کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چه عواملی باعث شکست عشقی پسران می شود؟

دلایل شکست عشقی پسران

شکست عشقی پسران سخت تر و عمیق تر از دختران است. البته اگر عشق باشد نه هوس. پسران بیشتر جاذبه جنسی خود را با عشق اشتباه میگیرند. اما اگر واقعا عاشق شوند تا آخر عمر عشق اول را فراموش نمیکنند. دیده شده پسری تا آخر عمر به خاطر شکست در عشقش ازدواج نکرده است. چون عشق پسران عمیق بوده و از روی احساسات نیست. همین باعث میشود شکست عشقی پسران عمیق تر و شدیدتر باشد. برای تشخیص میان عشق و میل جنسی، عشق را از نظر معنایی تعریف میکنیم: عشق از گیاه عشقه گرفته شده است. عشقه گیاهی است که به دور گیاهان دیگر میپیچد و گیاه را میخشکاند. کسی که عاشق میشود ذهن و روحش در گرو نگاه معشوق است. بی تاب و بی قرار یک نگاه، لبخند و یک کلام معشوق است. وقتی یک پسر ذهن و روح خود را به یک دختر میبازدفقط به او می اندیشد.

عشق مجازی

عشق مجازی به دو گونه است: عشقی که با محبت آغاز و به روابط جنسی ختم میشود. نوع دیگر عشق افلاطونی است که مانند داستان ها فقط و فقط دل باختن است و دیگر فرد به رابطه جنسی نمی اندیشد. در این نوع دل کندن مانند جان کندن است. شکست عشقی پسران در اینگونه، عواقب خطرناکی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. شکست عشقی پسران به مراتب سخت تر از دختران است. پسرها نمیخواهند غرور خود را بشکنند و به همین دلیل غمهایشان را در خود نهان میکنند. مشاوره خانواده آویژه پیشنهاد میکند بعد از جدایی مشاوره بگیرند. با این روش راحت تر و منطقی تر با این موضوع برخورد میکنند. بهتر میتوانند به زندگی عادی ادامه دهند. در ادامه به عوارضی که ممکن است پس از جدایی دامنگیر پسران شود خواهیم پرداخت. شکست عشقی ممکن است مسیر زندگی پسران را تغییر دهد. آن را جدی بگیرید.

دلایل شکست عشقی پسران

دلایل شکست عشقی پسران عبارتند از 1- نا همگون بودن موقعیت دختر و پسر. این ناهمگونی ممکن است از نظر تحصیلی، مالی، زیبایی، و یا موقعیت اجتماعی باشد. 2- احساساتی بودن. ممکن است دختر بسیار احساساتی بوده و باعث شود پسر نتواند به کارهای عقلایی خود برسد. در واقع همان احساس مالکیت تام دختر نسبت به پسر. در این مواقع او میبیند به جای پیشرفت در جا زده و یا پس رفت میکند. 3- هدف از رفاقت. پسر برای رفاقت هدف داشته مثلا رابطه جنسی و میبیند نیازش از این طریق مرتفع نمیشود. 4- دروغ. پسرها و دخترها ابتدای آشنایی به دلیل احساس ضعف  با دروغ میخواهند خلا زندگیشان را درنظر دوست خودپر کنند. همین باعث عدم اعتماد میشود و به جدا یی منجر میشود. 5- دخالت خانواده. در برخی موارد نیز خانواده ها به دلایل مختلف دخالت میکنند.

تحمل شکست عشقی

6-یکی دیگر از دلایل شکست عشقی پسران طولانی شدن مدت دوستی است. خانواده دختر فشار می آورند ولی بعضی وقتها بدون دخالت خانواده هم بین پسر و دختردراثر طولانی شدن مدت دوستی اختلاف بوجود می آید. 7- موقیت پسر برای ازدواج. پسر موقعیت ازدواج نداشته و دختر از طفره رفتن پسر ناراحت شده و احساس میکند مورد سواستفاده قرار گرفته است. 8- تعصبی بودن. تعصب نیز از دلایل جدایی است. پسر یا دختر گمان میکند شخصی که با او رابطه داشته ممکن است با دیگری نیز رابطه داشته و یا خواهد داشت و بد دل میشوند.

یکی دیگر از دلایل شکست عشقی پسران ممکن است سرد شدن رابطه باشد. آنها با هیجان به دوستی تن میدهند ولی به مرور زمان هیجان اول آشنایی عادی شده و رابطه کم کم سرد میشود. شکست عشقی پسران فقط به این نیست که دختر او را ترک کند وقتی پسر از رابطه نا امید میشود نیز احساس شکست میکند.

عوارض شکست عشقی پسران

عوارض شکست عشقی پسران

از عوارض شکست عشقی پسران 1- سرخوردگی میباشد. او احساس میکند مورد پسند نیست. 2- افسردگی. همانگونه که دختر و پسر باهم احساس آرامش میکنند نبود یکی از آنها افسردگی می آورد. 3- پرخاشگری. رفتار پسر تغییر کرده و پرخاشگر میشودچون بخشی از آرامشش را از دست داده است. 4- جایگزین کردن. او یا رفقایش را برای جایگزین کردن بیشتر ملاقات میکند یا به دنبال دختری دیگر خواهد بود. 5- پناه آوردن به دخانیات یا مشروبات الکلی. 6- سردرگمی در کار و امور زندگی7- رها کردن تفریحاتی چون ورزش، کلاس های متفرقه و هنر آموزی. 8- افت قوای جسمانی. 9- بی خوابی در شبها و افزایش خواب روزانه9 – دوری از اماکن و کسانی که اورا به یاد معشوق می اندازد. 10- پسرانی که وضعیت مالی یا موقعیت اجتماعی خوبی ندارند با والدین رفتارشان عوض میشود. 11- در خود فرو رفتیگی عمیق.

از عوارض شکست عشقی پسران بسته به عمق و شدت عشق میتوان به نا امیدی و حتی اقدام به خودکشی نام برد. اما با تمام این تفاصیل میتوان از این عوارض پیشگیری کرد. به شرط اینکه در اقدام سرعت عمل داشته و از طریق روانکاوی و روانشناسی از عمق نفوذ این عوارض پیشگیری نماییم. واما دلیلی که برخی اوقات باعث شکست عشقی میشود تنوع طلبی آنان است . با وجود یک دختر که عاشقش هستند برخی اوقات بازیگوشی کرده و با دیگری ارتباط برقرار میکنند. از قدیم گفته اند و تجربه نیز نشان داده که دخترها در مورد رقیب حس ششم دارند. البته شاید حس ششم نباشد اما از رفتار و طرز برخورد پسر متوجه میشوند که رقیبی در کار است. بعد از آن شروع به تحقیق و امتحان کردن میکنند. و در جایی مچ آقا پسر بازیگوش را میگیرند.

عبور از شکست عشقی پسران

عبور از شکست عشقی پسران با صبر و آگاهی خانواده میسر میباشد. خانواده ها به جای دلداری دادن از مشاور کمک بگیرند و گام های اساسی برای بهبود حال جوان بردارند. خود او را برای مشاوره به یک مرکز معتبر برده و بگذارند او از راه درست زودتر بهبود حاصل نماید. در مواقعی که در خود فرو رفته با حرف های عامیانه او را ناراحت نکنند. با اصرار برای مهمانی بردن، اورا موذب نکنند. وقتی که بیخواب است با جملاتی مانند« وای تو هنوز نخوابیدی.. یا بخواب پسرم » اورا عصبی نکنند. زیرا او اگر میتوانست میخوابید. به خاطر داشته باشید روان او مانند تنی که زخمی است حساس شده و باید مراقب رفتار و گفتارمان باشیم. عبور از شکست عشقی پسران را نباید سرسری گرفت. چون ممکن است رفتار نا بجا اثر بدی بر روان و آینده او بگذارد. مشاوره با روانشناس و روانپزشک مسیر زندگی اورا تغییر میدهد.

زمان شکست عشقی پسران

زمان شکست عشقی پسران بستگی به سن تمایل به جنس مخالف دارد. پسران از یازده سالگی به ارتباط با جنس مخالف تمایل پیدا میکنند. زمان شکست عشقی پسران از پانزده تا بیست و پنج سالگی است. در مردان مسن تر نیز عشق و شکست دیده میشود. اما عمق آن به زمان جوانی نمیرسد. عوارض این شکست نیز مانند جوانی نیست یا کمتر است.

جلوگیری از شکست عشقی پسران

جلو گیری از شکست عشقی پسران به تربیت والدین بستگی زیادی دارد. والدینی که پسر را مادی بار می آورند. یا تنوع طلب بزرگش میکنند و اعتقاد دارند پسر حق بی وفایی داردباید منتظر شکست او هم باشند. والدینی که اعتقاد دارند در عشق هم باید مادیات را درنظر بگیرندمسلما پسر دختری را انتخاب میکند که والدین متمولی داشته باشد. جلو گیری از شکست عشقی پسران به تربیت صحیح بستگی دارد . والدین با دختر باید همزاد پنداری کنند. فکر کنند اگر دختر ما بود از پسر و خانواده اش چه توقعی داشتیم.

اما با تمام این صحبت ها گاه نیز پسر معصومانه عاشق میشود و دختر او را ترک میکند. خواستگار بهتر یا بی تفاوتی نسبت به عشق پسر میتواند دلیل جدایی باشد. برای پیشگیری باید در باره دختر شناخت پیدا کرد. علاقه اورا سنجید و باید دید نسبت به پسر علاقه دارد و حاضر است برای ماندگاری عشقشان سازگار باشد؟ یا عشق برای او تفریح و سرگرمی بیش نیست.

 جلوگیری از شکست عشقی پسران

سوالات متداول

آیا فقط عشقهای احساسی دچار شکست میشوند؟

خیر عشق هم مانند هر مورد دیگرزندگی در نوع عقلانی هم ممکن است دچار شکست شود. عواملی مانند دخالت، تغییر وضعیت شغلی و اجتماعی و ورشکستگی مالی که با ظرفیت تحمل افراد سازگار نیست.

زیبایی چقدر در عشق و شکست عشقی موثر است؟

زیبایی یعنی دلپسند بودن. با قشنگ و خوشگل تفاوت دارد. اصولا وقتی شما کسی را میبینید و از نگاه کردن به آن لذت میبرید یعنی برای شما زیبا است. که ممکن است در برخی موارد باعث جدایی هم بشود. مثل سوختن صورت یا بدن، معلول شدن و یا هر نقصی که زیبایی را از بین ببرد.

آیا عشق یکطرفه ماندگاری دارد؟

در برخی موارد بله. عشق نسبت به کسی که عاشق نیست ولی به دوست داشته شدن نیاز دارد. روابط ماندگار همیشه هم عاشقانه نیست.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Why You Shouldn’t Love Your Kids More Than Your Partner …

براي مشاوره در زمينه چه عواملی باعث شکست عشقی پسران می شود؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 15 نظر:

 1. من بخودم قول دادم که هیچ وقت دیگه بع کسی دل نبندم خنده دیگه رو لبام محو نمیشه اگرم بخندم الکیه مصنوعیه پسراا لاشیی احمقا اشغال ها

 2. با سلام من 14سالمه ولی خیلی تجربه ها دارم به هیچ پسری دل نبندین چون همه پسرا …. اند کسی که واقعا تورو بخواد دنبال بهانه نمیگرده ک از دستت خلاص شه و حتی بهت دستم نمیزنه اما نخوادت حتی کوچک ترین حرفی میتونه ولت کنه پسرا ممکنه بگن عاشقتن ولی این عشق نیس هوس هست خیلی از پسرا عشق را با هوس اشتباه میگیرن و این بزرگترین گناهه دختر باس غرور داشته باشه اگه عشقش رفت نگه برگرد باس بگه رفتی بدرک درم ببند بی زحمت دنبال کسی باش که دنبال تو باشه؛پسرا آدم ک نیستن ی مشت ابلح هستن ک فقط بلدن دل دختر ساده ای رو به بازی بگیرن پسرا نامردن پسرا وجدان ندارن پسرا احمقن خلاصه حرفم پسر ینی ابلیس ینی شغال پسرا لعنتی ازتون بدم میاد از همه پسرا متنفرم من فقط ی بار تجربه کردم ولی اندازه تمام عمرم درس عبرت گرفتم غهمیدم پسرا چه موجودات شیطانی هستن من فقط فقط به ی نفر دل بستم واس هفت پشتم بس بود پسرا …. اند خیانت کارن دنیای پسرا پر از هوسع بع هیچ پسری دل نبند حتی اگه سلطان قلبت باشه پسرای بی وجدان لعنتی ها

 3. سلام من دختریم ک به تازگی شکست عشقی خوردم از وقتی که با عشقم بهم زدم کلا با خانوادم عصبی ام نامزدم بخاطر مامانم باهام بهم زد من هیچوقت نمیتونم مادرمو ببخشم هیچ وقت الانم در شرایط روحی خوبی نیستم بعد از اینکه با عشقم بهم زدم با ی پسر دیگه مجازی ارتباط داشتم اولش هیچ حسی بهش نداشتم ولی بعدا وابستش شدم ولی فهمیدم اون زن داره من کاملا نابود شدم نامردا چند بغض به یک گلو دارم دیونه میشم تا عمر دارم به خودم قول دادم به هیچکس دل نبندم تورو خدا کمکم کنین فکرمو آزاد کنم مغزم کاملا درگیره

  1. با سلام

   دوست عزیز شما میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا راحت تر بتوانبد آسیب های روحی را پشت سر بزارید

 4. سلام دارم میرم تو ۱۷ سال عاشق یع دختر شدم توی مجازی نزدیک یع سال خورده ای باهاش بودم فقط اون ۱۹سالش بود بعد که داستان اینا فهمید ازم جدا شد الان با یکی دیگس خبر بهم دادن داره نامزدی میکنه دیگع به ته رسیدم اگه یبار اومدی اینجا این پیام میخونی من همون رضا عاشقم اگه خواستی منو ببینی بیا قبرستون پشت بازار

  1. منم دوست داشتم لعنتی تو با اون کارت باعث جدایی مون شدی هه من نامزدی کرکدم عاشق نامزدمم هستم ما میتونستیم بهم برسیم اما تو تو چه کار کردی تا من برگردم تو برا برگردوننم هیچ کاری نکردی هیچ کاری

 5. سلام من عاشق پسر هم سایمون بودم اون موقع 13سالم بودبعدباهم ک بودیم تاشش سال تول کشیدبعداومدخاستگاریم خانواده ام نزاشتن بعدب دلایلی خودموکشاندم کناربا این همه خیلی دوستش دارم وعروسی کردم اونم هنوزازدواج نکرده خیلی پافشاری میکردولی جداشدیم هنوزدوستم داره یک ساله از جدایمون میگذره

 6. سلام
  من با یه پسر ۱۸ ساله به مدت ۲ هفته مجازی دوست بودم.کلن برای او یک عکس فرستادم و هیچ تماس تلفنی نداشتیم.قصدم جدی نبود و اکانت را بعد از ۲ هفته پاک کردم.البته لازم به ذکر است که ۴ روز اخر با او خیلی کم یا اصلا صحبت نکردم و اقدام به حذف اکانت کردم.
  آیا ممکن است او خودکشی کند؟

  1. با سلام
   اگز او تهدید به خودکشی کرده. احتمال انجام کار کمتر است.

   1. سلام من ۱۴‌سالمه عاشق ی پسر شدم اومد خواستگاریم ی چند مدت باهم در ارتباط بودیم تو مجازی بعد فهمیدم بای دختر رابطه داره ازش پرسیدم کیه گفت منواونو میخوام تورو فقط وقتی میخواستم ک اون باهام قهر میکرد ی روز دیدمش وقتی تو چشام نگاه کرد سرشو انداخت پایین اروم از کنارم رد شد از اون روز ب بعد همه پروفایلش غمگینیه ایا ممکنه اون هنوز هم دوسم داشته باشه تورو خدا کمکم کنین دارم دیونه میشم

    1. با سلام
     مراجع عزیز سن شما بسیار حساس است بهتر است در مورد انتخاب شریک زندگی بیشتر تامل کنید. شاید ارزنده باشد کمی صبر داشته باشید.

     1. سلام من دختری 14ساله هستم که با ی پسر 25ساله مجازی ارتباط دارم اون بعضی وقتا پیام هامو باز میکنه ولی جواب نمیده رو استوریشم اول اسم ی دختر دیگه گذاشته بود منم ی استوری غمگین گذاشتم اون گفت چیشده منم جوابشو ندادم آیا ممکنه ازم ناراحت شد ه باشه الان هم یالا دیگه بهم پی نمیده

     2. با سلام
      شما باید حتما بدانید که ارتباطاتی که صرفا جنبه مجازی دارند نمیتوانند به نتیجه دلخواه برسد. سعی کنید اول ببینید شما در کجای زندگی طرف مقابل قرار گرفته اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1399/7/30

پنجشنبه

1399/8/1

جمعه

1399/8/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور