کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چگونه با خانواده شوهرم رفتار کنم؟ 12 نکته مهم ارتباط با خانواده همسر در دوران عقد

سیاست های زنانه در برخورد با خانواده شوهر
4/5 - (3 امتیاز)

هنگامی که شما تصمیم می گیرید با فردی ازدواج کنید👰🤵، باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید که خانواده همسرتان بخش مهمی از روابط و زندگی مشترک شما را به خود اختصاص می دهند. هر خانواده ای فرهنگ، عقاید و آداب رفتاری مختلفی دارد. قوانین خانواده و بایدها و نبایدهای مختلفی در هر خانه وجود دارد. طبیعی است که در اوایل دوران عقد شما کمی گیج و سرگردان باشید😵. شاید خانواده همسرتان مانند خانواده خودتان رفتار نکنند. به هر حال دوران نامزدی و عقد دوران بسیار مهمی است. این دوران پایه های یک زندگی مشترک را تشکیل می دهد. پس شما باید ارتباط با خانواده همسر در دوران عقد و طرز صحیح رفتار با خانواده شوهر در دوران عقد را بلد باشید. سیاست های زنانه در برخورد با خانواده شوهر برای حفظ احترام های دو طرف بسیار ضروری است.👸

اکثر خانم ها بعد از اینکه ازدواج کردند و وارد دوران عقد شده اند با سوالات زیادی در ذهن خود رو به رو می شوند. مانند: چگونه با خانواده شوهر رفتار کنم🤔؟ ارتباط با خانواده شوهر در دوران عقد باید چگونه باشد🤔؟ مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه به بررسی رفتار با خانواده همسر در دوران عقد و چگونگی برقراری ارتباط با خانواده شوهر پرداخته اند. آنها مقاله جامع و کامل زیر را در مورد سیاست رفتار با خانواده شوهر نگارش کرده اند. اگر به دنبال برقراری ارتباط سالم با خانواده شوهر هستید، پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید.😊

ارتباط با خانواده همسر در دوران عقد

✅ اهمیت ارتباط سالم با خانواده شوهر در دوران عقد

مسلما حفظ تعادل بین آنچه که خودتان می خواهید و آنچه که دیگران انتظار دارند کار ساده ای نیست. به ویژه حفظ تعادل بین انتظارات خانواده همسر با رفتار و کردار خود. البته ایجاد هماهنگی و ارتباط سالم با خانواده شوهر هم شدنی است و هم ارزش تلاش و صبر شما را دارد. اگر شما بتوانید در دوران عقد با خانواده شوهر خود ارتباط سالم و مفیدی برقرار کنید. مسلما در طول زندگی مشترکتان نیز این ارتباط و روابط سالم باقی خواهند ماند.اگر نمی دانید چگونه باید با خواهر شوهر خود رفتار کنید و طرز رفتار صحیح با او را بلد نیستید، به شما پیشنهاد می کنم مقاله طرز رفتار با خواهر شوهر را مطالعه کنید.

سیاست رفتار با خانواده شوهر به شما کمک می کند تا علاوه بر حفظ احترام دو طرف، بتوانید بر محبیوبیت خود در بین اعضای خانواده شوهر بیافزایید. به یاد داشته باشید که حفظ حرمت ها و احترام گذاشتن به بزرگترها مخصوصا پدر و مادر همسر باید از همان دوران عقد لحاظ شود. اگر رفتار با خانواده شوهر در دوران عقد خارج از احترام و نامناسب باشد. نمی توان رابطه سالمی ایجاد کرد. چنین خانواده هایی دائم با جنگ و نزاع با عروس خود روبه رو هستند. زیرا حرمت ها بین آنها شکسته شده است.

پس به طور کلی می توان گفت برقراری ارتباط سالم با خانواده شوهر بسیار مهم است زیرا:

ارتباط سالم با خانواده شوهر باعث حفظ احترام بین شما و آنها می شود. 👩‍🦱

ارتباط با خانواده همسر می تواند به ایجاد یک رابطه عالی بین زوجین کمک کند. 🧑🤍👩

خانواده های دو طرف روابط سالمی با هم خواهند داشت. 🧓👴👨👩‍🦰

حرمت ها و بایدها و نبایدها از بین نمی رود. 🤝

درگیری های لفظی و یا کنایه زدن و تلافی کردن رفتار، برای چنین خانواده هایی معنا ندارد. 🙂

باعث محبوبیت شما بین اعضای خانواده شوهر می شود. 👩‍🦱💕👵👴

در کنار یکدیگر می توانید شاد باشید و اوقات خوشی را سپری کنید. 😊

ارتباط با خانواده شوهر در دوران عقد

در دوران عقد چگونه با خانواده شوهر خود رفتار کنیم؟ 🤔🤔

اگر شما بتوانید در اولین ملاقات های خود با خانواده شوهر بعد از دوران عقد، به درستی رفتار کنید و به قول معروف خشت اول را به درستی بنا کنید، مسلما می توانید روابط سالم و زندگی خوب در کنار آنها را برای خودتان رقم بزنید. برخی از افراد سیاست زنانه رفتار با خانواده شوهر را می دانند. به همین دلیل در سراسر مسیر و زندگی مشترک خود مشکلات کمتری با خانواده شوهر خود خواهند داشت. برخی از مهم ترین رفتارهای درست با خانواده شوهر در دوران عقد عبارتند از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه با خانواده شوهرم رفتار کنم؟ 12 نکته مهم ارتباط با خانواده همسر در دوران عقد با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

صمیمیت بیش از اندازه ممنوع ⛔

شما با یک خانواده جدید و اخلاق و رفتارهای جدید قرار است آشنا شوید. مسلما به طور کامل نمیدانید آنها چگونه افرادی هستند و شناخت عمیقی نسبت به خانواده همسر خود ندارید. پس بهتر است زیاد خودمانی نشوید. صمیمیت بیش از اندازه با خانواده شوهر می تواند بعد از گذشت مدتی باعث شود که حریم خصوصی شما از بین برود و حد و مرزی بین شما و خانواده شوهر باقی نماند. رفتار شما با خانواده همسر باید متفاوت از رفتار شما در جمع دوستان باشد. شوخی های بی جا، استفاده از کلمات سبک و مسخره کردن، خندیدن های بی مورد و … همگی باید از ارتباط عروس با خانواده شوهر حذف شود. سعی کنید به خانواده همسرتان احترام بگذارید و در عین حال صمیمیت خود را حفظ کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چگونه با خانواده شوهرم رفتار کنم؟ 12 نکته مهم ارتباط با خانواده همسر در دوران عقد با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

هرگز نقش بازی نکنید ❎

یکی از مهم ترین رفتار با خانواده شوهر در دوران نامزدی یا عقد این است که خود واقعیتان باشید. شما با نقش بازی کردن و نشان دادن خودتان آنگونه که نیستید، نمی توانید در دل آنها جا باز کنید. مسلما شما تا آخر نمی توانید به این رفتار ادامه بدهید و بعد از گذشت مدتی خانواده شوهرتان متوجه می شوند که برای آنها نقش بازی کرده اید.

بعضی از عروس ها سعی می کنند در اولین ملاقات های خود با خانواده شوهر چنان تصویر عالی و جذاب از خود به نمایش بگذارند که باعث شود همه از آنها تعریف کنند و از این رفتارشان به وجد بیایند. اما بعد از گذشت مدتی بلاخره از فیلم بازی کردن خسته می شوند و رفتارشان زمین تا آسمان تغییر می یابد. این تغییر رفتار می تواند برروی ارتباط با خانواده شوهر تاثیر بگذارد و با واکنش های تند و منفی از جانب آنها مواجه شود.

اخمو، گرفته و کسل نباشید ❌😠

چرا هنگام ملاقات با خانواده خود شاداب و پر انرژی هستید و دائما صدای خنده شما به گوش می رسد. اما هنگامی که در جمع خانواده شوهر قرار میگیرید، عبوس و گرفته می شوید؟ یکی از مهم ترین سیاست رفتار با خانواده شوهر حفظ تعادل در رفتار است. شما نیاز نیست آنقدر صمیمی شوید که حرمت ها از بین برود. یا آنقدر گرفته و اخمو باشید که همه فکر کنند با خانواده شوهرتان مشکلی دارید. به یاد داشته باشید که شوهر شما نیز مانند شما این حق را دارد که به دیدار خانواده اش برود و از آنها با چهره ای شاد استقبال کند. همچنین شوهرتان دوست دارد شما نیز همین گونه باشید و رفتار شما را با خانواده خودتان و خانواده خودش مقایسه خواهد کرد. بهتر است هنگام ملاقات با خانواده شوهر، صورتتان گرم و همراه با لبخند باشد.

مردان از زنانی که احترام خانواده آنها را حفظ می کنند، خوششان می آید. برای اطلاع از اینکه مردان چه زنانی را دوست دارند، مقاله ویژگی زنان مورد علاقه مردان را مطالعه کنید.

در مسائل مربوط به اعضای خانواده شوهر دخالت نکنید ❌🚫

یاد بگیرید که اصلا در تعارضات و کشمکش های بین اعضای خانواده شوهرتان دخالت نکنید. به یاد داشته باشید که آنها اعضای یک خانواده هستند. در نهایت با یکدیگر خوب می شوند. اما شما عروس خانواده هستید که به تازگی وارد آن خانواده شده است. پس طرف هیچ کدام را نگیرید و خودتان را از چشم بقیه اعضای خانواده نندازید. بهتر است اگر هنگام دعوا و یا تعارضات خانواده شوهر حضور دارید، هیچ واکنشی نشان ندهید. یا با یک عذرخواهی محل را ترک کنید.

ناراحتی ها و مشکلات خود را با خانواده خود مطرح نکنید ⭕💭

اگر با خانواده شوهرتان مشکلی دارید و یا از دست آنها ناراحت هستید، سعی کنید این ناراحتی و مشکلات را خانواده خودتان متوجه نشوند. برای اینکه بتوانید یک زندگی عالی داشته باشید، باید بدانید چگونه رفتار کنید. اگر مشکلات و ناراحتی های خود را برای خانواده خود بگویید، مسلما چون آنها شما را دوست دارند، پس گمان می کنند تقصیر طرف مقابل است. این موضوع می تواند باعث ایجاد اختلافات بین دو خانواده شود. پس سعی کنید مقابل خانواده خود آبروداری کنید.

رابطه شوهرتان با خانواده اش جدا از رابطه شما با آنها است 🧓👴 🤷‍♀️ 👩‍🦱

اگر شوهرتان با خانواده خود مشکلی دارد، سعی کنید واکنش منفی نسبت به آن نشان ندهید. برعکس سعی کنید با مهربانی و محبت برای حل مشکل آنها قدم بردارید. اگر شوهرتان با پدر یا مادرش در مقابل شما به بحث و دعوا پرداخت، اصلا دخالت نکنید. مخصوصا اگر با خانواده شوهر زندگی می کنید. واکنش ها و حرف های شما در ذهن پدرشوهر یا مادرشوهر باقی می ماند. دخالت نکردن در رابطه بین شوهرتان و خانواده اش باعث می شود حرمت شما حفظ شود. اگر شما نیز با پدر شوهر و مادر شوهر خود در یک خانه زندگی می کنید و یا ساختمان شما یکی است، مقاله زندگی با خانواده شوهر را مطالعه کنید تا بتوانید ارتباط مناسب و سالمی برقرار کنید.

رفتار با خانواده شوهر در دوران عقد

برای رفت و آمد خود برنامه ریزی کنید 🚶‍♀️🕗

رفتار تازه عروس با خانواده شوهر باید به گونه ای باشد که عزت و احترام او کاسته نشود. شما در دوران عقد هنوز درکنار خانواده خود زندگی می کنید پس باید حد و حدودی برای رفت و آمد به خانه خانواده شوهر را برای خود داشته باشید. اگر شما دائم آنجا باشید، برای خانواده همسرتان خسته کننده خواهد شد. دختر و پسر در دوران عقد اشتیاق زیادی به دیدار یکدیگر و در کنار یکدیگر بودن دارند. اما بسیاری از خانواده ها قوانینی برای رفت و آمد در دوران عقد دارند. پس رفت و آمد زیاد شما در دوران عقد می تواند از نظر خانواده شوهرتان مناسب نباشد. در همان ابتدا در مورد رفت و آمد خود با همسرتان برنامه ریزی و توافق کنید تا بعدا با مشکل مواجه نشوید.

رابطه شما با خانواده همسر متفاوت از والدین است ❎

به یاد داشته باشید که والدین شما با پدر و مادر شوهرتان تفاوت دارند. شاید شما در خانواده خود به شدت راحت باشید، احساساتتان را بیان کنید و به هر شکلی که باشید، آنها شما را دوست داشته باشند و بپذیرند. اما رفتار با خانواده شوهر در دوران عقد باید سنجیده باشد. بیان احساساتتان و آنچه که در ذهن شما می گذرد گاهی ممکن است به ضرر شما باشد و باعث شود که شما را به اشتباه قضاوت کنند. پس سعی کنید سنجیده عمل کنید و آنچه را بگویید که می دانید مناسب است.

دائم از خانواده شوهرتان شکایت نکنید 👵👴❌💭👩‍🦱

اگر دائم بخواهید از خانواده شوهرتان پیش شوهر خود گله مند باشید، تنها نتیجه ای که برای شما به همراه دارد این است که بین شما و شوهرتان فاصله ایجاد می شود. اگر مشکلی با خانواده شوهر دارید و یا از دست آنها ناراحت هستید بهتر است با زبانی نرم و حفظ احترام ناراحتیتان را بیان کنید. هنگامیکه از مادرشوهرتان ناراحت هستید، به بدگویی او پیش شوهر نپردازید. در عوض سعی کنید خودتان مشکل را حل کنید. اگر مادر شوهر بدجنسی دارید و به دنبال نشانه های مادر شوهر بدجنس هستید و یا نمی دانید چگونه با مادرشوهرتان رفتار کنید، مطالعه مقاله رفتار با مادر شوهر بدجنس را از دست ندهید.

بدگویی از همسر ممنوع 👨‍🦱🚫💭👩‍🦱

یکی از مهم ترین سیاست های زنانه در برخورد با خانواده شوهر این است که هرگز از شوهرتان مقابل خانواده اش بدگویی نکنید. گفتن ایرادها و نقص های رفتاری و اخلاقی شوهرتان پیش مادر یا پدرش هیچ سودی ندارد. بلکه این کار ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند. اگر خانواده شوهرتان این موضوع را به همسرتان اطلاع دهند؛ او از دست شما بسیار ناراحت می شود و اعتمادش نسبت به شما کم خواهد شد. همچنین خانواده شوهرتان ممکن است به دلیل اینکه پسرشان را دوست دارند، طرف او را بگیرند و در نهایت احترام شما خدشه دار شود.

اگر با شوهرتان مشکلی دارید و یا رفتاری از او شما را آزار می دهد. بهترین فردی که می تواند به شما کمک کند مشاوره خانواده است. مشاور یا روانشناس بدون اینکه شما یا همسرتان را قضاوت کند می تواند شما را راهنمایی کرده و زندگی مشترک شما را به سمت موفقیت هدایت کند.

رفتارها و گفتار خود را مدیریت کنید 🤓

شما به تازگی وارد یک خانواده جدید شده اید. طبیعی است که بر سر برخی از مسائل با آنها اختلاف نظر داشته باشید. در این شرایط سعی کنید سنجیده عمل کنید. سریع جبهه نگیرید و نظرات خود را با گفتار اشتباه و تندرویی بیان نکنید. نحوه رفتار و برخورد شما در چنین شرایطی بسیار مهم و حائز اهمیت است. سعی کنید با چهره ای گشاده و لبخند نظرات خود را در کمال آرامش و به صورت یک پیشنهاد بیان کنید. اگر همچنان مخالفتی با دیدگاه های شما وجود داشت، پس سعی کنید بحث کردن در مورد آن را کنار بگذارید. همه نباید آنگونه که شما فکر می کنید و اعتقاد دارید، رفتار کرده و فکر کنند.

تمام مسائل را بازگو نکنید

ارتباط با خانواده همسر در دوران عقد در صورتی سالم و موفق خواهد بود که شما یاد بگیرید تمام مسائل و آنچه که برایتان اتفاق افتاده است نیاز به بازگو کردن برای خانواده شوهر ندارد. اینکه رابطه شما با دایی و یا هر کدام از اعضای خانواده اتان چگونه است به خانواده شوهرتان مربوط نمی شود. نیاز نیست هر آنچه که بین شما و شوهرتان رخ داده و یا در محیط خانواده خودتان اتفاق افتاده است را برای آنها تعریف کنید. شما با این کار حریم خصوصی خود را از بین می برید و اجازه می دهید دیگران در هر موقعیت و شرایطی نظر بدهند و حتی برای شما تصمیم بگیرند.

سیاست های زنانه در دوران عقد

سخنی از مشاوران آویژه

رفتار با خانواده شوهر در دوران عقد اساس و پایه ارتباطات شما با آنها در آینده است. اگر شما بتوانید در این دوران به خوبی ظاهر شوید و ارتباط خانواده همسر در دوران عقد را به شکلی سالم ادامه بدهید، در آینده نیز با آنها مشکلی نخواهید داشت. به یاد داشته باشید که والدین شما و والدین همسرتان نقش مهمی در زندگی مشترک شما خواهند داشت. پس سعی کنید حرمت ها، عزت و احترام ها را حفظ کنید. برای خودتان و شوهرتان ارزش قائل شوید که این موضوع یکی از مهم ترین سیاست های زنانه در دوران عقد است. شما می توانید زندگی عالی و ارتباطات سالمی با خانواده شوهرتان داشته باشید به شرط آنکه بدانید چگونه رفتار کنید و سنجیده سخن بگویید.

سوالات متداول

رفتار تازه عروس با خانواده شوهر باید چگونه باشد؟

ارتباط با خانواده شوهر در دوران عقد باید به گونه ای باشد که حرمت های آنها حفظ شده و بی احترامی صورت نگیرد. حفظ عزت و ارزش قائل شدن برای یکدیگر می تواند به شما کمک کند تا ارتباط سالمی با خانواده شوهر برقرار کنید.

آیا می توان در دل خانواده شوهر جا گرفت؟

شما با استفاده از سیاست های زنانه در برخورد با خانواده شوهر می توانید خود را عزیز کنید و در دل آنها برای خود جا رزو کنید. مهم این است که بدانید چگونه رفتار کنید و سنجیده و پخته عمل کنید.

 

 

 

براي مشاوره در زمينه چگونه با خانواده شوهرم رفتار کنم؟ 12 نکته مهم ارتباط با خانواده همسر در دوران عقد

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 2 نظر:

  1. من بعضی از این اشتباهاتو کردم الان سال سوم عروسیمه بچه هم ندارم. باهام خوبن ولی با جاریم بهترن که بلد بوده از اول به دلیل مسائلی میخواستم جدا بشم که این موارد هم مزید بر علت هست. بنظرتون راهی برای جبران این اشتباهات هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉