کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

نکاتی در مورد معیار انتخاب همسر

معیار انتخاب همسر,معیار انتخاب همسر برای مردان,

معیار انتخاب همسر برای ازدواج

معیار انتخاب همسر ویژگی‌ها و دلایلی است که یک نفر  در مورد آینده قصد ازدواج خود در نظر میگیرد . معیارهای انتخاب همسر تحت تأثیرعوامل متفاوتی است . سبک زندگی ، عادت های روزمره و نوع نگاه به زندگی و هدف های فرد از جمله مهمترین آنها میباشد. زمانی که از معیارهای انتخاب همسر صحبت می‌کنیم . باید به این نکته توجه داشته باشیم که ما از زندگی چه چیزهایی میخواهیم ؟ قصد داریم حاصل ازدواج و زندگی زناشویی ما چه کیفیتی داشته باشد ؟ از معیارهای انتخاب همسر مورد نظر برای ازدواج میتوانیم  به این نکته بپردازیم که باید بدانیم فلسفه ازدواج از دید طرف مقابل ما چیست ؟ اینکه او چگونه زندگی را میخواهد ؟ همچنین بدانیم که چگونه می تواند نیازها و معیار انتخاب همسر ما را در چارچوب زندگی زناشویی رعایت کند . در این زمینه مشاوره خانواده یکی از موارد راهگشا برای شما عزیزان می باشد.


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج موفق چیست؟


معیار انتخاب همسر برای مردان

معیارهای  انتخاب همسر برای مردان در شاخه های اصلی و فرعی می تواند قرار بگیرد . از اصلی ترین معیارهای انتخاب همسر مردان می توان به خانواده دار بودن و وفادار بودن توجه کرد . همچنین به میزان عاطفه و علاقه‌ای که در یک خانم وجود دارد اشاره کرد . درک و فهم از زندگی و قدرت مدریت خانم در شرایط سخت  برای پایدار نگه داشتن رابطه زناشویی بسیار حائز اهمیت است . پا به پا قدم برداشتن در کنار شوهر نیز از دیگر مسائل مهمی است که مردان در انتخاب همسر برای خود مد نظر قرار میدهند . از دیگر نکاتی که میتوان به عنوان معیارهای انتخاب همسر برای مردان در نظر گرفت . سنخیت داشتن خانوم با سطح اجتماعی مرداست . همچنین نزدیک بودن سطح خانواده ها از لحاظ مالی  ، فرهنگی و… جایگاه ویژه ای دارد .

شاید بعضی از افراد بگویند که طرف مقابل خودش برای ما مهم است نه خانواده او . بی تردید در هر صورت تفاوت های دو خانواده در آینده زندگی زناشویی زوجین تاثیر گذار خواهد بود .


بیشتر بخوانید: مهمترین معیارها و شرایط ازدواج دختر چیست


معیار انتخاب همسر برای زنان,معیار انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی,

معیار انتخاب همسر برای زنان

معیار انتخاب همسر برای زنان علاوه بر علایق شخصی معیارهای دیگری را نیز در بر میگیرد . از قبل برای زندگی مشترک خود و فردی که گزینه ازدواج او ست چند معیار مهم  وجود دارد . یکی از مهمترین فیلتر هایی که میتوان به آن اشاره کرد این است که این مرد در چه خانواده‌ای رشد کرده است . به احتمال زیاد شوهر شما همانقدر برای شما به عنوان یک زن ارزش قائل است که در خانواده او مردان برای زنان اهمیت قائل هستند . پس هیچ گاه بررسی خانواده را به عنوان یک  معیار انتخاب همسر برای زنان نادیده نگیرید . بسیاری از مشکلات زناشویی و متاسفانه جدایی ها و طلاق هایی که اتفاق میافتد .

به دلیل سهل انگاری درباره مساله تناسب خانواده هاست . مسئله بعدی که باید به آن اشاره کرد و بسیار مهم است بلوغ عاطفی مرد مورد نظر شماست . در معیارهای انتخاب همسر برای زنان از این امر مطمئن شوید که شوهر آینده شما به قدری از بلوغ عاطفی رسیده است . آیا او میتواند از عواطف شما مراقبت کند ؟ آیا او می تواند هیجانات منفی و مثبت زندگی را به خوبی مدیریت کند ؟

معیار انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی

معیار انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی بسیار وسیع است . به شما پیشنهاد میکنیم در صورت لزوم از آگاهی نسبت به آنها برای مشاوره ازدواج اقدام کنید . اینگونه شما سریع تر و مفیدتر به پاسخهایتان خواهید رسید . آگاهی از معیار های درست همسر بسیار با اهمیت است . یک روانشناس ابتدا نیازها و معیارهای مورد نظر شما را در یک چهارچوب مرتب می کند . سپس به توضیح و روشن سازی شما در مورد آنها میپردازد . امکان دارد یک معیار از نظر شما بسیار مهم و حیاتی باشد . اگر طرف مقابلتان آن  معیار شما را نداشته باشد حتی اگر گزینه خوبی نیز به نظر برسد شما از فکر ازدواج با او منصرف میشوید . امکان دارد بعد از در میان گذاشتن آن معیار با یک روانشناس زبده مشخص شود که کاملا اشتباه میکنید . قطعا نبود  یکی از معیارها ی مورد نظر شما دلیل خوبی برای کنار گذاشتن آن گزینه ازدواج نمیباشد .


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج امروزی در جامعه ما چیست ؟


مهمترین معیار انتخاب همسر

مهمترین معیارهای انتخاب همسر هنگامی که موقعیت ازدواج پیش می‌آید باید از قبل در ذهن ما جای گرفته باشد . در معیار های انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی باید همیشه در نظر داشته باشید که اگر به فکر زندگی عاشقانه ای هستید و در صدد ساختن زندگی زناشویی آرام و با فضایی عاطفی هستید قبل از ازدواج کاملا معیارهای ازدواج عقلانی را مد نظر قرار بدهید . در این صورت بعد  از ازدواج خیالتان از محکم بودن رابطه و سالم بودن ازدواج راحت راحت خواهد بود .

مهمترین معیارهای انتخاب همسر در ذهن و فکر شما هر چه که باشد . باید ساختن یک زندگی عاقلانه و بعد عاشقانه را در اولویت قرار داده باشد . به این دلیل که شما تنها مسئول زندگی فردی خود نیستید . شما وارد رابطه ای می شوید که علاوه بر خود باید مسئولیت سلامت روحی روانی و جسمی همسرتان و در آینده فرزندانتان را بپذیرید . بنابراین معیارهای انتخاب همسر برای مردان و معیارهای انتخاب همسر برای زنان فرقی نمیکند . هر دو جنس باید به صورت مسئولیت پذیر و با دید بسیار باز معیارهای خود را انتخاب کنند .


بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم


اهمیت معیار مالی

شاید این را بسیار شنیده باشیم که در زندگی زناشویی پول اهمیت زیادی ندارد . اگر دو طرف همدیگر را دوست داشته باشند کافیست تا بتوانند زندگی خوبی را بسازند . این از جمله دروغ هایی است که در جامعه ما و همه جوامع سنتی رواج دارد . بی اهمیت جلوه دادن مسائل مالی می تواند به راحتی بنیان خانواده را از هم بپاشد . این درست است که پول به تنهایی نمی تواند تضمین کننده یک زندگی زناشویی و آینده آن باشد . اما در کنار این ما باید حتما این را بدانیم که مشکلات مالی بی اهمیت نیستند .

مشکلاتی که ریشه در بی پولی و فقر دارد می تواند به راحتی یک زندگی زناشویی خوب و عاشقانه را به جهنمی برای دو طرف تبدیل کند . این معیار باید به عنوان معیارهای انتخاب همسر برای زنان حتما در نظر گرفته شود . استقلال مالی به معنی تمکن مالی در سطح بالا نیست . بلکه فقط کافی است مرد درآمد و شغل ثابتی داشته باشد . او باید  از لحاظ معیشتی بتواند پول را برای خانواده خرج و مدیریت کند .

معیار انتخاب همسر برای مردان,معیار انتخاب همسر برای زنان,

اهمیت معیار مذهب در ازدواج

بررسی معیارهای مذهبی و نوع دیدگاه انسان ها نسبت به این موضوع متمایز است . تعریف هر کسی از خداوند می‌تواند منحصر به فرد و متفاوت باشد . اما تا زمانی این اعتقادات حالت شخصی دارند که به زندگی دیگران خسارت و آسیب های روحی نکنند . دو نفر که زندگی مشترکی را آغاز میکنند و از آن به بعد روی یکدیگر تاثیر خواهند گذاشت . قطعاً باید در مورد معیارهای مذهبی با یکدیگر هم راستا و هماهنگ باشند .

اگر طرفین به سطحی از  قدرت گفت و گو رسیده باشند که بتوانند با اعتقادات طرف مقابل نیز کنار بیایند . آنگاه احتمال دارد که این رابطه از سمت معیار معنویت آسیبی نبیند . اما تاکید بر این است که با افرادی ازدواج کنیم که از لحاظ دیدگاه مذهبی با ما هم طبقه و هم فکر باشند . به دلیل این که در جامعه ما معمولا رسم بر این است که مرد  مدیریت زندگی را در دست داشته باشد این معیار میتواند مهم ترین معیار جهت انتخاب همسر برای مرد باشد .


بیشتر بخوانید: معیارهای همسر خوب از دیدگاه روانشناسی چیست ؟


اهمیت استقلال شخصیتی در ازدواج

استقلال شخصیتی نیز از مسائلی است که باید در هر دو طرف به قدر کفایت رشد کرده باشد . قوی بودن و تسلط بر این معیار می تواند کمک شایانی در کم شدن دخالت های خانوادگی داشته باشد . از پرشمار ترین مسائل مطرح شده در اختلافات زناشویی است دخالت های خانوادگی است . در مشاوره خانواده و روانشناسی مهم است که فرد به ثبات شخصیتی رسیده باشد. یعنی شناخت نقطه ضعف ها و نقاط قوت و نحوه آرام کردن خویش در زمان عصبانیت .

مهترین اصل در معیار های ازدواج مدیریت بین احساسات همسر، خودش و خانواده خویش است. او نبایست اجازه دهد که مسائل و مشکلات زناشویی خود و همسرش به خانواده ها برای حل آن انتقال پیدا کند . بلکه خود به دلیل داشتن استقلال فکری می تواند مشکلات را حل و فصل کند . به این ترتیب هر چقدر که خانواده‌ ها از مسائل خصوصی زندگی زناشویی ما کمتر بدانند .  احتمال اینکه در زندگی ما دخالتی انجام دهند به مراتب کمتر می شود . این معیار میتواند در هر دو جنس هم  معیار انتخاب همسر برای مردان و همچنین معیار انتخاب همسر برای زنان نیز باشد .

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Criteria for Choosing a Spouse

براي مشاوره در زمينه نکاتی در مورد معیار انتخاب همسر

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1399/6/29

یکشنبه

1399/6/30

دوشنبه

1399/6/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید