثر برنامه های مربوط به این شبکه ها با ایده جذب مخاطبان زن و دختران ساخته و پخش می شوند. تا حد ممکن تلاش کنید تا به جای آنکه وقت خود را صرف جستجو و دیدن این شبکه ها کنید به اقدام فرهنگی دیگری مانند کتابخوانی و یا نوشتن حال و احوالات خود رجوع کنید.

با خودتان مهربان باشید:

کمی به خود فرصت دهید. سعی کنید تا جای ممکن هیاهوی اضافی که در زندگی شما وجود دارد را کنار بگذارید. به جای آنکه همواره برای تغییر ظاهر زندگی تان تلاش کنید به ساختن باطن آن بپردازید.

💚 سعی کنید این باور ذهنی را در خود تقویت کنید که بسیاری از مولفه ها در زندگی شما نیاز به تغییر دائمی نداشته و بهتر است مراقب حفظ آنها در شرایطی ثابت باشید.

💚 به عنوان مثال نیازی نیست مدام در حال تلاش برای تغییر ظاهر پوشش خود یا چهره تان باشید. یک مدل آرایش خاص و یک سبک پوشش خاص را انتخاب کرده و آن را برای مدت طولانی حفظ کنید. این روند موجب حفظ آرامش درونی شما خواهد شد.

آیا مردان بعد از خیانت پشیمان میشوند؟ برای اینکه بدانید این مقاله را حتما بخوانید: نشانه های پشیمانی بعد از خیانت

برای خودتان محدودیت ایجاد کنید:

بهتر است برای خودتان محدودیت های مالی را به صورت هفتگی و ماهانه ایجاد کنید. این موضوع اگر شما فرد خراجی باشید می تواند بسیار موثر باشد. تا جای ممکن محدودیت هایی را برای خود ایجاد کنید که به آنها پایبند هستید.

به عنوان مثال حتی اگر حساب بانکی شما پر هست اما برای خودتان شرط گذاری کنید که در یک هفته و یا طی یک ماه بیشتر از میزان مبلغ مشخص، حق خرید لباس و کفش و پوشاک ندارید. به اصطلاح عامیانه بهتر است تکنیک جیره بندی را دنبال کنید.

چگونه رابطه با مرد متاهل را قطع کنیم؟ اگر در این زمینه نیاز به اطلاعات بیشتری هستید حتما این مقاله را بخوانید: تجربه ارتباط با مرد متاهل

راهکارهای درمان تنوع طلبی در مردان

ورزش را در اولویت قرار دهید:

یکی از بهترین کارهایی که موجب می شود انرژی خود را تخلیه کرده و آن را در راه درستی استفاده کنید، انتخاب یک رشته ورزشی به صورت دائم است. بهتر است سعی کنید ورزشی را که مورد علاقه تان هست و به شما انگیزه می دهد تا آن را دنبال کنید برای شروع انتخاب کنید.

💚 ورزش به عنوان یک فعالیت جسمانی شدید می تواند میزان تسلط شما روی جسم و سپس فکرتان را تقویت کرده و به شما کمک کند در طی روز کمتر به سراغ افکار پریشانی که در ذهنتان است، بروید.

ارتباط خانوادگی را جایگزین ارتباطات دوستانه کنید:

اگر تا به حال خود را فردی رفیق باز در زندگی دیده و اطرافیانتان نیز اغلب اوقات شما را با این عنوان به دیگران معرفی می کنند. سعی کنید در صدد تغییر این نگاه برآیید.

💚 تلاش کنید تا جای ممکن به جای تقویت ارتباطات دوستانه با اعضای خانواده خود وقت بگذرانید.

💚 یکی از مهم ترین دلایل تنوع طلبی عاطفی و جنسی شما تحت تاثیر معاشرت های بیش از حد و اندازه تان با دوستان و رفقایی است که اکثرشان تعهد خاصی در برابر فرد خاصی ندارند.

💚 تقویت روابط خانوادگی شما قطعا فضا و شرایط را برای تنوع طلبی عاطفی تان محدود می کند.

آیا میدانید منشاء ژنتیکی خیانت چیست؟ اگر به این موضوع علاقه دارید حتما این مقالهرا بخوانید: آیا خیانت ژنتیکی است؟

برای خود اهداف کاری را تعیین کنید:

بهتر است برای خود یک هدف کاری را انتخاب کنید. هدفی که به حرفه شما مربوط شده و موجب می شود انگیزه تان برای دنبال کردن کاری که انجام می دهید، افزایش پیدا کند.

💚 به عنوان مثال حتی اگر از شرایط کاری خود هم راضی نیستید و به دنبال ایجاد تغییر در فضا و محیط کاری خود هستید هم با خودتان عهد کنید تا رسیدن به هدف مشخصی که تعیین کرده اید، اقدامی برای ایجاد تغییر در موقعیت کاری فعلی تان انجام ندهید. این موضوع موجب خواهد شد تا شما از هر گونه اقدام آنی و لحظه ای که بدون فکر و محاسبه درست باشد، جلوگیری کنید.

از ورود افراد جدید به زندگی خود جلوگیری کنید:

بهتر است به عنوان یک مرد تنوع طلب سعی کنید برای مقابله با این اختلال تا جای ممکن برای مدت مشخصی از وارد کردن افراد جدید به زندگی خود جلوگیری کنید.

💚 اگر حتی با افراد فعلی که به عنوان دوست، اعضای خانواده و یا شریک زندگی و احساسی خود هم دچار مشکل هستید، سعی در حذفشان نداشته باشید. بهتر است به جای پاک کردن صورت مسئله، راه حلی را ارائه کنید.

💚 با خودتان عهد کنید تا جای ممکن برای بازسازی و بهبود روابط کنونی خود تلاش خواهید کرد و به خودتان قول دهید در این زمینه شبیه یک مرد متعهد و مسئول رفتار کنید.

به مشاوره مراجعه کنید:

قطعا مهم ترین مشکل ناشی از تنوع طلبی در شما ، تنوع طلبی جنسی و عاطفی تان خواهد بود. این موضوع می تواند عواقب بسیار زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

💚 ترک تنوع در انتخاب شریک عاطفی و جنسی به هیچ عنوان به آسانی انجام نخواهد گرفت. اگر فکر می کنید که توانایی ترک این عادت مخرب خود را به تنهایی ندارید.

💚 به شما پیشنهاد می کنیم حتما به یک مشاور یا روانشناس مراجعه کنید و وضعیت خود را به صورت کامل برای او توضیح دهید. یک مشاور و روان شناس خوب قطعا می تواند راهکارهای خوبی را برای ترک اختلال تنوع طلبی تان ارائه دهد.

سخنی از مشاوران آویژه

درمان تنوع طلبی شما از اهمیت زیادی برخوردار است.پس بهتر است که آن را جدی بگیرید. فرقی نمی کند که شما زن باشید یا مرد و یا اینکه در چه رده سنی قرار داشته باشید. در هر شرایطی این اختلال شخصیتی مانع از پیشبرد و تحقق اهدافتان می شود. تا زمانی که تنوع طلبی شما به کلی حل نشده باشد نمی توان به شما همانند یک فرد عادی و معمولی نگاه کرد.

تنوع طلبی شما مشکلات بسیاری را در زمینه تعهد، مسئولیت پذیری و دنبال کردن اهداف مشخص زندگی تان ایجاد خواهد کرد. بهتر است برای برخورداری از یک زندگی با کیفیت حتما به دنبال ارائه راه حال باشید.

براي مشاوره در زمينه 10 راهکار درمان تنوع طلبی در زنان و مردان

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉