کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

مرکز مشاوره روانشناسی

مرکز مشاوره روانشناسی
5/5 - (1 امتیاز)

مرکز مشاوره روانشناسیمکان به شور درآمدن . مرکزمشاوره روانشناسی یعنی پذیرفت اینکه ما همه چیز را نمیدانیم . مرکز مشاوره روانشناسی یعنی کسی ممکن است تحت تاثیر احساسات ، صلاح و مصلحتش فراموش شود. وجود مرکزمشاوره روانشناسی یعنی همه آنها که امروز پشیمان هستند روز تصمیم ، فکر میکردند بهترین تصمیم را گرفتنه اند . مرکز مشاوره روانشناسی یعنی کسانی هستند که میتوان به آنها اعتماد کرد . مرکزمشاوره روانشناسی یعنی من با مشورت کردن در تصمیم راسخ خواهم بود  . مرکزمشاوره روانشناسی یعنی عاقل هستم و از علم دیگران به نفع خودم استفاده میکنم .مرکز مشاوره روانشناسی یعنی آخرین برگ برنده من برای یک تصمیم درست . مرکزمشاوره روانشناسییعنی عمر انسانها کوتاه است استفاده از هر لحظه برای پیشرفت . مرکزمشاوره روانشناسی یعنی ما فرصت آزمون و خطا نداریم .مرکز مشاوره روانشناسی یعنی من ازوقتی که برای شکست خوردن است برای موفقیتهایم استفاده میکنم .


بیشتر بخوانید: مشاوره روانشناسی آنلاین


مرکز مشاوره روانشناسی

کسی که مشاوره میکند در واقع برای خود و وقتش احترام قائل است . او میخواهد اعتبار کسب کند . کسی که زیاد اشتباه میکند اعتبار خود را در جمع فامیل و دوستان بی ارزش میکند . کسی که تصمیمهای درست میگیرد محبوبتر و قابل اعتمادتر است . همه از دوستی و معاشرت با او لذت میبرند و برایش احترام قائل میشوند . کسی که کمتر شکست میخورد اعتماد به نفس و عزت نفسش بالا میرود . صورتی بشاش و روحیه ای شاد دارد . او انسانی موفق و رو به جلو است . در فرصتهای کمتر به درجات بالاتری میرسد . او به دنبال اهداف خود میرود و اهدافش به او خیلی نزدیک هستند . او خودشیفته نیست ولی برای خود احترام قائل است و احترام دیگران را نیز جلب میکند . او کسی است که در تمام کارهایش مشورت میکند . او اعتقاد دارد مشورت سود آوراست .


بیشتر بخوانید: کانال مشاوره روانشناسی خانواده


خدمات مرکز مشاوره روانشناسی

خدمات مرکز مشاوره روانشناسی برای گرفتن تصمیم در انواع کارها است که هریک در جای خود مناسبند . خدمات مرکز مشاوره روانشناسی را از دو جهت بررسی میکنیم . خدمات مرکز مشاوره روانشناسی را میتوان از حیث مشاور بررسی کرد . یعنی با چه کسانی میتوان مشاوره انجام داد . در بحث خدمات مرکز مشاوره روانشناسی میتوان به مشاوره با گیس سفید یا ریش سفید اشاره کرد . در زمان گذشته مراکز مشاوره وجود نداشتند و به دلیل ساده بودن اجتماعات مشکلات نیز ساده تر بود . مشاوره نیز در آنزمان با گیس سفید یا ریش سفید میشد . گیس سفید یا ریش سفید به مرد یا زنی اطلاق میشد که مورد اعتماد تمام فامیل بود او با دلسوزی برای همه تصمیم میگرفت و معمولا تصمیم او اجرا میشد . خدمات مرکز مشاوره روانشناسی سیستمی نوین است . در گذشته با معتمد محل نیز مشاوره میشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده خوب روانشناسی آویژه


خدمات مرکز مشاوره روانشناسی

مشاوره و مشورت

یکی دیگر از انواع مشاوره مشورت با بزرگان دین بود معمولا با امام جماعت در کارها مشورت میشد و حرفش نیز قابل اجرا بود . در تمام این مشاوره ها راز خانواده باید به آنها گفته میشد که شرم مانع از گفتن همه حرفها میشد . ولی در مراکز مشاوره این مسئله منتفی است . اما خدمات مرکز مشاوره روانشناسی چیست ؟ از خدمات مرکز مشاوره روانشناسی میتوان به مشاوره برای کودکان خانواده اشاره کرد . ازدیگر خدمات مرکز مشاوره روانشناسی میتوان به حل اختلاف در زمینه بلوغ فرزند میان والدین گفت . خدمات مرکز مشاوره روانشناسی در باره تمام مسائل خانواده است . از کودکی ، نوجوانی ، جوانی تا میانسالی و کهنسالی . شما برای رفتارها و شخصیت و همینطور تربیت افراد خانواده ازاین مراکز میتوانید بهره ببرید . اگر آگاهی کافی نسبت به شخصیت خود دارید و در رفتار خود ایرادهایی مشاهده میکنید میتوانید مشاوره بگیرید .

همین مسئله مهم است که براحتی میتوان حرف دل را زد .  دیگر مشورت با مادر یا پدر بود که دلسوز فرزندشان هستند . البته آنها از منافع دیگران برای سود فرزندشان چشمپوشی میکنند مشاوره قابل اعتمادی برای همه نیست . خدمات مرکز مشاوره روانشناسی در مجالی مناسب مفصل به این مقوله خواهیم پرداخت . حال انواع مشاوره را از حیثی دیگر نام میبریم .مشاوره ازدواج ، مشاوره اقتصادی ، مشاوره دعاوی ، مشاوره زناشویی و مشاوره خانوادگی . مشاوره های دیگری چون مشاوره علاقه مندیها ی تحصیلی ، مشاوره کسب وکار ، مشاوره کودک و نوجوان  . و حتی مشاوره برای انحرافات جنسی .


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه


مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین

مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین با توسعه فن آوری الکترونیک به کمک کسانی آمده است که قادر به حضور در مراکز مشاوره نیستند . برخی ممکن است به دلیل معلولیت نتوانند مشاوره حضوری بگیرند . برخی همسری متعصب دارند . برخی نمیخواهند به هر دلیلی کسی متوجه مشاوره گرفتن آنها باشد . این عزیزان مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین میگیرند . مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین برای کسانی که در محل کار هستند و ساعت استراحت خود را میخواهند برای مشاوره استفاده کنند مفید است . کسانی که طاقت گرمای تابستان و یا سرمای زمستان را ندارند مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین میگیرند .  کسانی که توانایی جسمی و یا حوصله روحی ندارند از مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین بهره میگیرند . دنیای الکترونیک و اینترنت بسیاری از کارها را آسان نموده است . در برخی مشاوره ها ممکن است نخواهید هویت شما فاش شود مشاوره آنلاین انتخاب شما خواهد بود .

در یک تصمیم گیری آنی ممکن است فرصت صرف وقت برای رفت و آمد به مراکز مشاوره را نداشته باشید با یک مشاوره آنلاین میتوانید تصمیم درست بگیرید .. مشاوره آنلاین میتواند یک مشاوره عینی باشد . با کمک اینترنت مشاور را به محیط خانه ، کار و یا تفریح خود ببرید . در مورد یک بیمار یا کهنسال مشکل رفتاری و تصمیم گیری دارید  مشاوره آنلاین به شما کمک خواهد کرد . در مورد برخی رفتارهای کودکتان در مشاوره آنلاین میتوانید از ارتباط تصویری استفاده کنید و برای مشکل خود چاره ای بجویید . مشاوره آنلاین راهیست برای یک  مشاوره عینی ، صرفه جویی در وقت و صرفه جویی در هزینه  هزینه رفت وآمد و غیره . شما میخواهید برای اقوام ویا دوستان خود در خارج از کشور و یا یک شهر دیگر مشاوره بگیرید . به مشاور خود اعتماد دارید پس بهترین راه یک مشاوره آنلاین است .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی روانشناسی


مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین

مرکز مشاوره روانشناسی

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آویژه  مرکزی است که به شما پیشنهاد میکنیم . مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آویژه  در زمینه های مختلف به شما مشاوره میدهد . مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آویژه  راهکار مناسبی برای شما عزیزان است . برای شما که از راه دور میخواهید با مرکز مورد اعتمادتان مشورت کنید . برای شما که به دلیل مراقبت از یک سالمند نمیتوانید از منزل خارج شوید . مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آویژه  برای کسانی است که ساعت کاریشان شبانه روزی است . این عزیزیان به جای استفاده از مرخصی برای مشاوره میتوانند برای استراحت وتفریح استفاده کنند . مرکزآویژه برای کسانی است نمیتوانند همراه خانواده در مراکز مشاوره حضور پیدا کنند . هنگام نیاز با یک تماس تلفنی همراه افراد خانواده که لازم است در مشاوره حضور داشته باشند مشورت میگیرند . مشاوره تلفنی آویژه میتواند شما را در امور مهم زندگی و تصمیم گیریهایتان راهنمایی کند .

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آویژه  میتواند برای سالمندان عزیزی که توانایی حضور در مراکز مشاوره را ندارند مفید باشد . سالمندان عزیز با دردسترس داشتن شماره تلفن مرکز مشاوره روانشنتاسی تلفنی آویژه میتوانند مشکلات خود را با مشاوران درمیان بگذارند . این سالمندان عزیز ممکن است در برخی موارد نیز مشکلات اطرافیان را درک نکنند و این باعث ایجاد توقع در آنها شود . یا حس نا کارآمدی آنها را کسل و بیحوصله کند که این روحیه سبب میشود در دیگران نیز تاثیر منفی بگذارند . مشاوران دلسوز این مرکز آنها را به مغتنم بودن وجودشان برای جوانترها آگاه میکنند . همینطور آنها را مطلع میکنند هرچقدر برخوردهایشان همراه با انرژی وشاد باشد همصحبتی آنان لذتبخشتر میشود . انتخاب رنگ لباس نیز در روحیه این عزیزان تاثیر بسزایی دارد . مشاوران مرکز مشاوره آویژه پیشنهاد میکنند رنگهای شاد برای لباس سالمندان انتخاب کنید .


بیشتر بخوانید: مشاوره آنلاین روانشناسی و خانواده


مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده

مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده برای زوجهای جوانی است که قصدمشاوره دارند . مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده با قصد داشتن ازدواجهای موفق راه اندازی شده و درخدمت خانواده های عزیز میباشد . مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده برای زوجهای جوانی است که چندی از ازدواجشان نمیگذرد و نیاز به مشاوره دارند .  دختران و پسرانی که قبل از ازدواج مشورت میگیرند کمتر دچار گزند و یا پشیمانی میشوند . آنها با بهره گرفتن از جدیدترین علوم مشاوره توانسته اند برای خود و همسرشان اطمینان و امنیت کسب کنند . آنها با درصد بالایی از درستی دست به انتخاب زده اند اینست که وقتی مشکلی پیش می آید هرگز دچار شک نمیشوند . کسانی که بدون مشورت انتخاب کرده و یا انتخاب شده اند با بروز کوچکترین مشکل شک میکنند . نکند این همسر مناسب من نیست ؟ یا نکند من همسر مناسبی برای او نیستم .

اما وقتی با مشورت ازدواج میکنیم با بروز مشکل به دنبال راه حل هستیم نه اینکه به شک بیفتیم . در مواقعی نیز پیش می آید که به بن بست میرسیم آنجا از خود میپرسیم ما که مشاوره انجام دادیم پس چرا اینطور شد ؟ عوامل زیادی در یک مشاوره اشتباه دست دارند . اول اینکه بدانیم با چه کسی مشاوره میکنیم . نقش مشاور در مشاوره بسیار حساس و مهم است . دوم به کدام مرکز مراجعه میکنیم ؟ آیا مرکز مشاوره مورد تایید است ؟ آیا طرف قرارداد سازمان یا نهادی هست ؟ بله طرف قرار داد بودن یک مرکز مشاوره حکایت از معتبر بودن آن مرکز دارد مانند مرکز مشاوره آویژه . سوم اینکه در مشاوره با صداقت بوده ایم ؟ برخی اوقات ما در مشاوره واقعیات را از مشاور کتمان میکنیم که نتیجه آن یک مشاوره نادرست است . این مشاوره نتیجه خوبی نخواهد داشت .


بیشتر بخوانید: مشاوره و روانشناسی کودک ۴ ساله


مشاوره و زندگی

یکی از اصول انتخاب درست مشاوره خوب و درست است . یکی از اصول تصمیم گیری درست نیز یک  مشاروه خوب است . وقتی ما میخواهیم ازدواج کنیم مشاوره قبل از ازدواج انجام میدهیم . یک مشاور خوب با هر دو نفر صحبت میکند علاوه بر روانشناسی روانکاوی کرده و با علایق و سلیقه آنها آشنا میشود . غلاوه بر علایق به رفتارهای آنها و ظرفیت آنها پی میبرد . بعد از انجام تستهای مختلف و مصاحبه های زیاد بالاخره معلوم میشود که این دو زوج خوبی برای هم هستند یا خیر ؟ مشخص میشود آیا آنها مکملهای خوبی هستند ؟ آیا میتوانند تکمیل کننده نقایص هم باشند ؟ یادمان باشد دو نفر که مثل هم باشند برای ازدواج مناسب هم نیستند یا اگر هم هستند شبیه هم بودن کافی نیست . هرکس نواقص و کمالاتی دارد اگر دو نفر بتوانند نواقص همدیگر رابپوشانند وتکمیل کننده هم باشند میتوانند زوج خوبی باشند .

همسرکسی است که برکمالات شریک زندگیش بیافزاید . همسر  یعنی  داشتن جنبه و ظرفیت برای معایب شریک زندگی . مشاوره ازدواج با بررسی این نکات و فاکتورهای دیگر رهنمون زوجهای جوان خواهد بود . به شرط اینکه هردو نفر با مشاور با صداقت حرف بزنند . حرفهایشان راست و از ته دل باشد . هردو بخواهند که ببینند مناسب هم هستند یا خیر . اگر فاکتورهای یک مشاوره خوب رعایت شود مسلما ازدواج موفق خواهند داشت درغیر اینصورت هم به خود و هم به همسر خود آسیب میرسانند . مشاوره ازدواج خود نیز دامنه وسیعی دارد . مشاوره عشق ، مشاوره همشان بودن ، مشاوره خانواده و مشاوره های دیگر که برای یک ازدواج موفق لازم است . برخی از زوجها کاملا مناسب هم هستند ولی هدفها از ازدواج ممکن است مشکل برانگیز باشد . برخی اوقات ناهمگون بودن سنها ممکن است دونفررا برای ازدواج نامناسب کند .


بیشتر بخوانید: مشاوره و روانشناسی کودک ۵ ساله


مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده

با چه کسانی و چه مواقعی مشورت نکنیم ؟

دختران جوان قبل ازازدواج معمولا با خانواده خود مشورت میکنند مسلما خانواده بخصوص پدر و مادر بدخواه فرزندانشان نیستند . برخی اوقات نیز والدین با زیاده خواهی برای فرزندشان آنها را از رفتن به راه سرنوشتشان باز میدارد . پس مشورت با والدین لازم اما کافی نیست . برای انتخاب درست علاوه بر والدین با مشورت با کارشناسان نیز لازم است . برخی با دوستان صمیمی خود مشورت میکنند . غافل از اینکه برای آن دوست ممکن است در اثر رقابت یا حسادت ممکن است راهنمای خوبی نباشند . برخی مواقع نیز دو دوست انقدر درزندگی باهم مثل هم بوده اند که الان هم میخواهند باهم در یک زمان ازدواج کنند . درحالیکه ممکن است برای هرکدام در مواقع خاص موقعیت ازدواج پیش بیاید . در اینگونه مواقع مشورت زیاد درست و بجانخواهد بود . اینست که بهتر است به جای مشورت با هرکس فقط با کارشناسان مشورت کنیم .

دلایلی که نباید با هرکسی حتی خانواده درجه یک مشورت کنیم واضح است . مثلا در اختلاف بین همسران پدر و مادر هریک به اشتباه وبدون اینکه بخواهند جانب داری فرزند خود را میکنند . چون آنها نمیتوانند قضاوت بهتری داشته باشند چون جانبداری از فرزند در ذان وکنه هرانسان است . در اینگونه مواقع با طرفداری بیجا باعث قوت اشتباه در زندگی فرزندمان میشویم . این قضاوت ما باعث تداوم اشتباه فرزندمان میشود . فرزندان او که بزرگ شوند مثل والدین قضاوت نخواهند کرد . درنتیجه در ایامی که او به فرزندانش نیاز دارد آنها به پدر یا مادرشان به چشم انسانی خود خواه نگاه خواهند کرد . آنها با پدر یا مادرشان همسو نخواهند بود . والدین با قضاوت بد خود ، با یک مشورت نا بجا بین او و فرزندانش فاصله افکنده اند . ولی مشورت با مشاورین مراکز مشاوره این عواقب را نخواهد داشت .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره روانشناسی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : University Counseling Center 

براي مشاوره در زمينه مرکز مشاوره روانشناسی

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!