کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چه عواملی باعث شکست عشقی پسران می شود؟

دلایل شکست عشقی پسران

شکست عشقی پسران سخت تر و عمیق تر از دختران است. البته اگر عشق باشد نه هوس. پسران بیشتر جاذبه جنسی خود را با عشق اشتباه میگیرند. اما اگر واقعا عاشق شوند تا آخر عمر عشق اول را فراموش نمیکنند. دیده شده پسری تا آخر عمر به خاطر شکست در عشقش ازدواج نکرده است. چون عشق پسران عمیق بوده و از روی احساسات نیست. همین باعث میشود شکست عشقی پسران عمیق تر و شدیدتر باشد. برای تشخیص میان عشق و میل جنسی، عشق را از نظر معنایی تعریف میکنیم: عشق از گیاه عشقه گرفته شده است. عشقه گیاهی است که به دور گیاهان دیگر میپیچد و گیاه را میخشکاند. کسی که عاشق میشود ذهن و روحش در گرو نگاه معشوق است. بی تاب و بی قرار یک نگاه، لبخند و یک کلام معشوق است. وقتی یک پسر ذهن و روح خود را به یک دختر میبازدفقط به او می اندیشد.

عشق مجازی

عشق مجازی به دو گونه است: عشقی که با محبت آغاز و به روابط جنسی ختم میشود. نوع دیگر عشق افلاطونی است که مانند داستان ها فقط و فقط دل باختن است و دیگر فرد به رابطه جنسی نمی اندیشد. در این نوع دل کندن مانند جان کندن است. شکست عشقی پسران در اینگونه، عواقب خطرناکی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. شکست عشقی پسران به مراتب سخت تر از دختران است. پسرها نمیخواهند غرور خود را بشکنند و به همین دلیل غمهایشان را در خود نهان میکنند. مشاوره خانواده آویژه پیشنهاد میکند بعد از جدایی مشاوره بگیرند. با این روش راحت تر و منطقی تر با این موضوع برخورد میکنند. بهتر میتوانند به زندگی عادی ادامه دهند. در ادامه به عوارضی که ممکن است پس از جدایی دامنگیر پسران شود خواهیم پرداخت. شکست عشقی ممکن است مسیر زندگی پسران را تغییر دهد. آن را جدی بگیرید.

دلایل شکست عشقی پسران

دلایل شکست عشقی پسران عبارتند از 1- نا همگون بودن موقعیت دختر و پسر. این ناهمگونی ممکن است از نظر تحصیلی، مالی، زیبایی، و یا موقعیت اجتماعی باشد. 2- احساساتی بودن. ممکن است دختر بسیار احساساتی بوده و باعث شود پسر نتواند به کارهای عقلایی خود برسد. در واقع همان احساس مالکیت تام دختر نسبت به پسر. در این مواقع او میبیند به جای پیشرفت در جا زده و یا پس رفت میکند. 3- هدف از رفاقت. پسر برای رفاقت هدف داشته مثلا رابطه جنسی و میبیند نیازش از این طریق مرتفع نمیشود. 4- دروغ. پسرها و دخترها ابتدای آشنایی به دلیل احساس ضعف  با دروغ میخواهند خلا زندگیشان را درنظر دوست خودپر کنند. همین باعث عدم اعتماد میشود و به جدا یی منجر میشود. 5- دخالت خانواده. در برخی موارد نیز خانواده ها به دلایل مختلف دخالت میکنند.

تحمل شکست عشقی

6-یکی دیگر از دلایل شکست عشقی پسران طولانی شدن مدت دوستی است. خانواده دختر فشار می آورند ولی بعضی وقتها بدون دخالت خانواده هم بین پسر و دختردراثر طولانی شدن مدت دوستی اختلاف بوجود می آید. 7- موقیت پسر برای ازدواج. پسر موقعیت ازدواج نداشته و دختر از طفره رفتن پسر ناراحت شده و احساس میکند مورد سواستفاده قرار گرفته است. 8- تعصبی بودن. تعصب نیز از دلایل جدایی است. پسر یا دختر گمان میکند شخصی که با او رابطه داشته ممکن است با دیگری نیز رابطه داشته و یا خواهد داشت و بد دل میشوند.

یکی دیگر از دلایل شکست عشقی پسران ممکن است سرد شدن رابطه باشد. آنها با هیجان به دوستی تن میدهند ولی به مرور زمان هیجان اول آشنایی عادی شده و رابطه کم کم سرد میشود. شکست عشقی پسران فقط به این نیست که دختر او را ترک کند وقتی پسر از رابطه نا امید میشود نیز احساس شکست میکند.

عوارض شکست عشقی پسران

عوارض شکست عشقی پسران

از عوارض شکست عشقی پسران 1- سرخوردگی میباشد. او احساس میکند مورد پسند نیست. 2- افسردگی. همانگونه که دختر و پسر باهم احساس آرامش میکنند نبود یکی از آنها افسردگی می آورد. 3- پرخاشگری. رفتار پسر تغییر کرده و پرخاشگر میشودچون بخشی از آرامشش را از دست داده است. 4- جایگزین کردن. او یا رفقایش را برای جایگزین کردن بیشتر ملاقات میکند یا به دنبال دختری دیگر خواهد بود. 5- پناه آوردن به دخانیات یا مشروبات الکلی. 6- سردرگمی در کار و امور زندگی7- رها کردن تفریحاتی چون ورزش، کلاس های متفرقه و هنر آموزی. 8- افت قوای جسمانی. 9- بی خوابی در شبها و افزایش خواب روزانه9 – دوری از اماکن و کسانی که اورا به یاد معشوق می اندازد. 10- پسرانی که وضعیت مالی یا موقعیت اجتماعی خوبی ندارند با والدین رفتارشان عوض میشود. 11- در خود فرو رفتیگی عمیق.

از عوارض شکست عشقی پسران بسته به عمق و شدت عشق میتوان به نا امیدی و حتی اقدام به خودکشی نام برد. اما با تمام این تفاصیل میتوان از این عوارض پیشگیری کرد. به شرط اینکه در اقدام سرعت عمل داشته و از طریق روانکاوی و روانشناسی از عمق نفوذ این عوارض پیشگیری نماییم. واما دلیلی که برخی اوقات باعث شکست عشقی میشود تنوع طلبی آنان است . با وجود یک دختر که عاشقش هستند برخی اوقات بازیگوشی کرده و با دیگری ارتباط برقرار میکنند. از قدیم گفته اند و تجربه نیز نشان داده که دخترها در مورد رقیب حس ششم دارند. البته شاید حس ششم نباشد اما از رفتار و طرز برخورد پسر متوجه میشوند که رقیبی در کار است. بعد از آن شروع به تحقیق و امتحان کردن میکنند. و در جایی مچ آقا پسر بازیگوش را میگیرند.

عبور از شکست عشقی پسران

عبور از شکست عشقی پسران با صبر و آگاهی خانواده میسر میباشد. خانواده ها به جای دلداری دادن از مشاور کمک بگیرند و گام های اساسی برای بهبود حال جوان بردارند. خود او را برای مشاوره به یک مرکز معتبر برده و بگذارند او از راه درست زودتر بهبود حاصل نماید. در مواقعی که در خود فرو رفته با حرف های عامیانه او را ناراحت نکنند. با اصرار برای مهمانی بردن، اورا موذب نکنند. وقتی که بیخواب است با جملاتی مانند« وای تو هنوز نخوابیدی.. یا بخواب پسرم » اورا عصبی نکنند. زیرا او اگر میتوانست میخوابید. به خاطر داشته باشید روان او مانند تنی که زخمی است حساس شده و باید مراقب رفتار و گفتارمان باشیم. عبور از شکست عشقی پسران را نباید سرسری گرفت. چون ممکن است رفتار نا بجا اثر بدی بر روان و آینده او بگذارد. مشاوره با روانشناس و روانپزشک مسیر زندگی اورا تغییر میدهد.

زمان شکست عشقی پسران

زمان شکست عشقی پسران بستگی به سن تمایل به جنس مخالف دارد. پسران از یازده سالگی به ارتباط با جنس مخالف تمایل پیدا میکنند. زمان شکست عشقی پسران از پانزده تا بیست و پنج سالگی است. در مردان مسن تر نیز عشق و شکست دیده میشود. اما عمق آن به زمان جوانی نمیرسد. عوارض این شکست نیز مانند جوانی نیست یا کمتر است.

جلوگیری از شکست عشقی پسران

جلو گیری از شکست عشقی پسران به تربیت والدین بستگی زیادی دارد. والدینی که پسر را مادی بار می آورند. یا تنوع طلب بزرگش میکنند و اعتقاد دارند پسر حق بی وفایی داردباید منتظر شکست او هم باشند. والدینی که اعتقاد دارند در عشق هم باید مادیات را درنظر بگیرندمسلما پسر دختری را انتخاب میکند که والدین متمولی داشته باشد. جلو گیری از شکست عشقی پسران به تربیت صحیح بستگی دارد . والدین با دختر باید همزاد پنداری کنند. فکر کنند اگر دختر ما بود از پسر و خانواده اش چه توقعی داشتیم.

اما با تمام این صحبت ها گاه نیز پسر معصومانه عاشق میشود و دختر او را ترک میکند. خواستگار بهتر یا بی تفاوتی نسبت به عشق پسر میتواند دلیل جدایی باشد. برای پیشگیری باید در باره دختر شناخت پیدا کرد. علاقه اورا سنجید و باید دید نسبت به پسر علاقه دارد و حاضر است برای ماندگاری عشقشان سازگار باشد؟ یا عشق برای او تفریح و سرگرمی بیش نیست.

 جلوگیری از شکست عشقی پسران

سوالات متداول

آیا فقط عشقهای احساسی دچار شکست میشوند؟

خیر عشق هم مانند هر مورد دیگرزندگی در نوع عقلانی هم ممکن است دچار شکست شود. عواملی مانند دخالت، تغییر وضعیت شغلی و اجتماعی و ورشکستگی مالی که با ظرفیت تحمل افراد سازگار نیست.

زیبایی چقدر در عشق و شکست عشقی موثر است؟

زیبایی یعنی دلپسند بودن. با قشنگ و خوشگل تفاوت دارد. اصولا وقتی شما کسی را میبینید و از نگاه کردن به آن لذت میبرید یعنی برای شما زیبا است. که ممکن است در برخی موارد باعث جدایی هم بشود. مثل سوختن صورت یا بدن، معلول شدن و یا هر نقصی که زیبایی را از بین ببرد.

آیا عشق یکطرفه ماندگاری دارد؟

در برخی موارد بله. عشق نسبت به کسی که عاشق نیست ولی به دوست داشته شدن نیاز دارد. روابط ماندگار همیشه هم عاشقانه نیست.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Why You Shouldn’t Love Your Kids More Than Your Partner …

براي مشاوره در زمينه چه عواملی باعث شکست عشقی پسران می شود؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 79 نظر:

 1. سلام
  من با یه پسر داخل فضای مجازی آشنا شدم
  اون گف بیا تو سروش بحرفیم اون 4 سال ازم کوچیک تره بعد از چند ماه تو پی وی گفت که عاشقمه منم الان بهش گفتم باید تنهام بذاره و دیگه این رابطه خوب نی
  میترسم خودکشی کنه
  چون میگه من اولین و آخرین عشقشم
  من 18 سالمه
  اون 14 سالشه

 2. سلام به همه دادا واجی های گلم من سوال از همه تون داشتم ببینم کسی تو این سایت هس اهل ارومیه باشه😍
  چون نوشته یکی از شما ها خیلی واسم اشناست
  خب منتظر ج مرسی ✌💔

 3. سلام
  من داداشم وضعیت خوبی ندارهـ با اینکه پیش مشاور میره ولی واقعا حالش خوب نیست با یک دختری در سن 12 سالگی آشنا شدن ،جدایی هایی بینشون افتاد ولی باز هم پیش هم برگشتن …اکنون 18 سالشونه. حتی براشون حلقه هم خریده بودن اما به دلیل شرایطی از هم جدا شدن.. من واقعا نگرانشم ،شبا که خواب ندارهـ ،افسردگی چند ساله که باهاشه و به معنای واقعی داره خودش رو به کشتن میدهـ..حتی نسبت به منم بدبین شده
  16 سال دارم و واقعا میخوام کاری براش شخصا بکنم که حالش بهتر شه.. ولی نمیدونم واقعا چه کار کنم لطفا راهنمایی میفرمایین.

  1. سلام در این مواقع حتما به مشاور مراجعه کنید وضعیت خودتون نامساعد تر میکنید

 4. سلام من ۱۸سالمه بایه آقاپسرکه ازخودم ۵ماه کوچیک تره ۵ماهه که باهم صحبت میکنیم داعماداره ابرازعلاقه میکنه من فکرمیکنم که راست میگه راستشوبخواین خودم یکم بهش علاقه دارم امامیخوام بدونم این علاقه راسته یانه بعدم بامادرش صحبت کردم وایشون اوکی علاقه پسرشوبه من داده به نظرتون راسته

  1. برای اعتماد کردن حتما شناخت لازمه که اونم با توجه به صرف زمان بدست میاد.

 5. سلام
  من دختری 32 ساله هستم که 8 ساله رابطه احساسی عمیقی با یک آقای 38 ساله دارم، ایشون از هیچ توجه و حسی دریغ نکردن، چه مالی و چه عاطفی، حتی بی احترامی هم ازشون ندیدم تو این سال ها، من بحث کردم و غر زدم اما ایشون تحمل کردن. مشکلم اینه به هیچ وجه بعد 8 سال حاضر به ازدواج نیست، حتی گفتم از تمام خواسته های مادی میگذرم، میگن مشکل من تو نیستی و من از ازدواج میترسم و با دوستی راحتم. از این نظر که مجردن و با کسی هم نیستن مطمئنه مطمئن هستم.من سوالم اینه، میشه یک نفر اینطوری باشه و اما ازدواج نخواد؟ خوب با همچین آدمی باید چیکار کرد؟ من 8 سال صبر کردم اما تغییر نکرد، بنظرتون رابطم رو بعد این همه سال بدون هیچ تنفر و بدی صرف اینکه ایشون ازدواج نمیخواد تموم کنم؟من واقعا نه دوست دارم ایشون رو وادار کنم چون ازدواج اینطوری فایده نداره، نه اینکه خودم دیگه توان دوستی دارم و میخوام زندگیم علنی شه. لطفا راهنماییم کنید.

  1. با سلام
   با این تفاسیر برای این رابطه اشتباه انرژی بزارید بهتره قدر تایمتون بدانید

 6. سلام من میخوام بدونم فردی با این رفتاری که با من دارع یا ممکنه منو دوست داشته بلسه یه کسی هست که وقتی میرم خونشون هنش به من نگا میکنه جوک میگه سوالای نختلف ازم میپرسه مثلا اینو بگیر این دوست داری تو خوشگلی فرد خوبیو برای زندگی اتتخاب کن حتی بعضی وقتا هم از اقوام خیلی نزنزدیکم میپرسه فلانی عروسیشه کی عروسبشه درحالی که من هنوز نامزد ندارم هیچ ارتباط مجازی یا حضوری هم خصوصی باهم نداریم کمکم کنید متوجه این رفتارش بشم خودم بهش علاقه مند شدم😊میخوام بدونم با این رفتاری که باهام داره ایا ممکنه من دوست داشتع باشه

   1. نمیدونم والا هنوز چیزی بهم نگفته ولی از یکی شنیدم منو دوست داره من خیلی دوستش دارم یه بار شمارشو سیو کردم خواستم بهش پیام بدم اما نتوانستم

 7. سلام من دختری هستم که فقط با یه نفر قبلا در ارتباط بودم بصورت مجازی بعدا هم ازش جدا شدم الانم یه پسری هست که خیلی دوسش دارم اما نمیدانم اونم منو دوست داره یا نه وقتی میبینمش نگاش همش دنبال منه اما بهش اعتماد ندارم، هر وقتم میرم پیشش سعی میکنه درمورد ایندم باهام حرف بزنه با سوالای مختلف ازم میپرسه مثلآ اینو بگیر اونو بگیر خلاصه…یه بار هم بهم گفت تو خیلی خوشگلی فرد مناسب برای زندگیت انتخاب کن الان چند مدته ندیدمش دلم خیلی براش تنگ شده نمیدونم شایدم عاشقی شدم من میخوام بدونم با این رفتاری که باهام داشته آیا ممکن عاشقم باشه

 8. من ی دختر ۲۰ سالم و یه پسرخاله ی ۲۴ ساله دارم
  پسرخالم حدودا سه ساله که شکست عشقی خورده و هنوز نتونسته سرپا بشه و خودشو جمع کنه
  من خیلی سعی میکنم کمکش کنم تا از این حال و هوا دربیاد ولی راه درستشو بلد نیستم
  اگ تجربه ی مشابهی دارید لطفاً کمکم کنید

  1. با سلام
   به نظرم با توجه به رابطه فامیلی تون شما شخص مناسبی برای یاری کردن در این مواقع نیستید.

 9. من عاشق یک پسری شدم که توی گپی با هم اشنا شدیم خیلی تفاهم داشتیم منم عاشقش شدم بعد یک مدت بهم دخواست رابطه داد منم چونکه دوستش داشتم قبول کردم ولی اخرش با اینکه منو دوست داشت تنهام گذاشت من سه روز از حال بی حال بودم فقط اهنگ گوش میدادم که اروم بشم ولی فایده نداشت بعدش دوستام خیلی کمکم کردن که فراموشش کنم به خاطرش گریه نکنم دوستام کاری کردن که افسرده نشم و من الان از نظر روحی هیچ مشکلی ندارم 😊♥

 10. نمیشه کنار بیای منم حال ایشونو دارم از زندگی بریدم فقط فکر خودکشی ب ذهنم میرسه

 11. منم خبر مرگم عاشق شدم سهمم از عاشق شدن یه بعد ۱۷ماه ده روز عشقم فقط دوبار بهم گفت گوه نخور خب من چکار کنم 😐😐😐 بعد بهش میگفتم بابات بخوره سیگاری شدم الکلی هم شدم خودزنی هم میکنم

 12. سلام پسری ۲۶ ساله هستم ک ۷ ماه پیش از طریق خانوادم با دختری اشنا سدم و برا ازدواج پا پیش گذاشتیم اما متاسفانه به دلایلی مادرم مخالفت کرد اما من دختره نگه داشتم نزاشتم بره و مدتی پنهانی در ارتباط بودیم اما حدود دوماه پیش گفت خواستگار داره من بهش گفته بودم ک میخامش و میگیرمش اما اومدن خاستگاره همچیو خراب کرد و کم کم سرد شد و فرصت کوتاهیی بهم داد تا بیام جلو اما من نتونستم و مدتی پیامش ندادم و وقتی بعد ۱ ماه برگشتم دیدم همچیو تموم کرده و پسره قبول کرده ..التماسش کردم اما بهم گفت بی اعتماده بهم و دل کنده ازم و به اون اعتماد داره و اونو انتخاب کرده و خانوادسو بهتر از خانواده من قبول کرد شایدم حق داشت و بعد التماس من ۱ ماه طول کشید و عقد کرد …. آخ خدا نمیتونم فراموشش کنم من هیچ چیز کم نداشتم اما اما اما نشد …. هر روز چکش میکنم از کنار خونشون رد میشم هیچ جور کنار نمیتونم بیام … و معلوم نیس سرنوشتم چی بشه همه بهم میگن خدا بهترشو بهت میده اما سوختم سوختم سوختم …واقعا اگ کسیو دوس دارین با تمام وجود براش تلاش کنین کسایی هسن ک میان و جداتون میکنن و برای همیشه حسرتشو میخورین …من هر روز ته دلم خالیه بی هدفم بی ارامش …من مُردم اما فقط نفس میکشم…اما بخدا کینه ازش ندارم هنوزم براش ارزوی خوشبختی میکنم چیکا کنم ک حالم خیلی بده خیلی کاش میفهمید چقد دوسش دارم چقد بی اون سخته زندگی… برام برام دعا کنین ….تاریخ عقدهیچ وقت یادم نمیره 6.11.99

  1. حالم خیلی خراب بود بدتر از شما ولی واقعا با دیدن این پیامت کلا نابود شدم:(

 13. سلام پسری 18 ساله هستم و کنکوری..هدفم پزشکی تهران است و درسخون هم هستم و سمپادی…این اواخر خیلی اتفاقی با دختر خانمی یک سال کوچکتر از خودم آشنایی پیدا کردم البته فقط از طریق فضای مجازی..همین..مبادله احساس صورت نگرفت..ولی من به ایشون پیشنهاد آشنایی بیشتر در چندین سال بعد رو دادم و اینکه هدفم ازدواج خواهد بود..ولی ایشون گفتن که قولی نمیتونن بدن و در واقع پینهاد منو برای آشنایی بیشتر رد کردن…الان من هم کمی ناراحت و دل آزرده هستم..هر چند وابستگی وجود نداشت

  1. سلام دوست عزیز شما نباید با یه نه شنیدن فکر کنی مشکلی داری و اعتماد به نفستون از دست بدید.

 14. سلام من ی دختر ۱۸ سالم ۳سال عاشق شدم ، اماعشق دوطرفه عاشق رفیق برادرم اون ۲۷ سالشه اون اومد ب عشقش اعتراف کرد ک دوستم داره ولی من بهش نگفتم ک عاشقشم دوستش دارم چون دوست برادرمه ترسیدم دردسر بشه مجبور بودم بی محلی کنم ولی هی نابود نابود تر میشدم اونم فقط عذاب میکشید الهی بمیرم براش بعد ی مدتی ی رفتاری کردم و دلشو شکستم حالم بد شد رفتم سراغش ک باهاش باشم اون ازم دلخور بود خواست ک برم گفت ک دیره واسه اومدن منم رفتم حق بهش میدم رفتارم نادرست بود اونم غرور داره ولی بعد یکسال دیدمش دوتامون بغضمون گرفت اون میخاد برگردم واسش ولی دیگه نمیتونم ب دلیل شرایط خانوادم اونا حساسن و تعصبی ان خودم هی دارم نابود نابود تر میشم ولی نمیتونم دیگه باهاش باشم هرکاری هم کردم فراموشش کنم ولی …….نشد ،داداشا و آجیای گلم کمکم کنید لطفا 🥀🥀

 15. بنام یگانه عاشق خدا نخوندم ولی اسکرین شات کردم برم خونه بخونم دوستتون دارم میشناسمتون تک تکتون رو واس همین دوستتون دارم امیدوارم بعدا اگر زنده بودم ببینمتتون از نزدیک

 16. من 14سالمه عاشق شدم اماعشقم کسی که براش جونمومیدادم ولم کردورفت الانم بایکی دیگه خوشه بعدازرفتنش من عوض شدم بدشدم سردشدم دیگه هیچی خوشحالم نمیکنه1ساله که رفته امامن هنوزم دوسش دارم هزاربارخاستم فراموشش کنم امانتونستم مشاوره رفتم روانپزشک رفتم امافقط داغه دلم تازه میشدهمین ا

  1. تا حالا به این فکر کردی پذیرفتن این موضوع راه حل این مشکلته. تو تقصیری نداری برای این موضوع

 17. سلام من عاشقی دختری در دانشگاه شدم و اون عشق یک طرفه اون تمایلی به من نداشت گفت خیلی بیجا کردی منو دوست داری الان هم داغونم

  1. با سلام
   دوست عزیز کسی بی جهت به شما توهین کنه سزاوار دوست داشتن نیست

   1. سلام عزیزم اصلا کاراحت نباش به مرور زمان فراموشش میکنی خداروهم شکر میکنی که رابطه تون تموم شد مطمعن باش

  2. بازم دمش گرم بهش نگفت گوه نخور. من از برج پنج سال نود وهشت عاشق یه دختر زبون نفهم شدم از عشق عاشقیم فقط دوبار گوه نخور نصیبم شد 😂😂😂

 18. من دختری 14 ساله هستم
  یه روز عشقم رو دیدم نگاهش نسبت بهم سرد شده بود بعد مدتی عمه ی بزرگم اومد و گفت شما دوتا بهم نمیخورید و با پسر عمم اومدن خواستگاریم دوباره با عشقم چش تو چش شدیم توی چشماش اشک جمع شد و رفت میخواستم برم دنبالش ولی چون پسر عمم همراهم بود دستم رو گرفت و نزاشت برم دنبالش از دور بهش بوس دادم تا اینکه لبخند و گریه رو باهم کرد پسر عمم گفت بیا بریم اونم از دور دستش رو تکون داد . یه روز دیگه با پسر عمم رفتم کافه به پسر عمم گفت من تورو نمیخوام هیچ حسی بهت ندارم پسر عمم هم اینو گفت بعد گفت مادرش خواسته به زور با من ازدواج کنه وقتی اومدم خونه عمه کوچیکم گفت عشقم رفته خواستگاری خواهر ، شوهرش قلب تند تند میزد فرداش دوباره به زور عمم و پدرم با پسر عمم رفتیم کافه… عشقم رو دیدم اومد سر میز با عصبانیت بهم نگاه کرد وقتی عصبانی میشد خیلی خوشکل میشد دلم واسه عصبانیت هاش تنگ شده بود
  دستم رو گرفت رفتیم یه گوشه ایی از کافه که به همه جا دید داشت عشقم گفت : 6 عمه هام 4عمو هام 1 پدر بهش میخواستند میلیون ها پول بدن تا منو رها کنه عشقم بهشون گفته نمیخوام من هرگز با میلیارد ها رهاش نمیکنم
  بعدعمه هام براش داستان در آوردن که اون رفته خواستگاری یکی از خواهر شوهرهای عمه کوچیکم عشقم بهم گفت این چیزا حقیقت نداره من تورو میخوام تا آخر عمر بهم گفت هیچ کدوم از خانواده ها نمیخوان این وصلت پا بگیره بهم گفت تو منو فراموش کن ولی من تورو هرگز تا آخر عمر فراموش نمیکنم توی چشمانم اشک جمع شدتا اینکه عشقم منو بغل کرد دلم واسه بغل کردناش تنگ شده بود خیلی زیاد انقدر در بغل عشقم گریه کردم تا که همه فهمیدن و پیراهنش خیس شده بود بهم گفت بسه بریم بیرون اون رو کلا با عشقم بودم همه جا رفتیم قدم زدیم ساعت ها در آغوش هم بودیم هر دو گریه میکردیم در گوشی من و اون فقط و فقط عکس های خودمون بود بیش از 1000تا عشقم خیلی خوب بود برام یه موبایل a50 گرفت و من براش یه شاخه گل بردم ولی اون با یه شاخه گل من خوشحال شد بهم گفت اشکال نداره برام مهم نیس احساس مسئولیت کردم منو تو آغوشش گرفت بهم گفت همه با دارایی های آدم میسازن باید اونی باشیم که با نداری هم دیگه بسازیم ، باشه گفتم باشه
  پدر مادر من از هم جدا شدن جایی رو نداشتم که برم پناه ببرم رفتم پیش مادرم تا اینکه مادرم بهم گفت خواستگار داری گفتم کیه گفت پسر ، دوست داییت تمام جریانات رو براش تعریف کردم مو به مو بهم گفت هر کدوم راه را که انتخاب کنی پس به آینده خودت بر میگرده پس باید دقت کنی
  پسر عمم ، عشقم ، پسر ، دوست داییم
  پسر عمم ، خا نواده مادرم مخالفشن
  عشقم ، هر دو خانواده یعنی خانواده عشقم و خانواده ی پدرم خانواده مادرم مخالفتی ندارن
  پسر ، دوست داییم که خانواده پدرم مخالفشن
  و خانواده هام اصلا کمکم نمیکنن که کدوم راه را انتخاب کنم
  من عشقم رو انتخاب کردم و به حرف پدرم و عمه هام و عموهام اصلا گوش نمیدم چون متنفرم ازشون میخواستن عشقم رو با پول بخرن
  تورو خدا کمکم کنید راهنماییم کنید آیا کسی تجربه ایی چیزی داره کدوم راه بهتره
  کمکم کنید …..

  1. به‌نظر من زوده برا شما بزرگتر که بشی معیارات عوض میشه الان سعی کن خودشناسی انجام بدی بزار بزرگتر بشی ببین واقعا همین حس بهش داری بنظرمن قبل 20سالگی ازدواج نکن دختر باید 25ب بعد شوهر کنه تا احساساتش جا بیافته

  2. عشقتو انتخاب کن اگه بخوای بخاطر پدر مادرت عمت اینا رهاش کنی تا آخر عمرت از:شون متنفر میشی بنظرم عشقتو انتخاب کن

  3. سلام عزیزم منم همینطوری بودم تو به حرف دل خودت گوش کن اصلا به حرف هیچکس دیگه ای گوش نکن فقط با حرف خودت جلو برو منم همینطوری بودم ماماننم میگفت تو باید با پسر عمه ات ازدواج کنی و من اصلا از اون خوشم نمیومد تا یه رزو من با پسر عمم رفتیم کافه همونجا دیدم عشقم سر رسید تا منو دید گفت بیا اما پسر عمه ام نفهمید من به بهانه دستشویی رفتم پیشش او تا منو دید گفت باهاش ازدواج کردی گفتم نه من ترو میخوام اونو نمیخوام من عاشق تو هستم اون گفت تو منو فراموش من اما من اصلا ترو فراموش نمیکنم عشقم بعد منو بغل کرد اینقدری گریه کرد که خدا میدونه منم اشک تو چشمام حلقه زد منم به گریه افتادم بعد تو روی پسر عمم وایستادم گفتم حالم ازت به هم میخوره داشتم با عشقم میرفتم دستمو گرفت گفت خیلی نامردی منم محلش ندادم و رفتم ساعت ها توی یه پارک نشستیم و باهم حرف زدیم اون بهپ گفت عشقم یه چیزی ازت بپرسم : گفتم بگو گفت تو منو دوس داری گفتم دوست چیه میمیرم برات اون منو تو بغل گرفت ساعت ها باهم حرف زدیم منم به مامانم گفتم من از اون بدم میاد من عاشق یه نفر دیگه هستم و بالاخره به مامانم فهموندم کع ازش بدم میاد و مامانم با مامان عشقم حرف زد قراره سه ماه دیگه بیان خاستگاریم

 19. من بخودم قول دادم که هیچ وقت دیگه بع کسی دل نبندم خنده دیگه رو لبام محو نمیشه اگرم بخندم الکیه مصنوعیه پسراا لاشیی احمقا اشغال ها

 20. با سلام من 14سالمه ولی خیلی تجربه ها دارم به هیچ پسری دل نبندین چون همه پسرا …. اند کسی که واقعا تورو بخواد دنبال بهانه نمیگرده ک از دستت خلاص شه و حتی بهت دستم نمیزنه اما نخوادت حتی کوچک ترین حرفی میتونه ولت کنه پسرا ممکنه بگن عاشقتن ولی این عشق نیس هوس هست خیلی از پسرا عشق را با هوس اشتباه میگیرن و این بزرگترین گناهه دختر باس غرور داشته باشه اگه عشقش رفت نگه برگرد باس بگه رفتی بدرک درم ببند بی زحمت دنبال کسی باش که دنبال تو باشه؛پسرا آدم ک نیستن ی مشت ابلح هستن ک فقط بلدن دل دختر ساده ای رو به بازی بگیرن پسرا نامردن پسرا وجدان ندارن پسرا احمقن خلاصه حرفم پسر ینی ابلیس ینی شغال پسرا لعنتی ازتون بدم میاد از همه پسرا متنفرم من فقط ی بار تجربه کردم ولی اندازه تمام عمرم درس عبرت گرفتم غهمیدم پسرا چه موجودات شیطانی هستن من فقط فقط به ی نفر دل بستم واس هفت پشتم بس بود پسرا …. اند خیانت کارن دنیای پسرا پر از هوسع بع هیچ پسری دل نبند حتی اگه سلطان قلبت باشه پسرای بی وجدان لعنتی ها

  1. منم مثل تو 14 سالمه که عاشق شدم بد جوری ما عاشق هم بودیم تا اینکه یه بار دیدمش نگاهش نسبت بهم سرد شده بود
   بعد چند وقت عمه ی بزرگم اومد و گفت شما به درد هم نمیخورین و با پسر عمم اومدن خواستگاریم تا اینکه دوباره نگاهم
   بهش افتاد و باز هم باهام سردی کرد
   عمه ی کوچکم اومد و گفت عشقم رفته خواستگاری خواهر شوهرش و خواهر شوهرش قبول کرده یه هفته ایی میشه اومدن خواستگاری ، چند وقت پیش با پسر عمم رفتیم کافه بهش گفتم دوست ندارم هیچ حسی بهت ندارم من نمیتونم تورو مرد زندگیم کنم اونم گفت منم همین طور گفت مادرش به زور میخواد پسر شو بده ما الان هیچ حسی بهم نداریم ولی وقتی کافه بودم عشقم اومد و با عصبانیت بهم نگاه کرد دلم واسه عصبانیت هایش تنگ شده بود اومد از روی میز دستم رو گرفت و گفت 6 عمه هام 4 عمو هام و 1 پدرم بهش میلیون ها پول دادن تا منو رها کنه اونم قبول نکرده و به عمه هام عموهام پدرم گفته من عشقم رو به میلیارد ها نمیفروشم عمه هام بهش دروغ گفته من عاشق پسر عمم هستن عشقم گفت منم به حرفاشون توجهی نکردم چون بهم اعتماد داشته و گفتم من از زندگیت میرم تا راحت تر انتخاب کنی پدر مادر من از هم جدا شدن و در هفته های به خسوس پناه بردم پیش مادرم دایی بزرگه من میره به مجلس های مذهبی و اونجا پسر ، دوست داییم اومده خواستگاریم ومادرم به شدت از اینکه من با پسر عمم ازدواج کنیم مخالفه و من بین این سه راه به شدت گیر کردم پسر عمه ام که خوانواده مادرم مخالفشون هست یا عشقم که همه مخالفشن چون هیچی نداره یا پسر ، دوست داییم که خوانواده پدرم مخالفشون هستن
   عشقم میگه منو از فکرت بیرون کن تو کافه تو بغلش انقدر گریه کردم که همه ی مردم فهمیدم عشقم بهم گفت تو منو فراموش کن ولی من تو رو فراموش نمیکنم تا عمر دارم و گریه ی من بیشتر شد الان یه هفته ای هست نه قرار میزاریم نه زنگ نه پیام دلم براش یه زره شده و الان به شدت با عمه هام و عموهام و پدرم قهر هستم و از همشون تنفر دارم مادرم میگه باید از این سه راه یک راه را انتخاب کنی چون هر کدوم رو که انتخاب بکنی پس به آینده خودت برمیگرده پسر عمم ، عشقم ، پسر ،دوست داییم ولی خوانواده مادرم زور نمیگن میگن هر چ کنی به خود کنی و تصمیم این راه ها به خودت مربوطه ولی خوانواده پدرم میگه خیر این طور نیست باید با پسر عمم ازدواج کنم و عشقم میگه با پسر ، دوست داییم چون با اون خیلی سال میشه در ارتباطه
   و میگه آدم هست که بهش تکیه کنی ولی خوانواده پدرم نمیزارن . دلم میخواهد با عشقم فرار کنم دور از چشم همه . چیکار کنم لطفا از داستان زندگیم بگید کدوم راه بهتره من همش به فکر عشقم هستم……
   کمکم کنید

 21. سلام من دختریم ک به تازگی شکست عشقی خوردم از وقتی که با عشقم بهم زدم کلا با خانوادم عصبی ام نامزدم بخاطر مامانم باهام بهم زد من هیچوقت نمیتونم مادرمو ببخشم هیچ وقت الانم در شرایط روحی خوبی نیستم بعد از اینکه با عشقم بهم زدم با ی پسر دیگه مجازی ارتباط داشتم اولش هیچ حسی بهش نداشتم ولی بعدا وابستش شدم ولی فهمیدم اون زن داره من کاملا نابود شدم نامردا چند بغض به یک گلو دارم دیونه میشم تا عمر دارم به خودم قول دادم به هیچکس دل نبندم تورو خدا کمکم کنین فکرمو آزاد کنم مغزم کاملا درگیره

  1. با سلام

   دوست عزیز شما میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا راحت تر بتوانبد آسیب های روحی را پشت سر بزارید

 22. سلام دارم میرم تو ۱۷ سال عاشق یع دختر شدم توی مجازی نزدیک یع سال خورده ای باهاش بودم فقط اون ۱۹سالش بود بعد که داستان اینا فهمید ازم جدا شد الان با یکی دیگس خبر بهم دادن داره نامزدی میکنه دیگع به ته رسیدم اگه یبار اومدی اینجا این پیام میخونی من همون رضا عاشقم اگه خواستی منو ببینی بیا قبرستون پشت بازار

  1. منم دوست داشتم لعنتی تو با اون کارت باعث جدایی مون شدی هه من نامزدی کرکدم عاشق نامزدمم هستم ما میتونستیم بهم برسیم اما تو تو چه کار کردی تا من برگردم تو برا برگردوننم هیچ کاری نکردی هیچ کاری

 23. سلام من عاشق پسر هم سایمون بودم اون موقع 13سالم بودبعدباهم ک بودیم تاشش سال تول کشیدبعداومدخاستگاریم خانواده ام نزاشتن بعدب دلایلی خودموکشاندم کناربا این همه خیلی دوستش دارم وعروسی کردم اونم هنوزازدواج نکرده خیلی پافشاری میکردولی جداشدیم هنوزدوستم داره یک ساله از جدایمون میگذره

 24. سلام
  من با یه پسر ۱۸ ساله به مدت ۲ هفته مجازی دوست بودم.کلن برای او یک عکس فرستادم و هیچ تماس تلفنی نداشتیم.قصدم جدی نبود و اکانت را بعد از ۲ هفته پاک کردم.البته لازم به ذکر است که ۴ روز اخر با او خیلی کم یا اصلا صحبت نکردم و اقدام به حذف اکانت کردم.
  آیا ممکن است او خودکشی کند؟

  1. با سلام
   اگز او تهدید به خودکشی کرده. احتمال انجام کار کمتر است.

   1. سلام من ۱۴‌سالمه عاشق ی پسر شدم اومد خواستگاریم ی چند مدت باهم در ارتباط بودیم تو مجازی بعد فهمیدم بای دختر رابطه داره ازش پرسیدم کیه گفت منواونو میخوام تورو فقط وقتی میخواستم ک اون باهام قهر میکرد ی روز دیدمش وقتی تو چشام نگاه کرد سرشو انداخت پایین اروم از کنارم رد شد از اون روز ب بعد همه پروفایلش غمگینیه ایا ممکنه اون هنوز هم دوسم داشته باشه تورو خدا کمکم کنین دارم دیونه میشم

    1. با سلام
     مراجع عزیز سن شما بسیار حساس است بهتر است در مورد انتخاب شریک زندگی بیشتر تامل کنید. شاید ارزنده باشد کمی صبر داشته باشید.

     1. سلام من دختری 14ساله هستم که با ی پسر 25ساله مجازی ارتباط دارم اون بعضی وقتا پیام هامو باز میکنه ولی جواب نمیده رو استوریشم اول اسم ی دختر دیگه گذاشته بود منم ی استوری غمگین گذاشتم اون گفت چیشده منم جوابشو ندادم آیا ممکنه ازم ناراحت شد ه باشه الان هم یالا دیگه بهم پی نمیده

     2. با سلام
      شما باید حتما بدانید که ارتباطاتی که صرفا جنبه مجازی دارند نمیتوانند به نتیجه دلخواه برسد. سعی کنید اول ببینید شما در کجای زندگی طرف مقابل قرار گرفته اید.

   1. سلام
    من با یه پسر داخل فضای مجازی آشنا شدم
    اون گف بیا تو سروش بحرفیم اون 4 سال ازم کوچیک تره بعد از چند ماه تو پی وی گفت که عاشقمه منم الان بهش گفتم باید تنهام بذاره و دیگه این رابطه خوب نی
    میترسم خودکشی کنه
    چون میگه من اولین و آخرین عشقشم
    من 18 سالمه
    اون 14 سالشه

  2. نه‌اصلا😂پسرا‌‌دخترارو‌دوست‌ندارن‌فقط‌میخوانازشون‌برای‌خوش‌گذرانی‌استفاده‌کنند‌بعده‌چندروز‌‌ولشون‌کنن‌این‌بلا‌سرمن‌اومده‌که‌دارم‌میگم😔😔💔💔💔

  3. دادا خدا شفات بده من با صدتا دختر بیشتر دوهفته رفیق. بودم مجازی واقعی اگه قرار بود خودکشی کنن که نسل دختر منقرض میشد. خدایا منو شفا ندادی این داداشمونو شفا بده واجبتره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور