کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

11 راه برای آشتی کردن با برادر

چگونه برادر خود را خوشحال کنیم
4/5 - (4 امتیاز)

چگونه با برادر خود دعوا نکنیم؟🤨 با برادر بد اخلاق چگونه رفتار کنیم؟🤔 دعوا بین خواهر و برادر امری طبیعی است. اما قهر کردن و یا صحبت نکردن با یکدیگر به مدت طولانی اصلا طبیعی نیست. شما حتی اگر با خواهر یا برادر خود دعوا می کنید و یا با یکدیگر برسر موضوعی تعارض دارید، نباید قهر باشید و این قهر کردن مدت زیادی طول بکشد.❌ قهر با برادر می تواند صمیمیت بین خواهر و برادر را از بین برده و یا کمرنگ کند. پس ایجاد صلح بین خواهر و برادر و آشتی با برادر را باید برای خودتان در اولویت قرار دهید.🙃

چگونه با برادر خود آشتی کنیم؟ جملات تاثیر گذار برای آشتی کردن با برادر چیست؟ اگر شما نیز به دنبال راهکارهایی برای آشتی با برادر خود هستید، اما نمی دانید چگونه با او آشتی کنید نگران نباشید. مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه به بررسی راهکارهایی برای آشتی با برادر و مهارت پایان دادن به دعوا خواهر و برادر پرداخته اند. شما با مطالعه این مقاله جامع و کاربردی می توانید راه های آشتی با برادر را یاد گرفته و به قهرهای خود با برادرتان خاتمه بدهید.

راهکار برای آشتی با برادر

قهر یا آشتی 😵🤔

متاسفانه مطالعات نشان می دهد که بیش از 40 درصد از افراد در مقطعی از زندگی خود بیگانگی خانوادگی را تجربه کرده اند. دور شدن به دلیل تحصیل و یا اشتغال، مشکلات مربوط به وراثت، دعوا برای فرزندان و … همگی می تواند دلایلی از قهر کردن شما با برادرتان باشد. اما این قهر کردن چه فوایدی برای شما داشته است؟ باید گفت نه تنها مفید نبوده بلکه باعث دوری و از بین رفتن صمیمت خواهر و برادر شده است. برخی از افراد مدت طولانی را با برادر یا خواهر خود قهر هستند و هنگام رویارویی با مشکل بزرگ و بیماری سخت به این فکر می کنند که چرا با او آشتی نکردند. در این شرایط به این فکر می کنند که اگر دیگر شانس این را نداشته باشند که برادر یا خواهر خود را ببینند چه؟

پس همین ابتدا باید گفت هیچ دلیلی ارزش قهر با برادر و از بین بردن صمیمیت و مهربانی و روابط با او را ندارد. خانواده هایی که در آن برادر با برادر و یا برادر با خواهر و … قهر هستند، اصلا خانواده های شاد و موفقی نخواهند بود. ایجاد صمیمیت خواهر و برادر می تواند روح دوباره به خانه بازگرداند. مجدد همه دور هم جمع می شوند و صدای خنده و شادی خانواده به گوش می رسد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 11 راه برای آشتی کردن با برادر با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نزدیک شدن به آشتی 🙂

برای پذیرفتن راهکارهای آشتی کردن و نزدیک شدن به آشتی با برادر به شیوه ای منطقی و محافظه کارانه، ارزیابی احساسات خود و بررسی رابطه با برادر در گذشته بسیار مهم است. شما می توانید برای نزدیک شدن به آشتی و یادگیری مهارت پایان دادن به دعوا خواهر و برادری از خود سوالات زیر را بپرسید. این سوالات ذهن شما را باز نگه می دارد و باعث می شود تصمیم درستی در مورد رابطه خود با برادرتان بگیرید.

چرا رابطه با برادرم برای من مهم است؟

آیا برادرم نیز به دنبال آشتی کردن با من است؟

آیا از درخواست من برای آشتی کردن استقبال می کند؟

چگونه می توانم خشم، درد و یا رنجشی که از او در قلبم دارم را فراموش کنم؟

برای ایجاد صمیمت با برادرم باید چگونه رفتار کنم؟

ایجاد صمیمت بعد از آشتی کردن

✅ راهکارهایی برای آشتی با برادر

نبود صمیمت بین خواهر و برادر و یا دعوا و جر و بحث های دائم میتواند محیط خانواده شما را متشنج و پر استرس کند. مسلما هر خواهر و برادری هم که با هم قهر هستند و یا با یکدیگر به دلیل اختلافات و تفاوت ها صحبت نمی کنند، اصلا از این وضعیت راضی نخواهند بود. اختلافات فرزندان باید برطرف شود و نباید اجازه داد آنها با یکدیگر قهر بوده و یا دائم جر و بحث داشته باشند. اگر شما نیز به دنبال حل مشکلات و اختلافات فرزندان هستید، مقاله راه های حل اختلاف بین فرزندان را مطالعه کنید.

وجود ناراحتی و نبود مهربانی و صمیمیت با برادر می تواند ذهن شما را به خود مشغول کرده و باعث سردرگمی و پریشانی شما شود. پس بهتر است هرچه زودتر به این قهرهای استرس آور پایان بدهید و رابطه خود با برادرتان را از نو بسازید. اگر شما یک قدم به سمت بردارتان و ارتباط برقرار کردن با او بردارید او نیز خوشحال شده و مطمئنا به سمت شما می آید. شما می توانید از راهکارهایی که در این قسمت گفته شده است برای آشتی با برادرتان و دوست شدن با او استفاده کنید.

چرا با او قهر بودید؟🤔

اولین قدم برای آشتی کردن با برادر این است که دلیل قهر کردن های خود با او را پیدا کنید. چرا با برادرتان قهر بودید و چه مقدار از این وضعیت می گذرد. اگر مدت زمان قهر کردن شما با برادر زیاد بوده باشد، مسلما صمیمیت قبل بین شما حاکم نخواهد بود و شما باید برای ایجاد صمیمیت بین خواهر و برادر تلاش کنید. آیا دلیل قهر شما اختلاف عقاید، نظرات و … بوده است یا بر سر مسائل تحصیلی، کاری، خانوادگی و … قهر کرده بودید؟ پیدا کردن دلیل قهر با برادر به شما و برادرتان کمک می کند تا رفتار اشتباهی که داشته اید اصلاح کنید و مجدد باعث ناراحتی یکدیگر نشوید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 11 راه برای آشتی کردن با برادر با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

با برادرتان صحبت کنید👨‍🦱💭👩‍🦱

بعد از آنکه دلیل قهر و ناراحتی را متوجه شدید، سعی کنید با برادرتان صحبت کنید. به یاد داشته باشید که برداشتن اولین قدم برای آشتی با برادر نشان دهنده شکستن غرور و یا گناهکار بودن نیست. به او بگویید که نیاز است برای اصلاح روابط و ایجاد صلح با هم به مذاکره و صحبت کردن بپردازید. شما می توانید برادرتان را به یک رستوران برای صرف شام با یکدیگر دعوت کنید. یا از او بخواهید که زمانی را مشخص کند تا در پارک قدم بزنید و در مورد مشکلاتتان صحبت کنید. اگر او از پیشنهاد شما استقبال نکرد، نیاز نیست عصبانی و پرخاشگر شوید. احساس نکنید که اشتباه کرده اید. سعی کنید رفتار مناسبی داشته باشید و به گونه ای رفتار کنید که او متوجه شود اشتباه تصمیم گرفته است. مطمئن باشید خودش مجدد به سمت شما می آید و درخواست صحبت کردن با شما را دارد.

آرامش خود را حفظ کنید 😌

ایجاد صلح بین برادر و خواهر کار آسانی نیست. اگر او را دعوت به صحبت کردن پیرامون مسائل و مشکلات کرده اید، پس سعی کنید با نهایت آرامش و به دور از هیاهو، اضطراب، عصبانیت، خشم و … حاضر شوید. اگر شما استرس داشته و یا عصبانی باشید، زبان بدن و ظاهر شما می تواند آنها را نشان بدهد. در این شرایط کار سخت تر خواهد شد. عصبانیت و خشم شما می تواند به برادرتان نیز منتقل شود، همانگونه که آرامش و حال خوب شما به او منتقل می شود.

تفاوت ها و اختلاف نظرات را بپذیرید ✋

این موضوع را قبول کنید که همه افراد با هم متفاوت هستند. شما حتی با پدر و مادرتان نیز تفاوت هایی دارید. پس بپذیرید که برادرتان نیز نظر، شخصیت، عقاید و اعتقادات، سلیقه متفاوتی نسبت به شما دارد. اگر دعوای شما و برادرتان بر سر این مسائل است پس لطفا به این تعارضات پایان بدهید. اجازه بدهید هر کسی آزادانه برای خودش تصمیم بگیرد. اگر برای ایجاد صلح با برادر قدم برمی دارید، سعی کنید ابتدا قبول کنید که او رفتار و نظرات مختلفی دارد. پس جای تعجب نیست که درک افکار و رفتار او برای شما سخت باشد. پذیرش تفاوت ها به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید برای آشتی کردن قدم بردارید.

از جملات تاثیر گذار برای آشتی کردن استفاده کنید 😃

جملات تاثیر گذار برای آشتی کردن و نشان دادن محبت و مهربانی می تواند ناراحتی هایی که بین شما و برادرتان وجود داشته را از بین ببرد. سعی کنید از جملاتی استفاده کنید که نشان دهنده ناراحتی شما از قهر بودن با او باشد. همچنین اگر اشتباهی در خصوص برادرتان مرتکب شده اید، سعی کنید عذرخواهی کردن از او را نیز در بین جملاتتان قرار دهید. استفاده از کلمات و جملاتی مانند متاسفم، نمی خواستم تو ناراحت شوی، اشتباهم را تکرار نمی کنم و … می تواند صمیمیت بین خواهر و برادر را در روابط شما بازیابی کند.

از نامه نوشتن برای آشتی کردن استفاده کنید 📝

اگر نمی توانید به صورت حضوری از برادرتان بخواهید که با شما آشتی کند، می توانید از نامه نوشتن استفاده کنید. برخی از افراد به دلیل غرور زیاد یا احساس خجالت نمی توانند رو در رو ارتباط برقرار کنند. نوشتن برای این افراد بهترین گزینه است. شما می توانید احساسات و آنچه را که می خواهید به برادرتان بگویید در یک برگه بنویسید و به او بدهید. یا حتی می توانید از ارسال پیامک برای او استفاده کنید. در اینصورت شما دیگر نیاز به روبرو شدن به صورت حضوری با او را ندارید.

روش آشتی کردن با برادر

پذیرش اشتباهات و عذرخواهی کردن 😔🙏

مسلما در دعوا هر دو طرف اشتباهاتی دارند. قهر کردن خواهر و برادر نیز تنها یک مقصر ندارد. هم شما و هم برادرتان رفتار ناپسند و یا گفتار نامناسبی داشته اید که موجب قهر کردن شما شده است. برای آشتی کردن با برادر نیاز است که هر دو طرف اشتباهات و خطاهای خود را بپذیریند. هنگامیکه با برادرتان برای آشتی کردن صحبت می کنید، با آرامش و به دور از خودخواهی و تکبر اشتباهات خود را نیز بیان کنید و از او عذرخواهی کنید. البته در مقابل برادرتان نیز باید بپذیرد که چه اشتباهاتی داشته و بابت آنها از شما عذرخواهی کند.

به یاد داشته باشید که سعی نکنید اشتباهات خود را به گردن برادرتان بیاندازید. مثلا نگویید من به این دلیل این کار اشتباه را انجام دادم چون تو رفتارت اشتباه بوده و … . این گونه صحبت کردن را نمی توان دلیل مناسبی برای اشتباهات دانست. نپذیرفتن اشتباهات و دوری از عذرخواهی کردن به دلیل غرور بیش از اندازه، یکی از مهم ترین دلایل مشکلات خانوادگی است.

برای او یک هدیه بخرید 🎁

چگونه برادرم را خوشحال کنم؟ اگر می خواهید برادرتان را خوشحال کنید می توانید برای او یک هدیه بخرید. هدیه خریدن برای آشتی کردن می تواند مسیر آشتی را کوتاه و قهر کردن را دور کند. این نشان می دهد که شما واقعا از ته قلب به دنبال ایجاد صلح هستید. نیاز نیست حتما هدیه گران قیمتی بخرید. هر چیزی که می دانید برادرتان دوست دارد و او را خوشحال می کند کافی است. می تواند یک تابلو خاطره باشد و یا حتی یک جفت کفش ورزشی برای او. مهم این است که او خوشحال شود و دعوا و ناراحتی ها را فراموش کند. همچنین متوجه خواهد شد که شما تا چه اندازه او را دوست دارید و برای خوشحال کردن او و شاد دیدنش تلاش می کنید.

از یک دوست و یا اعضای خانواده کمک بگیرید 😢

برخی از افراد می توانند برای ایجاد صلح بین خواهر و برادر پیش قدم شوند. مثلا شما می توانید با مادرتان در مورد رابطه خراب خود با برادر صحبت کنید. از او بخواهید که میان شما صلح برقرار کند و کمک کند تا مشکلاتتان را برطرف کنید. همچنین می توانید از یک دوست که مورد اطمینان است کمک بگیرید. سعی کنید از کسی کمک بگیرید که برای برادرتان بسیار عزیز بوده و حرفش را گوش می دهد.

کینه و ناراحتی را فراموش کنید 😇

اگر می خواهید آشتی کردن برادر و خواهر نتیجه مثبتی داشته باشد و زندگی شما را تغییر بدهد، باید هر آنچه را که اتفاق افتاده است، فراموش کنید. کینه توزی اجازه نمی دهد که رابطه برادر و خواهری شما به نتایج مثبتی برسد. اگر شما و یا برادرتان ناراحتی ها و سوء تفاهم هایی را که در گذشته اتفاق افتاده است فراموش نکنید، آشتی کردن شما با مشکل روبه رو شده و دوامی نخواهد داشت. پس سعی کنید با یادآوری خاطره های خوش، اتفاقات ناراحت کننده گذشته را فراموش کنید.

از خاطره های خوش کمک بگیرید 🙃

مهم ترین عاملی که می تواند شما را به سمت آشتی کردن با برادر بکشاند خاطرات خوشی است که در گذشته ای نه چندان دور با یکدیگر داشته اید. اگر عکس، دلنوشته و یا فیلمی دارید که خاطره شیرینی برای شما و برادرتان زنده می کند، برایش بفرستید. این عکس یا فیلم مسلما می تواند برروی افکار و احساسات او نیز تاثیر بگذارد. با دیدن این فیلم ها و یا عکس ها خاطرات گذشته برای شما زنده می شود. دیدن لبخندها می تواند باعث ایجاد حسرت در شما و برادرتان شود. در نهایت شما را به آشتی کردن نزدیک تر کند.

کمک گرفتن از خاطره های خوش برای دلداری دادن و فراموش کرردن ناراحتی ها نیز بسیار مفید است. اگر به دنبال راهی برای ابراز همدردی هستید و یا می خواهید ناراحتی برادر را به شادی تبدیل کنید از بیان خاطره های خوش استفاده کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمنیه می تواند مقاله راهکار ابراز همدردی با دیگران را مطالعه کنید.

فواید آشتی کردن خواهر و برادر

سخنی از مشاوران آویژه

قهر بودن با برادر و صحبت نکردن با یکدیگر می تواند آسیب های مختلفی را برای شما و برادرتان به همراه داشته باشد. برادر می تواند یک حامی عالی برای خواهر باشد و خواهر نیز محرم اسرار و پناه خوبی برای درد و دل کردن است. اما اگر شما و برادرتان دائم با هم قهر باشید و قدمی برای آشتی کردن برندارید، مسلما نمی توانید از این ویژگی ها استفاده کنید. برای آشتی کردن با برادر باید بتوانید ناراحتی ها و اختلاف نظراتی را که از قبل وجود داشته حل کنید. هرگز اجازه ندهید که ناراحتی ها و اشتباهات، کینه ای در دل شما شود که اجازه ندهد شما و برادرتان روابط درستی با هم داشته باشید.

اگر از قهر بودن شما و برادرتان مدت زمان طولانی میگذرد و شما نتوانسته اید برای آشتی کردن با او قدم مثبتی بردارید، بهتر است از مشاوره خانواده کمک بگیرید. مشاوره خانواده روابط خواهر و برادری شما، اختلاف نظرات، نقاط مثبت و منفی رابطه و … را مورد بررسی قرار می دهد. او به شما و برادرتان کمک می کند تا ابتدا بتوانید دلیل ناراحتی و قهر بودن را بیابید. سپس آسیب هایی که این قهر با خود به دنبال دارد را بررسی کنید. بعد از بررسی آسیب ها به شما آموزش می دهد که چگونه کینه و ناراحتی ها را فراموش کرده و برای باهم شاد بودن و درکنار هم بودن برنامه ریزی کنید.

سوالات متداول

چرا باید برای آشتی با برادر تلاش کرد؟

اگر ناراحتی ها و قهر بودن شما و برادرتان مدت زیادی طول بکشد، باعث می شود که صمیمیت خواهر و برادری شما از بین رفته و دیگر نتوانید مانند قبل ارتباط سالمی با یکدیگر برقرار کنید. همچنین قهر بودن و صحبت نکردن باعث می شود که محیط خانواده شما دچار استرس و اضطراب شده و دیگر محیطی شاد و پر هیجان نباشد.

آیا آشتی و ایجاد صلح بین خواهر و برادر ممکن است؟

باید گفت ایجاد صلح بین خواهر و برادر همیشه می تواند نتایج مثبتی با خود به همراه داشته باشد. حتی اگر زمان زیادی از ناراحتی و قهر بودن آنها بگذرد. اما این آشتی نیاز به تغییر دارد. دو طرف باید تغییر کنند. همچنین هر دو طرف باید اراده و تعهد خود را برای انجام کارها و جبران اشتباهات نشان دهند.

 

براي مشاوره در زمينه 11 راه برای آشتی کردن با برادر

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 2 نظر:

  1. سلام ایلیا جان باهاش آشتی تو ببخش و کوتاه بیا
    برادر یک نعمتی است که باید قدر آن را بدانید
    برادر شما حتما تو دوست دارد پس او از این قهر مثل شما ناراحت هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉