کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چگونه یک مرد را خوشحال کنیم؟

چگونه یک مرد را خوشحال کنیم؟
3.3/5 - (3 امتیاز)

خوشحال کردن مرد از جمله نکاتی است که زنان باید در زندگی زناشویی خود به آن توجه کنند. زنان پخته و با تجربه به خوبی میدانند که خوشحال کردن مرد هم از لحاظ وظایف همسری آنها مهم است و هم این که با خوشحال کردن مردان آنها به وضوح تاثیرات مثبتی در زندگی زناشویی خود احساس خواهند کرد. از جمله کارکردهای خوشحال کردن مرد برای خانم ها میتوان به این موارد اشاره کرد:

  • خوشحال کردن مردان باعث میشود که آنها بیشتر به خانواده توجه کنند و این شاد زیستن باعث میشود از بروز شکاف در رابطه زناشویی جلوگیری شود.
  • زنان میتوانند با خوشحال کردن مردخود تاثیر کلامی و رفتاری بیشتری بر همسرشان داشته باشند. وقتی مرد زن را به عنوان منبع اصلی شادی و نشاط در زندگی خودش در نظر بگیرد ناخودآگاه توجه بیشتری به رفتار و سخنان همسر خود نشان میدهد و ابن امر در تاثیرگذاری بر مردان نکته حائز اهمیتی میباشد.
  • شاد شدن مرد توسط همسرش میتواند در توسعه و پیشرفت خانواده به لحاظ طبقه اجتماعی و همچنین مالی نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. افراد متاهل میتوانند این نکته را تایید کنند که مردی که به لحاظ نیازهای روحی و روانی به خوبی ارضا شود بسیار با نشاط تر و با انگیزه تر زندگی میکند و این انگیزه بالا در راندمان کاری مرد نیز تاثیر مستقیم میگذارد و او را در کسب درآمد برای خانواده مصمم تر از قبل میکند.

بنابراین خانم ها باید خیلی به مسئله خوشحال کردن مرد خود توجه کنند اگر یک زندگی زناشویی با کیفیت تر و پر نشاط تر را مد نظر دارند. اما چگونگی خوشحال کردن شریک زندگی نیز میتواند سوالی باشد که در ذهن زنان شکل ببند که در ادامه به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

راه های خوشحال کردن مردان
مردان از چه چیزهایی خوششان می آید؟
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه یک مرد را خوشحال کنیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

راه های خوشحال کردن مردان

خوشحال کردن مردان و نحوه رسیدن به این اتفاق از جمله سوالاتی است که زنان را برای مشورت به کلینیک های مشاوره خانواده رهنمون می سازد. برای خوشحال کردن، زنان باید ابتدا در مورد شوهر خود به یک سری از نکات توجه کنند:

1- با مطالعه و یادگیری در مورد انواع شخصیت و خصوصیات مردان تشخیص دهید همسرتان در کدام دسته قرار می گیرد. شما با این کار میتوانید راهکارهای مناسب با شخصیت همسر خود را برای شاد کردن او به کار ببندید که نتیجه را دقیق تر و سریع تر برای شما حاصل میکند. برای شروع میتوانید کتاب های موجود در بازار که تعدادشان هم زیاد است را در مورد شناخت جنس مرد، احتیاجات و نیازهای او به لحاظ جسمی و روحی تهیه کنید و بخوانید. البته شرکت در کارگاه های مهارت زندگی نیز میتواند انتخاب خوبی باشد.

2- برای خوشحال کردن مردان و به کار بستن ترفندهای آموخته شده و مد نظر شما به صبر و حوصله خیلی زیاد احتیاج دارید. این اتفاق یک پروسه آهسته و پیوسته است. بنابراین عجله نکنید و کار درست را در زمان درست انجام بدهید. گاهی عجله کردن باعث میشود که ما نتیجه عکس بگیریم. به خصوص در مورد زوجینی که تازه با هم زندگی زناشویی خود را آغاز کرده اند این مدت زمان مورد نیاز بیشتر هم خواهد بود. زمان مورد نیاز بیشتر به این دلیل است که ما برای انجام کاری که همسرمان را خوشحال کند نیاز داریم به طور دقیق بدانیم که چه کاری را از چه راهی باید انجام دهیم.

چه کارهایی مردان را خوشحال میکند؟
راه های خوشحال کردن مردان چیست؟

چه کارهایی مردان را خوشحال میکند؟

برای خوشحال کردن همسر شناخت نقش مهمی دارد. ولی میتوان نکاتی را به صورت عمومی برای خوشحال کردن اکثر مردان در نظر گرفت. تعدادی از این نکات را بیان میکنیم:

1- توجه به لحاظ ظاهری

یکی از راه‌های خوشحال کردن همسر توسط خانم ها میتواند این باشد که زنان به لحاظ ظاهری تا حد ممکن به خود توجه کنند. اگر مقداری در مورد ویژگی‌های ذاتی مردان مطالعه داشته باشیم متوجه میشویم که ارتباط از دریچه دیدن یکی از موثرترین درگاه های تاثیر پذیری مردان است و مناظر زیبا میتواند کاملا بر رفتار و اعمال آن ها تاثیر مثبت بگذارد. حتی در خانواده های سنتی که اغلب رسومات را سر لوحه تصمیمات خود را قرار میدهند، همواره مادران به دختران خود در مورد زیبا بودن برای شوهر و تاثیر آن بر گرم شدن زندگی زناشویی تاکید میکنند.

2- توجه به رابطه جنسی

گرم بودن و گرم نگه داشتن رابطه جنسی نیز میتواند در خوشحال کردن همسر یک نکته کلیدی و حذف نشدنی باشد. ترشح هورمون های جنسی در مردان چندین برابر زنان است و به همین دلیل مردان مخصوصا بعد از ازدواج به شدت به نظم در رابطه جنسی برای با نشاط بودن نیاز دارند.

3- احترام و ارزش قائل شدن

به همسر خود نشان دهید که برای او احترام و ارزش قائل هستید. هیچ انسانی در این دنیا وجود ندارد که بی عیب و نقص باشد. ما باید همسر خود را با تمام کم و کاستی ها و خوبی و بدی هایش در درجه اول بپذیریم. بعد از آن که همسر خود را همانطور که هست پذیرفتیم باید با کلام و رفتار به او بفهمانیم که با تمام وجود او را پذیرفته ایم و این اتفاق باعث میشود حس خود ارزشی فرد بالا برود که فاکتور مهمی برای خوشحال کردن مرد میباشد.

اشتباهات رایج خانم ها برای خوشحال کردن شوهر 
چگونه شوهر خود را خوشحال کنیم؟

اشتباهات رایج خانم ها برای خوشحال کردن شوهر

خوشحال کردن شوهر بدون شک یکی از اقدامات مهم در راه رسیدن به یک زندگی مشترک آرمانی میباشد. اما گاهی خانم ها کارهایی را به اشتباه انجام میدهند که نه تنها شوهر خود را خوشحال نمیکنند بلکه ممکن است زندگی زناشویی را هم با آسیب رو به رو کنند و صمیمیت در خانواده را کاهش دهد. اشتباهاتی که خانم ها نباید آن ها را انجام دهند را به صورت فهرست وار در ادامه میبینیم:

  • عجله نکنید

برای خوشحال کردن شوهر طوری به او محبت نکنید که عملکرد شما بیشتر نمایش به نظر برسد. یادتان باشد که اگر از همین لحظه تصمیم گرفتید محبت کلامی و عاطفی خود را نسبت به شوهر خود بالاتر ببرید کم کم این کار را انجام بدهید. چرخش ناگهانی رفتار شما بیشتر ممکن است موجب سوءتفاهم در این مورد شود.

  • بزرگنمایی نکنید

به هیچ عنوان به همسر خود دروغ نگویید. برای خوشحال کردن شوهر دروغ اکثرا نتیجه عکس میدهد. مثلا اگر می‌خواهید از همسر خود تعریف کنید همان چیزی که هست را به صورت جذاب و قابل تایید نشان دهید و بزرگنمایی نکنید. مثلا اگر شوهر شما در انجام دادن کاری خوب عمل میکند همان قدر که متعادل است از او و عملکردش تمجید کنید. احساس اینکه شما قصد دارید به همسرتان چیزهایی را غیر واقعی نشان دهید بیشتر حالت شک را در مردان برانگیخته میکند.

اعمالی که برای خوشحال کردن او انجام میدهید را فقط معطوف به زمانی که در کنار شما حضور دارد نکنید. برای مثال مثال خوب است که در حضور همسر خود از او تعریف و تمجید کنید ولی حتما وقتی که او در جمعی نیز حضور ندارد که شما هستید روی حرف های خود بمانید. مبادا که سوءتفاهمی برای همسر شما به وجود بیاید و تلاش های شما نتیجه برعکس بدهد.


بیشتر بخوانید: چگونه به همسرم محبت کنم؟


تاثیر توجه کلامی برای خوشحال کردن مردان 
چه کارهایی مردان را خوشحال میکند

تاثیر توجه کلامی برای خوشحال کردن مردان

زنان هیچگاه نباید تاثیر محبت کلامی را برای شاد کردن شوهر خود دست کم بگیرند. وقتی دو نفر با هم زیر یک سقف زندگی میکنند، بعد از مدتی ناخودآگاه بیشترین تاثیر مثبت و منفی را از یکدیگر میگیرند.

زنان باید بدانند که ممکن است حتی وقتی توجه لازم را ندارند به صورت غیر عمد کلامی از دهانشان خارج شود و از کنار آن ساده بگذرند و حتی فراموشش کنند. اما همین کلام به ظاهر ساده میتواند کم کم در ناخودآگاه مرد پرورش بیابد و از یک مسئله پیش پا افتاده به یک مشکل پیچیده تبدیل شود. برعکس این قضیه هم وجود دارد. اگر حتی زمانی که مرد شما از لحاظ روحی و روانی در سطح پایینی قرار دارد یک کلام مثبت بکار ببرید، چون آن را از زبان شما شنیده است حتی اگر بدترین شرایط را داشته باشد ناخودآگاه از انرژی میگیرد و به همین دلیل اعتماد به نفس زیادتری نسبت به قبل پیدا میکند. بنابراین پشتیبانی به لحاظ کلامی حتما در پروسه شاد کردن مرد به خانم ها توصیه میشود.

آیا کیفیت رابطه جنسی در شاد کردن مردان تاثیری دارد؟
چه چیزی باعث خوشحالی مردان میشود

آیا کیفیت رابطه جنسی در شاد کردن مردان تاثیری دارد؟

در بالا به صورت اجمالی به اهمیت کیفیت رابطه جنسی بین زن و مرد اشاره شد. حالا اگر بخواهیم توضیح مفصل تری را در این مورد ارائه کنیم، میتوانیم با اشاره به این نکته شروع کنیم که مردانی که به لحاظ جنسی با همسر خود مشکل جدی دارند، مثلا مدت هاست که باهم رابطه جنسی مناسبی ندارند خیلی زودتر از چیزی که انتظارش را داریم به لحاظ روحی و روانی فرسوده میشوند.

مردانی که در مورد این نیاز با مشکل ارضا شدن رو به رو هستند و از سمت همسر خود تامین نمیشوند قطع به یقین در ابتدای جاده پرآسیب افسردگی قرار دارند. جالب است بدانیم که همه مردانی که به همسران خود خیانت میکنند به دنبال مسائل جنسی و از روی هوس این کار را نمیکنند. برخی از آنها به دنبال رفع حال بد خود و به خاطر نیاز عاطفی وارد رابطه های فرازناشویی میشوند. بنابراین اهمیت رابطه جنسی به هیچ عنوان نباید در روند شاد کردن مردان نادیده گرفته شود.

براي مشاوره در زمينه چگونه یک مرد را خوشحال کنیم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 3 نظر:

  1. عالی بود ممنون ولی ما چند روزی این گونه رفتار می کنیم ولی یادمون می ره وانگار هروز یکی بهمون هشدار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉