کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چگونه رابطه لانگ دیستنس را مدیریت کنیم؟

چگونه رابطه لانگ دیستنس را مدیریت کنیم؟
5/5 - (1 امتیاز)

با وجود پیشرفت تکنولوژی و دسترسی آسان به پیامک و تماس تصویری، حفظ یک رابطه از راه دور یا لانگ دیستنس ممکن است آسانتر باشد اما همچنان چالش های خاص خود را دارد😦.

هر چند افرادی که در یک رابطه لانگ دیستنس هستند دیگر مجبور نیستند منتظر تحویل نامه عشق خود باشند، زیرا اکنون می توانند با استفاده از پیام رسان های فوری به طور منظم با هم ارتباط برقرار کنند.

با این حال، فناوری نمی تواند همه چیز را در یک رابطه از راه دور جبران کند. هنوز هم بودن در روابط از راه دور از نظر احساسی و عاطفی دشوار است، زیرا نزدیکی فیزیکی به طور منظم وجود ندارد.

مردم اغلب فکر می کنند که روابط از راه دور هرگز به نتیجه نمیرسد. ممکن است خانواده و دوستان شما را از بودن در این روابط دلسرد کنند و بگویند که نباید این رابطه را خیلی جدی بگیرید. البته به دلیل فاصله زیاد کسی نمی تواند به شما قول یک رابطه لانگ دیستنس موفق را بدهد.

مدیریت یک رابطه لانگ دیستنس چیز پیچیده ای است و گاهی اوقات حتما احساس تنهایی و غم می کنید. با این حال، فاصله زیاد همچنین ساده ترین چیزها را شیرین تر می کند.

بعضی کار ها در یک رابطه عادی مانند، دست دادن با معشوق، غذا خوردن در کنار هم، احساس لمس یکدیگر، قدم زدن با هم، بوییدن موهای یکدیگر… این آرزوهای کوچک ناگهان می توانند در یک رابطه از راه دور بسیار بیشتر معنی داشته باشند.

مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه سعی کرده اند تمام نکاتی که در یک رابطه لانگ دیستنس باید بدانید را در این مقاله گردآوری کنند تا با دانستن این نکانت یک رابطه از راه دور موفق را تجربه کنید، لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نکته برای جذاب کردن یک رابطه لانگ دیستنس

اگر می خواهید رابطه لانگ دیستنس خود را به نتیجه برسانید، این نکات را حتما انجام دهید:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه رابطه لانگ دیستنس را مدیریت کنیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بیش از حد به یکدیگر پیام ندهید

اولین نکته مهم در رابطه لانگ دیستنس این است که از برقراری ارتباط بیش از حد خودداری کنید. لازم نیست هر روز ۱۲ ساعت با هم صحبت کنید تا خیالتان ار داشتن یک رابطه خوب راحت شود!. بسیاری از زوج‌ها بر این باورند که باید برای جبران فاصله، باید برای برقراری ارتباط بیشتر وقت صرف کنند. اما این تصور اشتباه است و ممکن است اوضاع را بدتر کند. به زودی پارتنز شما از این همه محبت خسته خواهد شد.

📛به یاد داشته باشید: بعضی مواقع کمتر ارتباط برقرار کنید بیشتر تاثیر دارد. نباید با پیام‌ها او را بمباران کنید، بلکه باید در زمان مناسب یک ارتباط صمیمی ایجاد کنید.

فاصله را به فرصت تبدیل کنید

دومین نکته مهم در رابطه لانگ دیستنس این است که این رابطه را فرصتی برای رشد و تقویت عشق خود بدانید. به جای اینکه این فاصله را مانعی برای رابطه خود ببینید، آن را به عنوان آزمونی برای محک زدن عشق و تعهد خودتان در نظر بگیرید🤩. یک ضرب المثل چینی می گوید،طلای واقعی از آتش نمی ترسد.

📛به جای اینکه فکر کنید این رابطه شما را از هم دور می کند، بر این باور باشید که با پشت سر گذاشتن این تجربه، پیوند شما با یکدیگر قوی تر خواهد شد.

یک متن عاشقانه لانگ دیستنس در این رابطه میتواند این باشد:

“من ترجیح می دهم اینجا باشم، دور از تو، اما احساس نزدیکی کنم، تا اینکه نزدیک تو باشم اما احساس دوری کنم.”

قوانین مشخصی را تعیین تا انتظارات شما روشن شود

در یک رابطه طولانی‌مدت، داشتن یک ارتباط شفاف و صادقانه با شریک زندگی‌تان بسیار مهم است. هر دوی شما باید در مورد انتظارات خود از رابطه، از جمله انحصاری بودن، قرار ملاقات با افراد دیگر و سطح تعهد، شفاف باشید. این به جلوگیری از بوجود آمدن سوء تفاهم در آینده کمک می‌کند.

مدیریت رابطه لانگ دیستنس

ارتباط منظم و خلاقانه

ارتباط منظم و خلاقانه، یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در یک رابطه لانگ دیستنس است. این بدان معناست که شما باید به طور مرتب با شریک زندگی خود در تماس باشید و راه‌های جدیدی برای ارتباط با او پیدا کنید.

📛 ارتباط منظم

اولین قدم برای برقراری ارتباط منظم، این است که هر روز صبح و شب به یکدیگر سلام کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا روز خود را با فکر کردن به شریک زندگی‌تان شروع کنید و روز خود را با یاد او به پایان برسانید. همچنین، سعی کنید در مورد زندگی و اتفاقات آن به یکدیگر اطلاع دهید، حتی اگر چیزهای روزمره به نظر برسند. این کار به شما کمک می‌کند تا با هم در جریان اتفاقات روزمره یکدیگر باشید.

📛 ارتباط خلاقانه

علاوه بر ارتباط منظم، می‌توانید با ارسال عکس‌ها، کلیپ‌های صوتی، یا فیلم‌های کوتاه به یکدیگر، ارتباط خود را خلاقانه‌تر کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا احساس نزدیکی بیشتری با شریک زندگی‌تان داشته باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه رابطه لانگ دیستنس را مدیریت کنیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

از موقعیت‌های خطرناک اجتناب کنید

اگر می‌دانید که انجام بعضی کارها شریک زندگیتان را ناراحت می‌کند، باید:

یا آن کار را نکنید

یا قبلاً به شریک زندگیتان اطلاع دهید تا او را مطمئن کنید.

نباید اجازه دهید این نوع کارها اعتماد بین شما را از بین ببرد زیرا فقط شریک زندگیتان را بیشتر نگران یا مشکوک می‌کند و البته بسیار ناراحت می‌شود زیرا احساس بی‌قدرتی یا فقدان کنترل بر اوضاع رابطه می‌کند.

با هم کارهایی انجام دهید

با وجود فاصله فیزیکی، مهم است که راه‌هایی برای ارتباط با پارتنر خود و اشتراک‌گذاری تجربیاتی که خاطرات ماندگاری ایجاد می‌کنند، پیدا کنید. در اینجا چند ایده برای انجام فعالیت‌های مشترک در یک رابطه لانگ دیستنس موفق آورده شده است:

💚با هم بازی‌های آنلاین انجام دهید.

💚از طریق اسکایپ یا پلتفرم تماس ویدیویی با هم ساز بنوازید یا موسیقی گوش کنید.

💚یک پیاده‌روی مجازی داشته باشید. در مورد مناظر بحث کنید و تجربیات سفر مجازی خود را به اشتراک بگذارید.

💚با هم به خرید آنلاین بروید. در فروشگاه‌های آنلاین مرور کنید و موارد مورد علاقه خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید. به عنوان نشانه‌ای از عشق و قدردانی، هدایای کوچکی برای یکدیگر بفرستید.

💚با هم کتاب بخوانید. کتابی را انتخاب کنید که هر دو آن را جالب می‌دانید و زمان خود را صرف خواندن آن به طور همزمان کنید. در مورد طرح، شخصیت‌ها و افکار خود در حین پیشرفت داستان بحث کنید.

💚غذا را به صورت مجازی با هم بپزید. دستور پختی را انتخاب کنید و یکدیگر را در فرآیند پخت و پز راهنمایی کنید و از لذت ایجاد یک وعده غذایی با هم لذت ببرید.

💚آلبوم‌های عکس یا آلبوم‌های خاطرات مجازی ایجاد کنید.

فعالیت‌های مشابه داشته باشید

برای داشتن یک رابطه لانگ دیستنس جذاب به شریک زندگی خود کتاب‌ها، سریال‌های تلویزیونی، فیلم‌ها، موسیقی و غیره را توصیه کنید. وقتی چیزهای یکسانی را بخوانید، ببینید و بشنوید، موضوعات بیشتری برای صحبت کردن با هم خواهید داشت.

💚در یک رابطه از راه دور مهم است که علایق و تجربیات مشترکی داشته باشید. این به شما کمک می‌کند تا با هم ارتباط برقرار کنید و احساس نزدیکی بیشتری داشته باشید.

ملاقات‌های حضوری با یکدیگر ترتیب بدهید

پس از تمام انتظار، اشتیاق و تنهایی ها، سرانجام برای دیدن یکدیگر تلاش کنید تا همه چیزهای کوچک دور از دسترس شما مانند بوسیدن، دست در دست گرفتن و غیره را انجام دهید. اینها برای زوج‌های در رابطه های نزدیک کارهای معمولی هستند اما برای زوج‌های دور از هم خاص‌تر و صمیمی‌تر هستند.

💚ملاقات‌های حضوری فرصتی برای شما فراهم می‌کند تا ارتباط عمیق‌تری با یکدیگر برقرار کنید و خاطرات ماندگاری ایجاد کنید.

رابطه لانگ دیستنس

هدفی مشترک در ذهن داشته باشید

در یک رابطه طولانی مدت، مهم است که هدفی مشترک داشته باشید و در مورد آینده خود توافق کنید. این به شما کمک می کند تا با چالش های فاصله کنار بیایید و به یکدیگر متعهد بمانید.

آیا قرار است برای مدت طولانی از هم دور باشیم؟ آینده چه می شود؟ اینها سوالاتی هستند که باید از خود بپرسید.

💚در واقع، یک زوج نمی تواند برای همیشه در یک رابطه رابطه لانگ دیستنس طولانی مدت باقی بماند. در نهایت، همه ما باید به عشق خود برسیم.

💚بنابراین با یکدیگر برنامه ریزی کنید. یک جدول زمانی تنظیم کنید و یک هدف نهایی ترسیم کنید.

💚مهم است که شما دو نفر در یک صفحه باشید و اهداف یکسانی داشته باشید. به طوری که حتی اگر در یک مکان و یک زمان مشابه زندگی نمی کنید، هر دوی شما هنوز برای کار با هم در یک جهت به سوی آینده ای که شامل هر دوی شماست، انگیزه داشته باشید.

💚 شما برای اینکه رابطه لانگ دیستنس موفق داشته باشید نیز به انگیزه نیاز دارید.

از زندگی حال غافل نشوید

💚💚نکته دهم رابطه لانگ دیستنس جذاب: از تنهایی خود و زمان خود با دوستان و خانواده خود لذت ببرید.

💚💚در یک رابطه طولانی مدت، مهم است که به استقلال خود اهمیت دهید و روابط معنادار دیگری را در زندگی خود پرورش دهید.

اما تنها نیستید مگر اینکه خودتان انتخاب کنید که احساس تنهایی کنید. شما مجبور نیستید دنیای خود را حول محور شریک زندگی خود بچرخانید – شما هنوز هم خودتان، دوستان و خانواده خود را دارید.

از این زمان دوری از پارتنر خود برای انجام کارهای بیشتر با دوستان و خانواده خود استفاده کنید. بیشتر به باشگاه بروید. یک سرگرمی جدید پیدا کنید. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید که بودن شریک زندگی شما در آن نقشی ندارد.

💚💚به یاد داشته باشید، بودن در رابطه به معنای رها کردن یا نادیده گرفتن دوستی ها و پیوندهای خانوادگی شما نیست.

با یکدیگر صادق باشید

در یک رابطه لانگ دیستنس موفق، مهم است که با یکدیگر صادق باشید. این به معنای به اشتراک گذاشتن افکار، احساسات و نگرانی های خود با شریک زندگی خود است، حتی اگر آنها مثبت نباشند.

از برنامه های یکدیگر آگاه باشید

این نکته برای داشتن یک رابطه لانگ دیستنس جذاب بسیار مهم است. دانستن اینکه شریک زندگی شما چه زمانی مشغول یا آزاد است، به شما کمک می کند تا مکالمات خود را به موقع برنامه ریزی کنید و از مزاحمت یا سوء تفاهم های بعدی جلوگیری کنید.

درک برنامه شریک زندگی شما مزایای زیادی دارد:

  • احترام به زمان آنها
  • برنامه ریزی برای ارتباطات موثر
  • جلوگیری از تضادهای احتمالی غیر ضروری
  • در زندگی آنها درگیر می شوید

به یاد داشته باشید، دانستن برنامه های یکدیگر به معنای کنترل یا نظارت بر زندگی یکدیگر نیست. این در مورد ایجاد حس احترام متقابل، درک و حمایت است که اجزای ضروری یک رابطه از راه دور موفق هستند.

از فعالیت های اجتماعی یکدیگر مطلع باشید

این نکته برای یکرابطه لانگ دیستنس جذاب مدت ضروری است. با دنبال کردن فعالیت های اجتماعی یکدیگر در رسانه های اجتماعی، می توانید از زندگی یکدیگر مطلع شوید و احساس نزدیکی بیشتری داشته باشید.

به یاد داشته باشید، رسانه های اجتماعی باید مکمل رابطه واقعی شما باشد، نه جایگزین ارتباط واقعی. از آن به عنوان ابزاری برای تقویت پیوند خود، ابراز مراقبت و حفظ ارتباط استفاده کنید، اما اجازه ندهید که به کانون توجه رابطه شما تبدیل شود.

در رابطه های لانگ دیستنس، از فعالیت های اجتماعی یکدیگر مطلع باشید

یک شی شخصی را به عنوان هدیه به طرف مقابل بدهید

خاطرات قدرت دارند. مهم نیست که چه چیزی باشد: یک آویز، یک حلقه، یک جاکلیدی، یک مجموعه آهنگ و ویدیو یا یک بطری عطر.

اشیاء و وسایل روزمره برای ما معنا دارند، خواه متوجه باشیم یا نه. همه ما سعی می کنیم خاطرات را در چیزهای مادی ذخیره کنیم تا زمانی که ذهن ما از کار افتاد، همچنان بتوانیم خاطرات خود را به یاد بیاوریم. به همین دلیل است که یک چیز ساده می تواند برای یک فرد بسیار پر معنا باشد، در حالی که دیگران ممکن است ارزش کمی یا هیچ ارزشی برای آن قائل نباشند.

در یک رابطه طولانی مدت، مهم است که با دادن هدایای شخصی به شریک زندگی خود، نشان دهید که به او اهمیت می دهید. این هدایا نیازی نیست که گران قیمت یا مجلل باشند. در واقع، هدایای ساده ای که دارای معنای خاصی هستند، اغلب تاثیر بیشتری دارند.

به یاد داشته باشید، مهمترین چیز این است که هدیه شما با فکر و عشق انتخاب شود. هرچه هدیه شما شخصی تر باشد، برای شریک زندگی شما ارزش بیشتری خواهد داشت.

از یک برنامه پیام رسان خوب استفاده کنید

این نکته بسیار مهم است زیرا پیام رسانی مکرر ترین و رایج ترین راه ارتباطی بین شما دو نفر است. شما به یک برنامه پیام رسان خوب در تلفن های خود نیاز دارید که امکان تعامل فراتر از کلمات و ایموجی ها را فراهم کند.

در یک رابطه طولانی مدت، حفظ ارتباط مداوم برای ایجاد ارتباط و صمیمیت ضروری است. اگرچه پیام های متنی یک راه ارتباطی اصلی هستند، استفاده از برنامه پیام رسان با ویژگی های پیشرفته می تواند تعاملات شما را بهبود ببخشد.

عشق و قدردانی خود را با فکر ابراز کنید

💙در یک رابطه از راه دور، حفظ ارتباط و ابراز عشق و قدردانی برای حفظ پیوند قوی ضروری است.

💙حرکات فکری، مانند نامه های دست نویس، هدایا و سورپرایزها، تأثیر عمیقی در یک رابطه طولانی مدت دارند.

به یاد داشته باشید، مهم ترین جنبه حرکات فکری، عشق و مراقبت واقعی پشت آنها است. هدایا و سورپرایزهایی را انتخاب کنید که شخصیت، علایق و ارتباط منحصر به فرد شما را با شریک زندگی خود منعکس کند. با بیان مداوم عشق خود از طریق اقدامات فکری، می توانید یک رابطه لانگ دیستنس طولانی مدت قوی و پایدار پرورش دهید.

مثبت اندیش باشید

برای زنده نگه داشتن رابطه لانگ دیستنس برای طولانی مدت، باید انرژی مثبت را به طور مداوم به آن تزریق کنید. بله، انتظار می تواند دردناک باشد.

💙یک ترفند خوب برای مثبت اندیش ماندن این است که همیشه سپاسگزار باشید. شکرگزار باشید که کسی را دارید که دوست دارید – کسی که شما را نیز دوست دارد.

💙این استراتژی ها می تواند به شما کمک کند تا احساس نزدیکی و ارتباط بیشتری با شریک زندگی خود داشته باشید، حتی اگر از هم دور هستید.

با دوستان و خانواده یکدیگر در ارتباط باشید

در یک رابطه لانگ دیستنس، حفظ ارتباط با دوستان و خانواده یکدیگر می تواند پیوند شما را تقویت کند و درک شما از زندگی یکدیگر را عمیق تر کند. با درگیر شدن در حلقه های اجتماعی یکدیگر، می توانید بینش هایی در مورد ارزش ها، فرهنگ ها و تجربیات پارتنر خود کسب کنید.

اهمیت درگیر شدن با حلقه های اجتماعی

💙نگه داشتن یکدیگر در جریان دوستان و خانواده شما مزایای زیادی دارد:

  • آگاهی فرهنگی و ارزشی
  • تجربیات مشترک
  • ایجاد اعتماد متقابل
  • ارتباط عاطفی جذاب

💙مشاوران مرکز مشاوره تلفنی خانواده آویژه به شما توصیه می کنند که با به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد دوستان و خانواده خود، پیوند خود را با شریک زندگی خود تقویت کنید.

ارتباط تصویری را در اولویت قرار دهید

💙نگاه کردن به چشمان یکدیگر و شنیدن صدای یکدیگر می تواند تمام درد دوری را دوباره درست کند.

💙تماس ویدئویی گرچه هیچ شباهتی به بودن در کنار هم ندارد، اما بهترین کاری است که برای ایجاد حس خوب در یک رابطه لانگ دیستنس می توانید انجام دهید.

💙تماس های ویدئویی به شما امکان می دهد تا یکدیگر را ببینید و صدای یکدیگر را بشنوید، که می تواند احساس نزدیکی و ارتباط را تقویت کند.

از نام های مستعار عاشقانه برای یکدیگر استفاده کنید

داشتن نام های ویژه ای که فقط خودتان از آنها خبر دارید، کاری بسیار عاشقانه است. شنیدن این یک کلمه با عشق روح ما را جلا می دهد و دوباره احساس آرامش می کنیم.

💙💙به یاد داشته باشید، نام های مستعار فقط برای اینکه بامزه به نظر برسند نیستند؛ آنها راهی برای ابراز عشق، تقویت ارتباط و افزودن طعم شیرینی به رابطه از راه دور شما هستند.

سخنی از مشاوران آویژه

هیچ کدام از ما دوست نداریم که در یک رابطه عاشقانه فاصله زیادی وجود داشته باشد. اما اگر در چنین رابطه ای هستید،باید از یک موقعیت دشوار نهایت استفاده را ببرید. امیدوارم این توصیه های روانشناسان آویژه برای روابط لانگ دیستنس موفق به شما کمک کند تا در هنگام دوری از یکدیگر قوی و شاد باشید.

براي مشاوره در زمينه چگونه رابطه لانگ دیستنس را مدیریت کنیم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دسته بندی:

برچسب ها:

نظرات

- یک نظر:

  1. به نظرت چرته هیچوقت عاشق هم نیستن ، ازدواجم نمی کنن اگه کنن طلاق مثل حجاب و بقچه پیچ شدن که منفوره یا جفت یه پیرمرد شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉