کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

نکات مهم انتخاب درست برای ازدواج چیست ؟

انتخاب درست برای ازدواج,معیارهای انتخاب درست برای ازدواج,

انتخاب درست برای ازدواج قصد و نیت هر جوانی است که در شرف ازدواج قرار دارد . چگونگی یک انتخاب درست برای ازدواج از دغدغه‌های همیشگی والدین نیز هست . اما چگونه میشود انتخابی درست برای ازدواج داشت ؟ پاسخ ها و پیشنهادهای زیادی در علم روانشناسی و حیطه مشاوره ازدواج برای این موضوع ارائه شده است . در اینجا به برخی از آنها می پردازیم . اگر بخواهیم یک انتخاب درست و مناسب برای ازدواج داشته باشیم . باید شرایط روانی و آرامش خاصی که برای یک تصمیم مهم لازم داریم برای ما فراهم باشد . از دیگر شرایط روانی که برای انتخاب همسر آینده لازم است . این است که نیاز به ازدواج از طرف خود افراد و به صورت درونی حس شود . ازدواجهایی که تحت فشار یا به اجبار انجام میشود معمولا پایان خوشی ندارند و عمدتا  به جدایی می انجامد . مشاوره خانواده نیز می تواند راهنمای شما بزرگواران باشد.


بیشتر بخوانید: ملاک های انتخاب همسر برای ازدواج مناسب


معیارهای انتخاب درست برای ازدواج

معیارهای انتخاب درست برای ازدواج  در گذشته به رسم سنت بر عهده خانواده ها بود . اما اکنون به دلیل پیشرفتی که در نوع تفکر بشر به وجود آمده  شرایط تغییر کرده است . اکثرا جوانان و افرادی که قصد ازدواج دارند دوست دارند مستقل تصمیم بگیرند . توصیه ای که در این زمان به جوانان میشود کمک گرفتن از تمام امکانات موجود است . امکاناتی که به ما کمک میکند که تصمیم بهتری در راه انتخاب درست و خوب برای ازدواج داشته باشیم . امکانآتی مثل تجربه بزرگترها و اطرافیان ممکن است  منبعی از اطلاعات و نصایح باشند . استفاده از مشاوره ازدواج نیز میتواند معیارهای انتخاب درست و مناسب برای ازدواج را فراهم سازد . به زوجین توصیه میشود که برای شناختن معیارهای  انتخاب درست و مطمئن برای ازدواج ابتدا شناخت مناسبی از خود پیدا کنند . شما تا شناختی از نقاط ضعف و قوت خود  پیدا نکنید نمیتوانید یک انتخاب درست و مناسب برای ازدواج داشته باشید .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


شرایط انتخاب درست برای ازدواج,انتخاب درست برای ازدواج از دیدگاه روانشناسی,

شرایط انتخابی درست برای ازدواج

شرایط انتخابی درست برای ازدواج به عوامل زیادی بستگی دارد . شرایط انتخاب مناسب و درست برای ازدواج از نظر سنی شرایطی تعریف میشود . که فرد به سنی رسیده باشد که بتواند ازدواج و اهداف آن را درک کند . شرایط مادی و مالی از شرایطی است که پسرها همواره با آن درگیرند . چرا که از اصلی ترین و مهمترین شرایط انتخاب درست برای ازدواج است . معیارهای انتخاب درست و مناسب برای ازدواج باید با توجه به شرایط هر فرد در نظر گرفته شود . شرایطی که فرد و طرف مقابلش در آن قرار دارند و در آن رشد کرده اند .

از دیگر معیار های انتخاب درست و مناسب برای ازدواج  باید به بلوغ اجتماعی نیز توجه کرد . دو طرف باید برای انتخاب درست و مناسب برای ازدواج با هم صحبت کنند . برای صحبت کردن در مورد موضوعی به این مهمی به بلوغ اجتماعی نیاز است . بلوغی که طی آن دو نفر بتوانند به راحتی معیارهای انتخاب درست و مناسب برای ازدواج را در یکدیگر محک بزنند .

انتخاب درست برای ازدواج از دیدگاه روانشناسی

انتخاب درست و مناسب برای ازدواج از دیدگاه روانشناسی  انتخابی است که بتواند ازدواج را در آینده تضمین کند . زوجین باید  معیارهای انتخاب درست و مناسب برای ازدواج  را با کمک مشاوره خانواده و روانشناسی  انتخاب کنند . در علم روانشناسی برای کمک  به موضوع ازدواج تحقیقات زیادی انجام شده است . این تحقیقات تبدیل به کتابها و آموزش هایی شده که امروزه اگر بخواهیم به راحتی در دسترس است . انتخاب درست و مناسب برای ازدواج از دیدگاه روانشناسی طبقه بندی های بسیار منظمی را در برمیگیرد .زوجین هنگام کمک گرفتن از مشاوره ازدواج  میتوانند با آنها آشنا شوند . گاهی زوجین در زمان برسی شرایط انتخاب درست و مناسب برای ازدواج دچار هیجان میشوند . این هیجان گاهی ممکن است باعث اشتباه کردن در انتخاب درست و مناسب برای ازدواج بشود . اگر از آموزش های روانشناسی در این باب استفاده کنیم ضریب اشتباهاتمان کم میشود . به دلیل اینکه یک فرد آگاه بر نحوه تصمیمات ما نظارت دارد .


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج موفق چیست؟


انتخاب درست برای ازدواج موفق

انتخاب درست و مناسب برای ازدواج موفق زمانی روی میدهد  که فرد از تمام جهات تجربه و آمادگی داشته باشد . فرد مورد نظر ما باید توسط معیار های ازدواج خودمان بررسی شود . باید ببینیم معیارهای ازدواج مد نظر ما را دارد ؟

باید مطمن شویم که فلسفه و دیدگاه او نسبت به ازدواج اگر کاملا شبیه ما نیست نزدیک ما باشد . اگر نیست قطعا باید بسیار بیشتر در مورد تشکیل خانواده با او فکر کنیم . ما در زندگی خود باید به همه سلایق و افکار و اندیشه ها احترام کامل بگذاریم . هر کسی میتواند سبک و راه  زندگی خودش را داشته باشد . اما این در مورد کسی که ما قرار است بقیه زندگی خود را با او تقسیم کنیم بسیار متفاوت است . برای اینکه یک انتخاب درست و مناسب برای ازدواج موفق داشته باشید تا میتوانید به دنیای فرد مقابل سفر کنید . این سفر میتواند تصمیم قطعی را برایتان روشن و واضح تر سازد .


بیشتر بخوانید: چگونگی انتخاب بهترین همسر برای ازدواج


معیار ظاهر جسمانی در ازدواج

افراد قبل از ازدواج گاهی به زمانی فکر میکنند که مردی یا زنی به عنوان همسر در کنار آنهاست . شاید گاهی به  رفتار و ویژگی های اخلاقی همسر آینده فکر کنند شاید هم نه . اما حتما به ظاهر و چهره و نوع پوشش طرف مقابل اشان فکر و گاهی خیال پردازی میکنند . گاهی این تصورات و خیال پردازی ها به توقعات و و معیارهای ازدواج طرف مقابل تبدیل میشود .

یعنی مثلا اگر فرد مورد نظر فلان ویژگی از ظاهر را نداشته باشد من به ویژگی های دیگر او کمتر تهمیت میدهم . شما کاملا محق هستید که ظاهر طرف مقابلتان را برسی کنید و راجع به آن نظر بدهید . اما این نکته را هیچگاه فراموش نکید که ظاهر ماندنی نیست . طبیعتا  به چیزی که ماندنی نیست نمیتوان تکیه کرد . پس اگر طرف مقابل شما در ویژگی های دیگر و مورد قبول است ولی چهره معمولی دارد او را به راحتی کنار نگذارید . اینجا لازم است حتما شناخت بیشتری از فرد مقابل کسب کنید .

معیارهای انتخاب درست برای ازدواج,شرایط انتخاب درست برای ازدواج,

تاثیر شناخت هویتی فرد مقابل از خودش

زمانی که در حال برسی معیارهای انتخاب درست و مناسب برای ازدواج  هستید به نکته ای حتما باید توجه کنید . فرد مقابل شما که قصد ازدواج با شما را دارد باید از لحاظ هویت برسی شود . یعنی اینکه ما باید مطمئن شویم که فرد از خود یک تعریف کامل دارد . باید مطمئن شویم که در دوران های نوجوانی و جوانی دچار بحران هویت نشده باشد . اگر شده است قطعا باید از درمان این موضوع در فرد مطمئن شویم . فردی که هنوز تکلیفش با خودش روشن نیست نمیتواند آینده روشنی برای شما تعیین کند . شما نمیدانید چه سبک زندگی او را راضی میکند . پس نمیتوانید بصورت قاطع و باخیالت راحت یک سبک زندگی را انتخاب کنید . انتخاب درست و مناسب برای ازدواج باید جامع باشد . این نیز از گزینه های مهم است  که باید به آن بپردازید . در این راه از کمک روانشناس خانواده و مشاورازدواج غافل نشوید .


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج امروزی در جامعه ما چیست ؟


عشق های هیجانی

شاید این جمله را بسیار شنیده باشیم که من عاشق او هستم به هر قیمتی او را میخواهم . این جمله از نشانه های عشق های کور کورانه است . در انتخاب درست و مناسب برای ازدواج  این همه معیار و فاکتور معرفی شده است . قطعا برای این که ازدواج  خوب بسیار مهم است و در جامعه تاثیر گذار . از این رو که یک ازدواج خوب قطعا یک خانواده و در پی آن جامعه سالم و خوب را بهمراه میاورد . ازدواج هایی که در آن منطق و عقل دخالت ندارند قطعا محکوم به شکست هستند . یا در انتها به جدایی می انجامد یا به سرخوردگی و افسردگی و سردی دو طرف  . همیشه در انتخاب درست و مناسب برای ازدواج زوجین باید منطق و دور اندیشی را حتما وارد سیر تصمیم گیری خود بکنند . چرا که شکست در ازدواج به دلیل عشق های کور کورانه از بدترین شکست ها میباشد .

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Whom to marry is the most important decision a woman will 

براي مشاوره در زمينه نکات مهم انتخاب درست برای ازدواج چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/6/31

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید