کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

وقتی از مادر شوهرم ناراحتم چیکار کنم؟ 9 نشانه مادرشوهر بدجنس

مادر شوهرم با حرفهاش ناراحتم میکنه
2.7/5 - (6 امتیاز)

از دست مادرشوهرم ناراحتم چه باید کرد؟😔 مادرشوهرم با حرفهاش ناراحتم میکنه، با او چگونه رفتار کنم؟🤔 شکستن دل عروس توسط مادرشوهر یکی از مرسوم ترین مشکلاتی است که می تواند برای هر خانواده ای وجود داشته باشد. اگر شما سیاست رفتار با مادرشوهر را داشته باشید، به راحتی می توانید با او به گونه ای رفتار کنید که دائم شما را ناراحت نکند.🙄 ناراحتی از مادرشوهر می تواند مشکلات زیادی را برای زندگی مشترک شما به همراه داشته باشد. اما اگر شما یک عروس با سیاست باشید، می دانید که در چنین لحظاتی باید چگونه رفتار کرد.😏

مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه به بررسی سیاست های عروس برای مادرشوهر و نشانه های مادر شوهر بدجنس که دائم عروس خود را ناراحت می کند، پرداخته اند. اگر شما نیز گله از مادرشوهر خود دارید و می گویید او دائم دل من را می شکند😣 یا می خواهید بدانید آیا یک مادرشوهر با سیاست و بدجنس دارید یا خیر؟ لطفا مقاله جامع و کاربردی زیر را مطالعه کنید. اگر شکستن دل عروس توسط مادرشوهر به یک عادت تبدیل شده است، می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تلفنی آویژه راهنمایی دریافت کنید.

ناراحتی از مادر شوهرم

نشانه های یک مادرشوهر بدجنس 😬🙁

قبل از آنکه سیاست رفتار با مادرشوهر را مورد بررسی قرار دهیم، برای شما عزیزان در رابطه با رفتارهایی که یک مادرشوهر بدجنس و یا حسود می تواند داشته باشد، توضیح می دهیم. دانستن این نشانه ها به تازه عروس ها کمک می کند تا بهتر خانواده شوهر خود را بشناسند و بتوانند متناسب با آنها از سیاست های عروس برای خانواده شوهر استفاده کنند. اگر به تازگی ازدواج کرده اید و در دوران عقد به سر می برید، باید حواستان باشد که از همان ابتدا با رفتارهای درست و مناسب خود بتوانید ارتباط سالمی با خانواده شوهرتان برقرار کنید. شما می توانید از مقاله رفتار با خانواده شوهر در دوران عقدکمک بگیرید.

نشانه های مادرشوهر بدجنس که باعث می شود دل عروس بشکند، به طور مختصر، عبارتند از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه وقتی از مادر شوهرم ناراحتم چیکار کنم؟ 9 نشانه مادرشوهر بدجنس با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تحت هر شرایطی حق با اوست 😒

یکی از مواری که می تواند عروس ها را ناراحت کند این است که مادرشوهرشان هرگز اشتباه نمی کند. او هرگز اعتراف نمی کند که اشتباه کرده است و از کسی عذرخواهی نمی کند. او اعتقاد دارد که همیشه حق با اوست. از نظر او تنها شما مقصر هستید.

مادرشوهر سعی می کند شما را نادیده بگیرد 😐

او برای ناراحت کردن شما و شکستن دل عروس خود سعی می کند در اکثر موارد عروس خود را نادیده بگیرد. ممکن است دلیل ناراحتی عروس از مادرشوهر این باشد که او به گونه ای رفتار کرده است که انگار عروس برایش مهم نیست. یا ناراحتی عروس از مادرشوهر ممکن است به این دلیل باشد که موفقیت هایش را بی ارزش می پندارد.

نشان می دهد که شما را دوست ندارد 😔💔

شاید او به هزاران روش نشان می دهد که شما را دوست ندارد. او اعتقاد دارد که پسرش ارزش بیشتری داشت و شما برای او خوب نیستید. این موضوع می تواند به شدت عروس را ناراحت کند. شما ممکن است عزت نفس خود را از دست بدهید و یا صرفا فقط ناراحت شوید.

انتظار اطاعت کامل از او 😖

یکی از ناراحتی های عروس از مادرشوهر این است که خودش هیچ کاری انجام نمی دهد. اما انتظار دارد که شما تمام کارهایش را انجام داده و از او اطاعت کنید. اگر شما از دستورات او اطاعت نکنید در نهایت یک عروس فاسد و بی ادب خواهید بود. مادرشوهر شروع به شکایت از شما در کنار دیگران خواهد کرد. مسلما هنگامیکه این خبر به گوش شما برسد، به شدت ناراحت و عصبانی خواهید شد.

دائم زندگی شما را کنترل می کند 🧐😒

یکی از رایج ترین رفتاری که می تواند دل عروس را بشکند این است که دائم مادرشوهر بر تمام مسائل زندگی زناشویی شما نظر بدهد. کنترل پسرش به این دلیل است که او احساس می کند شما پسرش را از او گرفته اید. این کنترل زمانی بیشتر می شود که شما مجبور باشید با آنها زندگی کنید. زندگی با خانواده همسر می تواند معایب و مزایایی داشته باشد. برای اطلاع از معایب و مزایای آن مقاله زندگی با خانواده شوهررا مطالعه کنید.

احترام نگذاشتن به حریم خصوصی 😓

ممکن است شما را ناراحت کرده باشد زیرا بدون دعوت و اعلام قبلی به خانه شما آمده است. یک مادرشوهر بدجنس دائم اطراف را نگاه می کند و تمام خانه شما را مورد بازرسی قرار می دهد تا نکته و اشتباهی برای سرزنش کردن شما بیابد.

نسبت به شما محبت ندارد 😒🙅‍♀️

نداشتن محبت می تواند باعث دل شکستن عروس توسط مادرشوهر شود. همیشه رفتارهای سرد و خاموش خواهد داشت. زیرا اعتقاد دارد نمی شود به عروس بها داد. در هنگام حضور شما به دیگر اعضای خانواده احترام گذاشته و به آنها محبت می کند، جز شما.

شایعه پراکنی در مورد شما 😯😤

یکی دیگر از کارهایی که می تواند دل عروس را بشکند این است که مادرشوهرش دائم پشت سر او پیش هر کسی حتی همسرش بدگویی او را کرده است. او به دلیل اینکه نسبت به موقعیت شما حراس دارد و احساس می کند هر آن ممکن است جای او را بگیرید، سعی می کند شما را بدنام جلوه بدهد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه وقتی از مادر شوهرم ناراحتم چیکار کنم؟ 9 نشانه مادرشوهر بدجنس با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مادرشوهر بدجنس انتقام جو و کینه ای است😈

اگر شما باعث شده باشید که او احساس خطر کند و یا او را ناراحت کرده باشید، هزار راه پیدا می کند تا بدتر از آن را بر سر خودتان بیاورد. او به شدت شما را ناراحت می کند و انتقام خود را از شما می گیرد. با مخالفت کردن ها، کنترل کردن شوهرتان، بی مهری، کنایه زدن و … شما را ناراحت می کند. تمام تلاش او برای شکستن دل عروس است.

سیاست های عروس برای مادر شوهر

✅ 10 نکته برای برخورد با مادرشوهری که شما را ناراحت می کند

شما باید از همان ابتدا و هنگامیکه تازه ازدواج کردید و وارد خانواده آنها شده اید، بتوانید یک عروس با سیاست باشید. سیاست های عروس برای خانواده شوهر به او کمک می کند تا در آینده دیگر ناراحتی از مادرشوهر و یا خانواده شوهر نداشته باشد. او با رفتار درست و باسیاست خود به گونه ای رفتار کرده است که آنها حتی در کوچکترین مسائل مربوط به زن و شوهر دخالت نمی کنند. یک عروس با سیاست رفتار با خواهر شوهر حسود را بلد است. همچنین به گونه ای رفتار می کند که باعث می شود مادرشوهرش دائم دل او را نشکند.

وقتی از حرف مادرشوهر ناراحت می شوید باید چگونه رفتار کنید؟ اگر شما نیز می خواهید سیاست های رفتاری عروس در برابر مادرشوهر را یاد بگیرید به ادامه مطلب توجه کنید.

چرا مادرشوهرتان این گونه رفتار می کند؟ 🤔

قبل از هر کاری شما باید بررسی کنید که چرا مادرشوهرتان دائم دل شما را می شکند؟ البته این موضوع به معنای آن نیست که شما به دنبال توجیهی برای رفتار او باشید. بدرفتار کردن و شکستن دل عروس توسط مادرشوهر با هیچ دلیلی قابل توجیه نیست. اما دانستن دلیل این رفتار او به شما کمک میکند تا بدانید باید چگونه با او رفتار کنید و یک عروس باسیاست باشید. دانستن دلیل رفتار مادرشوهرتان میتواند به شما کمک کند تا واکنش مناسبی در برابر او داشته باشید و ناراحتی خود را کاهش دهید.

از تشدید درگیری دوری کنید 🤐

ناراحتی از مادرشوهرم باعث شده با شوهرم بد رفتار کنم. اگر شما نیز با این جمله موافق هستید باید بگویم که سخت اشتباه می کنید. نباید اجازه دهید رفتارهای اشتباه مادرشوهرتان و ناراحتی شما از او، باعث ایجاد واکنش های عاطفی سریع و عجولانه شما در برابر همسرتان شود. همچنین نباید به گونه ای واکنش نشان دهید که او متوجه نقاط ضعف شما شود. یا رفتارش را شدیدتر کند. به جای اینکه به آتش او بیافزایید، به دنبال تکنیک هایی برای تنش زدایی و مدیریت درگیری باشید. اگر شما بتوانید خودتان را کنترل کنید و به موقع و مناسب واکنش نشان دهید، می توانید مادرشوهرتان را از یک مادرشوهر بدجنس به یک مادرشوهر مهربان تبدیل کنید. تشدید درگیری با او و یا حتی با شوهرتان تنها زندگی شما را نابود خواهد کرد.

احساسات خود را شفاف بیان کنید و یا از آن محیط دور شوید 🚶‍♀️

اگر می توانید احساسات خود را به صورت شفاف و با آرامش بیان کنید، پس این کار را انجام دهید. البته گستاخ نباشید. به یاد داشته باشید که احساسات شدید شرایط را بدتر می کنند. پس اگر نمی توانید احساسات خود را کنترل کنید و واکنش های نامناسبی خواهید داشت، سعی کنید از آن محیط تا جایی که می توانید فاصله بگیرید. مثلا اگر مادرشوهرتان دائم با حرف های خود می خواهد شما را ناراحت کند، مانند یک عروس با سیاست رفتار کنید و با یک عذرخواهی مودبانه بهانه ای بیاورید و بگویید مجبور هستید از آنها فاصله بگیرید. مثلا می توانید بگویید من را ببخشید من هنوز شام درست نکردم. پس بااجازه من به خانه خودم می روم و … .

عوامل تحریک کننده را بشناسید و از آنها دوری کنید 🥴

به دنبال این باشید که بفهمید مادرشوهرتان چه زمان بیشتر باعث ناراحتی شما می شود. مثلا ممکن است متوجه شوید که زمانی که در خانه آنها هستید، او همیشه به گونه ای رفتار می کند که شما را ناراحت کند. پس سعی کنید کمتر به آنجا بروید. اگر او در هنگام مسافرت با شما عجیب و غریب می شود و دائم با رفتار خود شما را آزار می دهد، سعی کنید مسافرت رفتن با او را محدود کنید.

حد و مرزهای خود را بیان کنید و آنها را به درستی به اجرا دربیاورید 😶

آیا مادرشوهرتان می تواند بدون اطلاع دادن به شما، به خانه شما بیاید هنگامیکه شما خانه نیستید؟ آیا مادرشوهرتان می تواند بر نحوه تربیت فرزندان شما بیشتر از شما تاثیر بگذارد؟ برای اینکه جلوی ناراحتی بیشتر خود را بگیرید، سعی کنید برای خودتان و دیگران حد و مرزهای مشخصی را تعیین کنید. سیاست رفتار با مادرشوهر بیان می کند که شما باید در رفتار خود به گونه ای واکنش نشان دهید که مادرشوهرتان متوجه شود شما از چه چیزی ناراحت می شوید. به راحتی و صادقانه خط قرمزها و حد و مرزهای خود را بیان کنید. به او بگویید اگر آنها را رعایت نکند دیگر نمی توانید با او رفت و آمد کنید. حتی برای شوهرتان نیز توضیح دهید که چه چیزهایی برای شما مهم بوده و چه چیزهایی مهم نیست. به او بگویید نمی توانید رفتارهای خارج از حد و مرز را قبول کنید.

سیاست های عروس برای خانواده‌ شوهر

دعوا و تعرض را انتخاب نکنید 😡🙅‍♀️❌

به یاد داشته باشید یک عروس با سیاست در رفتارهای خود با مادرشوهر هرگز در جهت دعوا و بی احترامی کردن به او قدم برنمیدارد. اجازه ندهید رفتارهای اشتباه او و ناراحتی هایی که برای شما به وجود آورده است باعث شود که شما نیز متقابلا با او به دعوا و درگیری بپردازید. دعوا کردن تنها باعث از بین رفتن احترام خودتان می شود. حتی اگر او نیز تمایل به دعوا دارد، شما با واکنش خوب خود و با آرامش به سادگی در برابر او بایستید و بگویید می دانم شما احساسات شدیدی دارید و ممکن است هر دقیقه با من درگیر شوید، اما من آرامش خوبی دارم و احساسی متفاوت نسبت به احساسات شما دارم. پس هرگز با شما دعوا نمی کنم.

این کار باعث می شود که مادرشوهرتان یاد بگیرد دفعات بعد برای جریحه دار کردن احساسات شما تلاش نکند. او می خواهد شما به او بی احترامی کنید تا با استفاده از آن شما را از چشم شوهرتان بیاندازد. یکی از ویژگی های زنان مورد علاقه مردان این است که به خانواده آنها احترام می گذارند و رفتار پسندیده و سنجیده ای دارند.

از شوهرتان کمک بگیرید 🙎🤝🙎‍♂️

هنگامیکه احساس می کنید شرایط برای گله از مادرشوهر مهیا است پس سعی کنید با زبانی آرام، به دور از کنایه زدن و یا بی احترامی کردن به کسی، موضوعاتی که شما را ناراحت کرده است بیان کنید. شوهرتان باید بتواند نقش فعالی در زندگی مشترک شما داشته باشد. او باید در تیم شما باشد و به مادرش نیز کمک کند تا بتواند با موقعیت جدید کنار آمده و عروس خود را بپذیرد. شوهرتان بهتر از هر کسی می تواند با مادرشوهرتان در رابطه با ناراحتی های شما صحبت کند.

کمی بر فاصله خود با مادرشوهرتان اضافه کنید 👵 ↔ 👩‍🦱

نیازی نیست به یک مسافرت طولانی مدت بروید تا خاطرات خود را با مادرشوهر فراموش کنید. شما می توانید کمی فاصله فیزیکی با آنها ایجاد کنید. مثلا لازم نیست در هر رویداد کوچکی شرکت کنید. البته اجازه دهید شوهرتان رابطه خود را با مادرش و خانواده اش حفظ کند. اما شما زیاد به آنجا نروید. شما با این کار نشان می دهید که از رفتارهای او ناراحت شدید پس به دنبال راهی برای جبران خواهد بود.

او تغییر نمی کند 😔

سعی کنید این موضوع را بپذیرید که مادرشوهرتان تغییر نمی کند. پس بی وقفه برای بهتر کردن أوضاع، حل مشکلات، اصلاح روابط و .. تلاش نکنید. تمرین پذیرش رفتارهای او ممکن است غیر معمول به نظر برسد، اما می تواند یک فرایند سودمند باشد. البته شما با پذیرش رفتارهای او تسلیم او نمی شوید و یا او را تایید نمی کنید. بلکه سعی می کنید کینه و رنجش های خود را کنار بگذارید، تا روان آرام تری داشته باشید.

اجازه ندهید بر رفتار شما تاثیر بگذارند ❎

اگر شما دائم بخواهید به موضوعاتی که مادرشوهرتان برای ناراحتی شما بیان کرده است فکر کنید و تمرکز خود را برروی نکات منفی بگذارید، به مرور خودتان نیز درگیر همین رفتار خواهید شد. تمرکز بر تمام رفتارهای منفی که مادرشوهرتان در برابر شما دارد، راهی مناسب نیست. اجازه ندهید این رفتارها بر روی شما تاثیر گذاشته و باعث نابودی زندگیتان شود. سعی کنید با روش هایی مانند مدیتیشن، ورزش کردن و راه های سرگرم کننده دیگر، رفتارهای منفی و ناراحت کننده مادرشوهرتان را فراموش کنید.

سیاست رفتار با مادر شوهر

سخنی از مشاوران آویژه

گاهی أوقات رفتار مادرشوهر با عروس أصلا درست و پسندیده نیست. اما در برخی از شرایط نیز این عروس است که نمی تواند ارتباط مناسبی با مادرشوهر خود برقرار کند. به یاد داشته باشید که او نیز یک مادر است و برای بزرگ کردن پسرش بسیار زحمت کشیده است. پس تا می توانید یک عروس با سیاست باشید و با رفتارهای درست و احترام گذاشتن به او رابطه سالمی با مادرشوهرتان برقرار کنید. سیاست رفتار با مادرشوهر را بلد باشید تا بتوانید به خوبی با خانواده شوهر رفت و آمد کرده و ارتباط سالم برقرار کنید. شکستن دل عروس توسط مادرشوهر می تواند به یک عادت تبدیل شود، اگر شما نتوانید به درستی با آن مقابله کنید.

اگر دائم مادرشوهرتان شما را ناراحت می کند و یک مادرشوهر بدجنس دارید که زندگی شما را سیاه کرده است، بهتر است از یک مشاوره خانواده برای فهمیدن رفتار درست و واکنش مناسب، مشورت بگیرید. مشاور می تواند شما را با سیاست رفتار با مادرشوهر آشنا سازد. او حتی می تواند به شما راهکارهایی برای تغییر نگرش او و رفتارش پیشنهاد بدهد. پس تا بیشتر از این رابطه شما و مادرشوهرتان خراب نشده، از مشاوره کمک بگیرید.

سوالات متداول

چگونه یک مادرشوهر بدجنس می تواند زندگی شما را خراب کند؟

یک مادرشوهر بدجنس ممکن است با تحت تاثیر قرار دادن شوهرتان، باعث ایجاد تعارض برای زندگی شما شود. آنها ممکن است پسران خود را متقاعد کنند که عروس خوبی ندارند. همچنین می توانند با شایعه پراکنی در مورد شما باعث شوند که دید خانواده شوهر نسبت به شما تغییر کند.

وقتی از حرف مادرشوهر ناراحت می شوید چه باید کنید؟

سعی کنید از درگیری و تعارض با او خودداری کنید. به گونه ای رفتار کنید که او متوجه خط قرمزهای شما نشود که بتواند بیشتر از قبل شما را آزار دهد. همچنین سعی کنید فاصله خود را با او بیشتر کنید تا کمتر ناراحتی را برای خود احساس کنید.

 

 

براي مشاوره در زمينه وقتی از مادر شوهرم ناراحتم چیکار کنم؟ 9 نشانه مادرشوهر بدجنس

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

در این مقاله بخوانید:

نظرات

- 74 نظر:

 1. سلام دوستان لطفا بهم نظر بدید ۵ ماه ک عروسی کردم ۲۰ روز با همسرم زندگی نکردم اون رفته شهر دیگه کار میکنه منو اینجا با مادرش گذاشته خودشم از سر کار ک بر میگرده خونه این اون میره جا برای رفتن نداره مادر شوهرم اجازه نمیده خونه رو ببریم اون شهر میگه من از اونجا بدم میاد آخه مگه میشه منو شوهرم همیشه از هم جدا باشیم چیکار کنم ک مادر شوهرم راضی بشه ما جدا شیم خونمون ببریم اونجا ک شوهرم کار میکنه البته مادر شوهرم تنها نیست ۳ پسر یه دختر مجرد داره و یکی از پسراشم نامزد هست

 2. سلام منم اول زندگیم خیلی از مادرشوهرم ضربه خوردم ولی یک راه حلی بهم گفتن که واقعا نجاتم داد کلا بی محلی مطلق به مادرشوهر اصلا آدم حسابش نکنین وواقعا براتون مهم نباشه رفتارهاش، خودش کم کم عقب میکشه طوری میشه که شوهرتون هم براش دیگه مادرش مهم نمیشه البته سعی کنید در موردش با شوهرتون نه خوب بگین نه بد امتحان کنید ببینین عالیه

 3. سلام منم مادرشوهرم خوبه ها اذیتم نکرده ولی خیلی بهم حسودی میکنه هرچی بخرم میره مثلشو میخره هیچ گمکی هم نمیکنه سرتاپاش طلاست یه گرمشو حاضر نیست بفروشه که به پسرش کمک کنه ماشینشو عوض کنه ماشینی که همیشه خودشون ازش استفاده میکنن و شوهرم هرکاری داشته باشن براشون انجام میده واینکه سوغانی میاره فقط واسه نوه هاش وپسرش برای منو وهمعروسم هیچی نمیاره درحالی که من فقط بهشون خوبی میکنم توهمه ی مناسبتا برای دخترش و خود مادرشوهرم کادو میگیرم ولی خودشون حتا تولدم تبریک نمیگنبهدم میگن پسرموم کادوخریده اسم منو نمیارن یاوقتی تااز سفر برمیگردن براشون نهاردرست میکنم کلی استقبال ولی به چشمشون نمیاد این رفتارا خیلی ناراحتم کروه

  1. شما عزت نقستون رو بالا ببرید.

   اگر دستتون تو جیب خانواده شوهر نیست، دلیلی ندارد این همه خوبی!

 4. خدا لعنت کنه اینجور مادرشوهرهاییی را که زندگی دوتا جون را خراب میکنن
  ودخالت زندگیشون میکنن ونمزان زندگی خودشونو بکنن

  1. الهی آمین
   واقعا نباید اسمشونو گذاشت مادر همچین آدمایی باید گذاشت ابلیس

 5. مادرشوهررابایک اشاره تشنه اغلب چشمه بیاورید فقط فقط هرکاری کردبخندید وباشوهرتان گرم باشید تاخودش ازخودش متنفرشود

  1. هرکاری میخام بکنم که اینجور بشه نمیشه با شوهرم خیلی خوبم ها ولی اون خیلی رو مخمه

 6. منم مادرشوهر تابهم میرسه میگه غذا چی خوردی مهمونی میرم ولی هرچی میخورم بهش میگم هرچند میریزم تو خودم با مادرشوهرم خیلی راحتم هرچقدرهم که بد باشه چون که میدونم مجبورم بالاخره یه عمرزندگیه حداقل به خاطره شوهرم ومادرشوهرمم خیلیم کینه ای هستش هیچی ازدلش درنمیاد از دسته خانواده ام شکیه به شدت ولی میگم اشکالی نداره سه سال که ازدواج کردم خودمم سختی زیاد کشیدم درزندگی ام وفت باید تحمل کرد وبسپاری دسته زمان همین

 7. مشکل از مادر شوهر نیست مادر شوهر باید مادر شوهری کنه و فکر میکنه پسرش رو از دست داده، مشکل از شوهراتونه و انتخاب غلط خودتون

  1. واقعن راست میگی اگه شوهر پشتت باشه دیگه هیچ غمی نداری و با همه چی کنار میای

  2. مادرشوهری که عقل داشته باشه به این فکر میکنه که کاری کنه خاطرات خوب برای عروس ها به جا بزاره برای خودش خدا بیامرزی بزاره نه این که عروس ها آرزوی مردنش رو کنن بلاخره ما مادرشوهر خوب و باخلاق هم داریم مادرشوهر بد و بد جنس هم داریم هیچ ربطی به مردها نداره

  3. چه ربطی داره
   شوهر من خیلی خوبه پشت منم هست ولی اون پیر سگ همیشه یه راهی واسه اذیت کردن پیدا میکنه ان شاءالله آتش جهنم ازش برداشته نشه

 8. من فکر نمی کنم کسی اندا زه ی من از دست مادر شوهر اذیت شده باشه ،،بخصوص وقتی سخت تره که از یک خانواده ای باشی که خاله زنک بازی نداشته باشند برای من دیدن دو متضاد خیلی سخت بود مادرم بسیار خوش قلب بلعکس مادر شوهرم بسیار بد ذات با جاری هام هم بدجنس بود که منجر به طلاق یکی شون شد.وقتی جاریم خواست بخاطر بچه اش برگرده سریع رفت یه زن جاش پیدا کرد عقدش کرد اون نتونه برگرده وبا این دومی هم شروع به بدجنسی کرد به نظر من حسادت طمع و از شیطان میاد وروح یک انسان و بیمار می کند بخاطرهمینه خداوند دستور به دوری از آنهارا داده وگرویدن به آنها را گناه شمرده

 9. زنده باد مادرم که میگه عروس دختر مردمه واسه چی عذابش بدم و بهش بدی کنم ؟ با اینکه خودش دلش از دست خانواده شوهرش خون بود ولی سر عروساش خالی نکرد ! چون زن با ایمانیه و به اون دنیا اعتقاد داره ! عروسمونم میگفت من به بقیه هم میگم که با مادر شوهرم خیلی راحتم ، حتی انقدی که به من گیره به عروسش هیچییییی😁

 10. سلام من مهرسا هستم از نظر من باید خانواده شوهر سرویس کرد بعد تا قیامت کنار بزاری وداغ طلاق به جیگرشون من که راضی هستم چون بعد دلم شکست ازشون اشغالا

 11. با سلام دیدگاه های شما عزیزان خوندم میدونین ذات آدم ها مهم هست که اگر ذات خراب باشه امکان نداره اون آدم بشه من از مادرشوهر و خانواده شوهر خیری ندیدم البته شاید بگین یه طرفه قضاوت نکنیم نه اگر مقصر بودم حتما می گفتم ولی خیلی سخت برام گذشته به کسانیکه مجرد هستن میگم خوب بشناسین آدم دو پا را نمیشه خوب شناخت اگر مادر شوهر من بخواد بهشت بره من جهنم انتخاب می کنم البته بعید بدونم که بتونه بهشت بره چون من ازش راضی نیستم خیلی دلم شکسته همه کسانیکه دارن زندگی می کنن و زندگی خوبی دارن قدر زندگی خوب بدونن برای ما هم اینطور سرنوشت قلمش نوشته شد موفق باشین.

 12. یک فرد ذات بد داشته تو جایگاه مادر خواهر همسر…. نمیتونه خوب نقش ایفا کنه
  فقط بایست از خدا بخوایم آدم خوش سیرت و با وجدان سر رله انسان بگذاره
  اگرم نشد فقط به عروس صبر عطا کنه تا خاموشی کنه آن فرد بی وجدان که بین زن وشوهر فاصله میندازه به سزای عملش برسه

   1. سلام من ۱۷ سالمه سه ساله عقد هستم خونه مادر شوهرم اینا نزدیکمونه همسایه هستیم تو این سه سال مادر شوهر من یه بار دستش برید بخیه اینها داشت یه بار یه جای شو عمل کرد یکسالههم که پاش پلاتین شکسته تو این سه سال من و یک دختر دیگه برایه اون پسر دیگریش نامزد کردن میشه جاریم دو هفته آمد وایساد خونشون برا مدرسه دیگه کارایه مادرشوهرم انجام می‌داد منم کمکش میکردم
    تو این سه سال من تنها کسی بودم کارشو انجام دادم بعد این جاریم چون دوروز خونش بوده. هی میگه آمد کارومو کرد رفت مثلا میگه لباسای شوهر تو میشورم که پام گرفته درد بعد دوتا ماشین لباسشویی داره یه دختر سیا داره یعنی از مادرش بعد تر به او جاریم میگه آجی بعد منو به اسم خودم صدا میزنه هزار. بار هی مادرم بهش حرف زده شوهرم بهش حرف زده گفته کاری به زن من نداشته باش
    هیچ بخدا من انقد آدم خوبیم انقد دلم براش میسوزه که نگو بعد بخدا نه تولدت نه عید نه شب یلدا هی نمیان دم در بگن مبارک باشه
    اما موقع کار میگه من باید باشم
    بخدا گیر کردم من ۱۷ سالمه مادر شوهر ۵۰ سالشه خدا بیشتر موقع زبون در میاره تیکه میندازه که مثلا چند نفر دورت باشن خجالتت میکنه اول که قول دادن خودم مادر شوهر خوبی باشم برا عروسم بخدا هی شانس من نیورد هرکسی دیدم مادرشوهرش ن مثل گل گل
    دعا کنید بمیره راحت شم ازش
    همه تویه شهرمون بهش میگن دیوانه
    بد ترش اینه شوهرم زیاد پشتمون نداره نمیدونم مال اینه فعلا ازدواج نکردیم یا اخلاقش با مادرش میره التماس دعا 🫶🩷🥺آمین

  1. امین تو هم برا من دعا کن مادر شوهرم بمیره تا دلم خنک شه خدایا میبینم به خودم

  1. از کجا آنقدر بر رفتار خودتون ایمان دارید، که آرزوی مرگ مادر ما پسرهارو می کنید، واقعا براتون متاسفم

   1. وقتی زن گرفتی اون روح دیگه مادرت رو میبینی و اون موقع است که خودتم حتی درگیر مسائل میشی

 13. باید همون اول یجوری رفتار کنی که باعث نشه زیاد دخالت کنه تو زندگیتون.مثلا زیاد پلاس نشید خونشون گرم وصمیمی نشید.میبینیدشونم هرموقع باسیاست ومهربون رفتار کنید.منکه خیلی کم میرم خونه مادرشوهرم اونکه اصلا نمیادش البته من هنوز خونه بابامم چون عقدیم…ما وقتی خونمونو تعمیر میکردیم یا وسایلی میخریدیم کلی نظرمیدادن ک اینو بگیری از فلان مارک . ولی من بدون بی احترام خونم با سلیقه م درست و وسایلامم با سلیقه خودم دارم میگیرم شوهرمم همیشه پشتمه گوچیکترین چیز اول با من مشورت میکنه دوسسشش دارم..مادرشوهرم اینارو م پنج شش ماهی یبار میبینم چون شاغلم محل کارمم جایی دیگه س .میام خونه بابام و برمیگردم.شمام اگع میخوای ارامش داشته باشی رفت وامدتونو کم کنید ولی تماس بگیرید احوالشونو بپرسید البته من هیچ تماسی نمیگیرم شمارشونم ندارم🌝🤍.والا دوری و دوستی..البته مادر شوهرمم مهربونه

 14. تمام مادر شوهرهایی که از طرف شوهر خودشون مورد توجه قرار نمی گیرند یا دخترشون با مردی ازدواج کرده که اونا نمی تونن باش، پز بدن دهن عروس رو سرویس می کنن

 15. سلام من الان چند وقته که نامزدم کم محلی های مادر شوهرم و دیدم منم بهش کم محلی کردم تا وقتی هم خودش دعوتم نکنه خونش نمیرم حتی اگه زنگ بزنه ب همسرم بگه که منو ببره اونجا نمیرم چون میگم که من خودم گوشی دارم هر کی بخواد منو دعوت کنه زنگ میزنه ب گوشی خودم بعد از اون وقتی زنگ بزنه ب همسرم بگه منو ببره اونجا شام یا ناهار شوهرم میگه ب خودش زنگ بزن

 16. شاید هم با مرگ عروس مادرشوهر به ارامش برسه وعروس بهتری برای پسرش بیاره

  1. بهتره دهنت رو ببندی .
   هیچ عروسی دلش نمی خواد با مادرشوهر بد رفتار کنه دست کم برای به دست آوردن دل شوهر خودش.
   این مادرشوهر ها هستند که کرم دارند.
   مطمئن باش مادرشوهر کرم دار عروسش عوض هم بشه آدم نمیشه.
   کلا مشکلش با نقش عروس هست نه شخصیت عروس .
   چرا دختر جوان با هزار آرزو بمیره و پیر زن سگ سیرت نمیره؟!!!

     1. قربونت تودهنت عالی گفتی منم ازهمه شمابدترم مادرشوهراروبسپاریدب خدا

  2. واقعا که باید دهنت رو ببندی حتما نظر کرده ای برای همین نفست از جای گرم در ممیدانشا الا که ببینی بفهمی چه دردی

 17. من هر چقدر خوبی می کنم بعدا پشیمون می شم همیشه بین جاری هام فرق میزاره ومن هم ناراحت میشم جاری هام هیچ کمک مالی بهش نمی کنند اما از اونها توقع ندارم ولی از من و شوهرم توقع بی پایان داره این موضوع باور کنید افسر ده کرده

  1. دقیقا مادر شوهرم منم همین طوریه شوهرم واسه اونا کار میکنه وقتی میگیم کار منو جدا میکنم یا واسه خودمون مغازه میزنیم نارحت میشن میگه نه شما از عهده این که واسه خودتون کار کنی بر نمیای خیلی این حرفش روی شوهرم تاثیر گذاشته هرچی بهش میگم تا کی میخوای واسه داداش هات وپدرت حمالی کنی دیگه بسته اولش قبول میکنه بعدش پشیمون میشه دیونه شدم

  2. دقیقا ما هم همین مشکل داریم مادرشوهرم. همیشه به هر نحوی شده میخواد جیب شوهرمو بزنه،همیشه وظیفه میدونه حتی شوهرم بیمه تکمیلیش کرد گفت ماهی هفت صد از حقوقم کم میشه بعد بهش بده،الان هفت هشت ماهی میشه یک بارم نگفت بیا پول بیمه دادی اصلأ انگار نانگاریه سری از نسخه‌هایی که اگه آنلاین انجام نده شوهرم می‌بره خورد خورد مگر پولشو برداره،۵۳میلیونم شوهرم داد سقف خونشو درست کرد که یه مقدارناچیز از ارث پدرشوبهش دادن ولی برادرشوهرم دوبرابر شوهرم از حق پدریش به ارث برد هرگزم مادرشوهرم ازشون هیچ توقعی نمیکنه اگه ی کیلو گوجه هم یکدفعه براش بخره اینقدر پشت سرش باهاش می‌ره تا پولشو بهش بده،حالا اینا جزی و خلاصه وار بود گفتم حرف زیاده هیشکی نمیتونه این رفتاراشو تحمل کنه اگه بخوام همشو بگم هرگزم در طول ۲۰ سالی که عروسشونم بهشون بی احترامی نکردم…

 18. با سلام تنها مردن مادر شوهر ب زندگیت ارامش میده و بس و گرنه تا زمانی ک زنده ای روز خوش نمیبینی

   1. خدا لعنت کنه هر چی مادر شوهره بد رو
    خدا لعنت کنه واقعا
    خدا از روی زمین برشون داره
    هر چی مادر شوهر بد رو
    بمیرن بمیرن بمیرن
    تا ما بتونیم زندگی خوب داشته باشیم

   1. دوستان اشتباه نکنید هیچ کس چه عروس چه مادر شوهر خوب خوب یا بد بد نیستن من خودم یه عروسم و مادر شوهرم در حقم خیلی خوبی کرده و بالعکس من هم خیلی احترام و خوبی کردم اما دلیل ناراحت بودن این نیست که آرزوی مرگ برای همدیگه داشته باشیم یادتون نره ما انسانیم و انسان هم جایز الخطاست و تنها راهکار اینکه میتونید یه مدت سا برای همیشه رابطه ی فیزیکی تون کم یا کمتر کنید و قرار نیست ما همه عالم و آدم از دست خودمون راضی نگه داریم ن فحاشی کنید ن پست سر کسی حرف بزنید فقط رابطه فیزیکی تون کم کنید خودشون متوجه ناراحتی تون میشن. به امید حق

    1. من که یه مدت رابطه مو کم کردم آبرومو پیش عالمو آدم برد از بس بهم تهمتو بد وبیراه گفت کاری به سرم آورده دیگه دست خودم نیست شب وروز نفرینش میکنم وآرزوی مرگ دارم برای خودم یا اون
     که فقط چشمم به چشمش نیافته

  1. الهی آمین خدا لعنت کنه مادر شوهر افریته ای که زندگی عروس هاشو پاشوند و مریضشون کرد و نوه هاش افسرده و عصبی شدن

   1. الهی آرمین خدا لعنت کنه مادر شوهر بدجنس و به نظر من فرهنگ زندگی ایرانیان مشکل داره این همه وابستگی به خانواده است که اجازه دخالت میده.

    1. سلام من نسترن هستم موافقم با نظر شما من مادر شوهر بد ذاتی دارم ک هربار ک میاد خونمون دعوا میندازه تو زندگیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉