کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

13 راهکار برای درمان ترس از رابطه جنسی در زنان و مردان

درمان ترس از رابطه جنسی در زنان و مردان
4/5 - (28 امتیاز)

یک رابطه جنسی مملو از تجربیات مثبت و منفی بالقوه است. بی تجربگی، ناآگاهی، یا سابقه مشکلات جنسی می تواند ترس شما را از رابطه جنسی تشدید کند. برخی از مسائل ترس از رابطه زناشویی برای مردان و زنان مشترک است، در حالی که برخی دیگر مانند ترس از دخول منحصر به زنان هستند و نیاز به توجه ویژه دارند. دانش، استراتژی های مشاوره رابطه جنسی به شما کمک می کند ترس خود را از رابطه زناشویی رها کنید.

از ترس های خود فرار نکنید

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 13 راهکار برای درمان ترس از رابطه جنسی در زنان و مردان با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

با ترس خود روبرو شوید ببینید

دقت کنید چه چیزی شما را از سکس می ترساند و با آن مقابله کنید. وقتی صحبت از ترس از رابطه جنسی به میان می‌آید، باید دقیقاً بدانید که چه چیزی باعث این ترس می‌شود. تشخیص اینکه دقیقاً از چه چیزی می ترسید به شما کمک می کند راه حلی برای آن پیدا کنید.

بنشینید و فهرستی از چیزهایی که شما را در مورد رابطه جنسی می ترساند تهیه کنید. شاید دقیقاً نمی دانید چگونه رابطه زناشویی خود را شروع کنید! یا شاید از اینکه چگونه برهنه به نظر می رسید خجالت می کشید.

با نوشتن فهرستی از راه حل هایی که ممکن است ترس شما را برطرف کند، ترس های خود را کاهش دهید. به عنوان مثال، از یک دوست مورد اعتماد بپرسید که چگونه این کار را انجام می دهد. تماشای یک فیلم عاشقانه حتی می تواند کمک کننده باشد.

دلایل ترس از رابطه جنسی در زنان و مردان

با آناتومی و فیزیولوژی جنسی بدن آشنا شوید

بهتر است در مورد بخش های جنسی آناتومی زن یا مرد اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اگر ترس شما از دخول یا رابطه جنسی به عدم شناخت کافی از خصوصیات بدنی یک زن یا مرد مربوط می شود، وقت آن رسیده که بیشتر آموزش ببینید.

هنگامی که ساختار و عملکرد اصلی اعضای بدن مربوط به رابطه جنسی را درک کردید، احساس می کنید کنترل بیشتری بر خود و ترس های خود دارید.

آیا در مورد خطرات رابطه جنسی مجازی اطلاعاتی دارید؟ از امنیت این روابط اطمینان دارید؟ برای پاسخ به این سوالات پیشنهاد می کنیم مقاله سکس چت را حتما بخوانید.

 

روش های درمان ترس از رابطه جنسی در زنان

برای غبله بر ترس های خود یک نقشه تهیه کنید

با ترسیم یک برنامه می توان بر بسیاری از ترس ها غلبه کرد. ترس از رابطه جنسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اهداف اصلی خود را مشخص کنید، گام های مناسب برای رسیدن به آنها را مشخص کنید و به برنامه خود پایبند باشید.

فهرستی از چیزهایی که شما را می ترساند تهیه کنید. آیا ترس شما از دخول به تجربه جنسی قبلی شما مربوط می شود؟ آیا نگران جذابیت ظاهر خود، داشتن بوی بد دهان یا درد دخول هستید؟

کار بر روی یک راه حل باعث کاهش اضطراب شما می شود. انجام یک برنامه باعث می شود احساس کنید می توانید کاری برای کاهش ترس های خود انجام دهید.

راه های کاهش ترس زنان از رابطه جنسی

برای درمان ترس از دخول خود تمرین کنید

برای غلبه بر ترس خود از رابطه جنسی، باید مرحله به مرحله پیش بروید. تحقیقات مشاوره روانشناسی نشان می دهد که مواجهه با ترس در یک موقعیت ذهنی یا واقعی برای یک فرد خوب است. هدف مورد نظر ایجاد حساسیت زدایی تدریجی است.

یاد بگیرید چگونه شما ارضا می شوید. با لمس کردن خود یا تصور کردن اینکه با شخص دیگری ارتباط برقرار کرده اید یا از اسباب بازی های عاشقانه برای تمرین رابطه استفاده کنید.

سعی کنید در طول زمان و به تدریج با کسی که می خواهید رابطه جنسی داشته باشید، ارتباط عاطفی، گرفتن دست، بوسیدن، ماساژ، لمس جنسی و در نهایت آمیزش را تمرین کنید.

خودتان را مجبور نکنید که خیلی سریع پیشروی کنید. این می تواند به ترس هایی که در رابطه زناشویی احساس می کنید اضافه شود.

دلایل جذابیت رابطه مقعدی چیست؟ آیا از عوارض این رابطه اطلاعاتی دارید؟ برای اطلاعات بیستر پیشنهاد می کنیم مقاله سکس مقعدی را بخوانید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 13 راهکار برای درمان ترس از رابطه جنسی در زنان و مردان با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

در مورد احساسات خود رک باشید

اگر با کسی میخواهید رابطه جنسی داشته باشید، به او نشان دهید که از نظر احساسی صریح و باز هستید. رابطه جنسی یک تجربه احساسی است، بنابراین وقتی چیزی می گویید یا چیزی به شما می گویند آن را مهم تلقی کنید.

اگر معذوریت های جسمی یا عاطفی دارید، به کسی که با او هستید اطلاع دهید. به عنوان مثال، اگر از نظر فیزیکی احساس ضعف می کنید، فقط بگویید: «من باید اینجا توقف کنم. من احساس راحتی نمی کنم”.

از وارد شدن سریع به پوزیشن های جنسی خودداری کنید. نتیجه می تواند خطرناک باشد. شما همچنان می توانید از نظر عاطفی با دیگران رک باشید و در مورد اینکه تا کجا می خواهید پیش بروید، احتیاط کنید.

دلایل ترس از دخول در زنان

لذت بردن را فراموش نکنید

رابطه جنسی باید لذت بخش باشد، بنابراین آرامش داشته باشید و از برانگیختگی خود در رابطه زناشویی لذت ببرید. تمرکز بر لذت بردن از رابطه جنسی شما را از ترس هایتان دور می کند.

ایجاد حس آرامش در حین رابطه جنسی به شما این امکان را می دهد که احساس آزادی بیشتری داشته باشید. مثلاً بازیگوش و شوخ طبع باشید و یاد بگیرید که به خودتان هم بخندید. این به هر دوی شما آرامش می دهد.

درمان ترس های مردان از رابطه جنسی

روی جذابیت های ظاهری خود کار کنید

هر بدنی منحصر به فرد است و شما باید از بدن خود مراقبت کنید تا به توانایی های جنسی خود اعتماد کنید. خوب غذا بخورید، به اندازه کافی بخوابید و ورزش کنید تا سلامتی و تصویر مثبتی از خود داشته باشید.

برخی داروها و الکل می توانند بر عملکرد جنسی شما تأثیر بگذارند. برای از بین بردن ترس از رابطه زناشویی از آنها دوری کنید.

اگر در ایجاد یا حفظ نعوظ مشکل دارید، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

اختلال نعوظ بیشتر به دلیل جریان خون ضعیف به آلت تناسلی است. با تغییر رژیم غذایی و خوردن مقدار زیادی مواد غذایی که سلامت عروق (عروقی) شما را تقویت می کند و برای قلب شما مفید است، می توانید این وضعیت را بهبود بخشید.

رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات، غلات کامل، فیبر و محصولات لبنی کم چرب توصیه می شود.

رابطه جنسی دهانی یا اورال سکس چیست؟ چه خطراتی دارد؟ چه نکاتی در این رابطه جنسی باید رعایت کنیم؟ برای پاسخ به این سوالات پیشنهاد می کنیم مقاله سکس دهانی را مطاله کنید.

 

دلایل ترس از رابطه جنسی در زنان

سعی کنید انتظارات خود را کاهش دهید

وارد کردن استرس بی مورد به خودتان قطعا به نفع شما نیست. اگر از برآورده نشدن نیازهای شریک زندگی خود می ترسید، باید طرز فکر خود را اصلاح کنید.

مردان در بسیاری از چیزها بسیار رقابتی هستند و این متاسفانه خیلی مواقع خوب نیست. زمانی که این روحیه رقابتی رابطه جنسی را استرس‌زا می‌کند، مشکل ساز می‌شود، زیرا شما بیشتر نگران «برنده شدن» هستید تا لذت بردن و خوش‌گذرانی با شریک زندگی‌تان.

سعی کنید بیشتر در مورد جنبه متقابل و اشتراکی رابطه جنسی فکر کنید. این به شما این امکان را می دهد که تمرکز را از خود به سمت تجربه لذت از رابطه جنسی و شریک زندگی خود تغییر دهید.

خودتان را قضاوت نکنید. ارزش شخصی شما نباید به عملکرد جنسی شما بستگی داشته باشد. شما یک انسان کامل با ویژگی ها و مهارت های مثبت فراوان هستید. اجازه ندهید یک جنبه از زندگیتان شما را تحت تاثیر قرار دهد.

فهرستی از ویژگی های مثبت خود و اینکه آنها چه سودی برای شما و اطرافیانتان دارند بنویسید.

ترس از برقراری رابطه زناشویی

دایره واژگان احساسی خود را گسترش دهید

بیان احساسات و انتقال آنها به دیگران یک مشکل رایج برای مردان است. ممکن است از گفتن حرف اشتباه یا بیان نادرست احساسات خود بترسید.

شروع به نوشتن در مورد احساسات خود کنید. نوشتن می تواند به شما کمک کند افکار خود را در مورد ترس های خود از رابطه جنسی سازماندهی کنید و احساسات خود را روشن کنید.

اگر چیزی هست که می خواهید به کسی بگویید، از قبل آن را در ذهن خود مرور کنید. تصور کنید که با آن شخص ملاقات کرده اید و گفتگوی خوبی دارید.

ترس زنان از برقراری رابطه جنسی و دخول

درمان ترس های زنان از رابطه جنسی

مطمئن شوید رابطه جنسی ایمنی دارید

وقتی صحبت از رابطه جنسی به میان می آید، نگرانی شماره یک بیشتر زنان، امنیت خودشان است. با انجام اقدامات احتیاطی، می توانید ترس خود را از آسیب دیدگی عاطفی یا فیزیکی کاهش دهید. چه ترس از باردار شدن باشد، چه از دست دادن باکرگی، یا ترس از مخالف والدینتان، این احتیاط کردن به شما کمک می کند این ترس ها را مدیریت کنید.

شما باید کنترل بدن خود را در دست داشته باشید. از چیزهایی که باعث از دست دادن کنترل شما می شود، مانند الکل یا مواد مخدر اجتناب کنید.

اطمینان حاصل کنید که راحت هستید و آماده فعالیت جنسی هستید.

اطمینان حاصل کنید که هر زمان که رابطه جنسی با کسی دارید، کسی می داند شما دقیقا کجا هستید.

با روش های پیشگیری از بارداری از خود در برابر بارداری محافظت کنید. ترس از بارداری می تواند شما را برای احتیاط کردن بیشتر ترغیب کند.

اگر به دنبال راهکارهایی برای ترک خود ارضایی هستید پیشنهاد می کنیم مقاله عوارض خود ارضایی را مطالعه کنید.

 

راه های درمان اضطراب جنسی

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

رقابت یا مقایسه خود با دیگران در یک گروه می تواند خطرناک باشد. فعال شدن از نظر جنسی نقطه عطفی در زندگی هر فردی است. باید سعی کنید در مقابل فشار همسالان مقاومت کنید. شما نباید صرفاً برای اینکه خود را شبیه کسی کنید یا کسی را شبیه خود کنید، وارد فعالیت جنسی شوید.

رشد جنسی شما بخش شخصی و منحصر به فردی از زندگی شما است. این تجربه شماست، پس باید اختیار آن را در دستان خود بگیرید.

اجازه ندهید دیگران برای شما تصمیم بگیرند. شما باید یاد بگیرید که با در نظر گرفتن محدودیت های خود تصمیم گیری کنید. این به شما کمک می کند تا بر تمام ترس های خود در مورد رابطه جنسی غلبه کنید.

به عنوان مثال، تصور کنید که با شخصی آشنا می شوید. رابطه شما با این شخص افزایش می یابد، اما شاید نه به آن سرعتی که او می خواهد. ممکن است به شما بگوید: کی می خواهید با من رابطه جنسی داشته باشید؟ آیا من را دوست ندارید؟
یک پاسخ موثر به این صورت خواهد بود، “من شما را دوست دارم و از آشنایی بیشتر با شما واقعا لذت می برم. با این حال، هرگز در تصمیم گیری برای داشتن رابطه جنسی با کسی عجله نخواهم کرد. اگر به همین دلیل ترجیح می‌دهی با شخص دیگری باشی، فکر می‌کنم باید به رابطه پایان دهیم.»

ترس از اولین رابطه جنسی

برای «نه» گفتن استرس نداشته باشید

تجاوز جنسی، تهدید یا خشونت خانگی بسیار جدی هستند. به عنوان یک زن، یا حتی به عنوان یک انسان، باید هدف خود را در مورد یک رابطه جنسی بالقوه روشن کنید. شما باید بتوانید رابطه جنسی را در هر زمان که بخواهید متوقف کنید. وقتی می گویید “نه” یعنی “نه”.
مواظب خودتان باشید. اگر در هر نقطه ای احساس خطر کردید، همیشه کار درست را انجام دهید. بهتر است در این مواقع احتیاط کنید.

همیشه مهمترین چیز این است که بتوانید به فردی که با او هستید اعتماد کنید تا بتوانید تصمیمات واضح و آگاهانه بگیرید.

یک درمانگر یا سکستراپ پیدا کنید

اگر به دلیل ترس یا هراس بیش از حد و بی‌اساس از رابطه جنسی اجتناب می‌کنید، باید از یک درمانگر حرفه‌ای در زمینه مشاوره جنسی کمک بگیرید. این ترس می‌تواند نشانه‌های فوبیای رابطه جنسی باشند و نه یک پاسخ طبیعی به ترس.

علائم فیزیکی فوبیای رابطه جنسی عبارتند از: تعریق، لرزش، سرگیجه و مشکل تنفس. یک درمانگر می تواند به شما در مدیریت این علائم و وضعیت شما کمک کند.

اگر سابقه سوء استفاده جنسی دارید که مانع از لذت بردن از رابطه جنسی می شود، به یک مشاور خانواده مراجعه کنید. صحبت با یک درمانگر و پردازش تروما می تواند منجر به ایجاد مجدد روابط مثبت با دیگران شود.

علل ترس از رابطه جنسی و درمان آن

نتیجه گیری

از به اشتراک گذاشتن احساسات خود با همسرتان نترسید. اگر چیزی را در رابطه جنسی دوست دارید، به همسرتان بگویید.

هنگام انتخاب شریک جنسی خود هوشمند باشید. شما باید بتوانید به آن شخص اعتماد کنید و مطمئن باشید که می خواهید خصوصی ترین قسمت بدن خود را با آن شخص به اشتراک بگذارید.

ناامنی های یک رابطه باعث افزایش ترس از رابطه جنسی می شود. با کسب تجربه و اعتماد بیشتر ترس شما کاهش می یابد.

شوخ طبعی را برای درمان ترس از رابطه جنسی امتحان کنید، اما مشخص کنید که به شریک زندگی خود نمی خندید.

اگر دلیل ترس شما از رابطه جنسی سوء استفاده جنسی یا تجاوز جنسی است، قبل از اینکه صمیمی شوید، باید نگرانی های خود را با شریک زندگی خود در میان بگذارید.

اگر نمی خواهید رابطه جنسی داشته باشید، لازم نیست احساس گناه کنید. اگر آن شخص واقعاً بخواهد با شما باشد، به خواسته های شما احترام می گذارد.

هرگز به کسی اجازه ندهید که شما را برای داشتن رابطه جنسی با، احساس گناه، آزار و اذیت، زورگویی، تحت فشار قرار دهد.

ترس از رابطه جنسی با فوبیا داشتن رابطه جنسی، متفاوت است. هر دو شرایط را می توان با یک درمانگر حرفه ای مشاور خانواده در میان گذاشت.

مشاوره جنسی آویژه

در این مقاله مرکز مشاوره خانواده آویژه در خصوص ترس از برقراری رابطه جنسی، نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم دیدگاه و نظراتی دارید و در این مقاله به آن پرداخته نشده است، از شما تقاضا داریم تا آن را در بخش دیدگاه های پست بنویسید تا دیگران هم از آن بهره ببرند و از سوی دیگر در مقاله دیگری در حیطه ترس از رابطه زناشویی به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

برای نکات بیشتر در مورد ترس از رابطه زناشویی و ترس از دخول، لطفاً با مرکز ما تماس بگیرید. ما خوشحال می شویم به شما کمک کنیم!

براي مشاوره در زمينه 13 راهکار برای درمان ترس از رابطه جنسی در زنان و مردان

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- یک نظر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉