کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چگونه با همسر خود در جمع رفتار کنیم؟

شوهرم تو جمع باهام بد حرف میزنه چیکار کنم
2.5/5 - (2 امتیاز)

شوهرم تو جمع ضایعم میکنه چیکار کنم؟ شوهرم تو جمع سرم داد زد چه باید کرد؟ و … . یکی از مهم ترین مسائلی که باید در زندگی مشترک به آن اهمیت بدهیم، احترام متقابل است. زوجین باید بتوانند احترام یکدیگر را حفظ کنند تا روابط سالم و زندگی شادی داشته باشند. طرز صحبت کردن با همسر در جمع و رفتار با همسر در جمع یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه کرد. زوج های زیادی هستند که از رفتار همسر خود در مقابل دیگران گله مند هستند. آنها می گویند که شوهر یا خانمم در مقابل خانواده و یا دوستان احترام مرا حفظ نمی کند و رفتار مناسبی ندارد. رفتار با همسر پیش دیگران اگر مناسب و محترمانه نباشد می تواند باعث ایجاد مشکلات و آسیب های زیادی در زندگی زوجین شود.

به دلیل اهمیت بالای رفتار با همسر پیش دیگران، مشاوران مرکز مشاوره آویژه به بررسی طرز رفتار با همسر در جمع پرداخته اند و مقاله جامع و کاربردی زیر را نگارش کرده اند. شما با مطالعه این مقاله یاد میگیرید که چه رفتارهایی با همسر در جمع اشتباه بوده و همچنین چگونه باید با همسر خود در مقابل دیگران رفتار کنید. پس اگر به دنبال یادگیری رفتار صحیح با همسر پیش دیگران هستید یا این مقاله را مطالعه بفرمایید و یا با مشاوران مرکز مشاوره آویژه تماس گرفته و از راهنمایی های مفید آنها استفاده کنید.

طرز صحبت کردن با همسر در جمع

7 مورد از رفتار با همسر در پیش دیگران که نباید انجام داد

صحبت کردن با همسر در جمع و طرز رفتار با او بایدها و نبایدهای زیادی دارد. اگر شما می خواهید زندگی سرشار از عشق، مهربانی و احترام داشته باشید پس نکاتی را باید رعایت کنید و در مقابل دیگران از بیان و رفتارهایی خودداری کنید. به یاد داشته باشید که شاید شما و یا همسرتان این رفتارها را فراموش کنید. اما دیگران هرگز رفتار و کردار شما با همسرتان را فراموش نخواهند کرد و این موضوع می تواند به زندگی شما آسیب برساند. 7 مورد از مهم ترین رفتارها و کارهایی که نباید انجام دهید زیرا می توانند به همسرتان و زندگی مشترکتان آسیب بزند عبارتند از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه با همسر خود در جمع رفتار کنیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

انتقاد از همسرتان در مقابل دیگران ممنوع

برخی از زنان می گویند شوهرم در جمع باهم بد حرف میزنه و یا دائم از من انتقاد می کنه. انتقاد از همسر می تواند به اعتماد به نفس او آسیب برساند. همچنین باعث می شود که دیگران نیز مانند قبل برای شما و همسرتان احترام قائل نشوند. شما با انتقاد از شوهر و یا همسر خود نشان می دهید که زندگی مشترکتان مکان امنی برای او نیست. پس بهتر است در صحبت های خود از انتقاد و یا سرزنش کردن شریک زندگیتان دست بردارید.

همسرتان را در مقابل دیگران مسخره نکنید

شاید شما به قصد شوخی، سرگرمی و یا خنده همسرتان را مورد تمسخر قرار بدهید و یا بخواهید با او شوخی کنید. اما به یاد داشته باشید که ممکن است دیگران متوجه قصد شما که شوخی کردن است نشوند. این رفتار با همسر در مقابل دیگران او را تحقیر می کند و نشان می دهد که شخصیتش برای شما اهمیتی ندارد. مسخره کردن شما و موضوعی که به آن پرداخته اید در ذهن افراد باقی خواهد ماند. آنها ممکن است این کار شما را تکرار کنند. پس شما با مسخره کردن همسرتان راه را برای دیگران نیز باز گذاشته اید و به آنها نیز اجازه داده اید که با همسرتان این گونه رفتار کنند.

تمام جزئیات زندگی عاشقانه خود را برای دیگران تعریف نکنید

تعریف کردن زندگی مشترک با جزئیات برای دیگران بیشتر در خانم ها رایج است. به یاد داشته باشید که صمیمت بر پایه اعتماد بنا شده است. شما با صحبت کردن در مورد جزئیات زندگی و یا نقص های همسرتان اعتماد او را به خود از دست خواهید داد. برخی از مردان درباره رابطه جنسی خود بسیار منفی صحبت می کنند. این کار می تواند تاثیرات به شدت منفی بر زندگی مشترک شما به جا بگذارد.

مانند یک کودک به همسرتان دستور ندهید

بسیار دیده اید که برخی از زوجین در مقابل دیگران به همسر خود مانند یک کودک دستور می دهند. این رفتار با شوهر در جمع و یا با زن، به شدت تحقیر آمیز خواهد بود. شما نمی توانید تمام رفتار و کردار همسرتان را آنگونه که می خواهید ببینید. هر شخصی رفتار منحصر به فرد دارد و همه مانند یکدیگر رفتار نمی کنند. پس از امر و نهی کردن به همسرتان در مقابل دیگران دوری کنید.

افراد دیگر را مورد بررسی قرار ندهید

هرگز در مقابل همسرتان از شخصی که جنس مخالف شما است تعریف و تمجید نکنید. مخصوصا اگر در جمع حضور دارید شروع به تعریف کرددن از دیگران نکنید. اگر شما از مرد دیگری در مقابل شوهرتان تعریف کنید، این گونه برداشت می شود که شما او را به شوهرتان ترجیح می دهید. دیگران نیز احساس می کنند که شما از زندگی خود و شوهرتان رضایت ندارید. پس هرگز و تحت هیچ شرایطی از دیگران زیاد تعریف نکیند. چشم های سرگردان و سخنان شما ممکن است باعث شود همسرتان احساس ناامنی، بی کفایتی و بی ارزشی کند.

گفتار اشتباه همسرتان را اصلاح نکنید

هنگامی که همسرتان در حال تعریف کردن است، به اصلاح اشتباهات او نپردازید و صحبت هایش را مدام قطع نکنید. این کار شما بسیار همسرتان را تحقیر می کند. در عوض به دنبال فرصت هایی برای احترام گذاشتن به همسرتان و تایید سخنان او باشید. به همسرتان کمک کنید تا چهره خود را در جمع حفظ کند. نه اینکه اعتماد به نفسش را از بین ببرید و او را از صحبت کردن در مقابل دیگران دور کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه با همسر خود در جمع رفتار کنیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

از به رخ کشیدن ظاهر، وضعیت مالی و یا تحصیلی و … خودداری کنید

متاسفانه اکثر افراد اصلا فروتنی و افتادگی را نمی دانند. آنها دائم شروع به تعریف و تمجید از خود و همرشان می کنند. به رخ کشیدن خود و ویژگی هایی که دارید تنها نشان دهنده این است که شما و یا همسرتان تشنه تایید شدن توسط دیگران هستید. تنها فردی که باید شما را تایید کند همسرتان است و آن هم در جمع های خصوصی. پس زیاد از ظاهر و وضعیت خود تعریف و تمجید نکنید.

تشکر از همسر در جمع

در مقابل دیگران چگونه با همسر خود رفتار کنم؟

احترام سنگ بنای هر رابطه ای است. بدون احترام، هیچ ازدواجی نمی تواند موفق بوده و رشد کند. به عنوان همسر، باید بدانید که چه راه هایی برای حفظ احترام شریک زندگیتان وجود دارد. شما هم در جمع خصوصی و دو نفره خود باید احترام همسرتان را حفظ کنید و هم در مقابل دیگران. رفتار با همسر در پیش دیگران بسیار حائز اهمیت بوده و یکی از اصلی ترین ارکان احترام به همسر به شمار می رود. اینکه شما چگونه باید با همسر خود در مقابل دیگران رفتار کنید، سوالی است که ذهن بسیاری از زوجین را به خود مشغول کرده است. در این قسمت رفتارهای مناسب و صحیحی که شما باید در جمع با همسرتان داشته باشید را بیان کرده ایم. اگر به دنبال حفظ احترام و روابط سالم خود در زندگی هستید، در مقابل دیگران با همسرتان این گونه رفتار کنید.

به صحبت های او در جمع گوش دهید و آنها را تایید کنید

شما به عنوان همسر باید یک حامی عالی برای شوهر و یا زن خود باشید. گوش دادن یکی از صمیمانه ترین اشکال احترام به همسر در مقابل دیگران است. این کار باعث می شود که همسرتان اعتماد به نفس مناسبی کسب کند و بتواند در جمع بهتر از همیشه ظاهر شود. صحبت های او را قطع نکنید و یا اشتباهاتش را بیان نکنید. این کار باعث ایجاد احساس امنیت و اعتماد در رابطه شما می شود. همچنین باعث می شود که دیگران نیز نسبت به صحبت ها و گفتار همسرتان عملکرد بهتری داشته باشند و به او ایراد نگیرند.

مراقب نحوه ارتباط با همسر در جمع باشید

ارتباط یکی از ضروری ترین ابزار برای یک رابطه موفق است. شما باید مراقب نحوه برقراری ارتباط با همسرتان در مقابل خانواده خود یا خانواده همسرتان باشید. تا در این فرایند به احساسات او آسیب نرسانید و یا باعث نشوید دیگران شما و زندگی مشترکتان را به اشتباه قضاوت کنند. حتی اگر شما و همسرتان با یک دیگر قهر هستید و یا از موضوعی ناراحتید، نباید دیگران متوجه شوند. پس ارتباط قوی با هم برقرار کنید. نگاه های محبت آمیز، جملات زیبا و عاشقانه و اهمیت دادن به یکدیگر می تواند نشان دهد که شما در کنار یکدیگر عالی هستید. همچنین باعث می شود که دیگران نیز بتوانند راحتتر و با احترام بیشتری با شما ارتباط برقار کنند. به گونه ای رفتار نکنید که دیگران دائم از شما بپرسند چرا گرفته ای و یا چرا با همسرت حرف نمیزنی!؟

همسرت را قهرمان جلوه بده

به جای اینکه دائم او را سرزنش کنید و یا تحقیر کنید، با رفتار و صحبت های خود او را یک قهرمان جلوه بدهید. رفتار با همسر در جمع باید به گونه ای باشد که انگار او قهرمان زندگی شما بوده است. تشکر از همسر در جمع می تواند یک قدردانی عالی از او باشد و او را در چشم دیگران نیز عزیزتر کند. قهرمان بودن به معنای آن نیست که او کار ماوراء تصوری را انجام داده است. بلکه به این معناست که او توانسته در کنار شما زندگی عالی و موفقی داشته باشد. این یعنی زوجین از زندگی مشترک خود بسیار راضی و خشنود هستند.

رفتار با همسر در جمع

با صدایی آرام و مناسب با همسرت صحبت کن

طرز صحبت کردن با همسر در جمع راه دیگری برای نشان دادن احترام به او است. هرگز نباید صدای خود را بلند کنید و یا برسر همسرتان فریاد بزنید. به خصوص در جلوی فرزندان و یا در جمع!. اگر احساس عصبانیت می کنید، بهتر است قبل از فریاد زدن محیط را ترک کنید و کمی به خودتان زمان بدهید. اگر در جمع فریاد بزنید و صدای خود را برای همسرتان بالا ببرید، احترام و ارزش خود و همسرتان را کم کرده اید. این کار شما می تواند باعث شود که دیگران دیگر مانند قبل برای شما و یا حتی همسرتان احترام قائل نشوند. پس مراقب تن صدای خود در جمع باشید.

کاری کنید که او احساس امنیت کند

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید به همسرتان إحساس امنیت بدهید. یکی از این راهکارها این است که در جمع از همسرتان حمایت کنید و مراقبش باشید. اجازه ندهید دیگران به همسرتان بی احترامی کنند و یا قصد داشته باشند او را مورد تمسخر قرار دهند. همیشه در جبهه همسرتان حضور داشته باشید نه اینکه شما نیز مانند دیگران بخواهید او را مسخره کنید. هنگامی که شما در مقابل بی ادبی، بی احترامی و گستاخی دیگران بایستید، هم همسرتان احساس امنیت خواهد کرد و هم افراد دیگر یاد می گیرند که اجازه ندارند به همسر شما بی احترامی کنند.

رازدار باشید

هرچه که بین شما اتفاق افتاده است و یا آنچه که همسرتان به عنوان راز برای شما تعریف کرده است را در مقابل دیگران بیان نکنید. شاید همسرتان نمی خواهد دیگران از راز او باخبر شوند و یا بدانند که در زندگی مشترک شما چه می گذرد. بیان راز همسرتان در جمع یعنی اینکه شما به افراد اجازه داده اید وارد حریم خصوصی شما و یا همسرتان شوند. این کار شما در آینده می تواند ضررهای زیادی را به همراه داشته باشد.

رفتار با همسر پیش دیگران

سخنی از مشاوران آویژه

رفتار با همسر در جمع باید به گونه ای باشد که علاوه بر اینکه نشان دهنده روابط سالم و زندگی شاد شما و همسرتان است. باعث شود که دیگران نیز هم برای شما و هم برای همسرتان احترام خاصی را قائل شوند. به یاد داشته باشید که طرز صحبت کردن با همسر در پیش دیگران اگر اشتباه بوده و همراه با داد و فریاد و یا تحقیر و توهین باشد. می تواند آسیب های جدی و مضری را برای شما، همسرتان و مهم تر از همه زندگی مشترکتان به همراه داشته باشد.

پس اگر نمی دانید چگونه با همسر خود در مقابل دیگران رفتار کنید. یا چه رفتارهایی درست و چه رفتارهایی اشتباه است؟ بهتر است از یک مشاوره خانواده در این زمینه کمک بگیرید. مشاور یا روانشناس شما را راهنمایی می کند و به شما یاد می دهد که چه رفتارهایی را باید با همسر خود داشته باشید. پس رفتار با همسر در جمع را موضوع غیر مهم و بی اهمیتی ندانید. برای همسرتان و آنچه که بین شما و او بوده است اهمیت قائل شوید. تا زندگی عالی و روبه رشد داشته باشید.

سوالات متداول

چرا شوهرم مرا جلوی مردم پایین می آورد؟

ممکن است همسرتان این رفتار را از خانواده خود و آنچه که دیگران انجام داده اند، الگو برداری کرده باشد. شاید او می خواهد نشان دهد که رهبری رابطه را برعهده دارد و همیشه کسی باشد که حرف آخر و تصمیم نهایی را می گیرد. البته در برخی از شرایط نیز ممکن است فرد دچار بیماری روانی خاصی باشد که باعث می شود او نتواند عصبانیت و ناراحتی خود را کنترل کند و دائم حتی در مقابل دیگران بر سر شما داد میزند و شما را سبک می کند.

سیاست های رفتار با همسر در جلوی دیگران چیست؟

مهم ترین سیاست رفتاری که باید داشته باشید این است که تحت هر شرایطی احترام به همسر را در جمع حفظ کنید. اهمیت دادن و ارزش نهادن به همسر در مقابل دیگران نیز یکی از مهم ترین سیاست های رفتار با شوهر و یا زن در مقابل دیگران است.

 

 

 

براي مشاوره در زمينه چگونه با همسر خود در جمع رفتار کنیم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 2 نظر:

  1. سلام من هر کاری بکنم زنم اولویتش پدر و …. حتی سگ محله پدرشون هستش . مراسم رفتیم با داداشش همش من رو مسخره میکردند و میخندیدند
    چاره نیست باید تحمل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉