کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

ازدواج های دانشجویی در چه شرایطی توصیه میشود ؟

ازدواج های دانشجویی,مشاوره ازدواج های دانشجویی,

ازدواج های دانشجویی اگر به صورت  درست و در روندی اصولی شکل بگیرد و به سرانجام برسد قطعا میتواند از بهترین انواع ازدواج باشد . ازدواج های دانشجویی از خیلی از مفاسد میتواند جلوگیری کند . یکی از نفع های مهم ازدواج های دانشجویی کم کردن فساد در جامعه و روابط است . مشاوره خانواده در این زمینه می تواند راهگشای شما عزیزان باشد. ازدواج های دانشجویی  چون اکثرا در سنین پایین اتفاق میافتد مانع بسیاری از مسائل غیر اخلاقی میشود . به دلیل اینکه کمی بعد از دوره بلوغ افراد در معرض آسیب های اخلاقی بسیاری قرار دارند ازدواج های دانشجویی میتواند نقش یک بازدارنده قوی را داشته باشند . چون جوانان در همان اوایل جوانی به مسئله تعهد جنسی و اخلاقی خو میگیرند . ازدواج های دانشجویی قطعا اگر در تعریف درست خود به انجام برسد در آینده فرد نیز برای رسیدن به شکوفایی تاثیر گذار و مهم خواهد بود و مسئله ای نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت .

مشاوره ازدواج دانشجویی

مشاوره ازدواج دانشجویی به دلیل اهمیت و حساس بودن سن در این دوره خاص باید به صورت دائم به زوجین ارائه شود . مشاوره ازدواج دانشجویی اگر خوب و صحیح باشد و از کیفیت لازم برخوردار باشد قطعا به یک تصمیم عالی منتهی میشود . از طرفی اگر ازدواج های دانشجویی به بن بست برسد احتمالا مشاوره ازدواج دانشجویی و موضوعات پیرامون خوب نبوده و یا ناقص بوده است . در هر صورت این نوع مشاوره باید توسط مشاوره خانواده و روانشناسی زبده و کار بلد انجام گیرد . معیارهای ازدواج دو نفر در مشاوره ازدواج دانشجویی به دقت باید بررسی شود . به این ترتیب دو نفر میتوانند به روشنی دریابند که چقدر با یکدیگر تناسخ و تناسب در مورد روابط زناشویی دارند . عشق تنها و احساسات زیبای بین دو نفر قطعا نمیتواند  معیار ازدواج باشد .

هزینه ازدواج های دانشجویی,مزایا و معایب ازدواج های دانشجویی,

هزینه های ازدواج دانشجویی

هزینه های ازدواج دانشجویی از سایر فایده ها و امتیازات مثبت آن بیشتر به چشم می آید . در دورانی که ما زندگی میکنیم هزینه های بالای شروع زندگی مشترک از اصلی ترین دلایل عدم تمایل افراد به ازدواج است . امکان دارد زوجینی باشند که تمام شروط لازم ازدواج را داشته باشند . اما ازدواج آنها به دلیل مشکلات مالی که گریبان گیر خیلی از جوانان است به تاخیر بیفتد یا حتی منتفی شود . در این مورد هزیّنه های ازدواج دانشجویی قطعا میتواند افراد را به سمت این نوع ازدواج جذب کند . هزینه ازدواج های دانشجویی ابعاد مثبت دیگری نیز دارد . مثلا از یک پسر دانشجو که در بهترین حالت یک شغل پاره وقت دارد اکثر خانواده ها انتظارات عجیب مالی ندارند . خانواده های دختران در صورت موافقت با ازدواج دختر خود با یک دانشجو عرفا موظف هستند که پسر را بیشتر درک کنند و کمتر به او سخت بگیرند .


بیشتر بخوانید: مزایا و معایب ازدواج با همکلاسی چیست ؟


مزایا و معایب ازدواج های دانشجویی

مزایا و معایب ازدواج دانشجویی قطعا در دورانی که دختر و پسر در حال مذاکره و آشنایی هستند باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرند . جامعه ای که ما امروزه در آن زندگی میکنیم مخصوصا در شهرهای بزرگتر و پرجمعیت ، فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلفی وجود دارد . امکان دارد دو دانشجو از دو شهر و تفکر دور از هم در یک دانشگاه کنار هم قرار بگیرند . از این رو زوجین ممکن است در بعضی از مسائل و تفکرات خودشان به بن بست برسند . بررسی مزایا و معایب ازدواج دانشجویی نباید در سایه احساسات دو طرف نادیده گرفته شود و افراد به چند فاکتور سطحی برای ازدواج بسنده کنند . قطعا یک روانشناس ماهر میتواند در این راه زوجین را همراهی کند . او میتواند فراتر از دید دو نفر به ازدواج افراد نگاه کند . در این صورت ضریب انتخاب اشتباه زوجین بسیار پایین می آید .

 

خاطرات ازدواج های دانشجویی

خاطرات ازدواج های دانشجویی قطعا و بدون شک از بهترین خاطرات زوجی خواهد بود که ازدواج دانشجویی را انتخاب کرده اند . همیشه دوران دانشگاه از خاطره انگیزترین دوران زندگی یک فرد است . شاید افراد به قدری خاطره از این دوران برای تعریف کردن دارند که هیچگاه خاطره تکراری تعریف نکنند . حالا اگر زوجی که با هم ازدواج کرده اند از دوران دانشگاه خاطرات مشترکی داشته باشند و در خاطرات خوب هم در گذشته شریک باشند یک ابزار قوی برای خوب کردن حالشان دارند . خاطرات ازدواج های دانشجویی که معمولا به دلیل جوانی و در پی آن آسانی در نحوه ازدواج میتواند تا سالیان سال زوجین را با یک حال خوب عجین کند . دو نفر اگر با قناعت زندگی مشترک خود را آغاز کنند قطعا طعم موفقیت در آینده برایشان دلچسب تر خواهد بود . این نوع ازدواج میتواند بار روانی فوق العاده کمتری نسبت به مجالس پرخرج داشته باشد .

اختلاف سن

گاهی دختر و پسری که با یکدیگر در محیط دانشگاه آشنا میشوند تصمیم به ازدواج میگیرند . احتمالا آنها در مورد مسائل زیادی با یکدیگر به تفاهم رسیده اند . این تفاهم به دلیل این است که افراد در یک رشته و یک دانشگاه در معرض تربیت و یک تفکر همانند تربیت میشوند . پس در نگاه اول کاملا مناسب ازدواج با یکدیگر هستند و میتوانند زندگی مشترک خوبی به کمک هم بسازند . اما اغلب در این بین افراد معیارها و اصول اولیه ازدواج را فراموش میکنند . برای مثال فاکتور اختلاف سنی قطعا در هر شرایطی باید از اولویت های معیارهای ازدواج قرار گیرد . قطعا اختلاف سن باعث بروز مشکلاتی میشود که میتواند تمام ویژگی های خوب دیگر را خنثی کند . دو طرف به هیچ عنوان نباید از دو دوره رشدی متفاوت باشند تا بتوانند به خوبی درک مشترکی از هم داشته باشند .


بیشتر بخوانید: مشکلات ازدواج دانشجویی و تشکیل خانواده


افراط در ابراز احساسات

در تمام آموزش های مربوط به مدیریت یک زندگی مشترک به نحوه درست ابراز احساسات بر میخوریم . ابراز احساسات اگر درست و در جا و زمان درست باشد میتواند به استحکام  پایه های زندگی زناشویی کمک کند . شاید بتواند گاهی زندگی را از بدترین مشکلات و نابودی نجات دهد . دختر و پسری که در دانشگاه با هم قصد ازدواج و پیوند زناشویی را دارند نیز باید به این مسائل دقت کنند . زوجین نباید حد تعادل را در این مورد از دست بدهند . نباید به قدری رسمی در دوران آشنایی با طرف مقابل رفتار کنیم که دلگرمی او را به دلسردی تبدیل کنیم . از طرفی نباید به قدری غرق در احساسات شویم که کنترل خود را در این مورد از دست بدهیم . وابستگی های افراطی هم میتواند به خود فرد آسیب بزند و هم رابطه را تحت تاثیر قرار دهد .

مشاوره ازدواج های دانشجویی,هزینه ازدواج های دانشجویی,

در صورت شنیدن جواب رد در دانشگاه چه باید کرد ؟

گاهی اوقات افراد بعد از علاقمند شدن به فرد مقابل به او پیشنهاد ازدواج میدهند . باید بدانیم که همیشه درخواست ما با پاسخ مثبت و قطعی رو به رو نمیشود . گاهی نیز به هر دلیلی از جمله عدم توافق و تفاهم یا دلایل شخصی ازدواج صورت نمیگیرد . در این صورت افراد باید چه رفتاری را بروز دهند تا بتوانند از آسیب های شکست عشقی در امان بمانند و یا کمتر آسیب ببینند . افراد بعد از شنیدن جواب رد در مرحله اول باید کنترل خود را حفظ کنند  . برای این منظور حتما آموزش های کنترل خویشتن در مباحث روانشناسی میتوانند کمک کننده باشند . فرد باید بداند که موقعیت های بسیاری و شاید بهتر از موقعیت از دست رفته در انتظار آنها باشد . بنابراین ناامیدی معنی خود را از دست میدهد . افراد باید در یک مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی معتبر در این مورد آموزش ببینند .

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج دانشجویی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   Grants for Students Who are Married and Students Who Get …

براي مشاوره در زمينه ازدواج های دانشجویی در چه شرایطی توصیه میشود ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!