کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

نحوه درست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی

نحوه انتخاب همسر,مشاوره نحوه انتخاب همسر,

نحوه انتخاب همسر باید به گونه ای باشد که تمامی فاکتورها برای یک ازدواج خوب را داشته باشد . نحوه انتخاب همسر به دلیل این که افراد با یکدیگر تفاوت دارند متفاوت خواهد بود . آداب و رسوم خانواده ای که ما در آن زندگی میکنیم نیز در نحوه انتخاب همسر تاثیر گذار است . با همه این ها زمانی که ما قصد ازدواج داریم موظف هستیم که در انتخاب خود دقت کنیم . این را همیشه در نظر داشته باشید که نحوه انتخاب همسر فقط در زندگی خود ما تاثیر گذار نیست .  بلکه امکان دارد تا نسل ها از این تصمیم ما سود و ضرر ببینند . حتما ساختن چهارچوب مناسب برای معیارهای ازدواج میتواند کمک بسیار زیادی در نحوه انتخاب همسر از سوی ما برایمان به ارمغان بیاورد . این نکات در مشاوره خانواده نیز به زوجین گوش زد میشود .


بیشتر بخوانید: فلسفه ازدواج چیست ؟


مشاوره نحوه انتخاب همسر

مشاوره نحوه انتخاب همسر یعنی کمک به زوجین برای اینکه آگاهی خود را برای انتخابی شایسته و مطمئن تر بالا ببرند . زوجین با گرفتن کمک در زمان مشاوره نحوه انتخاب همسر میتوانند معیارهای ازدواج مورد نظر خورد را اصلاح کنند یا تغییر دهند . وجود یک مشاوره خانواده و روانشناسی کامل و حرفه ای در زمان و برهه خاص قبل از ازدواج میتواند یک موهبت بزرگ باشد . مخصوصا برای زوجینی که در سنین پایین تر و با تجربه کمتر قصد پا گذاشتن به عرصه ازدواج  را دارند . قطعا اگر مشاوره نحوه انتخاب همسر به صورت حرفه ای انجام شود . البته زوجین نیز با دقت و متعهدانه به برنامه ها عمل کنند ازدواجی بسیار متعادل و خوبی را خواهیم دید . کنترل هیجانات مثبت و منفی دوران قبل از ازدواج نیز از دیگر امتیازات  همگام شدن با مشاوره ازدواج در این دوران حساس است . این نکته را فراموش نکنید .


بیشتر بخوانید: اهمیت مشاوره قبل از ازدواج چیست ؟


نحوه انتخاب همسر از دیدگاه اسلام,نحوه انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی,

نحوه انتخاب همسر از دیدگاه اسلام

نحوه انتخاب همسر از دیدگاه اسلام به دلیل اهمیت ازدواج در این مکتب در ابعاد مختلفی قابل تبیین است . اسلام ازدواج را از مهمترین و شاید مهمترین رویداد زندگی یک مسلمان میداند . تا جایی که آن را نیمی از راه کامل کردن یک مسلمان معرفی میکند . شاید به کمتر موضوعی در اسلام به اندازه ازدواج پرداخته شده باشد . نحوه انتخاب همسر از دیدگاه اسلام به این صورت است که دو نفر که به بلوغ رسیده اند پسندیده است که ازدواج کنند . این بلوغ ها میتواند شامل بلوغ جنسی برای بچه دار شدن و بقای نسل و بالا رفتن تعداد مسلمانان مهم باشد . بلوغ فکری نیز از آنجا که زوجین نقش مهمی در تربیت نسل بعد دارند مهم است . همچنین اسلام و آموزه های دینی ما تاکید فراوانی بر هم سطح بودن دارند . همچنین هم نظر بودن خانواده های زوجین تا تعادل برقرار باشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره قبل از ازدواج آنلاین


نحوه انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی

نحوه انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی از بحثهای مهمی است . در مجامع علمی همیشه مورد بحث و بررسی قرار میگیرد و فراموش نمیشود . چرا که تا زمانی که انسان وجود دارد  چاره ای جز تلاش برای تلاش به هدف بقای نسل ندارد . در این زمانه که ما زندگی میکنیم بقای نسل در بیشتر فرهنگ ها از زیر مجموعه های ازدواج است . زیرا فرزندان حاصل باید به نحوی درست تربیت شوند . نحوه انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی همیشه به مسائل حساسی تاکید میکند . مثلا برسی ابعاد روحی و روانی همسر آینده یا برسی افراد برای فهمیدن میزان قدرت درک فرد مورد نظر از زندگی زناشویی . شاید سخن به گزاف نگفته باشیم اگر بگوییم که استفاده از علم روانشناسی در نحوه انتخاب همسر ضروری است . به کار بردن آموزشهای آن میتواند تضمین کننده ازدواج ما باشد و اگر از آنها کمک نگیریم احتمال ناکامی بالا است .

نحوه انتخاب همسر برای زنان و مردان

نحوه انتخاب همسر برای زنان و مردان شاید در مواقعی به سمت های  گرایش پیدا کند . دلیل  آن هم  وجود بعضی ویژگیها و نیازهای خاص برای جنس های مختلف است . شاید در برهه هایی از زمان برسی نحوه انتخاب همسر نیز این ویژگیهای مورد بحث در یک چهار چوب و یک راستا قرار بگیرند . مثلا برسی ویژگی های مادی بیشتر مختص جنس مونث است . قطعا باید در مورد وضع مالی شوهر آینده فکر کند . از جمله ویژگی هایی که مردان باید آن را برسی کنند . ویژگی های ظاهری و یا میزان درک دختر از زندگی و مسائل  روزمره زندگی زناشویی میباشد . اما زوجین حتما باید در نظر داشته باشند که  در دوران آشنایی حتما میزان درک از یکدیگر را بسنجند و آن را بالا ببرند . این به این معنی است  که میزان  اختلاف نظرات خود را طبیعی نیز هست  به حد متعادل نزدیک کنند .


بیشتر بخوانید: برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


رابطه قبل از ازدواج

در زمان آموزش نحوه انتخاب همسر برای زنان و مردان حتما باید تعریف روشنی از ارتباط قبل از ازدواج به افراد  داده شود . بعضی افراد وقتی تقاضای ارتباط با شما را میکنند . شاید این جمله را مطرح کنند که قصد ما در نهایت از این رابطه ازدواج است . این ادعا به همان میزان که میتواند حقیقت داشته باشند میتواند دروغ نیز باشد . این موضوع به صورت  طبیعی بیشتر برای دختران اتفاق میافتد که باید به این نکات توجه کنند . از ویژگی های کسی که قصد ازدواج با شما را داد این است که نشانه های مطمئنی به شما از نیتش نشان میدهد . مثلا در جریان گذاشتن خانواده ها را پیشنهاد میکند .  یا برای مثال کسی که با شما قصد ازدواج دارد .  از شما درخواست نمیکند که به مکان خلوتی باهم بروید و مکان های عمومی را برای قرار ملاقات پیشنهاد میدهد .

مشاوره نحوه انتخاب همسر,نحوه انتخاب همسر از دیدگاه اسلام,

تاثیر هوش هیجانی در روابط زناشویی

مقدار هوش هیجانی هر فرد به میزان قابلیت او برای حل مسائل روزمره و پاسخ سریع و میزان انعطاف پذیری او در زندگی بستگی دارد . اگر در زمان آشنایی برای ازدواج از مقدار هوش هیجانی طرف مقابل باخبر و آگاه شوید . میتوانید در مورد خیلی از مسائل و دغدغه های زندگی زناشویی به نتیجه برسید  . در نحوه انتخاب همسر از دیدگاه اسلام نیز در مورد خوب بودن مردی با هوش هیجانی بالا تاکید شده است . زیرا او میتواند در لحظه مسائل و مواردی که شاید پیش بینی نشده هستند را مدیریت و کنترل کند . گاهی اوقات مشکلات و موانعی که بر سر راه ما و زندگی زناشویی ما میایند . از چند طرف ما را احاطه میکنند . یک زوج که دارای هوش هیجانی بالا هستند بدون از دست دادن کنترل خود . با حفظ تمرکز به نوبت مشکلات را حل میکنند و موانع را بر میدارند .


بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج


اهمیت ملاک تحصیلات در ازدواج

از ملاکهایی که مخصوصا در جامعه ما هم زیاد به آن پرداخته میشود . هم در مورد آن زیاد سوال میشود ملاک و معیار تحصیلات است . برای پاسخ به سوالات خود باید به یک مشاوره ازدواج مراجعه نمایید . در مشاوره نحوه انتخاب همسر سوالات زیادی از روانشناسان در این مورد پرسیده میشود . معیارهای ازدواج برای شما تکرار و راحت تر انتخاب میشود . این مسئله نشان دهنده پر تعداد بودن افرادی است که در این زمینه سوال دارند . این نوع نگاه صرف قطعا از نظر مشاوران و روانشناسان تایید نمیشود .

قطعا وجود تحصیلات مشابه و هم سطح بودن دو طرف در این ملاک میتواند فاکتور خوبی باشد . چون احتمال درک متقابل را در زندگی زناشویی آینده بالا خواهد برد . اما عدم وجود این ملاک نمیتواند دلیل محکمی برای رد کردن این ازدواج  و برسی نکردن این موقعیت باشد . اگر تفاوت تحصیلی بین دو طرف باعث بروز و وجود دو سبک زندگی متفاوت نشود . بی تردید  مانعی برای ازدواج نخواهد بود .

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  ways to choose the righ wife for a lifetimet

براي مشاوره در زمينه نحوه درست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/7/11

شنبه

1399/7/12

یکشنبه

1399/7/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید