کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

وقتی از مادر شوهرم ناراحتم چیکار کنم؟ 9 نشانه مادرشوهر بدجنس

مادر شوهرم با حرفهاش ناراحتم میکنه
3/5 - (2 امتیاز)

از دست مادرشوهرم ناراحتم چه باید کرد؟😔 مادرشوهرم با حرفهاش ناراحتم میکنه، با او چگونه رفتار کنم؟🤔 شکستن دل عروس توسط مادرشوهر یکی از مرسوم ترین مشکلاتی است که می تواند برای هر خانواده ای وجود داشته باشد. اگر شما سیاست رفتار با مادرشوهر را داشته باشید، به راحتی می توانید با او به گونه ای رفتار کنید که دائم شما را ناراحت نکند.🙄 ناراحتی از مادرشوهر می تواند مشکلات زیادی را برای زندگی مشترک شما به همراه داشته باشد. اما اگر شما یک عروس با سیاست باشید، می دانید که در چنین لحظاتی باید چگونه رفتار کرد.😏

مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه به بررسی سیاست های عروس برای مادرشوهر و نشانه های مادر شوهر بدجنس که دائم عروس خود را ناراحت می کند، پرداخته اند. اگر شما نیز گله از مادرشوهر خود دارید و می گویید او دائم دل من را می شکند😣 یا می خواهید بدانید آیا یک مادرشوهر با سیاست و بدجنس دارید یا خیر؟ لطفا مقاله جامع و کاربردی زیر را مطالعه کنید. اگر شکستن دل عروس توسط مادرشوهر به یک عادت تبدیل شده است، می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تلفنی آویژه راهنمایی دریافت کنید.

ناراحتی از مادر شوهرم

نشانه های یک مادرشوهر بدجنس 😬🙁

قبل از آنکه سیاست رفتار با مادرشوهر را مورد بررسی قرار دهیم، برای شما عزیزان در رابطه با رفتارهایی که یک مادرشوهر بدجنس و یا حسود می تواند داشته باشد، توضیح می دهیم. دانستن این نشانه ها به تازه عروس ها کمک می کند تا بهتر خانواده شوهر خود را بشناسند و بتوانند متناسب با آنها از سیاست های عروس برای خانواده شوهر استفاده کنند. اگر به تازگی ازدواج کرده اید و در دوران عقد به سر می برید، باید حواستان باشد که از همان ابتدا با رفتارهای درست و مناسب خود بتوانید ارتباط سالمی با خانواده شوهرتان برقرار کنید. شما می توانید از مقاله رفتار با خانواده شوهر در دوران عقد کمک بگیرید.

نشانه های مادرشوهر بدجنس که باعث می شود دل عروس بشکند، به طور مختصر، عبارتند از:

تحت هر شرایطی حق با اوست 😒

یکی از مواری که می تواند عروس ها را ناراحت کند این است که مادرشوهرشان هرگز اشتباه نمی کند. او هرگز اعتراف نمی کند که اشتباه کرده است و از کسی عذرخواهی نمی کند. او اعتقاد دارد که همیشه حق با اوست. از نظر او تنها شما مقصر هستید.

مادرشوهر سعی می کند شما را نادیده بگیرد 😐

او برای ناراحت کردن شما و شکستن دل عروس خود سعی می کند در اکثر موارد عروس خود را نادیده بگیرد. ممکن است دلیل ناراحتی عروس از مادرشوهر این باشد که او به گونه ای رفتار کرده است که انگار عروس برایش مهم نیست. یا ناراحتی عروس از مادرشوهر ممکن است به این دلیل باشد که موفقیت هایش را بی ارزش می پندارد.

نشان می دهد که شما را دوست ندارد 😔💔

شاید او به هزاران روش نشان می دهد که شما را دوست ندارد. او اعتقاد دارد که پسرش ارزش بیشتری داشت و شما برای او خوب نیستید. این موضوع می تواند به شدت عروس را ناراحت کند. شما ممکن است عزت نفس خود را از دست بدهید و یا صرفا فقط ناراحت شوید.

انتظار اطاعت کامل از او 😖

یکی از ناراحتی های عروس از مادرشوهر این است که خودش هیچ کاری انجام نمی دهد. اما انتظار دارد که شما تمام کارهایش را انجام داده و از او اطاعت کنید. اگر شما از دستورات او اطاعت نکنید در نهایت یک عروس فاسد و بی ادب خواهید بود. مادرشوهر شروع به شکایت از شما در کنار دیگران خواهد کرد. مسلما هنگامیکه این خبر به گوش شما برسد، به شدت ناراحت و عصبانی خواهید شد.

دائم زندگی شما را کنترل می کند 🧐😒

یکی از رایج ترین رفتاری که می تواند دل عروس را بشکند این است که دائم مادرشوهر بر تمام مسائل زندگی زناشویی شما نظر بدهد. کنترل پسرش به این دلیل است که او احساس می کند شما پسرش را از او گرفته اید. این کنترل زمانی بیشتر می شود که شما مجبور باشید با آنها زندگی کنید. زندگی با خانواده همسر می تواند معایب و مزایایی داشته باشد. برای اطلاع از معایب و مزایای آن مقاله زندگی با خانواده شوهر را مطالعه کنید.

احترام نگذاشتن به حریم خصوصی 😓

ممکن است شما را ناراحت کرده باشد زیرا بدون دعوت و اعلام قبلی به خانه شما آمده است. یک مادرشوهر بدجنس دائم اطراف را نگاه می کند و تمام خانه شما را مورد بازرسی قرار می دهد تا نکته و اشتباهی برای سرزنش کردن شما بیابد.

نسبت به شما محبت ندارد 😒🙅‍♀️

نداشتن محبت می تواند باعث دل شکستن عروس توسط مادرشوهر شود. همیشه رفتارهای سرد و خاموش خواهد داشت. زیرا اعتقاد دارد نمی شود به عروس بها داد. در هنگام حضور شما به دیگر اعضای خانواده احترام گذاشته و به آنها محبت می کند، جز شما.

شایعه پراکنی در مورد شما 😯😤

یکی دیگر از کارهایی که می تواند دل عروس را بشکند این است که مادرشوهرش دائم پشت سر او پیش هر کسی حتی همسرش بدگویی او را کرده است. او به دلیل اینکه نسبت به موقعیت شما حراس دارد و احساس می کند هر آن ممکن است جای او را بگیرید، سعی می کند شما را بدنام جلوه بدهد.

مادرشوهر بدجنس انتقام جو و کینه ای است😈

اگر شما باعث شده باشید که او احساس خطر کند و یا او را ناراحت کرده باشید، هزار راه پیدا می کند تا بدتر از آن را بر سر خودتان بیاورد. او به شدت شما را ناراحت می کند و انتقام خود را از شما می گیرد. با مخالفت کردن ها، کنترل کردن شوهرتان، بی مهری، کنایه زدن و … شما را ناراحت می کند. تمام تلاش او برای شکستن دل عروس است.

سیاست های عروس برای مادر شوهر

✅ 10 نکته برای برخورد با مادرشوهری که شما را ناراحت می کند

شما باید از همان ابتدا و هنگامیکه تازه ازدواج کردید و وارد خانواده آنها شده اید، بتوانید یک عروس با سیاست باشید. سیاست های عروس برای خانواده شوهر به او کمک می کند تا در آینده دیگر ناراحتی از مادرشوهر و یا خانواده شوهر نداشته باشد. او با رفتار درست و باسیاست خود به گونه ای رفتار کرده است که آنها حتی در کوچکترین مسائل مربوط به زن و شوهر دخالت نمی کنند. یک عروس با سیاست رفتار با خواهر شوهر حسود را بلد است. همچنین به گونه ای رفتار می کند که باعث می شود مادرشوهرش دائم دل او را نشکند.

وقتی از حرف مادرشوهر ناراحت می شوید باید چگونه رفتار کنید؟ اگر شما نیز می خواهید سیاست های رفتاری عروس در برابر مادرشوهر را یاد بگیرید به ادامه مطلب توجه کنید.

چرا مادرشوهرتان این گونه رفتار می کند؟ 🤔

قبل از هر کاری شما باید بررسی کنید که چرا مادرشوهرتان دائم دل شما را می شکند؟ البته این موضوع به معنای آن نیست که شما به دنبال توجیهی برای رفتار او باشید. بدرفتار کردن و شکستن دل عروس توسط مادرشوهر با هیچ دلیلی قابل توجیه نیست. اما دانستن دلیل این رفتار او به شما کمک میکند تا بدانید باید چگونه با او رفتار کنید و یک عروس باسیاست باشید. دانستن دلیل رفتار مادرشوهرتان میتواند به شما کمک کند تا واکنش مناسبی در برابر او داشته باشید و ناراحتی خود را کاهش دهید.

از تشدید درگیری دوری کنید 🤐

ناراحتی از مادرشوهرم باعث شده با شوهرم بد رفتار کنم. اگر شما نیز با این جمله موافق هستید باید بگویم که سخت اشتباه می کنید. نباید اجازه دهید رفتارهای اشتباه مادرشوهرتان و ناراحتی شما از او، باعث ایجاد واکنش های عاطفی سریع و عجولانه شما در برابر همسرتان شود. همچنین نباید به گونه ای واکنش نشان دهید که او متوجه نقاط ضعف شما شود. یا رفتارش را شدیدتر کند. به جای اینکه به آتش او بیافزایید، به دنبال تکنیک هایی برای تنش زدایی و مدیریت درگیری باشید. اگر شما بتوانید خودتان را کنترل کنید و به موقع و مناسب واکنش نشان دهید، می توانید مادرشوهرتان را از یک مادرشوهر بدجنس به یک مادرشوهر مهربان تبدیل کنید. تشدید درگیری با او و یا حتی با شوهرتان تنها زندگی شما را نابود خواهد کرد.

احساسات خود را شفاف بیان کنید و یا از آن محیط دور شوید 🚶‍♀️

اگر می توانید احساسات خود را به صورت شفاف و با آرامش بیان کنید، پس این کار را انجام دهید. البته گستاخ نباشید. به یاد داشته باشید که احساسات شدید شرایط را بدتر می کنند. پس اگر نمی توانید احساسات خود را کنترل کنید و واکنش های نامناسبی خواهید داشت، سعی کنید از آن محیط تا جایی که می توانید فاصله بگیرید. مثلا اگر مادرشوهرتان دائم با حرف های خود می خواهد شما را ناراحت کند، مانند یک عروس با سیاست رفتار کنید و با یک عذرخواهی مودبانه بهانه ای بیاورید و بگویید مجبور هستید از آنها فاصله بگیرید. مثلا می توانید بگویید من را ببخشید من هنوز شام درست نکردم. پس بااجازه من به خانه خودم می روم و … .

عوامل تحریک کننده را بشناسید و از آنها دوری کنید 🥴

به دنبال این باشید که بفهمید مادرشوهرتان چه زمان بیشتر باعث ناراحتی شما می شود. مثلا ممکن است متوجه شوید که زمانی که در خانه آنها هستید، او همیشه به گونه ای رفتار می کند که شما را ناراحت کند. پس سعی کنید کمتر به آنجا بروید. اگر او در هنگام مسافرت با شما عجیب و غریب می شود و دائم با رفتار خود شما را آزار می دهد، سعی کنید مسافرت رفتن با او را محدود کنید.

حد و مرزهای خود را بیان کنید و آنها را به درستی به اجرا دربیاورید 😶

آیا مادرشوهرتان می تواند بدون اطلاع دادن به شما، به خانه شما بیاید هنگامیکه شما خانه نیستید؟ آیا مادرشوهرتان می تواند بر نحوه تربیت فرزندان شما بیشتر از شما تاثیر بگذارد؟ برای اینکه جلوی ناراحتی بیشتر خود را بگیرید، سعی کنید برای خودتان و دیگران حد و مرزهای مشخصی را تعیین کنید. سیاست رفتار با مادرشوهر بیان می کند که شما باید در رفتار خود به گونه ای واکنش نشان دهید که مادرشوهرتان متوجه شود شما از چه چیزی ناراحت می شوید. به راحتی و صادقانه خط قرمزها و حد و مرزهای خود را بیان کنید. به او بگویید اگر آنها را رعایت نکند دیگر نمی توانید با او رفت و آمد کنید. حتی برای شوهرتان نیز توضیح دهید که چه چیزهایی برای شما مهم بوده و چه چیزهایی مهم نیست. به او بگویید نمی توانید رفتارهای خارج از حد و مرز را قبول کنید.

سیاست های عروس برای خانواده‌ شوهر

دعوا و تعرض را انتخاب نکنید 😡🙅‍♀️❌

به یاد داشته باشید یک عروس با سیاست در رفتارهای خود با مادرشوهر هرگز در جهت دعوا و بی احترامی کردن به او قدم برنمیدارد. اجازه ندهید رفتارهای اشتباه او و ناراحتی هایی که برای شما به وجود آورده است باعث شود که شما نیز متقابلا با او به دعوا و درگیری بپردازید. دعوا کردن تنها باعث از بین رفتن احترام خودتان می شود. حتی اگر او نیز تمایل به دعوا دارد، شما با واکنش خوب خود و با آرامش به سادگی در برابر او بایستید و بگویید می دانم شما احساسات شدیدی دارید و ممکن است هر دقیقه با من درگیر شوید، اما من آرامش خوبی دارم و احساسی متفاوت نسبت به احساسات شما دارم. پس هرگز با شما دعوا نمی کنم.

این کار باعث می شود که مادرشوهرتان یاد بگیرد دفعات بعد برای جریحه دار کردن احساسات شما تلاش نکند. او می خواهد شما به او بی احترامی کنید تا با استفاده از آن شما را از چشم شوهرتان بیاندازد. یکی از ویژگی های زنان مورد علاقه مردان این است که به خانواده آنها احترام می گذارند و رفتار پسندیده و سنجیده ای دارند.

از شوهرتان کمک بگیرید 🙎🤝🙎‍♂️

هنگامیکه احساس می کنید شرایط برای گله از مادرشوهر مهیا است پس سعی کنید با زبانی آرام، به دور از کنایه زدن و یا بی احترامی کردن به کسی، موضوعاتی که شما را ناراحت کرده است بیان کنید. شوهرتان باید بتواند نقش فعالی در زندگی مشترک شما داشته باشد. او باید در تیم شما باشد و به مادرش نیز کمک کند تا بتواند با موقعیت جدید کنار آمده و عروس خود را بپذیرد. شوهرتان بهتر از هر کسی می تواند با مادرشوهرتان در رابطه با ناراحتی های شما صحبت کند.

کمی بر فاصله خود با مادرشوهرتان اضافه کنید 👵   ↔  👩‍🦱

نیازی نیست به یک مسافرت طولانی مدت بروید تا خاطرات خود را با مادرشوهر فراموش کنید. شما می توانید کمی فاصله فیزیکی با آنها ایجاد کنید. مثلا لازم نیست در هر رویداد کوچکی شرکت کنید. البته اجازه دهید شوهرتان رابطه خود را با مادرش و خانواده اش حفظ کند. اما شما زیاد به آنجا نروید. شما با این کار نشان می دهید که از رفتارهای او ناراحت شدید پس به دنبال راهی برای جبران خواهد بود.

او تغییر نمی کند 😔

سعی کنید این موضوع را بپذیرید که مادرشوهرتان تغییر نمی کند. پس بی وقفه برای بهتر کردن أوضاع، حل مشکلات، اصلاح روابط و .. تلاش نکنید. تمرین پذیرش رفتارهای او ممکن است غیر معمول به نظر برسد، اما می تواند یک فرایند سودمند باشد. البته شما با پذیرش رفتارهای او تسلیم او نمی شوید و یا او را تایید نمی کنید. بلکه سعی می کنید کینه و رنجش های خود را کنار بگذارید، تا روان آرام تری داشته باشید.

اجازه ندهید بر رفتار شما تاثیر بگذارند ❎

اگر شما دائم بخواهید به موضوعاتی که مادرشوهرتان برای ناراحتی شما بیان کرده است فکر کنید و تمرکز خود را برروی نکات منفی بگذارید، به مرور خودتان نیز درگیر همین رفتار خواهید شد. تمرکز بر تمام رفتارهای منفی که مادرشوهرتان در برابر شما دارد، راهی مناسب نیست. اجازه ندهید این رفتارها بر روی شما تاثیر گذاشته و باعث نابودی زندگیتان شود. سعی کنید با روش هایی مانند مدیتیشن، ورزش کردن و راه های سرگرم کننده دیگر، رفتارهای منفی و ناراحت کننده مادرشوهرتان را فراموش کنید.

سیاست رفتار با مادر شوهر

سخنی از مشاوران آویژه

گاهی أوقات رفتار مادرشوهر با عروس أصلا درست و پسندیده نیست. اما در برخی از شرایط نیز این عروس است که نمی تواند ارتباط مناسبی با مادرشوهر خود برقرار کند. به یاد داشته باشید که او نیز یک مادر است و برای بزرگ کردن پسرش بسیار زحمت کشیده است. پس تا می توانید یک عروس با سیاست باشید و با رفتارهای درست و احترام گذاشتن به او رابطه سالمی با مادرشوهرتان برقرار کنید. سیاست رفتار با مادرشوهر را بلد باشید تا بتوانید به خوبی با خانواده شوهر رفت و آمد کرده و ارتباط سالم برقرار کنید. شکستن دل عروس توسط مادرشوهر می تواند به یک عادت تبدیل شود، اگر شما نتوانید به درستی با آن مقابله کنید.

اگر دائم مادرشوهرتان شما را ناراحت می کند و یک مادرشوهر بدجنس دارید که زندگی شما را سیاه کرده است، بهتر است از یک مشاوره خانواده برای فهمیدن رفتار درست و واکنش مناسب، مشورت بگیرید. مشاور می تواند شما را با سیاست رفتار با مادرشوهر آشنا سازد. او حتی می تواند به شما راهکارهایی برای تغییر نگرش او و رفتارش پیشنهاد بدهد. پس تا بیشتر از این رابطه شما و مادرشوهرتان خراب نشده، از مشاوره کمک بگیرید.

سوالات متداول

چگونه یک مادرشوهر بدجنس می تواند زندگی شما را خراب کند؟

یک مادرشوهر بدجنس ممکن است با تحت تاثیر قرار دادن شوهرتان، باعث ایجاد تعارض برای زندگی شما شود. آنها ممکن است پسران خود را متقاعد کنند که عروس خوبی ندارند. همچنین می توانند با شایعه پراکنی در مورد شما باعث شوند که دید خانواده شوهر نسبت به شما تغییر کند.

وقتی از حرف مادرشوهر ناراحت می شوید چه باید کنید؟

سعی کنید از درگیری و تعارض با او خودداری کنید. به گونه ای رفتار کنید که او متوجه خط قرمزهای شما نشود که بتواند بیشتر از قبل شما را آزار دهد. همچنین سعی کنید فاصله خود را با او بیشتر کنید تا کمتر ناراحتی را برای خود احساس کنید.

 

 

براي مشاوره در زمينه وقتی از مادر شوهرم ناراحتم چیکار کنم؟ 9 نشانه مادرشوهر بدجنس

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 
در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉