کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

چگونگی انتخاب بهترین همسر برای ازدواج

انتخاب بهترین همسر,چگونگی انتخاب بهترین همسر,

انتخاب بهترین همسر برای همه افرادی که قصد تشکیل زندگی مشترک دارند مهمترین خواسته و هدف است . انتخاب همسر خوب همچنین از نگرانی های خانواده ها برای فرزندانشان میباشد . پس به نکاتی در مورد نحوه انتخاب  بهترین همسر و شریک  زندگی و برسی شرایط مورد مورد نظر شما میپردازیم . از نکات قابل تامل این است فردی که به شما ابراز احساسات میکند ببینید که او شما را دوست دارد یا همزمان قصد تملک کامل شما را نیز دارد . از نکات قطعی و حتمی این است که شما بیشتر از همه افراد باید همسر خود را در اولویت قرار دهید . اما نه به این معنی که تمام وظایف و نقش ها و تعلقات قبل از ازدواج را فراموش کنید . بعضی ها و بیشتر خانم ها این توقع را از همسرشان دارند که بسیار اشتباه است . مشاوره خانواده می تواند شما را در زمینه انتخاب بهترین همسر راهنمایی نماید.


بیشتر بخوانید: ملاک های انتخاب همسر برای ازدواج مناسب


چگونگی انتخاب بهترین همسر

چگونگی انتخاب بهترین همسر بیشتر بنظر یک پروسه و یک روند تکاملی میرسد تا یک اتفاق ناگهانی . به همین دلیل باید توجه کرد که همه نکات مورد توجه قرار گیرد که به روند خوب این پروسه کمک کند . در زمانی که ذهن شما درگیر چگونگی انتخاب همسر است ممکن است بعضی چیزها دیده نشود . مثلا بعضی رفتار ها که امکان دارد در نظر شما مهم نباشد ولی قطعا در آینده تاثیر گذار است . برای مثال اگر دقت کنید بعضی از افراد هم سن خود را به عنوان  شریک زندگی در نظر نمیگیرند . شریکی که در همه وجوه زندگی موثر است . بیشتر دوست دارند که از طرف مقابل پرستاری کنند  .  جلوه دادن خود به عنوان یک فرد فداکار و از خود گذشته به ارضای نیاز های فروخورده آنها می انجامد . حتما در صورت دیدن این نشانه آن را در طول مشاوره ازدواج با مشاور در میان بگذارید .

معیارهای انتخاب بهترین همسر,راه های انتخاب بهترین همسر,

معیار های انتخاب بهترین همسر

معیارهای انتخاب همسر باید متشکل از چند مولفه باشد . مولفه هایی مثل نیاز ها و اهداف شخص از ازدواج ، و معیارهای ازدواج  منطقی و… .  این موضوعات باید در کنار مشاوره خانواده و روانشاسی  برسی شود . از مواردی که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد این است که هدف فرد مقابل از ازدواج چیست ؟

فرض کنید فردی که به خاستگاری شما آمده ظاهرا تمام ویژگی های یک شوهر خوب را دارد . اما او از شما میخواهد که فقط و فقط در خانه بمانید و به کارهای منزل بپردازید . درصورتی که این از شخصیت شما که عاشق فعالیت اجتماعی هستید دور است . در این مورد ممکن است طرف مقابل فرد مناسبی باشد . اما در بنیادی ترین مورد یعنی هدف از ازدواج از شما فاصله دارد .  اگر ذهن شما درگیر چگونگی انتخاب همسر خوب است حتما به این موارد زیر توجه کنید . در انتخاب همسر خوب حتما مراجعه و تماس با مشاوره خانواده و روانشناسی لازم و ضروری است . تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و از اتفاقات ناگوار یا دلخراش بعدی جلوگیری نمایید .


بیشتر بخوانید: چگونگی انتخاب همسر برای زندگی مشترک


راه های انتخاب بهترین همسر

راه های انتخاب بهترین همسر نسبت به هر فرد امری متغییر است . زمانی که به چگونگی انتخاب همسر خوب فکر میکنیم امکان دارد که حجم مسائل ورودی به ذهن ما خیلی زیاد باشد . این موضوع در زمان انتخاب همسر مناسب مشکلاتی را به بار میاورد . ما باید معیارهای انتخاب همسر خوب را به طور مرتب و واضح طبقه بندی کنیم . در راه انتخاب همسر مناسب نقش مشاوره ازدواج میتواند بسیار تعیین کننده باشد .

از اشتباهات رایج جوانان در این برهه خاص میتوان به تصمیم گیری از روی حرف های دیگران اشاره کرد . این را نباید فراموش کرد که معیارهای انتخاب همسر مناسب از نظر فردی ممکن است  چیزی باشد که برای فرد دیگر اهمیتی نداشته باشد . پس تاثیر گرفتن از حرف ها و نظرات دیگران و حفظ کردن تمرکز در این مواقع میتواند تعیین کننده باشد . پس در زمان بررسی راه های انتخاب همسر خوب مراقب باشید  تا بهتر تصمیم بگیرید .


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج موفق چیست؟


مهارت انتخاب بهترین و مناسب ترین همسر

مهارت انتخاب بهترین و مناسب ترین همسر را میتوان نشات گرفته از مهارت های دیگر دانست . شما باید مهارت های زیادی را برای رسیدن به آن فرا گرفته باشید . برای مثال مهارت حل مساله میتواند به شما کمک شایانی در این روند بکند . مثلا مواقعی است که مسایلی پیش میاید که باعث اختلافات سطحی میشود . این مسائل در تمام روابطی از این نوع طبیعی است و به دلیل تفاوت های فردی است . حال اگر فرد دارای این مهارت باشد میتواند مسائل و اختلافات سطحی را به راحتی حل و فصل کند . اما اگر افراد فاقد این مهارت باشند ممکن است فرد مناسبی را به راحتی از دست بدهند .  وقتی چگونگی انتخاب همسر مناسب را کاوش میکنیم باید به این مهارت بسیار اهمیت دهیم  . زیرا از جمله معیارهای ازدواج است که قطعا در آینده تاثیر گذار است . اگر دوطرف فاقد این مهارت باشند احتمالا به مشکل میخورد .

تاثیر فضای آرام در زمان انتخاب همسر

در زمان انتخاب شریک زندگی ما باید کنترل خود را حفظ کنیم . باید تمام جوانب را با احتیاط کامل برسی و درک کنیم  و بیازماییم  . باید از کسانی کمک بگیریم که در راه و موضوع انتخاب همسر مناسب کارایی و تجربه داشته باشند . اما از مهمترین مسائلی که باید رعایت کنیم حفظ آرامش خود میباشد . در نتیجه این آرامش ما میتوانیم فضای درونی و روحی خود را نیز آرام و مناسب تصمیم گیری با دقت کنیم . در فرهنگ ما معمولا تشنجهایی به دلیل واکنش منفی خانواده به ورود فردی جدید اتفاق میافتد . معمولا این اتفاق بین فرد جدید و سایر اعضای خانواده اتفاق میفتد . این التهاب باید به کمترین حد ممکن برسد . حتی بهتر است که بخاطر آینده فرزندانمان از بروز هیجانات منفی خود جلوگیری کنیم . قطعا افراد ممکن است که تحت فشار  گاهی تصمیمات نامعقول بگیرند .


بیشتر بخوانید: معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج


چگونگی انتخاب بهترین همسر,معیارهای انتخاب بهترین همسر,

حل تعارضات قبل از ازدواج

ممکن است در زمان بررسی و کندو کاو در مورد معیارهای انتخاب همسر خوب، به مساله تعارضات احتمالی بین دو نفر قبل از ازدواج بر بخوریم  . از جمله فاکتورهایی که جزو مهارت انتخاب همسر مناسب میتوان در دوره آشنایی از آن نام برد باید به قدرت حل تعارضات  اشاره کرد . تعارضات و اختلافهایی  که معمولا به دلیل تفاوت های فردی بوجود میایند . درنظر داشته باشید که این اختلافات بسیار طبیعی هستند . هرچه که باشد شما دو نفر از دو دنیای متفاوت آمده اید . پس به احتمال فراوان امکان دارد موضوع واحدی را از دو زاویه دید متفاوت نگاه کنید .

حال امکان دارد به دلیل ویژگیهای اخلاقی نه کینه توزی یا لج بازی در درک یکدیگر به مشکل بخورید . باید هشیار عمل کنید و در این مواقع با سعی در روشن سازی فضا رابطه کنید . تا از آسیبهای احتمالی این موضوع پیش گیری کنید که ضرری رابطه آینده شما راتهدید نکند .


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج آسان چیست ؟


صبر و تاثیر آن بر روند انتخاب همسر

در روند انتخاب همسر شاید برای همه پیش آمده باشد که در مدت کوتاهی  و به اصطلاح در یک نگاه عاشق و شیفته فردی شوند . فرد شیفته یا دائم یا به او فکر میکند  یا به طلب رسیدن و وصال به عشقش میکوشد . در مدت کوتاهی طرف مقابل به اصلی ترین و شاید تنهاترین  موضوع  و فرد زندگی برایش تبدیل شود . معمولا به دلیل بی قراری و عدم تمرکز زندگیه فرد دچار اختلال میشود . یا در نقش های اجتماعی و وظایفی که برعهده دارد دچار بی کیفیتی یا مشکل میشود .

شاید همه ما در نگاه اول این نشانگان آرزو کنیم که فردی اینگونه بیتاب و بیقرار ما باشد . ولی این بیتابی  نفقطه مقابل صبوری است . مساله ای که حتما در چگونگی انتخاب همسر خوب ممکن موثر است توجه به همین مسئله است . عجله کردن که از ویژگیهای رفتاری بعضی زوجین است . این مسئله در روز ها و روند های مسیر قبل از ازدواج میتواند اختلال گر باشد .

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Tips to Help You Pick a Good Partner 

براي مشاوره در زمينه چگونگی انتخاب بهترین همسر برای ازدواج

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/7/11

شنبه

1399/7/12

یکشنبه

1399/7/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید