کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

16 راهکاری که باعث می‌شود بهتر سر صحبت را با دیگران باز کنید

16 راهکاری که باعث می‌شود بهتر سر صحبت را با دیگران باز کنید
لطفا به این مقاله امتیاز دهید

همه ما معمولا در شرایطی با افراد مختلفی قرار گرفته ایم که نمی دانیم چه بگوییم و چگونه سر صحبت را با آنها باز کنیم. 😓

شرایطی که اغلب اوقات سکوت سنگینی میانتان حاکم شده و شما را در برابر فرد و یا افرادی که در کنارتان هستند، تا حد زیادی معذب می کند.🙄

حتما برایتان سوال شده که در چنین شرایطی چگونه سر صحبت را باز کنید؟ اگر دنبال پاسخ این سوال هستید، پیشنهادات ارائه شده از سوی مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه را به هیچ عنوان از دست ندهید:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 16 راهکاری که باعث می‌شود بهتر سر صحبت را با دیگران باز کنید با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

با صحبت بر سر موضوعات کوچک مکالمه تان را آغاز کنید:

نیازی نیست برای شروع ارتباط با فردی حتما از جملات بسیار سخت و پیچیده و موضوعات خاص استفاده کنید.

💚 بهترین راهکار برای باز کردن سر صحبت با یک دختر یا حتی یک پسر این است که از موضوعات کوچک و معمولی و حتی پیش پا افتاده استفاده کنید.

انتخاب چنین موضوعاتی سه تاثیر مهم در فرآیند برقراری ارتباط شما دارد:

با صحبت بر سر موضوعات کوچک مکالمه تان را آغاز کنید

هر سه این عامل می تواند زمینه مکالمات مفصل تر بین شما و طرف مقابلتان را به خوبی فراهم کند. کافی است کمی صبور باشید و به خودتان سخت نگیرید.

❤️مثال:

به جای بحث در مورد موضوعات سیاسی و مسائل مهم جامعه صحبتتان را در مورد آب و هوا، سن و سال و رنگ مورد علاقه آغاز کنید.

صحبتتان را با حل مسئله شروع نکنید:

سعی نکنید صحبت خود را با اظهار نظر در مورد مسئله و یا مشکلی که پیش آمده آغاز کنید. به خصوص آنکه می دانید طرف مقابلتان فردی نیست که توانایی مخالفت با نظرات شما را داشته باشد.

این روش موجب می شود که شما در همان اول کار از موضوعی صحبت کنید که هیچ راهی برای دخل و تصرف در آن وجود ندارد.

حواستان باشد که قرار نیست همه با راه حل های شما در یک مسئله موافقت کنند و این موضوع می تواند موجب دلسردی شما از طرف مقابلتان شود.

❤️ مثال:

به جای آنکه بگویید به نظرم رفتار دیروزت چندان مناسب نبود. این سوال را از او بپرسید: اوضاع در خانه چطور پیش می رود؟ همه چیز روبه راه است؟

سوالات باز از طرف مقابلتان بپرسید:

اگر قصد آشنایی با فردی را دارید که تا به حال با او گفتگو نکرده و هیچ اطلاعاتی در مورد خودش، شخصیتش ندارید، بهتر است ارتباط گیری تان با سوالات باز همراه باشد.

💙 سوالات باز آن دسته از سوالاتی هستند که جوابشان را نمی توان با یک بله و یا خیر ساده پاسخ داد و نیاز به توضیح در مورد یک موضوع دارند.

❤️مثال:

به جای پرسیدن این سوال: آیا فکر می کنید به اندازه کافی غذا می خورید؟ بپرسید: دیروز چه غذایی خوردید و یا غذاهای مورد علاقه شما کدام یک هستند.

بدون قضاوت به حرف های طرف مقابل گوش دهید:

سعی نکنید برای باز کردن سر صحبت با طرف مقابلتان مدام صحبت هایش را قطع کرده و نظر دهید. گاهی اوقات فرد مقابل شما تلاش زیادی برای عنوان کردن یک موضوع نزد شما کرده است. با این اقدام خود وی را از ادامه صحبت کردن منصرف می کنید.

این موضوع قابل درک است که بخواهید با طرف مقابلتتان به خصوص اگر عشقتان باشد، با حالت دلسوزانه ای رفتار کنید اما برای ابراز احساس و همراهی خود کمی صبور باشید.

از حرکات و فیزیک ظاهری خود برای ارتباط گیری غافل نشوید:

اگر قصد این را دارید که سر صحبت را با یک پسر و یا یک دختر آغاز کنید به هیچ عنوان حرکات فیزیکی خود را نادیده نگیرید.

تکان دادن به موقع سر به عنوان نشانه ای برای تایید حرف هایش، حفظ تماس چشمی و باز نگه داشتن تعامل از طریق زبان بدن به اندازه صحبت کردن شما در برقراری ارتباط موثر است.

کافی است این علائم را درست و به موقع استفاده کنید.

روی نظرات شخص مقابل تمرکز کنید:

برای اینکه سر صحبت را با عشقتان باز کنید به این نیاز دارید تا با رفتارتان به وی بفهمانید که نظراتش تا چه اندازه برای شما مهم است و می تواند گره گشای بسیاری از مسائل و مشکلات پیش رو در زندگی تان باشد.

📌 نگرانی های خود را با او مطرح کرده و سعی کنید پیش از گذشتن از آنها منتظر دریافت سیگنال و نظراتی از فرد مقابلتان باشید.

📌 با قرار دادن نظرات آنها در مرکز گفتگویتان، تا حد زیادی آنها را وادار به صحبت کردن خواهید کرد و به آنها نشان خواهید داد که دوست دارید یک گفتگوی دو نفره تعاملی با یکدیگر داشته باشید.

📌 نه اینکه شما تنها صحبت کنید و او فقط شنونده باشد یا حتی برعکس.

سعی نکنید ساز مخالف باشید

سعی نکنید ساز مخالف باشید:

بهتر است برای باز کردن سر صحبت با عشقتان از بروز شدید نظرات مخالف خود جلوگیری کنید. این به معنای آن نیست که شما خودتان را نادیده گرفته و فدای یک نفر دیگر کنید.

🟦 خیر تنها به خاطر آن است که گاهی اوقات موضوعات کوچکی که شما و فرد مقابلتان بر سر آن با یکدیگر اختلاف نظر دارید، چندان موضوع حساسی نبوده و مشکلی در رابطه شما ایجاد نمی کند.

🟦 اما مقاومت سرسخت شما قطعا می تواند برای تداوم بحث مطرح شده دردسرساز شود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 16 راهکاری که باعث می‌شود بهتر سر صحبت را با دیگران باز کنید با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

خود را برای مکالمات بیشتر آماده کنید:

توجه به این موضوع به خصوص برای زمانی که قصد ارتباط و باز کردن سر صحبت با یک پسر و یا دختر در فضای مجازی را دارید، حائز اهمیت است.

🟪 به هیچ عنوان تمام صحبت های خود را در مورد موضوعات مختلف، در طی جلسه و به طور ناگهانی، مطرح نکنید.

🟪 اجازه دهید همه چیز به وقت مناسب خودش پیش رود.

🟪 اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که بفهمید بر سر برخی از مسائل کوچک دچار اختلافات شدید شده اید و ادامه بحث کردن شما تنها می تواند به اصل رابطه تان خدشه وارد کرده و همه چیز را برهم زند.

با اطمینان ارتباط برقرار کنید:

از اینکه حرف های شما حرف های بی ارزش و نامربوطی باشند به هیچ عنوان نترسید.

🟣 با اعتماد به نفس در مورد موضوعی که برای گفتگوی انتخاب کرده اید، حرف بزنید و سعی نکنید در صحبت های عامیانه خود بسیار رسمی و یا به اصطلاح لفظ قلم صحبت کنید.

🟣 یادتان باشد که عدم برقراری ارتباط صد برابر از ایجاد ارتباطی که فقط شما را معذب کرده و اذیت می ‌شوید، بهتر است.

از او بخواهید از خودش برایتان بگوید:

فرقی نمی‌کند در فضای مجازی باشید یا در فضای واقعی و رودرو. صحبت در مورد زندگی و روحیات و شخصیت خودتان برای طرف مقابل همیشه می تواند جذاب باشد.

✳️ به خصوص اگر هدف از این گفتگو آشنایی های بیشتری باشد. به راحتی از طرف مقابلتان هم بخواهید تا از خودش بیشتر برایتان صحبت کند.

✳️ این موضوع باعث می شود تا طرف مقابل شما همان چیزی را با شما به اشتراک بگذارد که دلش می‌خواهد. این یک راه عالی برای شناختن یک فرد است.

در مورد برنامه هایش از او سوال بپرسید:

فرقی نمی کند که چه مدت با فرد مقابلتان در ارتباط بوده اید. چرا که می توانید متناسب با میزان صمیمتی که با وی دارید، این سوال را طرح کنید.

💌 اگر با او خیلی راحت هستید، در مورد برنامه اش برای آخر هفته سوال بپرسید.

💌 اگر با او رسمی هستید می تواند از برنامه هایی که برای آینده زندگی اش دارد از او سوال کرده و بیشتر با او آشنا شوید.

❤️نکته:

📌بهتر است اگر سر صحبت را از این طریق با او باز کردید، از اجرای نقش یک کاراگاه و یا بازپرس خودداری کنید.

📌سوال هایتان را پشت سر هم نپرسید و به طرف مقابلتان هم اجازه دهید در بین نظراتش برخی از نظرات و برنامه های شما را هم بداند.

جویای احوالش شوید:

شاید استفاده بیش از حد ما از این سوال در مکالمات و ارتباطات روزمره مان موجب شده باشد که اهمیت آن را به عنوان یک سوال بسیار کلیدی در زمینه برقراری ارتباط سازنده با فرد مقابل نادیده بگیریم. با این حال اینکه بخواهید از این طریق سر صحبت را با یک پسر و حتی عشقتان باز کنید ، می تواند بسیار جوابگو و موثر باشد.

🟩 بهتر است در چنین مواقعی از یک سوال سطحی در این زمینه خودداری کرده و واقعا جویای حال و احوال طرف مقابلتان شوید.

برایش داستان تعریف کنید:

بسته به میزان صمیمت و نوع رابطه ای که با فرد مقابل دارید، می توانید از خاطرات و جریانات مختلف زندگی تان که شاید به نظر خودتان خیلی هم جذاب و شنیدنی است برای بازکردن سر صحبت استفاده کنید.

گاهی اوقات خودتان متوجه این موضوع می شوید که برخی از تجارب و خاطراتی که داشته اید همه پسند تر بوده و می تواند گزینه بسیار خوبی برای شروع یک ارتباط باشد.

از وی در مورد حرفه اش سوال بپرسید

از وی در مورد حرفه اش سوال بپرسید:

فرقی نمی کند طرف مقابل شما در چه سن و یا چه موقعیت اجتماعی باشد. پرسیدن سوال در مورد کاری که انجام می دهد، می تواند سر صحبت شما را با وی به خوبی باز کند. اگر در این زمینه شنونده خوبی باشید، متوجه خواهید شد که از دل صحبت های طرف مقابلتان به آسانی سوالات دیگری را در خواهید آورد و این به کیفیت و تداوم صحبت های شما کمک خواهد کرد.

❤️نکته:

به هیچ عنوان در مورد مسائلی که در حیطه کاری تنها به خود شخص مربوط می شود، سوال نپرسید.

مهم ترین مسئله هم سوال مربوط به درآمد و حقوق ماهیانه فرد طرف مقابلتان است. اینکه به صورت کلی از وی بخواهید شرایط کاری اش را برای شما توصیف کند با اینکه اصرار بر دانستن حقوقش کنید کاملا فرق می کند.

مکانی که در آن هستید را برای باز کردن سر صحبت مد نظر داشته باشید:

گاهی اوقات محیطی که قرار است در آن گفتگو میان شما با طرف مقابل شکل بگیرد بر کیفیت و تداوم گفتگویتان تاثیر زیادی دارد.

❇️ مثلا اگر در یک کتابخانه هستید، می توانید در مورد آخرین رمانی که خوانده اید، صحبت کنید.

❇️ اگر در طبیعت هستید، از ویژگی منطقه ای که در آن هستید حرف بزنید.

❇️ اگر هم در فضای مجازی اصرار به باز کردن سر صحبت با دیگران را دارید، با واکنش مثبت نشان دادن به فعالیت هایش، به وی این نکته را منتقل کنید که خواهان برقراری ارتباط و آشنایی بیشتر هستید.

❤️ نکته:

💙 باز کردن سر صحبت در فضای مجازی می تواند نسبت به باز کردن سر صحبت در فضای واقعی کمی آسان‌تر باشد. این به خاطر آن است که اضطراب و استرس کمتری برای رودرویی غیرمستقیم شما وجود دارد و همین باعث می شود که راحت تر حرفتان را بزنید. حواستان به واقعیت و یا دروغ بودن حرف های طرف مقابلتان در این فضا هم باشید.

کلی و خطاب به جمع صحبت کنید:

گاهی اوقات هم شاید بخواهید تنها با یک نفر در یک جمع ارتباط برقرار کرده و سر صحبت را باز کنید با این حال احساس خجالت و کمرویی دارید و کمتر برای این گفتگو پیش قدم می شوید.

🟣 بهتر است پیش از آنکه فرصت را از دست بدهید. در چنین موقعیتی کمی کلی تر و خطاب به افرادی که در آن جمع هستند، صحبت کنید.

🟣 مثلا از همه این سوال را بپرسید که چای می خورند یا نه. یا اینکه قصد دارند با هم وارد یک بازی شوید یا خیر. همه اینها می تواند به خوبی سیگنال های طرف مقابل را به شما نشان دهد.

سخنی از مشاوران آویژه

درست است که گاهی اوقات باز کردن سر صحبت با اطرافیان برایمان دشوار است اما این نکته را فراموش نکنید که این موضوع به هیچ عنوان یک عیب و ایراد بزرگ در وجود شما و یا دیگر اطرافیانتان محسوب نمی شود.

برخی از افراد بسته به سبک زندگی و گذشته ای که داشته اند، کم حرف و یا درون گرا بوده و ارتباط با آنها به سختی امکان پذیر است. اما این بدان معنا نیست که تمایلی به برقراری ارتباط با شما ندارند. بهتر است پیشنهادات مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه را برای بازکردن سر صحبت با دیگران جدی بگیرید. مطمئن باشید که این راهکارها برقراری ارتباط برای شما را آسان تر می‌سازند.

براي مشاوره در زمينه 16 راهکاری که باعث می‌شود بهتر سر صحبت را با دیگران باز کنید

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉