کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

در زمان پریودی با زنان چگونه رفتار کنیم؟ 18 وظیفه مرد در دوران قاعدگی همسر

نیاز زن در دوران پریودی وظیفه مردان در دوران قاعدگی
3.9/5 - (51 امتیاز)

آیا شما جز آن دسته از مردانی هستید که در مورد نحوه برخورد با خانم ها در زمان پریودی اطلاعات کافی ندارید؟ آیا از نیازهای زن در دوران قاعدگی بی اطلاع هستید؟ دوران پریودی یک زن بسته با وضعیت جسمی و ژنتیکی او می تواند متفاوت باشد. برخی از زنان بسیار دوران سخت و دردناکی را می گذرانند و بعضی دیگر کمتر از بقیه اذیت می شوند. به هرحال این دوران برای همه خانم ها اغلب ماهی یکبار اتفاق می افتد. حتی اگر زن در این دوران درد زیادی نداشته باشد، حتما خلقیات و نحوه رفتار او تغییر خواهد کرد. همسر شما ممکن است فردی آرام و متین باشد اما وقتی زمان قاعدگی او فرا می رسد، بی حوصله و بی قرار خواهد شد. بسیاری از زنان قبل از شروع قاعدگی، طیف گسترده ای از علائم فیزیکی و احساسی را تجربه می کنند. استرس قاعدگی اغلب با تنش و یا عصبانیت همراه خواهد بود.

در مطالعه ای که مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه انجام داده اند، دریافتند که شریک زندگی یک زن می تواند به کاهش این علائم و درد ناشی از پریودی کمک زیادی کند. اگر شما نیز می خواهید در مورد رفتار مرد با زن در دوران پریودی و وظیفه او اطلاعات مفیدی کسب کنید. پس حتما این مقاله تخصصی و جامع را مطالعه بفرمایید. چرا که هر مردی باید بداند که چگونه با یک زن در دوره پریودی رفتار کند. رفتار صحیح و درک بالا در دوران پریودی همسر باعث افزایش مهر و محبت بین زن و شوهر خواهد شد.

رفتار مرد در زمان پریودی همسر

زنان و دوران پریودی

وقتی همسرتان پریود می شود و یا در شرف آن قرار می گیرد به دلیل زود رنج شدن و منقلب شدن احساساتش بیشتر نسبت به مشکلات حساس می شود. میزان درد و استرس ناشی از پریودی تحت تاثیر رویدادها، تغذیه، پیشگیری ها و … است. مراقبت از همسرتان و حمایت کردن از او باعث می شود کمتر دچار استرس قبل از قاعدگی شود.

وقتی یک دختر پریود می شود نیاز شدیدی به حمایت های عاطفی و درک بالا دارد. زنان از نبود محبت و حمایت های عاطفی همسران در دوران پریودی شکایت می کنند. آنها می گویند کسی آنها را درک نمی کند و حتی وقتی به شدت درد دارند باید مشغول غذا درست کردن برای همسر و فرزندان شوند و یا ظرف های نشسته داخل سینک را خودشان بشویند. در طول یک هفته ای که زنان پریود می شوند احساس حساسیت و آسیب پذیری بیشتری می کنند و زودتر ناراحت می شوند. پس یکی از وظیفه های مردان در دوران قاعدگی این است که به همسرشان در کارهای منزل کمک کنند و حال بد آنها را درک کنند. حواستان باشد که چه هنگامی که همسرتان پریود است و چه هنگامی که نیست هرگز او را با دیگران مقایسه نکنید. مثلا نگویید چرا خواهرم مثل تو درد نمی کشد و … . برای کسب اطلاعات بیشتر از دلایل عدم مقایسه همسر با دیگران حتما مقاله مقایسه همسر با دیگرانرا مطالعه بفرمایید.

سندروم پیش از قاعدگی چیست؟

طبق مطالعات انجام شده حدود 75 درصد از زنان استرس متوسط یا شدید را سه یا چهار روز قبل از قاعدگی دارند. سندرم پیش از قاعدگی (PMS) مجموعه ای از علائم فیزیکی و احساسی است که یک هفته یا بیشتر قبل از پریودی همسرتان شروع می شود. این سندروم باعث تغییرات خلق و خوی برخی از افراد می شود و یا باعث ظهور درد و نفخ زیاد برای فرد می شود. نوسانات خلقی شامل یک تغییر ناگهانی و غیرقابل توضیح در خلق و خو است. همسرتان ممکن است با خلق و خوی عالی از خواب بیدار شود اما یک یا دو ساعت بعد بی دلیل عصبانی و ناراحت باشد. شایع ترین علائم و پیامد های آن شامل:

عصبانیت

افسردگی

کم خوابی یا خواب زیاد

مشکل در تمرکز

عدم علاقه به فعالیت های روزانه

غمگینی

انرژی کم

زود رنج شدن

اضطراب

خشم

خستگی

کمر درد

سر درد و…

نیاز زن در دوران پریودی

علت تغییرات خلق و خوی زنان در دوران پریودی

در مورد علت تغییرات خلق و خوی زنان در دوران قاعدگی نمی توان به طور قطعی جواب داد اما کارشناسان این احتمال را می دهند که این تغییرات به دلیل نوسانات هورمونی است که در نیمه دوم چرخه پریودی اتفاق می افتد. تخمک گذاری و آزاد شدن تخمک باعث کاهش سطح استروژن و پروژسترون می شود. تغییر در این هورمون ها منجر به علائم جسمی و احساسی در زن می شود. این تغییرات جسمی باعث تغییراتی در خلق و خو، چرخه خواب و حتی اشتهای زن می شود. به وجود آمدن این علائم ناشی از تغییرات هورمونی است و بخشی نیز به دلیل مشکلات و تنش هایی است که فرد در خانواده تحمل می کند.

وقتی دخترا پریود می شن سطح تحمل آنها پایین می آید و زودتر احساسات خود را نسبت به مشکلات نشان می دهند.

 

وظیفه مرد در دوران قاعدگی زن

وظیفه مرد در دوران قاعدگی زن چیست؟

همانطور که در بالا گفتیم شما به عنوان شریک زندگی همسرتان می توانید باعث بهتر شدن حال او در دوران پریودی شوید. رفتار مرد در زمان پریودی همسر به شدت بر زندگی آنها و روابط سالم تاثیر گذار خواهد بود. در زیر راه حل هایی برای ارتباط با همسر در دوران قاعدگی گفته شده است. در زمان پریودی با زنان چگونه رفتار کنیم؟ اگر به دنبال جواب این سوال هستید پس حتما ادامه مطالب را مطالعه کنید.

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه در زمان پریودی با زنان چگونه رفتار کنیم؟ 18 وظیفه مرد در دوران قاعدگی همسر با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه در زمان پریودی با زنان چگونه رفتار کنیم؟ 18 وظیفه مرد در دوران قاعدگی همسر با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

حواستان به زمان و سیکل پریودی همسرتان باشد

برخی از مردان می گویند از کجا بفهمیم همسرمان پریود است؟ باید گفت شما به عنوان شریک زندگی او باید از زمان های پریودی و سیکل قاعدگی همسرتان اطلاع داشته باشید. تا زمانی که همسرتان این دوره را سپری می کند از او مراقبت کنید. پیگیری قاعدگی او باعث می شود همسرتان در کنار شما احساس امنیت کند و بفهمد که شما توجه زیادی به او دارید و برای شما ارزشمند است.

اگر احساس می کنید که زمان پریودی همسرتان را فراموش می کنید می توانید از یک تقویم استفاده کنید و تاریخ ها را در آن ثبت کنید. اطلاع از زمان پریودی همسر باعث می شود بهتر نوسانات خلقی او را درک کنید و علت تغییرات خلق و خوی آنها را متوجه شوید.

 

به همسرتان در انجام دادن کارهایش کمک کنید

به همسرتان در انجام دادن کارهایش کمک کنید چه کارهایی که در خانه دارد و چه کارهایی که مربوط به شغل اوست. وقتی در کنار او باشید و همراهی اش کنید، همسرتان احساس آرامش می کند و انجام کارها برایش راحت تر می شود. همراهی شریک زندگیتان راز خوشبختی در زندگی زناشویی است و باعث می شود از داشتن شما احساس خوشبختی کند. به عنوان شریک زندگی به او در مسئولیت هایش کمک کنید. غذا را آماده کنید، صبحانه برای او ببرید، لباس ها و یا ظرف های غذا را بشویید.

باور کنید انجام دادن این کارها نه تنها بد و زشت نیست بلکه خوشبختی و زندگی شاد را به خانه شما می آورد.

 

نسبت به همسرتان و رفتارهایش صبور باشید

در زمان پریودی، زن ها به شدت بی منطق و عصبانی می شوند. نسبت به رفتارهای همسرتان در این دوران صبور باشید و تا حد ممکن عصبانی نشوید. حواستان باشد همسرتان خودش هم دوست ندارد چنین رفتارهای غیر منطقی داشته باشد و تمام این رفتارها و تغییرات ناشی از تغییرات هورمونی است و او گناهی ندارد.

همه این سختی ها حداکثر دو یا سه روز است و نیاز زن در دوران پریودی این است که صبور باشید و از او محافظت کنید.

 

برای او سوپرایز داشته باشید

همسرتان را سوپرایز کنید. این یک راهکار عالی برای بهتر شدن حال او در دوران پریودی است. نیاز به انجام کار خیلی سخت و فوق العاده نیست و مطمئن باشید که با یک غافلگیری کوچک هم او خوشحال خواهد شد. مثلا می توانید غذای مورد علاقه اش را بپزید یا شکلات، بستنی و … برای او بخرید.

به هرحال هدف این است که شما به او نشان دهید در کنارش هستید و شادی او برای شما بسیار مهم است.

 

همسرتان را ماساژ دهید

زن در دوره پریودی به شدت دچار گرفتگی عضلات و ماهیچه ها می شود. این گرفتگی عضلات بسیار دردناک هستند و بهترین راهکار برای کاهش درد آن ماساژ دادن و نوازش کردن است. از قسمت های مچ پا شروع کنید سپس عضلات ساق پا و ران او را ماساژ بدهید. این کار باعث رهایی او از درد می شود و به او إحساس آرامش می دهد.

اگر همسرتان درد زیادی در قسمت شکم دارد پس کمر او را ماساژ دهید.

اگر نیاز به تنهایی دارد به خواسته اش احترام بگذارید

وقتی زن ها پریود می شوند به شدت بی حوصله هستند. گاهی دوست دارند تنها باشند و استراحت کنند پس مطابق میل آنها رفتار کنید. وقتی فضایی را که می خواهد در اختیارش قرار دهید دیگر بحثی وجود ندارد و مشکلات زندگی مشترک شما کمتر خواهد شد.

پس به خواسته آنها احترام بگذارید.

 

برای همسرتان آب بیاورید

شدت درد با مصرف آب کاهش می یابد و تاثیر به شدت مثبتی در تسکین درد او دارد. اگر او نمی تواند از رختخواب بلند شود و یا حواسش به مصرف آب نیست برای او آب بیاورید و یا به او یادآوری کنید که آب بنوشد تا درد او را کاهش دهد.

نوشیدن آب باعث ایجاد احساس آرامش در فرد می شود.

 

او را سرگرم کنید

فیلم و یا سرگرمی مورد علاقه او را آماده کنید و با این کار حواسش را از دردی که دارد، دور کنید. این کار در اکثر موارد جواب می دهد و باعث فراموشی درد و تسکین آن می شود. وقتی همسرتان غرق در فیلم مورد علاقه اش می شود و یا با ذوق تمام به انجام سرگرمی خود می پردازد کمتر مورد گرفتگی عضلات و نوسانات خلقی قرار می گیرد.

 

در مورد درد یا تغییرات اخلاقی با همسرتان صحبت نکنید

هرگز در زمانی که همسرتان خودش به شدت درد را تجربه می کند و یا اخلاق و رفتارش تغییر کرده است با او در این باره صحبت نکنید. در برخورد با همسرتان ملایم و با لطافت باشید و به او نشان دهید که چیزی تغییر نکرده است و زندگی همان روال عادی خود را دارد.

صحبت در مورد درد و یادآوری آن باعث تحریک ذهن همسرتان می شود.

رفتار مرد در زمان پریودی همسر

همسر یا دوست دختر خود را تشویق به ورزش کردن کنید

ورزش های سبک باعث از بین رفتن درد می شود. ممکن است در ابتدا انجام دادن آنها برای همسرتان سخت باشد اما حتی یک پیاده روی ساده نیز برای او معجزه می کند.

او را تشویق به انجام حرکات ورزشی و فیزیکی کنید تا درد و گرفتگی عضلات او کاهش پیدا کند.

 

فعالیت های جنسی و عاشقانه داشته باشید

سکس باعث کاهش درد می شود. وقتی همسرتان دچار درد شدید است از او بپرسید که آیا می خواهد صمیمیت جنسی و رابطه جنسی داشته باشد؟ از نوازش و گفتن جملات عاشقانه در زمان پریودی غافل نشوید. اگر امکان دارد با یکدیگر به زیر دوش بروید. آب گرم و نوازش شما باعث کاهش درد همسرتان می شود.

این کار باعث احساس آرامش و شادابی در همسرتان می شود.

 

غذاهای غنی از فیبر را برای او آماده کنید

برخی از افراد در زمان پریودی دچار یبوست می شوند. پس برای جلوگیری از این اتفاق به آنها غذاهای حاوی فیبر بدهید. مانند عدس، برنج قهوه ای، تمشک، گلابی، کلم بروکلی، دانه چیا و … همگی سرشار از فیبر هستند و می توانند به رفع یبوست کمک کنند. البته آنها را به زور و اجبار وادار به خوردن این غذاها نکنید برخی از افراد اصلا یبوست نمی گیرند.

شما می توانید این غذاها را به آنها پیشنهاد بدهید تا اگر یبوست دارند استفاده کنند.

 

همسرتان را درک کنید

از خود راضی و خودخواه نباشید. شما نمی توانید دردهایی که همسرتان دارد تحمل می کند را تحمل کنید. پس سعی نکنید او را به خاطر حال خرابش سرزنش کنید. درک او و اینکه در کنارش باشید و به او کمک کنید باعث می شود که آرامش همسرتان حفظ شود. اینگونه فکر نکنید که او زیادی ماجرا را بزرگ کرده است یا درد کم خود را زیاد جلوه می دهد. قطعا اینگونه نیست و او به شدت دوران سخت و درد ناکی را می گذراند.

اگر می خواهید به درک درستی از همسرتان در زمان پریودی برسید می توانید از مشاوره زندگی مشترک راهنمایی بگیرید.

 

خانم خود را نوازش کنید

او را در آغوش بگیرید، ماساژ بدهید، موهایش را نوازش کنید و یا بگذارید در بغل شما بنشیند. حتی گرفتن دست هایش می تواند حال او را بهتر کند.

اما حواستان باشد اگر از شما خواست که او را تنها بگذارید اصراری برای ماندن نکنید.

 

کارهایی که به او احساس بهتری می دهند انجام دهید

از او بپرسید که به چه چیزی احتیاج دارد و یا چه چیزی حالش را بهتر می کند. اگر از شما تقاضایی داشت آن را انجام بدهید. داروها و نوار بهداشتی برای او تهیه کنید. کیسه آب گرم یک پیشنهاد عالی برای کاهش درد کمر و شکم اوست. همچنین شکلات می تواند برروی اخلاق او تاثیر مثبتی داشته باشد.

پس حواستان باشد که در زمان پریودی همسرتان را اولویت اول زندگی خود قرار بدهید و از همه نظر در کنار او باشید.

 

غذاها و روش های سالم را به او پیشنهاد بدهید

اجتناب از غذاهای ناسالم و یا عادات غلط که باعث افزایش درد پریودی می شوند، راه حل عالی است. به او یاد آوری کنید که چه غذاهایی برای او خوب است و چه خوراکی هایی ضرر دارد. اما از اصرار و پافشاری زیاد دست بردارید.

اگر در مورد عادت رفتاری و یا غذایی بد او می خواهید صحبت کنید حتما اجازه بدهید زمان پریودی او تمام شود.

 

از همسرتان تعریف و تمجید کنید

زنان در دوران قاعدگی به شدت آسیب پذیر هستند. او فکر می کند که جذاب نیست و یا به اندازه کافی دوست داشتنی نیست و خود را خوب نمی داند. پس شما باید او را تشویق کنید مثلا به او بگویید چقدر مادر خوبی برای فرزندانش است.

به او نشان دهید به داشتن او افتخار می کنید.

 

او را همراهی کنید و همدلی با همسرتان را فراموش نکنید

همدلی با همسرتان هنگامی که پریود است بسیار ارزشمند خواهد بود. زن ها دقت بالایی نسبت به جزئیات دارند. حتی اگر او مثل همیشه ظاهر آراسته ای ندارد و یا بوی خوبی نمی دهد هرگز به او نگویید. فقط به او محبت کنید و همراهش باشید. زمانی که همسر یا دوست دخترتان پریود است بیش از حد حساس است به همین دلیل شاید مجبور شوید بیش از حد با او شیرین و رمانتیک باشید.

سعی کنید با همدلی و همراهی روحیه او را افزایش دهید و آرامش را به قلب او باز گردانید.

 

جملات عاشقانه در زمان پریودی

آنچه مردان باید در مورد قاعدگی زنان بدانند!

علاوه بر تغییرات هورمون ها برخی از رفتارها و سبک زندگی ها نیز بر پریودی زنان و درد و علائم احساسی آنها تاثیر گذار خواهد بود مانند:

ورزش کردن

سعی کنید همسرتان حداقل در روز 30 دقیقه ورزش کند. حتی یک پیاده روی روزانه می تواند به کاهش احساساتی مثل غمگینی، زود رنجی و اضطراب کمک کند.

 

تغذیه مناسب

از خوردن غذاهای ناسالم در زمان پریودی جلوگیری کنید. مقادیر زیاد شکر، چربی و نمک همگی تاثیرات منفی در خلق و خوی شما دارد. لازم نیست که خوردن این خوراکی را به صورت منظم حذف کنید اما سعی کنید به جای استفاده از این غذاهای ناسالم از میوه ها، سبزیجات و غلات کامل استفاده کنید..

 

خواب

نخوابیدن کافی می‌تواند خلق و خوی شما را از بین ببرد. سعی کنید حداقل هفت تا هشت ساعت در شبانه روز بخوابید، به خصوص یک یا دو هفته قبل از پریودی. کم خوابی به شدت بر ذهن و بدن شما تأثیر می گذارد.

 

فشار

استرس کنترل نشده می تواند نوسانات خلقی را بدتر کند. از تمرینات تنفس عمیق، مدیتیشن یا یوگا برای آرام کردن ذهن و بدن خود استفاده کنید، به خصوص زمانی که احساس می کنید علائم PMS در حال ظهور است.

سخنی از مشاوران آویژه

در زندگی مشترک زن و شوهر باید در هنگام سختی ها و مشکلات یکدیگر را درک کنند. شما باید به عنوان یک مرد قبل از ازدواج بدانید که با دختر پریود چگونه رفتار کنید. وقتی شما در دوران پریودی به همسر خود بها بدهید و مراقب او باشید، او نیز بعد از اینکه حالش بهتر شد حتما محبت شما را جبران خواهد کرد. زندگی مشترک صحنه ای برای از خودگذشتگی و همدلی است. هر چقدر که شما احترام بیشتری برای همسر خود قائل شوید و بهتر او را درک کنید و دوست داشته باشید، زندگی شاد تر و روابط سالم تری را خواهید داشت. حتما در مورد دوران پریودی و نیازهای زن در زمان پریودی مطالب زیادی مطالعه کنید و سطح آگاهی خود را بالا ببرید تا بتوانید همسرتان را بهتر درک کنید. اگر نیاز به کمک و راهنمایی بیشتری دارید می توانید به مشاوره خانواده مراجعه کنید.

سوالات متداول

آیا مردان نیز تحت تاثیر تغییرات هورمونی قرار می گیرند؟

مردان هنگامی که دچار عدم تعادل هورمونی می شوند، علائم مشابه زنان را تجربه می کنند. بسیاری از آنها شبیه به چرخه قاعدگی زنان نشانه هایی را دارند، از جمله خستگی، گرفتگی عضلات، افزایش حساسیت و هوس. طبق یک مطالعه، حدود 26 درصد از مردان این دوره های منظم مردانه را تجربه می کنند

پریودی زنان چگونه بر روابط تأثیر می گذارند؟

اگر سندروم قاعدگی شدید باشد، بدون شک تأثیر زیادی بر روابط می گذارد. علاوه بر این، بدخلقی، اضطراب، مسئولیت عاطفی و کمبود میل جنسی همگی از ویژگی های رایج PMS هستند که می توانند بر روابط زن با شوهرش و همکاران و دوستان تأثیر بگذارند.

براي مشاوره در زمينه در زمان پریودی با زنان چگونه رفتار کنیم؟ 18 وظیفه مرد در دوران قاعدگی همسر

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 51 نظر:

 1. خاک بر سرت کنند

  به خانومت هم بگو زاپاس داشته باشه برا خودش

  برا مواقعی که تو مسافرت یا شیف‌کاری هستی

 2. این مسائل خیلی مهمه ینی مرد نمیتونه خودشو چند روز نگه داره مرد باید در این مواقه مواظب خانوم باشه درک کردن خیلی خوبه من خودم خانومم و همسرم خیلی درک میکنه و بهترین حامی شده برام از شماهم خواهش میکنم یکم به فکر خانوم هاتون باشید

 3. هرچی می کشیم از خریت دیداران محترمه.دهن مارو سرویس کردین با این دینی که ساختین

  1. شما مشکلت اینه دین رو تقلیدی میخوای یاد بگیری از بقیه دینتو نگیر خودت برو دنبالش

 4. منی که امدم ببینم قدم رشد میکنه یا نه،😑
  خب حالا که ابن همه امدم بزار بگم من ۱۱ سالگی پریود شدم قدم ۱۴۵ بود الان یکسال نیم هست که پریود میشم الان دیگه سع ماه دیگه ۱۳ سالم میشع الان قدم ۱۵۳ هست چند وقتبع تغییر نکردم رشد میکنم یا اگه نکردم قدم خوبه؟

  1. شما مشکلی ندارید
   اما مراجعه به دکتر توصیه میشه

   در پریودی اهن بدن کم میشه و قرص اهن باید خورده بشه

 5. اول سلام
  در دوران پریود به دلیل اینکه دهانه رحم باز میشه و اینکه امکان عفونت گرفتن خانوم ها و مریض شدن اونها خیلی زیاد و این مریضی به آقایون هم انتقال میدن خیلی زیاد نزدیکی در دوران پریود ایراد داره حالا اگر سلامت خانومتون و خودتون براتون اهمیت داره این کارو انجام ندیدفقط از نظر بهداشت و سلامت مشکل داره

 6. اول کثیفه دوم من حرام میدتنم نه مکروه سوم هرچه میخای بکن ولیاگرنکنی بهتره النظام بعدایمان بیزارم ازاعضای ادمهاکه نع نضافت میدونن نع ایمان

 7. دوستان همه راهی وجود داره برا اسیب ندیدن فقط مرد نیست که باید رعایت کن پس با این حساب تو این دوران مرد باید زاپاس داشته باشه شاید دوست نداره به گناه الوده بشه چکار کنه همین طور که تو این دوران زن احتیاج به خیلی چیزا داره قبول. مرد بیشتر ضعف اعصاب داره واحتیاج به مراقبت داره که یه وقت نیاز عاطفی شو جایی نبره به هر حال هر دو موظف هستند دیگری رو ارضا کنند عصر حجر نیست به دینم ربطی نداره رعایت حقوق همدیگه و بهداشت از همه چیز مهمتره دینم همینو میگه لطفا فتوا صادر نکنید کمی هم مهربان باشید نظر همه محترم هست برای زندگیه شخصیه خودشون بدرود

  1. اگه این نظر واقعی شماست دوست عزیز پس رفتار متقابل همسرتون هم باید بپذیرید.

  2. خاک بر سرت کنند

   به خانومت هم بگو زاپاس داشته باشه برا خودش

   برا مواقعی که تو مسافرت یا شیف‌کاری هستی

 8. سلام ب همگی اتفاقا همسر من در دوران پریودی هیچ مشکل رابطه جنسی نداره اوکی باهام حتی شوخی میکنیم باهم بعد همش تو بقلم همه کارهم انجام میدم تازه خیلی خیلی آروم میشه بعدش حالش بهتره بدن درد هم خیلی کم میشه در کل بگم ک هیچ مشکلی نداره راحت با این قضیه

 9. سلام ممنون از اطلاعات خوبتون یک سوال دارم آیا خانم ها بعد از دوران پریودی مثلا 1 تا 3 روز بعد بازهم دچار بی حوصلگی و کج خلقی هستند ؟

 10. عالی
  من 20 ساله ازدواج کردم ولی شوهرم درکی از پریودی نداره و هر وقت پریود میشم دعوامون میشه چون س ک س میخواد و من اصلا حوصله خودمم ندارم . کاش یکی راهنماییم میکرد خسته شدم

 11. تو زمان پریودی رابطه جنسی حرامه. هم درد رو بیشتر میکنه و هم مهم تر از اون، برای سلامتی خانم به شدت مضره. و میتونه عوارض خیلی بدی داشته باشه. و این کار اصلا بهداشتی نیست. اگر با متخصصین صحبت کنید، از بدی های رابطه تو دوران پریود میگن بهتون. که اینجا میتونیم بفهمیم اسلام چقدر حواسش به همه چی هست. سلامتی خانم خیلی مهمه. قرار نیست هرکی هروقت دلش خواست از خانم به عنوان ابزار استفاده کنه. خانم ها حقوق زیادی دارن که یکی از مهم ترین هاش سلامتیه. پس لطفا سلامتی همسرتون رو تو دوران پریودی به خطر نندازید.

  1. سلام ب همگی اتفاقا همسر من در دوران پریودی هیچ مشکل رابطه جنسی نداره اوکی باهام حتی شوخی میکنیم باهم بعد همش تو بقلم همه کارهم انجام میدم تازه خیلی خیلی آروم میشه بعدش حالش بهتره بدن درد هم خیلی کم میشه در کل بگم ک هیچ مشکلی نداره راحت با این قضیه

   1. اتفاقا دین همواره در جهت تحکیم خانواده بوده وهست ولی اکثرا مطالعه واطلاعات دینی نیست لذا بجای مطالعه بیشتر متاسفانه زود دین رو کنار گذاشته میشه که همین حکایت از نداشتن مطالعه و اطلاعات اعتقادی دینی مخصوصا اسلام هست.

  2. ربطی به اسلام یا غیر اسلام نداره چرا همه چیزو با دین مقایسه میکنید .انسانیت ازدین داشتن خیلی مهم تره

   1. آخه اسلام یعنی حفظ و رشد انسانیت واخلاق
    ولی خیلیها بخاطر نداستن مطالعه ودرک درست حتی باژست متفکرانه در این مورد اشتباه میکنند

  3. حرامه یعنی چی اخه اگه همسرمون یا دوستدخترمون نیاز داشت واقعا باید باهاش باشیم

  4. الان دوباره از مرجع تقلید تون سوال کنید

   با وجود لوازم بهداشتی مثل کاندوم شاید مشکلی نداشته باشه.

   علت حرام بودن عفونت کردن رحم هست

 12. سلام مطالبتون واقعا عالی و درست بود.ممنون از انتقال اینهمه آگاهی درست🌷

 13. چرا مزخرف می نویسید!؟اولا دوست دختر چه معنی میدهد!؟ ثانیا در دوران قاعدگی رابطه جنسی طبق موازین شرعی اسلام زنا محسوب میشود ورابطه ازجلو حرام است واز پشت بااجازه همسر مکروه میباشد.

  1. به قول خودتون مکروه ،حرام نیست ،تازه فقط دخوله ک مکروهه،لطفا خشک مقدس نباشیم

  2. بابا برو بمیر ، ادمین کلی زحمت کشیده برا ما مجردا تو از اسلام دم میزنی ، خاک بر سرت ، منم یه دوست دختر دارم دقیقا این مطالب اومدم بخونم چون امروز پریود بود

   1. لطفا ادب را رعایت کنید، این دلیل نمیشه که شما هر کار می کنید درسته و دیگران اشتباه می کنند ،
    مخصوصا اگر قضیه مربوط بع دین باشه.
    دین تمام دستورات لازم زندگی رل به ما آموزش می دهد و ما خیلی راحت و رایگان آنرا در دسترس داریم

    1. کجا آموزش داده اسلام زندگی رل رو برای خودتون فتوا صادر می کنین کدوم دین آموزش داده

   2. ببین اقای محترم شما دین اسلام رو قبول نداری باشه کاری به این ندارین شما از هر متخصصی که می خوای بپرس میگه این کار باعث مریضی میشه بعد درباره دوست دختر اگر تو با اون دختر قطع رابطه کنی میدونی چه صومات روحی بهش میزنی من خودم یه دختر مجردم

  3. تو اگه یه دیدگاهی رو قبول نداری نباید توهین کنی میتونی برا خودت ردش کنی و ازش پیروی نکنی این حرف ها باعث به وجود اومدن انرژی منفی میشوند مسعله ای که نه چندان به او توجهی نمیشود پس سعی کنید انرژی مثبت به هم بدهیم.

  4. واقعا برای تفکرت متاسفم
   زن وسیله نیست که باهاش طبق‌ دستور العمل رفتار کنی یکم احترام بزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉