کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

۱۲ راهکار برای شوهری که فقط کار براش مهمه و به شما اهمیتی نمیده!

شوهری که کارش به زنش ترجیح میده
3/5 - (2 امتیاز)

شوهرم فقط به کارش اهمیت میده. همسرم فقط کارش براش مهمه. شوهرم کارش را به من ترجیح میده و … آیا شما نیز با یک همسر معتاد به کار ازدواج کرده اید؟😖 اگر همسرتان همیشه مشغول کار کردن است و تمام فکر و ذهنش به سمت کار معطوف می باشد. ممکن است شما احساس کرده باشید که به شما اهمیت نمی دهد. یا کارش را بیشتر از شما دوست دارد. احساس تنهایی، قول و قرارهای عمل نشده، احساس خشم و ناامیدی و این باور که شما خیلی مهم نیستید، همگی برای همسران افرادی که دائم مشغول کار هستند، ایجاد شده است. 🙁 مسلما مشکلات زندگی با همسر پرکار کم نیست. عدم تعادل بین کار و زندگی زناشویی می تواند باعث از بین رفتن ارتباطات سالم و زندگی مشترک شاد شما شود.

به دلیل سوالات مکرر شما عزیزان و گله مند بودن از اولویت دادن کار شوهر و بی اهمیتی به همسر، مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی آویژه به بررسی شوهری که کارش را به زنش ترجیح میده پرداخته اند. آنها بعد از مطالعات بسیار مقاله زیر را در رابطه با شوهر پرکار نگارش کرده اند. اگر شما نیز به دنبال راهکار برای شوهری که به زنش اهمیت نمیده هستید. یا از زندگی با همسری که دائم کار می کند درمانده شده اید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

راهکار برای شوهری که به زنش اهمیت نمیده

زندگی با شوهری که معتاد به کار است 😵

هنگامی که یکی از زوجین زمان زیادی را به کار اختصاص می دهد، چه از روی ناچاری و چه انتخابی، زمان کمتری برای پرورش ازدواج و داشتن رابطه عالی و شاد با خانواده خود دارد. همچنین عدم تعادل بین کار و زندگی زناشویی می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. از جمله افسردگی همسر، خیانت، نداشتن رابطه سالم، خسته کننده بودن زندگی و … . واژه معتاد به کار در سال 1971 توسط وین اوتس، روانشناس آمریکایی، به کار گرفته شد. افرادی که نمی توانند کار کردن را ترک کنند و دائم می خواهند به کار کردن و به چالش کشیدن خود مشغول باشند. حتی اگر نیازی به پول و درآمد اضافی نداشته باشند، معتاد به کار نامیده می شوند. زندگی با شوهر معتاد به کار واقعا می تواند سخت بوده و نیاز به صبر زیاد دارد. 😩

اینگونه افراد اصلا نمی توانند در کارهای خانه مشارکت کنند. تقسیم کارهای خانه در زندگی مشترک شما وجود ندارد. مسلما هنگامیکه مسئولیت کارها با یک نفر باشد، او فردی افسرده، خسته و غمگین خواهد بود که دائم کارهای تکراری را انجام می دهد. اگر شما نیز به دنبال راهکارهایی برای تقسیم کارهای خانه هستید، به شما پیشنهاد می کنم مقاله چگونه کارهای خانه را تقسیم کنیم؟را مطالعه کنید.

البته افرادی که برای امرار معاش زندگی خود مجبور به کار کردن هستند و باید برای رفاه خانواده خود کار کنند را معتاد به کار نمی نامیم. پس همیشه هم اوضاع و شرایط آن گونه که شما احساس می کنید بد نیست. شاید همسرتان برای اداره زندگی و رفاه شما مجبور است به کار کردن زیاد فکر کند. یا تمام وقت خود را کار کند. پس قبل از آنکه به قضاوت بپردازید. مشخص کنید که آیا شوهرتان خودش دوست دارد تمام وقت خود را کار کند؟ و یا مجبور است.🤨

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه ۱۲ راهکار برای شوهری که فقط کار براش مهمه و به شما اهمیتی نمیده! با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

راهکارهایی برای زندگی با شوهری که کارش را بیشتر از شما دوست دارد! 😥

آیا شما نیز دائم شکایت دارید و می گویید شوهرم همیشه سرکاره، شوهرم زیاد کار میکنه و به من اهمیت نمیده!؟ نگران نباشید. ما در این مقاله به شما راهکارهایی را آموزش می دهیم. که با استفاده از این راهکارها می توانید از زندگی در کنار شوهری که با کارش ازدواج کرده و دائم کار می کند، لذت ببرید. شما می توانید با سعی و تلاش و همچنین آرامش و صبوری این راهکارها را به اجرا درآورده و زندگی مشترک خود را مجدد شیرین کنید.

دید منفی نسبت به کار زیاد همسر نداشته باشید

ازدواج با شوهری که همیشه کار می کند و زمان زیادی را برای کار کردن اختصاص می دهد. همیشه منفی نیست. اگر همسرتان کار کردن را از روی اشتیاق و رضایت خود ادامه می دهد. در برخی از موارد کار آنها می تواند رضایت آنها را از زندگی افزایش دهد. حتی باعث شود که آنها در خانه عملکرد بهتری داشته باشند. چون احساس رضایت می کنند. برعکس، اگر همسرتان مجبور است ساعت های طولانی را کار کند. نشان دهنده این موضوع است که او حاضر است برای رفاه حال شما و خانواده خود هر کاری را که لازم باشد انجام دهد. حتی اگر مجبور باشد تمام روز را کار کند. پس همسرتان به شدت به شما اهمیت می دهد و شما برایش ارزشمند هستید.

قضاوت و نتیجه گیری عجولانه ممنوع 🚫

ممکن است شما هنگامی که با کار کردن زیاد همسر مواجه می شوید. به این فکر کنید که او به شما اهمیت نمی دهد و یا کارش را بیشتر از شما دوست دارد. این قضاوت کردن و نتیجه گیری از روی عصبانیت شاید کار ساده ای باشد. اما به شدت آسیب زننده است. پس نتیجه گیری سریع در مورد اینکه چرا آنها زیاد کار می کنند؟ و یا اعتیاد به کار دارند می تواند منجر به مشکلات بیشتری در رابطه شما شود. از قضاوت های عجولانه و از سر عصبانیت دوری کنید.

این قضاوت های عجولانه می تواند باعث قهر کردن همسرتان شود. زیرا او احساس می کند که شما نسبت به او و خستگی از کارهایی که برای رفاه شما انجام داده است، بی توجه هستید. اگر همسرتان به هر دلیلی با شما قهر کرده است، سعی کنید بهترین برخورد را داشته باشید. شما می توانید برخورد مناسب را از مطالعه مقاله بهترین برخورد با شوهری که قهر است، یاد بگیرید.

از همسرتان دلیل کار کردن زیادش را بپرسید 🤔

همانطور که گفته شد، شوهرتان را عجولانه و از عصبانیت قضاوت نکنید. برای درک بهتر اینکه چرا همسرتان زمان زیادی را کار می کند. یا به شدت به کار اهمیت می دهد، از او سوال کنید. پاسخ آنها می تواند به شما بینشی در رابطه با کار کردن زیاد شوهرتان بدهد. با سوال کردن دیگر به اشتباه قضاوت نمی کنید که شوهرتان به شما اهمیت نمی دهد. یا کار کردن را به زندگی با شما ترجیح می دهد.

 همسرم فقط کارش براش مهمه

همسرتان را با شوهر دوستتان مقایسه نکنید ⛔

به یاد داشته باشید که هر رابطه ای متفاوت است. از مقایسه کردن بپرهیزید و به او نگویید که بیشتر از دیگران کار می کند. هیچ کسی خبر از زندگی و آنچه که در رابطه دیگران می گذرد، ندارد. پس از مقایسه کردن همسرتان و کار کردن او با دیگران جدا خودداری کنید. انجام این کار می تواند استرس و اضطراب شما را افزایش دهد و باعث شود احساس بدتری نسبت به وضعیت خود داشته باشید. بدون مقایسه با دیگران، از شوهر خود به خاطر اینکه برای رفاه شما و خانواده کار می کند و زحمت می کشد، تشکر کنید. مقایسه نکردن همسر با دیگران و تشکر و قدردانی از او جز رازهای ساختن تفاهم در زندگی مشترک است. اگر می خواهید تفاهم در زندگی مشترک را حفظ کنید، توصیه می کنم مقاله رازهای تفاهم در زندگی مشترک را مطالعه بفرمایید.

اعمال و رفتار خود را هدفمند کنید ✔

اگر همسرتان اعتیاد به کار دارد و همیشه بدون انتخاب کار می کنند، ممکن است شما ناخواسته این رفتار را تشدید کرده باشید. اعمال و رفتار شما می تواند تاثیر زیادی بر میزان کار و زمان صرف شده آنها برای کار کردن داشته باشد. مثلا اگر همسرتان امروز زمان زیادی را به کار کردن اختصاص داد و دیر به خانه می آید، می توانید منتظر او بمانید تا با هم شام بخورید. شما می توانید با رفتار خود کاری کنید که شوهرتان دفعات بعدی زودتر به خانه آمده و بیشتر به شما توجه کند.

راه هایی که می توانید روزهای طولانی کاری همسرتان را کاهش دهید، عبارتند از:

به تعویق انداختن وعده های غذایی خانواده تا بازگشت همسرتان از سرکار

بچه ها را بیشتر بیدار نگه دارید تا بتوانند پدر خود را ببینند.

به تعویق انداختن فعالیت‌ها تا زمانی که شوهرتان در دسترس باشد.

سپردن مسئولیت های جدید به همسر

با همدردی و مثبت اندیشی به همسر خود نزدیک شوید 🙂

🔴 نق زدن و سرزنش کردن همسرتان به خاطر کار کردن راه چاره نیست🔴 اینکه دائم بگویید شوهرم فقط کار میکنه و به فکر خانواده نیست و همسرتان را مقابل دیگران سرزنش کنید، اصلا درست نیست. بهتر است با احتیاط و دلسوزی به صحبت با همسرتان بپردازید و به گونه ای رفتار کنید که او احساس کند شما قدردان زحماتش هستید. با لحنی مثبت آنچه را که همسرتان با دیر کار کردن یا آمدن از محل کار و حضور نداشتن در کنار شما و فرزندانتان از دست داده است، بیان کنید.

از زمانی که در کنار هم هستید، لذت ببرید 😍

✅ کیفیت رابطه را بیش از کمیت در نظر داشته باشید✅ به جای اینکه به دلیل زمان کمی که با همسرتان دارید، ناراحت و ناامید باشید. سعی کنید از زمانی که در کنار هم هستید و با هم می گذرانید، لذت ببرید. هنگامی که در کنار یکدیگر هستید، از صحبت هایی مربوط به کار دوری کنید و بیشتر به تقویت رابطه عاطفی خود با شوهرتان فکر کنید. سعی کنید برنامه های تفریحی برای اوقات فراغت خود داشته باشید و خاطرات خوشی را در زندگی مشترکتان ثبت کنید.

به دنبال فعالیت هایی باشید که هر دو از آنها لذت می برید

شما می توانید با پیشنهاد دادن فعالیتی که هر دو از آن لذت می برید، همسرتان را از کار کردن بیش از اندازه دور کنید. مثلا می توانید با یکدیگر پیاده روی کنید و یا برای دیدن فیلم جدید به سینما بروید.✅ انجام فعالیتی که هم شما و هم همسرتان از آن لذت می برید، می تواند به کاهش تنش بین شما و شوهرتان کمک کند. همچنین فرصتی مناسب برای کنار هم بودن است.✅

شوهرم همیشه سرکاره

به زندگی خود با قدرت ادامه بدهید 💪

اگر دائم بخواهید منتظر همسرتان باشید تا از سرکار بیاید و زمان خود را در انتظار کشیدن به سر ببرید، عمر و زندگی خود را از دست داده اید. زندگی نکردن و نداشتن تفریح و شادی می تواند رنجش و ناراحتی شما را از زیاد کار کردن همسرتان افزایش دهد. اگر شوهرتان اعتیاد به کار دارد و یا به دلیل مشغله کاری زیاد نمی تواند با شما و فرزندان به تفریح بیاید و یا در جشن تولد دوستتان شرکت کند، موردی ندارد. شما خودتان را محروم نکنید. می توانید به سفر بروید و یا سرگرمی مورد علاقه خود را دنبال کنید. زندگی خود یا فرزندانتان را در انتظار نگذارید تا همسرتان برای شما وقت بگذارد.

نکات مثبت را پیدا کنید و با هم بخندید 😇

همسرتان هرچه بیشتر کار کند و فشار بیشتری روی روابط شما باشد، اهمیت بیشتری دارد است که بتوانید باهم بخندید و از کنار هم بودن لذت برده و آرام شوید. به طور منظم، به دنبال فعالیت ها یا موضوعات برای بحث و گفت و گو باشید. مشکلات و سختی های زیادی وجود دارد که باید در زندگی با آنها کنار بیاییم. علم ثابت می کند که خوش بودن و شادی کردن می تواند کمک کند تا بهتر و راحتتر از موانع و مشکلات عبور کنیم. همچنین یکی از راه های درخواست پول از شوهر این است که با خنده و گشاده رویی درخواست خود را بگویید. اگر نیاز به پول دارید اما نمی دانید چگونه آن را مطرح کنید، مقاله نحوه درخواست پول از همسر را مطالعه کنید.

حمایت و دلگرمی شما بسیار ارزشمند است 🥰

گاهی شوهرتان مجبور است اضافه کاری داشته باشد. یا بیش از اندازه کار کند. در مواردی این چنینی، حمایت و دلگرمی شما می تواند بسیار ارزشمند باشد. سعی کنید مشکلات زندگی با همسر پرکار را بپذیرید. حمایت شما می تواند خستگی ها را از او دور کند. همچنین قدرت و آرامش زیادی را برای همسرتان به همراه داشته باشد. اگر همسرتان مجبور است ساعات زیادی را کار کند، سعی کنید او را درک کنید و نگویید او به من اهمیت نمی دهد. این وضعیت موقتی است و با صبر و تلاش شما اوضاع می تواند بهتر شود.

از مشاوره کمک بگیرید 🧕

عدم تعادل بین کار و زندگی زناشویی و ترجیح شغل با همسر می تواند شما را افسرده، مضطرب و ناامید سازد. اگر شوهر شما اولویت دادن به کار و بی اهمیتی به همسر را در پیش گرفته و شما نمی توانید او را از اعتیاد به کار کردن دور کنید، بهتر است در این باره از مشاوره خانواده و یا مشاوره زناشویی کمک بگیرید. مشاور یا روانشناس می تواند راهکارهای مناسبی برای مقابله با شوهری که فقط کار می کند و به زنش اهمیت نمی دهد، به شما ارائه دهد. بهترین فردی که می تواند مشکلات زندگی شما را حل کرده و روابط عاطفی و زناشویی شما و همسرتان را بازیابی کند، مشاور است. پس وقت را از دست ندهید و به مشاوره مراجعه کنید.

عدم تعادل بین کار و زندگی زناشویی

سخنی از مشاوران آویژه

مسلما اولین قدم برای غلبه بر مسائل و مشکلات زناشویی مربوط به زندگی با همسری که احساس می کنید همیشه کار می کند و معتاد به کار است، شروع گفتگو است. با شوهرتان صحبت کنید و بیان کنید که این رفتار چه احساسی در شما ایجاد می کند، سپس با یکدیگر به سمت یک سازش دوستانه بروید که باعث می شود احساس قدردانی و شادی بیشتری داشته باشید و در عین حال همسرتان را از زیاد کار کردن و عدم توجه به زندگی نجات داده اید. به یاد داشته باشید که زندگی مشترک نیاز به صبر و تلاش زوجین دارد. پس برای داشتن یک زندگی شاد و به دور از هیاهو و جنجال تلاش کنید. مطمئن باشید که با صبر و آرامش و تلاش زیاد، موفق خواهید شد.

سوالات متداول

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه ۱۲ راهکار برای شوهری که فقط کار براش مهمه و به شما اهمیتی نمیده! با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آیا زمانی که یکی از زوجین دائماً کار می کند، احتمال طلاق افزایش می یابد؟

بله، داشتن شریک زندگی معتاد به کار می تواند خطر طلاق را افزایش دهد. حتی اگر منجر به طلاق نشود، حداقل می تواند رضایت شما را از رابطه و زندگی زناشویی کاهش دهد. مطالعات نشان داده اند که با افزایش اعتیاد به کار، رضایت زناشویی کاهش می یابد.

ازدواج با شوهری که کارش را بیشتر از همسرش دوست دارد، چگونه است؟

ازدواج با یک «معتاد به کار» می ‌تواند باعث شود احساس تنهایی کنید و همچنین به طور بالقوه باعث می‌ شود اهمیت خود را برای همسرتان زیر سوال ببرید. حتی ممکن است احساس بیگانگی یا قطع ارتباط با همسرتان را تجربه کنید. گاهی اوقات به دلیل اینکه مجبور هستید به تنهایی به وظایف خانه و خانواده رسیدگی کنید، احساس ناراحتی و خستگی کنید.

 

براي مشاوره در زمينه ۱۲ راهکار برای شوهری که فقط کار براش مهمه و به شما اهمیتی نمیده!

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉