کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

چگونگی انتخاب همسر برای زندگی مشترک

چگونگی انتخاب همسر,چگونگی انتخاب همسر برای پسران,

چگونگی انتخاب همسر میتواند وابسته به فاکتور های بسیاری باشد . مثلا فرهنگی که فرد در آن بزرگ شده و تربیت یافته است . شاید در فرهنگی که رشد و پایه های تفکر او در آن قرار دارد چگونگی انتخاب همسر با فرهنگ های دیگر متفاوت باشد . این به معنای بد یا خوب بودن فرهنگ شما یا دیگران نیست . شما باید به این دلیل در چگونگی انتخاب همسرخوب دقت کنید که مثلا ارزش شما برای فرهنگ مورد نظر ضد ارزش نباشد . شاید مهمترین بخش فرهنگ که در ازدواج موثر است رسومات و آداب خانوادگی  دو طرف باشد . در مورد این موضوع بهتر است خانواده ها از یک فرهنگ باشند . در غیر این صورت امکان بروز اختلاف وجود دارد . بهترین راه برای ازدواج بین دو خانواده متفاوت به تعادل رساندن رسومات خانواده ها است که توصیه میشود . مشاوره خانواده در این زمینه می تواند راهگشای شما باشد.

چگونگی انتخاب همسر برای پسران

چگونگی انتخاب همسر برای پسران باید به گونه ای باشد که علاوه بر منطق ازدواج نیاز های پسر را  نیز در بر داشته باشد . باید دید که پسر ما برای چه مساله ای تصمیم به ازدواج گرفته است . بعد از برسی دلایل او میتوانیم آنها را با یک مشاوره ازدواج کامل کنیم . به این گونه که نیاز های پسر را در کنار چگونگی انتخاب همسرخوب برای پسران با در نظر گرفتن شرایط در یک چهارچوب و برنامه روشن قرار دهیم . اگر پسر ما به دلیل عشقی که به یک دختر دارد قصد ازدواج با او را دارد باید مقدار مواظبت ما بیشتر شود . چون گاهی احساس عاشقی نادیده گرفتن همه وقایع که میتواند تاثیر گذار نیز باشند را به همراه می آورد . وظیفه والدین این است که علاوه بر ساختن فضای عاطفی و روانی در خانواده در کنار فرزندشان قرار بگیرند .


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج موفق چیست؟


چگونگی انتخاب همسر برای دختران,چگونگی انتخاب همسر خوب,

چگونگی انتخاب همسرخوب برای دختران

چگونگی انتخاب همسرخوب برای دختران باید حتما با مراقبت و حفاظت از سوی خانواده شکل بگیرد . خانواده ها اگر در نحوه و چگونگی ازدواج دختران خود همکاری و همیاری کنند نتایج خوبی حاصل میشود . دختر به لحاظ ویژگی های جنس خود ظرافت  و شکنندگی خاصی در کنار لطافت و مهربانی خود دارد . متاسفانه در بعضی از ازدواج ها به دلیل اینکه فقط ویژگیهای خواستگار برای زندگی بررسی میشود ازدواج متعادل نیست . برای ازکنترل خارج نشدن چگونگی انتخاب همسرخوب برای دختران آنها باید متوجه شوند که برای  خانواده بسیار ارزشمند هستند .  در این صورت امنیت روانی برای او حاصل میشود . چگونگی انتخاب همسرمناسب برای دختران باید تحت تاثیر مستقیم سرپرست دختر که در بیشتر  مواقع پدر است همراه باشد . پدر غلظت احساسات دخترانه را ندارد و با چشم بازتر به این مساله میپردازد و تحلیل میکند .


بیشتر بخوانید: نکات مهم انتخاب درست برای ازدواج چیست ؟


چگونگی انتخاب همسر خوب

چگونگی انتخاب همسر خوب از دغدغه های همیشگی و دائمی خانوادهاست . در اکثر موارد اگر پسر یا دختری با خانواده مطرح کند که با فرد مورد نظر خود آشنایتی پیدا کرده است . در بیشترموارد با برخورد منفی رو به رو میشود . این برخورد منفی ناشی از مسائلی ماننده ذهنیت بد والدین ، سنتی بودن جامعه و مسائلی از این دست میتواند باشد . اما این که ما بدلیل این نوع انتخاب با فرزند خود تندی کنیم چیزی را درست نمیکند . بلکه اعتماد فرزند نسبت به ما در این موضوع سلب میشود . بهترین کار این است که در کنار فرزند خود قرار بگیریم و از او بخواهیم که با آرامش با ما سخن بگوید . مثلا برای شروع از ویژگیهایی که باعث انتخاب طرف‌ مقابل به عنوان گزینه ازدواج حرف بزند . در این حالت ما هم اوضاع را در کنترل میگیریم و هم فضای دوستانه بین خود و فرزند خود خواهیم داشت .


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج امروزی در جامعه ما چیست ؟


انتخاب همسر

چگونگی ازدواج خوب از دیدگاه روانشناسی

چگونگی ازدواج خوب از دیدگاه روانشناسی به صورتی است که از هر نظر به ازدواجی موفق منجر شود . شاید ما بتوانیم با کمک گرفتن از مشاوره خانواده و روانشناسی بیشتر و بهتر در مسیر درست چگونگی انتخاب همسرخوب قرار بگیریم . آموزش ها و برنامهایی  که ما را با چگونگی ازدواج خوب از دیدگاه روانشناسی آشنا میکنند امروزه بسیار دردسترس ماست . فقط کافی است که بخواهیم در مورد چگونگی انتخاب همسرخوب مطالعه داشته باشیم و برای آن زمان بگذاریم . مثلا ما میخواهیم در مورد چگونگی ازدواج خوب برای پسران اطلاعاتی به دست بیاوریم . در این حالت ما کاملا باید حوزه اطلاعاتی مورد نظر خود را مشخص کنیم . سپس یا با معرفی کتابها از سوی افراد معتبرو منابع و یا شرکت در دوره های آموزشی  به کسب اطلاعات بپردازیم . امروزه بدون در نظر گرفتن مشاوره ازدواج امکان اشتباه در انتخاب معیار های ازدواج صحیح بسیار زیاد است  .

قصد ما از ازدواج عاشقی است یا صرفا تشکیل خانواده

از تجربه هایی که هیچ کجا به غیر از در جریان یک زندگی مشترک پیدا نخواهید کرد رسیدن به یک رابطه عاشقانه عمیق است . یک عشق واقعی زمانی که باشد دیگر ترس از دست دادنی در آن وجود ندارد . عشقی که در آن فقط از بودن میشنوید و میگوید . در کنار همسرتان  زندگی خود را میسازید و در مسیر اهدافتان حرکت میکنید . اما باید بدانید که مبادا این عشق به نگهبانی تبدیل شود . در زمینه چگونگی انتخاب همسر برای ازدواج این مساله حائز اهمیت است . این که مبادا طرف مقابل به جای همسر نگهبان این رابطه باشد  . این گونه افراد کنترل کردن و ارتباط در طی روز زمانی که از شما دور هستند را از حالت عادی خارج میکنند . زندگی شما را این گونه رفتار ها و ویژگی ها در طرف مقابل مختل خواهد کرد و شما را از لحاظ ذهنی خسته میکند .


بیشتر بخوانید: ملاک های انتخاب همسر برای ازدواج مناسب


اهمیت مطالعه در نحوه انتخاب همسر

ما عادت کرده ایم که معیارهای ازدواج خود را با معیارهای گذشتگان و والدین مقایسه کنیم . قطعا آنها میتوانند به عنوان منبعی از تجربه و آگاهی در کنار ما باشند . اما بهتر است این را هم بدانیم که نیاز ها و معیار های ازدواج آنها متناسب نیاز زمان ازدواج آنهاست . برای مثال در مورد چگونگی انتخاب همسرخوب برای پسران ، یک پدر با معیارها و دانسته های خودش فردی را انتخاب میکند . پدر بر اساس تجربه خودش نه نیاز ها و معیار های ازدواج یک پسر امروزی طرف مقابل را برسی میکند . این انتخاب به احتمال قوی انتخاب خوبی نخواهد بود . ولی اگر افراد با مطالعه به درجه ای از درک برسند که بتوانند نیازهای طرف مقابل را که مربوط به این زمان است بفهمند دیگر موضوع فرق میکند . حالا او فردی است که ازهمه ابعاد ازدواج اطلاعات دارد .

چگونگی انتخاب همسر برای پسران,چگونگی انتخاب همسر برای دختران,

عشق کودکانه

قطعا چگونگی انتخاب همسرخوب فقط به لحاظ سنی مطرح نیست . یعنی اینکه دو نفر به بلوغ جنسی رسیده باشند و قابلیت تولید مثل داشته باشند . در سنین پایین تر گاهی ازدواج هایی رخ میدهد که بیشتر شبیه به بازیهای کودکانه هستند . دختر و پسری در سنین پایین ناگهان شیفته یک دیگر میشوند و گویی بدون هم دیگر نمیتوانند زندگی کنند . بی تابی ها و عکس العمل های تند و پرخاشگرانه نسبت به والدین مخالف از ویژگی های پر تکرار این نوع از رابطه ها است . اما این احساسات در واقع  بیشتر ریشه در نوسانات خلق در نوجوانی و ابتدای جوانی ، هیجانات  ناشی از کنجکاوی های  جنسی که اقتضای این دوران است دارد . باید مراقب بود که تا حد ممکن از وقوع این ازدواج ها و آسیبهایی ماننده  افسردگی ، و بروز اختلالات روانی ناشی از شکست در این سن جلو گیری کرد .


بیشتر بخوانید: معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج


خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:Tips to Help You Pick a Good Partner   

براي مشاوره در زمينه چگونگی انتخاب همسر برای زندگی مشترک

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/6/31

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید