کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

آیا همسرم دوباره بهم خیانت می کنه؟ چگونه احتمال تکرار خیانت را کاهش دهیم؟!

خیانت شوهر برای بار دوم
1.3/5 - (3 امتیاز)

آیا می توان دوباره به همسر خیانتکار اعتماد کرد؟ آیا خیانت تکرار میشود؟ مسلما روبه رو شدن با خیانت همسر می تواند تاثیرات به شدت بدی را برای زندگی مشترک شما به همراه داشته باشد. خیانت باعث از بین رفتن اعتماد به همسر شده و برقراری روابط سالم را دشوار خواهد کرد. حتی افرادی که می خواهند به زندگی خود ادامه بدهند و بخشیدن خیانت را انتخاب کرده اند نیز احساس بی اعتمادی نسبت به همسر خود خواهند داشت. برخی معتقدند که اگر فردی برای اولین بار خیانت کرد، خیانت را تکرار خواهد کرد و خیانت به یک عادت برای او تبدیل می شود. اما برخی دیگر نظرشان این است که خیانت می تواند یک بار باشد و فرد دیگر با تکرار خیانت مواجه نشود.

دغدغه فردی که به آن خیانت شده است این است که آیا می توان به همسر خیانتکار اعتماد کرد؟ آیا او با بخشیدن همسر خود، خیانت برای دومین بار را تجربه نخواهد کرد؟ مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه به دلیل مهم بودن موضوع خیانت برای دومین بار و تکرار خیانت همسر، به بررسی علت تکرار خیانت و احتمال تکرار خیانت پرداخته اند. اگر شما نیز به دنبال علائم خیانت مجدد همسر خود هستید، پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

خیانت برای دومین بار

نشانه های خیانت مجدد همسر چیست؟

برخی از افراد خیانت همسر خود را می بخشند و سعی می کنند که زندگی مشترک شاد و روابط سالم خود را مجدد شروع کنند. اما گاهی ممکن است ذهن شما به سمت این موضوع سوق پیدا کند که نکند همسرم دوباره به من خیانت بکند؟ آیا او از خیانت به من پشیمان است و خیانت برای بار دوم را نخواهم دید؟ تکرار خیانت همسر یکی از مهم ترین مسائل و دغدغه های ذهنی همسر است. برای این منظور بهتر است گاهی نشانه ها و علائم خیانت مجدد همسر را برسی کنید تا متوجه شوید که آیا احتمال تکرار خیانت از سوی همسرتان وجود دارد یا خیر؟ برخی از مهم ترین نشانه ها و رفتارهایی که باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه آیا همسرم دوباره بهم خیانت می کنه؟ چگونه احتمال تکرار خیانت را کاهش دهیم؟! با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رفتار گذشته را در نظر بگیرید

اگر به دنبال این هستید که بدانید رابطه شما خوب است یا مجدد به سمت خیانت پیش می رود؟ در مورد رویدادها و رفتارهای گذشته خود و همسرتان فکر کنید. بهترین پیش بینی کننده رفتار آینده، رفتار گذشته است. اگر به نظر می رسد که شما و همسرتان همان حرکت هایی را انجام می دهید که منجر به خیانت برای بار اول شده بود. ممکن است نیاز باشد که نسبت به روابط و همسر خود سنجیده تر عمل کنید و رفتارهای او را زیر نظر بگیرید. آلیسون جونز، مشاور و روانشناس، می گوید: اگر همسرتان مسئولیت شخصی خود را در قبال خیانت های گذشته ابراز نمی کند. این امر می تواند یک زنگ اخطار باشد. همچنین نشان می دهد که در حال حاضر روابط شما رو به رشد و بهبودی نیست.

به سابقه رابطه همسر خود توجه کنید

برخی از افراد از تنها بودن می ترسند و همیشه سعی می کنند با افراد زیاد و مختلفی رابطه برقرار کنند تا تنها نمانند. این گونه افراد سابقه رابطه ای را دارند که در آن از یک رابطه به رابطه دیگر می روند. این نوع سابقه در روابط می تواند یک علامت هشدار باشد. احتمال اینکه همسر شما مجدد برای برقراری روابط گسترده و زیاد به سمت خیانت سوق پیدا کند، وجود دارد. ترسیدن از تنها ماندن می تواند یکی از نشانه های خیانت زنان و یا مردان باشد.

خبری از رفتار خوب گذشته همسرتان نیست

احتمال تکرار خانت هنگامی زیاد می شود که همسرتان دیگر فرد قبل از خیانت نباشد. شاید شوهر شما قبل از اینکه به شما خیانت کند رفتارهای محبت آمیز داشته و یا به شما اهمیت زیادی می داد. اما بعد از خیانت به شما دیگر این رفتار را نداشته باشد. او حتی با وجود اینکه گفته است پشیمان است و دیگر به سمت خیانت نمی رود، همچنان رفتارهایش تغییر نکرده است. هنگامی که فردی خیانت می کند باید بتواند به شما اطمینان بدهد که فضای امنی برای بهبودی شرایط زندگی خود ایجاد خواهد کرد. اگر فرد خیانتکار نتوانسته این احساس را در قلب و ذهن شما ایجاد کند. پس احتمال خیانت شوهر برای بار دوم وجود دارد.

آیا شریک زندگی شما برای بهبود رابطه تلاش می کند؟

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که احتمال تکرار خیانت را کاهش می دهد پشیمانی فرد خیانتکار و تلاش او برای بازسازی اعتماد شما است. همسر شما تا چه اندازه تلاش می کند تا اشتباه خود را جبران کرده و شما را راضی و خشنود سازد؟ فردی که بعد از خیانت همچنان به پنهان کاری ها و رفتارهای اشتباه خود ادامه می دهد، احتمال دارد که مجدد خیانت کند. اما فردی که احساس پشیمانی می کند و برای بهبود رابطه خود تلاش می کند احتمال تکرار خیانت برای او کمتر است. تلاش برای جبران خیانت یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که نشان می دهد که همسر شما مجدد به شما خیانت نمی کند.

همسر شما تا چه میزان با شما صادق است؟

آیا بعد از فهمیدن خیانت همسر، او همچنان به شما دروغ می گوید و هنوز با شما صادق نیست؟ اگر همسرتان برای بازگرداندن حس اعتماد و ایمان شما به خودش تلاش می کند و صادقانه هر موضوعی را بیان کرده و آن را با شما در میان می گذارد. احتمال تکرار خیانت او بسیار کم است. صداقت در زندگی مشترک افراد را از خیانت به یکدیگر دور می کند.

خیانت برای بار دوم

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه آیا همسرم دوباره بهم خیانت می کنه؟ چگونه احتمال تکرار خیانت را کاهش دهیم؟! با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آیا همسرتان به مرزهایی که برای مقابله با خیانت تعیین کرده اید احترام می گذارد؟

مسلما بعد از اینکه متوجه خیانت همسر خود شده اید، مرزهایی را تعیین کرده اید. اگر شریک زندگی شما از احترام به این مرزها امتناع می کند و آنها را رعایت نمی کند. احتمال تکرار خیانت از سمت او وجود دارد. ممکن است شما از او خواسته باشید در مورد اینکه کجا می رود و با چه کسانی صحبت می کند به شما خبر بدهد. اما او این کار را انجام نمی دهد و یا هنگامی که از او سوال می کنید کجاست؟ با تندی و بداخلاقی پاسخ شما را می دهد. یا ممکن است او هنگام معاشرت با دوستان پیام های شما را نادیده بگیرد و … . همه این موارد می تواند علائم خیانت مجدد همسرتان باشد.

آیا همسرتان در برابر رفتارهای شما بعد از خیانتش صبور و مهربان است؟

هنگامی که فردی با خیانت همسر مواجه می شود، طبیعی است که تا مدتی، به همسرش اعتماد نداشته باشد و یا با او مانند قبل رفتار نکند. اگر فردی که خیانت کرده است واقعا متعهد به بازسازی اعتماد و حفظ رابطه باشد، باید تمام تلاش خود را بکند تا روند بهبودی همسرش با صبر و حوصله پیش رود. درمان و فراموش کردن خیانت همسر به زمان نیاز دارد. اگر همسر خیانتکار شما برای بهبودی شرایط و وضعیت روانی شما که به دلیل رفتار اشتباه خودش است، تلاشی نمی کند و یا مسئولیت قبول نمی کند. احتمالا پشیمانی از خیانت ندارد و مجدد آن را تکرار می کند. همسر خیانتکار در صورتی تکرار خیانت نمی کند که با صبر و حوصله تمام تلاش خود را برای بازگرانی اعتماد شما انجام می دهد.

همسرتان شما را فردی شکاک و بیمار خطاب می کند

خیانت برای بار دوم و یا بیشتر هنگامی رخ می دهد که همسرتان به جای پذیرش اشتباهات خود و پیدا کردن راه جبران خیانت به همسر، شما را سرزنش کرده و بیمار و شکاک خطاب می کند. او از جبهه گیری برای پیش بردن کارهای خود و قبول نکردن مسئولیت اشتباهاتش استفاده می کند. اگر بعد از اینکه متوجه خیانت همسرتان شده اید، او به جای پشیمانی و پذیرش اشتباه خود دائم شما را مقصر دانسته و سرزنش می کند. مطمئن باشید که او مجدد به تکرار خیانت سوق پیدا می کند. این رفتارها می تواند نشانه های خیانت مجدد زنان یا مردان باشد. برای داشتن اطلاعات کامل تر در زمینه خیانت شوهر، به شما توصیه می کنم مقاله مشاوره خیانت مرد را مطالعه بفرمایید.

آیا همسرتان به معاشرت با دیگران ادامه می دهد و روابط صمیمانه زیادی با جنس مخالف خود دارد؟

خیانت صرفا به معنای خیانت جنسی نیست. گاهی خیانت می تواند عاطفی و یا فیزیکی باشد. هنگامی که سعی می کنید خیانت همسرتان را فراموش کنید، مهم است که او نیز رفتارهای خود را تغییر دهد. او برای بازسازی اعتماد شما باید روابط خود را محدود کرده و با جنس مخالف معاشرت های صمیمانه نداشته باشد. ادامه معاشرت های صمیمانه با دیگران و نیاز به تایید افراد دیگر مخصوصا جنس مخالف، می تواند احتمال تکرار خیانت را افزایش دهد. این مورد یک نشانه واضحی است که می گوید آنها هنوز در فکر خیانت هستند یا برای انجام این کار در آینده ای نزدیک آماده هستند.

برای کسب اطلاعات کامل و دقیق در مورد خیانت عاطفی که یکی از مهم ترین و مضرترین خیانت در زندگی زناشویی است، به شما توصیه می کنم مقاله خیانت عاطفی را مطالعه بفرمایید.

محافظت بیش از حد از حریم خصوصی

هر کسی حق دارد که حریم خصوصی داشته باشد. اما اگر شما به تازگی متوجه خیانت همسرتان شده اید و او گفته دیگر این کار را تکرار نمی کند و پشیمان است، باید کمی نسبت به حریم خصوصی خود فاصله بگیرد. اگر او همچنان رمز تلفن همراهش را به شما نمی گوید. یا آن را از خود دور نمی کند، احتمال تکرار کردن خیانت وجود دارد. اگر او مایل نیست ارتباطات خود را با شما به اشتراک بگذارد. یا هنگامی که از او درخواست می کنید لیست تماس هایش را به شما نشان دهد، عصبانی شده و می گوید به حریم خصوصی او احترام نمی گذارید. بهتر است کمی به این رفتارها مشکوک باشید و آنها را زیر نظر بگیرید. زیرا احتمال خیانت برای بار دوم وجود دارد.

علت تکرار خیانت

راهکارهایی برای کاهش احتمال خیانت مجدد

خیانت شوهر برای بار دوم می تواند ضربه محکم تری به شما وارد کند. اینکه او به شما خیانت کرده است، اشتباه خودش بوده و شما اصلا مقصر نیستید. پس دائم خود را سرزنش نکنید و یا اشتباهات او را گردن نگیرید. در عوض، رفتارها و عملکرد خود را بررسی کنید و سعی کنید بهتر از قبل باشید تا احتمال تکرار خیانت را کاهش دهید. تصمیم با شما است. می توانید همسر خیانتکار خود را ببخشید و سعی کنید شرایط را بهبود بخشید. یا می توانید دیگر به او اعتماد نکنید و به زندگی مشترک خود پایان بدهید. اگر شما ادامه دادن و ساختن زندگی مشترک موفق را انتخاب کرده اید، بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید. تا با تکرار خیانت شوهر مواجه نشوید.

نه خودتان و نه همسرتان را سرزنش نکنید

سرزنش کردن خود اصلا کار درستی نیست. اگر شما خودتان را مقصر بدانید یعنی اینکه قبول کرده اید همسرتان اشتباهی نکرده است. در این صورت او مسئولیت اشتباهات خود را قبول نکرده و به خیانت ادامه می دهد. زیرا می داند که شما او را مقصر نمی دانید. همچنین سرزنش کردن بیش از اندازه همسر نیز اصلا درست نیست. این کار باعث می شود که هیبت و بزرگی اشتباه او از بین برود و به یک رفتار عادی تبدیل شود.

به جزئیات دقت کنید

اگر می خواهید از تکرار خیانت جلوگیری کنید. پس با دقت به جزئیات توجه کنید. توجه به جزئیات به شما کمک می کند تا رفتارهای مشکوک همسرتان را متوجه شده و به او نشان دهید که حواستان جمع است.

رفتارهای اشتباه خود را اصلاح کنید

رفتارها و عملکردهای اشتباه خود را پیدا کنید. آنها را اصلاح کنید تا همسرتان بهانه ای برای خیانت مجدد نداشته باشد. بی محبتی، نامهربانی، سرد بودن و … می تواند همسرتان را به تکرار خیانت سوق دهد. پس مراقب رفتارهای خودتان نیز باشید.

به همسرتان بگویید فرصت اشتباه ندارد

هنگامی که با خیانت همسرتان روبه رو شدید، به او بگویید که این اولین و آخرین باری است که او را خواهید بخشید. فرصت اشتباه کردن مجدد را از او بگیرید. خیانت برای بار دوم را برابر با پایان یافتن زندگی مشترک بدانید تا همسرتان دیگر اشتباهی نکند. مهم است که تأکید کنید که تمایل شما برای آشتی کردن و ادامه دادن رابطه به این معنی نیست که رفتار خیانتکارانه او را تایید می کنید.

مرزهای سالمی را برای رابطه خود تعیین کنید

شما می توانید با کمک گرفتن از یک مشاوره خانواده مرزهای جدید و مفیدی را برای روابط و زندگی مشترک خود تعیین کنید. شاید شما بخواهید که اجازه دسترسی کامل به پیام ها و تماس های تلفن همراه همسرتان را داشته باشید تا بتوانید مجدد به او اعتماد کنید. تعیین این مرزها دو هدف را دنبال می‌ کنند: آن ‌ها به شما احساس امنیت می ‌دهند. در عین حال به همسرتان نیز یادآوری می کند که حق تکرار خیانت ندارد. هر آنچه را که به نظرتان باید در مرزهای جدید لحاظ شوند به مشاور بگویید. او به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید و افراط و تفریط نکنید.

سعی کنید ارتباط سالم برقرار کنید

یکی از مهم ترین علت تکرار خیانت نداشتن ارتباط سالم در زندگی مشترک است. اگر شما و همسرتان نتوانید با یکدیگر ارتباط برقرار کنید، مشکلات را حل کنید، تصمیم گیری درست داشته باشید و … مسلما احتمال تکرار خیانت بالا می رود. شما باید بتوانید در مورد نیازها و انتظارات فردی خود با یکدیگر صحبت کنید. همچنین برای نظرات و انتخاب های یکدیگر احترام قائل شوید. مهارت برقراری ارتباط سالم به شما و همسرتان کمک می کند تا خیانت برای بار دوم را تجربه نکنید.

آیا خیانت تکرار میشود؟

سخنی از مشاوران آویژه

اگر با خیانت همسر مواجه شده اید، بدانید که هیچ کسی جز خودتان نمی تواند برای زندگی مشترک و آینده شما تصمیم بگیرد. نگرانی در رابطه با تکرار خیانت و مواجه شدن با خیانت برای بار دوم یک امر بسیار طبیعی است. شما با در نظر گرفتن تمام شرایط، علائم و خوبی ها و بدی های زندگی مشترکتان باید تصمیم بگیرید که می خواهید همسرتان را ببخشید و به زندگی با او ادامه بدهید. یا مطمئن هستید که او همچنان به تکرار خیانت و اشتباهات خود ادامه می دهد. به یاد داشته باشید که تصمیم عجولانه و از روی عصبانیت نگیرید. صحبت و مشاوره گرفتن از یک روانشناس می تواند به شما کمک کند تا انتخاب مناسب و درستی را داشته باشید. پس قبل از اینکه از روی عصبانیت و ناراحتی تصمیم بگیرید. به یک مشاور مراجعه کنید و با او در این باره مشورت کنید.

سوالات متداول

احتمال تکرار خیانت چقدر است؟

طبق تحقیقات انجام شده، 32 درصد از مردم به خیانت خود اعتراف کرده اند. از بین کسانی که برای اولین بار خیانت کرده اند، 45 درصد آنها خیانت به همسر را مجدد تکرار کرده اند.

آیا می توان همسری را که دوبار خیانت کرده است بخشید؟

بله، یک رابطه می تواند پس از خیانت به حالت عادی بازگردد. با این حال، زمان و تلاش هر دو نفر در رابطه را می طلبد. هر دو نفر باید روی بازسازی اعتماد در رابطه خود کار کنند و یاد بگیرند که چگونه یکدیگر را ببخشند. البته موارد زیادی نیز وجود دارد که فرد بعد از تکرار خیانت همسر، به زندگی با او ادامه نداده و طلاق گرفته است. این موضوع بستگی به شرایط، تصمیمات فرد و … دارد.

 

براي مشاوره در زمينه آیا همسرم دوباره بهم خیانت می کنه؟ چگونه احتمال تکرار خیانت را کاهش دهیم؟!

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 7 نظر:

 1. از من می‌شنوید اگر خیانت دیدید از همسرتون چه آقا و چه خانم حتما جدا شید وگرنه غمش تا آخر عمر نمیزاره راحت زندگی کنید درد خیانت دردی هست که نمیشه بشینی با دوست و آشنا حرف بزنی تا دلت آروم بشه نه میتونی تنهایی اونهمه غم و غصه رو تحمل کنی

 2. سلام میشه لطفا منو راهنمایی کنید خیلی حالم بده، 4 ماه پیش برا اولین بار متوجه خیانت همسرم شدم و بعد از کلی حال بد و دعوا و… بخشیدمش و قول داد تکرار نکنه ولی مجددا بعد 4 ماه متوجه شدم دوباره داره تکرار میکنه، خواستم جدا شم دوباره قول داد گفت ببخشم اینبارم دیگ تکرار نمیکنم، ولی من اصلا بهش اعتماد ندارم نمیدونم چیکار کنم، یعنی واقعا عوض میشه یادوباره تکرار میکنه، باید چیکار کنم؟؟

 3. الان من نزدیک چهار سال هست با ی دختر دوستیم الان بهم خیانته کرده منم هرچی میکنم نمیتونم ببخشمش وبازم نمیتونم ازش بگذرم جدا بشم میگه هر کاری بگی انجام میدم باور کنی که دیگه خیانت نمیکنم و خودش هم بهم گفت نزدیک یک سال هست با ی پسر حرف میزد پسر منو تهدید کرده بوت اونم میترسید اگه بهم بگه جدا میشم الان میشه بهم کمک کنید لطفاً

  1. داداش این حرفا خیلی برام آشناس گذشته خودمه و بعد این حرفا ۶ ماه خوب بودم بازم خیانت کرد

 4. با مردی که ۳۵ سال است قول داده و بارها وبارها خیانت را تکرار کرده و هیچ ارزش و احترامی برای زن نیست و هیچ خط قرمزی را‌رعایت نمی کند چکار کنم

  1. سلام
   متاسفانه خیانت به همسر زیاد شده و احتمال این که مردی بعد از دوبار خیانت کردن باز خیانت خواهد کرد خیلی بالا است
   سعی کنید برای خودتان منبع درآمدی دست و پا کنید و به محض دیدن خیانت دوم و بعدی بتوانید به راحتی و دور از وابستگی به حق خودتان برسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉