کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

راه های جذب خواستگار | چگونه خواستگار زیاد داشته باشیم؟

راه های جذب خواستگار
3.4/5 - (18 امتیاز)

چکار کنیم خواستگار خوب داشته باشیم؟

اگر به سیر زندگی نگاه کنید متوجه خواهید شد که در هر مرحله از زندگی دغدغه یک موضوعی را دارید. وقتی که بچه هستید بازی کردن و تفریح دغدغه شما است. بزرگ تر که می شوید درس خواندن و گرفتن نمره خوب دغدغه محسوب می شود. کمی که جلوتر می آیید رفتن به دانشگاه و درس خواندن در رشته خوب تبدیل به دغدغه شما می شود. پس از آن نیز کار کردن و داشتن یک خواستگار خوب. اما در این بین یک چیز برای دختر ها متفاوت است و آن دغدغه جذب خواستگار خوب است. تقریبا می توان گفت این دغدغه از 20 سالگی برای دختران شروع می شود و هرچه سنشان بیشتر می شود این دغدغه بیشتر خواهد شد. این دغدغه تا جایی پیش می رود که دخترها و حتی خانواده هایشان سعی دارند از راه های مختلفی خواستگار پیدا کنند. این راه ها از دعا برای آمدن خواستگار خوب تا افزایش ارتباطات و … متفاوت هستند. در ادامه یک سری از راه های جلب خواستگار را برای شما شرح می دهیم.

چگونه خواستگار پیدا کنیم؟

1. افزایش ارتباطات

اگر از ما بپرسید چگونه خواستگار زیاد داشته باشیم قطعا اولین جوابی که به شما خواهم داد افزایش ارتباطات است. این موضوع تنها مربوط به خود دختر نیست، بلکه خانواده دختر هم باید سعی کنند ارتباطات خودشان را افزایش دهند.

2. حضور بیشتر در اجتماع

مهم نیست که به چه صورتی در اجتماع هستید. ممکن است شما دانشجو باشید و محیط اجتماعی شما دانشگاه باشد و یا اینکه در جایی شاغل باشید و میحط کارتان محل حضور شما باشد. سعی کنید حضور پررنگی داشته باشید. با همه ارتباط برقرار کنید و با همه مهربان باشید. دقت کنید که هر حرفی را کجا می زنید. هیچگاه پشت سر کسی در دانشگاه یا محل کارتان صحبت نکنید این موضوع باعث می شود که اسم شما بد جا بیفتند و حتی اگر کسی هم از شما خوشش بیاید و بخواهد از شما خواستگاری کند منصرف شود. کار خودتان را به خوبی انجام دهید و سعی کنید با همه ارتباط دوستانه ای داشته باشید.

3. نقش خانواده

این توصیه برای خانواده هایی است که دختر دارند. سعی کنید بیشتر در مهمانی های خانوادگی شرکت کنید. مطمئن باشید رفتار و برخورد شما به اندازه رفتار و برخورد دخترتان در جدب خواستگار مهم است. شما هم باید سعی کنید که با همه رفتار دوستانه ای داشته باشید. ارتباطات خانوادگی تان را با دوستان خود در محل کار و یا هرجای دیگر افزایش دهید. آن ها را به خانه خودتان دعوت کنید. این کار دو مزیت دارد. اول این که افراد بیشتری با دختر شما آشنا می شوند و از این رو شانس جذب خواستگار بیشتر می شود. دوم اینکه شما حق انتخاب دارید. می توانید با خانواده هایی که احساس می کنید در سطح شما هستند و یا دوست دارید با آن ها فامیل شوید روابطتان را بیشتر کنید.

4. تحصیلاتتان را بالا ببرید

امروزه مبحث تحصیلات جدا از وضعیت مالی و جایگاه اجتماعی است. ممکن است خانواده شما وضعیت مالی خوبی داشته باشد ولی خود شما تحصیلات پایینی داشته باشید. مطمئن باشید که در جذب خواستگار خوب به مشکل بر می خورید. تجربیاتی وجود دارد که فقط با درس خواندن و رفتن به دانشگاه به دست می آیند.

از دیدگاه خیلی از خانواده ها این تجربیات برای داشتن یک ازدواج موفق لازم هستند. به همین خاطر سعی دارند تا دختری را پیدا کنند که تحصیلات عالیه داشته باشد. تحصیلات علاوه بر تجربیات ارزشمند به شما جایگاه اجتماعی ای خواهد داد که با پول نمی توانید آن را بخرید. امکان دارد خیلی از افراد درآمد بیشتری از یک استاد دانشگاه داشته باشند اما مطمئنا از جایگاه اجتماعی او برخوردار نیستند.

روش های کاربردی جذب خواستگار
جذب خواستگار مناسب، خوب و دلخواه

اینگونه پیدا کردن شوهر سخت میشود!!!

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه راه های جذب خواستگار | چگونه خواستگار زیاد داشته باشیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اخلاق ندارید

خیلی از دخترهای تحصیل کرده با سطح اجتماعی خانوادگی بالا و موقعیت های اقتصادی خوب هستند که می گویند خواستگار ندارم و دلیلش را نمی دانند. ولی وقتی یک مقدار با آن ها ارتباط برقرار می کنید متوجه می شوید که اصلی ترین معیار لازم برای برقراری یک رابطه خوب یعنی همان اخلاق را به هیچ عنوان ندارند. اینگونه دختر ها تصور می کنند داشتن پول زیاد و یا ظاهری زیبا می تواند داشتن خواستگار خوب را تضمین کند. در صورتی که اینگونه نیست.

اگر دختر پرتوقعی هستید و غرور شما اجازه نمی دهد که رفتارهای بدتان را اصلاح کنید باید بگویم که از خواستگار خبری نیست.

به خودتان نمی رسید

شاید با خودتان بگویید که خصوصیات اخلاقی مهم تر هستند و اگر کسی من را بخواهد باید بخاطر خصوصیات اخلاقی من باشد ولی اگر کمی منطقی فکر کنید متوجه خواهید شد که اولین چیزی که معرف شما هست ظاهرتان هست. ظاهر شما را هرکسی می بیند ولی خصوصیات اخلاقی شما تنها زمانی نمایان می شود که یک نفر با شما ارتباط عمیقی برقرار کند. بنابراین تا وقتی ظاهر خوبی در کار نباشد اصلا ارتباطی شکل نمی گیرد که کسی فرصت کند به خصوصیات اخلاقی خوب شما پی ببرد.

علاوه بر این مورد باید بدانید که ظاهر زیبا امروزه ملاک بسیاری از پسرها برای ازدواج است. از لحاظ روانشناسی هم این موضوع کاملا صادق است. مردها وقتی که یک همسر زیبا دارند در موقعیت های مختلف اجتماعی اعتماد به نفس بیشتری دارند. به یاد داشته باشید پوشش شما معرف شما است سعی کنید زیبا باشید ولی سعی نکنید جلف باشید.

راهکارهایی برای جذب خواستگار مناسب
جذب خواستگار مورد نظر
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه راه های جذب خواستگار | چگونه خواستگار زیاد داشته باشیم؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اعتماد به نفس پایین

هیچ کس کامل و بی نقص نیست. شما نباید به خاطر نقص هایی که دارید فکر کنید که مناسب هیچ کس نیستید. این موضوع بیشتر در دخترها بخاطر نداشتن ظاهر زیبا در تصور خودشان شایع است. متاسفانه امروزه دخترها ملاک زیبایی را بازیگران هالیوودی و یا سوپرمدل ها قرار می دهند. این تصور اشتباه است. اعتماد به نفس پایین باعث می شود که شما حضورتان را در اجتماع کمتر کنید و همین حضور کم خود باعث می شود فرصت داشتن خواستگار خوب را از دست بدهید. اگر از من بپرسید که «چگونه خواستگار داشته باشیم» به شما خواهم گفت که بر روی اعتماد به نفستان کار کنید.

مشکلات خانوادگی

شاید در دور و بر خود دیده باشید که یک دختر که از هر نظر مناسب به نظر می رسد و برای ازدواج مشکلی ندارد ولی با این حال خواستگار ندارد. اگر کمی به شرایط او دقت کنید متوجه خواهید شد که خانواده او شرایط مناسبی ندارد. معمولا مشکلات خانوادگی ای که مانع داشتن خواستگار می شوند. این در میان فامیل ها بسیار مشهودتر هستند. اگر می بینید که یک دختر در میان فامیل های خود خواستگاری ندارد می توان تا حد زیادی مطمئن بود که خانواده ی او دارای جایگاه مناسبی نیست. این موضوع در مشکلات مالی بسیار نمود پیدا می کند. علاوه بر آن اخلاق بد پدر و مادر و یا سابقه بد خواهر و برادر می تواند به پای شما نیز نوشته شود. متاسفانه برای این مورد نمی توانید کار زیادی بکنید و جزو عواملی است که تحت کنترل شما نیست. اما می توانید با افزایش مهارت های خود دیگران را مجاب کنید که ازدواج کردن با شما بهترین اتفاق زندگی اشان است.

اگر تمامی نکاتی که در بالا گفته شد را به خوبی درک کنید و آن ها را رعایت کنید مطمئن باشید نتیجه بهتری از دعا برای خواستگار خواهید گرفت و سریع تر به مقصود خود خواهید رسید.

اما موضوع پیدا کردن خواستگار تنها نیمی از راه است و شما برای این که بتوانید زندگی موفقی داشته باشید باید بتوانید خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج را بشناسید. در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی های خواستگار خوب را برای شما شرح دهیم.

براي مشاوره در زمينه راه های جذب خواستگار | چگونه خواستگار زیاد داشته باشیم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 45 نظر:

 1. خدایش تو فامیل هر کی مبیینم دار نامزد میشه اونم 15یا 16 ساله دلگیر میشم از خدا چرا باید سرنوشتم این مدلی شه سنم به بلوغ کامل میرسه از زندگی زناشویی و شوهر داریی خیلی بیشتر از اون چیزی بخواید میدونم چه شکلی وقتی تو نیازم احتیاج به یه همدم دارم ولی ندارم نامزدی به خدا به حضرت فاطمه قسم امشب ایام فاطمیه اس کم میارم همش ناراحت میشم منم ادم دلم خوشی میخاد

 2. سلام من 20 سالمه همش تو خونه آزار اذیت میشم سر خر چیزی کوچک کتک میخورم حتی هيئت حسینه هم میرم وقت یه بار خاستگار داشتم اونم عشقم بود بهم خورد بعد اون ندارم دیگه همش از خدا دل گیرم چرا من بیمارتشنج خاستگار ندارم برم سرخونه زندگیم الان یه بیمار تشنج شوهر بچه دار قشی هم هست چرا من ندارم به خدا بی انصافی هم دوستام ازداوج یانامزد کنن الا من یامامانم سرم سرکوفت بززن خسته شدم همش بعضی موقع ها سرم میزنن خودکشی کنم دلم میگره نمیدونم چیکار کنم دیگه دلم میخواد خونه خودم راحت باشم ولی ندارم کسی بیاد دعا کنید برام دلتون پاکه اگر برام دعا کنید از ته دلتون تا کسی بیاد واسم

 3. واقعا با نظرت موافقم عشق آدم یه چیز دیگه هست البته میگن ۹۵ درصد آدما به عشقشون نمی‌رسن ولی من نمیتونم این حرف رو بپذیرم الان من ۲۲ سالمه ولی ازدواج نمیکنم تنها به این امید که به عشقم برسم فکر میکنم خیلی کمی از دخترا مثل من عاشق شدن من با وجود سخت گیری و مخالفت های خانوادم بازم حاظر به ترک پسر داییم نشدم انشالله همه ی دخترا و پسرا با عشقشون ازدواج کنن اللهی آمین 😍👫

 4. واقعا با نظرت موافقم عشق آدم یه چیز دیگه هست البته میگن ۹۵ درصد آدما به عشقشون نمی‌رسن ولی من نمیتونم این حرف رو بپذیرم الان من ۲۲ سالمه ولی ازدواج نمیکنم تنها به این امید که به عشقم برسم فکر میکنم خیلی کمی از دخترا مثل من عاشق شدن من با وجود سخت گیری و مخالفت های خانوادم بازم حاظر به ترک پسر داییم نشدم انشالله همه ی دخترا و پسرا با عشقشون ازدواج کنم اللهی آمین 😍👫

 5. سلام من 18سالمه خواستگار دارم همشونم وضعشون خوبه اما خانوادم نمیزارن نمیدونم چیکار کنم

 6. من ۳۰ سالمه خواستگارزیاد داشتم از سن ۱۸ سالگی تا ۲۶سالگی خواستگارام هم خوب بودن باخدا، وضع مالیشون، کارشون، درآمدشون همگی خوب بودن ولی نمیدونم چرا سر نگرفتن

 7. مامانم بدون اینکه به بابام بگه همه خواستگارام رورد کرده وبابامم فکرمیکنه کسی نیست بامن ازدواج کنه البته من خودم قصد ازدواج ندارم ولی بابام هی سرکوف میزنه😢
  من چکارکنم بااین پدرومادر

  1. بکردم الهی🥺نمیشه یه کاری کنی ک رد نکنه؟ ادم تا یه سنی خواستگار داره بعدش دکد میشن میرن هوا، همینجوری نگو قصد ازدواج ندارم!
   البته قصدم قضاوت و فضولی نیست. صرفا انتقال تجربه س😔❤️

   1. سلام من ۱۹ سالمه خواستگار دارم اما مادرم وپدرم راضی نیستن چیکار کنم بااین پدر ومادر

 8. من ۲۵ سالمه تمام شرایط ازدواج و دارم .خانوادم خوبن . سطح فرهنگی و اجتماعی خوبی داریم. دری خوندم. شاغلم . همیشه هم به روز و شیکم. قیافمم خوبه. خانوادمم تو فامیل تو چشمن. به شدتم اجتماعی ام.همیشه ام از اخلاق و رفتارم تعریف کردن .
  ولی تا حالا دیده نشدم. تا حالا خواستگار نداشتم. خب تکلیف دخترایی مثل من چیه؟؟؟
  وقتی همه دارن ازدواج میکنن که حتی از منم کوچیکترن نگران میشم. نگید سنی نداری و این حرفا

   1. اونم من کردم دوتا داشتم یکی عشقم یکی پسر پولدار ولی از شانسم پسر پولدار فلج بود هیچ کدوم تا آخر پیش نرفت ولی بایکی هستم سرباز میگه بعد سربازیش میگع به خانواده اش تا بیاد برام

 9. به نظر من اول باید از خداوند بخوای که یک مرد شایسته خواستگاری بیاد . شاید حرفی که میزنم خنده دار باشه . ولی اگر یک دختر از یک پسر خوب خواستگاری کنه به نظرم هیچ مشکلی نیست . به شرطی که این کار حساب شده باشه . من خودم همسرم ازم خواستگاری کرد داخل اتوبوس اتفاقا الان خیلی هم خوشبخت هستیم . باور کنید یک خاطره هم برامون شده . ولی عزت نفس خانومم رو حفظ کردم و همه جا میگم اول من پیشنهاد دادم .

 10. سلام خیلی از شما ممنونم من با همین طریق خاستگار پیدا کردم و ازدواج کردم الان هم دو تا بچه دارم.

 11. به به نطر من ازدواج خیلی سخته اگر ادم معیار داشته باشه باید خودت خوب باشی ولی معیار نداشته باشی

 12. یک ازدواج موفق فقط درصورت داشتن اخلاق خوب صورت میگیرد و بعد آن همه‌چیز به خودی خود انجام میشود و در زندگی باید عشق و گذشت باشد

 13. بنظر من مرتب بودن یک خانم و ظاهر مناسب و متعارف به دور از خود آرایی افراطی ای که الان جامعه ما رو به فساد کشونده، برای یک مرد سالم، ملاک الویت داری هست

 14. اینکه زیبا بودن به دختر خانم ها پیشنهاد شود خلاف حیا و عفاف خدادادی به اوست…

  زیبا بودن اگر به معنای آرایش کردن باشد، بر خلاف دستورات خداست…

  به نظرم بهتر است از تأثیرات تفکرات غرب خودمان را حفظ کنیم…

  1. سلام
   بیشتر سعی شده عملگرایانه مقاله تالیف شود. حال اگر شما در این رابطه پیشنهادی برای بقیه دوستان دارید ممنون میشویم اینجا بنویسید. با تشکر

     1. در اون شرایط دیگه عاشقش نیست.وگرنه به هر صورتی به هم می رسیدن

    1. گاهی وقتا وقتی ادما گرمن عاشق نمیفهمن طرف مقابلشون چه صفات بدی داره بعدا در طول زندگی متوجه میشن ازدواج با عشق هم گاهی خوشبختی نمیاره

  2. زیبا بودن همیشه به معنی آرایش نیست. مرتب و منظم و آراسته بودن هم ملاک مهم تریه. اگه دقت کنین تو مقاله هم نگفته آرایش کن. حتی گاها آرایش کردن نشان دهنده اعتماد بنفس پایین فرده. بلکه باید آراسته و زیبا توی جامعه ظاهر شد. حالا هرکس این زیبایی رو با اعتقادات خودش یه جور تفسیر میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉