کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

11 اشتباه رایج زنان در رابطه و زندگی مشترک + 11 راهکار موثر

اشتباهات زنان در زندگی
4.5/5 - (2 امتیاز)

زندگی بدون اشتباه وجود ندارد. زنان نیز چه در زندگی فردی و چه در زندگی مشترک اشتباهاتی انجام می دهند. یکی از دلایلی که ما مرتکب اشتباه می شویم این است که انسان هر روز در حال کشف و تجربه چیزهای جدید است. ایجاد یک رابطه قوی و زندگی مشترک عالی کار یک روزه نیست. وقتی دو نفر وارد یک رابطه می شوند هر کدام طرز فکر و فرهنگ خود را دارند و متفاوت از یکدیگر تربیت شده اند پس احتمال بروز خطا از هر کدام از زوجین وجود دارد.

در این مقاله مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه به بررسی تخصصی اشتباهات زنان در زندگی مشترک پرداخته اند و یک مقاله جامع و کامل را در اختیار شما قرار داده اند. آیا از رفتار اشتباه زن ها خسته شده اید؟ یا به دنبال فهمیدن بدترین اشتباه یک زن در زندگی مشترک هستید؟ همچنین اگر شما یک زن هستید بسیار ضروری است که مراقب رفتار اشتباه خود در یک رابطه باشید. چرا که برخی از این اشتباهات بسیار دردناک و غیر قابل جبران هستند. با ما همراه باشید تا شما را با اشتباهات بزرگ زنان در زندگی مشترک آشنا کنیم. فهمیدن این اشتباهات باعث افزایش آگاهی شما از مهارت های زندگی مشترک می شود.

اشتباهات زنان در زندگی مشترک

رفتار های اشتباه زنان در رابطه

اشتباهات و خطاها بخش اجتناب ناپذیر زندگی هستند و حتما در یک زندگی مشترک اتفاق خواهند افتاد. دانستن این اشتباهات به شما کمک می کند که از آنها دوری کنید و درگیری ها و کشمکش هایی که وجود دارد را حل کنید. این اشتباهات اگر به اشتباهات مداوم در رفتار زنان تبدیل شود می تواند پایه های ازدواج شما را تهدید کند و حتی منجر به پایان دادن به زندگی مشترک شما شود.

زنان با آگاهی از این اشتباهات باید سعی کنند که دیگر آنها را در رفتار خود تکرار نکنند و راه هایی برای اجتناب از آنها پیدا کنند. پس به عنوان یک اقدام پیش گیرانه برای راز خوشبختی در زندگی زناشویی نگاهی به 11 مورد از مهم ترین و شایع ترین اشتباهات یک زن در زندگی می پردازیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 11 اشتباه رایج زنان در رابطه و زندگی مشترک + 11 راهکار موثر با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تلاش برای تغییر شریک زندگی خود

مردها اصلا دوست ندارند که همسرانشان دائم در حال انتقاد از آنها باشند و بخواهد سبک زندگی، رفتارها، اخلاق و یا ظاهر آنها را عوض کنند. اگر شما بخواهید شیوه زندگی مرد خود را تغییر بدهید همسرتان این گونه تصور می کند که شما همیشه عیب و نقص های او را می بینید و اهمیتی به خود واقعی او نمی دهید. این کار می تواند به شدت باعث تضعیف روحیه و کاهش اعتماد به نفس مرد شود. حواستان باشد شما همسرتان را با همین ظاهر و همین اخلاق و رفتار انتخاب کرده اید و نمی توانید تمام شیوه و سبک زندگی او را تغییر بدهید.

راه حل

اگر رفتار و یا اخلاقی را نمی پسندید و مرد شما آن را تکرار می کند می توانید به جای انتقاد مخرب از انتقاد سازنده استفاده کنید. یکی از بهترین راه ها برای اصلاح کسی این است که با محبت و عشق با او رفتار کرد. اینکه شما بخواهید رفتار یا ظاهر همسرتان را تغییر بدهید دشوار و گاهی نشدنی است. سعی کنید با او ارتباط موثر برقرار کنید، در نهایت هر دو شما برای جلوگیری از آسیب رساندن به یکدیگر، همدیگر را درک کنید.

تشکر نکردن از تلاش های همسر خود

قدردانی و تشکر از شریک زندگی یک مسئولیت دو طرفه است. این کار باعث ارزش نهادن به همسر می شود. برای اینکه شوهر شما بداند که تلاش های او و زحماتش برای شما قابل درک است باید از او تشکر و قدردانی کنید. برخی از زنان تلاش ها و زحمات شوهرشان را یک وظیفه خطاب می کنند و حتی از یک جمله کوچک برای تشکر استفاده نمی کنند. این رفتار اشتباه زنان باعث دلزدگی از زندگی می شود.

راه حل

این اشتباه را مرتکب نشوید و نگویید که کار کردن و تامین نیازهای خانه وظیفه شوهر است. حتما قدردان زحمات همسرتان باشید. وقتی از سرکار می آید به او خسته نباشید بگویید، برایش نوشیدنی آماده کنید و سعی کنید با جملات محبت آمیز خستگی و مشغله های او را از بین ببرید. وقتی شوهرتان لطفی در حق شما می کند، ارزش کار او را بدانید و تشکر کنید. برای جبران لطف او تلاش کنید تا او بفهمد که شما برای او ارزش قائل هستید. قدردانی از شریک زندگی خود به او انگیزه می دهد تا بیشتر به فکر شما باشد و کارهای بیشتری را برای خوشحالی و شادی شما انجام دهد.

حسادت کردن به دیگران و زندگی آنها

اینکه شما دائم زندگی خود را با زندگی خواهر یا دوست و آشناهای خود مقایسه کنید اصلا کار درستی نیست. مردها به شدت از مقایسه شدن با دیگران بی زارند. مقایسه، صمیمیت و عشق را در یک رابطه از بین می برد. وقتی شما دائم در حال حسادت کردن به زندگی بقیه باشید لذتی از زندگی زناشویی خود نمی برید. باور کنید امکانات مالی نشانه های خوشبختی در زندگی نیستند. لطفا از آنچه که در زندگی دارید لذت ببرید و به دنبال پیشرفت و ترقی باشید نه اینکه به دیگران حسادت کنید. این کار باعث می شود که همسرتان احساس کند شما، او و زندگی که برای شما ساخته را در شان خود نمی بینید و باعث کاهش اعتماد به نفس و امید به زندگی و افسردگی مرد می شود.

راه حل

وقتی که شما همسرتان را برای زندگی مشترک خود انتخاب کرده اید، یعنی او را همانطور که بوده است، برگزیده اید. پس لطفا دست از حسادت و مقایسه بردارید. وقتی شما وقت خود را برای حرص و حسادت به زندگی دیگران تلف کنید در اصل از زندگی خود غافل شده اید. روزی به خودتان می آیید و می بینید که تمام عمر خود را با حسادت و فکرهای بیهوده تلف کرده اید. درصورتی که می توانستید بهترین زندگی را داشته باشید. پس سرگرم زندگی خود باشید و سعی کنید حسادت را در وجود خود ریشه کن کنید.

بدترین اشتباه یک زن در زندگی مشترک

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 11 اشتباه رایج زنان در رابطه و زندگی مشترک + 11 راهکار موثر با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مراقبت نکردن از خود

بعضی از خانم ها وقتی وارد زندگی مشترک می شوند و مسئولیت های زیادی را متحمل می شوند دیگر به فکر خود نیستند. یکی از بزرگترین اشتباهات زنان در زندگی این است که به خودشان اهمیت نمی دهند. آنها وقتی که بچه دار می شوند وضع بدتر از این نیز می شود. دیگر تمام اولویت و فکر و ذهن آنها، فرزندانشان می شود. این یک کار بسیار اشتباه و آسیب رسان است. وقتی یک زن به جسم خود و ظاهر و روح و روانش اهمیت بدهد دیگران نیز برای او ارزش قائل می شوند. سعی کنید خودتان را فراموش نکنید

راه حل

به لباس ها و ظاهر خود رسیدگی کنید. همیشه بوی خوب بدهید و برای سلامتی روح خود به ورزش کردن بپردازید. اهمیت دادن به خودتان را به یک عادت تبدیل کنید. اینکار باعث می شود: اعتماد به نفستان افزایش یابد، همسرتان همیشه جذب شما شود، شوهرتان به شما اهمیت بدهد، روحیه خود و خانواده تان همیشه شاد باشد و …

عادت به پرخاشگری منفعلانه

پرخاشگری منفعلانه یعنی وقتی شما از کسی یا چیزی ناراحت هستید در مورد آن صحبت نکنید و با سکوت و گوشه گیری بخواهید خشم و عصبانیت خود را نشان بدهید. پرخاشگری منفعل با سکوت در هنگام عصبانیت یا ناراحتی مشخص می شود. این رفتار زنان باعث آزار دادن همسرشان می شود. سکوت هنگام ناراحتی یکی از اشتباهات رایج بین زنان است. وقتی همسرتان از شما دلیل سکوت و بی اعصابی و گوشه گیریتان را می پرسد، به جای گفتن کلمه چیزی نیست با او صحبت کنید. اگر او را در تاریکی رها کنید بار دیگر که شما سکوت کردید دلیل آن را نمی پرسد و سعی می کند بی اهمیت باشد.

راه حل

با خودتان تمرین کنید که در مواقع ناراحتی یا عصبانیت بتوانید با همسرتان در این باره صحبت کنید. نه لازم به داد و بیداد و پرخاشگری است و نه نیاز به سکوت. سعی کنید وقتی آرام شده اید به صورت خیلی منطقی با همسرتان صحبت کنید. تمرین کنید که خشم خود را به صورت درست نشان بدهید و درگیری ها را به طور مسالمت آمیز رفع کنید.

درگیر کردن خانواده و یا دوستان

در هر زندگی مشترک اختلاف و کشمکش ها وجود دارد. یکی از بدترین اشتباهات زنان این است که ناراحتی ها و یا دعواهای خانه را برای خانواده و یا دوستان خود تعریف می کنند و باعث درگیر شدن آنها می شوند. این کار اغلب اوقات پایان خوشی ندارد زیرا نفر سوم ممکن است از روی ناراحتی و یا اینکه شما را دوست دارد دخالت بی موردی کند و یا پیشنهاد غیر منطقی بدهد و باعث آسیب رساندن به رابطه شما بشود.

راه حل

حل مسائل و مشکلات در داخل خانه و بین شما و همسرتان باعث می شود شوهرتان متوجه ارزش و احترامی که برای زندگی مشترک خود قائل می شوید، شود. همچنین مشکلات بعدی را بهتر و راحت تر بتوانید بین خودتان، دو نفر، حل کنید. اگر نمی توانید با یکدیگر تصمیم بگیرید و مشکلات خود را حل کنید بهترین ایده مشورت با مشاوره خانواده است.

همیشه منفی نگر بودن

اینکه همیشه انرژی منفی یک رابطه باشید و در مورد هر موضوعی منفی فکر کنید اصلا درست نیست. شما نباید نظر یا پیشنهاد شریک زندگی خود را صرفا به خاطر اینکه مطابق میل شما نیست رد کنید و در مورد آن منفی فکر کنید. استفاده از جملات منفی باعث ایجاد یک جو و فضای آلوده و نامناسب در زندگی مشترک شما می شود.

راه حل

اگر احساس می کنید همسرتان تصمیم اشتباهی را گرفته، راه های زیادی برای ابراز نگرانی و مخالفت وجود دارد که بهتر از منفی بافی است. سعی کنید همیشه در برابر پیشنهادات همسرتان شکایت و انتقاد نداشته باشید.

عدم اعتماد به شوهر

اعتماد لازمه زندگی مشترک است. زن و مرد هر دو باید نسبت به هم اعتماد داشته باشند. اگر در زندگی مشترک به همسرتان اعتماد نداشته باشید، هرگز احساس امنیت را تجربه نخواهید کرد. نبود اعتماد باعث می شود که همسرتان نیز نسبت به زندگی خود احساس دلزدگی و درماندگی داشته باشد. اگر تا به حال بدی یا خیانت از همسرتان ندیده اید، پس اعتماد نداشتن به او بدون دلیل بسیار اشتباه است.

راه حل

سعی کنید دلیل بی اعتمادی خود نسبت به همسرتان را پیدا کنید و آن را حل کنید. اگر او اشتباهی مرتکب شده است باید به دنبال جبران آن باشد و اگر شما دلیل منطقی برای بی اعتمادی خود ندارید باید تمرین کنید که به همسرتان بی جهت شک نکنید. می توانید از روانشناس یا مشاور برای درمان شک و بدبینی خود کمک بگیرید.

اشتباهات شایع زنان در زندگی مشترک

رابطه جنسی را به عنوان اولویت آخر می دانند

شاید بزرگترین اشتباهات زنان در زندگی این باشد که اهمیت رابطه جنسی و زندگی جنسی را نادیده می گیرند. بسیاری از زنان اهمیت رفتار و رابطه جنسی با همسر را نمی دانند. رابطه جنسی نه تنها راه اصلی برای ارتباط موثر با شوهر است بلکه یکی از اساسی ترین موضوعات در زندگی مشترک موفق به حساب می آید. یک زندگی جنسی خوب، فواید بی شماری دارد. از افزایش ارتباط و رفاه عاطفی گرفته تا ارتقای سلامت جسمانی.

راه حل

اکثر مردان شکایت دارند که شروع یک رابطه جنسی همیشه با آنها است. این یکی از بزرگترین اشتباهات زندگی مشترک است. تا جایی که نیاز است شما نیز به دنبال همسر خود برای برقراری یک رابطه جنسی باشید. غرور و یا خجالت را کنار بگذارید. تغییراتی را در اتاق خواب خود ایجاد کنید و صمیمیت جنسی خود و همسرتان را افزایش دهید. سعی کنید رابطه جنسی خود را از یک رابطه خسته کننده و کسل کننده به یک رابطه عالی تبدیل کنید. اولویت دادن به رابطه جنسی در ازدواج و زندگی مشترک برای زوجین بسیار مفید خواهد بود.

کم توجهی به تاثیر محبت کردن

مردان از نظر عاطفی سرسخت تر از زنان هستند ولی این دلیلی نمی شود که مردان نیازهای عاطفی نداشته باشند. البته که نیازهای عاطفی زنان متفاوت تر از مردها است اما همچنان شما به عنوان یک زن نباید نیاز به محبت و دوست داشتن مرد را نادیده بگیرید. یکی از اشتباهات رایج زنان در روابط عاطفی استفاده نکردن و فراموش کردن جملات عاشقانه برای همسر است. یک زن ممکن است از کلمات و جملات محبت آمیز برای فرزند خود استفاده کند اما از شوهرش و نیازهای عاطفی او غافل شود.

راه حل

تماس چشمی، کلمات محبت آمیز، جملات عاشقانه و … برای مردها مهم هستند، حتی اگر به زبان نیاورند. همسرتان را در آغوش بگیرید و از او تمجید و تعریف کنید. این کارها به شما کمک می کند تا ارتباط بهتری را با همسرتان برقرار کنید.

قرار دادن فرزندان به عنوان اولویت اول

هر پدر و مادری فرزندان خود را دوست دارد و برای آنها هر کاری می کند تا در رفاه و آسایش باشند. اما اگر شوهرتان را به خاطر رسیدگی به فرزندان فراموش کنید و یا کنار بگذارید اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. این کار باعث می شود همسرتان به این نتیجه برسد که برای شما دیگر مهم نیست و به او اهمیت نمی دهید. به یاد داشته باشید که چند سال دیگر فرزندانتان بزرگ می شوند و خودشان زندگی مستقلی را آغاز می کنند و مجدد این شما و همسرتان هستید که با هم تنها خواهید ماند.

راه حل

به فرزندان خود اهمیت بدهید ولی نه آنقدر که همسرتان را فراموش کنید. نیازهای همسرتان را گاهی اولویت اول خود قرار بدهید و برای برآورده کردن انتظاراتش تلاش کنید. برقراری تعادل بین شوهر و فرزندان بهترین راه حل است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه حتما مقاله حفظ رابطه عاشقانه پس از بچه دار شدن را مطالعه بفرمایید.

اشتباهات رایج زنان در روابط عاطفی

سخنی از مشاوران آویژه

هیچ زن و شوهری به دنبال یک رابطه شکست خورده و ناسالم نیست. هر زوجی دوست دارد که در کنار همسرش بهترین زندگی را رقم بزند. او تمام تلاش خود را می کند تا خطایی نکند که باعث ناراحتی و یا باعث بوجود آمدن مشکل در رابطه او با همسرش شود. اشتباهات مردان در زندگی و اشتباهات زنان باعث ایجاد مشکلاتی در ارتباط آنها با یکدیگر و کمرنگ شدن زندگی شاد می شود.

گاهی زن یا مرد متوجه این نمی شوند که رفتار اشتباهی را انجام داده اند مجدد این کار را تکرار خواهند کرد. سعی کنید با همسر خود رفیق باشید تا بتوانید به راحتی اشتباهات و خطاهای همدیگر را گوش زد کنید. با توجه به اشتباهات رایج زنان در روابط و زندگی مشترک که در بالا گفته شده است می توانید زندگی خود را بهبود ببخشید. سعی کنید این خطاها و اشتباهات را مرتکب نشوید.

سوالات متداول

بزرگترین اشتباه در یک رابطه چیست؟

رایج ترین اشتباهاتی که زوج ها مرتکب می شوند این است که به حرف یکدیگر گوش نمی دهند، برای شریک زندگی خود ارزش قائل نمی شوند و برای دوری از مشاجره و دعوا مشکلات و ناراحتی های خود را بیان نمی کنند.

یک زن متاهل خوب چگونه رفتار می کند؟

یک همسر خوب هم مراقب و هم دلسوز خانواده خود است. او نسبت به نیازهای خانواده حساس است و تمام تلاش خود را برای حل مشکلات و کاستی ها انجام می دهد. وقتی شوهرش ناامید است می ‌فهمد و سعی می ‌کند او را خوشحال کند. یک زن خوب باعث می شود خانواده اش در هیچ جنبه ای از زندگی خود دچار کمبود و مشکل نشود.

براي مشاوره در زمينه 11 اشتباه رایج زنان در رابطه و زندگی مشترک + 11 راهکار موثر

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 5 نظر:

  1. سلام منم با خانمم تو مشکل افتادیم بخاطرش تو روی تمام طایفه ام وایستادم ولی نمی‌بینه بارها تو جر و بحث ناسزا.بار خودم و خونواده ام کرده ولی من جواب ندادم چون دوستش دارم گفتم مشکلات رو بهش اینه این اشتباه من دوست ندارم فلان رفتار رو باز حرص منو در میار. خیلی چشم و هم چشمی می‌کنه خیلی من من می‌کنه همه ش هم از روزی آغاز شده که همجوره پشتیبانش شدم همه دار و ندارم و زدم ب نامش از سه تا سند هیچ کدوم الان تو گاو صندوق خونه ام نمونده همه رو میبره خونه باباش میگم خونمه مون میگه خونه ای من. میگم بچه هامون میگه بچه هام حاضرم کلا دارو ندار دنیا رو ب پاس بریزم ولی جوابم رو درست بده ولی بخنده ولی اشتباهتشو بپذیره ولی من میگم این کار اشتباه من حساسم اون نگه تهمت زدی بلکه بفهمه حاضرم اون جوری که من برخورد میکنم اونم با من اینجوری باشه ولی حیف …دریغ از اینا وقتی اینا دیدم و شنیدم ب باباش گفتم میگه نه حق با دخترمه ب برادر گفتم میگه خواهرم ب مادر گفتم میگه دخترم ب خواهرش گفتم میگن حق با زنمه من دیگه نمیدانم حق کدوم ناحق کدومه فقط اینو میدهم تو زندگیم صدتا دعا پیدا کردم معلوم نیست کار کیه چطوری اومده تو زندگیم زندگی که از عسل شیرین تر بود ب زهرمار تبدیل شده ب خدا الان چند روزه دلم نتونستم راضی کنم برم خونه دارم دق میکنم بچه هامو و زنمو ببینم دریغ از یک تماس راهکار بدید

    1. مهریه اشون برات کافی نبود اومدی سه سند هم به نامش زدی معلومه طرف وحشی میشه تو بايد مثل يه مردجربزه داشته باشي و نزاري اينقدر رو سرت سوار شه

      1. قانونی می تونی سندهارو به اسم خودت برگردونی. با ی وکیل خوب صحبت کن و اقدام کن. اینجوری می فهمه ی من ماست چقدر کره داره

  2. با نام خدا ویاد خدا گره گشای زندگی باشیم من به عنوان مرد خانه تمام وظایف خود را تا جایی که امکانش هست فراهم میکنم و هر زمان کسری در خانه داشته باشیم با داشتن یا نداشتن فراهم میکنم و بارها سر مسائل الکی در خانه بحث داریم و بچهایمان که دو دختر هستند از رفتار ما در رنج و عذابند من بارها به خاننم گفتم جلو بچها با من بحث نکن و اگر اشتباهی از من دیدی به خودم بگو ولی سر مقایسه با دیگران و اطرافیان باعث بهم زدن زندگی و اعصاب و روان می‌شود و هیچ وقت حاضر به اینکه اشتباهت خود را قبول کند نیست ودایم منا مقصر میدونه و اینکه به حرفهای من توجه نمیکنه نمونش وسایل خونه میخواست بخره گفتم چند روزی صبر کن یه بدهی دارم بدم بعدش میخریم ولی بدون اطلاع من با دخترم رفتند خریدند و من دیدم ناراحت شدم میگن نمی‌خواستیم بخریم چشممون تو مغازه خورد بهش قیمت خوب بود خریدیم من چکار کنم زنم اشتباهت را بپذیرد ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉