کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله صحیح است؟

مشکلات ژنتیکی در کدام ازدواج ها درست است؟
3.9/5 - (78 امتیاز)

ازدواج دخترخاله با پسر خاله را میتوان از جهات متفاوتی مورد بررسی قرار داد تا بشود در مورد صحیح بودن آن نظر قطعی داد . همیشه ازدواج های فامیلی جزو ازدواج هایی است که در جامعه سنتی ما همیشه محبوبیت خودش را حفظ کرده است. ازدواج دختر خاله با پسر خاله از ازدواج هایی است که در فامیل زیاد رخ میدهد. ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتواند محاسن و معایب مختلفی را در پی داشته باشد. از جمله :

 • فرهنگ مشترک زوجین و راحتی نسبی که ازدواج دختر خاله با پسر خاله برای دو طرف به ارمغان میاورد .
 • آشنایی قابل قبول با طرف مقابل به دلیل رفت و آمدهایی که از گذشته بین دو خانواده بوده است .
 • امکان دارد به دلیل خویشاوندی و مهری که از قبل بین دو خانواده بوده است آنها بیشتر در روند ازدواج دختر خاله و پسر خاله همکاری و همراهی کنند .
 • به دلیل ازدواج خانوادگی ، مقدار تنش های اول زندگی ممکن است کمتر باشد .

معایب ازدواج دختر خاله با پسر خاله

معایب ازدواج دخترخاله با پسر خاله نیز در زمان ازدواج باید بررسی شود . دختر خاله و پسر خاله به دلیل رشد کردن در فرهنگی مشترک، احتمالا سازگاری خوبی خواهند داشت. این سازگاری میتواند از فاکتورهای اصلی ازدواج موفق باشد. خانواده ها نیز با هم راحت تر کنار می آیند. اما این دلیل خوبی برای ندیدن معایب ازدواج دختر خاله با پسر خاله نیست . از معایب ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتوان به شایع ترین مشکل ازدواج فامیلی اشاره کرد .

احتمال بروز اختلال های ژنتیکی در کودکان و فرزندان نسل های بعد همیشه از دغدغه های زوج ها باقی میماند . از جمله معایب ازدواج دختر خاله با پسر خاله که به هیچ وجه نمیتوان از آن ساده گذشت همین خطر به وجود آمدن فرزند معلول یا با بیماری های خاص میباشد . مشاوره ازدواج باید بخش جدا نشدنی مراحل قبل از ازدواج دختر خاله با پسر خاله باشد.

ازدواج دختر خاله با پسر خاله خطرناک ترین پیوند است

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله صحیح است؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

انگیزه های ازدواج ازدواج فامیلی

انگیزه های ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتواند بسیار زیاد باشد . مثلا :

 • به دلیل بالا رفتن آمار طلاق شاید خانواده ها امید بیشتری به بقای زندگی حاصل از ازدواج دختر خاله با پسر خاله داشته باشند .
 • از اصلی ترین انگیزه های ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتواند این باشد که زوجین کمک بزرگ ترها را در ادامه زندگی نیز خواهند داشت.
 • پدرها و مادرها همیشه از سپردن دختر و پسر خود و وصلت با غریبه ها بیم دارند. بنابراین راحتی خیال از این بابت که فرزند ما در خانواده خودمان ازدواج میکند میتواند از انگیزه های ازدواج دختر خاله با پسر خاله باشد.
 • مسائل مالی از مهمترین مسائل و معیارهای ازدواج است و همواره نگرانی های زیادی را برای زوجین به وجود میاورد. این مورد در ازدواج های فامیلی معمولا خیلی زود حل میشود .

آیا ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله پیشنهاد میشود؟

این سوالی است که بسیار زیاد به گوش روانشناسان آشناست؟ ازدواج فامیلی در کل ترس های زیادی در پی دارد. مثلا افرادی که ازدواج فامیلی را انتخاب میکنند احتمال زیاد مشکلی در بچه دار شدن خواهند داشت. این اضطراب دائما و تا سالها با زوجین همراه است. از طرفی ازدواج فامیلی میتواند آرامش بیشتری در زندگی زناشویی به ارمغان بیاورد. چون هر زوج تقریبا از یک خانواده هستند. به همین دلیل احتمال آرامش در بحث های مقدماتی بین بزرگترها بیشتر است .

از طرفی شاید به دلیل خویشاوندی و تعارفات رایج، افراد قید معیارهای ازدواج خود را بزنند . زمانی که میپرسند آیا ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله پیشنهاد میشود؟ بهترین جواب را میتوانید با مقایسه کردن معایب و مزایای ازدواج فامیلی دریابید. کمک گرفتن از مشاوره خانواده و روانشناسی نیز میتواند پیشنهاد شود .


بیشتر بخوانید: بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی


خطرناک ترین ازدواج فامیلی

مسائل خانوادگی ازدواج فامیلی

مسائل خانوادگی ازدواج فامیلی میتواند ابعاد مختلفی داشته باشد. احتمال این که خانواده ها در مسائل زناشویی زوج دخالت کنند در این حالت زیاد است. چون هر دو خانواده با هم راحت هستند و بخاطر همین راحتی خود را صاحب حق میدانند. بنابراین خانواده ها میتوانند در صورت بروز تعارض به این رابطه ضربه بزنند.

گاهی اوقات مسائل خانوادگی ازدواج دخترخاله یا پسر خاله وارد حواشی خاصی میشود که اگر مدیریت نشود میتواند حتی کل موضوع ازدواج فامیلی را منتفی کند. مثلا در دوران آشنایی قبل از ازدواج بحثهای کوچکی که معمولا بین همه زوجین در دوران نامزدی روی میدهد. در این نوع ازدواج نیز روی میدهد. مثلا اختلاف سلیقه در مورد مسائل روزمره زندگی بین زوجین که خیلی زیاد مشاهده میشود. خانواده ها قطعا میتوانند با مدیریت درست تعادل و آرامش را بین زوجین برقرار کنند .

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله صحیح است؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تا نهایی شدن تصمیم فامیل را در جریان قرار ندهید

ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتواند شادی و شعف زیادی برای فامیل به همراه میاورد اما خب یک موضوع را هیچگاه فراموش نکنید . امکان دارد به هر دلیلی این ازدواج صورت نگیرد. اگر همه اقوام را از قصد دو خانواده آگاه کرده باشیم قطعا فشار روحی و روانی بر روی دختر و پسر چند برابر میشود.

از عواقب این موضوع میتوان به سر خوردگی ، افسردگی و گوشه گیری اشاره کرد. پس خانواده ها باید در نظر بگیرند که تا زمان مشخص شدن آزمایشات و نتیجه فکر کردن دو طرف این موضوع را با کسی در میان نگذارند. قبل از اعلام رسمی این ازدواج زوجین حتی باید دوره مشاوره خانواده و روانشناسی خود را نیز گذرانده باشند تا از تناسب روحی و روانی خودشان نیز مطمئن شوند .


بیشتر بخوانید: ازدواج دختر عمو با پسرعمو پیوندی آسمانی است؟


بدترین نسبت فامیلی برای ازدواج

ایجاد فضای سالم

یکی از مهمترین مسائل خانوادگی ازدواج فامیلی همکاری دو خانواده برای ایجاد فضایی مثبت برای فکر کردن و تامین امنیت عاطفی لازم برای تصمیم گیری است. دختر و پسر نباید در تعارفات فامیلی گیر کنند. اگر این اتفاق رخ دهد شاید در پروسه یک انتخاب خوب شکست بخورند . مثلا بخاطر فامیل بودن از نکات منفی طرف مقابل بگذرند و آن را در نظر نگیرند. ممکن است به خاطر احساس شرم و خجالت نتوانند تمام خواسته های خود را از طرف مقابل طلب کنند. خانواده ها میتوانند در ان میان نقش بسزایی داشته باشند . آنها باید به دختر و پسر این موضوع را انتقال دهند که باید بدون استرس و خجالت تصمیم گیری کنند. در این صورت است که زوجین میتوانند شریک زندگی خود را به خوبی انتخاب کنند . خانواده ها باید زوجین را فارغ از روابط فامیلی به سمت مشاوره خانواده و روانشناسی رهنمون سازند.


بیشتر بخوانید: یک همسر خوب چه ویژگی هایی دارد؟!


وابستگی به دلیل اطمینان از ازدواج

وابستگی به دلیل اطمینان از ازدواج را میتوان از آسیب های جدی ازدواج با فامیل شمرد. دختر خاله و پسرخاله به دلیل نزدیکی که بهم حس میکنند امکان دارد که خود را زن و شوهر بدانند . این آسودگی خیال میتواند موجب رابطه جنسی قبل از ازدواج شود . بخصوص در مورد زوجینی که سن و تجربه کمتری دارند این موضوع معمولا بیشتر اتفاق می افتد. با این حال احتمال شکل نگرفتن این ازدواج به دلایل مختلف وجود دارد . گاهی نیز زوجین خود را مناسب ازدواج با یکدیگر نمیبینند . به هر حال زوجین باید بر رفتار خود کاملا تسلط داشته باشند . در زمان قبل از ازدواج آنها نباید متاثر از روابط خویشاوندی دوران نامزدی خود را طی کنند. در بیشتر مواقع این اتفاق میفتد و در صورت عدم توافق ، طرفین دچار شکست عاطفی ناشی از وابستگی میشوند .

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژهخدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ومعیارهای ازدواجبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

براي مشاوره در زمينه ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله صحیح است؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 250 نظر:

 1. سلام..
  ببخشید من ۱۵ سالمه و دخترخالمو دوست دارم ولی کسی هیچی نمیدونه..
  به نظرتون برم به مامانم بگم که با خالمو دخترخالم صحبت کنه یا هنوز وایسم تا بزرگتر که شدیم مطرح کنم؟
  آخه چون تو این وضعیت اقتصادی الان من فقط یه موتور دارم و یه زمین

 2. سلام ببخشید من ۱۵ سالمه وپسر خالم ۲۳ سالشه اومدن خاستگاری ولی بخاطر اختلافات فرهنگی پدر مادرم راضی نیستن پسرخالم بهم پیشنهاد چت داد ولی من قبول نکردم چون تا حالا با هیچ پسر نامحرمی حرف نزدم و میخوام اولین نفری که باهاش چت میکنم محرمم باشه ولی از یه طرف هم خیلی همو دوست داریم بنظرتون مشکلی در آینده پیش میاد؟

 3. سلام دوستان بنده سی سالمه زیر بار حرف مامانم و داییم نرفتم که از وقتی بچه بودم میخواستن منو به دختر داییم بدن. به هرحال اینو اویزه گوشتون کنید. تو سن کم ازدواج نکنید وقتی کامنتا رو میخونم همه زیر بیست هستن. تو این سن عاشق میشی بهم میریزی میشکنی دنیایی داره واسه خودش. وقتی بزرگ بشی به این دورانت میخندی. صبر کنید درس بخونید یا وارد بیزنس بشید برید دنیا رو ببینید واسه ارزو هاتون بجنگید. خودتون درگیر ازدواج. عشق و عاشقی نکنید. تا به خودتون میاد میبینید دو سه تا بچه دارید نمیتونید جم بخورید و هیچ لذتی از زندگی و جوونیتون نبردید. احتمالا الان میگی ما مثل تو نیستیم ما فرق داریم ما در کنار ازدواج بع ارزو هامون میرسیم. خودتونو گول نزنید. ازدواج و عاشقی خوبه اما به موقع.

 4. سلام.
  من پدرم و مادرم کاملا غریبه بودن ولی من دچار بیماری اسکیزوفرنی شدم. حالا وضعیتم بهتر شده و داروهم مصرف نمیکنم.بیست و شش سالم هست و عاشق دختر خاله ام هستم، اختلاف سنیمون نه ساله، سوالم اینه که بهش ابراز علاقه کنم یا نه؟
  وچقدر احتمال داره بچه هامون مشکل ژنتیکی پیدا کنند؟
  البته من خودم فکر میکنم بجای اینکه بچه دار بشم اگه از پرورشگاه بچه به فرزندی بگیرم بهتر باشه

 5. سلام من ۲۰ساله هستم از بچگی عاشق دختر خالم بود و اونم بهم علاقه داشت ت ۱۷سالگی بهش گفتم دوستش دارم اونم قبولم کرد خیلی زود بهم وابسته شدیم بعد یه سال حتی برای خواستگاری رفتیم ولی یخاتر بابا هامون که کنار نیومدن همه چی بهم خورد خراب شد بعدش بزور دختر خالم ازم گرفتن سال پیش دادنش به یه نفر دیگه ولی خب هنوزم همو دوست داریم ولی خب قسمت ما یکی نیست به هم نرسیدیم

 6. سلام . لطفا اینکارو نکنید . شاید بچه هاتون سالم باشن . ولی ممکنه نوه هاتون سندرمی بشن . کلا تو ژنتون میمونه. من یه انسان معلول میبینم جیگرم کباب میشه تورو قران خودخواه نباشید . همه چی عشق و عاشقی نیست .

 7. دیدگاه و نظر ارو که میخونم، دلم هوری می‌ریزه،که چقدر جون و بچه داریم که تو سن و ساله ازدواج نیستن ولی متأسفانه تو این حال و هوای عشق و عاشقی هستن.دوست گلم اگه این نظر و می‌خونی از من به شما نصیحت: عشق و عاشقی تو سن پایین یه هوس زود گذره،به فکر خودتونو آینده تون باشین.بخدا قسم وقتی یه مقدار سن تون بالاتر می‌ره به این افکار و علایق تون می‌خندین،خواهش میکنم با خودتونو آینده و خانواده تون بازی نکنید!!!!!! من اگه این حرفو میزنم چون دلم میسوزه چون تجربه اش کردم، و الان با یه بچه ۷ساله تو سن ۳۴ سالگی جدا شدم. ایشالله هیچوقت واسه هیچ کدوم تون این مشکلات رقم نخوره🙌
  موفق باشین و سلامت ❤️🙌🎋
  ﴿).

 8. من پدربزرگ و مادربزرگم ازدواج فامیلی کردند و پسرخاله و دختر خاله بودند و متاسفانه خیلی از بچه هاشون مخصوصا پسراشون از دنیا میرفتند و فقط دخترها زنده میماندند. برای همین تو اقوام ما ازدواج فامیلی نمیکنند و اگر هم ازدواج فامیلی کنند با فامیل دور وصلت میکنند. مثلا به جای ازدواج پسر خاله با دختر خاله به ازدواج فرزند دخترخاله با فرزند دیگر دخترخاله رضایت میدهند.

 9. سلام
  من 17سالمه و پسر خالم22همدیگه رو دوس داریم آیا در آینده ازدواج ما صحیحه یا نه؟
  خانواده ها مخالفن ولی ما سه ساله رابطه داریم و عاشق همیم

  1. چه نوع رابطه ای دارید؟ رابطه جنسی یا عاشقانه؟ اگه رابطه جنسی دارید بهتره باهم ازدواج کنید. اگه ندارید بهتره راجب این رابطه کمی فکر کنید و عواقبشو در نظر بگیرید.

 10. سلام
  من به پسر خالم علاقه دارم بهش گفتم من تورو دوست دارم الان رابطه داربم خانواده مون هم به این ازدواج راضی هستند اما من میترسم بچه دار نشیم یا بچه مون مشکل داشته باشه ولی فامیل مامانم با دختر خالش ازدواج کرده الان دوتا بچه دارن هردو هم سالم میخواستم بدونم ماهم میتونیم مثل او بشیم؟

 11. سلام دوستان بنده ۳۳ سالمه با دخترخاله ام ازدواج کردم در ۲۲ سالگی،بعد ۱۱ سال الان پشیمونم با اینکه خیلی عاشق هم هستیم ولی دخالت‌های بیجا اقوام زندگی رو به کامم تلخ کرد کل فامیل خبر از همه جیک و پیک زندگیت دارن میخوای بچه دار بشی کلی استرس داری حرفم با دختر و پسرهای کم سن وسال هستش لطفا خودتون رو کنترل کنید این احساس زودگذر هستش و بزودی عبور میکنید یک عمر خودتون رو بدبخت نکنید ازدواج در سن پایین اصلا خوب نیست بنده خودم مجبور شدم قید خیلی فرصت های شغلیم رو بزنم بخاطر همون حسی که از ۱۶ ۱۷ سالگی شروع شد و چون باهاش دوست شدم مجبور شدم ۲۲ سالگی ازدواج کنم بچه اولم مشکوک به سندروم دان بود همون ایام بارداری سقط کردیم بچه دومم هم با هزار استرس و آزمایش به دنیا آوردیم خدارو شکر سالم بود ولی مردیم و زنده شدیم الان خانمم حرف دلش رو بخواد بگه اونم پشیمونه

 12. اگ دختر خاله و پسر خاله بخان ازدواج کنن ولی پدرا فامیل نیستن رو بچه تاثیر نداره ؟؟؟

  1. یعنی چی؟؟؟ الان خودت متوجه شدی چی گفتی!مگه ما ادما از چند تا پدرو مادر متولد شدیم!!!😐😂

   1. منظورش اینه که پدرامون با هم فامیل نیستن که فقط مادرامون خواهرن با هم

 13. سلام دختر خاله ام سه سال ازمن کوچیکتره ومن دوسش دارم اونم منو میخواد خانواده هامونم معافقه فقط اون تویه فرهنگ دیگه بزرگ شده من تویه فرهنگ دیگه بزرگ شدم علان من چکار کنم باهاش ازدواج کنم یا نه

  1. سلام دوستان بنده ۳۳ سالمه با دخترخاله ام ازدواج کردم در ۲۲ سالگی،بعد ۱۱ سال الان پشیمونم با اینکه خیلی عاشق هم هستیم ولی دخالت‌های بیجا اقوام زندگی رو به کامم تلخ کرد کل فامیل خبر از همه جیک و پیک زندگیت دارن میخوای بچه دار بشی کلی استرس داری حرفم با دختر و پسرهای کم سن وسال هستش لطفا خودتون رو کنترل کنید این احساس زودگذر هستش و بزودی عبور میکنید یک عمر خودتون رو بدبخت نکنید ازدواج در سن پایین اصلا خوب نیست بنده خودم مجبور شدم قید خیلی فرصت های شغلیم رو بزنم بخاطر همون حسی که از ۱۶ ۱۷ سالگی شروع شد و چون باهاش دوست شدم مجبور شدم ۲۲ سالگی ازدواج کنم بچه اولم مشکوک به سندروم دان بود همون ایام بارداری سقط کردیم بچه دومم هم با هزار استرس و آزمایش به دنیا آوردیم خدارو شکر سالم بود ولی مردیم و زنده شدیم الان خانمم حرف دلش رو بخواد بگه اونم پشیمونه

 14. سلام من ۱۲ سالمه و پسر خالم ۱۹ سالشه تو کل فامیل همه دارن درباره ازدواج ما حرف میزنن و من و پسر خاله ام همدیگرو خیلی دوست داریم ولی من از یک چیزی ناراحتم که چرا کل فامیل دارن برای خودشون تصمیم میگیرن هرچی نباشه من قراره باهاش زندگی کنم نه کس دیگه الان پسر خاله ام ۳ ساله که عاشق منه و همین چند وقت پیش بود که اومد و گفت دوستم داره مامانم از همون اول خبردار بود خب واقعیتش و پسرخاله ام خیییلی باهم شوخی میکنیم ولی بابام از وقتی که فهمیده دارع خودشو بهم نزدیکتر میکنه فکر کنم میترسه که من از پیشش برم تازه بابامم قرار نبود به این زودی بفهمه و چون مشکل مالی داریم که به امید خدا حل میشه مامان بزرگم و بابا بزرگم به بابام گفتن دخترتو بده محسن تو پول نداری و خونواده اونا وعضشون خوبه من دیروز رفتم حرم خیلی گریه کردم مامانمم باهام حرف. زد میشه بگین چیکار کنم؟

  1. لطفا تو دوازده سالگی اصلا به این موضوع فکر نکن ،چون قراره شما کلی تغییر کنی از لحاظ ذهنی ،این حس هایس که پیش میاد زود گذر هست برات وهیچ وقت سعی نکن به خاطر شرایط مالیت با کسی‌ازدواج کنی .
   وقتی به سن ۲۵الی۳۰رسیدی فکر میکنم بهتر بتونی برای این موضوع ها فکر کنی
   فامیل ها هم برا راحتی خودشون حرف میزنم جدی نگیر چون من هم تجربه شو داشتم
   پسر خاله هم چند سال بگزره باز بهتر می‌تونه تصمیم بگیره چون اون هم تو سنی هستش که باید به کلی هدف های دیگه ش فکر کنه تا ازدواج

  2. هنوز بچه ای بزار بزرگ بشی از ازدواج و شوهرو عشق و عاشقی چیزی نمیدونی
   بزرگ بشو درستو بخون برو دانشگاه بعدا فکراتو بکن…در ضمن پسرخالت مشکلی داره که به یه بچه ۱۲ ساله ابراز علاقه کرده؟ ۱۹ سال سن کمی نیست که اینقدر بی حیا راجب این مسائل با بچه صحبت میکنه…بزرگ شو برو دانشگاه زندگی خودتو خراب نکن پدرت حق داره پیش اونا بمون مرد همه جا هست بزرگ تر شو عاقلانه تصمیم بگیر اصلا سن تو سنی نیست که بخوایی حتی فکر کنی راجب این مسائل

   1. سلام من فاطمه هستم من دوست پسر داشتم بدهیم جواب رد داد گفت دیگه دوست ندارم برو

 15. سلام من دختر خالمو خیلی دوست داشتم بعدش بهش پیام دادم اونم قبول کرد وابسته شدم بعد هم زد زیر همه چیز منم داغون شدم الان تو کل فامیل پیچد منم میخوام نابود کنم اون احمقو

 16. سلام من ۲۶ سالمه و دوست دخترم ۲۲ سالش ما همو دوست داریم و چهار ساله باهمیم ولی خانواده ی من اختلاف زیادی دارن و نزاشتن باهاش ازدواج کنم و چند ماهی کات کردم خلاصه با اسرار پدر مادرم دختر خاله م ک به اسمم بود از بچگی . باهاش نامزد کردم ولی نتونستم دوست دخترم رو فراموش کنم و دوباره باهاش تو رابطه شدم از نامزدی منو دختر خالم تا حدی در جریانه ولی الان هر کاری میکنم ک از نامزدم جدا بشم خانوادم نمیزارن میگن حتما باید ازدواج کنی اگه با دختر خاله ت ازدواج نکنی یا پدر مادرت یا دوست دخترت ممنون میشم راهنماییم کنید

 17. ایا اختلاف سنی. یکسال در ازدواج مشکلی داره راهنماییم کنین سخت افسرده شدم

 18. من و پسر خالم۱۲ سال فاصله سنی داریم ولی خب اون منو دوست داره الانم خواستگاری کرده نمیدونم باید چی بگم بهش از یه طرف فامیل هستیم و نمیخام روابط فامیلی به هم بریزه از یه طرفم نگران اینده هستم به خاطر تفاوت سنی به نظرتون چکارکنم؟؟🤔🤔🤔

  1. دلشو نشکون بهاش ازداوج کن خوشبخت میشی من خواستگاری کردم اون نخواست دلمو شکست

  2. کار اشتباهی میکنی الان ما یه فامیل داریم فاصله سنی زیاد بود در آیندشون دعوا بود جدا شدن

  3. بستگی به روحیات اون شخص داره. من خودم ۳۰ سالمه ولی تمام اخلاق و رفتارم شبیه ۲۵ ساله هاست. اگه به نظرت آدم خوبیه و از لحاظ اخلاقی هم بهت نزدیکه قبول کن.
   بعضی از حرفایی که بزرگترا میزنن هم درست نیست. مثلاً میگن اختلاف سنی بیشتر از ۵ سال کلاااااً حرررراااااام است و در آینده فلان میشه بهمان میشه.
   من دختر خالم خیلی بیخود و بی جهت بهم جواب رد داد و گفت میترسم در آینده طلاق بگیریم و رابطه مادر هامون خراب بشه!!! منم گفتم حالا که اینطوریه من خودم این رابطه رو خراب میکنم. و ۵ ساله که کلاً قطع رابطه ایم و مادرم هم حق نداره بره خونه خالم.
   خلاصه که الکی ردش نکن

  4. لطفا به دل خودت نگاه کن و با حرف بقیه و نشکستن دل بقیه آیندتو نساز
   بعداً همون بقیه جای احتیاج داشته باشی تف هم کف دستت نمیندازن

  5. خب اگه دوستش نداری بهش بگو که اونم تکلیفش رو بدونه. تعارف میکنی چرا

 19. پسرخاله من۳۲ سالشه و تقریبا۱۲ سال بزرگتره وخیلی دوستم داره و منم دوستش دارم ولی به خاطر فاصله سنی میترسم مشکل پیش بیاد الان اومده خواستگاری نمیدونم چی بهش بگم که رابطه های خانوادگی از هم نپاشه بنظرتون قبول کنم یا نه؟؟؟؟

  1. مشکلی پیش نمیاد چون همدیگر را میشناسید. اگه همدیگر را دوست دارید ازدواج کنید. یادتون باشه ممکنه بخاطر رابطه فامیلی در امر فرزندآوری با مشکل رو به رو شوید.

 20. کاملا مخالفم خودم با دختر خاله ام ازدواج کردم اولا که دو بچه ام علیرغم مشاوره و آزمایش ژنتیک معلول هستند سندروم دندی واکر دارن دوما اگر تفاهم نداشتید نمیتوانید براحتی طلاق بگیرید چون خانواده ها از هم می پاشند نه دختر قحط هست نه پسر پس عاقلانه تر تصمیم بگیرید

 21. منم دختر خالم دوست دارم اما فهمیدم دوس پسر دار باش تو رابط ولی من بااینکه پسرم دوس دختر نداشتم از اول زندگیم تا الان ۱۶ سالم دختر خالم همه ۱۶ سالش ی استوری گذاشت دستش تو دست پسر بود داشت رانندگی میکرد وقتی استوری دختر خالم دیدم دلم شکست خیلی خیلی دوست داشتم قید ش زدم ناظر تاییدد

  1. سلام هیچ کس عزیز منم مثل تو از اول بچگیم فقط و فقط دختر خالم و میخواستم اونم منو میخواست ولی وقتی به مادرش گفتیم اصلا مارو آدم حساب نکرد و دختر و دادن به یه غریبه که یه بارم اونو ندیده بود دختره هم هیچ حق انتخابی نداشت نمیتونست روی حرف پدر مادرش حرف بزنه خلاصه اون رفت و من سیزده ساله بدبخت شدم معتاد شدم فقط به خاطر عشق و علاقه ام به این روز افتادم پیشنهاد من اینه که قید ازدواج فامیلی رو بزنی چون نمیدونم چرا خانواده ی دختر به غریبه راضی تره تا فامیل خودشون قیدش و بزن تا خدای نکرده مثل من نشی من الان سی و چهار سالمه بدبخت و تنها موندم

   1. دلیل همه ی اینها اینه که شما دنبال عشق سطحی بودی و هستی , دنبال دریای بیکران عشق باش تا ارامش و شادی رو پیدا کنی

 22. سلام من مامانو بابام دختر عمو پسر عمو هستن ۲تا هم داداش دارم همه سالم هستیم خدارو شکر برای همه که مشکل ژنتیک به وجود نمیاد

 23. سلام من دختر خالم را دوست دارم هر دو همسنیم ۱۶سالمونه من بهش پیام دادم ی ۲ هفته ای حرف زدیم گفت من کلا علاقه‌ای ب چت کردن ندارم
  بعد ۴ ماه گذشت همین عید فقط تبریک گفتم بهش اونم جواب دادا
  قبلا پسرخالم‌ رفت خاستگاری خواهر بزرگش بعد برادرش راضی نشد گفت ازدواج فامیلی مشکل ساز است کمکم کنید لطفا
  اگه اون در آینده برا من نباشه میمیرم

  1. سلام من عاشق پسر خالم شدم و خیلی اختلاف سنی داریم من 12سالمه و اون 20سالشه و من واقعا نمی‌دونم باید چیکار کنیم هر کار میکنم که از زهنم بیرونش بیارم نمیتونم و اون حتی نمی‌دونم که من دوستش دارم ولی تمام فامیل ها میگن که تو با اون ازدواج می‌کنی یا دوستام هم همین رو میگن ولی من از یه لحاظ دیگه میگم اگر من با اون ازدواج کنم و بچه ناقص بدنیا بیاریم چی و من واقعا مشکل خیلی بدی دارم و نمی‌دونم باید چیکار کنم لطفاً بهم بگید چیکار کنم 😞😞

 24. سلام.من و پسر خاله ام از بچگی باهم هم بازی بودیم و اون همیشه منو بغل میکرد از بچه گی.ولی دیگه خوب ب مرور زمان که بزرگ شدیم کمتر همو دیدیم و بازی کردیم.الان من تقریبا ۱۶_۱۷ ساله شدم و اون هم ۲۲_۲۳سالش هست.چند وقت پیش بهم پیام داد و ابراز علاقه کرد.من ام گه گاهی بهش فکر میکردم ولی فکر اینکه اونم من را دوست داده نمی کردم.وقتی بهم پیام داد اولش گفتم سن ام کمه ،ب ازدواج فکر نمی کنم ،میخواهم ادامه تحصیل کنمو….( خودم هم نگران همین مشکلات بودم ،به خاطر همین این موارد را بهانه کردم و….)ولی بعد از ی مدتی که شد کمتر از ۱ ماه من دوباره دیدمش و دیگه حالم خوب نبود و… بهش پیام دادم و گ۴تم ک دوسش دارم و…..اوایل مطمعن نبودم دوسش دارم یا ن ولی الان مطمعنم .میشه راهنمایی کنید که این ازدواج درسته یا خیر و اینکه به صلاح هه چه کاری کنیم؟ مشکلات ژنتیکی را چه کار کنیم و…..

  1. سلام کاری نداره اگه هزینه اش رو دارین ازمایش ژنتیک بدین خیالتون راحت بشه دقیق نمیدونم چقد میشه ولی گرونه ایشالا خوشبخت بشین

  1. بریزید دور این ازدواج فامیلی را فامیل اگه خوب بود نوح با خودش الاغ و گوسفند نمی‌برد تو کشتی…والا

   1. جناب محترم اینجا اینستا نیست و سوسماس هم پلی نمیشه پس ب جای گفتن یا انتقادتو بگو یا نظرتو یا سوالی داری بگو با احترام البته

   2. تفکر شما کاملا اشتباهه به هرحال شما هم با فامیل خودت ازدواج نکنی مجبوری با فامیل دیگری ازدواج کنی که اون هم ممکنه فامیلش از نظر خودش خوب نباشه پس آدمیت مهمه نه فامیل و غریبه

    1. درود به شما ما درخانواده خودمون وهمسرم اقراد زیادی هستند که به خاطر ازدواج فامیلی بچه های دارای سندروم تالسمی عقب مانده ذهنی و…به دنیا اوردن .اینا کل عمر در حال دوا ودرمان بچه ها هستن.عشقی بینشون نمونده که هیچ افسردگی وطلاق عاطفی هستن. کسانی که می خواهید ازدواج فامیلی کنید به بیمارستان کودکان مفید سربزنید .اصلا به ازمایش ژنتیک اعتماد نکنید چون فقط تعداد کمی اختلال رو تشخیص میده .. نگیدد همه نمیشن.همون ده درصد یا بیست درصد که دارای مشکل عستند هوشی جسمی یا.. عذاب وحشتناکی در دنیا برای خودشون واون بجه های بیگناه اینده مشکل دار درست میکنند. عشق وعاشقی بعد چند ماه تموم میشه ارزش نداره.. ازدواج فانیلی ظلم سنگینی هست. به خاطر خودتون انجام ندین.

 25. آخه چطوری میتونید عاشق پسرخاله و پسر عمو هاتون بشید چطوری میتونید با نزدیکانتون رابطه داشته باشین من خودم وقتی فک میکنم بچه من و بچه خواهرم عاشق هم بشن و بخوان با هم رابطه داشته باشن واسم آزار دهنده هستش حالا جدا از این بحثا مهم تر اینکه خیلی هم خطرناکه میدونید چقد خطرناکه خیلی از آسیب های ژنتیکی فک کنم تو آزمایش ها هم مشخص نمیشه تو هیچ جای جهان از شرق آسیا تا اروپا و آمریکا ازدواج فامیلی وجود نداره به غیر از خاورمیانه و شمال آفریقا تو کل جهان هیچ کس عاشق فامیل و همخونش نمیشه چون با این دید و فرهنگ بزرگ شدن که این ازدواج زشته و آسیب های روانی و ژنتیکی بسیاری به دنبال خودش داره همه چیز بستگی به فرهنگ و سبک زندگی داره تو کره جنوبی ازدواج فامیلی ممنوعه و هیچ کس هم عاشق فامیلش نمیشه چون با این دیدگاه بزرگ شدن که پسر خله و پسر عمو خواهر و برادر آدمن و اصلا عاشق نزدیکانشان نمیشن اتفاقا کمترین آسیب های ژنتیکی رو دارن و بیماران ژنتیکی‌ کمتره تو رو خدا اینکارو نکنین

  1. بزارید من جوابتونو بدم
   من پسر خالم اصلا مثل برادرم نیست عزیزم همه خانواده ها مثل هم نیستن من سالی اگر دو سه بار پسر خالمو ببینم بنابراین خوش و بش نداریم با هم تو چشم هم نگاه نمیکنیم
   خانواده مادرم متعصب هستن متاسفانه یا خوشبختانه و ما حتی پیج ههمو فالو نداریم شماره همو نداریم حتی برای احوال پرسی ساده چه برسه به بعَیا که هفته ای سه بار با فامیل های خود جمع می شوند و چت میکنند یا بیرون میروند
   اگر ایمان به خدا باشه همچی حله مشکلات ژنتیکی تا خدا نخواد پیش نمیاد
   اینکه کره جنوبیو اگریکا و اروپا و افریقا و عربستان و… چه میکنند بعد سیاسی هم داره در واقع بازی سیاسی هست
   لپ مطلب میخوام بگم که همه خانوادا ها بچه ها پسر خاله و دختر خاله از روابط فامیلی نزدیک و صمیمی برخوردار نیستن و این جای تاسف هست

   1. خطرناکه سعی کن این رو درک کنی ، اگر نتونستی درک کنی سری به محل نگهداری کودکان عثب مانده بزن ببین چه خبره .
    در ضمن بی عقلی خودمونو گردن خدا نندازیم خیلی بهتره خدا به آدم عقل داده گفته بشر فکر کن من با تو کاری ندارم خودت باید درست غلط تشخیص بدی خوب الان اگه شما فکر نکنی چه خطر وحشتناکی رو ممکنه برای نسلی که از ازدواج فامیلی ات بوجود میاری بگذاری هیچوقت حتی بهش فکر هم نمیکنی چون واقعا ژن ناقص انتقال پی ا میکنه و حتما به شکل نارسایی ظاهری نیست گاه ژن ناقص بیماری انتقال پیدا میکنه و بچه ات تو سن کم میمیره یا کلا فلج دنیا میاد یا با اندام اضافی و حتی دو جنسه دنیا اومدنش بدلیل اختلال هم خیلی زیاده .
    حالا دیگه انتخاب با خودته

  2. احسنت به تو واقعا کاملا با نظرت هم عقیده هستم متاسفانه این کسایی که این جور ازدواج پیش گرفتن قطعا بیمار هستن این دسته افراد نمیتونن رابطه جنسی رو درک کنن و از طرفی بچه ای وارد زندگی میکنن که کند ذهنی و معلولیت خواهد داشت و در کشور های پیشرفته مثل کانادا به این جور ازدواج ها میگن ازدواج محارم جرم سنگینی داره

  3. چرا میگید ازدواج دختر خاله و پسر خاله زشته؟ نه از نظر دینی و نه از نظر جامعه هیچ زشتییی نداره. خواهر و برادر که نیستند. شما نمیتونی سلیقه خودت رو به کل جامعه تعمیم بدی.
   خطرناک بودن این نوع ازدواج مشکلات ژنتیکی هست.
   شما حق نداری این نوع ازدواج رو زشت بدونی.
   یه جوری میگی زشته که انگار خواهر و برادر میخواند باهم ازدواج کنند.

 26. آخه چطوری میتونید عاشق پسرخاله و پسر عمو هاتون بشید چطوری میتونید با نزدیکانتون رابطه داشته باشین من خودم وقتی فک میکنم بچه من و بچه خواهرم عاشق هم بشن و بخوان با هم رابطه داشته باشن واسم آزار دهنده هستش حالا جدا از این بحثا مهم تر اینکه خیلی هم خطرناکه میدونید چقد خطرناکه خیلی از آسیب های ژنتیکی فک کنم تو آزمایش ها هم مشخص نمیشه تو هیچ جای جهان از شرق آسیا تا اروپا و آمریکا ازدواج فامیلی وجود نداره به غیر از خاورمیانه و شمال آفریقا تو کل جهان هیچ کس عاشق فامیل و همخونش نمیشه چون با این دید و فرهنگ بزرگ شدن که این ازدواج زشته و آسیب های روانی و ژنتیکی بسیاری به دنبال خودش داره همه چیز بستگی به فرهنگ و سبک زندگی داره تو کره جنوبی ازدواج فامیلی ممنوعه و هیچ کس هم عاشق فامیلش نمیشه چون با این دیدگاه بزرگ شدن که پسر خله و پسر عمو خواهر و برادر آدمن و اصلا عاشق نزدیکانشان نمیشن اتفاقا کمترین آسیب های ژنتیکی رو دارن و بیماران ژنتیکی‌ کمتره تو رو خدا اینکارو نکنین

  1. ازدواج فامیلی یه رسم نزد ایرانیان خیلی هم رایج بوده از قدیم تا حالا اینکه شما بدت میاد کاملا سلیقه ای هست مهم تفاهم دونفره و اتفاقا بخاطر تشابهات فرهنگی و شناختهای کافی و حمایتهای والدینها از نوع ازدواجهای موفقی هم خواهد بود بحث ژن هم با یک آزمایش ساده مشخص میشه مشکل دارن یا نه

 27. آخه چطوری میتونید عاشق پسرخاله و پسر عمو هاتون بشید چطوری میتونید با نزدیکانتون رابطه داشته باشین من خودم وقتی فک میکنم بچه من و بچه خواهرم عاشق هم بشن و بخوان با هم رابطه داشته باشن واسم آزار دهنده هستش حالا جدا از این بحثا مهم تر اینکه خیلی هم خطرناکه میدونید چقد خطرناکه خیلی از آسیب های ژنتیکی فک کنم تو آزمایش ها هم مشخص نمیشه تو هیچ جای جهان از شرق آسیا تا اروپا و آمریکا ازدواج فامیلی وجود نداره به غیر از خاورمیانه و شمال آفریقا تو کل جهان هیچ کس عاشق فامیل و همخونش نمیشه چون با این دید و فرهنگ بزرگ شدن که این ازدواج زشته و آسیب های روانی و ژنتیکی بسیاری به دنبال خودش داره همه چیز بستگی به فرهنگ و سبک زندگی داره تو کره جنوبی ازدواج فامیلی ممنوعه و هیچ کس هم عاشق فامیلش نمیشه چون با این دیدگاه بزرگ شدن که پسر خله و پسر عمو خواهر و برادر آدمن و اصلا عاشق نزدیکانشان نمیشن اتفاقا کمترین آسیب های ژنتیکی رو دارن و بیماران ژنتیکی‌ کمتره تو رو خدا اینکارو نکنین

 28. سلام من حسن هستم ۱۹ سالمه از طرف خانواده برایم پشنهاد شده که با دختر خالم ازدواج کنم من هم از دختر خالم خوشم میاد خانواده خالم هم موافق فقط نمیدونم دختر خالم موافق هست یا نه ازدواج فامیلی درسته اس یانه ممنونم اگه پاسخ بدین

  1. درسته ازدواج کن اگه خدا بخواد هیچ چیزی نمیشه پیشنهاد میدم بری پیش یه دکتر و مشکلت رو مطرح کنی

 29. باسلام وعرض ادب خدمت شما🌹 بنده پسری ۲۰ساله هستم ودخترخاله ای دارم که ۲.۳ماه ازمن کوچکتراست وباتوجه به اخلاق وشناختی که به ایشون دارم شیفته اوشدم ویه موضوعی هست اینه که درکودکی مادربنده به ایشون شیرداده است ونمیدونم که میشه باهاشون ازدواج کنم یانه ومشکلی پیش نمیادویه موضوع دیگه که هست نمیدونم که ایشون به من علاقه دارند یانه البته یه حسی که دارم فکرمیکنم که به من علاقه دارندباتوجه به رفتارشون ازکودکی تاالان باهم خوب هستیم ومشکلی نداریم.البته برای آینده ایشون رو زیرنظردادم.

  🌹ممنون میشم راهنمایی کنیدسپاس🌹

  1. اگر در کودکی ۳ روز کامل بدون اینکه شیر مادر خودش یا آب بخوره ،از شیر مادر شما تغذیه کنه خواهر شماست و شما نمی‌تونید باهاش ازدواج کنید در غیر این صورت مشکلی نداره

 30. سلام بنده ۲۰ سال دارم وازدخترخاله ام که ۲.۳ماه ازمن کوچکتراست باتوجه به شناختی که به اودارم خوشم میاید ویه موضوع وجودداردیکی اینه که درکودکی مادرم به دخترخاله ام شیرداده است و اینکه نمیدانم میشه بااوازدواج کنم ومشکل پیش نمیاد؟یاخواهروبرادر محسوب میشیم؟ویه حسی بهم میگه که اونم ازمن خوشش میادوبهم ابراز علاقه میکنه منم مثل اون. نمیدونم ازکجا مطمعن بشم. البته فعلا قصدازدواج ندارم برای آینده میگم وایشون رودرنظردارم .🌹🌹🌹ممنون میشم راهنمایی کنید.

 31. سلام
  من فاطمه هستم به پسر خالم علاقه دارم ۱۳سالمه و پسر خالم ۱۶ سالشه اسمش محمد هست به خانوادم نگفتم و نمیدونم چجوری بشکن بگم و چجوری به پسر خالم بگم که دوستش دارم

  1. عزیزم سنت خیلی نگه . از روی جوونی داری تصمیم می گیری .به حس ات یقین نداشته باش باپسرخاله ات هم احتمالا هیچ احساسی نداره بهت . عزیزم این احساس زود گذره.

 32. با سلام. بنده ۲۶ سالمه و دخترخالم ۲۴ سال.
  با توجه به شناختی که از ایشون دارم احساس میکنم از نظر فکری بسیار نزدیک و همو درک میکنیم. ارتباط صمیمی و گرمی با یکدیگر داریم. صحبت‌، راهنمایی و حتی مسائل شخصی هم رو میدونیم. چند وقتی به عنوان گزینه ازدواج بهشون نگاه میکنم و حتی رفتارمم تغییر دادم اما انقدر که رابطه صمیمی درحد دو تا رفیق و حتی خواهر برادر داشتیم که نمیدونم چه‌طور مطرح کنم و ایشون حتی شاید نتونه باورش کنه. و نمیدونم حتی حسشون به من چیه و یک درصد توانایی نه شنیدن رو ندارم .لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. خوب میتونی بهش بگی و متمعن بشی خداروشکر جفتتون بالای بیست سال هستید اگه موافقت کردبه بزرگتراتم بگو 🫡

 33. سلام من می خاستم با دختر خالم ازدواج کنم چند درصد ممکنه مثبت شه

 34. با سلام
  من 17 سالمه و به دختر خاله ام علاقه دارم.چند وقت پیش بهش گفتم که دوستش دارم و کاملا شوکه شد! بهم گفت که برای سن ما زوده این حرفا منم گفتم نظرت برام محترمه و ببخش اگه باعث شد ناراحت بشی که گفت برای چی ناراحت بشم:) بعد از اون موقع،هر وقت صحبت میکنیم بهش ابراز علاقه میکنم و با لبخند جوابمو میده.نميدونم که اونم بهم علاقه داره یا نه و همین موضوع حسابی ذهنمو درگیر کرده.برای بهتر کردن رابطه بینمون ممنون میشم پیشنهاد بدین و اینکه بهترین سن برای ازدواج چه سنیه؟

 35. سلام ببخشید ازدواج های فامیلی مثل دختر خاله پسر خاله همیشه با مشکل مواجع‌ میشه.

 36. سلام اسم من مائده است من پسر خاله مامانم را خیلی دوست دارم اون هم من را نمیدانم من میتوانم با او ازدواج کنم یا نه لطفا جواب بدین زندگی من به شما بستگی داره 😭😭😭😭

 37. سلام من ۱۳ سالمه و پسر خاله ام نمی دانم چند ساله اش هست فکر کنم ۱۹یا۱۸ یا۲۰ باشه لطفا کمک ام کنید پدربزرگم میگه شما به هم میاین باهم ازدواج کنین ولی من ماندم چیکار کنم آیا به صلاح هست یانه

 38. ازدواج کسانی که هم باهم دخترعمو پسرعمو هستن هم باهم دخترخاله پسرخاله چگونه است؟آیا درصد مشکلات ژنتیکی بیشتر میشود؟

  1. سلام بله خیلی هم عالی من وهمسرم دختر خاله پسرخاله ایم خیلی عاشق هم بودیم فرهنگ خانواده هامون یکییه ودرضمن بعدعروسی هم بیشتر عاشق هم میشن فامیلها چون باخاطرات شیرین کودکی زندگی میکنن حتمن ازدواج کن انشالاه موفق میشید ماخونمون هم جوردراومد دوتابچه سالم هم داریم.

   1. شما چه گروه خونی ای بودید و همسرتون چه گروه خونی ای؟
    چه آزمایش هایی دادید برای جلوگیری از مشکلات ژنتیکی؟

 39. سلام وقت بخیر من به تازگی ۲۵ سالم شده و نوه ی خالم الان ۱۶ سالشه
  خانواده ی من و خانواده ی خالم کاملا موافق هستن اما خب با توجه به شرایطی که من دارم نیاز به صبر کردن هست
  تقریبا ۲-۳ سال اینده…
  برای من سوالی بوجود اومد بحث سایت در خصوص پسر خاله و دختر خاله ست
  میخواستم بدونم ایا پسر خاله و نوه ی خاله هم این مسایل هست ؟

 40. سلام.من ۱۶ سالمه .پسرخالم ۱۹ سالشه خالم اول خالم اومد خاستگاری ولی من قبول نکردم حالا بعد چند ماه پسرخالم میخواد برای اینکه ما اصلا باهم تفاهم داریم یانه باهم چت کنیم من الان نمیدونم چیکار کنم این چت هم فقط برای یک یا دو ماهه که ایا باهم تفاهم داریم یا نه اگه باهاش چت کنم دیگ می فهمیم که همو دوست داریم یانه و از دست صحبت های فامیلام هم خلاص میشم حالا من نمیدونم چیکار کنم

   1. سلام.منم اصلا به فکر ازدواج نیستم فقط میخواییم برای یک یا دوماه باهم چت کنیم که ایا تفاهم داریم یانه بعد منم میخوام هنوز درس بخونم وارد یه شغل بشم اونم میخواد کار کنه ما اصلا اصلا تا ۵ یا ۶ سال اینده قصد ازدواج نداریم

    1. فقط هر کاری میکنید اون بنده خدارو امیدوار نکنین اگه بهش یه درصد هم علاقه ندارین چون من سر خودم اومده حال اون بنده خدارو میفهمم هر نوع ارتباطی فقط باعث امیدواری اون بنده خدا میشه و سوئ برداشت میکنه

    2. منم الان ۱۶ سالم دختر خالم ۱۴ سالش من خیلی دوسش دارم ولی اونو نمیدونم به نظرتون چطوری بهش بگم لطفا جوابمو بدید

   2. ازدواج یک چیزی خوبی است من تا حالا ازدواج نکردم اما خیلی کتاب های عشقی را می‌خوانم اما اسم من مهدی نبی زاده هست من 18سالم است از10ساله کی کتاب های عشقی عاشقی خیلی زیاد میخونم اما حال من عاشق شدم

 41. سلام من 17 سال دارم و دختر خالم 15 سال و به اون علاقه دارم ولی الان ازدواج کار عاقلانه ای نیست چون سنمون کمه و من اصلا نه با خونوادش و با خودش اصلا در میون نگذاشتم و هرگز حرفی نزدم چون نامحرمیم از نظر شرعی و چون در زمان کودکی با هم دوستی کودکانه داشتیم یک نوع علاقه برای من به وجود اومده البته اون اصلا در مورد علاقه ای که حالا بهش دارم تاثیری نداشته می خوام بدونم به نظر شما چه سنی برای انجام خواستگاری شرعا سازگاری داره

  1. سلام دوست عزیز
   زمانیکه شما آمادگی په عهده گرفتن نقش جدید را اشته باشید. انشالله خیلی زود.

 42. سلام منو پسر خالم هم دیگه رو دوسداریم ازم خواستگاری کرده ولی پدربزرگ من با پدر بزرگ پسر خالم پسر خاله هستن و مامانم با پدر پسر خالم دختر خاله پسر آیا اذدواج ما خطر ناک هست یعنی میشه که از سه راه باهم فامیل هستیم

 43. سلام
  به نظرتون میشه که به وسیله درمان
  از معلولیت بچه جلوگیری کرد؟
  آیا تضمین صد درصدی در این مورد وجود داره؟

 44. سلام آیا آزمایش مشکل ژنتیکی تشخیص میده تضمینی هست ک بچه ب مشکل نمیخوره

 45. سلام ببخشید من یه سوال داشتم ، من ۳۰ سالمه و عاشق دختر خالم شدم منتهی او ۳۴ سالشه یعنی ۴ سال از من بزرگتره میخواستم بدونم چطور میشه ؟ من به مراد دلم میرسم یا نه ؟ تکلیف بچه چی میشه یعنی بچه ناقص در میاد ؟ ممنونم راهنمایی کنید؟

   1. با سلام
    الان مشکلی رخ نمی دهد اما چند سال دیگه این تفاوت سنی ممکنه پتکی بشه تو سر خانم

    اگر این نقیصه احتمالی را بتوانی کنترل کنی مشکلی نیست

    ضمنا در خصوص فرزند، احتمال ابتلا نوزاد به یک سری اختلالات رشدی در ازدواج های فامیلی بیشتر است. نه اینکه حتما مشکل رخ می دهد. اینگونه فرض کن بیست گردو دارید و یکیش پوکه و قرلر با قرعه کشی یکی به شما برسد

    در ازدواج غریبه ها این احتمال خیلی کمتر است مثلا ۶۰ گزدو و یکیش پوک

  1. منو همسرم شرایط شمارو داریم.بستگی به فهم و درک خودتون داره واینکه بعدها این مورد روی زندگیتون تاثیر نذاره.منو همسرم الان که ۷سال با هم هستیم خداروشکر مشکلی نداشتیم.بنظر من زنی ک ۳یا ۴ سال بزرگتر باشه اگه شخصیتی دیکتاتور و خودرای نداشته باشه شرایط همسرشو بهتر درک میکنه.

 46. سلام من 3سالی میشه با پسرخالم ازدواج کردم آزمایش هم داده بودیم گفتن طوری نیس ولی ازدواج فامیلی خوب نیس الان میخواییم بریم دکتر برای بچه دار شدن به نظرتون میشه با آزمایش های مکرر در حاملگی از معلولیت یا اختلالات بچه جلوگیری کرد؟

 47. سلام
  من ی دوست صمیمی دارم براش ی اتفاق افتاده که که دوستم ۱۳ ساله شه و پسر خالش ۲۲ یا ۲۳ سالشه دوستم گفت من رو تختم دراز کشیده بودم پسر خالم اومد پیش من دراز کشید و از پشت بغلم کرد بعد هی منو دست می کشید یعنی چی من البته از دوستم دو سال بزرگ ترم یعنی این کاری که پسر خالش کرد یعنی دوسش داره یا برای ی قصد دیگه پیشش دراز کشید

  1. یعنی دوسش داره؟

   خیر یعنی اینکه دوست داره سوءاستفاده کنه ازش
   معنی دوست داشتن با این موارد خیلی فرق داره دختر خوب .

 48. من پسر خاله ام ازم خواستگاری کرده نمیدانم این ازدواج برای ما خوبه یا نه

 49. من پسر خاله ام ازم خواستگاری کرده نمیدانم این ازدواج برای ما خوبه یا نه

 50. سلام من یه سوالی دارم یعنی اگر من با پسرخاله ام ازدواج کنم قطعا بچه مون مشکلی پیدا میکنه یا فقط این مورد در بعضی از افراد پیش میاد

  1. نه این یه احتمال هست و هیچ چیز قطعی وجود نداره
   برای تولد بچه احتمال اینکه مشکلی یل بیماری داشته باشه همیشه وجود داره حتی اگر غریبه باشه ولی این احتمال برای ازدواج های فامیلی درصدش بیشتر و اینکه توی خانواده قبلا بچه هایی که مشکل ژنتیکی داشتن وجود داره یا نه هم خیلی مهمه

 51. سلام و خسته نباشید ازدواج دختر خاله و پسرخاله ممکنه فرزند معلول بشه چرا آخه من پسر خاله هام رو دوست دارم یکی پسر خاله دارم ازم کوچیکتره یکیشم ۴ ماه ازم بزرگتره و دیگری ۱۴ سالشه یعنی اگه این ازدواج بشه بچه معلول میشه لطفا یگین

 52. سلام خسه نباشید ازدواج دختر خاله و پسرخاله ممکنه فرزند معلول بشه چرا آخه من حالا ۱۱ سالمه و یکی از پسر خاله هام ۱۴ سالشه دیگری ازم ۵ ماه کوچیکتر و دیگری چهار ماه ازم بزرگتره من خودم دخترم میشه بگین؟

 53. سلام منو پسر خالمم همو دوست داریم اما خوب هم سنیم ممکنه با مشکل بر بخوریم ولی من بخاطر بحثایی که ممکنه پیش بیاد میترسم اما بازم مطمعن نیستم با هم خوشبخت بشیم

 54. سلام من پسرهستم و ۱۴سالمه و عاشق دختری که باباهامون از بچگی باهم دوست بودن شدم و ما هنوز هم با انها ارتباط داریم و هممون خیلی صمیمی هستیم و این ۳ ساله که عاشق این دختر شدم و نمیدونم باید چیکار کنم که ببینم اونهم منو دوست داره یانه

   1. ببخشید مشاور خانواده…
    ولی ایشون فقط پرسیدند چیکار کنم ببینم اونم دوستم داره یا نه ، نخواستند تو این سن ازدواج کنن.

 55. سلام دختر خالم از من 7 سال بزرگتر هستش و من اونو خیلی دوست دارم ولی نمیدونم اون هم منو دوست داره یا نه چجوری میتونم بفهمم

 56. سلام،اختلاف سنی مثلا زن دو سال بزرگتر از پسر باشه ایا اشکالی ایجاد میکنه,کسی توضیح بده ممنون میشم

 57. منظور از آزمایش ژنتیک، همان آزمایشی که همه زوجین در اولین مرحله آزمایش میدهند است یا آزمایش ژنتیک جداست

 58. سلام من ۲۲ و پسر خالم ۲۴ سالشه بهم علاقه داره و میخواد بیاد خواستگاریم خیلی دو دل هستم فقط از دخالت خاله و دایی هام میترسم و اینکه بخوان از حسودی زندگیمو بهم بزنن چون خیلی دخالت میکنن …راهنماییم کنید ممنون

  1. با سلام ازدواج های فامیلی از این دست مشکلات کم ندارند. باید ببینید شریک زندگیتون چقدر میتنه همراهی کنه

  2. سلام به نظر من فقط عشق بین دونفر مهمه
   وگرنه هیچ ادمی که میخواد حسودی کنه
   را نباید توجه کنیم

  3. سلام
   شما اصلا نباید به چنین چیزایی توجه کنید ، حرف های مردم و حسودی هاشون همیشه هست باید ببینید که دل خودتون چی میگه و اینکه واقعا پسر خالتون رو دوست دارید یا نه؟
   من به شما پیشنهاد میکنم که با ایشون ازدواج کنید چون خیلی زندگی شیرین و زیبایی رو تجربه خواهید کرد و خیلی حس خوبی داره که با یه پسر توی فامیل ازدواج کردید
   بنده خودمم قراره با پسر خالم ازدواج کنم من20 سالمه و پسر خالم25سالشه😊

   1. عجیبه.تفاوت شما ۵ سال با ما هست.من ۲۰ سالمه دخترخالم ۱۵
    خیلی دوستش دارم

    1. چه جالب منم عاشق پسر خالم اونم21سالشه من14😐😂داداش فامیلت چیه؟

    2. جالب شد😂😑منم عاشق پسر خالم اسمشم محمده😐اونم۲۰سالشه و من۱۵😑💗🥺داداش دانشگاهت کجاست؟البته الگه اجمالی نداله🥺🙏🏻🙏🏻💔

 59. با سلام
  منمن میخواهم با پسرخالم ازدواج کنم من نزدیک ۱۹ سالمه و پسر خالم ۲۷ سالشه میخواهم بدانم برای داشتن فرزند یا برای فرزندانمان مشکلی به وجود نمی اید و راه های تشخیص برای جلوگیری از این مشکلت کدامند
  ممنون

  1. با سلام
   قبل از هر گونه قول و قراری به مشاوره ژنتیک مراجعه کنید.

  2. با عرض سلام من یه چند سالی هست به دختر خالم علاقه دارم اما نمیدونم چطوری بهش بگم من 26 سال دختر خالم 21سال

 60. سلام. من عموم با خالم ازدواج کرده. یعنی دختر خالم. دختر عموم هم هست. مشکلی ژنتیکی پیش نمیاد اگه ازدواج کنیم؟ یا باید آزمایش بدیم تا معلوم بشه؟. ممنون میشم راهنمایی کنید. اگه احتمال زیاد جواب آزمایش منفیه. لطفا بهم بگید که اصلا قضیه رو مطرح نکنم و هزینه اضافی گردن مون نیوفته. تشکر

 61. سلام.من پسر خاله ام خیلی دوسم داره و من بیشتر از مشکلات ژنتیکی و بچه در آینده میترسم و نمیدونم جواب خواستگاری شونو چی بدم؟

 62. سلام من و دختر خالم قصد ازدواج داریم ولی مشکلی که من بیشتر ازش میترسم اینکه پدر من هم با خاله ام و هم با شوهر خالم از یک طرف فامیل هستن و این منو نسبت به آینده خیلی میترسونه
  لطفا راهنمایی کنین.

  1. با سلام
   شما میتوانید اگر قصد ازدواج جدی دارید آزمایش دهید

 63. سلام خسته نباشید منو پسر خالم همو خیلی دوست داریم ولی بخاطر بچه و مشکل ژنتیکی خیلی میترسم و اینکه اون از ارث پدریش ژنتیکی ارثی بچه ناسالم دارن ممنون میشم راهنمایی کنید.

 64. من واقعا عاشق پسر خاله م هستم انشالله که مشکلی نداشته باشیم از نظر ژنتیکی

 65. سلام
  من ۲۱ سالمه و پسر خالم ۶ سال از من بزرگتره
  خاله ی من خیلی منو دوست داره ولی اصلا اخلاق نداره این خالم و اهل دخالت هست و من بخاطر خالم جواب رد دادم . به نظرتون تصمیم من صحیح بوده ؟؟؟
  پسرخالمم پسر خوبیه ولی تاحالا راجب ازدواج صحیت نکردیم و همیشه خالم بحث ازدواج رو پیش کشیده و مادرم رد کرده . چون واقعا خالم بی شخصیته

 66. سلام من متین هستم ۱۷ساله دختر خاله هم سه ماه ازم کوچکتره خاتواده هم با خانواده خاله هم با هم حرف زدن در مورد ازدواج بنتظرتون اگه ازدواج کنم توی بچه های آینده مشکلی پیش نمیاد

  1. تو هم عین منی داداش دقیقا منم همچین وظعی دارم اما من ۱۸ اون ۱۶ . اول تحقیق کن که فقط دختر خاله پسر خاله ایید یا پدر و مادرتون نسبت دارن یا نه بعد اگر جدیه مترحش کن ارمایش بدید

 67. سلام ببخشید منم پسر خالم رو دوست دارم 16 سالمه و اون دو سال ازم بزرگته ولی نمی دونه من دوسش دارم به نظرتون بهش بگم ؟؟

  1. با سلام
   لطفا پست ازدواج در سن پایین در سایت حتما مطالعه کنید.

 68. سلام لطفا بگید اگه ازمایش ژنتیک بدم‌وامپول بزنیم مشکلی واسه بچه دارشدن نییست؟؟

 69. سلام باتشکر از شما بالاخره یکبار روانشناس ها هم وارد بحث ازدواج فامیلی شدن اکثر کشورها از جمله ایران فقط این ازدواج رو از لحاظ ژنتیکی ومذهبی بررسی می کنن واصلا یک درصد به این فکر نمی کنن که شاید زوجین نخوان بچه دار شن حالا به هردلیلی یا این که بخوان ازپرورشگاه یک کودک رو به فرزندخواندگی قبول کنن بحث دیگه این که می گن در این ازدواج ها خوانواده ها دخالت می کنن باید بگم درهرخوانواده ای متفاوته مثلا من برادرم ازدواج غیر فامیلی کرد ولی خانواده همسرش همیشه توی زندگیشون دخالت می کردن وآخر سر طلاق گرفتن پس به طرفین بستگی داره که حدود دخالت دیگران درزندگیشون روتعیین کنن جدیدا هم که به جای خوانواده ها مشاورهای ژنتیک،دولت وجامعه توی زندگی آدم دخالت می کنن خیلی ممنون ازشما که بالاخره یک بار انرژی مثبت گرفتم ازمقاله ای که راجع به ازدواج فامیلیه لطفا بیشتر وارد این بحث ها شید ای کاش روانشناس های کشورهای دیگه هم واردمی شدن عشق در ازدواج مهمه نه تولید مثل واین که قرار نیست کل ایران یا جهان ازدواج فامیلی کنن که بخوایم اینقدر نگران مسائل ژنتیکی باشیم پس به جای این که اونا روازازدواج نکردن ناامید کنیم به مشاوره روانشناسی یاژنتیک تشویق کنیم یا بخوایم بچه دار نشن کمتر انرژی منفی بدیم وچرخ لای عشق دیگران بزاریم با دلایل بی اساس منظور من خانواده ها وجامعست فشارهاواسترسی که جامعه به این ازدواج ها وارد می کنه خیلی بیشتراز ازدواج های دیگست ولی روانشناس هایی هم دیدم که طرف بهش مراجعه می کنه به جای این که استرسش رو کم کنن می گن چرا چنین ازدواج اشتباهی کردی؟!!!! حالا نمی خوام اسم ببرم

 70. سلام من وپسرخالم ده ساله همدیگرودوستداریم ولی خانواده من یعنی برادرم مخالف ازدواجمون سال 97هم من وهم پسرخاله ام با کسی که دوستش نداشتیم عقد کردیم ودوتامون هم به دلیل مشکلاتی طلاق گرفتیم و الان باز به خواستگاری من اومده من ازآزمایش ژنتیک میترسم بچم مشکل پیداکنه آزمایش ژنتیک هم هنوزندادیم لطفاراهنماییم کنین

 71. سلام
  من و پسر خاله ام همو دوست داریم زیاد اون ایزار احساس کرده من نمیتونم لطفا راهنمایی کنید تفاوت سنی هم نداریم

 72. من خیلی پسرخالمو دوست دارم
  ولی نمیدونم اون منو دوست داره یانه
  من ۱۷ سالمه و پسر خالم ۲۲سالشه
  بعد من نمیتونم چه طوری بهش بگم که عاشقشم

 73. سلام من ۱۵ سالمه و پسر خالم ۱۶ من اونو خیلی دوست دارم ولی نمیدونم اون منو دوست داشته باشه یا نه میخوام بهش بگم دوسش دارم ولی نمیدونم چطور بگم اگه میشه کمک کنید

   1. سلام یه سوالی دارم یه پسر خاله هستن ک هر دو ناقل ژن کند ذهنی هستن این ژن مشترک هست بینشون ازدواجشون با مشکل مواجه هست واسه بچه؟

 74. سلام من ۱۵ سالمه و پسر خالم ۱۶ من اونو خیلی دوس دارم ولی نمیدونم اون منو دوست داشته باشه یا نه میخوام ی جوری بهش بگم دوسش دارم ب نظرتون چطور بگم ؟

  1. من خیلی پسرخالمو دوست دارم
   ولی نمیدونم اون منو دوست داره یانه
   من ۱۷ سالمه و پسر خالم ۲۲سالشه
   بعد من نمیتونم چه طوری بهش بگم که عاشقشم

   1. با سلام
    در این مورد اگر برای ازدواج مد نظرتون ست بهتر است برای ابراز احساسات پیش قدم نشوید. اگر ایشان واقعا شما را دوست داشته باشد به نحوی نیت خود را نشان خواهند داد.

 75. با سلام
  دوست عزیز شما اول از همه باید اولویت های خود را مشخص کنید قطعا فاکتور های زندگی مشترک قابل جمع شدن در دو نفر نیست.

 76. سلام
  خواهش می کنم جواب بدهید چون که واقعا زندگیم به شما بستگی داره.
  اسم من سجاد هست و من دختر دایی و دختر خاله ام را دوست دارم به یک اندازه.
  چه کار کنم؟
  با کدام ازدواج کنم؟

  1. با سلام
   دوست عزیز شما اول از همه باید اولویت های خود را مشخص کنید قطعا فاکتور های زندگی مشترک قابل جمع شدن در دو نفر نیست.

 77. سلام منو پسر خالم همو دوست داریم اون حدود۲سال ازم بزرگتره چن روز پیش فهمیدم که قبلاً بایکی حدود۱ماه دوست بوده
  بهم گفت من عاشقتم ولی میترسم در زندگی مشترکمون بهم خیانت کنه آیا احتمال خیانت وجود داره حالم خیلی بده الان باهاش رابطه دارم نمیدونم درست هست یا نه

 78. سلام من 18 سالمه و پسرخالم 4 سال ازم بزرگتره. من و پسرخالم همدیگرو دوست داریم طوری که همه ی فامیل میدونن و خانواده هامون هم راضین من از بیماری های ژنتیکی میترسم و ما در کل فامیل چه دور چه نزدیک بیماری ژنتیکی نداریم به نظرتون ممکنه با این شرایط نتیجه آزمایش بد بشه؟

  1. من هم پسر خاله ام 3سال ازم بزرگتره من هم در خانواده مشکل ژنیتیکی نداریم اما ترس من از اینه که بچه ام ناقص به دنیا بباید

  2. نه نمیدونم . شاید هم آره ربطی به ژنتیک نداره شما برو آزمایش باپسر خالت بده ببین میتونید ازدواج کنید یانه به این کارا کاری نداشته باش بای.😘😘😘😘😘😘انشاالله به پای هم پیرشید😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

   1. سلام من به دختر خالم علاقه دارم ۲۲ سالمه ولی دختر خالم ۲۵ سالشه نمیدونم چطور بهش بگم

 79. سلام من خالم با عموم ازدواج کردن و من با پسر خاله ک پسر عموم هم میشه ازدواج کردم ازمایشگاه رفتیم ولی از من ازمایش خون نگرفتن و مشاور اونجا گفت ک نیازی نیس ازمایش ژنتیک بدین این قضیه از دوسال پیشه و من خیلی نگرانم ک ازمایش ژنتیک ندادم باید حتما بریم و ازمایش ژنتیک بدیم؟

  1. سلام اسم من سارا هستش پسر خالم منو خیلی دوست داره ولی من اصلا اونو دوست ندارم نمیدونم باید چیکار کنم که منو دوست نداشته باشه لطفا بگید چی کار کنم

   1. سلام من باپسرخاله م عروسی کردم ۶ سالی میشه الان قصدبارداری دارم آیا خطره اگه امپول ژنتیک بزنیم مشکلی پیش نمیاد واسه بچه .؟؟؟؟؟😢😢😢😢

 80. سلام پسر خالم اومده خاستگاریم خیلی منو دوست دارم من هم همینطور ولی پدرم راضی نیست باید چکارکنم ؟!چجوری راضیش کنم

  1. با سلام
   اصولا این کار نیازمند زمان است. بهترین کار جلب اعتماد پدر شماست. که از جانب پسرخاله شما میبایست انجام شود.

 81. سلام من با پسر خالم ازدواج کردم. برای این که بچه سالم به دنیا بیارم باید چه نقاط های رو رعایت کنم .

  1. با سلام
   بیماری های مادر زادی بسیار زیاد هستند که فقط 70درصد آنها تشخیص داده میشوند البته باید برای همین 30 درصد هم آزمایش دهید

   1. اوضاتون .
    خداوکیلی ایقد دور خالم دوس دارم نمیدونم از بچگی تا الان.
    فقط ازاین میترسم که تو بچه داری مشکلی پیش بیاد .
    اگه تو ازمایشات مشکلی نباشه میشه ازدواج کرد یا نه.

  2. با سلام
   این موضوع مسئله مهمی است که در حیطه مشاوره ژنیک است و از فردی به فرد دیگر فرق دارد. لطفا به یک متخصص مراجعه کنید

 82. سلام من ۱۷سالمه و پسر خاله مو خیلی دوس دارم اونم منو خیلی دوست داره ولی به خاطر مشکلات خانوادگی ما نمیتونیم باهم ازدواج کنیم .تو گوشیم وصلم به چند تا از مشاورها اونها میگن اگه نمیتونی از ذهنت بندازیش بیرون تو ذهنت کم رنگش کن اما من هیچ گونه نمیتونم‌ میشه کمکم کنین .والبته مشکل ما تو خود خونواده نیس توی فامیل هستس پدرم هم کمی مخالفت کرد خلاصه کنم واقعا به کمک خیلی بیشتر احتیاج دارم ممنونم…

  1. با سلام
   بهتر است پسر خاله شما قبل از اینکه شما بخواهید خانواده خود را مطلع کنید با خانواده اش به خصوص مادرش صحبت کند. مسائلی که ریشه در اختلافات خانوادگی دارد را نمیتوان بی توجه به سبقه قبلی و کمک اعضای خانواده حل کرد.

  2. سلام من با پسر خالم ازدواج کردم. برای این که بچه سالم به دنیا بیارم باید چه نقاط های رو رعایت کنم .

   1. با سلام
    بیماری های مادر زادی بسیار زیاد هستند که فقط ۷۰درصد آنها تشخیص داده میشوند البته باید برای همین ۳۰ درصد هم آزمایش دهید

  3. سلام خواهر من اگه نظر منو بخواید ،اگه واقعا همو دوست دارید و شما به پسرخالتون اعتماد دارید که واقعا عاشقتونه جلوی خونواده ها بایستید ،اگه عشقتون ریشه دار باشه باید همه بفهمن نمیتونن جداتون کنن، من هم مشکل خونوادگی دارم و دختر خالم رو هم دوست دارم اونم دقیقا مثل من وابستس بهم الان که سن ازدواجمون رسیده هر جفتمون جلوی خونواده هامون وایسادیم و واقعا فشار زیادی رومونه،خواهر گلم اگه عشقتون واقعا پایداره و هیچجوره نمیپاشه پشت به پشت هم بدید بهم برسید هر کسی هم پایین نظرم نظر منفی داد که نه و اینکار درست نیست گوش نده،مهم دل ادمه هیچکس هم دوبار به دنیا نمیاد

 83. من و پسرخالم قصد ازدواج داریم . اما در خانواده هایمانم مشکل ژنتیکی ارثی هست . مثل اوتیسم . به نظرتون بچه های ما هم ممکن دچار بشن؟

  1. با سلام
   ازدواج فامیلی میبایست حتما موارد بیماری های ارثی حتما به دقت مورد آزمایش قرار گیرد. حتما در این باره با یک متخصص ژنتیک مشورت کنید.

 84. من و پسرخالم قصد ازدواج داریم . اما در خانواده هایمانم مشکل ژنتیکی ارثی هست . مثل اوتیسم . به نظرتون بچه های ما هم ممکن دچار بشن؟

  1. با سلام
   ازدواج فامیلی میبایست حتما موارد بیماری های ارثی حتما به دقت مورد آزمایش قرار گیرد. حتما در این باره با یک متخصص ژنتیک مشورت کنید.

 85. من و پسرخالم بهم ابراز علاقه کردیم تقریبا.من ۲۰ سالمه و اون ۲۶ سال حدود ۷ سال تفاوت سنی داریم.پدر من و مادر اون ک خالم میشه از سالها پیش باهم اختلافاتی داشتن.و من الان پشت کنکوری هستم.هنوز اشاره ای نکردن اما فکر میکنم ب زودی پیش قدم شن.امامن نمیدونم خانوادم موافقت کنن یا نه.من در ارتباط با پسرخالم بایدچه رفتاری داشته باشم ک معقولانه ب نظر برسم؟اخه گاهی وقتا ب من میگه خیلی بچه هستی..

  1. با سلام
   بهتر است شما فراتر از بحث های خانوادگی بیشتر در مورد معیار های آینده زندگی خود گفتگو کنید.

   1. سلام
    پسر خالم تقریبا ۱۳ سال بزرگتر از منه و منو دوستم داره و ازم خواستگاری کرده در کل پسر خوبیه اما به خاطر فاصله سنی نمیدونم چکار باید بکنم میشه یه کمکی بکنید که چکار باید بکنم و چی بهش بگم؟؟🤔

  2. سلام بهتره باهاش ازدواج نکنی اونی که بهت الآن گفته بچه هستی خودش خیلی مونده تا بزرگ بشه .احنمال ۹۰ درصد از نفهمی پسر خالته که نمیدونه با یه زن چجوری صحبت کنه به عنوان تجربه بهت میگم با هاش ازدواج نکن

  3. 😀😀😃😃😃😃😃😃😃😃😅😃😃😅😅😃😃😅😃😅😃😅😅😃😃😅😃😅😃😅😃😅😃😅😃😅😄😅

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉